Skocz do zawartości
crazy-j

SUBWOOFER do kina domowego – jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten film to ściema. Dźwięk został dołożony prosto z płyty, i daję Ci gwarancję ,że gdybyś tam był to do ucha dobiegały by znacząco inne dźwięki niż to co słychać na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moglibyście mi polecić jakiś subwoofer głównie do kina w granicach 500 no max 600zł z nisko schodzącym basem.
Pokój 16m2 ampli onkyo 605 z quadral 500set. Fajnie to gra w kinie ale brakuje trochę nisko schodzącego basu szczególnie w filmach akcji.
Może ktoś ma do sprzedania? Może być używany. Najlepiej czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłańczam się do pytania, moja powierzchnia pokoju to 30 m ( średnio wygłuszone), też tylko do kina, pozostałe kolumny to Ushery, amplituner to Marantz SR 6008, myślę poważnie o Velodyne EQ-MAX10 9 - cena 2600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podobnej powierzchni działa Velodyne EQ-MAX 12 i nie żałuję wydanej kasy a efekt słuchowy bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na moim metrażu poradzi sobie bez problemu, panowie mam pytanie, czy korzystacie z opcji direct, z jakiego wyjścia mam wyprowadzić kabel do amplitunera - wystarczy jednym kablem, czy dwoma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyprowadziłem jeden kabel z wyjścia liniowego LFE IN subwoofera do amplitunera(zrobione wg.instrukcji)lub w przypadku chęci wykorzystania większej ilości sygnału należy skorzystać z konektora ,,Y" i dostaczyć sygnał jednocześnie do obydwu wejść ,,R" i ,,L" w subie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostanie mi jeszcze mój stary sub - Jamo E 4 Sub. 1 zastanawiam sie, czy go sprzedać za grosze, czy też, podłączyć go do mojego Marantza 6008, który ma możliwość pracy na 2 subwoffery ( 7.2), czy to wpłynie korzystnie na dźwięk w kinie, czy też popsuje brzmienie Vellodyne EQ MAX 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Może VELODYNE Digital Drive 1812.

Dobry stabilny subwoofer.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EQ Max 10 w domu, pokrętło ustawiłem na direct, z tyłu przełącznik na 230 V, wybrałem tryb movie, w amplitunerze wybrałem 120 HZ, czy coś jeszcze ustawić ? Do amplitunera podłączyłem go jednym kablem ( do wyjścia liniowego LFE IN), jaki najlepiej na pilocie wybrać tryb phase, chyba że to wyklucza użycie direct, na pilocie wciskam EQ ale na wyświetlaczu nic nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry.że tak spytam ....masz do niego instrukcję po polsku,tam jest ładnie opisane co i jak.Ale do rzeczy,ja u siebie ,,pokrętło" mam różnie ustawiane i na pewno nie na ,,direct" zależy co słucham,reguluję wg.własnych potrzeb.(jaki najlepiej na pilocie wybrać tryb phase)u mnie jest na 0.EQ-wg.instrukcji.....Przycisk ten służy do wykonania automatycznej kalibracji subwoofera ,tak aby brzmiał on w sposób optymalny w stosunku do ustawienia w pomieszczeniu . Aby wykorzystać tą funkcję należy zdjąć maskownicę i podłączyć do gniazda Mic-in na ściance przedniej dostarczony na wyposażeniu mikrofon a następnie umieścić mikrofon w miejscu odsłuchu.Następnie należy nacisnąć przez około 2-3 sekundy przycisk EQ na pilocie zdalnego sterowania.Subwoofer wyemituje 12 ,,przestrojonych tonów" z przedziału częstotliwości od 20 150 Hz.Podczas wykonywania procesu kalibracji EQ na wyświetlaczu wyświetlany jest symbol ,,AU". Po wyemitowaniu tonów urządzenie zapamiętuje ustawienia kalibracji EQ i przechodzi do normalnego trybu pracy.By zapobiec przypadkowemu włączeniu kalibracji trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk EQ przez 2-3 sekund aby przestrajanie włączyło się.Jeśli mikrofon nie jest podłączony,subwoofer wyemituje tylko dwa tony przestrojone i wróci do normalnej pracy bez dokonywania zmian w ustawieniach kalibracji EQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnej instrukcji, kalibrowałem ustawienia dźwięku w tym Velodyne mikrofonem z amplitunera, to chyba nie ma sensu robić kalibrację mikrofonem z suba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poprawi jakość nie wiem,po prostu go wzmocni ,bo dołożysz drugi wzmacniacz,ale czy Ci to potrzebne?Tak jak już pisałem wcześniej nie używam takiej kombinacji bo basu jest aż zanadto.Sub ma współgrać z resztą zestawu a nie dominować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak na szybko. Czy ktoś wie jaka jest różnica między subwooferami klipsch. R-10sw, a R-110sw i 12sw, a 112sw. Jedne mają bass reflex do przodu, a drugie do tyłu. Tylko to? Czy może jedne nowsze inne starsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora. Miałem przez miesiąc R12 SW i zmieniłem na R112SW. R12 grał jak padaka, w zasadzie buczał a nie grał, zero zejścia i zero czystości. R112 po wygrzaniu poezja. Mimo, że dub wygląda niepozornie to ma świetne zejście i rewelacyjnie radzi sobie w kinie. Jeśli miałbym Ci doradzić to warto dopłacić do R110/R112 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest spora. Miałem przez miesiąc R12 SW i zmieniłem na R112SW. R12 grał jak padaka, w zasadzie buczał a nie grał, zero zejścia i zero czystości. R112 po wygrzaniu poezja. Mimo, że dub wygląda niepozornie to ma świetne zejście i rewelacyjnie radzi sobie w kinie. Jeśli miałbym Ci doradzić to warto dopłacić do R110/R112 
Super. Dzięki za info. Znajomy się zastanawia. Ma 17m2. To chyba 110 by wystarczyła. Słyszałem że Klipsch są mocne ja na swój wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mają membrany z innych materiałów. Seria trzycyfrowa ma z Cerametallic (patent Klipscha), są lekkie a zarazem bardzo sztywne co w połączeniu z lepszą obudową i wzmacniaczem daje efekty o których wspomniał przedmówca. Aktualnie wspomniane model zostały już zastąpione nowszymi R100/120SW i lepsze SPL-100/120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał doświadczenia z subem polk audio hts12? Czy to ta sama półka co klipsch r-112? Czy ten polk warty jest zachodu? Bo nawet dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...