Home News Nowe kanały 4K w Polsce! Jest ich już 15. Filmy, seriale i rozrywka w 4K – gdzie oglądać?
Nowe kanały 4K w Polsce! Jest ich już 15. Filmy, seriale i rozrywka w 4K – gdzie oglądać?

Nowe kanały 4K w Polsce! Jest ich już 15. Filmy, seriale i rozrywka w 4K – gdzie oglądać?

4.57K
2

Kanały 4K w Polsce – gdzie można je oglądać? Liczba stale rośnie, pojawiły się niedawno nowe propozycje! Czy są takie kanały 4K, które można odbierać całkowicie za darmo? Widzowie mogą teraz wybierać spomiędzy kilkunastu propozycji – sprawdzamy!

Telewizja i kanały 4K w Polsce – jakie stacje i gdzie odbierać i oglądać? Filmy, seriale, sport w najwyższej jakości

Regularnie przeglądamy oferty działających w Polsce operatorów – zarówno tych wiodących jak i mniejszych, lokalnych. Doliczyliśmy się jak dotąd 15 pozycji nadających regularnie w rozdzielczości 4K. Gdzie je oglądać i co znajdziemy w ramówkach? Poniżej aktualna lista kanałów:

 • CANAL+ 4K Ultra HD

Ten kanał pokazał innym nadawcom jak powinna wyglądać topowa jakość obrazu w rozdzielczości 4K wspierana dodatkowo technologią HDR oraz WCG. Był jedną z pierwszych pozycji dostępnych w Polsce w najwyższej jakości obrazu. Możemy tam zobaczyć m.in największe polskie hity serialowe, a także nagradzane filmy, dokumenty i wybrane mecze największych lig piłkarskich czy polskiej Ekstraklasy.

logo canal plus 4k ultra hd

 • Eleven Sports 1 4K

To doskonale znany kanał sportowy. W rozdzielczości 4K wystartował w listopadzie 2017 roku. Jego oferta jest tożsama z tą, którą widzowie mogą znaleźć w Eleven Sports 1 w jakości HD. Obie stacje różnią się wyłącznie tym, że na kanale 4K wybrane transmisje są realizowane w najwyższej dostępnej rozdzielczości. Gdzie można go oglądać?

Z początkiem września 2021 roku dołączył do oferty Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) Z początkiem grudnia wszedł również do serwisu Polsat Box Go – można go oglądać na telewizorach Samsung z systemem Tizen, na modelach z Android TV oraz w obrębie Apple TV. Jest także dostępny w ofercie światłowodowej Orange TV za 15 złotych miesięcznie. Dostęp mają też klienci sieci kablowej Vectra (również za 15 zł miesięcznie). Pojawił się ponadto w usłudze Play Now z dekoderem – w tej samej cenie. Lokalnie Eleven Sports 4K można znaleźć na przykład u operatora kablowego NET4ME, działającego na terenie województw Wielkopolskiego i Świętokrzyskiego.

 • FunBox UHD

Został uruchomiony w Polsce kilka lat temu, a kanał ten emituje Kino Polska TV (SPI International). W programie widzowie mogą znaleźć materiały tematyczne o przeróżnej treści. Od ujęć natury, przez wydarzenia sportowe oraz filmy i seriale dokumentalne, aż po koncerty i spektakle. Wszystkie programy powstają od razu w jakości 4K. Gdzie można go obejrzeć? Ostatnio ta stacja dołączyła do oferty UPC Polska (pozycja 252). Gdzie jeszcze?

Gdzie w polskiej telewizji można oglądać kanał 4K FunBox UHD? Znajdziemy tam masę ciekawych, tematycznych treści!

 • Ultra TV 4K

To pierwszy polski kanał całodobowy nadający wyłącznie treści zarejestrowane w natywnej rozdzielczości 4K. Przenosi to kinową jakość obrazu na telewizory 4K Ultra HD. Na ofertę składają się głównie audycje muzyczne ale i dokumenty oraz filmy. dokumentalne oraz filmowe. Cześć audycji będzie również nadawane w technologii HDR. Kanał jest dostępny m.in w telewizji kablowej Vectra oraz u innych operatorów kablowych z dekoderami 4K.

Kanał Ultra TV 4k

 • Filmax 4K

O zamiarze wprowadzenia kanału poświęconego filmom poinformowała w połowie grudnia 2021 roku należąca do Michała Winnickiego spółka MWE Broadcast. Oferta jest skierowana do widzów w wieku powyżej 50 lat, a nadawca uzasadnia taki wybór grupy docelowej faktem, że jej członkowie zazwyczaj poszukują treści w telewizji, omijając na ogół serwisy z materiałami na żądanie. To jednak niejedyna motywacja stworzenia kanału. Treści 4K dostępne na kanale Filmax 4K to przede wszystkim klasyczne amerykańskie produkcje: filmy i seriale. W ramówce znalazł się m.in. “Bonanza” czy program “Kabaretowy szał”. Na antenie mają pojawić się też magazyny i programy o tematyce kinowej. Nadawca zapowiedział ponadto poszerzenie oferty o filmy azjatyckie, m.in. pozycje z Brucem Lee i Jackie Chanem. Gdzie można obejrzeć kanał Filmax 4K?

Polski "Filmax" poszerza zasięg nadawania! Kto może oglądać kanał, który będzie też dostępny w 4K?

 • RedTOP TV 4K

Jedna z najnowszych pozycja 4K w polskiej telewizji to stacja poświęcona filmom i serialom. W RedTOP TV są emitowane głównie starsze, klasyczne produkcji amerykańskie oraz europejskie. Właścicielem kanału jest Red Carpet Media Gropu S.A. – spółka posiada w swoim portfolio stację Red Carpet TV. Dystrybucją nowej pozycji zajmuje się natomiast spółka Pasja TV. 

Co znajduje się w programie RedTOP TV? Przede wszystkim popularne przed laty seriale, takie jak “Niewolnica Isaura” oraz czeskiej produkcji “Kobieta za ladą” i “Szpital na peryferiach”. Wszystkie tytuły zostały zremasterowane na potrzeby emisji w wyższych rozdzielczościach i mają być dostępne z uaktualnionym tłumaczeniem.

RedTOP TV w jakości 4K ma w swojej ofercie Telewizja Cyfrowa TVK z Częstochowy. Uruchomiono go tam w dwóch wersjach: w jakości HD i 4K. Pierwsza jest dostępna w Pakiecie Startowym sieci, druga zaś w Pakiecie HD. Operator poinformował, że kanały są dostępne kolejno na pozycjach 117 i 187

Nowy kanał z filmami i serialami Red Top TV już dostępny w jakości 4K w telewizji! Kto go włączył i gdzie oglądać?

 • Hot Bird 4K1

Jest to stacja demonstracyjna z atrakcyjnymi, zróżnicowanymi materiałami w wysokiej rozdzielczości. Od września mogą ją oglądać abonenci Polsat Box – na dekoderach jest dostępna na pozycji 209.

 • NASA TV UHD

To kanał poświęcony oficjalnym materiałom należącym do – jak sama nazwa wskazuje – Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej z USA. Nadawane są tam starty rakiet, ujęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (w tym pracujących tam astronautów), widoki Ziemi z pokładu stacji, czy nawet treści poświęcone planecie Mars i naszemu Układowi Słonecznemu. Stację można oglądać będąc klientem Polsat Box, a także na przykład Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa (pozycja 425 na dekoderze).

Kolejny kanał 4K w dużej polskiej sieci telewizji kablowej! Zapierające dech w piersiach widoki - jakie treści udostępniono?

 • Telewizja wPolsce.pl 4K

Jest to stacja telewizyjna o charakterze informacyjno-publicystycznym, która rozpoczęła nadawanie 9 października 2017 roku. Redaktorem naczelnym stacji jest Agata Rowińska. Jeszcze do niedawna nadawana była w najwyższej rozdzielczości wyłącznie w streamingu, w ofertach Orange i UPC. Ten drugi operator w sierpniu bieżącego roku ostatecznie jednak włączył go w swojej regularnej ofercie kablowej na pozycji 253.

UPC testuje pierwsze kanały 4K UHD w swojej ofercie telewizji kablowej! Jakie pozycje będzie można oglądać w najwyższej jakości?

 • Inultra (wcześniej Insight TV UHD)

To wiodący na świecie kanał 4K UHD i setki godzin programów nadawanych w 4K UHD i HDR poświęconych odważnym podróżom, inspirującej nauce i technologii oraz sportom ekstremalnym. Jest dostępny w ofercie UPC Polska oraz Polsat Box (od pakietu podstawowego S). Do niedawna Inultra był znany pod nazwą Insight TV UHD.

 • Museum 4K

Ten kanał oferuje widzom filmy dokumentalne o wielkich artystach-malarzach, galeriach sztuki, nowych postaciach na scenie artystycznej, a ponadto także teleturnieje, magazyny, rozrywkę merytoryczną, konkursy fotograficzne, malarskie oraz zajęcia z rysunku. Museum 4K jest dostępne w ofercie Platformy CANAL+ w pakietach Relax+, Optimum+, Extra+ oraz Superpremium+ 4K – na kanale 179. Mogą również od niedawna oglądać abonenci Polsat Box – na pozycjach 722 i 846.

Jakie kanały 4K można oglądać w polskiej telewizji? Gdzie ich szukać? Spędź Wielkanoc w najwyższej rozdzielczości!

 • Fashion TV UHD

To kanał nadający FTA, czyli za darmo, w ofercie Polsat Box. To oznacza, że mogą go odbierać bez dodatkowych opłat wszyscy klienci posiadający dekoder 4K tego operatora. Fashion TV UHD poświęcony jest miłośnikom mody i najnowszych trendów w świecie fashion. W ramówce znajdują się pokazy mody i programy poświęcone modzie i urodzie.

Popularny kanał 4K ponownie dostępny za darmo (FTA) z satelity! W jaki sposób odebrać i oglądać?

 • Love Nature 4K

Love Nature to kanał przyrodniczy nadający od 2006 roku, pierwotnie pod nazwą Oasis HD. Mogą go oglądać widzowie w takich krajach jak między innymi USA, Meksyk, Holandia, Wielka Brytania, Turcja, Indie, Kenia i Rosja. Ta stacja jest dostępna w Platformie CANAL+, w pakiecie Extra+ lub wyższym. Love Nature 4K można wyszukać na pozycji 149. Mogą również od niedawna oglądać abonenci Polsat Box – na pozycjach 630 i 840.

 • MyZen TV 4K

MyZen TV 4K to kanał lifestylowy oferujący coaching, inspirujące magazyny oraz rozrywkę. Różnorodne treści dostarczają wielu praktycznych wskazówek dotyczących stylu życia, dobrego samopoczucia, zdrowia, domu i ogrodu, gotowania i podróży. Mogą go od niedawna oglądać abonenci Polsat Box – na pozycjach 721 i 846.

 • Travelxp 4K

Travelxp 4K oferuje ponad 1000 godzin programów premium o tematyce podróżniczej i lifestylowej, w tym produkcje oryginalne z ponad 60 krajów. Pozwala odkrywać kulturę, historię, sztukę kulinarną i styl życia miejsc z różnych zakątków świata. Treści dostępne są w języku polskim. Mogą go od niedawna oglądać abonenci Polsat Box – na pozycjach 631 i 841.

magicLinks_2_1

Źródło: własne


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(4573)

1.5 2 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
Roman
1 rok temu

piszą że jest dostępny kanał po polsku ,a nie jest w w wersji po polsku dlaczego ?

Marcin
Marcin
1 rok temu

Kanał Inultra Polsat Box dlaczego brak HDR? Ten sam kanał w Jambox HDR dostępny. Różnica kosmiczna

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x