Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z chwilą wprowadzenia na rynek przez firmę Pioneer telewizorów plazmowych z serii Kuro rozpoczął się szał pod tytułem Kuromania. Model PDP-LX508D został uznany przez Stowarzyszenie EISA Europejskim telewizorem Plazmowym Full HD 2007-2008.
Wszyscy na raz zachcieli mieć w swoich domach te „cuda” techniki.
Z informacjach prasowych oraz z testów przeprowadzonych przez rożne redakcje na całym świecie wynika, że jest to obecnie najlepszy TV na rynku.

Firma Pioneer szczyci się swoimi rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w tych modelach. Podaje parametry techniczne których do tej pory
nie osiągnęły żadne inne telewizory.


Faktycznie jak się spojrzy na niektóre z nich to można dostać zawrotu głowy. Rewelacyjny kontrast, czerń, kolory, trójwymiarowość obrazu, zmodyfikowany system obróbki sygnału. Specjalistyczny filtr kolorów, który poprawia kontrast w pomieszczeniach o dużym natężeniu światła i zapobiega jego odbiciu w ekranie, bez efektu lustrzanego. Standard 1080/24p zapewnia kinową płynność odtwarzanego obrazu z płyty Blu-ray.
To tylko niektóre z długiej listy zastosowanych rozwiązań technicznych.

Slogany reklamowe, które można spotka prawie na każdym kroku są powszechne, typu cyt:

„KURO’ w języku japońskim oznacza "czerń". Lecz nie tylko czerń. Doskonałą czerń.
W świecie telewizji kolor czarny jest podstawowym elementem, od którego zależą jakość obrazu, głębia i naturalność kolorów oraz rozdzielczość i szczegółowość wyświetlanego obrazu.
Kolor czarny ma wpływ na całe spektrum kolorów. Najgłębsza czerń zapewnia najgłębsze kolory.
Wraz z KURO, nasi inżynierowie osiągnęli głębszy o 80% poziom czerni w porównaniu z dotychczas oferowanymi na rynku płaskimi telewizorami.
Dla końcowego użytkownika oznacza to, że widzi on lepszy kontrast i lepsze stopniowanie cieni między jasnym, a ciemnym.
Drobne niuanse, które wcześniej nie były widoczne widać teraz z pełną wyrazistością. Kąty stają się ostrzejsze. Cienie i głębia zyskują właściwe kształty i teksturę, tworząc prawdziwy wymiar.
W skrócie, KURO to telewizor, który pozwoli Ci spojrzeć na wszyto”

Czy faktycznie tak jest i nie jest to czasami zwykły marketing zmierzający do zwabienia klientów i wyciągnięcia z jego kieszeni niemałych pieniędzy. Czy odzwierciedlają prawdę o tych telewizorach,

Postanowiłem założyć ten wątek i poznać Waszą opinie a w szczegolnosci opinię osób które posiadają te telewizory lub zamierzają je zakupić w niedalekiej przyszłości.
Proszę o podawanie swoje odczucia, zalety i wady tych telewizorów oraz wszelkich informacji związanych z eksploatacją, kalibracją i innych sugestii.

Mam nadzieje, że zebrana w tym temacie informacje jak i doświadczenia pomogą nam wszystkim rozwiać wątpliwości lub nabrać przekonania o prawdziwej wartości tych telewizorów.

Proszę wszystkie osoby które kupiły te telewizory oraz przyszłych ewentualnych nabywców jak i osoby interesujące się tym tematem o wyrażenie swoich opinii.

Ps.
Mam propozycję dla Moderatora o rozważenie możliwości założenia „Klubu KURO”, który będzie zrzeszał właścicieli tych telewizorów.
Wg mnie byłby to pierwszy klub zajmujący się tym zagadnieniem.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę napisac tyle, że chyab uległem KUROzji :) Do niedawna nie myślałem o kupnie TV Pioneera KURO bo jak dla mnie cena była za wysoka. Porównując do samsunga to KURO jest droższy o około 70% - 80%. Jednak praktycznie w każdym magazynie - KURO - najlepszy obraz jaki widzieliśmy, KURO - najlepszy TV, zwycięzca wszystkich tesów, zdobywca nagród itd. Rozmaiwam z różnymi osobami i każda mówi - bierz KURO , nie pożałujesz, drogi ale warto bo jest zaj... . I tak wszedzie dookoła KURO, KURO, KURO :) i chyab się poddam bo zdecydowałem się na LX608D. Niedługo powinnien być u mnie w domku ( chyba że jednak kupię SONY VPL VW60 ) . Napewno napisze czy żałuję czy nie wydanych pieniędzy.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72994' date='11.12.2007, 18:06 ']Mam propozycję dla Moderatora o rozważenie możliwości założenia „Klubu KURO”, który będzie zrzeszał właścicieli tych telewizorów.
Wg mnie byłby to pierwszy klub zajmujący się tym zagadnieniem.[/quote]
Ale chodzi Ci o przypięcie tematu, żeby w tej kategorii zawsze pojawiał się na górze czy stworzenie w ogóle subforum tylko o Kuro? To pierwsze może zrobić każdy mod a to drugie to już tylko Gmeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='73098' date='11.12.2007, 23:40 ']Ale chodzi Ci o przypięcie tematu, żeby w tej kategorii zawsze pojawiał się na górze czy stworzenie w ogóle subforum tylko o Kuro? To pierwsze może zrobić każdy mod a to drugie to już tylko Gmeru.[/quote][/i]
To chyba był zły pomysł. Wycofuje swoją prośbę.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]andsie1[/b], Czy nie lepiej jednak byłoby, aby swoje głosy i opinie w tym temacie publikowali tylko posiadacze tych wyświetlaczy? Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie opinię napisaną np. przeze mnie na podstawie wizyty w sklepie, czy też nawet u kolegi (choć tu już lepiej) - nie będzie ona raczej oddawała prawdy o tym modelu, a jedynie powierzchowne spostrzeżenia, a tych przecież pełno w sieci czy nawet można je odnaleźć tutaj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='bogge' post='73120' date='12.12.2007, 08:43 '][b]andsie1[/b], Czy nie lepiej jednak byłoby, aby swoje głosy i opinie w tym temacie publikowali tylko posiadacze tych wyświetlaczy? Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie opinię napisaną np. przeze mnie na podstawie wizyty w sklepie, czy też nawet u kolegi (choć tu już lepiej) - nie będzie ona raczej oddawała prawdy o tym modelu, a jedynie powierzchowne spostrzeżenia, a tych przecież pełno w sieci czy nawet można je odnaleźć tutaj.

Pozdrawiam[/quote][/i]

Zgadam sie z Tobą ale znając życie i tak nie unikniemy opini innych osób. Taką wypowiedzieć można bardzo łatwo zweryfikować.
Należy pamiętać że są osoby które nie mają KURO a posiadają na ten temat dużą wiedzę praktyczną i ich wskazówki mogą być bardzo cenne.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym się różni LX508 od LX5080 ??? Tylko tym filtrem D+ ??? Bo cena chyba LX5080 niższa o 6 000zł !!!! i warto się zastanowic.

16 000zł za telewizor to nie są już kosmiczne pieniądze a trzeba być dobrej myśli,że po świętach ceny jeszcze trochę spadną. Edytowane przez ArturKania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety , nasz DARKMAN zamienił się w SIWEGO STARUSZKA ...

IDZIE NOWE - TYM RAZEM CZARNE JAK DIABLI ... :(

Oto nowa generacja KURO w konfrontacji ze "STARĄ "

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images30.fotosik.pl/139/a1b29a8c1397f869.jpg[/img][/url]

Wygrzebał ...

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][u][quote name='BoDeX' post='78533' date='10.01.2008, 19:18 ']No i niestety , nasz DARKMAN zamienił się w SIWEGO STARUSZKA ...

IDZIE NOWE - TYM RAZEM CZARNE JAK DIABLI ... :(

Oto nowa generacja KURO w konfrontacji ze "STARĄ "

Wygrzebał ...

BoDeX ®[/quote][/u][/i]
Witam,

Przecież na zdjęciach nie widać tego co widzi oko, więc to nie jest dobre porównanie. Widzę tu raczej bezładną bitwę o kolor czarny. To tylko chwyt reklamowy.
Przy prawidłowym ustawieniu różnicy nie ma żadnej. Jak czarne może być czarniejsze niż jest w rzeczywistości. Czarne, to czarne. Uważam, że na obecnym poziomie czerń jest taka jaka powinna być. Jeżeli chodzi o pozostałe kolory, to są prawidłowe i dokładnie odwzorowanie. W obecnej serii brakuje tylko jednego, 100 Hz.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli , widzieli , opisali ... :(

Ciemna sala - czarna plansza ... tylko na nowym KURO nie było widać ramki ... :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='73120' date='12.12.2007, 09:43 ']Czy nie lepiej jednak byłoby, aby swoje głosy i opinie w tym temacie publikowali tylko posiadacze tych wyświetlaczy?[/quote]

Ale w takim przypadku będzie sama wazelina :( Widziałeś kiedyś opinie "posiadacza" o swym sprzęcie inną niż "jestem zadowolony" (wraz z wartością sprzętu rośnie do "jestem zachwycony" aż do "wniebowzięty")

PS. Czy opinie mogą wyrażać też ci , którzy nie posiadają a tym bardziej nie zamierzają kupić Kuro , choć mają z nim do czynienia na co dzień ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='78554' date='10.01.2008, 20:46 ']Widziałeś kiedyś opinie "posiadacza" o swym sprzęcie inną niż "jestem zadowolony" (wraz z wartością sprzętu rośnie do "jestem zachwycony" aż do "wniebowzięty")[/quote]
E tam :rolleyes: Ja jestem mocno niezadowolony ze swojego projektora Sony PLV-Z4, mimo że w testach nad nim piali z zachwytu. Oczywiście to nie ta liga co Kuro, ale niby sprzęt dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78551' date='10.01.2008, 20:31 ']Byli , widzieli , opisali ... :rolleyes:

Ciemna sala - czarna plansza ... tylko na nowym KURO nie było widać ramki ... :)


Pzdr.[/quote]
"Męczę się" się w tym luksusie z LX508 od ok. miesiąca jak Pawlak płynący do brata w USA męczył się w luksusie na statku.
Ale do rzeczy, mam tylko ze źródeł quasi HD n boxa bo cały czas czekałem aż HDDVD albo Blu wybiją się.
Poprzednio pracowałem w domu 2 lata też z Pionkiem 436XDE a za czytnik filmów wystarczał mi Denon 3910.
Ale teraz nawet na n box , przy dobrej jakości produkcji na Discovery HD , przy oglądaniu programu dość późno, rzeczywiście nie sposób było odróżnić ramkę i ciemną treść określonego filmu czy przekazu. To specjalnie szukałem tego potwierdzenia czy da się odróżnic jedno tło od drugiego. Nie było to celem samym w sobie tylko krótki test, i wszystko.
Ja myśle ,że bardzo chętnie usłyszałbym uwagi o Kuro od ludzi którzy nie są uczuciowo związani ale gdyby ci koledzy mieli do czynienia z tymi TV w praktyce. Czytałem tutaj na forum różne uwagi np. o ustawieniach ale wydaje mi się ,że nie może być tylko jednego słusznego ustawienia bo gdzie byłoby miejsce na indywidualne preferencje.
Ja nie jestem zorientowany tak dobrze w tych technolgiach HD jak niektórzy tutaj dlatego szeroko rozumiana wymiana info jest OK tylko bez złośliwości ktorej czasami aż nadto.


pozdro
Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leszek2006' post='78570' date='10.01.2008, 22:25 ']przy oglądaniu programu dość późno, rzeczywiście nie sposób było odróżnić ramkę i ciemną treść określonego filmu czy przekazu. To specjalnie szukałem tego potwierdzenia czy da się odróżnic jedno tło od drugiego.[/quote]

No właśnie. Wszyscy podniecają się głęboką czernią. Ale... Napisz o gradacji czerni ! Ha! Co z tego ze masz smołę tam gdzie powinna być , kiedy smołę masz też tam , gdzie być nie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='78554' date='10.01.2008, 20:46 ']Czy opinie mogą wyrażać też ci , którzy nie posiadają a tym bardziej nie zamierzają kupić Kuro , choć mają z nim do czynienia na co dzień ? :rolleyes:[/quote]


Ojej - KONIECZNIE , to byłoby NAJCENNIEJSZE .... dawaj , dawaj .... :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Zerwi' post='78554' date='10.01.2008, 20:46 ']Ale w takim przypadku będzie sama wazelina :rolleyes: Widziałeś kiedyś opinie "posiadacza" o swym sprzęcie inną niż "jestem zadowolony" (wraz z wartością sprzętu rośnie do "jestem zachwycony" aż do "wniebowzięty")

PS. Czy opinie mogą wyrażać też ci , którzy nie posiadają a tym bardziej nie zamierzają kupić Kuro , choć mają z nim do czynienia na co dzień ? :)[/quote][/i]
No właśnie,

Prawda jest taka, że osoby które posiadają te modele mogą stwierdzi o ich wadach i zaletach. Dlatego tytuł postu o tym mówi, ale oczywiście niektórzy będą chwalić a inni ganić Temat ma pomagać określić tematykę wiadomości bez szukania, czytania i opinii osób niezorientowanych w temacie.

Dopiero dłuższe „przebywanie ”z tym telewizorem potrafi dostrzec zalety i wady. Krótkie obcowanie w sklepie jak i pobieżny test może być brakiem obiektywizmu i nie dostrzeże istotnych wartości. Niektóre z nich są. opisane – pobieżnie. Nie da się przetestować wszystkiego i dokładnie tak jakbyśmy sobie tego życzyli, ponieważ istotne szczegóły umykają. Rzecz jasna taki pobieżny test, który trwa zaledwie kilka godzin a nawet krócej, nie może zastąpić dokładnej analizy.

Opieranie się na informacjach z netu lub ze słyszane nie dają rzeczywistego obrazu i odpowiedzi na nurtujące nas problemy. W końcu chodzi głównie o rzetelną komunikację pisaną pomiędzy tą właściwą a tą korespondencyjną.

Tym co się na prawdę da, czego się nie da, a czego po prostu nie warto [moim zdaniem] robić przy wyborze tego TV. Wymianie doświadczeń oraz odpowiedzi na rodzące się pytania zostały stworzone fora dyskusyjne na których każdy może do woli wypowiadać się nie ponosząc żadnych konsekwencji. Mądrość czytającego zweryfikuje stwierdzenia typu „byli , widzieli , opisali” a obiektywnej wypowiedzi osób zainteresowanych.

Pozdrawiam,
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Prawda jest taka, że osoby które posiadają te modele mogą stwierdzi o ich wadach i zaletach. Dlatego tytuł postu o tym mówi, ale oczywiście niektórzy będą chwalić a inni ganić Temat ma pomagać określić tematykę wiadomości bez szukania, czytania i opinii osób niezorientowanych w temacie.[/quote]

Skoro tylko posiadacze , to sie nie udzielam :rolleyes:
Choć IMO ktoś ktoś , kto ma do czynienia z ta technologią nie musi długo spędzać z Kuro czasu , by wyrobić sobie o nim zdanie... Przebywanie z nim na co dzień wcale go nie poprawi. A nagrody EISA... Hmm w ciagu ostatnich 3 lat zdobywały je modele guzik warte i przez niesponsorowanych testerów ganione równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Zerwi' post='78610' date='10.01.2008, 22:44 ']Skoro tylko posiadacze , to sie nie udzielam :)
Choć IMO ktoś ktoś , kto ma do czynienia z ta technologią nie musi długo spędzać z Kuro czasu , by wyrobić sobie o nim zdanie... Przebywanie z nim na co dzień wcale go nie poprawi. A nagrody EISA... Hmm w ciagu ostatnich 3 lat zdobywały je modele guzik warte i przez niesponsorowanych testerów ganione równo.[/quote]
[/i]
Masz prawo mięć taką opinię, bo to jest forum dla wszystkich ale nich Twoja opinia będzie poparta konkretami a nie stwierdzeniami zaczerpniętymi z powietrza.
Opisz swoje wrażenia, gdzie i ile czasu spędziłeś z tym modelem, jakie zauważyłeś pozytyw a jakie negatywy i wtedy wymienimy swoje uwagi, ale nich to będą Twoje spostrzeżenia a nie innych cytowane przez Ciebie.

Dyskutujmy o tym co widzieliśmy i co stwierdziliśmy.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='78603' date='10.01.2008, 22:23 ']Mądrość czytającego zweryfikuje stwierdzenia typu „byli , widzieli , opisali” a obiektywnej wypowiedzi osób zainteresowanych.[/quote]


No i masz .... wyczuwam kolejny atak z Twojej strony ...

Nic nie komentuję - podaję tylko suche "newsy" z CES 2008 . BYLI , WIDZIELI , OPISALI - dotyczy uwag fachowców z CNET , GIZMODO , AVS i wielu innych ,
którzy byli na CES i mieli okazję na konfrontacje z nową generacją KURO - nic więcej. Porównywali NOWE ze STARYM i są w szoku , że może być jeszcze
lepiej . Poczytaj newsy i oceń sam ich wiarygodność ....

Poza tym założyłes wątek o wymianie doświadczeń , a jakoś sam się nie " wymieniasz " :) Czyżbyś uważał posiadanie KURO za jakąś nobilitację ?
No już sam nie wiem jak do Ciebie trafić i jak z Tobą "rozmawiać" - tak źle , i tak niedobrze ....

Pomyśl nad powyższym dłużej niż 3 sekundy - OK ?


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem wprawdzie szczesliwym posiadaczem tego Kuraka ale mialem okazje poprzebywac z tym telewizorkiem.
Model 608.
Na kolana to ten telewizor mnie nie rzucil.
Byl ustawiony w ustawieniach neutralnych a pilota od niego nawet nie dotknalem :-). Mam swiadka :-)
Pracowal po zlaczu HDMI z tunerem Humax i kanalami zarowno SD jak i HD.
Co do czerni to faktycznie trzeba przyznac, ze jest ale to jest plus wszystkich PDP.
Katy nie do porownania z LCD.
Zarowno siedzac na wprost jak rowniez pod katem nawet 100stopni nie widac przejsc w kolorach.
Dla porownania siedzialem i przelaczalem kanaly pomiedzy HD i SD.
HD to Premiere HD, Discovery HD, Astra HD
SD to pelen wachlarz od najgorszych jakosciowo do najlepszych.
Jak na 60 cali to z obrazem SD ten telewizorek gra musze przyznac niezle.
Kanaly HD graja ostro i bez smuzenia ale zeby to byla przyslowiowa "szczelka w dól" to bym nie powiedzial.

Czy warto wywalic 30 kola (bez glosnikow) za ten telewizor ???

Hmm

Nie wiem czy nie lepiej tak jak kilka osob mi wczesniej poradzila kupic cos tanszego i mniejszego (50 cali) do ogladania codziennych audycji a do prawdziwych projekcji kinowych walnac sobie niezly projektor i dobry ekran. Lampa nawet przy rzywotnosci 2000 godz w trybie normal to 200 filmow po 2 godziny. Zakladajac 2 filmy na tydzien (weekend) daje to 100 tygodni czyli 2 lata. Na sprzet audio tez powinno wystarczyc :-)

Podkreslam, ze jest to tylko i wylacznie moja opinia na podstawie krotkiego obcowania z tym telewizorem w ustawieniach neutralnych.

Nie sadze, zeby ktos kto kupi taki telewizor (prezes, dyrektor itp) mial czas i checi na indywidulane regulacje. Jedna z firm niby oferuje kalibracje tego tv do ustawien kosmicznych :-) ale licza sobie za taka przyjemnosc ok 1000 zl.

Na CES pokazano juz nowe wersje plazm i inne technologie (np: laser), ktore wyciagna jeszcze czarniejsza czern i bielsza biel. Kontrast to nas wbije w fotel.
Pytanie tylko za jakie kosmiczne pieniadze i na jak dlugo.
Czy warto inwestowac takie pieniadze z zamiarem wymiany sprzetu za 2-3 lata


Pozdrowionka i czarnej jak smola w piekle czerni

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='78628' date='11.01.2008, 00:17 ']Opisz swoje wrażenia, gdzie i ile czasu spędziłeś z tym modelem, jakie zauważyłeś pozytyw a jakie negatywy i wtedy wymienimy swoje uwagi, ale nich to będą Twoje spostrzeżenia a nie innych cytowane przez Ciebie.

Dyskutujmy o tym co widzieliśmy i co stwierdziliśmy.[/quote]

Ano opisuję to co widzę każdego dnia w pracy. 8 godz dziennie. negatywy wymieniłem. I nawet trochę nie cytuję wrażeń innych. Wierz mi , po tym co zobaczyłem nawet nie próbuję szukać testów i opinii, mam dość dobrze wyrobione zdanie, no ale to tylko moje i subiektywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Zerwi' post='78666' date='11.01.2008, 00:29 ']Ano opisuję to co widzę każdego dnia w pracy. 8 godz dziennie. negatywy wymieniłem. I nawet trochę nie cytuję wrażeń innych. Wierz mi , po tym co zobaczyłem nawet nie próbuję szukać testów i opinii, mam dość dobrze wyrobione zdanie, no ale to tylko moje i subiektywne :)[/quote][/i]
Skoro oglądasz ten TV przez 8 godzin dziennie w pracy to rozumiem, że pracujesz jako sprzedawca, to tym bardziej twoja opinia będzie przydatna i pozwoli zweryfikować slogany reklamowe.

Odnoszą wrażenie, że jesteś uprzedzony do tej technologii. Wg ośrodków opiniotwórczych i pomijając skrajne opinie, to na obecną chwile jest to najlepszy odbiornik TY i do tego nie ma nikt żadnej wątpliwości. Nawet osoby będące przeciwnikami plazm wypowiadają się o serii KURO pozytywnie.

Jak na razie to nigdzie nie znalazłem negatywnych opinii o tych TV.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poswiecilem troche czasu na porowanania Kuro do Lcd.
Doskonala czern jest widoczna przy bezposrednim porownaniu Kuro do dobrego Lcd. Z drugiej strony , jak w poblizu nie ma Kuro to czern na Lcd wydaje sie smolista i jest jak najbardziej ok - nie da sie stwierdzic ze moglaby byc lepsza.
Doskonala biel Lcd jest dostrzegalna zawsze , natomiast beznadziejna biel plazmy jest widoczna niezaleznie czy porownujemy ja do czegokolwiek czy tez nie.
Pod tym wzgledem plazma traci.
Czy jest w stanie mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob Kuro nie posiadajacy bieli wogole jest w stanie tak wzglednie perfekcyjnie odtwarzac pozostale kolory ?

Dodam jeszcze dlaczego porownywalem kuro do lcd.
Chcialem sie odniesc prywatnie do opini ludzi , ktorzy na boardach przyznali sie ze zamowili prezentacje do domu i mieli 2 lcd hdtv i kuro 42" i do tv HDTV mimo wszystko wybrali kuro.
Moim zdaniem taki wybor to kompletna bzdura. Majac za zrodlo sygnalu samsunga br z plyta demo , z odleglosci nawet 1.5 metra widac brzydote przystosowanego obrazu hd do nizszej rozdzielczosci. Im dalej tym to trudniej zauwazyc - tu wchodzi subiektywna zdolnosc idnywidualna zwiazana z ostroscia wzroku. Drugi przyklad to ukwiecona laka w materiale demo. Na tym kuro zlala sie w jednolita zolta plaszczyzne , ktora przypominala rzeke a nie lake.

Powyzsze jest powodem dlaczego napewno nigdy nie kupie sobie kuro sdtv. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie, z Tobą jeżeli chodzi o biel. Ja też robiłem test, ale Ty prawdopodobnie w odróżnieniu ode mnie zrobiłeś to na tablicy testowej. Oglądaj kolor biały w czasie projekcji filmu i zwróć uwagę na biel jaka tam występuje. np. biała koszula, biały kołnierzyk, białe koszulki zawodników itp. i dopiero oceniaj ten kolor.
Przy tablicach testowych biel w KURO zawsze będzie gorsza niż w LCD.
I tu masz odpowiedz dlaczego czerń jest taka dobra w KURO.

W TV kolor czarny nie występuje.
Jest to składową trzech kolorów. Wystarczy „ zachwianie” jednego z nich i już otrzymujesz błędny współczynnik koloru czarnego.


Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tu wypowiadają się sprzedawcy, osoby zorientowane w temacie serii KURO prosiłbym o osteczne rozwianie wątpliwości czy telewizory tej klasy mogą być używane do grania na konsoli bez ryzyka uszkodzenia TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...