Home News Intrygujący patent Xiaomi. Składany smartfon z pięcioma wysuwanymi aparatami?
Intrygujący patent Xiaomi. Składany smartfon z pięcioma wysuwanymi aparatami?

Intrygujący patent Xiaomi. Składany smartfon z pięcioma wysuwanymi aparatami?

277
0

Xiaomi opatentowało rozwiązanie umożliwiające powstanie bardzo nietypowo składanego smartfona z modułem złożonym z pięciu wysuwanych aparatów. Pomysł ten potwierdza aspiracje chińskiego producenta do zostania hegemonem mobilnej fotografii, jednocześnie potwierdzając plotki o planowanym urządzeniu z elastycznym ekranem.

Jedynym obecnym aktualnie na rynku składanym telefonem, który możemy kupić, pozostaje Galaxy Fold. Lada moment pojawić się ma również zupełnie przeprojektowana Motorola RAZR 2019, tymczasem Xiaomi póki co zaskoczyło prototypem niezwykłego smartfona w postaci Mi Mix Alpha. Teraz jednak okazuje się, że chiński koncern zarejestrował patent zdradzający plany powstania prawdziwie elastycznego urządzenia.

Pomysł zakłada stworzenie smartfona składanego w dwóch miejscach podobnie do sposobu, jaki zaproponował niedawno TCL. Zupełną nowością, o której póki co w świecie innowacyjnych rozwiązań mobilnych nie słyszano, jest zastosowanie potężnego modułu aparatu z aż pięcioma obiektywami, który dodatkowo byłby wysuwany z jednego z boków urządzenia i umożliwiał fotografowanie i nagrywanie z obu stron.

Intrygujacy patent Xiaomi. Skladany smartfon z piecioma wysuwanymi aparatami?
Grafika obrazująca pomysł Xiaomi

Biorąc pod uwagę jak ogromny postęp zrobiło ostatnimi czasy Xiaomi w jakości lokowanych w swoich telefonach aparatów, tak bogato wyposażony moduł mógłby wyznaczyć nowe trendy w mobilnej fotografii. I to w smartfonie składanym, a więc należącym wciąż do raczkującej gałęzi rynku!

Istnienie takiego patentu należy jednak brać z pewną dozą sceptycyzmu. Rocznie bowiem powstają ich setki, jeśli nie tysiące, a tylko nieliczne z nich przekładają się ostatecznie na finalny produkt. Czy i kiedy takie urządzenie miałoby trafić na rynek – nie wiadomo.

Źródło: Antyweb


Możecie również u nas przeczytać:

(277)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x