Home News Informacje prasowe Telewizory LG QNED MiniLED 2021 wchodzą do sprzedaży! Pojawią się modele 4K i 8K. Co wiemy o nich i tej technologii?
Telewizory LG QNED MiniLED 2021 wchodzą do sprzedaży! Pojawią się modele 4K i 8K. Co wiemy o nich i tej technologii?

Telewizory LG QNED MiniLED 2021 wchodzą do sprzedaży! Pojawią się modele 4K i 8K. Co wiemy o nich i tej technologii?

2.88K
5

Firma LG poinformowała o rozpoczęciu procesu wprowadzania do sprzedaży swoich pierwszych telewizorów MiniLED. Koreańczycy brandują te modele nazwą QNED. Co się za nią kryje? Jakie modele 4K i 8K pojawią się za moment w sklepach?

LG wprowadza telewizory QNED MiniLED! Co o nich wiemy? Kiedy w sklepach?

Już od lipca firma LG Electronics zacznie na całym świecie wprowadzać do sprzedaży swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane telewizory LCD. Dzięki najnowszej technologii odwzorowania barw Quantum Dot NanoCell oraz podświetleniu MiniLED, telewizory z oferty na rok 2021 cechują się najwyższą jakością obrazu, który charakteryzuje się głębszą czernią, precyzyjniejszym oddaniem barw, większym kontrastem i większą jasnością*. W skład linii LG QNED MiniLED wchodzą telewizory 8K QNED99 i QNED95 oraz 4K QNED90 o przekątnych od 65 cali do aż 86 cali**.

Telewizory LG QNED Mini LED 2021 wchodzą do sprzedaży! Pojawią się modele 4K i 8K. Co wiemy o nich i tej technologii?
fot. informacje prasowe

Telewizory LG QNED MiniLED rozpoczynają zupełnie nową epokę w dziedzinie jakości obrazu wyświetlanego na ekranach LCD. Są wyposażone w opracowaną przez LG technologię odwzorowania kolorów Quantum Dot NanoCell, zapewniającą bogate i precyzyjne barwy. Nowe telewizory uzyskały certyfikat Intertek, międzynarodowej jednostki testującej produkty, który potwierdza obsługę pełnej palety barw i wierność odwzorowania kolorów. Ponadto telewizory nie zniekształcają kolorów w szerokim zakresie kątów widzenia, przez co obraz o najwyższej jakości można oglądać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu***.

Większa przekątna ekranu wymaga precyzyjnego odwzorowanie najmniejszych detali. Telewizor LG QNED MiniLED jest wyposażony w podświetlenie diodami LED, które są mniejsze niż w innych telewizorach o podobnej przekątnej, co pozwoliło na zwiększenie liczby stref wygaszania. Na przykład 86-calowy ekran telewizora 8K (model 86QNED99UPA) jest podświetlany przez około 30 000 diod LED, które są pogrupowane w około 2500 stref wygaszania, pozwalając na uzyskanie 10-krotnie większego kontrastu niż konwencjonalne telewizory LCD. Głębsza czerń oraz wyraźniejsze detale w ciemnych obszarach zwiększają poczucie głębi i sprawiają, że obraz jest postrzegany jako bardziej realistyczny.

Telewizory LG QNED Mini LED 2021 wchodzą do sprzedaży! Pojawią się modele 4K i 8K. Co wiemy o nich i tej technologii?
fot. informacje prasowe

Najnowsze telewizory są znakomitym odzwierciedleniem troski firmy LG o lepszą przyszłość naszej planety. Telewizory LG QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco-Product wydany przez szwajcarską firmę SGS (Société Générale de Surveillance SA). Certyfikat ten jest przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają wymagania standardów SGS dotyczących między innymi małego wypływu na środowisko naturalne oraz przystosowania do recyklingu****.

 „Telewizor LG QNED MiniLED TV to ogromny skok w ewolucji telewizorów, ponieważ, dzięki połączeniu unikalnej, opracowanej przez LG technologii odwzorowania kolorów oraz podświetlenia MiniLED, osiągnęły szczyt jakości obrazu wyświetlanego na ekranie LCD. Nasza najnowsza linia produktowa potwierdza czołową pozycję firmy LG na rynku telewizorów premium, którą osiągnęliśmy stale doskonaląc innowacyjne telewizory OLED i QNED MiniLED.” – powiedział Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

Telewizory LG QNED MiniLED TV będą początkowo dostępne w Ameryce Północnej, a w kolejnych tygodniach zostaną wprowadzone do sprzedaży w innych regionach świata.

magicLinks_2_1

*W porównaniu z telewizorami LG UHD, w których nie zastosowano technologii NanoCell.
**Dostępność rozmiarów może się różnić w zależności od rynku.
***Certyfikat 100% wierności odwzorowania kolorów wydany przez Intertek. Pomiary wykonane zgodnie z CIE DE2000 z użyciem 18-kolorowych wzorców przy kącie patrzenia ±30°. Certyfikat Intertek potwierdzający, że telewizory LG QNED MiniLED mogą odwzorować 100 procent palety DCI-P3 w przestrzeni barwowej 3D pokrywającej cały zakres luminancji telewizora.
****Telewizory QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco Product wydany przez SGS zgodnie z normami ECO/21/CEBEC/00016 i ECO/21/CEBEC/00017.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Więcej na temat telewizorów LG:

(2884)

2.7 3 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub
Jakub
2 miesięcy temu

Ciekaw jestem porównania do OLED

Ariel
Ariel
2 miesięcy temu

Cena?!?

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  Ariel

Na rynku niemieckim modele 4k 65″ po przeliczeniu 11tyś a 75″ 20tyś. także jak to na LG przystało ciągle przestrzelone ceny w kosmos na początku.

Bodzio
2 miesięcy temu

A kiedy MiniLed od Philipsa na rynku ??

Jaroslaw
Jaroslaw
2 miesięcy temu

Te telewizory są dostępne w USA od ok miesiąca. Bez problemu widnieją na stronie LG skąd można się podlinkować do sklepów które je sprzedają i sprawdzić sobie cenę w $.

5
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x