Home News Gladiator: Ridley Scott i Paramount pracują nad kontynuacją
Gladiator: Ridley Scott i Paramount pracują nad kontynuacją

Gladiator: Ridley Scott i Paramount pracują nad kontynuacją

315
0

Ridley Scott właśnie zaczął prace nad kontynuacją filmu Gladiator, jednego z najbardziej znanych obrazów w swoim dorobku. Wytwórnia Paramount ma zająć się dystrybucją.

Internetowy magazyn Deadline jako pierwszy podał do wiadomości, że Scott nakręci sequel filmu Gladiator i już zaczął pracę nad filmem. Za scenariusz odpowiada Peter Craig (Miasto Złodziei, Igrzyska Śmierci: Kosogłos, Dziedzictwo krwi). Według Deadline produkcja drugiej części Gladiatora miałaby zacząć się już w najbliższym czasie. W międzyczasie, Scott niedługo rozpocznie zdjęcia do serialu sci-fi Raised by Wolves.

Gladiator

Tym razem za dystrybucję filmu będzie odpowiadać wytwórnia Paramount, aczkolwiek oryginalnemu dystrybutorowi części pierwszej, Universal Pictures, przysługuje prawo współfinansowania projektu. Fabuła ma skupiać się na Luciusie, bratanku Commodusa (granego w oryginale przez Joaquina Phoenixa), dla którego Maximus (Russell Crowe) stanowił wielką inspirację.

W najbliższym czasie powinniśmy otrzymać więcej szczegółów na temat nowego Gladiatora.

(315)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.