Home News Informacje prasowe Kurtyna w górę: Panasonic przedstawia TV OLED i LCD na 2022 rok! Nowe przekątne, nowa jakość
Kurtyna w górę: Panasonic przedstawia TV OLED i LCD na 2022 rok! Nowe przekątne, nowa jakość

Kurtyna w górę: Panasonic przedstawia TV OLED i LCD na 2022 rok! Nowe przekątne, nowa jakość

3.50K
18

Firma Panasonic zaprezentowała dziś podczas specjalnego eventu dla mediów wszystkie czołowe telewizory na 2022 rok! Są nowe modele OLED z flagowym LZ2000 na czele, są też premierowe serie LCD. Wszystkie nowości łączą technologiczne innowacje związane zarówno z obrazem jak i dźwiękiem. Jak zwykle można się spodziewać masy atrakcji dla miłośników filmów, gier i sportu! Co przekazał nam japoński producent?

Panasonic – wszystkie telewizory na 2022 rok zaprezentowane! Nowe modele OLED i Core LED

Panasonic wprowadza linię telewizorów core i premium 2022, obejmującą zaawansowane serie OLED i Core LED z ekranami o przekątnej od 77 do 42 cali. Modele zawierają nowe funkcje gamingowe, w tym Game Control Board, ulepszenia w zakresie niskich opóźnień dla gier 60 Hz. HDMI 2.1 z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi jest teraz dostępne w pełnej linii OLED 2022, niezależnie od rozmiaru ekranu. Telewizor LED LX940 również obsługuje Game Control Board i HDMI 2.1. Wszystkie modele OLED wykorzystują najnowszą generację panelu OLED 2022 z ulepszeniami jasności I dokładności kolorów. Zostały dostrojone w Hollywood przez wybitnego kolorystę Stefana Sonnenfelda. Modele LED z serii LX940 i nowszych wykorzystują procesor HCX Pro AI i obsługują automatyczne dostosowywanie temperatury barwowej do warunków otoczenia. Wszystkie modele OLED obsługują również tryb kalibracji adaptacyjnej Netflix. Wrażenia z oglądania w domu są zoptymalizowane przez najnowszą wersję systemu operacyjnego My Home Screen 7.0 i inne opcje ułatwień dostępu. Ekran Ultra HD OLED (LZ2000/LZ1500) — imponująca jakość obrazu z wysokim kontrastem dzięki zastosowaniu panelu Master OLED Pro.

fot. Panasonic

Nowe serie OLED i Core LED

 • 4K LED-LCD (LX940/LX800) — wciągające wrażenia wizualne i niesamowita jasność dzięki procesorowi HCX i HDR Cinema Display Pro (LX940)
 • Ulepszone funkcje gamingowe — obsługa HDMI 2.1, wysoka liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia dla płynniejszej gry
 • Zoptymalizowana jakość obrazu — zaawansowane czujniki kolorów i jasności otoczenia automatycznie dostosowują obraz, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania
 • Jakość kinowa — kolorystyka dostrojona przez hollywoodzkiego kolorystę filmowego Stefana Sonnfelda
 • Wciągający dźwięk — dźwięk Dolby Atmos 360° dzięki zaawansowanemu systemowi głośników Front Array (LZ200)
 • SMART TV — łatwość obsługi dzięki najnowszemu systemowi TV, w tym My Home Screen 7.0, sterowanie głosowe i szeroki wybór odbioru programów przez tuner Penta firmy Panasonic

Ulepszenia OLED

Linia OLED obejmuje modele LZ2000 (77”, 65”, 55”), LZ1500 (65”, 55”, 48”, 42”), LZ1000 (65”, 55”) oraz LZ980 (65”, 55”, 48”, 42”). Modele te są idealnym wyborem dla miłośników filmów, wszystkie telewizory OLED 2022 korzystają z najnowszej generacji panelu 2022. LZ2000 i LZ1500 (z wyjątkiem modeli 48” i 42”) mogą pochwalić się konfiguracją „Master OLED Pro”, podczas gdy LZ1000 używa konfiguracji „Master OLED”. Modele 48” i 42” LZ1500 i LZ980 przyjmują konfigurację „OLED”. Wszystkie modele OLED 2022 zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność szcztową w trybach True Cinema, Cinema, Filmmaker i Professional. Ponadto, dzięki procesorowi Panasonic HCX Pro AI, poprawiono reprodukcję koloru niebieskiego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji reprodukcji różnych przejść tonalnych.

Panasonic OLED LZ2000; fot. Panasonic

Core LED

Linia Core LED obejmuje serie LX940 LED (75”, 65”, 55”, 49”, 43”) i LX800 LED (75”, 65”, 55”, 50”, 43”), które stworzą wciągające wrażenia wizualne dla miłośników sportu i gier. Wyposażona w Procesor HCX Pro AI (LX940) i Procesor HCX (LX800), seria Core LED zapewnia wysoką dokładność kolorów i wyjątkowy kontrast. Seria Core LED jest idealna do gier i oglądania filmów w ciągu dnia, modele „HDR Cinema Display Pro” (LX940), „HDR Cinema Display” (LX800 75”, 65”, 55”) i „Bright Panel Plus” (LX800 50”, 43”) dostosowują jasność do otaczającego oświetlenia.

Panasonic LX940; fot. Panasonic

Ulepszone funkcje gamingowe

Szybkość, wyrazistość, płynność — to podstawowe elementy wciągającej gry wideo. Game Mode Extreme firmy Panasonic przedstawia szereg udoskonaleń, które sprawiają, że telewizory Panasonic OLED i LX940 LED są najlepszymi narzędziami dla graczy. Obejmuje to obsługę kluczowych funkcji HDMI 2.1, takich jak wysoka szybkość klatek (HFR) oraz zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. Obsługa VRR pomaga rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drganie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo odtwarzania klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia. Zupełnie nowa funkcja o nazwie Game Control Board gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i przedstawia je jako nakładkę na grę – dzięki czemu gracze nigdy nie muszą wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępną za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując ją do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

fot. Panasonic

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

 • Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane pod próbkowania chrominancji.
 • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie prawie czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
 • HDR Tonemap – pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
 • Input Lag i VRR – wyświetl i dostosuj ustawienia Input Lag i VRR.
 • Tryb oglądania – umożliwia graczowi w czasie rzeczywistym zmianę trybu oglądania i oglądanie efektu na żywo w celu wybrania preferowanego wyglądu.
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

W 2022 roku firma poprawiła również szybkość. Tryb odświeżania 60 Hz radykalnie zmniejsza opóźnienia Input Lag w grach 60 Hz na telewizorach OLED. To drastycznie zmniejsza stres w środkowej fazie gry u graczy, którzy wymagają szybkiej reakcji, zwłaszcza w grach akcji. Co więcej, Panasonic położył kres niestabilnej rozgrywce i zapewnia płynniejszą rozgrywkę, biorąc pod uwagę, że telewizory OLED i seria LX940 uzyskały w 2022 roku certyfikat AMD FreeSync Premium Support. Telewizor LED LX940 jest również wyposażony w szybki panel 120 Hz zapewniający podwójną prędkość konwersji co jest idealne dla graczy, którzy potrzebują ekranu z niskimi opóźnieniami.

Jakość obrazu zoptymalizowana pod kątem otaczającego środowiska

Wszystkie OLEDy i telewizor LED LX940 wykorzystują zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej otoczenia i dostosowują obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy. Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym rodzaju odtwarzanych treści w celu płynnej i automatycznej optymalizacji zarówno jakości obrazu, jak i dźwięku. Postępy w technologii AI firmy Panasonic zaowocowały szybszym wykrywaniem gatunków AI.

Panasonic OLED LZ1000; fot. Panasonic

Zaawansowane czujniki AI jasności otoczenia i temperatury barwowej współpracują z procesorem HCX Pro AI w telewizorach premium firmy Panasonic, aby dostosować każdy odcień koloru indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe wrażenia podczas oglądania w dzień i w nocy. Odzwierciedla to fakt, że ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Co więcej, w 2022 roku Panasonic rozszerzył kontrolę adaptacyjną, obsługując również tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode do automatycznego przetwarzania obrazu w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Dostępny w serii OLED tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode umożliwia telewizorom Panasonic dostarczanie niewiarygodnie dokładnej jakości obrazu na poziomie Hollywood podczas przesyłania strumieniowego treści, odtwarzając jakość obrazu z monitora Master Monitor używaną przez twórców filmowych Netflix w post produkcji i dostarczając obrazy wierne intencjom filmowców.

Panasonic LX800; fot. Panasonic

Jakość kinowa dostrojona w Hollywood

Wszystkie tegoroczne panele OLED łączą techniczną dokładność firmy Panasonic, możliwą dzięki japońskiej inżynierii i know-how, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci z filmów”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady. Podobnie jak wielu innych wiodących kolorystów, używa on ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach post produkcyjnych.

Test Panasonic JZ2000 OLED HDTVPolska Stefan Sonnenfeld

Ulepszenia dźwięku – namierzanie i ukierunkowanie dźwięku

OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu audio Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos. Oprócz poprawy dźwięku przestrzennego, LZ2000 jest wyposażony w nowy zaawansowany system głośników Front Array, który kieruje dźwiękiem, zapewniając dokładny i czysty dźwięk oraz formowanie wiązki. Modele z serii OLED LZ1500 (tylko modele 65”, 55”) są wyposażone w zaawansowany system dźwiękowy o nazwie „Dynamic Cinema Surround Pro”, który obsługuje Dolby Atmos i wykorzystuje wbudowany głośnik niskotonowy, aby zapewnić potężny i bogaty dźwięk basowy. Serie LZ1500 (z wyjątkiem 65” i 55”), LZ1000 i LZ980 są wyposażone w „Cinema Surround Pro”, który obsługuje również Dolby Atmos. Seria LX940 zawiera „Cinema Surround”, podczas gdy LX800 oferuje ulepszony „Surround Sound”.

fot. Panasonic

Oszałamiająca i przystępna rozrywka

Wszystkie serie 2022 OLED i LX940 LED są wyposażone w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Aby poszerzyć wybór, Panasonic oferuje również telewizor LX800 LED z systemem Android*, który zapewnia liczne opcje rozrywki. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.

fot. Panasonic

Wszystkie kontynentalne europejskie zestawy Panasonic od LX940 i nowszych są wyposażone w oryginalny tuner Penta firmy Panasonic, który zapewnia pięć różnych opcji zaawansowanego odbioru programów. Najważniejsza była łatwość obsługi, więc wybór jest tak prosty, jak naciśnięcie przycisku na pilocie telewizora. Należą do nich DVB-C (odbiór kablowy), DVB-S (satelitarny), DVB-T (tradycyjna antena zewnętrzna/wewnętrzna), TV do IP oraz IPTV, która nie wymaga serwera. Funkcja ta pozwala na znaczną elastyczność w wyborze lokalizacji w domu, a telewizor Panasonic bardzo łatwo prowadzi użytkownika przez instalację, umożliwiając bezproblemowy proces konfiguracji.

*Android TV jest znakiem towarowym firmy Google LLC

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(3500)

1.3 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Stanley840
Stanley840
1 rok temu

Smart to dodatek najważniejszy jest obraz a ten jeżeli chodzi o Panasonic jest rewelacyjny po to się kupuje dobry telewizor żeby mieć przyjemność z oglądania najwyższej jakości, a jak ktoś twiedzi inaczej to chyba nie miał nigdy Panasonica.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Stanley840

Tu się zgadzam, jakość wykonania oraz obraz jest pierwsza klasa! Jeśli miałbym zakupić ekran OLED to tylko tej marki. Obawiam się tylko, jak to będzie gdy produkcja tv przeniesie się z Czech do Chin:(

Maciej
Maciej
1 rok temu

SMART TV haha. Miałem Panasonica i o ile pod względem obrazu był świetny o tyle systemu na pewno nie można nazwać smart. Dostępnych jest zaledwie kilka aplikacji, a niektóre po czasie znikają (tak jak kiedyś Player).

Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Jesli chodzi o OLED- to super sprawa; podoba mi się…Kupiłem jednak TV serii JX i za chińskiego boga nie moge znależć funkcji włącz/ wyłącz LCN. Telewizor z marszu automatycznie wynajduje mi kanały… Skutek jest taki, że mam kanały 1-5, 6-ki juz nie ma jest za to nr 1003… Potem kilka numerów znowu poukładanych OK i nastepny 10015. Serwis Panasonica odsyła mnie do Instrukcji Obsługi, gdzie faktycznie jest TYLKO wspomniana funkcja LCN..
mam jeszcze 6-cioletniego Panasonica serii CS i powiem Wam, że ten mój nowy zakup, szczerze mówiąc, jest NIEUDANY!!!

Roman
Roman
1 rok temu
Reply to  Jarosław

Jarek, jak wszystkie masz wyszukane kanały to teraz z nich ustaw sobie listę kanałów ulubionych i możesz przestawiać je jak chcesz, a numerację będziesz miał po kolei! LCN – u tam nigdzie nie znajdziesz bo tam nie ma.

Sopelo
Sopelo
1 rok temu
Reply to  Jarosław

Czy udało ci się z listą i numerami w ulubionych, to znaczy czy tam dodając układają się po koleji, bo w panasie 620e z 2017r mimo ze dodaje do ulubionych to numery zostają jakie były wyszukane z danym kanałem. A jak jest w tym jx?

Michał
Michał
1 rok temu

Czy te nowe tv będą jeszcze produkowane u naszych południowych sąsiadów?, czy już u “chińczyka”?

Kuba
Kuba
1 rok temu

Niesamowite jak ta redakcja potrafi opisać nowe tv firmy która praktycznie zwija się z naszego rynku i dodatkowe która nic nie zmienia w swoich tv. Wszystkie tv oled będą bazowały na najnowszych generacyjnie panelach?? Co to znaczy? Ze nie dostaną matryc wyprodukowanych w 2021 czy ze wszystkie LZty będą na matrycach Evo? Panasonic to typowy tv dla dziadków którzy wszystko wiedzą lepiej

Piotr
Admin
Reply to  Kuba

Po pierwsze to są informacje z konferencji prasowej (co jest wyraźnie zaznaczone) a po drugie nikt się nie zwija tylko rozwija. Polecam obserwować Media Expert w najbliższych miesiącach 😉 Będzie dużo modeli itp.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Myślałem, że jestem na stronie hdtvpolska, a nie stronie Panasonica, Sony czy Samsunga ze stertą marketingowego biadolenia. Kiedyś miło było wejść na Waszą stronę i poczytać o nowinkach technologicznych, bo zawsze byliście pierwsi. Teraz to tylko artykuły reklamujące media expert albo danego producenta który dobrze zapłaci. Rozumiem, że na tym zarabiacie, ale mam wrażenie ze nic już nie dodajecie od siebie – tak jak w przypadku tego „artykułu”.

Piotr
Admin
Reply to  Kuba

A ja myślałem, że od 20 lat wygląda to tak:
1. Najpierw konferencja producenta i informacje prasowe, które właśnie komentujesz. Bo niby co mamy więcej napisać jak jeszcze telewizorów nie ma w sprzedaży? To jest relacja prasowa z wirtualnej konferencji, która odbyła się tego dnia. Poznałeś modele na 2022 rok. Jak chcesz wiedzieć więcej to zapraszam za kilka miesięcy 😉
2. Następnie testy telewizorów w redakcji.
Tak wygląda kolejność informowania o nowych modelach produktów tv, audio itd.

Tomek
Tomek
1 rok temu

A po co mu kazesz obserwowac media expert? Czego sie dowie o tych tv oprocz ceny i belkotu producenta? Blokujac moj poprzedni kom tylko potwierdzasz, ze mowie prawde.

Piotr
Admin
Reply to  Tomek

Po co? Bo padło stwierdzenie, że Panasonic się zwija. Nie zwija się. Polecam obserwować Media Expert i nową ofertę telewizorów Panasonic 2022, która tam się pojawi. Nasze recenzje pojawią się jak tylko producent dostarczy pierwsze telewizory do testów do naszej redakcji. Ma się to stać w czerwcu 🙂 Czekamy!

Tomek
Tomek
1 rok temu

Dobrze wiesz, ze nie chodzilo mu o to, ze sie “spakowali dzis i jutro nic nie bedzie”, a o to, ze ta marka slabo przedzie i jest na wymarciu w rynku tv, a ty robisz marna reklame media expert. Byle typy z yt dostaja tv do testow a wy robicie je miesiace po premierze a przeciez tak sie liczycie w tej branzy?

Piotr
Admin
Reply to  Tomek

Ja to zrozumiałem w ten sposób. Panasonic się nie zwija tylko rozwija i w Media Expert będzie za moment cała nowa linia dostępna (i nie jest żadną tajemnicą, że blisko współpracujemy z największymi sklepami RTV w Polsce w tym na czele z topowym Media Expert – to bardzo ważne dla naszego rozwoju). Do testów telewizory Panasonic przyjadą do nas JAK ZAWSZE w pierwszej kolejności – mamy to już dawno dogadane. Napiszę też dobrą wiadomość: W tym roku testy telewizorów 2022 będą szybko i będzie ich bardzo dużo. Na ten sezon zwiększyliśmy zasób redakcji w kilku nowych testerów aby zwiększyć przepustowość… Czytaj więcej »

MaXeN
MaXeN
1 rok temu
Reply to  Kuba

Media Expert przejmuje Panasonic-a

edward
edward
1 rok temu
Reply to  Kuba

Twoja głupota poraża

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  edward

Dobrze że Twoja mądrość świeci przykładem. Jak nie masz nic konstruktywnego do dodania to polecam się nie odzywać.

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x