Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

[i][quote name='dawmac' post='80683' date='20.01.2008, 22:36 ']ja we wtorek mam dostać LX6080 więc napisze co i jak, czy żałuje wydanych pieniędzy czy nie. Nie jestem stronom w sprawię więc moja opinia będzie w miarę obiektywna. Zobaczymy <_<
pozdr. dawmac[/quote][/i]
Tu chyba nikt nie jest stroną. Każdy może się wypowiadać, ale na temat.

Gratuluje wyboru.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy możesz podac ajiieś ustawienia TV. Ja znalazłem sporo na temat LX5080 ale nie wiem czy w 100% będzie się to dotyczyło LX6080.
np. [url="http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=474.0"]http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=474.0[/url]

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dawmac' post='80694' date='20.01.2008, 22:59 ']a czy możesz podac ajiieś ustawienia TV. Ja znalazłem sporo na temat LX5080 ale nie wiem czy w 100% będzie się to dotyczyło LX6080.
np. [url="http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=474.0"]http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=474.0[/url]

pozdr. dawmac[/quote][/i]

Podam Ci ustawienia jutro. Możesz śmiało ustawić swój TV jak seria 500.
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał zestaw kalibracyjny to podam wyniki.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bylo by super. Tv i tak bede ustawił pod swoje i żony "oko" ale warto potestować "gotowe" ustawienia.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, o którym była mowa wcześniej. Chciałbym sprostować jedną rzecz, a mianowicie - Kuro [b]nie ma[/b] szyby. Większości plazm, jak wiadomo, zbudowanych jest na zasadzie - pomiędzy dwoma szybami umieszczone są 'komórki', w których zawarty jest gaz; oprócz tego jest jeszcze trzecia szyba, która działa na zasadzie filtra oraz jako ochrona dla samego panelu. Jeżeli dobrze zrozumiałem poprzednie wypowiedzi, to dotyczyły one właśnie tej trzeciej szyby. W Kuro nie ma tej szyby, filtry są nałożone bezpośrednio na panel, dzięki temu odbija on dużo mniej światła, obraz jest też mniej zniekształcony. Jedną wadą takiego rozwiązania jest brak ochrony panelu (dlatego też piszę o tym). Mianowicie, nie polecam używać [u]żadnych[/u] płynów do czyszczenia, bo jest szansa starcia lub uszkodzenia filtrów nałożonych na panel. Zwykła sucha ściereczka, a najlepiej stosować [b][url="http://www.betterware.co.uk/productdetails.aspx?pid=036192&cid=124&language=en-GB"]coś takiego[/url][/b] - brak jakiegokolwiek nacisku na panel i na obudowę, czyli dużo większa szansa na brak rys.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce się wdawać w dyskusje na temat Kuro kontra świat, bo czytałem już dużo takich wątków i kończy się to zwykle niemiłą atmosferą. Można zauważyć taką tendencję - ci co nie maja tego TV starają się go atakować wszelkimi siłami, ci co go mają starają się go bronić wszelkimi siłami. Nie tędy droga.

Chciałbym natomiast zacytować jedną z recenzji (w tym wypadku akurat 428xd) ze strony Trusted Reviews, która oddaje moim zdaniem istotę rzeczy:

[quote]Perhaps the biggest surprise about the 428XD is how sharp and clean its pictures look. This is not a full HD screen - indeed, its 1,024 x 768 native resolution clearly entails some heavy rescaling of an HD source. Yet the processing engine driving the TV is so accomplished that HD pictures actually tend to look [b]cleaner[/b] and [b]sharper[/b] than with many full HD TVs - [b]especially models that use LCD rather than plasma technology[/b]. Standard definition pictures hold up well, too.[/quote]

[url="http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/10/13/Pioneer-KURO-PDP-428XD-42in-Plasma-TV/p3"]Źródło[/url]

Pozdrawiam Edytowane przez -AS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Nie czytałem tego artykułu ale potwierdza to co napisałem na podstawie swoich obserwacji.

Pozdrawiam,
AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie testów TV KURO to czytałem baaardzo wiele. Nigdy nie spotakałem się ze zła opinią. Teksty typu " nejlepszy TV na swiecie, najelpszy obraz jaki do tej pory widzieliśmy, najlepszy TV jaki testowalismy, KURO nowy wyznacznik jakości wśród TV itd itd. " Są to opinie z magazynów Audio - Video , testów z portali internetowych itd itp. Nie jestem fanatycznym wyznawca jakies religii i nie ulegam zbiorowemu zachwytowi ale troszkę prawdy w tym wszystkim musi byc, dlatego zdecydowałem się na ten TV. Oczywiście, nie każdemu musi się podobac.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawmac

Sorry,
Jutro Ci podam ustawienia, Dzisiaj nie jestem w stanie. Miałem ciężki dzień i zaraz kładę sie spać.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja tez poprosze te ustawienia :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dawmac' post='80721' date='21.01.2008, 00:26 ']bylo by super. Tv i tak bede ustawił pod swoje i żony "oko" ale warto potestować "gotowe" ustawienia.

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Witam,

Moje ustawienia

OBRAZ
Kontrast - (43)
Jasność - (+1)
Kolor - (-6)
Ostrość - ( -13)

REGULACJE ZAAWANSOWANE
Tryb Kina – wyłączony
Optymalizacja tekstu - wałczony
Tryb inteligentny – wyłączony

DETALE OBRAZU
Obraz DRE – wysoki
Poziom czerni – wałczony
ACL – włączony
Tryb wzmocnienia – 2
Współczynnik gamma – 3

SZCZEGÓŁY KOLORÓW
Temperatura – średnio niska
CTI – włączony
Obszar koloru – 2

REDUKCJA SZUMÓW
3DR – średni
NR pola – średni
NR blokdy – włączony
NR sz nierówności – włączony

INNE
Nieaktywne

OPCJE
Poziom domyślny – włączony
Wygaszacz ekranu – tryb 2
Tryb napędu – 2

Ustawień obrazu dokonałem na podstawie tablic testowych generowanych przez procesor wideo a regulacji bezpośrednio na odbiorniku TV. Natomiast kalibracji wejść na urządzeniach podłączonych do procesora.

UWAGA

[u]Ustawienie jasności[/u]
Jeżeli ustawimy tę wartość zbyt wysoko, to czerń może przejść w szarość . W większości przypadków ustawienie polega na podniesieniu jasności do momentu aż czarny obszar na tablicy testowej zacznie przechodzi w szarość i obniżeniu lekko poniżej tej wartości.
[u]
Ustawienie kontrastu[/u]
Kontrast jest stosunkiem pomiędzy poziomem białego sygnału i czarnego. Reguluje różnice pomiędzy najjaśniejszym punktem na ekranie a najciemniejszym. Należy zwrócić uwagę , że wszystkie wyświetlacze maja jakiś maksymalny pułap jasności. Przekroczenie tego pułapu spowoduje rozmycie obrazu w jaśniejszych partiach i utratę szczegółów. Należy podnieś jego wartość do momentu aż w jasnych strefach zacznie się rozmywać, a następnie lekko obniż go poniżej tej granicy
Kiedy jasność i kontrast jest ustawiony prawidłowo, to białe obiekty będą białe a jasne detale rozróżniane. Ponieważ regulacja kontrastu wpływa na poziom jasności, należy aby po ustawieniu kontrastu zweryfikować ustawienie jasności.

Dlaczego o tym napisałem. Ponieważ poziom czerni musi być ustawiony w sposób umożliwiający odróżnienie detali w bardzo ciemnych scenach. Jeśli ustawimy jasność za nisko – utracimy możliwość zobaczenia detali w ciemnych scenach. Ustawiając z kolei jasność za wysoko – elementy, które powinny być czarne będą na ekranie szare.

Jeszcze jedno. Należy pamiętać o docieraniu się plazmy. który trwa około 300 godzi i TV powinna zostać ustawiony na kontraście i jasności przynajmniej na środkową wartość albo mniejszą. Po tym czasie można te parametry ustawić na wyższe wartości.

PODAJE LINK DO KONFIGURATORA W TRYBIE ONLINE
[url="http://www.pcworld.pl/konfigurator/testuj_jasn.asp"]http://www.pcworld.pl/konfigurator/testuj_jasn.asp[/url]

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WILEKI DZIĘKI !!

mam TV !! wreszcie !! ale aby nie było do końca tak pięknie to zapomnieli razem z TV zapakowac standu i głośników :( Głosniki mi nie potrzebne ale stand jak najbardziej :0 Stoi teraz TV w steropianach co były w kartonie. Stand i głośniki mają przyjś jutro. Wykończa mnie te angole :P
Jednak co do TV. Wszystko mam podpięte pod ONKYO 905 i jeden kabelek HDMI idzie do TV. Jeśłi idzie o jakoś obrazu to baaaardzo mi się podoba. W porównaniu z Samsungiem full hd "50FD96 to jest o niebo lepiej. Przyznaje się, e do niedawna mówiłem erónicy w sklapei nie było widac , ale co innego sklep a co innego dom ;) Wiele osób mi zazuci, ze patrzę na TV przez pryzmat ceny ale naprawde nie jest to dla mnie istotne.
Ide się bawić z ustawieniami ;)

Jedne minus - buczenie ( jak gra tv i jet dźwięk nawet cicho to nie słychac, przy wyłączonym dźwięku słychać )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=3][b]dawmac[/b][/size]

Jeszce raz moje gratulacje. Niestety na 60 cali mnie nie było stać. Nie przejmuj się co inni powiedzą. To jest twój sprzęt i to ty będziesz z niego korzystał.. Najważniejsze abyś był zadowolony i to się liczy a jeżeli chodzi o buczenie to po kilku dniach nie będziesz o tym pamietał. Przy normalnym oglądaniu tego nie słychać.

Jak ochłoniesz z wrażenia i dojdziesz do siebie to napisz kilka zdań.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

PS.
Prawdopodobnie będę miał zaawansowany kalibrator do TV to podam ustawienia. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='sharan' post='80993' date='22.01.2008, 16:22 ']Anside1 jaki wybor Av masz: optymalny,film,czy cos innego?[/quote]
[/i]
Wg mnie i nie tylko, preferowany jest „Film”. Na tym ustawieniu kolory są najbardziej wierne. Ja ustawiałem do własnych, na trybie „Użytkownik” ale też korzystam z trybu Film po modyfikacji.
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia:
mam podpięte ( XE1, SKY HD, PS3, DVD Panasonic S52 ) do onkyo 905 i jednym kabelkiem do TV. Jest to dobre rozwiazanie ?
co do wrażeń. Obraz wraz z dźwiękiem ( B&W MT-30 ) zrobił na mnie wrażenie :lol: a jestem stary wyjadacz w kinie domowym i mało co mnie podnieca :)
sam obraz - bardzo dobry. Trudno powiedzie cczy wart tych pieniędzy w porównaniu do samsunga ale jest lepszy. Każdy musi sam stwierdzić czy warto tyle kasy wydac na TV jak można miec tańszy i prawie tak samo dobry i właśnie o to "prawie" chodzi. To tak jak np. BMW 335i a M3, są prawie tak samo szybkie, sa prawie tak samo dobre ale jest to prawie które powoduje że 335i nigdy nie będzie M3 :lol: [ takie dziwne porównanie ale jestem zwichniety na punkcie BMW M3 ;) ) ]
Ja jestem zadowolony. Duży ładny ekran. Obraz super, co do obrazu to jak narazie nie ma do czego się doczepić ( brak przedniej szyby to super rozwiązanie :P ). W dzień pomimo tego że naprzeciwko TV jest okno mozna bez zasłaniana ogladac TV.
Przepraszam że tak chaotycznie to wzystko napisane ale nie mofge wysiedziec przed kompem :) Ide testowac różne ustawienia i filmy.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj ustawienia.
Czy probowałeś na moich ?. Ten TV trzeba dobrze ustawić aby uzyskać dobry obraz.
Spróbuj podłączyć urządzenia bezpośrednio do TV, może elektronika w TV jest lepszej jakości od amplitunera.Sprawdź to..

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko TV będe mógł normalnie postawić na standzie to posprawdzam <_<

troszkę się naogladalem i tak:
SKY HD > teciał akurat film "opowieści z varvi czy coś takiego" na kanale HD. Dużo scen ze śniegiem wygladał super. Był snieżno biały ale nie dawał po oczach. Kolory super. Naprawde miło się to ogladało. ealizacja i kolorystyk asuper
HD DVD -> UNDERWORLD evolution, dużo ciemnych scen > bardzo dobry czarny kolor ( sprawdzałem czy czarny jest czarny jak ramka TV i był ;) ) bardzo fajnie wygladają ciemne ujęcia z mała ilościa światła albo ze światłem punktowym. Bardzo ładnie widac jak się światło rozchodzi i oświetla szczegóły ( klamki przy drzwiczkach, końcówki luf pistoletów itp ) Wcześniej tego nie widziałem i myślałem że tak ma byc.

Ide dalej cieszyć oczy. TV jest wielki :P i czym dłużej na niego się gapie tym bardziej mi się podoba.

Co do ustawień to mam wszystko prawie tak jak Ty andsie1 po za jedną zmianą > obszar koloru mam 1 a nie 2 ( jest tak jak by więcej koloru i mi sie tak podoba )

jeszcze raz dzięki andsie1 za ustawienia, są dla mnie ok.

pozdr. dawmac

PS. rozumie teraz Twoją postawe odnośnie KURO. Jak się tego nie zobaczy w domu w spokoju to się nie wie co to LX :) Teraz wiem, że jest to bardzo dobry TV i trudno go porównywać do Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie z ciekawości.... Ile prądu ciągnie Kuro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prądu ciagnie tyle ile chce <_< Niedawno czytałem ze plazmy wcale nie sa tak prądozerne jak by się mogło wydawać. To co podają producenni jest jak by maksymalnem poborem prądu, wszystko zalezy od obrazu jaki jest wyświetlany. Nie wiem ile w tym prawdy ale nawet jakies pomiary robiono.

Obejrzałem animacje z córką "BARNYARD" . Znam tą bajke na pamięc bo córka ją uwielbia ;) ja zreszta tez :P I jest taki jeden moment jak krowa, świnia i jeszcze jakies zwierzaki lądują w farmie kurczaków i jest ogrom piór. Do tej pory awsze w tym momencie powstawała pikseloza. Zamaist piórek latających robiły się kwadraciki na wcześniejszych samsungach i na HD READY i NA Full HD. Dzisiaj się zdziwiłem bo nie było pikseli tylko ładne piórka :)
Po za tym ilość szczegółów znacznie większa. Naprawdę. Np. gdy krowa przemawia w onorze widac jak by pruszki z boku latały a wcześniej tego nie było. Jak kładzie tata krowa snopek na dechach to fajny kurz jest wcześniej był taki jakis dziwny. Kojot w kurniku jak próbuje wciągnąć kure jest idealny - sierść itp. itd jak dla mnie dużo bardziej szczegółowy niż wcześniej. Po za tym kolory. Naprawde sa ekstra. Moja żona nie jest maniakiem a normalnym ogladaczem i równiez zauważyła że obraz jest dużo lepszy.
Długa noc mnie czeka, idę jakis filmik obejrzec

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='81082' date='22.01.2008, 23:28 ']Ide dalej cieszyć oczy. TV jest wielki <_< i czym dłużej na niego się gapie tym bardziej mi się podoba.[/quote][/i]
Witam,

Myślę, że nie żałujesz wydanych pieniędzy i jesteś zadowolony. Musi potrwać kilka dni abyś się przyzwyczaił do tej jakości. Początkowo ma się mieszane uczucie, ale czym dalej tym lepiej. Cieszę się, ze odpowiadają Ci moje ustawienia. Masz rację, że to trzeba zobaczyć, aby uwierzyć.

Co do szczegółów to napiszę tak,
Posiadam filmy z Elvisem Presleyem. Elvis występuję na koncercie w niebieskiej marynarce. Na poprzednim TV wydawało mi się, że jest to jednolity materiał. Dopiero na Kuro zobaczyłem, że marynarka jest ze sztruksu i widać każdą nitkę. Przypomnę, że film jest na DVD przeskalowany VP50.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps.
Już chyba KURO nie zamieniłbyś na Samsunga. ha. ha. ha………

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzespana noc z KURO <_< warto było ;)

pozdr. dawmac

to jest jak z autami :P miałem wiele aut i zawsze wydawało mi się że jest super do czasu aż nie kupiłem MB S500L W220. Teraz nie kupię już nigdy innego auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='81112' date='23.01.2008, 08:12 ']nieprzespana noc z KURO :) warto było :)

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Miłego snu. Nich Ci sie przyśni 70-calowe KURO.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała ciekawostkla odnosnie KURO. Przyszedł dzisiaj stand do LX6080 i głośniki ( było w cenie to brałem :( ) Co ciekawe Stand jest made in Japan a głośniki Made in China :(
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...