Home News Xiaomi pokazało smartfon z przyszłości. Mi MIX Alpha ma rewolucyjny ekran!
Xiaomi pokazało smartfon z przyszłości. Mi MIX Alpha ma rewolucyjny ekran!

Xiaomi pokazało smartfon z przyszłości. Mi MIX Alpha ma rewolucyjny ekran!

1.60K
0

Wyjaśniło się wreszcie, co kryje się za tajemniczą zapowiedzią Xiaomi sprzed paru dni. Reklamowane przez Chińczyków urządzenie nie jest składane, ale ma absolutnie rewolucyjny ekran, który rozciąga się aż na jego plecy! Mi MIX Alpha okazał się smartfonem koncepcyjnym rodem z przyszłości.

Kilka dni temu Xiaomi podzieliło się z internautami dwiema bardzo ciekawymi grafikami promującymi jeden ze swoich dwóch nadchodzących telefonów. Mi MIX Alpha przywodził na drugiej z nich na myśl… składany model.

Na pierwszej z zamieszczonych w sieci grafik Xiaomi podał w wątpliwość, jakoby 100% pokrycia przodu smartfona ekranem miało stanowić maksimum możliwości. Już ta informacja, podana w formie zadanego pytania, brzmiała intrygująco. Jednak to dopiero kolejna grafika zdawała się odsłaniać karty. Zobaczyliśmy na niej urządzenie włożone między grzbiety książek, na którego ekstremalnie zakrzywionym ekranie wyświetlała się data i godzina nadchodzącej konferencji Xiaomi.

Dziś okazało się, że Mi MIX Alpha nie jest składanym smartfonem, ale otrzymało ekran, który pokrywa aż… 180% powierzchni frontu. Jak to możliwe? Panel zakrzywia się, całkowicie pokrywając boki telefonu, a następnie rozlewa się na plecki, pozostawiając miejsce jedynie na pasek z modułem aparatu.

Xiaomi pokazało smartfon z przyszłości. Mi MIX Alpha ma rewolucyjny ekran!
Tak prezentuje się koncepcyjny smartfon Xiaomi; fot. konferencja Xiaomi

Sam aparat ma być z resztą wyposażony w rekordowy sensor 108 Mpix, a zdjęcia robione Mi MIX Alpha mają mieć rozdzielczość 27 Mpix (cztery piksele na matrycy = jeden w wyprodukowanym obrazie).

Jak Xiaomi rozwiązało kwestię przycisków odpowiedzialnych za wybudzanie urządzenia i regulacje głośności? Podobnie jak Vivo w swoim NEX 3 – pozbyło się ich, zastępując je sensorami ukrytymi pod ekranem i reagującymi na dotyk.


ZOBACZ TAKŻE: Redmi Note 8 Pro od Xiaomi debiutuje w Polsce w rewelacyjnej cenie


Specyfikacja i cena Mi MIX Alpha zwala z nóg. Jest to urządzenie, które raczej na pewno nie trafi do masowej produkcji, ale chętni będą je mogli nabyć w oszałamiającej cenie 2800 dolarów (ok. 11170 zł). Co otrzymają w pakiecie? M.in. procesor Qualcomm Snapdragon 855+, 12 GB RAMu, 512 GB wbudowanej pamięci na danemodem 5G oraz baterię o ładunku 4050 mAh. Akurat to ostatnie może budzić wątpliwości – wydaje się, że tak ogromny ekran będzie pobierał sporo energii.

Źródło: konferencja Xiaomi w serwisie YouTube

 

(1599)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o