Home News Telewizory Panasonic OLED 2022 pojawiają się w sklepach! Jakie ceny?
Telewizory Panasonic OLED 2022 pojawiają się w sklepach! Jakie ceny?

Telewizory Panasonic OLED 2022 pojawiają się w sklepach! Jakie ceny?

5.80K
7

W pierwszych europejskich sklepach pojawiają się właśnie najnowsze telewizory Panasonic OLED na 2022 rok, na czele z flagowym LZ2000! O premierze w Polsce jeszcze nie ma mowy. Jakie są ceny nowych modeli?

Nowe telewizory Panasonic OLED na 2022 rok w sprzedaży w Europie. Jakie ceny?

Nieco później niż zwykle, ale najnowsze telewizory Panasonic OLED w końcu pojawiają się w europejskich sklepach. Pierwsze oferty zawitały między innymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Portfolio japońskiego producenta na 2022 rok składa się z modeli LZ800, LZ980, LZ1000, LZ1500 i sztandarowego LZ2000. Przekątne do wyboru to warianty od 42″ do 77″. Jak kształtują się ceny? Podsumujmy je na przykładzie rynku niemieckiego (oficjalny sklep Panasonic na amazon.de oraz sklep alza.de):

 • Panasonic OLED LZ800 – od 1 640 euro (42″) do 2 580 euro (65″)
 • Panasonic OLED LZ980 – od 1 670 euro (48″) do 2 490 euro (65″)
 • Panasonic OLED LZ1000brak
 • Panasonic OLED LZ1500 – od 1 900 euro (42″) do 3 000 euro (65″)
 • Panasonic OLED LZ2000 – od 2 800 euro (55″) do 5 155 euro (77″)
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
Warianty telewizora Panasonic OLED LZ2000; fot. Panasonic

Czekamy na debiut OLEDów marki Panasonic w Polsce. Mimo tego, że mamy już wrzesień, w temacie panuje cisza.

Panasonic – wszystkie telewizory na 2022 rok zaprezentowane! Nowe modele OLED

Panasonic wprowadza linię telewizorów core i premium 2022, obejmującą zaawansowane serie OLED. Modele zawierają nowe funkcje gamingowe, w tym Game Control Board, ulepszenia w zakresie niskich opóźnień dla gier 60 Hz. HDMI 2.1 z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi jest teraz dostępne w pełnej linii OLED 2022, niezależnie od rozmiaru ekranu. Wszystkie modele OLED wykorzystują najnowszą generację panelu OLED 2022 z ulepszeniami jasności I dokładności kolorów. Zostały dostrojone w Hollywood przez wybitnego kolorystę Stefana Sonnenfelda. Nowości obsługują również tryb kalibracji adaptacyjnej Netflix. Wrażenia z oglądania w domu są zoptymalizowane przez najnowszą wersję systemu operacyjnego My Home Screen 7.0 i inne opcje ułatwień dostępu. Ekran Ultra HD OLED (LZ2000/LZ1500) – imponująca jakość obrazu z wysokim kontrastem dzięki zastosowaniu panelu Master OLED Pro.

fot. Panasonic

Nowe serie Panasonic OLED

 • Ulepszone funkcje gamingowe — obsługa HDMI 2.1, wysoka liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia dla płynniejszej gry
 • Zoptymalizowana jakość obrazu — zaawansowane czujniki kolorów i jasności otoczenia automatycznie dostosowują obraz, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania
 • Jakość kinowa — kolorystyka dostrojona przez hollywoodzkiego kolorystę filmowego Stefana Sonnfelda
 • Wciągający dźwięk — dźwięk Dolby Atmos 360° dzięki zaawansowanemu systemowi głośników Front Array (LZ200)
 • SMART TV — łatwość obsługi dzięki najnowszemu systemowi TV, w tym My Home Screen 7.0, sterowanie głosowe i szeroki wybór odbioru programów przez tuner Penta firmy Panasonic

Ulepszenia OLED

Linia OLED obejmuje modele LZ2000 (77”, 65”, 55”), LZ1500 (65”, 55”, 48”, 42”), LZ1000 (65”, 55”) oraz LZ980 (65”, 55”, 48”, 42”). Modele te są idealnym wyborem dla miłośników filmów, wszystkie telewizory OLED 2022 korzystają z najnowszej generacji panelu 2022. LZ2000 i LZ1500 (z wyjątkiem modeli 48” i 42”) mogą pochwalić się konfiguracją „Master OLED Pro”, podczas gdy LZ1000 używa konfiguracji „Master OLED”. Modele 48” i 42” LZ1500 i LZ980 przyjmują konfigurację „OLED”. Wszystkie modele OLED 2022 zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność szcztową w trybach True Cinema, Cinema, Filmmaker i Professional. Ponadto, dzięki procesorowi Panasonic HCX Pro AI, poprawiono reprodukcję koloru niebieskiego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji reprodukcji różnych przejść tonalnych.

Panasonic OLED LZ2000; fot. Panasonic

Ulepszone funkcje gamingowe

Szybkość, wyrazistość, płynność — to podstawowe elementy wciągającej gry wideo. Game Mode Extreme firmy Panasonic przedstawia szereg udoskonaleń, które sprawiają, że telewizory Panasonic OLED są najlepszymi narzędziami dla graczy. Obejmuje to obsługę kluczowych funkcji HDMI 2.1, takich jak wysoka szybkość klatek (HFR) oraz zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. Obsługa VRR pomaga rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drganie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo odtwarzania klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia. Zupełnie nowa funkcja o nazwie Game Control Board gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i przedstawia je jako nakładkę na grę – dzięki czemu gracze nigdy nie muszą wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępną za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując ją do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

fot. Panasonic

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

 • Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane pod próbkowania chrominancji.
 • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie prawie czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
 • HDR Tonemap – pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
 • Input Lag i VRR – wyświetl i dostosuj ustawienia Input Lag i VRR.
 • Tryb oglądania – umożliwia graczowi w czasie rzeczywistym zmianę trybu oglądania i oglądanie efektu na żywo w celu wybrania preferowanego wyglądu.
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

W 2022 roku firma poprawiła również szybkość. Tryb odświeżania 60 Hz radykalnie zmniejsza opóźnienia Input Lag w grach 60 Hz na telewizorach OLED. To drastycznie zmniejsza stres w środkowej fazie gry u graczy, którzy wymagają szybkiej reakcji, zwłaszcza w grach akcji. Co więcej, Panasonic położył kres niestabilnej rozgrywce i zapewnia płynniejszą rozgrywkę, biorąc pod uwagę, że telewizory OLED uzyskały w 2022 roku certyfikat AMD FreeSync Premium Support.

Jakość obrazu zoptymalizowana pod kątem otaczającego środowiska

Wszystkie OLEDy wykorzystują zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej otoczenia i dostosowują obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy. Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym rodzaju odtwarzanych treści w celu płynnej i automatycznej optymalizacji zarówno jakości obrazu, jak i dźwięku. Postępy w technologii AI firmy Panasonic zaowocowały szybszym wykrywaniem gatunków AI.

Panasonic OLED LZ1000; fot. Panasonic

Zaawansowane czujniki AI jasności otoczenia i temperatury barwowej współpracują z procesorem HCX Pro AI w telewizorach premium firmy Panasonic, aby dostosować każdy odcień koloru indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe wrażenia podczas oglądania w dzień i w nocy. Odzwierciedla to fakt, że ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Co więcej, w 2022 roku Panasonic rozszerzył kontrolę adaptacyjną, obsługując również tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode do automatycznego przetwarzania obrazu w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Dostępny w serii OLED tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode umożliwia telewizorom Panasonic dostarczanie niewiarygodnie dokładnej jakości obrazu na poziomie Hollywood podczas przesyłania strumieniowego treści, odtwarzając jakość obrazu z monitora Master Monitor używaną przez twórców filmowych Netflix w post produkcji i dostarczając obrazy wierne intencjom filmowców.

Panasonic LX800; fot. Panasonic

Jakość kinowa dostrojona w Hollywood

Wszystkie tegoroczne panele OLED łączą techniczną dokładność firmy Panasonic, możliwą dzięki japońskiej inżynierii i know-how, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci z filmów”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady. Podobnie jak wielu innych wiodących kolorystów, używa on ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach post produkcyjnych.

Test Panasonic JZ2000 OLED HDTVPolska Stefan Sonnenfeld

Ulepszenia dźwięku – namierzanie i ukierunkowanie dźwięku

OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu audio Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos. Oprócz poprawy dźwięku przestrzennego, LZ2000 jest wyposażony w nowy zaawansowany system głośników Front Array, który kieruje dźwiękiem, zapewniając dokładny i czysty dźwięk oraz formowanie wiązki. Modele z serii OLED LZ1500 (tylko modele 65”, 55”) są wyposażone w zaawansowany system dźwiękowy o nazwie „Dynamic Cinema Surround Pro”, który obsługuje Dolby Atmos i wykorzystuje wbudowany głośnik niskotonowy, aby zapewnić potężny i bogaty dźwięk basowy. Serie LZ1500 (z wyjątkiem 65” i 55”), LZ1000 i LZ980 są wyposażone w „Cinema Surround Pro”, który obsługuje również Dolby Atmos.

fot. Panasonic

Oszałamiająca i przystępna rozrywka

Wszystkie serie 2022 OLED są wyposażone w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.

fot. Panasonic

Wszystkie kontynentalne europejskie telewizory Panasonic OLED są wyposażone w oryginalny tuner Penta firmy Panasonic, który zapewnia pięć różnych opcji zaawansowanego odbioru programów. Najważniejsza była łatwość obsługi, więc wybór jest tak prosty, jak naciśnięcie przycisku na pilocie telewizora. Należą do nich DVB-C (odbiór kablowy), DVB-S (satelitarny), DVB-T (tradycyjna antena zewnętrzna/wewnętrzna), TV do IP oraz IPTV, która nie wymaga serwera. Funkcja ta pozwala na znaczną elastyczność w wyborze lokalizacji w domu, a telewizor Panasonic bardzo łatwo prowadzi użytkownika przez instalację, umożliwiając bezproblemowy proces konfiguracji.

*Android TV jest znakiem towarowym firmy Google LLC

Źródła: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1663224573, Panasonic


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(5800)

2.3 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
1 rok temu

Czym się różni 48 calowy model LZ1500 od LZ980 ?

HDR4K
HDR4K
1 rok temu

To ile za 77 LZ2000 24 tyś ?? :))))))((((((

Belfegor
Belfegor
1 rok temu
Reply to  HDR4K

19 tyś z groszem :))))

Robert
Robert
1 rok temu

Kiedy test tego tv u Was ? Pozdrawiam

Maciej
Maciej
1 rok temu
Reply to  Robert

napewno będzie pod koniec września

Belfegor
Belfegor
1 rok temu
Reply to  Robert

19 tyś z groszem :))))

Last edited 1 rok temu by Belfegor
Belfegor
Belfegor
1 rok temu
Reply to  Robert

Sorki Robert, to było do HDR4K

7
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x