Home Jaki kupić telewizor? Jaką konsolę kupić na komunię 2019? Podpowiadamy
Jaką konsolę kupić na komunię 2019? Podpowiadamy

Jaką konsolę kupić na komunię 2019? Podpowiadamy

8.43K
23

Sony (PlayStation 4)

W sprzedaży znajdziemy obecnie dwa rodzaje konsoli PS4. Podstawowym modelem jest PS4 Slim. Jego bardziej zaawansowaną wersją jest PS4 Pro.

Ps4 slim kontra PS4 Pro

PS4 Slim będzie rozsądnym wyborem jeśli nie posiadacie lub nie możecie pozwolić sobie na telewizor 4K Ultra HD. Jako podstawowy model konsoli jest potężniejsza niż Xbox One S oraz Nintendo Switch.

Jeśli zaś posiadacie lub planujecie zakupić telewizor 4K UHD, a najbardziej interesują was gry Sony – PS4 Pro będzie najlepszą opcją. Jest to sprzęt o wyraźnie większej mocy niż model Slim. Grafika wyświetlana jest w większej rozdzielczości, często z wykorzystaniem tzw. „dynamicznego 4K” (czyli jakość obrazu czasami sięga tej jakości, w zależności od tego jak wymagające są sceny). Powinno to, szczególnie w połączeniu z HDR (które jest też dostępne w modelu Slim) wynieść wrażenia wizualne na zupełnie inny poziom.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na zakup modelu Slim czy Pro, znajdziemy tutaj także względnie najlepszą bibliotekę gier na wyłączność. W kilku gatunkach ustąpi ona Xboksowi czy Nintendo, ale jest ona różnorodna i wypełniona wieloma widowiskowymi grami dla pojedynczego gracza, z zacięciem filmowym.

Warto nadmienić, że do PlayStation 4 (model Slim i Pro) można dokupić zestaw rzeczywistości wirtualnej, PlayStation VR. Dzięki niemu możemy cieszyć się rozgrywką z poziomu hełmu VR. Jest to jednak niemały wydatek, bo oprócz samych gogli, potrzebna jest jeszcze kamera (razem około 1050 PLN). Doznania może zwiększyć specjalny VR Aim Controller, który umożliwia realistycznie celowanie i strzelanie bronią palną w grach.

psv


ZOBACZ TAKŻE: Testujemy PlayStation VR – Czy Sony zarządzi na rynku VR?


(8428)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

23
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o