Home News NES Classic Mini wróci do sprzedaży latem
NES Classic Mini wróci do sprzedaży latem

NES Classic Mini wróci do sprzedaży latem

165
0

Dobre wieści dla fanów retro i kolekcjonerów. NES Classic Mini ponownie trafi na sklepowe półki. Konsola będzie dostępna już od przyszłego miesiąca.

Firma Nintendo odniosła ogromny sukces wraz z NES Classic Mini ale nakład urządzenia był ograniczony i już w kwietniu 2017, zaledwie kilka miesięcy po premierze – został całkowicie wyprzedany.

NES Classic Mini

W minionym roku, we wrześniu, japońska firma zapowiedziała, że NES Classic Mini zostanie ponownie wydany na rynek latem tego roku. Właśnie teraz, Nintendo potwierdziło, że retro-konsolę będzie można nabyć już 29 czerwca. Co prawda tweet został opublikowany przez Nintendo of America, ale bardzo możliwe, że analogiczna sytuacja będzie mieć miejsce na pozostałych rynkach.

Ponadto, z komunikatu potentata gier wideo wynika, że zarówno NES Classic Mini, jak i SNES Classic Mini mają być bez problemu dostępne do końca roku (odświeżony SNES dostępny jest nawet teraz). Zapewne Nintendo zadbało w międzyczasie o dostatecznie dużą liczbę sztuk, będąc jednocześnie pewnym, że sprzedaż będzie utrzymywać się na wysokim poziomie.

A wy planujecie zaopatrzyć się w nowego-starego NESa?

(165)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.