Skocz do zawartości
crazy-j

SUBWOOFER do kina domowego – jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z subków ładnie gra klipsch RSW-10. Miałem odsłuch. No i moje jamo serii 5 tez daje ładnie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dude0666' post='119185' date='18.09.2008, 21:41 ']mam pytanie,mianowicie czy moge podlaczyc sub JBL ES250 do listwy zasilajacej razem z innym sprzetem(ampli,dvd,cd,tuner sat,xbox a w przyszlosci blu ray) pytam bo slyszalem,ze sub powinien byc podlaczony osobno,ale pewien nie jestem...
dzieki za pomoc

wiem,ze pytanie jest banalne dla fachowcow,ale dla mnie nie wiec jeszcze raz prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna,dziekuje...[/quote]
Oczywiście, że możesz podłączyć suba do listwy z innym sprzętem, ale musisz znać max. obciążenie prądowe Twojej listwy, aby tego nie przekroczyć. W przypadku np. mojej łączna max. moc pobieranego prądu przez podłączone urządzenia nie może przekraczać 4000Wat. Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawko' post='141811' date='13.01.2009, 08:09 ']wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.[/quote]
zastanów sie nad Magnatem 300 lub jego nowsza wersją(nie pamietam dokładnie nr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Slawko' post='141811' date='13.01.2009, 09:09 ']wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.[/quote]
Nie wiem ile masz kasy ale dotychczasowy sub jaki miałem tj. koda sw1000plus gra już całkiem przyzwoicie i kosztuje ok 600 zł nowy. Ja to mam za to pecha , zamówiłem klipsch rw12d kase zapłaciłem a przed wysyłką okazało się ze menu w subue jest po chińsku czy japońsku ;) i jeśli serwis centralny nic nie wymyśli z wgraniem softu czy coś to mi odeślą kase a nigdzie nie mogę znaleźć na stanie tego modelu bo nie ma :( poracha po prostu , a miało być tak pięknie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='141883' date='13.01.2009, 15:06 ']No to zamów 10rwe :([/quote]
brak funduszy ;) wyskrobałem skarbonkę do zera ;/ brzydko to zabrzmiało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dozbierał. Mozna go kupić juz za 3tys. Widziałem w necie. Zresztą spytaj o wrażenia Gmera ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='141906' date='13.01.2009, 15:58 ']Ja bym dozbierał. Mozna go kupić juz za 3tys. Widziałem w necie. Zresztą spytaj o wrażenia Gmera ;)

Autorus[/quote]
domyślam się ze gra super nie mniej jednak po zakupie rf62 i rc62 mam kryzys i 1000 zł więcej nie jest do przejścia , z drugiej strony myślę ze rw12d też nie powinien grać kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='141878' date='13.01.2009, 13:59 ']Nie wiem ile masz kasy ale dotychczasowy sub jaki miałem tj. koda sw1000plus gra już całkiem przyzwoicie i kosztuje ok 600 zł nowy.[/quote]
mniej wiecej tyle ile taka Koda teraz kosztuje. Napisz cos wiecej o niej.

A moze ktos ma jakies porównanie pomiedzy ta kodą 1000 a magnatem 300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pamiętajcie, w kinie sub jest bardzo ważny. Nie można kupić byle czego. Można mieć tyły cienkie ale sub musi byc dobry. Czyli co najmniej koszt 1500zł. Dobry musi być tez centralny a reszta niekoniecznie. Tak uważam.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Slawko' post='141926' date='13.01.2009, 17:23 ']mniej wiecej tyle ile taka Koda teraz kosztuje. Napisz cos wiecej o niej.

A moze ktos ma jakies porównanie pomiedzy ta kodą 1000 a magnatem 300 ?[/quote]
Swego czasu jak szukałem suba to naczytałem się samych pochlebnych opinii na temat tej kody , nie umiem opisać jak gra , po prostu wydaje mi się że bass jest dość szybki i jak na suba tej klasy dość głęboki , potrafi naprawdę nieźle uderzyć . Szwagier ma magnata ale nie pamiętam jaki model, kupił w komplecie z przodami emotion 880 i niestety wypada blado w porównaniu do tej kody ale nie wiem niestety jaki model tego magnata. Wiem tylko że ten magnat też ma 25 cm głośnik. Za parę dni będę miał nowego suba więc będę miał możiwość porównania kody do takiego suba pow. 2 tyś . A po teście koda na allegro pójdzie :)

autorus - niestety czasami są ograniczenia np. finansowe (to najczęściej) , a taki sub np. kody daję już przyzwoity bass którego się nie wyciągnie z głośników frontowych , zakładam ze ktoś kto kupuje suba za 600 zł nie ma frontów za 4000 zł . Przy moich frontach podczas filmów też brakuje basu a koda ładnie dodaję bass chociaż dla mnie za mały więc idzie do wymiany. Zasada jest prosta jak ma być bez suba to już lepiej kupić takiego za 600 zł niż wcale. Pamiętam jak go kupiłem jakieś 2 lata temu i w połączeniu z moimi magnatami sprawdził się idealnie a filmy nabrały dynamiki :blink:

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='141939' date='13.01.2009, 17:04 ']zakładam ze ktoś kto kupuje suba za 600 zł nie ma frontów za 4000 zł . Przy moich frontach podczas filmów też brakuje basu a koda ładnie dodaję bass chociaż dla mnie za mały więc idzie do wymiany. Zasada jest prosta jak ma być bez suba to już lepiej kupić takiego za 600 zł niż wcale. Pamiętam jak go kupiłem jakieś 2 lata temu i w połączeniu z moimi magnatami sprawdził się idealnie a filmy nabrały dynamiki :)[/quote]
Mam B&W DM602(kupione 12lat temu) oraz Yamahe RX-V663(to kupilem 1tydz. temu) i niestety brakuje mi basów. Nie lubie dudnienia, ale cos "szybkiego" wspomogłoby moje leciwe 602-ki.
Pokój ok 18m2.

Przy okazji. Zarówno magnat jak i koda sa typu basreflex. Gdzie one maja otwór basreflexu?

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawko' post='141958' date='13.01.2009, 19:06 ']Mam B&W DM602(kupione 12lat temu) oraz Yamahe RX-V663(to kupilem 1tydz. temu) i niestety brakuje mi basów. Nie lubie dudnienia, ale cos "szybkiego" wspomogłoby moje leciwe 602-ki.
Pokój ok 18m2.

Przy okazji. Zarówno magnat jak i koda sa typu basreflex. Gdzie one maja otwór basreflexu?[/quote]
w koda sw1000 otwór jest z tyłu .
W końcu jutro chyba będę miał nowego suba , skończyło się na Klipsch RT10 . Dostałem na niego dobrą cenę więc pojechałem po bandzie 700W powinno wystarczyć na 18 m2 ;/ Kupiłem go taniej niż RSW10 , miejmy nadzieję ze się nie zrujnuję ;/ Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki [b]lipa_ml[/b] .
Chyba kupie JBL'a ES lub E 150. Powinno wystarczyć, tylko nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica(o to zapytalem winnym temacie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawko' post='142708' date='17.01.2009, 21:58 ']Dzieki [b]lipa_ml[/b] .
Chyba kupie JBL'a ES lub E 150. Powinno wystarczyć, tylko nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica(o to zapytalem winnym temacie).[/quote]
ponoć fajnie grają te tańsze klipsch sub12 i ksw12 ale osobiście nie słuchałem ich , jbl na pewno zagra lepiej od kody w końcu to inna klasa również cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

zakupilem MA Bronze br2 i do tego BRLCR. teraz poszukuje do tego budzetowego suba. na razie wygrywa jamo 200 (450 pln). macie jakies inne propozycje w tej klasie i cenie? napedzac bedzie stary technics Sa ax 540. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

zakupilem MA Bronze br2 i do tego BRLCR. teraz poszukuje do tego budzetowego suba. na razie wygrywa jamo 200 (450 pln). macie jakies inne propozycje w tej klasie i cenie? napedzac bedzie stary technics Sa ax 540. pozdrawiam

nie wiem jak gra jamo ale weź pod uwagę kode sw1000plus bo to naprawdę fajny sub za tą kasę a widziałem na allegro już od 590 zł wiec chyba nie aż tak dużo więcej , ma niezłego kopa głośnik 25cm waży 17kg i jest wykonana z mdf co w tym przedziale cenowym nie jest oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu rozglądałem się za sub'em.

Słuchałem trzech w podobnych cenach: Kody SW1000, Magnata 300 oraz Jamo 250,

zdecydowanie najlepiej wg mojej subiektywnej opini zagrał Jamo i deklasuje rywali wyglądem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jakiś czas temu rozglądałem się za sub'em.

Słuchałem trzech w podobnych cenach: Kody SW1000, Magnata 300 oraz Jamo 250,

zdecydowanie najlepiej wg mojej subiektywnej opini zagrał Jamo i deklasuje rywali wyglądem.

pzdr

zawsze najlepiej posłuchać , nie mniej jednak jamo250 kosztuje ok 800 zł a koda ok 600 zł troszkę różnica jest chociaż jeśli deklasuje to warto dopłacić , z tym że od zakładanego budżetu 450 zł to tochę duża różnica ;/ a tak się ceny przedstawiają:

koda od 590 zł

magnat od 660 zł

jamo od 770 zł

z ciekawości przejdę się jutro jak będę miał chwile posłuchać jamo bo w to że gra lepiej od kody nie wątpię ale że deklasuję to już trochę tak tym bardziej że wszędzie piszą o kodzie dobre opinie jak na suba za taką kasę

na allegro gość ma wyprzedaż na nowe sztuki z gwarą i fakturą KLIPSCH KSW 10 za 675 zł gdzie normalnie jest ok 900-1000 , może to warto było by zassać http://www.allegro.pl/item523373513_klipsc..._wyprzedaz.html bo cenka wydaję się być atrakcyjna

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale że deklasuję to już trochę...

Napisałem że deklasuję wyglądem :P , jak również że to moja subiektywna opinia :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Paradigm PS 1200 i ogólnie nie jestem zadowolony. Owszem ma power ale chyba nie schodzi nisko. W Lord of the Rings ktoś opisywał że w scenie z trollem jaskiniowym gdy uderza on maczugą przy słabym subie to brzmi jak uderzenie gumową pałką - umnie tak jest. W Matriksie 2 gdy Neo wybija sie do lotu i ziemia faluje aż prosi się o subsoniczny bas - u mnie nic nie słychać. W Audio 8/2009 w teście subów B&W 610 w teście zszedł do 13 Hz !!!. Czy można im wierzyć? W Audio pojawia się dużo reklam firmy B&W. W Audio Video w starym teści chyba z 2004 roku sub B&W serii 600 opisany był jako nie schodzacy nisko - bez pomiarów - jedynie opis.

Co sądzicie o B&W 610?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konieczny jest odsłuch. Skoro wiesz który kawałem filmu gra jak to bierz płyty i się umawiaj na odsłuch.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Autorusa. Najlepiej umowic sie na odsluch i wziac wlasne plyty. Nic tego nie zastapi, nawet najlepsze recenzje. Ja zanim cos kupie to jezdze czesto po kraju i testuje rozne klocki zanim wybiore ten wlasciwy dla siebie albo dla znajomych.

Wiem, ze to kosztuje torche czasu i pieniazkow ale pozniej satysfakcja gwarantowana.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję KEF PSW-100.2.

Będę miał do sprzedanie w dobrej cenie.

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...