Jump to content
crazy-j

SUBWOOFER do kina domowego – jaki ?

Recommended Posts

Z subków ładnie gra klipsch RSW-10. Miałem odsłuch. No i moje jamo serii 5 tez daje ładnie.

Autorus

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='dude0666' post='119185' date='18.09.2008, 21:41 ']mam pytanie,mianowicie czy moge podlaczyc sub JBL ES250 do listwy zasilajacej razem z innym sprzetem(ampli,dvd,cd,tuner sat,xbox a w przyszlosci blu ray) pytam bo slyszalem,ze sub powinien byc podlaczony osobno,ale pewien nie jestem...
dzieki za pomoc

wiem,ze pytanie jest banalne dla fachowcow,ale dla mnie nie wiec jeszcze raz prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna,dziekuje...[/quote]
Oczywiście, że możesz podłączyć suba do listwy z innym sprzętem, ale musisz znać max. obciążenie prądowe Twojej listwy, aby tego nie przekroczyć. W przypadku np. mojej łączna max. moc pobieranego prądu przez podłączone urządzenia nie może przekraczać 4000Wat. Edited by Deimos

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Slawko' post='141811' date='13.01.2009, 08:09 ']wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.[/quote]
zastanów sie nad Magnatem 300 lub jego nowsza wersją(nie pamietam dokładnie nr)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Slawko' post='141811' date='13.01.2009, 09:09 ']wiem, ze dyskusja o dużych subach za duze pieniądze oraz o tym, ze praw fizyki nie da sie oszukać, ale co myslicie o tańszych subach? np yamaha, albo cos bardziej budżetowego ?
Konkretnie chodzi mi o suba, który nie "leje" basów, ale daje mocny, niski ale w miare krótki bas.[/quote]
Nie wiem ile masz kasy ale dotychczasowy sub jaki miałem tj. koda sw1000plus gra już całkiem przyzwoicie i kosztuje ok 600 zł nowy. Ja to mam za to pecha , zamówiłem klipsch rw12d kase zapłaciłem a przed wysyłką okazało się ze menu w subue jest po chińsku czy japońsku ;) i jeśli serwis centralny nic nie wymyśli z wgraniem softu czy coś to mi odeślą kase a nigdzie nie mogę znaleźć na stanie tego modelu bo nie ma :( poracha po prostu , a miało być tak pięknie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='autorus' post='141883' date='13.01.2009, 15:06 ']No to zamów 10rwe :([/quote]
brak funduszy ;) wyskrobałem skarbonkę do zera ;/ brzydko to zabrzmiało :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym dozbierał. Mozna go kupić juz za 3tys. Widziałem w necie. Zresztą spytaj o wrażenia Gmera ;)

Autorus

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='autorus' post='141906' date='13.01.2009, 15:58 ']Ja bym dozbierał. Mozna go kupić juz za 3tys. Widziałem w necie. Zresztą spytaj o wrażenia Gmera ;)

Autorus[/quote]
domyślam się ze gra super nie mniej jednak po zakupie rf62 i rc62 mam kryzys i 1000 zł więcej nie jest do przejścia , z drugiej strony myślę ze rw12d też nie powinien grać kiepsko

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='lipa_ml' post='141878' date='13.01.2009, 13:59 ']Nie wiem ile masz kasy ale dotychczasowy sub jaki miałem tj. koda sw1000plus gra już całkiem przyzwoicie i kosztuje ok 600 zł nowy.[/quote]
mniej wiecej tyle ile taka Koda teraz kosztuje. Napisz cos wiecej o niej.

A moze ktos ma jakies porównanie pomiedzy ta kodą 1000 a magnatem 300 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, pamiętajcie, w kinie sub jest bardzo ważny. Nie można kupić byle czego. Można mieć tyły cienkie ale sub musi byc dobry. Czyli co najmniej koszt 1500zł. Dobry musi być tez centralny a reszta niekoniecznie. Tak uważam.

Autorus

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Slawko' post='141926' date='13.01.2009, 17:23 ']mniej wiecej tyle ile taka Koda teraz kosztuje. Napisz cos wiecej o niej.

A moze ktos ma jakies porównanie pomiedzy ta kodą 1000 a magnatem 300 ?[/quote]
Swego czasu jak szukałem suba to naczytałem się samych pochlebnych opinii na temat tej kody , nie umiem opisać jak gra , po prostu wydaje mi się że bass jest dość szybki i jak na suba tej klasy dość głęboki , potrafi naprawdę nieźle uderzyć . Szwagier ma magnata ale nie pamiętam jaki model, kupił w komplecie z przodami emotion 880 i niestety wypada blado w porównaniu do tej kody ale nie wiem niestety jaki model tego magnata. Wiem tylko że ten magnat też ma 25 cm głośnik. Za parę dni będę miał nowego suba więc będę miał możiwość porównania kody do takiego suba pow. 2 tyś . A po teście koda na allegro pójdzie :)

autorus - niestety czasami są ograniczenia np. finansowe (to najczęściej) , a taki sub np. kody daję już przyzwoity bass którego się nie wyciągnie z głośników frontowych , zakładam ze ktoś kto kupuje suba za 600 zł nie ma frontów za 4000 zł . Przy moich frontach podczas filmów też brakuje basu a koda ładnie dodaję bass chociaż dla mnie za mały więc idzie do wymiany. Zasada jest prosta jak ma być bez suba to już lepiej kupić takiego za 600 zł niż wcale. Pamiętam jak go kupiłem jakieś 2 lata temu i w połączeniu z moimi magnatami sprawdził się idealnie a filmy nabrały dynamiki :blink:

Edited by lipa_ml

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='lipa_ml' post='141939' date='13.01.2009, 17:04 ']zakładam ze ktoś kto kupuje suba za 600 zł nie ma frontów za 4000 zł . Przy moich frontach podczas filmów też brakuje basu a koda ładnie dodaję bass chociaż dla mnie za mały więc idzie do wymiany. Zasada jest prosta jak ma być bez suba to już lepiej kupić takiego za 600 zł niż wcale. Pamiętam jak go kupiłem jakieś 2 lata temu i w połączeniu z moimi magnatami sprawdził się idealnie a filmy nabrały dynamiki :)[/quote]
Mam B&W DM602(kupione 12lat temu) oraz Yamahe RX-V663(to kupilem 1tydz. temu) i niestety brakuje mi basów. Nie lubie dudnienia, ale cos "szybkiego" wspomogłoby moje leciwe 602-ki.
Pokój ok 18m2.

Przy okazji. Zarówno magnat jak i koda sa typu basreflex. Gdzie one maja otwór basreflexu?

Edited by Slawko

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Slawko' post='141958' date='13.01.2009, 19:06 ']Mam B&W DM602(kupione 12lat temu) oraz Yamahe RX-V663(to kupilem 1tydz. temu) i niestety brakuje mi basów. Nie lubie dudnienia, ale cos "szybkiego" wspomogłoby moje leciwe 602-ki.
Pokój ok 18m2.

Przy okazji. Zarówno magnat jak i koda sa typu basreflex. Gdzie one maja otwór basreflexu?[/quote]
w koda sw1000 otwór jest z tyłu .
W końcu jutro chyba będę miał nowego suba , skończyło się na Klipsch RT10 . Dostałem na niego dobrą cenę więc pojechałem po bandzie 700W powinno wystarczyć na 18 m2 ;/ Kupiłem go taniej niż RSW10 , miejmy nadzieję ze się nie zrujnuję ;/ Edited by lipa_ml

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki [b]lipa_ml[/b] .
Chyba kupie JBL'a ES lub E 150. Powinno wystarczyć, tylko nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica(o to zapytalem winnym temacie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Slawko' post='142708' date='17.01.2009, 21:58 ']Dzieki [b]lipa_ml[/b] .
Chyba kupie JBL'a ES lub E 150. Powinno wystarczyć, tylko nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica(o to zapytalem winnym temacie).[/quote]
ponoć fajnie grają te tańsze klipsch sub12 i ksw12 ale osobiście nie słuchałem ich , jbl na pewno zagra lepiej od kody w końcu to inna klasa również cenowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam!

zakupilem MA Bronze br2 i do tego BRLCR. teraz poszukuje do tego budzetowego suba. na razie wygrywa jamo 200 (450 pln). macie jakies inne propozycje w tej klasie i cenie? napedzac bedzie stary technics Sa ax 540. pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam!

zakupilem MA Bronze br2 i do tego BRLCR. teraz poszukuje do tego budzetowego suba. na razie wygrywa jamo 200 (450 pln). macie jakies inne propozycje w tej klasie i cenie? napedzac bedzie stary technics Sa ax 540. pozdrawiam

nie wiem jak gra jamo ale weź pod uwagę kode sw1000plus bo to naprawdę fajny sub za tą kasę a widziałem na allegro już od 590 zł wiec chyba nie aż tak dużo więcej , ma niezłego kopa głośnik 25cm waży 17kg i jest wykonana z mdf co w tym przedziale cenowym nie jest oczywiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Jakiś czas temu rozglądałem się za sub'em.

Słuchałem trzech w podobnych cenach: Kody SW1000, Magnata 300 oraz Jamo 250,

zdecydowanie najlepiej wg mojej subiektywnej opini zagrał Jamo i deklasuje rywali wyglądem.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Jakiś czas temu rozglądałem się za sub'em.

Słuchałem trzech w podobnych cenach: Kody SW1000, Magnata 300 oraz Jamo 250,

zdecydowanie najlepiej wg mojej subiektywnej opini zagrał Jamo i deklasuje rywali wyglądem.

pzdr

zawsze najlepiej posłuchać , nie mniej jednak jamo250 kosztuje ok 800 zł a koda ok 600 zł troszkę różnica jest chociaż jeśli deklasuje to warto dopłacić , z tym że od zakładanego budżetu 450 zł to tochę duża różnica ;/ a tak się ceny przedstawiają:

koda od 590 zł

magnat od 660 zł

jamo od 770 zł

z ciekawości przejdę się jutro jak będę miał chwile posłuchać jamo bo w to że gra lepiej od kody nie wątpię ale że deklasuję to już trochę tak tym bardziej że wszędzie piszą o kodzie dobre opinie jak na suba za taką kasę

na allegro gość ma wyprzedaż na nowe sztuki z gwarą i fakturą KLIPSCH KSW 10 za 675 zł gdzie normalnie jest ok 900-1000 , może to warto było by zassać http://www.allegro.pl/item523373513_klipsc..._wyprzedaz.html bo cenka wydaję się być atrakcyjna

Edited by lipa_ml

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale że deklasuję to już trochę...

Napisałem że deklasuję wyglądem :P , jak również że to moja subiektywna opinia :)

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

posiadam Paradigm PS 1200 i ogólnie nie jestem zadowolony. Owszem ma power ale chyba nie schodzi nisko. W Lord of the Rings ktoś opisywał że w scenie z trollem jaskiniowym gdy uderza on maczugą przy słabym subie to brzmi jak uderzenie gumową pałką - umnie tak jest. W Matriksie 2 gdy Neo wybija sie do lotu i ziemia faluje aż prosi się o subsoniczny bas - u mnie nic nie słychać. W Audio 8/2009 w teście subów B&W 610 w teście zszedł do 13 Hz !!!. Czy można im wierzyć? W Audio pojawia się dużo reklam firmy B&W. W Audio Video w starym teści chyba z 2004 roku sub B&W serii 600 opisany był jako nie schodzacy nisko - bez pomiarów - jedynie opis.

Co sądzicie o B&W 610?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konieczny jest odsłuch. Skoro wiesz który kawałem filmu gra jak to bierz płyty i się umawiaj na odsłuch.

Autorus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram Autorusa. Najlepiej umowic sie na odsluch i wziac wlasne plyty. Nic tego nie zastapi, nawet najlepsze recenzje. Ja zanim cos kupie to jezdze czesto po kraju i testuje rozne klocki zanim wybiore ten wlasciwy dla siebie albo dla znajomych.

Wiem, ze to kosztuje torche czasu i pieniazkow ale pozniej satysfakcja gwarantowana.

Pozdrawiam

braavoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję KEF PSW-100.2.

Będę miał do sprzedanie w dobrej cenie.

AndrzejS

Edited by andsie1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...