Home Jaki kupić telewizor? Jaki kupić telewizor by wykorzystać wszystkie możliwości Xbox Series X i PS5? Testujemy wybrane modele | ZIMA 2020 |
Jaki kupić telewizor by wykorzystać wszystkie możliwości Xbox Series X i PS5? Testujemy wybrane modele | ZIMA 2020 |

Jaki kupić telewizor by wykorzystać wszystkie możliwości Xbox Series X i PS5? Testujemy wybrane modele | ZIMA 2020 |

28.66K
8

Jesteśmy po premierze konsol najnowszej generacji. Xbox Series X oraz PlayStation 5 na dobre zagościły w naszych domach. Znając dokładnie ich możliwości, możemy śmiało wytypować telewizory, które w pełni wykorzystają potencjał sprzętu do grania najnowszej generacji. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru wymarzonego telewizora? Jakie powinien posiadać funkcje aby móc zagrać w najlepszej jakości? Okazuje się, że telewizorów w 100% gotowych na najnowsze konsole nie ma na rynku wcale dużo. My wytypowaliśmy trzy takie modele, które aktualnie najbardziej się wyróżniają. Wysyp produktów zgodnych z nowymi konsolami zobaczymy tak naprawdę dopiero w 2021 roku wraz z nowymi liniami telewizorów od wszystkich wiodących producentów.

Czytelniku. Jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Specbos 1211
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K8
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Fachowy test Sony ZH8 8K HDMI 2.1 kalibracja
W redakcji HDTVPolska pracujemy przy użyciu najlepszych urządzeń pomiarowych – Jeti Specbos 1211 oraz Klein K-10A.

Jakie modele telewizorów z HDMI 2.1 wybraliśmy?

W przeglądzie na kolejnych podstronach tego wpisu znajdą się trzy telewizory, które posiadają port HDMI 2.1. Dodatkowo wszystkie z nich, mają niskie wartości input lag chociaż jak zawsze da się wyłonić najlepszy model. Wybraliśmy telewizory z najlepszym obecnie stosunkiem ceny do jakości obrazu i rozbudowanych możliwości pod konsole nowej generacji:

 • Samsung QLED Q80T 4K (jeden port HDMI 2.1)
 • LG OLED CX 4K (cztery porty HDMI 2.1)
 • Sony XH90 TRILUMINOS™ Display 4K (dwa porty HDMI 2.1)

Samsung i LG posiadają dużo więcej modeli z HDMI 2.1 jednak to te wyżej wydają się najlepiej wycenione względem posiadanych możliwości. Sony natomiast posiada jeszcze jeden model: ZH8 8K jednak jego cena jest zdecydowanie poza zasięgiem większości graczy (20 999 zł).

Ceny powyższych 55 calowych telewizorów w najlepszych obecnie promocjach wyglądają następująco:

Model telewizora i dostępność:
Samsung QLED Q80T 4K 3999 zł
LG OLED CX 4K 5400 zł
Sony XH90 TRILUMINOS™ Display 4K 3999 zł

Zanim przejdziemy do każdego z tych modeli, odpowiedzmy sobie na kilka ogólnych pytań.

Co powinien posiadać telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X/S?

Telewizor do nowych konsol, powinien charakteryzować się kilkoma ważnymi elementami aby komfortowo na nim grać oraz móc zobaczyć gry bliskie temu jak chcieli je nam przedstawić sami twórcy. Oczywiście idealnie by było, gdyby nasz nowy telewizor posiadał wszystkie poniższe cechy, jednak obecnie nie ma takiego na rynku. Warto więc starać się wybrać taki, który ma ich najwięcej.

 • niska wartość input lag
 • dobre parametry obrazu Ultra HD w tym średni poziom jasności HDR – najlepiej gdyby oscylował w granicach co najmniej 400-500 nitów
 • złącze HDMI 2.1 pozwalające na przyjęcie i wyświetlenie sygnału 4K@120Hz
 • szerokie wsparcie technologii VRR – HDMI (Variable Refresh Rate) w tym AMD FreeSync 2 czy VRR NVIDIA G-Sync®. To system kompensacji spadków FPS w grach oraz redukcji input lagu. Jeśli dany tytuł nie wyciąga stałych 60 klatek, lecz np. oscyluje w granicach 45-50, to dzięki VRR nie powinniśmy odczuć żadnego szarpania animacji, ani rozrywania ramek obrazu.
 • obsługa trybu ALLM (Auto Low Latency Mode) – przełącza on telewizor automatycznie w tryb gry bez potrzeby robienia tego ręcznie
 • niskie wartości input lag z włączonym trybem poprawy płynności ruchu
 • dodatkowe unikalne funkcje dla graczy kojarzone do tej pory z wysokiej klasy monitorów np. “korektor czerni”. Funkcja ta pozwala uwypuklić detale w czerni, co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii.
 • duży rozmiar ekranu! 😉

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Telewizory z HDMI 2.1 do konsol i PC – aktualizowana lista

 

Test Xbox One X
Badania w redakcji HDTVPolska

Co realnie daje nam port HDMI 2.1 w telewizorze?

Ważną kwestią jest to, jakie realne korzyści zyska gracz, który wyposaży się w telewizor z portem HDMI 2.1? Okazuje się, że większość z poniższych funkcji, jest spokojnie do osiągnięcia przez HDMI 2.0 jednak przyjęło się już, że opisywanie ich ma związek z najnowszym rozwiązaniem HDMI. Nie oznacza to też, że na telewizorze z HDMI 2.0 będą one dostępne. Wszystko niestety zależy od samego producenta, który wcale nie musi wykorzystać pełnego potencjału HDMI 2.0 jak np. dodanie do niego ALLM czy VRR. Jakie funkcje dla graczy mają bezpośredni związek z HDMI 2.0 i 2.1?

 • Obsługa rozdzielczości 4K w 120 klatkach na sekundę (HDMI 2.1 wymagane)
 • VRR (Variable Refresh Rate): mechanizm używany w grach, gdy nie wyciągają pełnego klatkażu (np. 60 FPS), eliminujący rozrywanie się ramek obrazu, minimalizujący opóźnienia i dostosowujący częstotliwość odświeżania, tak, aby zachować płynność. VRR jest obsługiwany przez Xbox Series X/S oraz w przyszłości w PlayStation 5. VRR Działa także na Xbox One X.
 • Auto Low Latency Mode (ALLM): funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra”, gdy wykryje włączoną konsolę przez HDMI. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie. (HDMI 2.0 / HDMI 2.1)
 • Quick Media Switching (QMS): natychmiastowa zmiana trybu wyświetlania obrazu bez opóźnienia (np. przy włączeniu VRR)
 • Enhanced Audio Return Channel (eARC): usprawniona wersja protokołu ARC, który pozwala na uproszczenie podłączenia urządzeń audio do telewizora. Oprócz tego, że wystarczy nam wyłącznie jeden kabel HDMI pomiędzy amplitunerem a telewizorem. Wraz z CEC, dzięki ARC możemy kontrolować jednym pilotem zarówno telewizor, jak i soundbar / amplituner (a także nawet konsolę). eARC wspiera wyższe przepustowości, a także gwarantuje idealną synchronizację dźwięku i obrazu, jak również nie potrzebuje CEC do parowania się z telewizorem.(HDMI 2.0 / HDMI 2.1)

 

Test HDMI kabel MagicLink 2.0

Czy potrzebuję nowego kabla?

Generalnie tak ale tylko w przypadku gdy będziemy chcieli włączyć rozdzielczość 4K w 120Hz lub 8K w 60Hz. Wtedy rzeczywiście trzeba zakupić kabel 8K, który jest oznaczony zieloną naklejką certyfikacji “forum HDMI”. Takie kable dopiero pojawią się na rynku w większej ilości w pierwszym kwartale 2021 roku a wszystkie, które są obecnie sprzedawane nie mają gwarancji, że w przyszłości taki sygnał zostanie przesłany. Kupujecie go więc na własną odpowiedzialność chyba, że na opakowaniu znajdzie się poniższe logo lub znak REFERENCJA naszego portalu:

certyfikat hdmi 2.1Test HDMI kabel MagicLink 2.0

Wszystkie inne funkcje pochodzące od HDMI 2.1 czyli opisywany VRR, ALLM czy eARC mogą bez problemu działać na kablu HDMI 2.0 z pomarańczowym certyfikatem “forum HDMI”.

Przeczytaj więcej na temat kabla HDMI 2.0 z funkcjami HDMI 2.1:

Czy kable dodawane do konsoli Xbox Series X oraz PlayStation 5 są zgodne z 4K 120Hz? Tak. Potwierdzamy to, że są to kable w pełni gotowe na elementy standardu HDMI 2.1. Ich minusem jest niestety długość stąd na pewno często będą wymieniane na dłuższe odpowiedniki.

Kabel ULTRA HIGH SPEED Xbox Series X w pudle fabryczny
Kabel HDMI w Xbox Series X

Niski input lag

Gdy kupujemy telewizor do konsoli czy PC, to najważniejszym parametrem jest cały czas poziom input lag. Zasada jest prosta: im niższa wartość tym lepsza. Zwróćcie uwagę aby pomiar dotyczył sygnału nie tylko Full HD ale przede wszystkim 4K z HDR. O wynik tego ostatniego bardzo trudno w sieci. W Polsce tylko HDTVPolska podaje takie pomiary. Dlaczego tak ważny jest ten pomiar? Obecnie takie konsole jak PS4 Pro czy Xbox One S oraz X wypuszczają z siebie sygnał 4K i tak właśnie telewizor je rozpoznaje. Podobnie jest z PS5 czy Xbox Series X/S. I nie jest tu ważne czy sama gra działa np. w natywnym 4K czy skalowanym. Chodzi o sam sygnał wysyłany do telewizora. W tym momencie nie ma więc znaczenia jaki jest lag w trybie Full HD. On będzie tylko potrzebny przy zwykłej wersji konsoli PS4 (Slim). Pomiary laga podawane są w formie tabeli w naszych testach:

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p Lag przy konsolach starej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo WiiU) pracujących w rozdzielczości Full HD “Gra” XX ms
[GRY] 1080p + HDR Lag przy konsoli PlayStation 4, pracującej w rozdzielczości 1080p z szeroką paletą barw i HDR “Gra (HDR)” XX ms
[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) “Standardowy” XX ms
[GRY] 4K Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K bez HDR “Gra” XX ms
[GRY] 4K + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra (HDR)” XX ms
[FILM] 4K / 1080p + upłynniacz Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Film” XX ms

Jak bardzo telewizor wspiera technologię 4K Ultra HD

W cenie nawet poniżej 2000 zł dostaniemy telewizor do konsoli, wspierający rozdzielczość natywną 4K. I to jest najważniejsza wiadomość dla przyszłych posiadaczy PlayStation 5 oraz Xbos Series X/S. Jest to też wielbiony parametr przez wszystkich maniaków grania. Pamiętajmy jednak, że aby dostrzec pełnię różnic pomiędzy rozdzielczością Full HD a 4K wypadałoby zasiąść dość blisko ekranu. Na ten temat przeczytacie w naszym kalkulatorze odległości dostępnym tutaj. Poniżej tłumaczę też na filmie, co to jest rozdzielczość 4K:

Co to jest rozdzielczość 4K_

Drugi ważny parametr Ultra HD to HDR. W przypadku tanich telewizorów ale i tych droższych jest on niestety zawsze niskiej wartości w okolicach 200-300 nitów. Wyższy czyli 500+ kojarzy się z telewizorami ze średniej półki oraz premium. W końcu za coś dopłaca się do droższego telewizora. Jednak nawet niskie wartości HDR są widoczne w trakcie grania a obraz zazwyczaj wygląda lepiej niż w przypadku zwykłego Full HD w SDR. Na poniższym filmie dokładnie to tłumaczymy:

Co to jest HDR w telewizorze

Na koniec WCG czyli szeroka paleta barw (wide color gamut). O ile jeszcze niedawno nie było mowy by w tanich telewizorach była ona obecna to w tym momencie zdarzają się wyjątki gdzie ten element już jest zawarty! To doskonała wiadomość gdyż będziecie mogli zobaczyć dużo więcej kolorów w swoich ulubionych tytułach. I co ważne: nieosiągnięcie ich używając suwaka odpowiedzialnego za nasycenie barw. Na poniższym filmie, dokładnie to tłumaczę:

Co to jest wcg szeroka paleta barw w telewizorze

Jak duży telewizor kupić do konsoli?

Jaki powinieneś wybrać rozmiar telewizora

Nasz zaktualizowany kalkulator odległości od telewizorów z pewnością rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru rozmiaru telewizora, ale zaznaczmy jedną kluczową rzecz: praktycznie żaden telewizor nie będzie zbyt duży. Dlaczego? Wynika to z potwierdzonych badaniami wyliczeń, wedle których optymalna odległość widza od ekranu, pozwalająca w pełni cieszyć się obrazem w rozdzielczości 4K lub 8K, wynosi 1,5 cm na każdy cal ekranu.

>> PRZEJDŹ DO ZAKTUALIZOWANEGO KALKULATORA ODLEGŁOŚCI OD TELEWIZORA 2020 <<

Oznacza to, że – dla przykładu – kupując popularny obecnie 55-calowy wariant wybranego przez nas telewizora 4K, powinniśmy siedzieć od niego w odległości wynoszącej dokładnie… 1,10 metra! Mało, prawda? Konia z rzędem temu, kto faktycznie siada tak blisko tak dużego, zdawałoby się przecież, ekranu. Dlatego właśnie nie powinniśmy się bać wielkich przekątnych, takich jak 65″, 75″ czy 82″. Dodatkowo im wyższa rozdzielczość, tym bliższa pozycja, jaką powinniśmy zająć aby dostrzec detale obrazu wynikające właśnie z użytej rozdzielczości w wyświetlanym materiale wideo. Więcej na temat rozmiarów telewizora znajdziecie w powyższym linku.

82 cale to wcale nie tak dużo, a widoczny na zdjęciu gracz wcale nie siedzi za blisko! Źródło: https://twitter.com/FakesForge

Jak skonfigurować nowe konsole z telewizorami Samsung oraz LG?

Na poniższych dwóch filmach dokładnie tłumaczę jak skonfigurować telewizory Samsung oraz LG z konsolami nowej generacji.

Telewizory Samsung:

Jaki telewizor do konsoli konfiguracja samsung xbox

Telewizory LG:

Jak skonfigurować telewizor LG OLED i NanoCell z xbox seirs x i ps5 film

Przypomnijmy jeszcze raz jakie modele telewizorów wybraliśmy do naszego zestawienia:

Model telewizora i dostępność:
Samsung QLED Q80T 4K 3999 zł
LG OLED CX 4K 5400 zł
Sony XH90 TRILUMINOS™ Display 4K 3999 zł
jaki kupić telewizor do Playstation 5 i Xbox Series X S Samsung QLED Q80T
Samsung QLED Q80T 4K z DiRT 5 w 120Hz!
LG OLED CX 4K
Telewizor do konsoli Sony XH90 HDMI 2.1
Sony XH90 TRILUMINOS™ Display 4K

Na kolejnych podstronach przetestowaliśmy trzy powyższe modele pod kątem jakości obrazu 4K Ultra HD oraz dodatkowych funkcji dla graczy w które są wyposażone.


ZOBACZ TAKŻE: MagicLink 2.0. Najlepszy kabel HDMI na rynku? | TEST |
Samsung QLED Q80T 4K (55″)

Rozmiar: 49″, 50″, 55”, 65”, 75″, 85″ Śr. HDR w grach: 650 nitów (niższa wartość w 49″ oraz 50″), Odświeżanie: 120Hz (wersja 49″ – 60Hz) Matryca: LCD VA Aktualna cena: od 3999 zł

jaki kupić telewizor do Playstation 5 i Xbox Series X S Samsung QLED Q80T
Samsung QLED Q80T 4K z DiRT 5 w 120Hz!

Co nowego zaoferował Samsung użytkownikom nowych telewizorów QLED na 2020 rok w tym w modelu Q80T? To m.in. technologie pomagające nam oglądać ulubione filmy czy wydarzenia sportowe w komforcie i jakości, która powinna zadowolić nawet wybrednych widzów.

 • Funkcja Adaptive Picture – Procesor Quantum 4K/8K odpowiadający za poprawę obrazu w czasie rzeczywistym, zajmie się automatycznym dostosowywaniem jakości obrazu i głośności dźwięku do panujących warunków w salonie czy innym pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Gdy będziemy oglądać film wieczorem przy zgaszonym świetle i zapalimy światło, obraz nadal będzie zachowywał szczegóły i detale widoczne np. w ciemnych partiach obrazu
 • Funkcja Active Voice Amplifier – Gdy będziemy oglądać telewizję i nagle pojawi się głośny, przeszkadzający odgłos, np. pochodzący z odkurzacza czy miksera, wtedy telewizor automatycznie zwiększy głośność dźwięku. Gdy urządzenie zostanie wyłączone, głos w telewizorze także wróci do poziomu, który był ustawiony w cichym pomieszczeniu
 • Funkcja Remote Access – Przenieś biuro do domu i pracuj na telewizorze. Funkcja Zdalnego Dostępu umożliwia bezprzewodowe wyświetlenie obrazu z komputera na ekranie telewizora. Możesz także połączyć się ze swoim komputerem w biurze, by zyskać dostęp do plików i pracować nad dokumentami używając pakietu Microsoft Office 365. A wszystko to zrobisz wygodnie z własnego mieszkania i na dużym ekranie.
 • Technologia Q-Symphony, czyli unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara Samsung, górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio. Dzięki temu, telewizor i soundbar tworzą wyjątkowo zgrany duet.
 • Funkcja Multi View – Możliwość wysłania obrazu ze smartfona lub z kamery na osobną wydzieloną część ekranu tv. Jest to niezwykle pomocny element, otwierający wiele sposobów na oglądanie telewizji. Możemy np. oglądać mecz i na żywo obserwować komentarze na Twitterze. Możemy grać w dany tytuł na konsoli i mieć podgląd na kanał YouTube w celu śledzenia jak daną grę przejść. Możemy też ćwiczyć z Ewą Chodakowską i obserwować swoje ruchy na ekranie telewizora przez podłączoną kamerkę. Opcji i pomysłów wykorzystania jest bez liku
 • Jeden port HDMI 2.1 (wejście 4) umożliwiający m.in przesłanie sygnału 4K@120Hz
 • Pełna współpraca z konsolami nowej generacji: Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 (4K@120fps, 1440p@120fps, 1080p@120fps, VRR (FreeSync, HDMI-VRR), Dynamiczny Korektor Czerni, automatyczny tryb Gra (ALLM), Tryb Motion Plus Gra – upłynnianie obrazu z konsoli bez wzrostu wartości input lag)
 • Bardziej zaawansowany tryb gra w stosunku do modeli 2019
 • Najnowsza wersja szybkiego i bogatego w aplikację wideo systemu Tizen
 • Usprawniony tryb Ambient+ – telewizor nie jest już czarną plamą wiszącą na ścianie – można włączyć wygaszacz ekranu lub inny obraz z szerokiej galerii propozycji
 • Łatwiejsza konfiguracja telewizora na start i obsługa dzięki funkcji Smart Things
 • Tryb Motion Plus Gra – upłynnianie gier za pomocą “mocy telewizora” zachowując niski poziom input lag
 • Dostęp do Apple TV oraz AirPlay 2
 • 120Hz matryca sprawdzająca się w sporcie oraz w przypadku Samsunga – także w grach (Motion Plus Gra, 4K@120fps)
 • Wykorzystanie technologii kropki kwantowej do uzyskania tzw. szerokiego gamutu czyli bardziej nasyconych kolorów w materiale 4K Ultra HD np. filmy lub gry
 • Wsparcie dla formatu premium HDR – HDR10+ (nadal brak wsparcia dla popularnego Dolby Vision)
 • Trójstronnie Bezramkowy Design
 • Bezpośrednie strefowe podświetlenie – lepsza czerń od modelu Q77T (Q70T)

Model Q80T jest bezpośrednim następcą ubiegłorocznego Q70R (nasz fachowy test znajdziecie tutaj) i to z tym telewizorem należy go dziś porównywać.

Input lag:

W przypadku najnowszego Samsunga Q80T, ustawienia związane z graniem na konsoli znajdują się w menu “opcje”. Warto zaznaczyć, że jest to najbardziej rozbudowane menu tego typu ze wszystkich dostępnych telewizorów na rynku. Samsung zaczyna się tutaj zbliżać do rozwiązań stosowanych w monitorach co cieszy, gdyż telewizory mają ogromny potencjał a ich zaletą jest oczywiście ogromny rozmiar w stosunku do (z reguły) małych monitorów. W menu znajdziemy znane z ubiegłych lat opcje jak “Ustawienia gry Motion Plus” czy “FreeSync” ale mamy także funkcję “Dynamiczny korektor czerni”, która (na wzór funkcji z monitorów gamingowych) sztucznie uwypukla detale w czerni, by było lepiej widać przeciwnika.

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p Lag przy konsolach starej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo WiiU) pracujących w rozdzielczości Full HD “Gra” 10 ms
[GRY] 1080p + HDR Lag przy konsoli PlayStation 4, pracującej w rozdzielczości 1080p z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 10 ms
[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) “Gra” 10 ms
[GRY] 4K Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K bez HDR “Gra” 10 ms
[GRY] 4K + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 10 ms
[GRY] 4K / 1080p + upłynniacz
Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Gra” 20 ms
[FILM] 4K / 1080p + upłynniacz Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Film” 76 ms

Zacznijmy od pomiarów i wyników input lag czyli najważniejszego elementu podczas grania – szczególnie w dynamiczne gry wymagające szybkiej reakcji między padem a tym co dzieje się na ekranie telewizora. Od 2 lat telewizory Samsunga wykazują tutaj bardzo dobre wyniki i nie inaczej jest w przypadku modeli QLED 2020 w tym Q70T. Właściwie mamy tutaj wartości rekordowe, bo 10ms to prawie najmniej ile można fizycznie osiągnąć. Mając na uwadze, że od wysłania sygnału, do “narysowania” środkowej linii upływa 8 milisekund na samą transmisję, wygląda na to, że sam TV od siebie dodaje zaledwie 2ms! To już poziom niektórych monitorów dedykowanych dla graczy!

Dead or Alive 6 z aktywnym VRR na Xbox One X

Jakie dodatkowe funkcje dla graczy wspiera Q80T?

Rodzaj funkcji
Opis Dostępność
VRR-HDMI
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna w wybranych grach na konsolach. TAK
VRR AMD FreeSync 2
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC AMD) TAK
VRR NVIDIA G-Sync
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC NVIDIA) NIE
ALLM
Auto Low Latency Mode – funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” z niskim opóźnieniem. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie. TAK
4K 120Hz
Obsługa formatu 4K w 120Hz (wymaga HDMI 2.1 z pełną przepustowością) TAK (HDMI 4)
1440p 120Hz Obsługa formatu 1440p w 120Hz TAK
1080p 120Hz
Obsługa formatu Full HD 1080p w 120Hz TAK
QFT (szybka transmisja ramek) Funkcja pozwalająca zmniejszyć input lag o dodatkowe 0 – 16ms. Polega na enkapsulacji ramek obrazu w sygnale o wyższym odświeżaniu, co zmniejsza czas przesyłu. Obecnie (bez QFT) najniższy możliwy lag na środku matrycy wynosi 8ms. b.d.

Jak widać powyżej, Samsung obsługuje większość przydatnych funkcji dla graczy ważnych w 2020 roku oraz kolejnych gdy na rynku pojawi się 9 generacja konsol. Użytkownikowi będzie wygodnie, gdy tryb “gra” samoczynnie się uruchomi, a obsługa 4K@120Hz czy 1440@120Hz sprawia, że ekran jest gotowy na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Dirt 5 wspiera 120fps – Q80T

Nowe jak i starsze konsole bez żadnego kłopotu wykrywają owe funkcje i wykorzystują np. VRR. Kwestią dyskusyjną jest, czy jest ona przydatna w momencie, gdy posiadamy upłynniacz w trybie gra, który jest w stanie konwertować każdy tytuł do około 60 klatek! W DIRT5 tak, gdyż zanika problem z V-Sync.

Upłynniacz 120Hz w trybie Gra (Gra Motion Plus)

Dwa lata temu, w telewizorach Samsung, pojawiła się funkcja, która zasługiwała na miano prawdziwego przełomu. Chodzi oczywiście o możliwość użycia systemu upłynniacza w trybie Gra! W tym roku także w zakładce znajdziemy dedykowane do tego opcje:

Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy:

 • Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! (“Redukcja drgań”)
 • Interpolacje gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! (“Redukcja rozmycia”)
 • Drastyczną poprawę ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie (“Wyraźny ruch (LED)”)

Zalety zastosowania systemu wyglądają naprawdę imponująco. Nadal zastanawiające jest dlaczego żaden z innych producentów nie poszedł taką, rewolucyjną ścieżką? Możliwe, że problem jest nadal w odpowiednio szybkim procesorze obrazu, który udało się Samsungowi zbudować. Upłynniacz jest funkcją znacząco podwyższającą wartość input lag i tworzenie trybu “Gra” polega przede wszystkim na zablokowaniu tej funkcji. Na rynku były w prawdzie telewizory, które z upłynniaczem miały niewielką wartość opóźnienia np. ok. 50ms, co pozwalało pograć np. w gry wyścigowe, ale w strzelankach już było irytujące.

Samsung Q80T natomiast, wraz z upłynniaczem, ma opóźnienie na poziomie 20ms. Jest to wciąż wartość mieszcząca się w najbardziej rygorystycznym progu – “placebo”, zaś algorytm jest stuningowany i zapewnia prawie tak małe rozmycie jak przy oglądaniu np. sportu w normalnym trybie obrazu. Zobaczmy teraz jakie korzyści, w kontekście odwzorowania ruchu niesie za sobą system Motion Plus w grach:

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Auto Motion Plus: Wyłączony Auto Motion Plus: Włączony (10/10)

Jak widzimy obraz w grach staje się znacznie wyraźniejszy przy wszystkich ruchach kontrolerem. Dzięki temu łatwiej np. wcelować w przeciwnika. Moim zdaniem funkcja ta znacząco poprawia jakość i jest dużo cenniejsza niż chociażby VRR (np. FreeSync).

W praktyce, największy efekt “wow” uzyskamy oczywiście gdy odpalimy upłynniacz w grze, która działa w 30fps. Serio, złudzenie jest na tyle mocne, że mamy obraz, który wygląda “prawie jak w 60fps”. Nie jest to oczywiście takie samo 60fps jak natywne ale na oko to wygląda jak 30-50% efektu z 60fps. Najgorzej gdy po chwili chcemy wyłączyć upłynniacz. Wtedy dopiero widzimy jak np. Forza Horizon 4 szarpie. Notabene to doskonały tytuł na testy trybu Motion Plus Gra. Przypomnę, że możemy tam zagrać w natywnym 4K 30fps, który z trybem Samsunga jest mocno zbliżony do 60fps. Albo np. God of War i jego tryb 4K 30fps. Tutaj zobaczymy zdecydowaną poprawę ostrości obrazu i praktycznie brak smużenia. No właśnie. Ciekawa więc nastała sytuacja gdy to telewizor za pomocą swojej mocy obliczeniowej jest w stanie znacznie poprawić efekt płynności w grze a nie sama konsola

Osobny artykuł na temat działania trybu Motion Plus Gra znajdziecie tutaj

Funkcja Korektor czerni

Opcja ta pozwala uwypuklić detale w czerni, co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii. Dokładnie takie same funkcje znamy z monitorów komputerowych dla graczy. Może być przydatne!

Korektor czerni WyłączonyKorektor czerni Maks
Tu konfigurujemy tryb “Gra

Wsparcie dla 4K Ultra HD

Samsung wspiera natywną rozdzielczość 4K. Średni poziom jasności HDR wynosi 650 nitów. Jest to wysoka wartość, która pozwala zasmakować realizmu z jakim mamy do czynienna w przypadku sygnału UHD. Telewizor wspiera szeroką paletę barw a jej pokrycie wynosi 93%. Zobaczymy więc na nim bardziej nasycone kolory w grach, które to wykorzystują. Podsumowując jest bardzo dobrze a gry w 4K Ultra HD będą się prezentować dużo lepiej niż w trybie Full HD SDR.

Kup teraz

mediaexpert

Samsung Q80T

Sprawdź cenę


PEŁNY TEST: Idealny telewizor do Xbox Series X i PS5 w super cenie? | TEST | Samsung QLED Q80T z HDMI 2.1 ma na to duże szanse!
LG OLED CX 4K (55″)

Rozmiar: 55”, 65”, 77″ Śr. HDR w grach: 615 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: OLED Aktualna cena: od 5400 zł

Telewizor do konsoli LG OLED CX HDMI 2.1
LG OLED CX

Firma w tym roku bardzo mocno stawia na graczy i chwali się na każdym kroku, że nowe telewizory OLED są stworzone właśnie dla nich. Zobaczmy więc dlaczego i czy jest to prawdą. Na początek zobaczmy najważniejsze cechy charakterystyczne telewizorów LG OLED TV na 2020 rok:

 • Wprowadzenie nowego 48″ OLED CX dla klientów pragnących połączyć najwyższą jakość OLED z mniejszymi rozmiarami telewizora
 • Procesor obrazu Alpha 9 Gen 3, który za pomocą algorytmów głębokiego uczenia ulepszy wyświetlany obraz
 • Obsługa aplikacji Apple TV
 • Tryb Dolby Vision IQ, optymalizujący treści także z uwzględnieniem warunków oświetlenia otoczenia
 • Obsługa najnowszego kodeka AV1 (streaming w 8K np. YouTube)
 • Cztery porty HDMI 2.1 – 4K@120fps, 1440p@120fps, 1080p@120fps
 • Obsługa NVIDIA G-Sync oraz AMD FreeSync jak również innych funkcji dla graczy np. VRR czy ALLM (automatycznie przełączanie się telewizora w tryb Gra)
 • Nowe tryby HGiG Mode oraz Filmmaker Mode, odpowiadają za optymalizację wyświetlanego obrazu w zależności od pory dnia, tak, aby otrzymać efekt zamierzony z intencjami jego twórców
 • Wsparcie dla Apple AirPlay 2 i HomeKit
 • ThinQ AI w języku polskim – wydawanie poleceń do telewizora
 • Najnowsza wersja systemu multimedialnego webOS
LG OLED CX 4K 120hz hdmi 2.1_3
Telewizor posiada aż 4 porty HDMI 2.1

Input lag

LG OLED CX posiada dedykowane tryby “Gra” z krótkim input lag zarówno przy sygnale SDR jak i HDR. Gdybyśmy chcieli zastosować telewizor w roli monitora komputerowego, to powinniśmy oflagować złącze HDMI jako PC (przez przytrzymanie klawisza “input”). Zapewni nam to poprawną reprodukcję chroma 4:4:4 i, co jest dużą tegoroczną zmianą, – matryca nie jest już ograniczana do 8 bitów. Gradacja w prawdzie jest trochę pogorszona, ale spokojnie można podawać treść HDR z komputera PC i wygląda to dobrze. Jak będzie przy pełnym sygnale 4K czas pokaże (póki co nie ma źródeł z HDMI 2.1).

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p Lag przy konsolach starej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo WiiU) pracujących w rozdzielczości Full HD “Gra” 13 ms
[GRY] 1080p + HDR Lag przy konsoli PlayStation 4, pracującej w rozdzielczości 1080p z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 13 ms
[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) “Gra” 13 ms
[GRY] 4K Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K bez HDR “Gra” 13 ms
[GRY] 4K + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 13 ms
[FILM] 4K / 1080p + upłynniacz Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Własne” 82 ms

Zarówno przy sygnale Ultra HD 4K (czy to z HDR, czy bez), jak i Full HD, a także w kombinacji Full HD + HDR (np. z klasycznej konsoli PS4) opóźnienie było bardzo niskie. Powinno to ucieszyć wszystkich graczy, ponieważ wartość ta mieści się w najbardziej rygorystycznej grupie – placebo. Oznacza to, że laga za żadne skarby nie idzie wyczuć. Szkoda, że nadal nie wprowadzono funkcji poprawiającej ruch w grach przy zachowaniu niskiego laga. W tym momencie wynosi on aż 82 ms więc raczej będzie odczuwalny dla większości graczy. Warto jednak mimo wszystko zrobić test na własną rękę: znam wiele osób, którym to nie przeszkadza a poprawa ruchu znacząco wpływa na wygląd gry np. w 30fps.

Jakie dodatkowe funkcje dla graczy wspiera LG OLED CX?

Rodzaj funkcji
Opis Dostępność
VRR-HDMI
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna w wybranych grach na konsolach. TAK
VRR AMD FreeSync 2
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC AMD) TAK
VRR NVIDIA G-Sync
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC NVIDIA) TAK
ALLM
Auto Low Latency Mode – funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” z niskim opóźnieniem. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie. TAK
4K 120Hz
Obsługa formatu 4K w 120Hz (wymaga HDMI 2.1 z pełną przepustowością) TAK (HDMI 1,2,3,4)
1440p 120Hz
Obsługa formatu 1440p w 120Hz TAK
1080p 120Hz
Obsługa formatu Full HD 1080p w 120Hz TAK
QFT (szybka transmisja ramek) Funkcja pozwalająca zmniejszyć input lag o dodatkowe 0 – 16ms. Polega na enkapsulacji ramek obrazu w sygnale o wyższym odświeżaniu, co zmniejsza czas przesyłu. Obecnie (bez QFT) najniższy możliwy lag na środku matrycy wynosi 8ms. b.d.
Telewizor posiada porty HDMI 2.1. Zagramy więc w przyszłości w gry 4K/120fps lub w Full HD/120fps

LG OLED55CX jest perfekcyjnie przygotowany na przyszłość ze względu na obecność portów HDMI 2.1 i wszystkich funkcji dla graczy związanych z nimi. Chodzi o możliwość podania sygnału 120Hz w 4K, Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mod (ALLM). Funkcja ALLM (tryb automatycznego włączania trybu gry przy przełączeniu na sygnał z konsoli). Telewizor posiada także wsparcie dla NVIDIA G-Sync i AMD FreeSync, które zostało niedawno dodane w formie aktualizacji oprogramowania. Podsumowując: mamy wszystko oprócz niskiego laga w trybie z upłynniania obrazu. LG obok Samsunga to obecnie czołówka pod względem dodatkowych funkcji pod konsole i PC. Obie firmy idą łeb w łeb aby skraść serca graczy na całym świecie i skusić ich do zakupu właśnie swoich produktów.

LG OLED NVIDIA G-syncTest LG OLED B9-nvidia-g-sync-test

Wsparcie dla 4K Ultra HD

LG OLED Cx wspiera natywną rozdzielczość 4K. Średnia jasność HDR jest dość wysoka i wynosi 615 nitów. Gwarantuje to pokaz możliwości HDR w tytule, który go wspiera na bardzo dobrym poziomie, szczególnie, że to OLED więc tutaj nawet nieco niższe wartości HDR będą lepiej oddane na ekranie niż analogiczna wartość na telewizorze LCD. Pokrycie szerokiej palety WCG to oczywiście 99%. Na CX zobaczysz to co najlepsze z technologii 4K Ultra HD.

Czym się różni model CX od BX?

To pytania bardzo często pojawia się na naszym forum. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć w osobnym wpisie:

Telewizor do konsoli LG OLED CX HDMI 2.1 Forza

Kup teraz

mediaexpert

LG OLED CX

Sprawdź cenę


PEŁEN TEST: LG OLED CX | TEST | Przełom w telewizorach OLED związany z odwzorowaniem ruchu – prawie jak realne 200Hz!
Sony XH90 TRILUMINOS™ Display 4K (55″)

Rozmiar: 55″, 65″, 75″, 85″ Śr. HDR w grach: 520 nitów, Odświeżanie: 120Hz Matryca: LCD VA (TRILUMINOS™ Display) Aktualna cena: od 3999 zł

Telewizor do konsoli Sony XH90 HDMI 2.1

Sony XH90 to jedyny telewizor ze stawki, który otrzymał niedawno słynną aktualizację odblokowującą dwa porty HDMI do standardu 2.1. Po aktualizacji okazało się, że użytkownicy zgłaszali sporo problemów z działaniem telewizora. Sony dość szybko zareagowało i wypuściło do dziś jeszcze kilka poprawek. Czy załatwiają sprawę? W większości przypadków tak, jednak wraz z kolejnymi testami okazało się, że gdy będziemy chcieli w przyszłości włączyć natywną rozdzielczość 4K w 120Hz to niestety ale na ten moment telewizor nie dostarcza jej w pełnej jakości. Większość gier nie działa oczywiście w natywnym 4K w 120Hz więc nie zobaczymy żadnej straty – fakt należy jednak odnotować. Bliżej temu problemowi przygląda się na bieżąco nasz przyjaciel Vincent z HDTVTest tutaj.

Zapowiedź Sony XH90 test HDMI 2.1 telewizor do konsoliNajważniejsze cechy nowego modelu XH90 to:

 • Procesor 4K HDR X1™ — większa głębia, lepsze faktury i naturalne barwy dzięki technologii Object-based HDR remaster
 • Podświetlenie pełną matrycą diod LED i lokalne przyciemnianie z użyciem technologii X-tended Dynamic Range™
 • Nowy model Full Array LED średniej klasy zapewniający klientom większe możliwości wyboru
 • Technologia Acoustic Multi-Audio (modele od 65″ wzwyż) i głośnik X-Balanced Speaker
 • Nowa technologia optymalizacji obrazu i dźwięku Ambient Optimization — automatyczne zwiększanie i zmniejszanie jasności obrazu odpowiednio do oświetlenia pomieszczenia
 • Zgodność z Dolby Vision i Dolby Atmos
 • Grawerowana diamentem ramka o smukłym wyglądzie
 • Technologie Apple AirPlay 2, HomeKit i Amazon Alexa — łatwe podłączanie do różnorodnych urządzeń, w tym inteligentnych głośników
 • Szybki dostęp do treści, serwisów i usług dzięki platformie Android™ TV
 • Technologia TRILUMINOS™ Display
 • Port HDMI 2.1 w tym obsługa obrazu 4K 120 kl./s

Sony Centre Klif promocja otwarcie 9

Input lag

W Sony XH90 zaoferowano dwa tryby przystosowane do grania, lub współpracy z komputerem. Pierwszy z nich to “Gra”, a drugi “Grafika”. W praktyce nie ma różnicy z którego z nich skorzystamy. Oba oferują opóźnienie na tym samym poziomie, oraz reprodukcję chromy 4:4:4, by drobne kolorowe czcionki były czytelne.

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p Lag przy konsolach starej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo WiiU) pracujących w rozdzielczości Full HD “Gra” 16 ms
[GRY] 1080p + HDR Lag przy konsoli PlayStation 4, pracującej w rozdzielczości 1080p z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 16 ms
[PC] 4K / 1080p @ 4:4:4 Lag przy natywnej rozdzielczości np. z komputera i chęci uzyskania chromy 4:4:4 (wyraźne kolorowe czcionki) “Gra” 16 ms
[GRY] 4K Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K bez HDR “Gra” 16 ms
[GRY] 4K + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series X/S, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 16 ms
[FILM] 4K / 1080p + upłynniacz Lag w natywnej rozdzielczości, przy działającym upłynniaczu z interpolacją klatek “Własne” 91 ms
Wyraźne kolorowe czcionki z PC (chroma 4:4:4) w trybie "Grafika"
Wyraźne kolorowe czcionki z PC w trybie “Gra” i “Grafika”

Zarówno przy sygnale Ultra HD 4K (czy to z HDR, czy bez), jak i Full HD, a także w kombinacji Full HD + HDR (np. z klasycznej konsoli PS4) opóźnienie było niskie. Powinno to ucieszyć wszystkich graczy, ponieważ wartość ta mieści się w najbardziej rygorystycznej grupie – placebo. Oznacza to, że laga za żadne skarby nie idzie wyczuć. Jednak do niskich poziomów input lag zdążyliśmy się już przyzwyczaić i jest to niejako obowiązek w obecnych modelach telewizorów a nie coś co ma robić wrażenie. Od 2020 roku zwracamy baczną uwagę na szereg innych funkcji, które poprawiają komfort grania, szczególnie w dobie premier konsol nowej generacji jak PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Jak więc wyposażony jest pod tym względem najnowszy XH90?

Rodzaj funkcji
Opis Dostępność
VRR-HDMI
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna w wybranych grach na konsolach. wymaga aktualizacji FW
VRR AMD FreeSync 2
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC AMD) NIE
VRR NVIDIA G-Sync
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC NVIDIA) NIE
ALLM
Auto Low Latency Mode – funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” z niskim opóźnieniem. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie. wymaga aktualizacji FW
4K 120Hz
Obsługa formatu 4K w 120Hz (wymaga HDMI 2.1 z pełną przepustowością) TAK (HDMI 3,4)
1440p 120Hz Obsługa formatu 1440p w 120Hz działa w 60Hz
1080p 120Hz Obsługa formatu Full HD 1080p w 120Hz TAK
QFT (szybka transmisja ramek) Funkcja pozwalająca zmniejszyć input lag o dodatkowe 0 – 16ms. Polega na enkapsulacji ramek obrazu w sygnale o wyższym odświeżaniu, co zmniejsza czas przesyłu. Obecnie (bez QFT) najniższy możliwy lag na środku matrycy wynosi 8ms. NIE

Sony XH90 zapowiada się dosyć obiecująco, ale dopiero w przyszłości. Ekran wyposażono w złącza HDMI 2.1, pozwalające podać sygnał 4K 120Hz (a to najważniejsza funkcja), jednak na chwilę obecną, jak już wyżej wspomniano, nie jest ona perfekcyjna. Analogicznie nie działają inne udogodnienia wzięte z nowej specyfikacji złącza. No cóż, pożyjemy zobaczymy. Skoro producent obiecał to mała jest szansa, by się z tego nie wywiązał, aczkolwiek żaden konkretny termin nie padł co do VRR. W tej chwili Xbox rozpoznaje następujące funkcje:

Upłynniacz w trybie “Gra”

Telewizor Sony pozwala używać systemu upłynniacza podczas grania na konsoli, bez wzrostu wartości input lag. Jego działanie jest jednak inne niż w filmach. Nie ma interpolacji (która na pewno wydłużałaby czas reakcji), tylko inna modulacja podświetlenia. Pozwala ona uzyskać bardziej wyraźny kontur, ale staje się on powielony:

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Motionflow: Wyłączony Motionflow: Własne

Wsparcie dla 4K Ultra HD

Sony XH90 wspiera natywną rozdzielczość 4K. Średnia jasność HDR jest dość wysoka i wynosi 520 nitów. To wartość, która gwarantuje pokaz możliwości HDR w tytule, który go wspiera na bardzo przyzwoitym poziomie. Pokrycie szerokiej palety WCG to oczywiście 92%.

Telewizor do konsoli PlayStation 5 Xbox Series X HDMI 2.1 Dirt 5

Kup teraz

mediaexpert

Sony XH90

Sprawdź cenę


PEŁEN TEST: Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!


Telewizor do konsoli i PC? Przeczytaj więcej:

(28661)

3.6 5 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Sebbi
Sebbi
1 rok temu

Ja osobiście czekam na premierę nowych Philipsów. Ciężko mi wyobrazić sobie granie bez ambilight, takie jakieś dziwne jest, a i tak nie potrzebuję teraz nowego telewizora.

Michael
Michael
1 rok temu

​Stoję przed zakupem telewizora 55″ (główne moje wymagania to oglądanie filmów – netflix, mecze Canal+ i eleven, oraz gry w planach zakup PS5) Przeczytałem wasz artykuł i zastanawiam się nad zakupem Smasung QE55Q80, ale miałbym pytania: 1. Czy jest może jakiś OLED 55″ w podobnych pieniądzach (ok. 4000 zł brutto), który spełniłby moje oczekiwania? czytaj gry ps5 i filmy netflix, mecze 2. Czy jest inny QLED 55″ np. samsunga lub innej firmy, który jest zdecydowanie lepszy od Q80? i w podobnym budżecie? 3. Czy warto poczekać z zakupem Q80 do pojawienia się nowych modeli Samsung – premiera bodajże marzec 2021? a)… Czytaj więcej »

mati
mati
1 rok temu
Reply to  Michael

Też się zastanawiam czy brać teraz Q80T czy czekac na coś innego bo słyszałem o problemach z matrycą i trybem gry z vrr

Antoni
Antoni
1 rok temu

A Sony XH90 to na tej liście już raczej nie powinien się znaleźć. 120 fpsów w 4K dalej nie działa poprawnie a bodajże 2 dni temu producent wycofał się z zapewnień dot. wprowadzenia VRR poprzez aktualizację. Swoją drogą – ciekawy temat na artykuł. Byłoby dobrze gdyby tut. portal zajął się sprawą, mogłoby to pomóc osobom oszukanym przez Sony.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Też mam Q9 i czekam na jakąś recenzje

Bartek
Bartek
1 rok temu

Ja zdecydowałem się zakupić nowy telewizor i po raz pierwszy zamówiłem kalibrację u profesjonalisty. Konsolę i TV kupiłem w ME, ale nie skorzystałem z kalibracji oferowanej przez sklep

Michał
Michał
1 rok temu

Dlaczego wybraliście Samsunga 8 serii, a nie 9?

Marcin
1 rok temu
Reply to  Michał

Też się zastanawiam czemu pomijają serie 9 kupiłem ten tv i jestem zadowolony a nasze HDTV Polska nawet jego nie przetestowali ciekawe czemu

8
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x