Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

A tv gdzie był wyprodukowany? , bo mój w UK.
Przy ustawieniach "1" wg mnie skóra ludzka jest mniej naturalna dlatego wybrałem "2"

Pozdrawiam,
AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='81033' date='22.01.2008, 20:08 ']Przepraszam że tak chaotycznie to wzystko napisane ale nie mofge wysiedziec przed kompem :) Ide testowac różne ustawienia i filmy.
pozdr. dawmac[/quote]

Nie dziwię się.

Gratuluje zakupu. Gdybym nie miał w tej chwili swojego SONY 70" to ten KURO 60" byłby Panem Kuro w moim salonie ;) .

Fajna zabawka, ciesz się nią i nie słuchaj "malkontentów" (niech nikt z tego wątku nie bierze tego do siebie bo nie o to chodzi), którym zawsze będzie coś przeszkadzać, a chyba najbardziej to, że go nie mają :P . Kupiłeś TV z wyboru i o to chodzi.

PS. auto też masz fajne ;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='81112' date='23.01.2008, 10:12 ']nieprzespana noc z KURO :P warto było :)

pozdr. dawmac

to jest jak z autami :) miałem wiele aut i zawsze wydawało mi się że jest super do czasu aż nie kupiłem MB S500L W220. Teraz nie kupię już nigdy innego auta :)[/quote]


Z KURO się zgodzę ale od 500-sety to są dziesiątki fajniejszych aut.W ostatnich latach Merol zszedł na psy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ArturKania' post='81271' date='24.01.2008, 00:23 ']Z KURO się zgodzę ale od 500-sety to są dziesiątki fajniejszych aut.W ostatnich latach Merol zszedł na psy :P[/quote]

ja na MB nie nażekam. z takich najciekawszych co miałem [url="http://www.extremecaraudio.pl/zd.php?mode=pokaz&idkat=1&idpodkat=78&a=1"]E500 W124[/url] i co mam S500L 2000r a właścicielem był [url="http://kilar.soundtracks.pl/"]Wojciech Kilar[/url] jest wszystko :P . Polecam pojeździć S klasą to zmienisz zdanie. Ja z Anglii do domu w Polsce mam 1550km, przez europe mam 1300km ( niecałe 10 godzin jazdy z przystankami ) po podróży nie chce się z auta wysiadac :), czysta przyjemność. Dobra ale nie o tym temat i forum :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chętnie wymieniłbym swojego "malucha" na Twój i swoje 50 cali na 60 calowy, ale niestety jest to nierealne. Muszę się pogodzi z tym co mam i z tego sie cieszyć.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='81308' date='24.01.2008, 10:17 ']Ja chętnie wymieniłbym swojego "malucha" na Twój i swoje 50 cali na 60 calowy, ale niestety jest to nierealne. Muszę się pogodzi z tym co mam i z tego sie cieszyć.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

Ja od zawsze cięszę sie z tego co mam. Raz jest lepiej a raz gorzej no i nie od poczatku było tak pięknie :P Od zawsze [beeep] i stres ale w PL pomimo cięzkiej pracy i nerwów trudno było się dorobić. Mam w PL firmę ( do niedawna 80 osób ) a często po miesiącu wychodziło się na "zero" albo jeszcze gorzej. Trzeba bylo coś zmienić i wraz zoną i 18 miesięczną córką wyjechałem do UK mając 800 funtow w kieszeni i zapłacone mieszkanie na półroku ze sprzedaży swojego E500 :P za którego kredyt niedawno skończyłem spłacać. Firmę w PL prowadzą rodzice a ja w UK mam swoją firmę. Nerwów ogrom, pracy 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu ale .... nie ma nic za darmo.
Dobra bo znowu o du... maryni gadamy a nie o tym co ważne :) HD TV :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='81315' date='24.01.2008, 10:08 ']Ja od zawsze cięszę sie z tego co mam. Raz jest lepiej a raz gorzej no i nie od poczatku było tak pięknie :) Od zawsze [beeep] i stres ale w PL pomimo cięzkiej pracy i nerwów trudno było się dorobić. Mam w PL firmę ( do niedawna 80 osób ) a często po miesiącu wychodziło się na "zero" albo jeszcze gorzej. Trzeba bylo coś zmienić i wraz zoną i 18 miesięczną córką wyjechałem do UK mając 800 funtow w kieszeni i zapłacone mieszkanie na półroku ze sprzedaży swojego E500 ;) za którego kredyt niedawno skończyłem spłacać. Firmę w PL prowadzą rodzice a ja w UK mam swoją firmę. Nerwów ogrom, pracy 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu ale .... nie ma nic za darmo.
Dobra bo znowu o du... maryni gadamy a nie o tym co ważne :) HD TV :)

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Bardzo dobrze, że się otwierasz. Dobrze to świadczy o Tobie. W ten sposób pokazujesz drogę młodym osobom w jaki sposób można dojść do czegoś. Ja niestety nie planuje wyjazdu, w myśl przysłowia” starych drzew się nie przesadza”.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawid, GRATULACJE !!!
A nie mówiłem !!!???

Muszę się Wam pochwalić, że przez miesiąc wybijałem z głowy @dawmacowi zakup projektorów, TV tylnoprojekcyjnych i Samsungów Full HD. Miał chłop dylemat i gorący temperament...
Udało się i mam nadzieję, że postawisz mi "piwo" jak się kiedyś spotkamy, no bo chyba zasłużyłem, co ?

ja już się nie mogę doczekać i też celuję w 60 cali, no ale jeszcze muszę czekać do wiosny, bo zima spowolniła wykańczanie chałupy...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='81449' date='25.01.2008, 00:17 ']Dawid, GRATULACJE !!!
A nie mówiłem !!!???

Muszę się Wam pochwalić, że przez miesiąc wybijałem z głowy @dawmacowi zakup projektorów, TV tylnoprojekcyjnych i Samsungów Full HD. Miał chłop dylemat i gorący temperament...
Udało się i mam nadzieję, że postawisz mi "piwo" jak się kiedyś spotkamy, no bo chyba zasłużyłem, co ?

ja już się nie mogę doczekać i też celuję w 60 cali, no ale jeszcze muszę czekać do wiosny, bo zima spowolniła wykańczanie chałupy...

pozdrowienia[/quote]

oj tak, mój opiekun duchowy AreckiW :) zawsze był na GG jak miałem głupi pomysł. W dużym stopniu to przez ciebie kupiłem ten TV :) DZIĘKI !!

no cos ty, piwko :) jak się spotkamy to na pewno jedno nie wystarczy :)

pozdr. i dzięki dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z rozluźnionej atmosfery chciałbym poznać Waszą opinię.

Mianowicie jestem zdecydowany na zakupu Pioneera PDP-LX5080D razem z Blu-rayem. Niestety mam problem z doborem odpowiedniego sprzętu audio do tego kompletu z prostego powodu. W pomieszczeniu, w którym stanie KURO nie ma możliwości wstawienia tylnich głośników. Planuję więc dokupić amplituner Pioneera VSX-LX60 razem z parą głośników przednich B&W 685 +ewentualnie głośnik centralny B&W HTM62. Czy zastosowanie tak dobrego amplitunera, ze wszystkimi możliwymi formatami dźwięku (Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution) przy wykorzystaniu jedynie 2 lub 3 głośników [u]ma sens[/u]?

Dzięki za opinię
Trafaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Trafaret' post='81468' date='25.01.2008, 01:27 ']Korzystając z rozluźnionej atmosfery chciałbym poznać Waszą opinię.

Mianowicie jestem zdecydowany na zakupu Pioneera PDP-LX5080D razem z Blu-rayem. Niestety mam problem z doborem odpowiedniego sprzętu audio do tego kompletu z prostego powodu. W pomieszczeniu, w którym stanie KURO nie ma możliwości wstawienia tylnich głośników. Planuję więc dokupić amplituner Pioneera VSX-LX60 razem z parą głośników przednich B&W 685 +ewentualnie głośnik centralny B&W HTM62. Czy zastosowanie tak dobrego amplitunera, ze wszystkimi możliwymi formatami dźwięku (Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution) przy wykorzystaniu jedynie 2 lub 3 głośników [u]ma sens[/u]?

Dzięki za opinię
Trafaret[/quote]

NIE ma sensu :unsure: W takiej sytuacji kup dobry wzmacniacz stereo i pare głośników i tyle. Jesłi chcesz amplituner to na pewno uda się wpakowac gdzies tylne kolumny. Mogą być "jajka" :) Sa takie co grają świetnie. Chodzi o to, że jak włączysz np. DTS to poprostu to co jest zapisane na płycie jako głośniki tylne to tego nie będzie ( chyba że ustawisz w amplitunerze że nei ma głośników tylnych ) ale nie wiem czy wtedy wogóle "wystartuje" ci amplituner w DTSie.
Jeśłi KINO to 5.1 a jak nie 5.1 to 2.0 ( ewentualnie jak nie masz miejsca na dobre kolumny z przodu to 2.1 ) i tyle. Myśle że nie ma rozwiązań pośrednich.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='81462' date='25.01.2008, 00:02 ']oj tak, mój opiekun duchowy AreckiW :unsure: zawsze był na GG jak miałem głupi pomysł. W dużym stopniu to przez ciebie kupiłem ten TV :) DZIĘKI !!

no cos ty, piwko :) jak się spotkamy to na pewno jedno nie wystarczy :)

pozdr. i dzięki dawmac[/quote][/i]
Sukces ma wielu ojców, a gdzie ja jestem w tym wszystkim. Trudno, przeżyje i to.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

PS.
W przyszłym tygodniu będę kalibrował Kuro Spyder,em to jak mnie ładnie poprosisz to może Ci podam ustawienia.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='81475' date='25.01.2008, 00:37 ']NIE ma sensu :unsure: W takiej sytuacji kup dobry wzmacniacz stereo i pare głośników i tyle. Jesłi chcesz amplituner to na pewno uda się wpakowac gdzies tylne kolumny. Mogą być "jajka" :) Sa takie co grają świetnie. Chodzi o to, że jak włączysz np. DTS to poprostu to co jest zapisane na płycie jako głośniki tylne to tego nie będzie ( chyba że ustawisz w amplitunerze że nei ma głośników tylnych ) ale nie wiem czy wtedy wogóle "wystartuje" ci amplituner w DTSie.
Jeśłi KINO to 5.1 a jak nie 5.1 to 2.0 ( ewentualnie jak nie masz miejsca na dobre kolumny z przodu to 2.1 ) i tyle. Myśle że nie ma rozwiązań pośrednich.

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Wg mnie jest sens kupienie dobrego amplitunera choćby dla samego stereo. Wykorzystasz go w kinie domowym a tylne głośniki nie muszą być dobrej jakości i możesz je powiesić na ścianie. Tylne głośniki to tylko efekty przestrzenne w odróżnieniu do przednich. Mogą być innej firmy. Chodzi o to abyś miął złudzenie przestrzenności. Do tego najlepiej nadają się głośniki dipolowe, które w zamyśle twórców ścieżki audio mają otaczać widza - deszczem, wiatrem czy odgłosami tłumu.
Należy je powiesić jak najwyżej miej więcej na wysokości 180-200cm. Czym wyżej tym lejej. Pamiętaj, że głośnik centralny musi być tej samej firmy co przednie zestawy. Jak masz małe pomieszczenie to zrezygnuj z subwoofera a w ustawieniach amplitunera wyłącz go a jego role przejmą głośniki niskotonowe w kolumnach przednich.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='81495' date='25.01.2008, 09:48 '][i][/i]
Wg mnie jest sens kupienie dobrego amplitunera choćby dla samego stereo. Wykorzystasz go w kinie domowym a tylne głośniki nie muszą być dobrej jakości i możesz je powiesić na ścianie. Tylne głośniki to tylko efekty przestrzenne w odróżnieniu do przednich. Mogą być innej firmy. Chodzi o to abyś miął złudzenie przestrzenności. Do tego najlepiej nadają się głośniki dipolowe, które w zamyśle twórców ścieżki audio mają otaczać widza - deszczem, wiatrem czy odgłosami tłumu.
Należy je powiesić jak najwyżej miej więcej na wysokości 180-200cm. Czym wyżej tym lejej. Pamiętaj, że głośnik centralny musi być tej samej firmy co przednie zestawy. Jak masz małe pomieszczenie to zrezygnuj z subwoofera a w ustawieniach amplitunera wyłącz go a jego role przejmą głośniki niskotonowe w kolumnach przednich.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

Kolega Trafaret napisał "W pomieszczeniu, w którym stanie KURO nie ma możliwości wstawienia tylnich głośników." i odpowiadając bezpośrednio na to pytanie uważam, że nie ma sensu kupowania dobrego amplitunera bo i po co ?? co najmniej 80% amplitunera nie będzie uzywane. Nie będapotrzebne końcówki mocy na tył, nie potrzebne wszystie procesory dźwięku przestrzennego itd itd. Jeśli miał bym robić kino bez tylnich głośników kupiłbym wzmak stereo ( za te same pieniądze co amplituner będziesz miał wzmacniacz stereo który zaoferuje Ci kilka klas lepszy dźwięk w stereo niż amplituner ) + dobre kolumny ( bez suba, bez centralnego ). Będziesz miał super jakość w stereo a kino tez zabrzmi bardzo fajnie. ( wiem bo z rok czasu miałem kino 2.0 i było super ).
Jełśi jednak uda ci się wpakowac tylne kolumny to czytaj to co napisał andsie1.

pozdr. dawmac

miejsce "ojca sukcesu" juz zajete, tak więc andsie1 zostaje Ci miejsce matki :lol: a matkę wiadomo że się kocha niezależnie od tego jaka jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach z KURO i obejrzeniu co nie co taki mały plusik tego TV > wszystkie animacje ( TOY STORY, Madagaskar, Shrek I, II, III, itd itd ) wygladają rewelacyjnie. Wiem, na każdym prawie TV wygladają rewelacyjnie :P ale w porównaniu do wcześniejszego samsunga to obraz jest "przepiękny" Np. linie giete nie mają schodków ( np. wąsy kota w zbliżeniu ) włosy sa jak włosy a nie jak składanka pikseli, rekleksy świetlne na błaszczyznach odbijają się idealnie ( nie wiem jak to opisać :lol: ) woda wygląda jak "żywa", lakier na autach mieni się super. Na nowo ogladam z córką wszystkie najki i jestem pod wrażeniem. Nie pomyślał bym, że TV tak dużo może zmienic w jakości "głupich" bajek :) Naprawdę, często wygladają jak Ultra HD :) bo nawet z kilku cm. nie można dostrzec pikseli.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam z zaciekawieniem Twoich opinii o KURO i jestem ciekawy co jeszcze odkryjesz pozytywnego, a może cos na minus np. szybki ruch kamery, szybko przemieszczające się obiekty itp.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='82132' date='28.01.2008, 22:09 ']Czytam z zaciekawieniem Twoich opinii o KURO i jestem ciekawy co jeszcze odkryjesz pozytywnego, a może cos na minus np. szybki ruch kamery, szybko przemieszczające się obiekty itp.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]


zaraz mi zarzuci wiele osób że tak chwale KURO bo je mam :) no cóż, każdy niech sobie myśli co chce :)
co do minusów - było buczenie ale o nim zapomniałem :), naprawde nie słychac nawet w nocy jak jest cicho ( rzadko się to zdaża :) ) , co do szybkich ujęć, pisałem w jednym ze swoich posttów o kuro że jest scena w bajce jak krowa wraz ze świnią lądują w fermie kurczaków i jest nagle pełny ekran białych piór. Do tej pory zawsze była pikseloza na każdym TV, czekałem na ten moment w napięciu i co, zero pikselozy :) SZOK !! A bajki mam obcykane i to niezle dzięki mojej córce :)
Co do szybkich ujęć, nie zuważyłem, widziałem takie zjawiska wcześniej ( chyba w King Kongu i MI III mój samsung cos tam przycioł przez sekundkę :) ) ale teraz na nic takiego nie trafiłem. Może to zaleta całego toru Video ( może sam TV by tak sobie pięknie z wszystkim nie poradził ) ale mnie to nie obchodzi :) Obraz jest rewelacja. Szczerze to jesli by mi ktoś przed zakupem to wszystko powiedział to bym mu nie uwierzył :) i powiedział , że po co tyle kasy na KURO jak można miec za 1/2 samsunga. Nawet kupiłem samsuga ale przez przypadek że został uszkodzony w transporcie to kupiłem ten TV, widocznie tak miało być :) A jeszcze jedno, KURO nie ma szyby z przodu i odbić światła w ekranie nie ma > duży plus.
I jeszcze jedna sprawa. Testy w sklepie sa gó... warte :) Sam latałem po sklepach i porównywałem niższe modele KURO do innych TV i żadna rewelacja. Tego wszystkiego co oferuje ten TV nie da się zauważyć w sklepie, trzeba z nim pobyć :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałeś gdzie ta piękność zostało poczęta, bo moja Stokrotka w UK.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='82149' date='28.01.2008, 23:27 ']Nie napisałeś gdzie ta piękność zostało poczęta, bo moja Stokrotka w UK.

AS[/quote]

gdzie to nie pamiętam :) róznie to bywa :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='82157' date='28.01.2008, 22:47 ']gdzie to nie pamiętam :) róznie to bywa :)

pozdr. dawmac[/quote][/i]
W karcie gwarancyjnej masz napisane gdzie TV został wyprodukowany.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec chrzestny się zgłasza, możecie mi mówić padre.... :):)

a tak poważnie, to kilkadziesiąt godzin na GG z Dawidem na wszystkie tematy i efekt jest,
cieszę się, że jesteś zadowolony,

chłopaki, jak czytam ten wątek, to mi się przykro robi, że Wy już swoje Stokrotki macie, a ja jeszcze swojej nie zwąchałem.
Ale nie mam jeszcze gdzie jej postawić (powiesić)...dom jeszcze nie gotowy...

przydało by się, żebyście podłączyli mierniki poboru prądu i podali, ile KURASY palą prądu, żeby obalić ostatecznie mity co do prądożerności plazm...

pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój TV został poczęty w JAPAN.. Dobrze że skośnego ekranu nie ma :)

pozdr. dawmac

AreckiW jako chrzestny to nie zapomni o swoich obowiązkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='82168' date='29.01.2008, 00:11 ']chłopaki, jak czytam ten wątek, to mi się przykro robi, że Wy już swoje Stokrotki macie, a ja jeszcze swojej nie zwąchałem.
Ale nie mam jeszcze gdzie jej postawić (powiesić)...dom jeszcze nie gotowy...

pozdrowienia[/quote]
Witam,

Dobrze Cię widzie na Forum. Nie musisz nam zazdrości. Wstrzymaj się z zakupem do połowy roku. Pioneer szykuje nowe modele, prawdopodobnie lepsze. Wtedy to my będziemy Ci zazdrościć, że się pośpieszyliśmy z zakupem.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='82173' date='29.01.2008, 01:15 ']mój TV został poczęty w JAPAN.. Dobrze że skośnego ekranu nie ma ;)

pozdr. dawmac

AreckiW jako chrzestny to nie zapomni o swoich obowiązkach :)[/quote][/i]
Witam,

Dziwna dystrybucja.
Ja posiadam TY wyprodukowany w UK a Twój w Japonii. Wg mnie powinno byś odwrotnie.
Oczywiście, że wolałbym model japoński, ale niestety jest inaczej.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='82233' date='29.01.2008, 16:06 '][i][/i]
Witam,

Dziwna dystrybucja.
Ja posiadam TY wyprodukowany w UK a Twój w Japonii. Wg mnie powinno byś odwrotnie.
Oczywiście, że wolałbym model japoński, ale niestety jest inaczej.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]


z dystrybucją to różnie bywa ;) ja np. sprzedawałem do Polski takie zamki dmuchane dla dzienie które były wyprodukowane w POlsce !! W Polsce były dużo droższe nież te co kupiłem w UK w sklepie + koszt transportu do Polski + koszty sprzedaży + mój zysk :) Nieźle :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...