Skocz do zawartości
crazy-j

SUBWOOFER do kina domowego – jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

mniej wiecej tyle ile taka Koda teraz kosztuje. Napisz cos wiecej o niej.

A moze ktos ma jakies porównanie pomiedzy ta kodą 1000 a magnatem 300 ?

Nie mam pojęcia ile to teraz kosztuje , poszukaj w necie np. na allegro. Na tamte czasy co kupowałem to do 1000 zł nie znalazłem nic lepszego od tej kody zresztą miała bardzo dobre opinie w testach. To było już spory czas temu nie wiem jak wygląda sytuacja w tym przedziale cenowym . Na początku roku kupowałem nowego ale to rozglądałem się za subami ok 2 tys zł . W końcu wydałem sporo więcej na suba który kosztuje teraz 4999 zł . Różnica w oglądaniu przy dobrym subie jest kolosalna więc jak możesz to dołóż trochę do tej kwoty albo poczekaj i dozbieraj bo naprawdę warto kupić dobrego suba. Poszukaj sklepu który handluje np. tym subem http://www.allegro.pl/item835934608_subwoo...a_ksw10_gw.html i odłsuchaj , to już w miarę powinno zagrać myślę ze lepiej od Kody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Paradigm PS 1200 i ogólnie nie jestem zadowolony. Owszem ma power ale chyba nie schodzi nisko. W Lord of the Rings ktoś opisywał że w scenie z trollem jaskiniowym gdy uderza on maczugą przy słabym subie to brzmi jak uderzenie gumową pałką - umnie tak jest. W Matriksie 2 gdy Neo wybija sie do lotu i ziemia faluje aż prosi się o subsoniczny bas - u mnie nic nie słychać. Czy można im wierzyć? W Audio pojawia się dużo reklam firmy B&W. W Audio Video w starym teści chyba z 2004 roku sub B&W serii 600 opisany był jako nie schodzacy nisko - bez pomiarów - jedynie opis.

Co sądzicie o B&W 610? <<<W Audio 8/2009 w teście subów B&W 610 w teście zszedł do 13 Hz !!!.>>>>> polecam to ------->BERY I BOJKI ŚLĄSKIE Stanisław http://www.allegro.pl/item831648025_bery_i...slaw_ligon.html :(:angry::(<<Dafür reicht der B&W extrem tief hinunter, echte 20 Hertz sind „drin“. >> hmm ????? :lol::lol::lol:

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić ranking sub-ów z podziałem na zł np. do 1000 zł , 1000-2000 zł , itd ? Jeszcze pytanie do użytkowników sub jakich kabli sygnałowych używacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pamiętajcie, w kinie sub jest bardzo ważny. Nie można kupić byle czego. Można mieć tyły cienkie ale sub musi byc dobry. Czyli co najmniej koszt 1500zł. Dobry musi być tez centralny a reszta niekoniecznie. Tak uważam.

Autorus

Święte słowa.

Centralny misi być z tej samej serii co frontowe.

Proponuje Velodyne CHT-10Q.

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie a może jakis dobry sub tak do max 1000pln ktoś poleci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę nie da rady. Musisz zwiększyć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki subwoofer do 2000 zl polecilibyście do pokoju 16 mkw, ma grac z Marantz SR6004 i zestawem Infinity Primus 360. Chce spowodować żeby niskimi tonami zajął się sub w taki sposób, żeby po obniżeniu basów na pozostałe głośniki całość grała czysto i nie męczyła się, czyli z zapasem mocy bez dudnienia (teraz w trybie 2.0 dudni bo kolumny sa za slabe) . Co zrobić?

Edytowane przez Capcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wymienilem moja Kode SW 1000 V2, ktora tak na marginesie grala calkiem niezle, na Dali Concept Sub(1800zl) i jak dla mnie roznica jest kolosalna. Koda ma otwarta obudowe a Dali ma zamknieta. O basie generowanym przez Dali moge powiedziec ze jest bardzo czysty w sensie ze gra a nie buczy. Tego suba polecam, ale sa tu na forum osoby ktore maja wieksza wiedze i doswiadczenie zwiazane z subwooferami i pewnie moga polecic cos lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Infinity Cascade 12 w cenie 397 EUR, a wiec sporo taniej niż w internecie, szczególnie w Polsce >>> http://www.ceneo.pl/279111s; Moglem wziazc dużo droższe HK lub Cantona, ale Canton obijał mebrane o siatkę ochronna z przodu, poza tym jakoś dudnił, ten jest cichszy, ale lepiej cichszy niż dudniący w moim mniemaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyste spekulacje może coś tam dają ale.

Nie jesteście w stanie porównywać pewnej bardzo istotnej, jeśli nie podstawowej kwestii zwanej akustyką pomieszczenia.

Są pomieszczenia w których basu nie będzie nigdy (Przykład pokój 2*2*2)

O ile jestem skłonny uwierzyć w bas z 10" suba w pokoju o dobrej akustyce, to w bas z mniejszych nie wieżę.

Śmiało możemy zakładać że bas będzie, jeśli nie idealny to na pewno niezły w każdym przeciętnym pomieszczeniu z suba 12"

Same waty - sprawa trochę nie istotna, raz że tych watów nawymyślane drugie nie podają sprawności samych głośników (bardzo istotny parametr w omawianej tu kwestii) trzecie najistotniejsze suba nie powinno byś słyszeć, dopiero jak go wyłączysz powinno ci czegoś wyraźnie brakować . Wiec same waty tu bym się mocno nie napędzał.(potem sub stoi na2 z 10ciu)

Czytałem pobieżnie i parę razy spotkałem "schodzi nisko".

Otóż każdy głośnik zagra każdą częstotliwość większy ew taki co posiada długi skok cewki zejdzie relatywnie najniżej (bez drastycznej straty głośności)

Co nam daje opis 25hz jeśli nie jest podany poziom zniekształceń THD (Często) - albo coś w tym stylu: - poziom zniekształceń THD większy niż 1% to znaczy 10% też (normalnie nikt by tego nie zniósł ) ale 15% też się łapie w takiej normie.

Proponuje olać czytanie parametrów ( najczęściej podawanych mocno wybiórczo) i posłuchanie co nam pasi.

Jeśli miałbym się pokusić o jakiekolwiek doradztwu to raczej 12" do muzyki zamknięty do kina z reflexem.

A dane to niech piszą dla tych co się pod nie trzepią, a nie tych co chcą posłuchać fajnego basu

Pozdrawiam :D

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniekształcenia THD nie mają aż takiego znaczenia dla suba; słuch w zakresie do 120 Hz ma minimalną na nie wrażliwość. Proponuję prosty test, zapodać z generatora funkcyjnego 1kHz sinusoidę a potem trójkąt; różnica jest znaczna. Potem to samo dla np. 60Hz i można się zdziwić. Dla przypomnienia, trójkąt to sinusoida z zawartością 11% THD... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba można nie tylko słuchać, ale i poczuć (bez kręcenia watami) :) Taki mały gadżecik ! :)

#!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki subwoofer do 2000 zl polecilibyście do pokoju 16 mkw, ma grac z Marantz SR6004 i zestawem Infinity Primus 360. Chce spowodować żeby niskimi tonami zajął się sub w taki sposób, żeby po obniżeniu basów na pozostałe głośniki całość grała czysto i nie męczyła się, czyli z zapasem mocy bez dudnienia (teraz w trybie 2.0 dudni bo kolumny sa za slabe) . Co zrobić?

Zwróć uwagę na Jamo D-6. Użytkowałem go przez ponad rok i zarówno w muzyce jak i w kinie spisywał się bardzo dobrze. Bardzo blisko Twojej ceny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

BoDex

Jeśli samym dźwiękiem.

To jest tak: części basów nie słyszymy tyko czujemy jak to wygląda w liczbach nie pamiętam.

Wiem że cicho to tego rezonansu flaczków nie odczujesz.

Troszkę inne częstotliwości to jadąca kanapa. > znowu cicho się nie da.

A nawet wiatr lata po pokoju jak masz w głośnikach oddech z przodu i twórcy materiału dobrze to spasują. > cicho się oczywiście nie da.

Tak w ogóle to żeby wszystko usłyszeć i poczuć to cicho się nie da.:D

No chyba że mały gadżecik :hura:

Windmill

Spłaszczyłem temat do kilkunastu linijek

To że to jednemu bardziej innemu mniej to inny temat.

Na pewno ten fakt nie zwalnia producenta od podania podstawowych danych.

Albo podawania w sposób - No powiedzmy kreatywny

Przez to odsłuch inaczej ręka w nocniku niemal pewna

Pozdrawiam :D

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, przyszedł czas na suba do mojego zestawu 5.1 Klipsch F2-B2-C1 Ampli Onkyo 508. (pokój 20m2) Jako iż głośniki mam Klipscha w pierwszym momencie sprawdziłem ich Suby i mój wstępny wybór padł na RPW10. Zastanawiałem się także nad RW10d. Jaka jest między nimi różnica? w odsłuchu, bo na papierze już widziałem ceny czasami różnica 200zł czasami 600 więcej za RW10d.... RSW10 odpada ze względów finansowych.

Niemniej jednak po lekturze forum zastanawiać się zacząłem nad dużo tańszymi subami typu magnat 300, czy Jamo 250. Niestety jeszcze odsłuch dopiero przede mną ale czy jest faktycznie różnica subów do 1000zł w porównaniu do RPW10? zależy mi na stosunkowo małym gabarytowo, z otworem do przodu (opcjonalnie bok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o tym co piszecie to pierdzące skrzyneczki , za zejście poniżej 20 hz trzeba zapłacić i to słono .Wszystkie posty są już stare i nieaktualne technika sie zmieniła dziś rynek oferuje to..To jest czołówka światowa.Autor wątku pisał że duże mambrany są mało popularne i mają zniekształcenia..przy małych wzmacniaczach tak, tak było 2008 roku...Dziś 38cm głośnik to podstawa jak chcemy zejśc poniżej 20hz i poczuć trolla z młotem we własnym pokoju;) itp podobne efekty w współczesnym kinie!!!a jest co ogladać obecne produkcje są mega widowiskowe...

mój faworyticon_wink.gif i potencjalny do kupienia..

SUB 15 - Welcome to the New Official Paradigm

czołg...

SUB 2 - Welcome to the New Official Paradigm

Paradigm Signature SUB-25 - Ceneo.pl

i to jest podobno najlepszy sub na świecie....i tylko o nich piszą na forach , paradigm i veleodyne i reszta się nie liczy...

Velodyne Digital Drive DD-18, Subwoofer Velodyne

http://www.jlaudio.c...ubwoofers-96137

mając jednego z nich z tego co wiem ciśnienie jakie wytwarzają w kinie jest niesamowite i nie do opisania trzeba posłuchać ehhh

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje suba do zestawu kina domowego

LCD LG 55LW570S

N ITI Neovision 5800S

Amplituner Onkyo TX-NR 616

Quadral Quintas 5000 II

Pokój około 25-30m2

Niestety powyższy zestaw kolumn mimo włączenia wszelkich polepszaczy dzwięku w ampli nie oferuje wystarczającego poziomu basu. Czytając forum trafiłem na następujące propozycje w granicach 1000zł

Quadral Sub 60

Jamo SUB 300

Magnat Betasub 30A

JBL E 150

Poszukuje dość szybkiego basu, nie zależy mi na dudnieniu i przytykaniu uszu. Sub ma służyć w większości do kina domowego ale fajnie by było gdyby chociaż trochę ogarniał muzykę. Wiem że najlepiej sprawdził by się tu sub zamknięty ale to już inna półka cenowa.

Co radzicie dla takich warunków pracy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By napędzić bas w pomieszczeniu 25-30m2 potrzeba nieco więcej niż 1000zł, podejrzewam ,że nie da się tego zrobić w tej kwocie a jeśli tak to to co uzyskasz będzie dudnieniem i harmidrem co niewiele z basem ma wspólnego.

U mnie na 22m2 chodzą DWA takie

http://www.superfi.co.uk/p-2668-quad-l-ite-2-subwoofer.aspx

,(obudowa zamknięta ) oba wysterowane na 70% , w pomieszczeniu dostosowanym akustycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o tym co piszecie to pierdzące skrzyneczki , za zejście poniżej 20 hz trzeba zapłacić i to słono .Wszystkie posty są już stare i nieaktualne technika sie zmieniła dziś rynek oferuje to..To jest czołówka światowa.Autor wątku pisał że duże mambrany są mało popularne i mają zniekształcenia..przy małych wzmacniaczach tak, tak było 2008 roku...Dziś 38cm głośnik to podstawa jak chcemy zejśc poniżej 20hz i poczuć trolla z młotem we własnym pokoju;) itp podobne efekty w współczesnym kinie!!!a jest co ogladać obecne produkcje są mega widowiskowe...

mój faworyticon_wink.gif i potencjalny do kupienia..

SUB 15 - Welcome to the New Official Paradigm

czołg...

SUB 2 - Welcome to the New Official Paradigm

Paradigm Signature SUB-25 - Ceneo.pl

i to jest podobno najlepszy sub na świecie....i tylko o nich piszą na forach , paradigm i veleodyne i reszta się nie liczy...

Velodyne Digital Drive DD-18, Subwoofer Velodyne

http://www.jlaudio.c...ubwoofers-96137

mając jednego z nich z tego co wiem ciśnienie jakie wytwarzają w kinie jest niesamowite i nie do opisania trzeba posłuchać ehhh

Kolego moja 'pierdzaca skrzyneczka' z 2008 roku zerwalaby ci beret z glowy :D Wazy 52 kg, ma 12" glosnik i schodzi ponizej 20Hz bez problemu.

Nic sie nie zestarzala i nawet dzisiaj firma prodokuje nastepce tego modelu, w ktorym malo co zmienili :P

Poczytaj dokladnie w tym temacie to doczytasz o czym pisze ehhh.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By napędzić bas w pomieszczeniu 25-30m2 potrzeba nieco więcej niż 1000zł, podejrzewam ,że nie da się tego zrobić w tej kwocie a jeśli tak to to co uzyskasz będzie dudnieniem i harmidrem co niewiele z basem ma wspólnego.

U mnie na 22m2 chodzą DWA takie

http://www.superfi.c...-subwoofer.aspx

,(obudowa zamknięta ) oba wysterowane na 70% , w pomieszczeniu dostosowanym akustycznie.

No to troche mnie zasmuciłeś, bo nie chciałem już za dużo dokładać do KD :/ Wydawało mi się że ten Jamo sub 300 da rade :( Fanem wielkiego basu nie jestem ale fakt salon jest spory bo trochę połączony z holem i kuchnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche mnie zasmuciłeś, bo nie chciałem już za dużo dokładać do KD :/ Wydawało mi się że ten Jamo sub 300 da rade :( Fanem wielkiego basu nie jestem ale fakt salon jest spory bo trochę połączony z holem i kuchnia

Proponuje Tannoy TS2.10 mozna go wyrwac za okolo 1500 zl. To znana i wielokrotnie nagradzana firma. Ten sub jest zamkniety, wiec sprosta twoim wymaganiom co do kina i muzyki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co widzę to jego ceny zaczynają sie od 2 tys zł

BTW czy to nie za wysoka półka w porównaniu do reszty zestawu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...