Home News Informacje prasowe ISE 2019: Niesamowity tunel interaktywny EpsonVortex na stoisku Epson oraz wiele innych nowości.
ISE 2019: Niesamowity tunel interaktywny EpsonVortex na stoisku Epson oraz wiele innych nowości.

ISE 2019: Niesamowity tunel interaktywny EpsonVortex na stoisku Epson oraz wiele innych nowości.

196
0

Podczas pierwszego dnia targów ISE 2019 Epson prezentuje odwiedzającym nowy projektor laserowy EB-L30000 o mocy 30000 lumenów. Najnowszy model powstał z myślą o firmach zajmujących się organizacją widowisk estradowych, wypożyczalniach sprzętu i dużych obiektach rozrywkowych, w sprzedaży pojawi się w 2020 roku.

W Amsterdamie firma Epson pokaże też swoją najnowszą linię kompaktowych, prostych w instalacji i konfiguracji projektorów, na którą składają się modele EB-L1075U, EB-L1070U i EB-L1050U. To najbardziej przystępne cenowo, a zarazem uniwersalne projektory instalacyjne obsługujące rozdzielczość 4K oraz umożliwiające stosowania wymiennych soczewek. Urządzenia przeznaczone do dużych obiektów: centrów rozrywki, sal wykładowych i konferencyjnych czy muzeów. Wyświetlają szczegółowe, żywe obrazy o jasności do 7000 lumenów. Minimalistyczny, dyskretny design i cichsza praca wentylatora pozwolą im łatwo wtopić się w dowolne otoczenie.

Epson ise 2019

Kolejną nowością prezentowaną na ISE jest EB-U50 – stylowy i mocny projektor z funkcją oświetlenia punktowego, który charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO). Zaprojektowany tak, aby przyciągać uwagę odbiorcy obrazami wyświetlanymi na dowolnej powierzchni, EB-U50 zajmuje niewiele miejsca i nie rzuca się w oczy. Może służyć zarówno jako projektor oraz reflektor i idealnie sprawdzi się zainstalowany na witrynach sklepowych, w salonach pokazowych, na wystawach sztuki cyfrowej w celu wyświetlania scenografii, treści komercyjnych, edukacyjnych i biznesowych.

EB-U50 epson ise 2019

Niewątpliwie największą atrakcją stoiska jest #EpsonVortex – udostępniony zwiedzającym animowany portal 360°, który przenosząc uczestnika w serce wydarzeń, jednocześnie sprawia, że jest on aktywnym obiektem instalacji, a każdy spacer przez EpsonVortex jest wyjątkowy. Epson wykorzystał tu 16 projektorów laserowych EB-L1755U z obiektywami ELPLU03 i unikalną, wielokanałową ścieżką dźwiękową w 4D. Zwiedzający stają się częścią instalacji – osoba przechodząca przez portal jest mapowana za pomocą laserowej matrycy. Powstająca w ten sposób wizualizacja reaguje na każdy ruch człowieka w czasie rzeczywistym, współtworząc nieustannie zmieniający się spektakl.

#EpsonVortex

Przedstawiamy #EpsonVortex – nasz 360-stopniowy portal kinetyczny na targach #EpsonISE2019. Połączenie 16 projektorów Epson EB-L1755U sprawia, że każda podróż przez portal jest wyjątkowa. Mapowanie matrycy laserowej reaguje na ruch w czasie rzeczywistym, tworząc nieustannie zmieniający się spektakl. Robi wrażenie, prawda?

Opublikowany przez Epson Wtorek, 5 lutego 2019

„Jak dotąd to nasza najmocniejsza oferta produktów audiowizualnych, począwszy od najwyższego modelu EB-L30000U, po kompaktowy projektor z funkcją oświetlenia punktowego EB-U50. Nasze portfolio projektorów instalacyjnych jest kompletne i imponujące, dlatego każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego do swoich potrzeb” – powiedział Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.

Niewątpliwie największą atrakcją stoiska Epson podczas ISE 2019 jest #EpsonVortex – udostępniony zwiedzającym animowany portal 360°, który przenosząc uczestnika w serce wydarzeń, jednocześnie sprawia, że jest on aktywnym obiektem instalacji, a każdy spacer przez EpsonVortex jest wyjątkowy. Epson wykorzystał tu 16 projektorów laserowych EB-L1755U z obiektywami ELPLU03 i unikalną, wielokanałową ścieżką dźwiękową w 4D. Zwiedzający stają się częścią instalacji – osoba przechodząca przez portal jest mapowana za pomocą laserowej matrycy. Powstająca w ten sposób wizualizacja reaguje na każdy ruch człowieka w czasie rzeczywistym, współtworząc nieustannie zmieniający się spektakl.

Opublikowany przez HDTVPolska.com Środa, 6 lutego 2019

Dodatkowo, na stoisku firmy Brytyjski Teatr Narodowy zaprezentuje premierowe zastosowanie inteligentnych okularów dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Wykorzystuje ono technologię rozszerzonej rzeczywistości zastosowaną w okularach Moverio marki Epson do wyświetlania w czasie rzeczywistym transkryptu dialogów spektaklu na soczewkach okularów. Dzięki temu widzowie z wadą słuchu mogą śledzić przebieg akcji, nie odrywając oczu od sceny.

”Rozszerzona rzeczywstość rozwija się bardzo szybko – obecnie coraz więcej zastosowań przechodzi z fazy eksperymentów do faktycznego wykorzystania w codziennym życiu. Nasza współpraca z National Theatre jest tego doskonałym przykładem – dzięki inteligentnym okularom teatr staje się bardziej dostępny dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Oczywiście rozwiązanie znajdzie także zastosowanie w wielu innych branżach takich jak handel, służba zdrowia, edukacja, rozrywka, muzea, centra rozrywki” – dodaje Jakub Łapiński.

Epson ise 2019

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(196)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).