Home News Oficjalnie: marki Onkyo i Integra przejęte! Kto kupił gigantów rynku audio i co się zmieni? Co z Pioneer?
Oficjalnie: marki Onkyo i Integra przejęte! Kto kupił gigantów rynku audio i co się zmieni? Co z Pioneer?

Oficjalnie: marki Onkyo i Integra przejęte! Kto kupił gigantów rynku audio i co się zmieni? Co z Pioneer?

12.36K
6

Zakończyły się negocjacje pomiędzy firmą Onkyo Home Entertainment, właścicielem marek Onkyo i Integra, a zainteresowanymi jej zakupem podmiotami. Nowymi właścicielami zostały firmy Premium Audio Company i Sharp. Transakcja zakupu opiewa na nieco ponad 30 milionów dolarów. Co zmieni się w ofercie i dystrybucji urządzeń audio tych marek?

Amplitunery Onkyo i Integra w nowych rękach. Współwłaścicielem został Sharp!

Pierwsze wzmianki o rozmowach prowadzonych w temacie sprzedaży biznesu należącego do Onkyo Home Entertainment pojawiły się z początkiem maja. Wtedy ujawniono, że negocjacje toczone są z dwoma podmiotami: VOXX International Corporation i Sharp. Teraz potwierdzono, że porozumienie zostało osiągnięte – właścicielami firmy, a zatem także marek Onkyo i Integra, zostaną ostatecznie Premium Audio Company (firma-córka VOXX) oraz – zgodnie z przewidywaniami – Sharp.

Źródło dotarło już nawet do kwoty sprzedaży, która ma opiewać na około 30,8 miliona dolarów (wedle szacunków VOXX). Potwierdzenia tej informacji należy oczekiwać 25 czerwca, kiedy odbędzie się spotkanie udziałowców Onkyo Home Entertainment.

Oficjalnie: marki Onkyo i Integra przejęte! Kto kupił gigantów rynku audio i co się zmieni?
Onkyo i Integra mają już nowych właścicieli; fot. Integra

Zakładając, że umowa zostanie potwierdzona i podpisana, VOXX i Sharp wspólnie przejmą wszystkie marki i prawa przynależące do zakupionej korporacji. Firma Premium Audio Company ma być odpowiedzialna za dystrybucję, marketing i sprzedaż wszystkich produktów marek Onkyo i Integra, Sharp natomiast ma przejąć obowiązki produkcyjne w fabrykach zlokalizowanych w Malezji. Dystrybucją urządzeń na wszystkich rynkach poza Ameryką Północną i Południową ma zawiadować będąca częścią VOXX firma Klipsch.

Co ciekawe, deal nie obejmuje na obecnym etapie marki Pioneer, która pierwotnie miała zostać ujęta w procesie sprzedaży. Wedle najnowszych informacji, umowa dotycząca praw do wykorzystania wizerunku i produktów Pioneer ma być negocjowana przez nowy duet właścicielski osobno.

Amplitunery Onkyo i Pionner z zarządzaniem dźwiękiem z poziomu aplikacji Sonos
Prawa do marki Pioneer na razie nie stały się przedmiotem negocjacji

Zmiana właścicieli nie powinna oznaczać poważnych konsekwencji dla produktów Onkyo i Pioneer. Wręcz przeciwnie – to raczej bardzo dobre wieści dla sympatyków tych marek, którzy powinni w tym upatrywać ogromnej szansy na wyjście z tarapatów, w które wpadły w ostatnich latach. Kultowe sprzęty kina domowego na pewno nie znikną ze sklepów, a obie firmy z pewnością nadal będą dostarczały na rynek najwyższej klasy produkty.

Źródło: https://www.avnirvana.com/threads/breaking-premium-audio-company-signs-purchase-agreement-to-acquire-onkyo.8827/


Przeczytaj więcej:

(12363)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Rafaello
Rafaello
1 rok temu

Mam nadzieję, że nie będą dalej produkowane buble, jak to w Pioneer bywało. Dziś prawdziwego audio i kina domowego już nie ma.

keniak
keniak
2 miesięcy temu
Reply to  Rafaello

Ja posiadam VSX-AX4AVi-S i złego słowa nie powiem

Roman
Roman
1 rok temu

30 milionów za,, gigantów,, hahahah dobre

robert
robert
1 rok temu
Reply to  Roman

Trafny strzał kolego, chyba sobie ktoś źle translatorem przetłumaczył bo kwota jak za sieć ciucholandów w Pierdziszewie…

Bogdan
Bogdan
1 rok temu
Reply to  robert

Nie do końca tak musi być, co jakiś czas słychać jak ktoś kupił jakąś firmę za przysłowiową złotówkę albo dolara. Mowa o sporych kłopotach finansowych zatem firmy mogą mieć spore zadłużenie.

Marco
Marco
1 rok temu

Czyli będzie bagno i składaki z najtańszych podzespołów. Masakra.
Już można to odczuć bo od pewnego czasu jest brak aktualizacji.

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x