Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='andsie1' post='82232' date='29.01.2008, 15:59 ']Witam,

Dobrze Cię widzie na Forum. Nie musisz nam zazdrości. Wstrzymaj się z zakupem do połowy roku. Pioneer szykuje nowe modele, prawdopodobnie lepsze. Wtedy to my będziemy Ci zazdrościć, że się pośpieszyliśmy z zakupem.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

To mnie zaskoczyłeś! Nowe KURO już w połowie roku? Fakt faktem, że cena DSV na PDP-LX508D została obniżona do 18.999 zł co świadczy o "zaawansowaniu wiekowym" tej plazmy. Człowiek chyba nigdy nic nie kupi... ciągle czeka, a jak już chce pójść do sklepu to słyszy "nowy model już prawie w produkcji".

/pozdrawiam
Trafaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj modele TV są już na tyle dopracowane, że nie ma na co czekać :angry: Może jeszcze nie dawno warto było ale nie dziś. Szkoda tracić możliwość delektowania się technologią HD :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='Gmeru' post='82263' date='29.01.2008, 16:51 ']Ale dzisiaj modele TV są już na tyle dopracowane, że nie ma na co czekać :angry: Może jeszcze nie dawno warto było ale nie dziś. Szkoda tracić możliwość delektowania się technologią HD :angry:[/quote]
[/i]
Masz rację nie można czekać w nieskończoność bo nigdy nic się nie kupi. Wychodząc z tego założenia kupiłem ten TY. Wg moich informacji Pioneer szykuje nowe modele z jeszcze lepszą czernią i elektroniką, ale czy to prawda to się okaże jak się pojawią w sprzedaży.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadając TV z serii KURO LX to chyba trudno oczekiwac coś więcej :angry: Nawet jak będą nowe modele to nie licze na rewolucję a ewentulnie na "lifting" :angry: który bardziej będzie polegal aby dac nowa cene na nowy produkt niż dac nowy produkt za stara cene :) Myślę, że ja niespokojny człek z tym TV spokojnie doczekam na LED, OLED LASER TV itd. :) bo wraz z tym TV skończyły się moje dziwactwa na temat na czym ogladac ale co ogladać :)
Jak ktos planuje zakup LXa to jak jest miejsce to brac 60 cali. Wtedy nie będzie nam się śniło w nocy ... a mogłem kupić większy ... :) 60 cali jest olbrzymi i myslę że cały urok technologi KURO widac właśnie na tym dużym ekranie.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='82268' date='29.01.2008, 18:06 '][i]
[/i]
Masz rację nie można czekać w nieskończoność bo nigdy nic się nie kupi. Wychodząc z tego założenia kupiłem ten TY. Wg moich informacji Pioneer szykuje nowe modele z jeszcze lepszą czernią i elektroniką, ale czy to prawda to się okaże jak się pojawią w sprzedaży.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

ja jestem na tyle amatorem że aktualna czerń mi wystarcza a co do elektroniki to myślę że dobre źródło ( LX70A, XE1, amplituner z dobrym skalerem ) itd są ważniejsze niż super TV który dostanie słaby sygnał
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dawmac' post='82273' date='29.01.2008, 17:16 ']ja jestem na tyle amatorem że aktualna czerń mi wystarcza a co do elektroniki to myślę że dobre źródło ( LX70A, XE1, amplituner z dobrym skalerem ) itd są ważniejsze niż super TV który dostanie słaby sygnał
pozdr. dawmac[/quote][/i]
Zgadzam sie z Tobą i dlatego kupiłem KURO. Myślę, że w nowych TV z tej serii żadnej rewolucji nie będzie. Czerń na obecnym etapie jest tak dobra, że nie wyobrażam sobie co można w tej kwestii poprawi.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj miałem 5 godzin zabawy z 50" 720p Kuro (SX), 52" Sharp XL i Toshiba 52" Z3030, wszystko na spokojnie w domowym zaciszu. "N"ka po componencie i HDMI, polsat i cyfra po scartach (sic), zwykle DVD Yamaha (component) i media center PC po DVI-HDMI. Materialy od TVP1 i 2, TVNy, po HD (disco, sport) + masa HD z PCta (ripy i full HDDVD + Blu). TV badałem parami. Niewatpliwie bylo za malo czasu na poprawe fabrycznych ustawien (zmienialem glownie jasnosci i kontrasty) dlatego prosze nie traktowac tej zajawki jako jakiegos testu. Zaczynalismy przy swietle dziennym a konczylismy przy egipskich ciemnosciach... Odleglosci od TV - max 4,7m - min z nosem w TV.

SD Sat (takze "n" w 1080i) i DVD (bez upscala)- Kuro miał najbardziej naturalne kolory i najmniejszą ilosc artefaktow (szczegolnie minimalne szumy na krawedziach wszystkich obiektow). Do tego lepszy kontrast i czern. Musze jednak powiedziec ze spodziwalem sie wiecej przy sygnale satelitarnym. 32" CRT nadal rzadzi przy slabym SD (to juz nie wina producentow TV co nadawcy nam serwuja). Regza blysnela naturalnym ruchem na ekranie (jak na LCD). Sharp byl najostrzejszy ale mial powazna wade do konca zabawy - buraczany czerwony :lol: Przy DVD nawet bez progresywnego skanowania Kuro zaczal nabierac rumiencow. Po prostu obraz zaczal sie podobac. LCD nie byly zle - po prostu grajac ten sam material obok siebie szybko mozna zauwazyc roznice. A obok Kuro ciezko w tych czasach wystac... Czern, kontrast i mniej "zcyfrowany" obraz szybko zyskal moje uznanie (i nie tylko). Przy lepszym sygnale Pionieer pokazuje pazurki...

HD Sat (n) i PC (foto, ripy HD, HDDVD + Blu w PowerDVD, brak przetestowanych gier) - troche nie fair zaczynac od Blade Runner'a (HDDVD na PC) - to dosc ciemny film - Kuro zjadl na sniadanie oba LCD. Sam bylem zdziwiony az taka roznica w czerni i kontrascie. Co ciekawe nie tylko nie zauwazylem (takze z bliska) jakiejs nadzwyczajnej roznicy w szeczegolach (720p / 1080p) ale okazalo sie ze LCD produkuja (widoczne na stop klatkach) wieksze szumy. Probowalem uratowac LCD "na szybko" zmieniajac sutawienia ale nie dalo rady. Rip Insider'a, Sin City, The Machinist podobnie - wiem ze to ciemne i czarno-biale filmy ale Kuro po prostu tutaj wyprzedzal "ciekłe" o co najmniej klase. Koncerty Metallica z Seoul'u i NIN (HDDVD) to samo. Jedyny mankament plazmy w tym rozdziale to biel. Przy natloku pozytywnych wrazen ten problem po prostu znika... W jasnych i mocno kolorowych materiałach LCD moga sie podobac (co nie oznacza ze sa to naturalne kolory). Planet Earth (HD DVD) w wielu miejscach (tych jasnych) zachwycil na kazdym z ekranow. Sharp ponownie byl najostrzejszy i mozna bylo wyłowic w koncu cos wiecej z 1080p (wszystkie TV z PC na 60 MHz a wiec bez 24 klatek na sek). LCD biły po gałach ferią barw, plazma naturalnoscia. Dałbym remis ale ze wskazaniem na LCD - 2 cale wieksze i w koncu troche ostrzejsze (ale marginalnie). Warto jednak podkreslic, ze wszedzie tam gdzie w wymienionych materialach pojawialo sie wiecej koloru czarnego (a wiec takze kontrast od najasniejszego do najciemniejszego) Kuro był sobą i lsnił dodatkową głębią obrazu. Sharp w scenach z ludzmi (pokaz mody Sekretnej :_bezradny: na przykład) razi w stosunku do konkurentow poziomem czerwieni. Niestety to nie jest niuans tylko wg mnie powazna wada. Pionek znowu gora. Buzie sa naprawde ladne. Jezeli interesuje Was ogladanie bajek w HD to moge powiedziec, ze LCD tutaj radza sobie duzo lepiej . "Ratatuj i Simsonowie" wygladali ostrzej i po prostu troche ciekawiej. Nie mowimy tu jednak po roznicy klas... Za to na koniec pokaz obrazow statycznych czytaj - zdjec. Tu LCD błysnęły w 1080p. Plazma w koncu bez slow oddala palme pierszenstwa. Roznica nie jest kolosalna ale jednak latwo dostrzegalna. Mniej mrugania (zero) i naprawde zyleta w LCD... Nie testowalem gier ale domyslam sie, ze i tu roznica bedzie na korzysc LCD o ile nie bedzie smuzenia...

Moglbym jeszcze sporo napisac ale nie bedzie to sprawiedliwe bo domyslam sie ze tazdy z tych TV potrafi wiecej i lepiej po powaznej kalibracji, na ktora czasu nie mialem. Z dzisiejszego popoludnia wyniklo:
- Kolega zostawil sobie KURO (dzieki temu i ja bede mial troche uciechy jak u niego bede bywal), a ja postanowilem na razie zostac przy swoim 55"SXRD (myslalem o zmianie). Pionek bije i tak dobra moim zdaniem czern Sonego ale roznica w wielkosci obrazu (obszar roboczy o 21% wiekszy, to naprawde widac), jakosci SD (moim zdaniem Sony lepszy) i miejscami tylko widocznej (ale jednak) matrycy 720p Kuro, pozwala okopac sie i poczekac na taniejące w przyszlosci (jak dalekiej?) Kuro 60". Wada niskiej rozdzielczosci tyczy sie glownie wspolpracy z PC. Do tego LCD moim zdaniem nadaja sie zdecydowanie lepiej (zdjecia, granie, pulpit itp).
- Kuro 720p to bardzo filmowy telewizor. Jezeli chodzi o pojedynek z LCD to widac, ze nie trzeba miec 1080p zeby zakasowac wiekszych rywali. Prawie w kazdym wypadku ekran Kuro swiecil lepiej. Jezeli nawet docieraly jakies szczątkowe różnice w rozdzielczosci i detalach (a naprawde bylo tego malo) to Pionek i tak podobal sie bradziej bo byl naturalny, nieprzesycony kolorami (co to za buraczany kartofel - nos?) i pięknie kontrastowy. Do tego ten BLACK (uwaga na moich ustawieniach poziom czerni nie schodzil do poziomu ramki). Najwieksza wada jest wlasnie te 50". Naprawde chcialoby sie wiecej... LCD: Toshiba - Bardzo zaawansowane MENU (chyba nie tak jak w SXRD) pozwala myslec o sporych mozliwosciach kalibracyjnych. Poprawna czern (przy Pionku jednak blado) i dobre kolory (takze balans bieli w meny - good). Nie zauwazylem zadnych problemow z ruchem (jakis mecz na cyfrze po scarcie). Sharp byl chyba najbardzie ostry i detaliczny - to najwieksza zaleta. W zasadzie z ruchem takze zero problema. Gdyby nie ten czerwony... dlaczego to tak skopali... to naprawde razi.
Jezeli tylko TV i film (DVD, PC, HD&Blu) - KURO;
Jezleli TV i PC media center (dvd + hd + ekstensywne granie + zdjecia + internet) to Sharp (kolory w PC do kalibracji bez problemu);
Regza blisko ale jednak trzecia;

Ufffff czas spac.

Sry za bledy i pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=3][u]Cezarh[/u][/size]

Trochę, nie fair play w stosunku do KURO. Wg mnie nie należało porównywać w takim zestawieniu (KURO 720). Ja porównywałem te TV, ale z Kuro 1080p i stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że jeżeli chodzi o ostrość to Pioneer jest „ostrzejszy”. Jest tak ostry, że trzeba zmniejszyć ostrość do wartości minusowych.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak pisalem wyzej to nie byl zaden test. Po drugie te TV byly z takiego samego przedzialu cenowego (LX50" jest 60-100% drozszy)... a obserwacje wykazaly, ze roznice w filmach 1080p na matrycach 720p/1080p powyzej 3 metrow zanikaja, za to wkraczaja inne - bardziej rzucajace sie w oczy zjawiska: duzy kontrast, czern, naturalne odwzorowanie barw. Widac nawet wiecej szumow na materialach 1080p (HD&Blu) w LCD :) Nie obawiam sie uzyc takich slow - w filmach o duzej ilosci ciemnych scen (a bylo tego) - Kuro zdeklasowal stojace obok LCD. W jasnych i mocno kolorowych sytuacja sie wyrownywala (w zaleznoscie od preferencji). W dobie ostrego parcia marketingowego na full HD, wydaje mi sie ze moj kolega podjal wlasciwa decyzje zosawiajac Pionka - nie interesuje go drugi monitor PC a telewizor. Mysle ze wczoraj w 90% ogladanych scen - wieksze wrazenie zrobilo Kuro ze swoim przetwarzaniem 720p niz LCD 1080p. Trzeba przyznac, ze znajomy poswiecil fullHD i 2 cale (widoczne) na rzezcz lepszej jakosci koncowej. Mysle ze to wazna informacja. Sharp wyrozniajacy sie ostroscia i detalicznoscia (gdzieniegdzie) polegl w bezposredniej konfrontacji z Pionkiem... nie wszystko złoto (1080p) co sie swieci...

Jezeli ktos ma kase to polecam 50"LX lub 60" (nie widzialem ale mlodszy brat rzadzi) dla swietego spokoju.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jaki uchwyt naścienny najlepiej dobrać do KURO LX-608D ?
Mozna dobrać jakiś uniwersalny w rozsądnej cenie i bezpieczny dla takiej wagi ?
Za kilka dni będę mógł skreślić kilka słów na temat tego telewizorka :-)


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='82499' date='30.01.2008, 16:16 ']Panowie, jaki uchwyt naścienny najlepiej dobrać do KURO LX-608D ?
Mozna dobrać jakiś uniwersalny w rozsądnej cenie i bezpieczny dla takiej wagi ?
Za kilka dni będę mógł skreślić kilka słów na temat tego telewizorka :-)

Pozdrawiam

braavoo[/quote]

przy zakupie zwróć uwagę tylko na "udźwig" uchwytu i wielkość. TV wbrew temu co by się mogło wydawać nie jest bardzo cięzki ( nie ma głośników i chyba dlatego ). Może kupisz uchwyt od Pioniera ? Do takiego TV to już nie wielki wydatek a masz pewność że wszystko będzie ładnie pasować no i jakość wykonannia na najwyższym poziomie ( ja kupowałem stand pioniera i dla mnie był ekstra wykonany i co ciekawe robiny w Japonii ! Teraz naprawde mało się spotyka towarów tak ładnie wykonanych. Śrubki były tak zapakowane że żal było je rozwijac :) Niby błachostka a cieszy :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Panowie żeby nie było tak pięknie to może trochę o wadach tych telewizorów bo nie wierzę, że ich nie ma.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. nie są wolne od powidoków (mówię o "zwykłym" 508XD) - ale nie jest to uciążliwe
2. brak skalowania obrazu w trybie powiększania całości (powiększanie działa w ten sposób, że obraz wypełnia cały obszar - nie zachowując proporcji, czyli nie pozbędziesz się czarnych pasów na górze i dole na niektórych filmach)
3. w ciszy słychać, że TV buczy (ale tylko w ciszy)
4. z gorszych, nawet markowych odtwarzaczy DVD obraz taki sobie, szczególnie jak pozbędziesz się pasków góra i dół (z poziomu DVD, bo w TV to nie działa)
5. fortepianowa obudowa rysuje się nawet przy używaniu dołączonej szmatki

więcej wad na gorąco nie pamiętam

No i wszystkie wady przyćmiewa - rewelacyjna jakość obrazu.
PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie chodzi przede wszystkim o obraz, bo to jest najważniejsze

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='82268' date='29.01.2008, 18:06 '][i]
[/i]
Masz rację nie można czekać w nieskończoność bo nigdy nic się nie kupi. Wychodząc z tego założenia kupiłem ten TY. Wg moich informacji Pioneer szykuje nowe modele z jeszcze lepszą czernią i elektroniką, ale czy to prawda to się okaże jak się pojawią w sprzedaży.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

Witam,

Ostatnio rzadziej na forum, bo w nowej robocie strasznie dużo projektów i wolnego czasu bardzo mało.
Ja na nic nie czekam, KURO obecne wziąłbym od ręki, ale mieszkam w tygodniu w wynajmowanym lokum w Warszawie, a na weekendy jeżdżę do rodziny do Wrocka, dom w Łomiankach na ukończeniu, ale jeszcze parę miesięcy do końca...ehhh...
Zazdroszczę Wam tego, że codziennie obcujecie z tym TV (a nie samego KURO) bo ja nie mam technicznie takiej możliwości w tej chwili.
Takie to dylematy mam, ale to mój problem...
Napisz może Andrzej na jakiej wysokości powiesiłeś TV, dolna krawędź TV od podłogi, i czy masz zawieszkę uchylną ? Ja planuję dolną krawędź na wysokości 95 cm i ekran na wieszaku uchylnym, lekko nachylony do podłogi (zredukuję tym trochę refleksy z okien i zabezpieczę kąt prostopadły pomiędzy płaszczyzną ekanu, a linią: oko - środek ekranu)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='AreckiW' post='82710' date='31.01.2008, 17:35 ']Witam,

Napisz może Andrzej na jakiej wysokości powiesiłeś TV, dolna krawędź TV od podłogi, i czy masz zawieszkę uchylną ? Ja planuję dolną krawędź na wysokości 95 cm i ekran na wieszaku uchylnym, lekko nachylony do podłogi (zredukuję tym trochę refleksy z okien i zabezpieczę kąt prostopadły pomiędzy płaszczyzną ekanu, a linią: oko - środek ekranu)

pozdr.[/quote][/i]
Telewizor powiesiłem na wysokości 72 cm od podłogi ( dolna krawędź) Jak siedzę na krześle to ekran mam centrycznie, natomiast w fotelu to jest trochę poniżej środka. Stosuje wtedy dodatkowo ?podwyższacze? aby wyrównać do środka ekranu, bo jest dla mnie za nisko. Nie lubię patrzeć z głową odchyloną do góry, przy dłuższym oglądaniu boli mnie kark. Mam 182 cm wzrostu.


Zastosowałem wieszak firmy Barkan model 40 przeznaczony do obciążenia 60 kg. Posiada możliwość regulacji wysokości zawieszenia bez demontażu wieszaka. Bardzo dobra funkcja. Po zamontowaniu wieszaka do ściany masz możliwość dodatkowej regulacji wysokości. Zapłaciłem za niego 270 zł.

Nie musisz się martwic o refleks światła, który w czasie pracy TV jest niewidoczny. Odbicia widać przy wyłączonym TV tak, że możesz się przeglądać jak w lustrze. Trochę przesadziłem.

[url="http://www.barkanmounts.com/product.asp?id=3&subid=28&prodid=98"]http://www.barkanmounts.com/product.asp?id...8&prodid=98[/url]

Wymiar podałem do wielkości ekranu 50 cali. Przy 60 calach będzie inny.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka > wczoraj w nocy oglądałem ULTRAVIOLET. Film taki sobie ale pod koniec jest scena: ciemna sala i walczą na miecze które się palą. ZAJ..... W pokoju mam ciemno i jak na początku sceny jest tylko czarny ekran to nie bylo widac TV :) Był czarny jak .... mużyna w nocy. Następnie walka na miecze i ogień na czarnym tle. Jak do tej pory to moja najlepsza scena na KURO jaka widziałem ( a tyle co obejrzałem transformers ).

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pooh1968' post='82637' date='31.01.2008, 10:01 ']1. nie są wolne od powidoków (mówię o "zwykłym" 508XD) - ale nie jest to uciążliwe
2. brak skalowania obrazu w trybie powiększania całości (powiększanie działa w ten sposób, że obraz wypełnia cały obszar - nie zachowując proporcji, czyli nie pozbędziesz się czarnych pasów na górze i dole na niektórych filmach)
3. w ciszy słychać, że TV buczy (ale tylko w ciszy)
4. z gorszych, nawet markowych odtwarzaczy DVD obraz taki sobie, szczególnie jak pozbędziesz się pasków góra i dół (z poziomu DVD, bo w TV to nie działa)
5. fortepianowa obudowa rysuje się nawet przy używaniu dołączonej szmatki

więcej wad na gorąco nie pamiętam

No i wszystkie wady przyćmiewa - rewelacyjna jakość obrazu.
PZDR[/quote]
Jestem szczęścliwym posiadaczem LX5080 i co do pkt:
1. nie mogę potwierdzić nic do tej pory nie zauważyłem (mam go od listopada),
2. skalowanie rzeczywiście nie jest najlepsze i trzeba poklikać żeby ustawić właściwe proporcje)
3. niestety słychać go, ale i tak mniej niż poprzednika (miałem 507XA ale na szczęście tak się popsuł że po 5 wizycie w serwisie w końcu dali za wygraną i mi go zamienili)
4. nie jest tak źle...
5. żona i syn mają zakaz dotykania ekranu ale rzeczywiści strasznie delikatny jest...
a od siebie:
6. skubaniutki ciężki jest, półka na której stoi wcale słaba nie jest i ma 5 nóżkę po środku a i tak się ugina dlatego też chcę go powiesić to może w ramach rozpraszania odgłosów pkt 3 także się poprawi.
7. w zasadzie co kto lubi ale on nie ma swoich głośników (dostępna za dopłatą) ja się nawet cieszę że ich nie ma i tak nagłośnieniem zajmuje się ampli...
8. PIP to jest porażka bo owszem jest ale jak sygnały są z dwu różnych źródeł,

tak jak patrzę na te wady to wyglądają trochę śmiesznie przy jego zaletach, poprzednik który miałem w wersji HD Redy wygrał z LCD Full HD jakością obrazu, więc jak już mam plazmę Full HD to nic tylko się cieszyć, a sygnał SD choć nie miałem możliwości porównać bezpośredni z 507XA moim zdaniem wygląda lepiej na 1080 niż na 720 choć można było się spodziewać że będzie inaczej, tak że czasem mam wątpliwości czy aby na pewno oglądany obraz to jest SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam LX806 od miesiąca i nadal , za kadym razem jak go włącze to mi się papa cieszy :)

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego 436xde mam od prawie 2,5 roku i jak go włączam, to papa mi się bardziej otwiera, niż gdy włączam 46XL2E.

Jak kupowałem pioneera to wtedy był to topowy model PDP, i stanowczo twierdzę, że gdyby tylko rozdzielczość miał większą, to z powodzeniem pobił by na łeb najlepsze LCD, które są dostępne obecnie na rynku. W salonie zrobił się za mały :) więc powędrował do sypialni, gdzie sprawia mi ogromnąradość w czasie wieczorno nocnych seansów :P . Niestety w chwili obecnej nie mam siana a większy panel PDP, więc przez jakiś bliżej nie określony czas muszę zadowolić się LCD 46XL2E jako głównym TV do kina i innych rozrywek typu x360 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie w moim LX6080 raza tylko dwie rzeczy, brzeczenie w ciszy i slaba jasnosc do ogladania w dzien. W nocy jasnosc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie wkurza to że Pioneer robi małe plazmy tylko do 60 cali,może ktoś wie kiedy zrobią większą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jtd' post='84098' date='06.02.2008, 17:25 ']Mnie w moim LX6080 raza tylko dwie rzeczy, brzeczenie w ciszy i slaba jasnosc do ogladania w dzien. W nocy jasnosc jest ok.[/quote]
Zmień ustawienia i biedzie OK

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak; jak przyłożę ucho do obudowy to słyszę lekkie buczenie trafo, jak siedzę w odległości 3 metrów to po wyłączeniu wszystkiego innego co mogłoby buczeć i ma trafo nie słyszę żadnych dźwięków. Plazma wisi na specjalnym stoliku, który miał już wieszak. Konstrukcja wieszaka jest ruchoma, tak, że można obracać ekran. Ta konstrukcja jest tak jakby lekko amortyzująca, co prawdopodobnie ma również wpływ na amortyzowanie jakiś przypadkowych drgań, które w efekcie mogą wydawać się jako buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

U mnie (LX-508D) słychać dysk w nboxie i nic więcej. Moje doświadczenie z telewizorami HD były niewielkie. Moi znajomi którzy kupili LCD lub Plazmy akurat wszyscy mają Samsungi. Żona była bardzo sceptyczna kiedy powiedziałem jej, że wybrałem pionnera LX-508D. Generalnie uważała, że jeszcze za wcześnie na zmianę TV. Używaliśmy do tej pory 32" 100Hz Panasonica 8 letniego.Po uruchomieniu telewizora i oswojenia się nim przez 3 dni powiedziała tak " byłam sceptyczna co do wielkości i ceny jaką chciałeś zapłacić za telewizor ale teraz widzę, że miałeś rację nie mam uwag". Telewizor pracuje z nboxem. Większość programów dostępne na tej platformie, które oglądamy daje obraz w pełni akceptowalny. Bardzo mile jestem zaskoczony jakością obrazu uzyskiwanego z prostego (ale ze złączem HDMI) odtwarzacza DVD Samsunga.
Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy na tym forum opisywali swoje doświadczenia z tym telewizorem, a dzięki, którym podjąłem decyzję zakupu bo jestem w pełni usatysfakcjonowany. No może jedynie trochę żałuję, że jednak nie kupiłem LX-608D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...