Został Polakiem, prawie dostał Oscara, a teraz prezentuje nam swój “Debiut”. Oto nowy film twórcy “Prawdziwego bólu”!
Odrobinę niecodzienna kolejność, jeśli mnie spytacie… Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że będzie to jego trzeci film, ale lepiej późno, niż wcale!

Jesse Eisenberg, a więc aktor i reżyser, którego Prawdziwy ból w 2024 roku rozpalił do czerwoności polską widownię oraz zdobył dwie nominację do Oscara, jakie udało mu się ostatecznie przekuć w jedną złotą statuetkę, powraca do świata reżyserii!
Jego trzeci film nosi tytuł Debiut. Główne role w produkcji zagrają Julianne Moore (Kingsman: Złoty Krąg) oraz Paul Giamatti (Przesilenie zimowe). Obraz opowie o nieśmiałej kobiecie, która niespodziewanie dostaje rolę w lokalnym przedstawieniu oryginalnego musicalu. Pod wpływem charyzmatycznego i enigmatycznego reżysera zatraca się w roli i świecie spektaklu. Brzmi trochę, jakby Eisenberg stworzył swojego Czarnego łabędzia, jednak całość ma mieć znacznie mniej dramatyczny ton. Podobno…
Co ciekawe Eisenberg nie tylko film wyreżyserował i napisał do niego scenariusz, ale jest również autorem jego muzyki do spółki z panem, który pracował wcześniej m.in. nad La La Land.
A do tego pojawi się również na ekranie jako aktor. Człowiek orkiestra, czyż nie? Projekt powstaje dla studia A24, a swoją premierę kinową mieć będzie… “wkrótce”. Obstawiam tegoroczną jesień.
Źródło: YT
Zobacz więcej:
(14)