Skocz do zawartości
crazy-j

SUBWOOFER do kina domowego – jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='viewer' post='91037' date='13.03.2008, 23:41 ']PS. Jak Waszym zdaniem należy ustawiać częstotliwość odcięcia w subwooferze i amplitunerze? 50Hz? Dolna częstotliwość frontów +10Hz? Jeszcze inaczej? Pewnie ktoś odpowie, że "na słuch", ale od czegoś trzeba ten odsłuch zacząć.[/quote]

Propnuje:
1.skrecic maksymalnie w dol czestotliwosc odciecia na subie (pewnie 40 Hz ?). Jesli jest we wzmacniaczu taka mozliwosc to utawic fronty jako "male" (wzmak nie bedzie na nie dawal tyle basow tylko na suba, korzystne przy lepszym subie niz kolumnach+ wzmak).
2. Postarac sie o plyte z roznymi czestotliwosciami dzwieku lub podlaczyc komputer z programem do syntezy czestotliwosci (sa free), lub w najgorszym wypadku plyta z muzyka i jednostajnym basem.
3. Jedziemy od dolu z czestotliwosciami. Na poczatku oczywiscie cisza (pewnie gdzies do 22-25 Hz ?). Potem zaczyna dzialac sub. Jedziemy w gore i najwazniejszy moment: czy jest czestotliwosc gdzie dziala jednoczesnie sub i kolumny (kolo 60 Hz mimo ze skrecony sub na 40 Hz to i tak dziala? mozna to wykryc dotykajac reka) jesli tak i dzwiek jest wyraznie glosniejszy w tym zakresie... no nie jest dobrze, u mnie daje to rozmyty bas (dolny bas na basowce), buczacy i kryjacy szczegoly. Trzeba sie bawic przestawiajac suba, albo probowac dzialac ustawieniami fazy na subie (moga wzajemnie sie wyciszyc). Prostsza historia jesli basu gdzies brakuje: zwiekszamy czestotliwosci odciecia na subie lub (u mnie gorzej) przestawiamy fronty na "duze". Pomimo, ze moje fronty+ wzmak kosztuja 10 razy tyle co sub, to mam je ustawione na male, dajac dzialac subowi. Jego wzmacniacz ma lepszy zapas mocy i kontrole, bas jest po prostu krotszy i "czysty". To troche rzecz gustu no i sprzetu (o czym nie wspomnales ani slowem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='91128' date='14.03.2008, 11:59 ']Troche mnie uspokoiles, ze nie jestes realizatorem dzwieku, bo widze u ciebie ciezka reke do ciecia ( co w twoim fachu jest najbardziej na miejscu ;) )[/quote]
Owszem ścinam tych ktorzy mi nie płacą... ;D
Jednak nie możesz być do końca spokojny - nagrania spod mojej amatorskiej reki tez możesz kupic w empiku :P i usłyszec w esce...
[quote]Nie zdazyles zapewne przeczytac mojej ostatniej wypowiedzi o czestotliwosci intrumentow muzycznych, obawiam sie, ze niejeden wirtuoz obrazilby sie, ze uderza w klawisze a nikt go nie slyszy bo wydobywaja sie czestotliwosci 25-30 Hz :P[/quote]
Niejeden wirtuoz obrazi sie za spojrzenie w jego stronę ;) Bez obawy. Ćwiczenie słuchu i wrażliwości to jedno z zajęc wirtuozów więc nie oceniajmy się przez pryzmat ludzi wyjatkowych. Sa tacy co słyszą głosy z zaświatów.
25Hz ? To usłyszy każdy A przynajmniej powinien. O ile sie nie myle to najniższy dźwiek pianina. Jednak nadal twierdzę że chyba nie zrozumieliśmy się. 20Hz i mniej - w/g mnie ma marginalne znaczenie a w tej dyskusji było wyolbrzymiane. Kiedy wirtuoz jednak zdecyduje sie zagrać poniżej 20hz i poruszy tym publiczność to będzie w moich oczach wielki. A tak serio - faceta wezmą za mima ;)
Mam duzy subwoofer a słyszałem nie jeden i nie dwa. Chodzi mi tylko o to że w pogoni za parametrami zapominamy o tym że człowiek ma swoje ograniczenia i można zapewne miec suba ktory zejdzie do 1hz ... tylko wcale nie musi być lepszy w słyszalnym zakresie od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Negoz' post='91140' date='14.03.2008, 12:30 ']25Hz ? To usłyszy każdy A przynajmniej powinien. O ile sie nie myle to najniższy dźwiek pianina. Jednak nadal twierdzę że chyba nie zrozumieliśmy się. 20Hz i mniej - w/g mnie ma marginalne znaczenie a w tej dyskusji było wyolbrzymiane. ... Chodzi mi tylko o to że w pogoni za parametrami zapominamy o tym że człowiek ma swoje ograniczenia i można zapewne miec suba ktory zejdzie do 1hz ... tylko wcale nie musi być lepszy w słyszalnym zakresie od innych.[/quote]
W pelni sie z Toba zgadzam. Mam nadzieje, ze juz w poniedzialek bede mogl sprawdzic, ale nie spodziewam sie wielkich rewelacji ponizej 20 Hz. Chodzi mi o to tylko, zeby sub "rowno ciagnal" do 20 Hz (mam nadzieje, ze tak bedzie, o ile pomieszczenie pozwoli). Natomiast chcialem tez zaakcentowac, ze jest sprzedawane wiele subow, o ktorych producenci pisza, ze "respons" 15 Hz, a suby te maja "pik" przy 60 Hz i za nic sie nie uslyszy przy normalnych nawet 25 Hz.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='91151' date='14.03.2008, 13:24 ']ze jest sprzedawane wiele subow, o ktorych producenci pisza, ze "respons" 15 Hz, a suby te maja "pik" przy 60 Hz i za nic sie nie uslyszy przy normalnych nawet 25 Hz.
Pozdr.[/quote]

To pikuś... Zobacz na słuchawkach - czesto pchełkach ;) 5hz-35Khz - to dopiero daje bass. lol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='91139' date='14.03.2008, 12:24 ']Propnuje:
1.skrecic maksymalnie w dol czestotliwosc odciecia na subie (pewnie 40 Hz ?). Jesli jest we wzmacniaczu taka mozliwosc to utawic fronty jako "male" (wzmak nie bedzie na nie dawal tyle basow tylko na suba, korzystne przy lepszym subie niz kolumnach+ wzmak).
2. Postarac sie o plyte z roznymi czestotliwosciami dzwieku lub podlaczyc komputer z programem do syntezy czestotliwosci (sa free), lub w najgorszym wypadku plyta z muzyka i jednostajnym basem.
3. Jedziemy od dolu z czestotliwosciami. Na poczatku oczywiscie cisza (pewnie gdzies do 22-25 Hz ?). Potem zaczyna dzialac sub. Jedziemy w gore i najwazniejszy moment: czy jest czestotliwosc gdzie dziala jednoczesnie sub i kolumny (kolo 60 Hz mimo ze skrecony sub na 40 Hz to i tak dziala? mozna to wykryc dotykajac reka) jesli tak i dzwiek jest wyraznie glosniejszy w tym zakresie... no nie jest dobrze, u mnie daje to rozmyty bas (dolny bas na basowce), buczacy i kryjacy szczegoly. Trzeba sie bawic przestawiajac suba, albo probowac dzialac ustawieniami fazy na subie (moga wzajemnie sie wyciszyc). Prostsza historia jesli basu gdzies brakuje: zwiekszamy czestotliwosci odciecia na subie lub (u mnie gorzej) przestawiamy fronty na "duze". Pomimo, ze moje fronty+ wzmak kosztuja 10 razy tyle co sub, to mam je ustawione na male, dajac dzialac subowi. Jego wzmacniacz ma lepszy zapas mocy i kontrole, bas jest po prostu krotszy i "czysty". To troche rzecz gustu no i sprzetu (o czym nie wspomnales ani slowem :) )[/quote]

Co do sprzętu, to mam Onkyo 605 TX-SR, kolumny Quadral Quintas 500 i sub Magnat Monitor Sub 300A :) Fronty mają pasmo przenoszenia od 28 Hz, center - 60 Hz a surroundy - 50 Hz. W Onkyo ustawiłem dla każdej grupy kolumn częstotliwość odcięcia większą o 10-20 Hz od dolnej granicy pasma przenoszenia - tj. (odpowiednio) 50, 80 i 60 Hz. Wszystko poniżej tych wartości nie idzie na kolumny tylko na subwoofer. Wyłączyłem opcję "Double Bass", która powoduje równoczesne wypuszczanie basów na sub i kolumny. "LPF of LFE" ustawiłem na 80 Hz, ale nie jestem pewien jak się to ma do pozostałych ustawień (chyba się nie gryzie). Zastanawiam się jeszcze jak ustawić częstotliwość odcięcia pokrętłem na subie. Jak na mój rozum, to wszystko jedno jak, byle nie niżej niż 80 Hz, bo obcięłoby basy przekierowane z głośnika centralnego. Wyższe ustawienie też chyba nie zaszkodzi, bo nic powyżej 80 Hz nie powinno wychodzić na sub. Jak sądzisz?
Przyznaję że nie zastosowałem się do Twojego przepisu, ale po prostu mam większe zaufanie do swojego rozumu niż do uszu i wolę szukać jakiegoś wzoru-formuły niż eksperymentować z odsłuchem. Będę wdzięczny za wskazanie błedów, jeśli jakieś popełniłem.

PS. Tak czy owak brzmi nieźle, a jaskiniowy troll wali młotem aż miło :) Jeszcze lepsze odgłosy wydaje chyba to ogniste monstrum, z którym potem walczy Gandalf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zaliczenia testu. czyli teraz muzyka :(
Odpowiem na dwa sposoby:
1. NA UCHO: w miejscu odsluchowym sadzamy kobiete (niewyjasniona przez medycyne nadwrazliwosc na basy :P ), wlaczamy jakas muzyke z milym basem (Sting, Dire Straits lub cos innego co lubicie, ale nie rap, hip-hop itp, chodzi o zroznicowany bas !) i odkrecasz stopniowo czestotliwosc odciecia suba w gore (nie glosnosc). W pewnym momencie basy zabrzmia troche glosniej, beda wraznie rozmyte, przykryja szczegoly troche wyzszych tonow itp. To znaczy, ze sub zaczyna grac razem z frontami, ktore maja inny wzmacniacz, inne membrany i trudno to razem zgrac. Wiec troche cofamy odciecie i juz. Mozna tez probowac schodzic w dol z frontami, u mnie jednak (mimo, ze fronty maja 6,5 cala srednicy i to Kef Reference), to wole basy z suba, a KEF-y mam ustawione jako "male" (15 kg sztuka :) )

2. NA ROZUM
tutaj jest np. wykres czestotliwosci dla zestawu KEF 6000
[url="http://img397.imageshack.us/my.php?image=1205arcam9sa7.jpg"][img]http://img397.imageshack.us/img397/1962/1205arcam9sa7.th.jpg[/img][/url]
Wydaje sie, ze wszystko jest OK, kolumny pokrywaja cale pasmo, bardzo linowo itp. Niebieski to sub, czerwone to fronty, centrowy to zielen. Po pierwsze warto zauwazyc, ze czestotliwosc odciecia ustawiona w ok. 200 Hz nie odcina czestotliwosci "na ostro", zarowno sub jak i fronty graja poza tymi granicami, ciszej ale jednak. Wykres robiony byl OSOBNO dla kazdego glosnika, gdy zagraja RAZEM basy w okolicy 100-500 Hz MUSZA sie nalozyc dajac "piekne" buczace srednie/wysokie basy :rolleyes: . I tutaj tak trzeba odcinac czestotliwosci, zeby to do minimum zmniejszyc (jesli nie uchem to moze miernik, kupilem za 40 euro, przyjdzie w poniedzialek to napisze czy warto).

3. PODSTAWOWY PROBLEM: kazdy glosnik brzmi tym lepiej im mniejszy zakres czestotliwosci ma do odtworzenia (dlatego sa glosniki 3 i 4 drozne itd.). Jak dostroje suba do muzyki (rozszerzajac zakres) to zagra gorzej w kinie. Dlatego super sa suby z pilotomi i ustalonymi przez nas roznymi ustawieniami. Onkyo moze tez ma do ustalenia rozne czestotliwosci w pamieci? Najprosciej zaznaczyc na subie ustawienia dla muzyki i kina.

PS. Monstum to Balrog, a upadajacy most w Moria, to jeszcze jeden test, ale strasznie wymagajacy :(

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zamiast pompować niesłyszalne metry sześcienne powietrza, chyba o wiele ciekawiej byłoby zaopatrzyć się w [url="http://www.d-box.com/2008/product_movies_SRI.html"]TAKIE[/url] "urządzenie" " :rolleyes:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='91299' date='15.03.2008, 13:48 ']Panowie , zamiast pompować niesłyszalne metry sześcienne powietrza, chyba o wiele ciekawiej byłoby zaopatrzyć się w [url="http://www.d-box.com/2008/product_movies_SRI.html"]TAKIE[/url] "urządzenie" " :rolleyes:
Pzdr.[/quote]

Kurcze, jak sie otwierala strona, to sie balem, ze to bedzie koniec naszego forum ([tytul oryginalnego obrazka "p i z a m k i" :( )
[url="http://imageshack.us"][img]http://img89.imageshack.us/img89/7450/moviepyjamasoe6.jpg[/img][/url]
By [url="http://profile.imageshack.us/user/krejac"]krejac[/url]

ale potem juz spoko :(

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już bardzo dużo filmów na BD i DVD posiada "synchro-sterowniki" dla tego urządzenia - szczegóły na stronie i ew. w opisach

"Note also that 'Alien vs. Predator' has been "D-Box Enhanced," meaning that the disc includes codes embedded in the program content that synchronizes the D-Box company's luxury line of motion-equipped home theater seats with the movement in a scene in the movie. Of course, you have to spend a considerable amount of money to buy one of D-Box's swanky sofas, but it is a cool idea nonetheless. Unfortunately, D-Box has yet to send us our new couch for review, but we'll continue to wait patiently... "

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy znalazles albo orientujesz sie jakie sa ceny ?
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Ta dyskusja zmusila mnie do czytania teorii dzwieku[/quote]

Jest taki kluczowy termin [b]ALIKWOTA.[/b]
Czyli iloczynowa składowa częstotliwości głównej.

Czy zastanawialiście się co to jest barwa dźwięku ?

Teścik dla aktywnych:
Zaśpiewajcie samogłoskę "o"
a następnie samogłokę "u".
Tym samym tonem.
A teraz opiszcie tu czym się różnią obie produkcje. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.youtube.com/watch?v=Grjkl_bZJqE"]http://www.youtube.com/watch?v=Grjkl_bZJqE[/url] Polecam subwoofer'y amerykanskiej firmy SVS. Stosunek ceny do jakosci bardzo dobry.Jak ktos zna angielski to podaje link strony producenta- www.svsound.com Nie sa tanie,ale jak ktos odczuwa ciagly "niedosyt"ze strony swojego suba to po zakupie SVS niedosyt zniknie! Polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zostane posadzony o mala reklame, ale subwoofer ktory poprostu niszczy wszystkie inne...

[url="http://klipsch.waw.pl/index.php?theme=cennik&task=print_product&product_id=363"]http://klipsch.waw.pl/index.php?theme=cenn...;product_id=363[/url]


obudowa zamknieta, dwie membrany - aktywna i pasywna, 500W mocy ciaglej, szybki dynamiczny, potezny, genialny zarowno jako uzupelnienie przy muzyce (nadaza za nia), jak i efektowny i potezny przy kinie..
wywoluje efekt "WOW"

niestety cena jest spora, jednak osiagi wynagradzaja kazda wydana zlotowke :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalasz1' post='99824' date='03.05.2008, 16:51 '][url="http://www.youtube.com/watch?v=Grjkl_bZJqE"]http://www.youtube.com/watch?v=Grjkl_bZJqE[/url] Polecam subwoofer'y amerykanskiej firmy SVS. Stosunek ceny do jakosci bardzo dobry.Jak ktos zna angielski to podaje link strony producenta- www.svsound.com Nie sa tanie,ale jak ktos odczuwa ciagly "niedosyt"ze strony swojego suba to po zakupie SVS niedosyt zniknie! Polecam!!![/quote]

Zakupilem SVS. Jest super. Nie mam czasu tylko napisac recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12386&sid=287af355541423efe3e7fe3ffcd17053"]http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12386&a...3e7fe3ffcd17053[/url]


Luknijcie, moim zdaniem na DIY i tak najlepiej sie wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długim czasie wraca temat.
NIKT nie odpowiedział na pytanie : "co to takliego ALIKWOTA".
To oznacza, że Panowie nie sięgneli po wiedzę.

[1] Podawane parametry w opisach urządzeń (parametrach handlowych) odtwarzających niskie dźwięki są :
NIE UNORMOWANE !!!
Czyli hulaj dusza : piekła nie ma.
Jestem (byłem git. gasowym) muzykantem odpowidzialnym za nikie dźwięki.
Całe życie śledzę rolę dźwięków niskich w muzyce ale także w otaczającym nas świecie.
[2] Szok nr.1. : 10 lat temu podczas zakupów w sklepie Carrefure odnotowałem (na słuch) obecność bardzo niskich dźwięków.
To wówczas 5-cio letni syn odnalazł natychmiast żródło: świeca się paliła w grze komputerowej, na stoisku AV PC.
I jeszcze dodam tentęt koni w każdym filmie DVD (DTS lub słabszy DD, strzały z broni palnej).
Po co takie cuda.
Walnij pięścią w ścianę z cegły i masz doskonałe infra dźwięki. Nagraj i odwórz.
Porównaj co z tego zostanie.
Zupełnie inną dziedziną tonów niskich jest sztuka filmowa. To jest jednak SF Audio. Szkoda czasu.

PODSUMOWANIE:
Super niski dźwięk musi być wytłumiony (banał).
Sprzęt AV nie może go wydłużać pogłosowo (elektronowo - czyli poprzez stare i wolne chipy elektronczne z liniami opóźniającymi dżwięk w przebiegach obliczeniowych. Krótko mówiąc: im nowsze procki tym lepiej. Stare się już od dawna nie bronią.
Bronią się stare drewna od instrumentów akustycznych: fortepiany, kontrabasy, skrzypce , gitary .... !
Jednkże pod warunkiem szczególnym: że się prawidłowo zestarzały !!! (czytaj: zeschły - odwodniły- chydrolizowały)
Pomieszczenie (warunki odsłuchowe) także musi eliminować zniekształcanie akustyki.
Są takie wspaniałe wille , w których jest i zawsze jest zły odsłuch.
Zaś właściciele wydają gigantyczne kwoty na coraz to droższe przetworniki ( czytaj: komumny) w

Good By.
Idę spać.

ps. budowałem wiele lat kolumny basowe.
CD nastąpi. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Czy szanowne grono znawców mogło by mi doradzić jakiego suba polecacie w przedziale cenowym od 1000 do 1500zł (+/-) parę stówek:)
Mieszkanie w bloku salon 30m kino domowe to leciwa yamaha. Stary sub się rozleciał (wzmacniacz własnej roboty się rozsypał a czasem jak kiedyś nie dysponuję w nadmiarze co by go naprawiać)

jak w przyszłym roku uda mi się skończyć budowę to zainwestuję w jakiś sympatyczny sprzęt grający:) teraz chcę coś kupić, aby nie przepłacić z drugiej strony abym się nie irytował, że wydałem kasę na bezwartościowe pudło.

Z góry dziękuję za pomoc
Sm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukając świetnego Suba chce się mieć wszystko. Pomyśl jednak o tym jakiego wielkiego pomieszczenia potrzeba aby dźwięk o częstotliwości 20Hz się mógł rozwinąć . Pewnie nie mieszkasz w hali przemysłowej. Zawsze można pobawić się korektą fazy ale to nie pokona praw fizyki. Nie chcę Cię zniechęcać ale przypomnieć że sprzętów jest wiele zależy tylko gdzie będą pracować. Sam posiadam sprzęt raczej kulturalny który może z wielkiego Trola robić małego ale w muzyce ok. Cały system gra na cabassach. Jest taki sprzęt który słyszałem lata temy i pamiętam po dzisiaj. Łączył dźwięk kulturalny jak cabasse potężny jak tsunami wszystko w ryzach i ten bas reflex z punktualnością jak dla konstrukcji zamkniętych. POEZJA . Ciekawy ? JBL serii XT - charakterystyczny kształt trumny . Wchodzi w grę tylko z 2ręki ale to zaleta raczej. Znajdź , włącz , posłuchaj a kto wie? Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jaki sub wybrac???
posiadam ampl 1909 plus jbl e80... chcialbyl dobrac sub,zastanawiam sie nad jbl e150p, e250p lub tannoy ts8...
czy ma ktos wyrobione zdanie co do tych modeli,prosze o pomoc,dzieki

w 100 % sub bedzie wykozystany do kina domowego... muza rzadko,wylacznie na koncertach dvd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie,mianowicie czy moge podlaczyc sub JBL ES250 do listwy zasilajacej razem z innym sprzetem(ampli,dvd,cd,tuner sat,xbox a w przyszlosci blu ray) pytam bo slyszalem,ze sub powinien byc podlaczony osobno,ale pewien nie jestem...
dzieki za pomoc

wiem,ze pytanie jest banalne dla fachowcow,ale dla mnie nie wiec jeszcze raz prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna,dziekuje... Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam.
słuchałem dziś w MM suba Canton KArat 750 (chyba ) i musze przyznać że zrobił na mnie ogromne wrażenie.porównywałem z subami JBL ES 250 i L840(też nie jestem pewiene liczby) i ten Canton po prostu zagrał o klase lepiej.
Miał ktoś do czynienia z tym subem wcześniej?? jak sprawdza sie w domu? jego cena w katalogu to prawie 4000 tys tam na MM cena 3299 ale ich podpytałem i za 2500 by poszedł:)
tylko tak jest wielka hala nie to co moje 20m2....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='errorysta' post='141449' date='11.01.2009, 00:04 ']Wiatam.
słuchałem dziś w MM suba Canton KArat 750 (chyba ) i musze przyznać że zrobił na mnie ogromne wrażenie.porównywałem z subami JBL ES 250 i L840(też nie jestem pewiene liczby) i ten Canton po prostu zagrał o klase lepiej.
Miał ktoś do czynienia z tym subem wcześniej?? jak sprawdza sie w domu? jego cena w katalogu to prawie 4000 tys tam na MM cena 3299 ale ich podpytałem i za 2500 by poszedł:)
tylko tak jest wielka hala nie to co moje 20m2....[/quote]
nie dziw się ze gra lepiej do es250 skoro kosztuje 2 razy więcej , ja kupiłem wczoraj klipsch rw12d ale zastanawiałem sie tez na velodyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='141454' date='10.01.2009, 23:22 ']nie dziw się ze gra lepiej do es250 skoro kosztuje 2 razy więcej , ja kupiłem wczoraj klipsch rw12d ale zastanawiałem sie tez na velodyne[/quote]
oj ale po prostu wzielem do porównania dwa najlepsze jakie tam jeszcze mieli:D a ten z serii L kosztował 3499 i wogóle bez porównania. kurcze ale jeśli bas w klipschach F3 jest w sumie jak z małego (ale dobrego) suba to moze poszukam suba z tej serii....na pewno bedzie tańszy ....ale czy lepszy to juz chyba posłuchać trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w domu bedzie jeszcze lepiej a tak szczerze bedziesz przykręcał kurek siły głosu na nim - mniejsza powierzchnia (MM a w domu) , ja tak mam ze swoim jamo d8sub w sklepie pięknie schodził na niskie częstotliwości a stał na środku sali a ja jestem wybredny co do suba, no ale jak w domu go włączyłem to te 400w w obudowie zamkniętej powoduje zawrót głowy i zatykanie od niskich częstotliwości, sąsiedzi walą po grzejnikach, musisz pomyśleć czy takie coś ci odpowiada bo przypuszczam że i z tym Cantonem bedzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='morcine' post='141456' date='10.01.2009, 23:31 ']w domu bedzie jeszcze lepiej a tak szczerze bedziesz przykręcał kurek siły głosu na nim - mniejsza powierzchnia (MM a w domu) , ja tak mam ze swoim jamo d8sub w sklepie pięknie schodził na niskie częstotliwości a stał na środku sali a ja jestem wybredny co do suba, no ale jak w domu go włączyłem to te 400w w obudowie zamkniętej powoduje zawrót głowy i zatykanie od niskich częstotliwości, sąsiedzi walą po grzejnikach, musisz pomyśleć czy takie coś ci odpowiada bo przypuszczam że i z tym Cantonem bedzie to samo[/quote]
eee o to sie nie martwie:) mieszkam w bloku i sąsiedzi nie raz dawali mi popalić (borowanie wiertarką o 7 rano w niedziele chyba od 2 lat!! swoja droga co ten koles tam robi??) wiec po prastu mialbym sie czym bronić. najwyzej ostro pod głośnie i wyjde na zakupy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...