Home Informacje Najnowszy model telewizora OLED od Philips 2017: 55POS9002
Najnowszy model telewizora OLED od Philips 2017: 55POS9002

Najnowszy model telewizora OLED od Philips 2017: 55POS9002

3.67K
0

Jestem właśnie na corocznej konferencji firmy Philips, która w tym roku odbywa się w Madrycie. To właśnie tutaj firma postanowiła wyłożyć karty na stół i zaprezentować najnowsze linie telewizorów na 2017 rok.

Na spotkaniu nieco z zaskoczenia został zaprezentowany najnowszy model telewizora OLED, który dołączy do modelu obecnego dotychczas czyli doskonałego POS901F, którego testowaliśmy dla Was jako pierwsi w Europie (tutaj).

OLED 55POS9002

55POS9002 to drugi model telewizora w tej technologii, który dostępny będzie w ofercie w tym roku. Telewizor oznaczony certyfikatem Ultra HD Premium w 100% wspiera technologię Ultra HD. To oznacza oczywiście obsługę rozdzielczości 4K, pokrycie gamy kolorów 99% DCI-P3 oraz średni HDR na poziomie 700 nitów. Ekran korzysta z najnowszego procesora stworzonego przez Philipsa o nazwie P5. Dodaje on 25% nowych rozwiązań związanych z obróbką obrazu oraz 25% więcej moczy obliczeniowej.

Philips 2017

Oczywiście brzmi to bardzo marketingowo i dopiero w testach przekonamy się co tak naprawdę daje nam nowe rozwiązanie ale poniższa prezentacja wyglądała obiecująco:

OLED POS901F był pierwszym telewizorem wykonanym w tej technologii, który posiadał system Ambilight oraz oparty był na systemie Android TV. Podobnie jest w przypadku najnowszego modelu.

Na więcej szczegółów przyjdzie czas w naszych szczegółowych testach. Raduję się jednak na fakt, że firma rozwija linię telewizorów OLED i będzie to już kolejny model. Patrząc na ten rok, nowych telewizorów OLED będzie naprawdę sporo. To dobra wiadomość dla fanów najwyższej jakości obrazu w kinie domowym.

(3673)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).