Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='oddball66' post='78723' date='11.01.2008, 11:45 ']Skoro tu wypowiadają się sprzedawcy, osoby zorientowane w temacie serii KURO prosiłbym o osteczne rozwianie wątpliwości czy telewizory tej klasy mogą być używane do grania na konsoli bez ryzyka uszkodzenia TV?[/quote]
Nie wiem, czy w tym temacie wypowiadają sie "sprzedawcy" , tak przypuszczam. skoro ogląda sie tv przez 8 godzin dziennie, to gdzie można pracować ?. Poczekajmy na odzew tej osoby wtedy będziemy mieli pewność, ze tak jest faktycznie.

Wracając do twojego pytanie, odpowiem nie jako sprzedawca tylko użytkownik tego TV, zdecydowanie tak i nie rozumiem dlaczego masz obiekcie w tej sprawie. Przecież jest to tv jak każdy inny tylko, wysokiej klasy i nie służy jako atrapa tylko do wyświetlania rożnego rodzaju sygnału i " do grania też"

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='78665' date='11.01.2008, 02:26 ']Hmm

Nie wiem czy nie lepiej tak jak kilka osob mi wczesniej poradzila kupic cos tanszego i mniejszego (50 cali) do ogladania codziennych audycji a do prawdziwych projekcji kinowych walnac sobie niezly projektor i dobry ekran. Lampa nawet przy rzywotnosci 2000 godz w trybie normal to 200 filmow po 2 godziny. Zakladajac 2 filmy na tydzien (weekend) daje to 100 tygodni czyli 2 lata. Na sprzet audio tez powinno wystarczyc :-)

braavoo[/quote]

Ja dokładnie takiego wyboru dokonałem :) - Panasonic AX200 i Sharp 42X20.
Jeśli ktoś ma możliwość urządzenia sobie pomieszczenia z projektorem to (moim zdaniem) żadna plazma czy lcd nie da tak fantastycznych przeżyć kinowych.
Co do czerni to można by długo dyskutować ale odwołam się znowu do prawdziwego kina (w innym wątku była dyskusja o dźwięku w kinie DD z "zaledwie 320kbit/sek.).
Jak przyjrzycie się dokładnie ekranowi kinowemu w czasie np. wyświetlania bardzo ciemnych scen czy napisów końcowych to łatwo zauważyć można, że nie ma czegoś takiego jak smolista czerń w kinie. I być nie może :( Czy to znaczy, że kino przegrywa z plazmą (taką jak Kuro przynajmniej) bo ma gorszą czerń i z domowymi zestawami HT z dźwiękiem bezstratnym?
Wracam do czerni po Kuro to czerń ;)
Sama natura projekcji lampowej i specyfiki ekranu (białego lub szarego) uniemożliwia dotarcie do takiego poziomu czerni gdzie są teraz takie plazmy jak Kuro czy dawniej dobre CRT TV.
Oczywiście, że są lepsze i gorsze projektory ale czerń nawet na najlepszym nie będzie tożsama z tą na crt czy Kuro.
Pytanie podstawowe jest takie na czym najbardziej komuś zależy aby uznał za odbiór filmu za najbardziej mu odpowiadający?.
Dla mnie zaletą jest duży ekran - 100" lub więcej a więc namiastka poczucia, że jestem w kinie i oglądam obraz odbity od ekranu a nie świecące we mnie urządzenie. W takim wypadku (powtarzam, dla mnie osobiście, bo ktoś inny może mieć inne zdanie) jestem wstanie przeboleć brak smolistej czerni.
A jeśli chodzi o zestaw LCD+projektor to w takim układzie LCD czy inny tv (plazma, crt) używany jest (w moim wypadku) do oglądania tv ale filmów również, np. w ciągu dnia (szczególnie przez moje dzieci), które nie chcą w południe oglądać bajek w zaciemnionym pokoju z projektora.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='78725' date='11.01.2008, 12:11 ']Wracając do twojego pytanie, odpowiem nie jako sprzedawca tylko użytkownik tego TV, zdecydowanie tak i nie rozumiem dlaczego masz obiekcie w tej sprawie. Przecież jest to tv jak każdy inny tylko, wysokiej klasy i nie służy jako atrapa tylko do wyświetlania rożnego rodzaju sygnału i " do grania też"[/quote]

No ok rozumiem. Ale co z wypaleniami np. zegarów w grach wyścigowych, map, stałych elementów HUD i tak dalej?? Co z powidokami? Jak szybko uszkodzimy plazme grając?? Niechciałbym stwierdzić że po wydaniu 16 tys. zł po miesiącu grania w momencie oglądania TV mam widoczne zegary czy mape poziomu i nie da się już komfortowo oglądać filmu, TV. Wyrzucone 16 tysięcy zł!! Jeżeli wydaje takie pieniądze to chce mieć pewność że ten wydatek jest przemyślany, że nie mam co do niego wątpliwości i chce żeby ten zakup mnie cieszył, żebym grał komfotowo nie myśląc o problemach, chcę oglądać TVN24 nie myśląc co się stanie jak TV będzie chodził 12 godzin na dobę. Narazie mam spore wątpliwości, sprzedawca swoje (nic się nie stanie świetny wybór, nic tylko grać oglądać i cieszyć się), użytkownicy swoje (grać za bardzo nie lepiej kupić LCD bo ryzyko wypaleń w plazmie duże, TVN24 zbyt długo też nie bo ryzykow wypaleń) -->> A ja się pytam gdzie te wszystkie systemy zapobiegające tym wypaleniom które trapiły starsze plazmy? Za co płace te 16 tys zł?? Za jakość obrazu?? Zaraz, zaraz przecież nie mogę się tą jakością cieszyć bo ktoś mi mówi że tu wypalenia tam wypalenia jak za długo będe coś robił. Coś tu jest nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wypalaniu faktycznie wszyscy chyba juz zapomnieli. Niby stosowane sa od jakiegos czasu systemy kroczacego piksela ale jak jest naprawde tego nie da sie przewidziec, przynajmniej w PDP. Z drugiej strony w LCD tez mozesz trafic na kiepskie podswietlanie matycy i bedziesz widzial jasniejsze place na niby czarnym ekranie.

Czy wszyscy chwala telewizory KURO, hmm no nie wiem.
Moze na dzien dzisiejszy jeszcze nie ma nic lepszego ale czy warto wywalac az tyle kasy ?

Jesli staniesz sie posiadaczem telewizora to zaczyna oddzialywac na ciebie w domu tzw" efekt jedynaka" polegajacy na tym, ze wydaje ci sie nawet, iz telewizor ktory kupiles (za niemale pieniazki) gra lepiej w domu niz w sklepie.

Wiem, ze niejeden bedzie wieszal psy na mnie za to co pisze, ale nie powalil mnie na kolana ten TV. Przynajmniej w porownaniu jakosc/cena.
Z uporem maniaka tak jak AreckiW bede twierdzil, ze jest lepiej ale jeszcze to nie jest to. Niech troche stanieje :-)


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='78722' date='11.01.2008, 11:39 ']W TV kolor czarny nie występuje.
Jest to składową trzech kolorów. Wystarczy „ zachwianie” jednego z nich i już otrzymujesz błędny współczynnik koloru czarnego.[/quote]
W PDP/LCD rzeczywiści, póki co nie ma prawdziwej czerni, ale w CRT można uzyskać wartość wszystkich składowych równą 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DaN' post='78775' date='11.01.2008, 19:10 ']W PDP/LCD rzeczywiści, póki co nie ma prawdziwej czerni, ale w CRT można uzyskać wartość wszystkich składowych równą 0.[/quote]

Dlatego do niedawna referencyjnymi - pod względem koloru - były profesjonalne monitory CRT.
Sony dopiero w zeszłym roku zaprezentował swój pierwszy referencyjny LCD. Ma raptem 23" a kosztuje aż 25.000$ (chyba gdzieś w jakimś wątku jest mój link do tego tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='oddball66' post='78741' date='11.01.2008, 15:58 ']No ok rozumiem. Ale co z wypaleniami np. zegarów w grach wyścigowych, map, stałych elementów HUD i tak dalej?? Co z powidokami? Jak szybko uszkodzimy plazme grając?? Niechciałbym stwierdzić że po wydaniu 16 tys. zł po miesiącu grania w momencie oglądania TV mam widoczne zegary czy mape poziomu i nie da się już komfortowo oglądać filmu, TV. Wyrzucone 16 tysięcy zł!! Jeżeli wydaje takie pieniądze to chce mieć pewność że ten wydatek jest przemyślany, że nie mam co do niego wątpliwości i chce żeby ten zakup mnie cieszył, żebym grał komfotowo nie myśląc o problemach, chcę oglądać TVN24 nie myśląc co się stanie jak TV będzie chodził 12 godzin na dobę. Narazie mam spore wątpliwości, sprzedawca swoje (nic się nie stanie świetny wybór, nic tylko grać oglądać i cieszyć się), użytkownicy swoje (grać za bardzo nie lepiej kupić LCD bo ryzyko wypaleń w plazmie duże, TVN24 zbyt długo też nie bo ryzykow wypaleń) -->> A ja się pytam gdzie te wszystkie systemy zapobiegające tym wypaleniom które trapiły starsze plazmy? Za co płace te 16 tys zł?? Za jakość obrazu?? Zaraz, zaraz przecież nie mogę się tą jakością cieszyć bo ktoś mi mówi że tu wypalenia tam wypalenia jak za długo będe coś robił. Coś tu jest nie tak....[/quote]
Każdą plazmę można wypalić. Jeżeli chcesz dużo grać to daj sobie spokój i z Kuro i z plazmami. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie KURO ma jedną wadę - cena, pomimo że jest super obraz to cena mnie odstrasza i to nie dlatego że nie stać mnie na ten TV ale dlatego że sprzedając go za pół roku / rok strace sporo a ja lubię zarabiać a nie tracić kase w tak prosty sposób ;)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='78722' date='11.01.2008, 11:39 ']Zgadzam sie, z Tobą jeżeli chodzi o biel...ale Ty prawdopodobnie w odróżnieniu ode mnie zrobiłeś to na tablicy testowej.
Oglądaj kolor biały w czasie projekcji filmu i zwróć uwagę na biel jaka tam występuje. np. biała koszula, biały kołnierzyk i dopiero oceniaj ten kolor.
Przy tablicach testowych biel w KURO zawsze będzie gorsza niż w LCD.[/quote]

No dobra - puszczamy na dwóch TV ten sam obraz - ruchomego , bielusieńkiego białego misia na tle bialutkiego , śnieżnego arktyczno/antarktycznego ;) krajobrazu i jest piękny, słoneczny dzień !

I co wtedy ??? Miś do pralni , czy jak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78870' date='11.01.2008, 23:57 ']No dobra - puszczamy na dwóch TV ten sam obraz - ruchomego , bielusieńkiego białego misia na tle bialutkiego , śnieżnego arktyczno/antarktycznego :) krajobrazu i jest piękny, słoneczny dzień !

I co wtedy ??? Miś do pralni , czy jak ? :)[/quote]

trzeba by najpierw na "zywo" zobaczyc takiego misia na tej arktyce aby wiedziec ktory obraz jest ok :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='78877' date='12.01.2008, 00:12 ']trzeba by najpierw na "zywo" zobaczyc takiego misia na tej arktyce aby wiedziec ktory obraz jest ok :)
pozdr. dawmac[/quote][/i]
Oto właśnie chodzi.

Robiłem porównanie trzech TV, Pioneer PDP-LX508D, i Sharp LC-52XL2 i LC-52HD1E.
Bawiłem sie nimi przez kilka godzin, przy kawie. Zawsze wynik był na korzyść Pioneer,a. Na LX508D kolor biały przy ruchomym obrazie, to biały w przeciwieństwie do pozostałych TV. Zresztą to można było zobaczy na pokazie na Audio Show w Warszawie na warsztatach pt. „Kalibracja ekranu, czyli jak zobaczyć film takim, jaki został zarejestrowany przez reżysera” - projektor, Toshiba, Pioneer - Wyniki były zdumiewające!

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='78891' date='12.01.2008, 07:50 '][i][/i]
Oto właśnie chodzi.

Robiłem porównanie trzech TV, Pioneer PDP-LX508D, i Sharp LC-52XL2 i LC-52HD1E.
Bawiłem sie nimi przez kilka godzin, przy kawie. Zawsze wynik był na korzyść Pioneer,a. Na LX508D kolor biały przy ruchomym obrazie, to biały w przeciwieństwie do pozostałych TV. Zresztą to można było zobaczy na pokazie na Audio Show w Warszawie na warsztatach pt. „Kalibracja ekranu, czyli jak zobaczyć film takim, jaki został zarejestrowany przez reżysera” - projektor, Toshiba, Pioneer - Wyniki były zdumiewające!

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

a mozna gdzies poczytac o tych zdumiewajacych wynikach ?
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech, te dyskusje na temat bieli i czerni, ten marketing z super kontrastem...
Czerń to brak światła i tyle. Oczekujecie takiej czerni, która by Was satysfakcjonowała, czyli jak to mówicie smolistej. A jaka ona jest, mierzył ktoś jej barwę w naturalnym otoczeniu? Zobaczcie na czarne przedmioty. Czy rzeczywiście są one takie czarne? Przecież tam pada światło i powoduje, że ta czerń ma różną gradację. To mózg tworzy iluzję czerni.
To samo jest z bielą. Ktoś pisze, że w jakimś TV biel jest szara. Bo nie razi Cię tak, że musisz założyć okulary słoneczne? Co w naturze jest najjaśniejsze? Słońce! Ale przecież ono nie jest białe. Czyli coś co jest bielsze musi być jaśniejsze? Biel w TV to moc podświetlenia i tyle.
Ostatnio chodziłem sobie po Saturnie i "podziwiałem" te kontrasty. I wiecie co, po godzinie zaczęły mnie boleć oczy. W domu mam monitor 22 calowy i pierwsze co zrobiłem to zjechałem do połowy z kontrastem. Teraz dopiero wszystko gra.
Według mnie dobry TV powinien charakteryzować się rzeczywiście jeszcze trochę lepszą czernią, ale nie walić jasnością. Kontrast będzie i tak dobry kiedy będzie odpowiednia czerń. Ta dzisiejsza jasność to po prostu udana próba zatuszowania braku właściwej czerni, żeby kontrast w specyfikacji ładnie wyglądał.

Wielu z Was pyta o kalibrację sprzętu. A ona właśnie często zmniejsza jasność i kontrast, żeby lepiej oddać gradację i naturalne kolory. Wiem, bo sam zajmuje się tym u siebie w firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dawmac' post='78892' date='12.01.2008, 08:17 ']a mozna gdzies poczytac o tych zdumiewajacych wynikach ?
pozdr. dawmac[/quote][/i]
Trzeba to samemu zobaczyć.

Oto co na temat koloru czarnego i białego mówi Wikipedia,

Barwa czarna - najciemniejsza z barw. W teorii oznacza brak jakiegokolwiek promieniowania elektromagnetycznego z zakresu fal świetlnych. W praktyce miejsce tak ciemne, że poprzez kontrast z resztą otoczenia nie możemy określić jego barwy z powodu niedoboru światła z tego kierunku. W praktyce ciał idealnie czarnych, czyli ciał pochłaniających 100% padającego na nie światła nie ma, a jedną z najciemniejszych substancji jest sadza.

Barwa biała – najjaśniejsza z barw. Jest to zrównoważona mieszanina barw prostych, która jest odbierana przez człowieka jako najjaśniejsza w otoczeniu odmiana szarości.
Wyjaśnieniem tej definicji może być przykład, że zawsze fragment tła można oświetlić mocniejszym światłem białym i wtedy dotychczasowa, pozostała biała powierzchnia stanie się w efekcie ciemniejsza, a więc jasnoszara.

W praktyce wygląda to inaczej i każdy z nas posiada zakodowane w mózgu swoje wartości odnośnie kolorów.
Chłodzi o to aby kolory generowane przez urządzenia wyświetlające wyświetlały jak najwierniej całą paletę kolorów wtedy mamy pewność, że oglądany film widzimy w takiej formie w jakiej reżyser zaplanował.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając film 2.35 / 1 w nocy , ramka otaczająca kadr musi być [b]czarna[/b] , zlewająca się z obudową (czarną ):unsure: , to dla mnie o wiele
prostsza definicja "dobrej czerni " :blink: O jej gradacji nie wspomnę , bo to rzecz oczywista - nie chcę oglądać plam w których nic nie rozróżniam !

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78988' date='12.01.2008, 17:55 ']Oglądając film 2.35 / 1 w nocy , ramka otaczająca kadr musi być [b]czarna[/b] , zlewająca się z obudową (czarną ):unsure: , to dla mnie o wiele
prostsza definicja "dobrej czerni " :blink: O jej gradacji nie wspomnę , bo to rzecz oczywista - nie chcę oglądać plam w których nic nie rozróżniam !

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]
Zgoda tak powinno być i tak jest w KURO

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='78891' date='12.01.2008, 07:50 ']Zresztą to można było zobaczy na pokazie na Audio Show w Warszawie na warsztatach pt. „Kalibracja ekranu, czyli jak zobaczyć film takim, jaki został zarejestrowany przez reżysera” - projektor, Toshiba, Pioneer - Wyniki były zdumiewające![/quote]
Kurde, a ja zawsze myślałem, że to operator rejestruje obraz :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='78778' date='11.01.2008, 17:29 ']Sony dopiero w zeszłym roku zaprezentował swój pierwszy referencyjny LCD. Ma raptem 23" a kosztuje aż 25.000$ (chyba gdzieś w jakimś wątku jest mój link do tego tv).[/quote]
Niby referencyjny, ale cały czas profesjonaliści nie są do niego przekonani i ubolewają że nikt CRT nie robi.

[quote name='andsie1' post='78968' date='12.01.2008, 15:45 ']W praktyce ciał idealnie czarnych, czyli ciał pochłaniających 100% padającego na nie światła nie ma, a jedną z najciemniejszych substancji jest sadza.[/quote]
Jak to nie ma a czarne dziury to co? Za wiki: "obiekt astronomiczny, który tak silnie oddziałuje grawitacyjnie na swoje otoczenie, że nawet światło nie może uciec z jego powierzchni"
Wniosek, najczarniejszą czerń uzyskamy tylko wtedy kiedy w telewizorze inżynierowie zainstalują małą czarną dziurę :unsure:

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='78583' date='10.01.2008, 21:52 ']No właśnie. Wszyscy podniecają się głęboką czernią. Ale... Napisz o gradacji czerni ! Ha! Co z tego ze masz smołę tam gdzie powinna być , kiedy smołę masz też tam , gdzie być nie powinna.[/quote]

Aby otrzymać gradacje czerni wystarczy w ustawieniach wyłączyć tzw. Poziom czerni to podstawowe ustawienie w detalach obrazu. Można to wyłączyć i efekty są widoczne. Wszystko zależy od tego jak sam dostrzegasz obraz ale masz na to wpływ.
Poprzedni mój model 436 nie miał tak głębokiej czerni i czasami mimo tego wyłączałem ją.
Wyłączam przeważnie poziom czerni na płytach koncertowych. Wówczas dostrzegam więcej szczegółów i półcienie.
Tak bym to okreslił , może niezbyt fachowo.

pozdrowienia Leszek
PS. ale najistotniejsze jest to ,że mam wpływ na ustawienia poziomu od tego "dna" Kuro do czerni takiej jak mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='78583' date='10.01.2008, 21:52 ']No właśnie. Wszyscy podniecają się głęboką czernią. Ale... Napisz o gradacji czerni ! Ha! Co z tego ze masz smołę tam gdzie powinna być , kiedy smołę masz też tam , gdzie być nie powinna.[/quote]

Aby otrzymać gradacje czerni wystarczy w ustawieniach wyłączyć tzw. Poziom czerni to podstawowe ustawienie w detalach obrazu. Można to wyłączyć i efekty są widoczne. Wszystko zależy od tego jak sam dostrzegasz obraz ale masz na to wpływ.
Poprzedni mój model 436 nie miał tak głębokiej czerni i czasami mimo tego wyłączałem ją.
Wyłączam przeważnie poziom czerni na płytach koncertowych. Wówczas dostrzegam więcej szczegółów i półcienie.
Tak bym to okreslił , może niezbyt fachowo.

pozdrowienia Leszek
PS. ale najistotniejsze jest to ,że mam wpływ na ustawienia poziomu od tego "dna" Kuro do czerni takiej jak mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja nowego KURO była na tyle efektowna , że niektórych po prostu zatkało ...

" Totalna ciemność , włącza się ekran z wyświetlonym "czarnym" tłem , które de facto było widziane jako jaśniejsze
i pozwalało na ocenienie granic wyświetlacza. W sumie żadnych och i ach nie było , ludzie niczego rewelacyjnego nie dostrzegali ...
Z centralnego punktu ekranu powoli wyłaniał sie obraz jakiegoś tam kwiatka , i dopiero uwaga wszystkich zostało skierowana w
bok , to tam właśnie stał model , który był głównym bohaterem spektaklu i rysował ten sam obraz jakby w przestrzeni , bez tła ,
gdyż ono było czarne . Najazd , pełen ekran - gromkie brawa , łzy wzruszenia .... kurtyna opada " :unsure: To tak w wielkim skrócie opis
z pokazu NOWEGO KURO na CES 2008 - pismaki pieją jak młode koguty ....

Czy to marketingowy zabieg i hokus - pokus .... pewnie tak , jak zwykle . Mnie natomiast interesuje , co widzi posiadacz KURO ,
podając ( w nocy ) mu do wyświetlenia czarną planszę ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='78996' date='12.01.2008, 20:13 ']Kurde, a ja zawsze myślałem, że to operator rejestruje obraz :unsure:[/quote]

A jak rejestruje i co po tej rejestracji przynosi do laboratorium/studia postprodukcji DI?
A co po obróbce opuszcza takie studio?
Takie małe przykłady:
Surowy mat. zdjęciowy
[img]http://img215.imageshack.us/img215/4209/lesabs0nd8.jpg[/img]
Po korekcji kolorystycznej
[img]http://img218.imageshack.us/img218/8870/lesabs0ggy7.jpg[/img]
Surowy mat. zdjęciowy
[img]http://img205.imageshack.us/img205/7281/lesabs2jc7.jpg[/img]
Po korekcji kolorystycznej
[img]http://img176.imageshack.us/img176/8025/lesabs2gpm2.jpg[/img]
Generalnie zasada jest taka, że w dobie intensywnej obróbki komputerowej operatorzy (zwykle) rejestrują (video HD) lub naświetlają (35mm) obraz dość neutralny (m.in. z zachowaniem wszelkich szczegółów w cieniach) ale jak się spojrzy na niego w kontekście jak wygląda po obróbce to można by rzec, że ten oryginalny jest "wyprany" ale tak jest lepiej bo daje on duże możliwości manipulacyjne. Gdyby od razu był zarejestrowany np. bardzo kontrastowo to możliwości zmian byłyby ograniczone - pewnych rzeczy nie dałoby sie "wyciągnąć".
Tak pół żartem to jeśli ktoś chciałby kalibrować sprzęt konsumencki w super profesjonalny sposób to powinien udać się do studia post-produkcji DI i z mastera obrazu (z dysku lub taśmy HDCAM - w zależności od rozdzielczości mastera) wyświetlić obraz zatwierdzony finalnie przez reżysera i operatora a obok postawić np. swojego LCDka, plazmę czy projektor. To mogłoby dać jakieś pojęcie ile dany sprzęt konsumencki jest rzeczywiście warty - jak oddaje kolory oryginalnie zamierzone przez twórców. Oczywiście kwestie koloru w profesjonalnej post-produkcji DI są bardzo skomplikowanym zagadnieniem. Każde studio ma inne "nastawy", używa innego sprzętu (aplikacji), inaczej skonfigurowanego, pracują na nim różni ludzie i sprawy te trudno standaryzować. Dotego dochodzi nieobliczalny świat "chemii laboratoryjnej" gdzie niespodzianki się zdarzają. Zmiana temperatury jakiegoś składnika mogą spowodować np. że część kopii 35mm tego samego filmu będzie trochę inaczej wyglądać (oczywiście są to subtelności) bo została wykonana innego dnia, w który warunki w laboratorium były inne.
Kina cyfrowe oczywiście zminimalizują te problemy (nie ma "czynnika chemicznego") ale różne projektory i ekrany też mają wpływ na kolor i inne aspekty wyświetlanego obrazu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i]Prezentacja nowego KURO była na tyle efektowna , że niektórych po prostu zatkało ...

" Totalna ciemność , włącza się ekran z wyświetlonym "czarnym" tłem , które de facto było widziane jako jaśniejsze
i pozwalało na ocenienie granic wyświetlacza. W sumie żadnych och i ach nie było , ludzie niczego rewelacyjnego nie dostrzegali ...
Z centralnego punktu ekranu powoli wyłaniał sie obraz jakiegoś tam kwiatka , i dopiero uwaga wszystkich zostało skierowana w
bok , to tam właśnie stał model , który był głównym bohaterem spektaklu i rysował ten sam obraz jakby w przestrzeni , bez tła ,
gdyż ono było czarne . Najazd , pełen ekran - gromkie brawa , łzy wzruszenia .... kurtyna opada " smile.gif To tak w wielkim skrócie opis
z pokazu NOWEGO KURO na CES 2008 - pismaki pieją jak młode koguty ....

Czy to marketingowy zabieg i hokus - pokus .... pewnie tak , jak zwykle . Mnie natomiast interesuje , co widzi posiadacz KURO ,
podając ( w nocy ) mu do wyświetlenia czarną planszę ?

Pzdr.

BoDeX ®[/i]

Ja napiszę tak,
Bardzo często łapie się na tym, że w nocy po wyłączeniu sygnału zastanawiam się, czy panel jest wyłączony czy włączony. Dopiero święcąca dioda uświadamia mi, w jakim stanie jest TV. Innymi słowy, przy braku sygnału panel jest czarny jak jego ramki, po prostu nie świeci.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmmm... andsie a jakie masz ustawienia, bo mój Kuro bez sygnały świeci - taka lekko szara poświata i dodatkowo widać na nim powidoki z około 15 cm (tylko wtedy jak jest ciemno w pokoju i nie ma sygnału). Podłączanie sygnały powoduje, że ekran się robi ciemniejszy i powidoków nie widać. Przy wyłączonym TV nie widać nic "wypalonego", tylko przy włączonym, bez sygnału, w ciemności, z około 15 cm. GEneralnie dyskusja z kimś kto woli telewizory LCD nie ma sensu. Nie żeby komuś ujmować, ze nie ma racji. Chodzi o to, że po prostu jemu najbardziej odpowiada obraz z LCD i inny mu się nie podoba. Podobnie jest ze zwolennikami plazm. Im po prostu bardziej odpowiada obraz z plazmy i już. I dyskusja nic nie zmieni, bo jedni jak i drudzy będą mieli rację. Mi akurat obraz LCD nie odpowiada wogóle i dlatego kupiłem plazmę. A że mnie stać kupiłem sobie Kuro i tyle.

ps. Dodam tylko, że jestem zadowolony z obrazu na KUro bardzo i to nie dlatego, że zapłaciłem za niego duże pieniądze:). O jeszcze paru wadach napiszęjak będę miał czas. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='79010' date='12.01.2008, 19:11 ']Innymi słowy, przy braku sygnału panel jest czarny jak jego ramki, po prostu nie świeci.[/quote]


Nie , nie - brak sygnału nie jest sygnałem czarnej bitmapy .... to lekka różnica .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...