Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Apatch , ja wcześniej nie wyjmowałem dysku z PCH więc w moim przypadku jedynie druga przyczyna.Teraz wszystkie też przenoszę dane na inny dysk w PC i widzę wszystkie trzy partycje.

Na próbę włożyłem inny dysk do PCH i od nowa wgrałem fw i zainstalowało mi aplikacje NMT, podpiołem dysk do PC i nic nie widać na tych dwóch pierwszych partycjach :D (też chciałem zgrać ich obraz i podmienić na ten dysk ,na którym nie ma app NMT) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zainstalowałem nowego oprogramowania i może dobrze bo szkoda by było tyle dodatkowej pracy.

Na networkedmediatank.com znalazłem kilka odpowiedzi dotyczących tego problemu.

Jedna z nich to:

"I fixed the problem connecting the hard drive to my computer, loading ubuntu gnu/linux and deleting some useless files and folders inside the /mnt folder (.cache folder and other stuff)."

Rozwiązanie wydaje się bardzo proste.

Inni wracają z powrotem do poprzedniego firmware bez najmniejszych problemów.

Mam pytanie - czy poprzednio automatycznie PCH formatowało partycje w ext3 czy w ext2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie zainstalowałem nowego oprogramowania i może dobrze bo szkoda by było tyle dodatkowej pracy.

Na networkedmediatank.com znalazłem kilka odpowiedzi dotyczących tego problemu.

Jedna z nich to:

"I fixed the problem connecting the hard drive to my computer, loading ubuntu gnu/linux and deleting some useless files and folders inside the /mnt folder (.cache folder and other stuff)."

Rozwiązanie wydaje się bardzo proste.

Inni wracają z powrotem do poprzedniego firmware bez najmniejszych problemów.

Mam pytanie - czy poprzednio automatycznie PCH formatowało partycje w ext3 czy w ext2?

A110 na pewno pytało, ale domyślnie było ext3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie chyba przestało dysk usypiać - w poprzedniej wersji bardzo ładnie parkował po kilku minutach bezczynności a na nowym sofcie nie zarejestrowałem ani razu takiego faktu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u Was ale u mnie chyba przestało dysk usypiać - w poprzedniej wersji bardzo ładnie parkował po kilku minutach bezczynności a na nowym sofcie nie zarejestrowałem ani razu takiego faktu :).

U mnie to samo na A100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie usypia dopiero po zatrzymaniu wszystkich aplikacji NMT. Później zrobię test po których się sam uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Przeszukałem forum ale nigdzie nie mogę znaleźć odp, stąd pisze tutaj.

Kilka dni temu kurier przywiózł mi eGreata M31B, wszystko pięknie ładnie.... tylko przy podłączenie eGreata do kompa (korzystałem z IFS Drives do wyświetlenia dysków) "przez przypadek" (czytajcie z automatu...;/) na pytanie Windowsa czy sformatować dysk dałem TAK.... i mam teraz 2 partycje w EXT3 i jedną przeszło 900gb w NTFS...

eGreat widzi ta partycję, ale wydaje mi się że sprzęt znacznie spowolnił, dodatkowo mam świadomość, że przyszłe korzystanie z zasobów sieci (zapisywanie czegokolwiek z netu) też w tej opcji będzie niemożliwe.

Reasumując - jak najlepiej/najłatwiej/najszybciej przywrócić partycję EXT3?

Próbowałem wgrać nowy soft licząc że system przywróci stare ustawienia - bez zmian.

Może jest jakaś opcja powrotu do ustawień fabrycznych, albo inny sposób który pozwoli mi bez użycia zewnętrznych programów rozwiązać ten problem?

Na dysku nie mam jeszcze żadnych "cennych" danych stąd mogę pozwolić sobie na takie rozwiązanie - o ile jest możliwe...

Z góry serdeczne dzięki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak najlepiej/najłatwiej/najszybciej przywrócić partycję EXT3?

Podłącz dysk do PC'ta i skasuj te partycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może temat jest trochę obok opisywanych problemów z dyskami, ale dla mnie jest dosyć istotny, a w przeszukanych postach nie znalazłem żadnego lekarstwa :)

Kupiłem niedawno PCH, skonfigurowałem co się dało, dostęp SMB, ftp, itd... Odpaliłem klienta Bittorrent (btpd) i byłem bardzo zadowolony (transfer na maksa na ADSL 6Mbit). Zacząłem dalej sprawdzać możliwości PCH i uruchomiłem klienta Bittorrent (transmission) no i zaczęły się problemy - transfer spadł do kilku, kilkunastu KB. :( Dla porównania odpaliłem na laptopie torrenta i w ciągu jednej nocy ściągnąłem 4,7GB, a na PCH ledwie kilkanaście MB. Porównując transfery na laptopie i PCH różnica była kilkudziesięciokrotna.

Czy ktoś może mi pomóc? Z góry serdecznie dziękuję :)

Firmware: 01-17-081024-015-POP-403-091

Wersja NMT: 00-17-081023-15-POP403

Na routerze wszystkie porty są prawidłowo otwarte i przekierowane.

Pozdrawiam

thomw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, tu jest info o nowym firmare a nie poradniki jak podłączać dyski, formatować partycje itd. trochę higieny forumowej: nie zaśmiecać wątków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, tu jest info o nowym firmare a nie poradniki jak podłączać dyski, formatować partycje itd. trochę higieny forumowej: nie zaśmiecać wątków!

Następnym razem będę szukał innych miejsc, ale jeśli wiesz w którym temacie taki wątek był poruszany, to pomóż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u Was ale u mnie chyba przestało dysk usypiać - w poprzedniej wersji bardzo ładnie parkował po kilku minutach bezczynności a na nowym sofcie nie zarejestrowałem ani razu takiego faktu ;) .

U mnie działa, jak zapuzuję wszystkie torrenty. Dysk wyłącza się razem z wygaszaczem ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą ze w zasadzie eGreat to to samo co Popcorn stąd ciekaw jestem czy nowy Firmware do Popcorna wersja z 21 Stycznia 2009 - 01-17-090116-15-POP-402-000 podejdzie bez większych problemów do eGreata??

Co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji programow NMT na dysk (nastepny proces po firmware) , moj popcorn wydawal sie martwy przez 15min... (nie wiem dokladnie ,przelaczalem sobie kanaly TV w miedzyczasie). Po czym wystartowal z instalacja , takze cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mig25 jakie zmiany zauważyłeś po wgraniu FW?

poza tym oddaliłeś NMT i rozpocząłeś instalacje, a w tym czasie nie można było dostać się do popcornu, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poruszanie się po menu działa dużo szybciej, bookmarki dla filmu (później możesz odtworzyć od zapisanego miejsca), autoframerate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , podczas upgrade nie da sie nic robic z popcornem , i o ile przy upgrade firmware widać procenty postępu , to przy instalacji programów NMT na dysku przez 15min nic sie nie dzialo , zawieszony byl ekran.

A co do zmian to działa szybciej samo menu ( nieznacznie ,ale da sie zauwazyc przy skakaniu po nim) , no i kilka filmów w 1080p L5.0 juz odtwarza plynnie bez artefaktow.

No i tak jak Fusion wspomniał , faktycznie odtwarzanie od poprzednio zatrzymanego miejsca. Autoframerate tez w opcjach Video widziałem , mogłbyś napisać do czego to ?

Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie poruszanie się po menu działa dużo szybciej, bookmarki dla filmu (później możesz odtworzyć od zapisanego miejsca), autoframerate

jak działają te zakładki do filmów? przerywając stopem oglądanie jakiegoś filmu, po ponowyny jego odpaleniu zostanie on wznowiony od miejsca zakończenia oglądania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, bo to jeden z mankamentów wcześniejszego FW

to mam jeszcze pytanie odnośnie instalacji, jako że mam nie za długo nmt to mam bałagan na dysku po instalacjach różnego softu, w jaki najprostszy sposób wyczyścić to wszystko?

na razie mam zamiar zgrać co mi potrzeba z dysku i zrobić format całego po instalacji FW, ale może jest jakieś inne rozwiązanie?

albo czy można zrobić np partycję pod soft nmt a resztę trzymać na innej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki przy instalacji programow NMT bez formatowania dysku są nadpisywane , więc niepotrzebne pliki śmieci zostają (np resztki po zainstalowanych wczesniejszych programach) ,natomiast w plikach startowych juz ich nie ma. Myslalem o tym ,zeby wyjac dysk i skasowac wszystkie katalogi bez moich danych , i probowac zainstalowac , ale nie wiem czy taka operacja sie uda.

Formatowanie w popcornie na pewno spowoduje utrate danych , bo popcorn sam zalozy 3 linuxowe partycje i skasuje poprzedni uklad ( w tym Twoja zalozoną na dane).

Wiec jesli masz gdzie zgrac dane i czas na to to najlepiej zrobic backup i sformatowac jeszcze raz w Popcornie.

Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pliki przy instalacji programow NMT bez formatowania dysku są nadpisywane , więc niepotrzebne pliki śmieci zostają (np resztki po zainstalowanych wczesniejszych programach) ,natomiast w plikach startowych juz ich nie ma. Myslalem o tym ,zeby wyjac dysk i skasowac wszystkie katalogi bez moich danych , i probowac zainstalowac , ale nie wiem czy taka operacja sie uda.

Formatowanie w popcornie na pewno spowoduje utrate danych , bo popcorn sam zalozy 3 linuxowe partycje i skasuje poprzedni uklad ( w tym Twoja zalozoną na dane).

Wiec jesli masz gdzie zgrac dane i czas na to to najlepiej zrobic backup i sformatowac jeszcze raz w Popcornie.

no właśnie miejsce i czas :/

w pc mam mały 160GB dysk, więc pewnie i tak mi się nie zmieści wsio

druga sprawa to to że będzie się to zgrywać długo

no ale nie mam wyjścia coś czuje, trzeba porządek trzymać

fajnie by było jak by ktoś zamieścił strukturę katalogów z plikami na świeżym systemie, wtedy można by było wykasować to co nie trzeba i wgrać FW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...