Home News LG zaprezentuje Z9 OLED 8K i 8K Crystal Sound OLED TV
LG zaprezentuje Z9 OLED 8K i 8K Crystal Sound OLED TV

LG zaprezentuje Z9 OLED 8K i 8K Crystal Sound OLED TV

5.82K
2

Właśnie trwa wydarzenie Society of Information Display. W jego trakcie firma LG pokaże telewizory 8K: Z9 OLED, Crystal Sound OLED oraz zwijany OLED.

Między 12 a 17 maja odbywają się targi SID. W tym roku wydarzenie ma miejsce w San Jose. Właśnie tam, 15 maja zostaną wręczone branżowe nagrody za m.in. najlepsze ekrany. Informowaliśmy o tym niedawno w kontekście Samsunga i Sony. Tymczasem LG w trakcie eventu pokaże kilka swoich najnowszych telewizorów.

Będą to konkretnie Z9 OLED oraz Crystal Sound OLED. Obydwa produkty są 88-calowe i wyróżniają się rozdzielczością 8K. Ten drugi z nich jest skonstruowany tak, że dźwięk wydobywa się z niego bezpośrednio z ekranu. Mechanizm ten opisywaliśmy przy okazji smartfona LG G8.

LG

Ponadto koreańska firma zademonstruje również zwijany telewizor OLED, który po raz pierwszy pokazano na CES 2018. To nie jedyne nowości od giganta elektroniki. Jednakże reszta produktów skierowana jest m.in. dla branży motoryzacyjnej i medycznej.

Źródło: HDTVtest

(5817)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Póki co te niech oni się zwijają, ale z tymi kosmicznymi cenami za obydwa produkty...
  2. Taaa niech przynajmniej zrobią 85 cali 4K za max 35 tyś :P