Skocz do zawartości
andsie1

Telewizory Pioneera „KURO”

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='andsie1' post='79010' date='12.01.2008, 19:11 ']Innymi słowy, przy braku sygnału panel jest czarny jak jego ramki, po prostu nie świeci.[/quote]


Nie , nie - brak sygnału nie jest sygnałem czarnej bitmapy .... to lekka różnica .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='pooh1968' post='79013' date='12.01.2008, 19:24 ']hmmmmmmmm... andsie a jakie masz ustawienia, bo mój Kuro bez sygnały świeci - taka lekko szara poświata i dodatkowo widać na nim powidoki z około 15 cm (tylko wtedy jak jest ciemno w pokoju i nie ma sygnału). Podłączanie sygnały powoduje, że ekran się robi ciemniejszy i powidoków nie widać. Przy wyłączonym TV nie widać nic "wypalonego", tylko przy włączonym, bez sygnału, w ciemności, z około 15 cm..................

ps. Dodam tylko, że jestem zadowolony z obrazu na KUro bardzo i to nie dlatego, że zapłaciłem za niego duże pieniądze:). O jeszcze paru wadach napiszęjak będę miał czas. PZDR[/quote][/i]
Ustawień TV dokonałem na podstawie procesora video DVDO VP50 wg zamieszczonych tablic kalibracyjnych tj.

Kontrast – (43),
Jasność – (+1),
Kolor – (-6),
Ostrość – (-16).

Ponadto każde wejście skalibrowałem według płyty testowej Evaluation & Optimization DVD z tym, że ustawień dokonałem w samym VP50.
Prócz kalibracji samego TV należy skalibrować wejścia tj. odtwarzacz, komputer itd.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps.
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać a kolega BoDex jest moim odwiecznym adwersarzem. Stale się kłócimy i zawsze mamy rację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='79008' date='12.01.2008, 20:07 ']Generalnie zasada jest taka, że w dobie intensywnej obróbki komputerowej operatorzy (zwykle) rejestrują (video HD) lub naświetlają (35mm) obraz dość neutralny (m.in. z zachowaniem wszelkich szczegółów w cieniach) ale jak się spojrzy na niego w kontekście jak wygląda po obróbce to można by rzec, że ten oryginalny jest "wyprany" ale tak jest lepiej bo daje on duże możliwości manipulacyjne. Gdyby od razu był zarejestrowany np. bardzo kontrastowo to możliwości zmian byłyby ograniczone - pewnych rzeczy nie dałoby sie "wyciągnąć".
Tak pół żartem to jeśli ktoś chciałby kalibrować sprzęt konsumencki w super profesjonalny sposób to powinien udać się do studia post-produkcji DI i z mastera obrazu (z dysku lub taśmy HDCAM - w zależności od rozdzielczości mastera) wyświetlić obraz zatwierdzony finalnie przez reżysera i operatora a obok postawić np. swojego LCDka, plazmę czy projektor. To mogłoby dać jakieś pojęcie ile dany sprzęt konsumencki jest rzeczywiście warty - jak oddaje kolory oryginalnie zamierzone przez twórców. Oczywiście kwestie koloru w profesjonalnej post-produkcji DI są bardzo skomplikowanym zagadnieniem. Każde studio ma inne "nastawy", używa innego sprzętu (aplikacji), inaczej skonfigurowanego, pracują na nim różni ludzie i sprawy te trudno standaryzować. Dotego dochodzi nieobliczalny świat "chemii laboratoryjnej" gdzie niespodzianki się zdarzają. Zmiana temperatury jakiegoś składnika mogą spowodować np. że część kopii 35mm tego samego filmu będzie trochę inaczej wyglądać (oczywiście są to subtelności) bo została wykonana innego dnia, w który warunki w laboratorium były inne.
Kina cyfrowe oczywiście zminimalizują te problemy (nie ma "czynnika chemicznego") ale różne projektory i ekrany też mają wpływ na kolor i inne aspekty wyświetlanego obrazu.
Pozdrawiam[/quote]

Chciałem tu napisać coś o czym dzisiejsi "szefowie" postprodukcji zapomnieli, a to np., że negatyw uzupełniał się pozytywem. W klasycznej produkcji filmowej kontrast wizualny powstawał przez wykopiowanie bardzo miękkiego (niski kontrast) negatywu na kontrastowy pozytyw. A dziś prawie każdemu operatorowi telecine, wydaje się, że to on koryguje coś tam pomarańczowego, a to pomarańczowa maska negatywu, bez której by nie istniał klasyczny proses naświetlania kolorów.
Często transfer z pozytywu wygląda ładniej i naturalniej niż transfer z negatywu.
Ale to taki mały OT.

I co do czerni waszych paneli, plazm, lcd, kuro... itp.: Nie ma czerni czerniejszej niż czerń materiału z którego jest wykonany ekran. Wasz ekran nie odwzoruje czerni, czerniej niż to co widzicie kiedy jest wyłączony. Reszta to subiektywna ocena waszego mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='79063' date='13.01.2008, 01:21 ']I co do czerni waszych paneli, plazm, lcd, kuro... itp.: Nie ma czerni czerniejszej niż czerń materiału z którego jest wykonany ekran. Wasz ekran nie odwzoruje czerni, czerniej niż to co widzicie kiedy jest wyłączony. Reszta to subiektywna ocena waszego mózgu.[/quote]

Racja.
A na "czerń białego ekranu" w sali kinowej składa sie m.in. wyłączone światło+pochłaniające odbicia z ekranu ciemne ściany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='79063' date='12.01.2008, 23:21 ']I co do czerni waszych paneli, plazm, lcd, kuro... itp.: Nie ma czerni czerniejszej niż czerń materiału z którego jest wykonany ekran. Wasz ekran nie odwzoruje czerni, czerniej niż to co widzicie kiedy jest wyłączony. Reszta to subiektywna ocena waszego mózgu.[/quote]
To samo napisałem tylko innymi słowami.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pooh1968' post='79013' date='12.01.2008, 19:24 ']Nie żeby komuś ujmować, ze nie ma racji. Chodzi o to, że po prostu jemu najbardziej odpowiada obraz z LCD i inny mu się nie podoba. Podobnie jest ze zwolennikami plazm. Im po prostu bardziej odpowiada obraz z plazmy i już.[/quote]
Dokladnie.

[quote name='pooh1968' post='79013' date='12.01.2008, 19:24 ']I dyskusja nic nie zmieni, bo jedni jak i drudzy będą mieli rację. Mi akurat obraz LCD nie odpowiada wogóle i dlatego kupiłem plazmę. A że mnie stać kupiłem sobie Kuro i tyle.[/quote]
Tylko ze jest jeszcze aspekt sensu zakupu. Zaden 2d wyswietlacz nie jest wart 30tys zlotych. Nawet jakby podawal piwo i nanczyl dziecko. Nie ma tu zastosowania czy mnie stac , czy nie.
Na dzien dzisiejszy moglbym zaplacic okolo 50tys-100zl zl za sensowny projektor obrazu trojwymiarowego. Za zwykla plazme wydawac 30tys to po prostu wyrzucanie pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='79063' date='12.01.2008, 23:21 ']Wasz ekran nie odwzoruje czerni, czerniej niż to co widzicie kiedy jest wyłączony. Reszta to subiektywna ocena waszego mózgu.[/quote]

Ojej , ależ tu się bardzo mylisz ... ogromnie .

Wyłączona plazma SAM 50 ma kolor średnio szary - po odpaleniu czarnej bitmapy ekran staje się ... czarny !!! No i jak to sobie wytłumaczysz ? :)

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Toma - no tak masz rację, z tym, że ja za mój 508XD dałem 12 tysięcy (nie jest to fullHD - ale z 4 metrów z których odlądam TV nie ma to znaczenia). Dla mnie nie jest to kwota kosmiczna, a mam MOIM zdaniem jedną z najlepszych plazm.

ps. Postaram się jutro napisać jakie moim zdaniem,po kilkumiesięcznym użytkowaniu, są zalety i wady mojego KURO, oraz jaka jest ich waga (znaczy się czy mocno, czy słabo wpływają one na ocenę ogólną). Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='79008' date='12.01.2008, 19:07 ']A jak rejestruje i co po tej rejestracji przynosi do laboratorium/studia postprodukcji DI?

Surowy mat. zdjęciowy
[img]http://img215.imageshack.us/img215/4209/lesabs0nd8.jpg[/img]
Po korekcji kolorystycznej
[img]http://img218.imageshack.us/img218/8870/lesabs0ggy7.jpg[/img][/quote]


Benek07 - z całym szacunkiem , ale chyba przesadziłeś z maską w Corelu ? :)

Utrata takich informacji( niebo-chmury) groziłaby każdorazowym zatrudnianiem INDUSTRAL LIGHT & MAGIC do dorabiania takich subtelności :)
Jeśli to u góry to jest RAW oryginału , to ja się zapytam - dlaczego kręcą na przeterminowanym materiale ? :)

Koncepcja na wytłumaczenie fajna , ale przykład zbyt drastyczny .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='78544' date='10.01.2008, 19:21 ']W obecnej serii brakuje tylko jednego, 100 Hz.[/quote]

Nie jestem powien czy dobrze zrozumiałem Twój tok myślenia, ale oczywiście, że w Kuro jest 100Hz. Drive Mode 1 = 75Hz; Drive Mode = 100Hz; Drive Mode 3 = 72Hz.

Jeżeli było to już wcześniej sprostowane, to proszę o usunięcie tego postu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='79146' date='13.01.2008, 13:22 ']Utrata takich informacji( niebo-chmury) groziłaby każdorazowym zatrudnianiem INDUSTRAL LIGHT & MAGIC do dorabiania takich subtelności :)
Jeśli to u góry to jest RAW oryginału , to ja się zapytam - dlaczego kręcą na przeterminowanym materiale ? :)[/quote]
Przykład jest drastyczny, jednak często przecież operatorzy muszą uzyskać już jakiś efekt w czasie kręcenia filmu. Jednak cały czas dobór światła, taśmy i nastaw kamery ich obowiązuje. Oczywiście teraz niby nawet przyświecić można w post-produkcji w miejscu gdzie operator zapomniał przyświecić, tylko to już kosztuje więcej niż zwykłe korekcja barwna. Więc wszystko można dodać w post-produkcji, ale niektóre rzeczy cały czas taniej zrobić na planie.

A co do tego, że chmury zniknęły, to nie do końca, bo jakbyś zeskanował taki obrazek w 48-bitowym kolorze (16-bitów na kanał) to by się okazało, że te chmury tam są i wszystko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam lx508d od miesiąca. Podłączyłem już do niego wszystkie badziewia jakie mam w domu. I nabrałem szacunku do produktu, bo wszystko działa jak należy. Jedyne co, to sygnał SD lepiej podawać nie skalowany, bo efekty są lepsze jak Kuro sobie sam skaluje. Z kompa mam sygnał ful HD. Gram ile wlezie, a elektronika w TV-dokładnie funkcja "orbiter" dba by nic sie nie wypaliło. Zalet nie będę wymieniał więcej. Są wady - pierwsza to emisja ciepła. Zbliżając się na odległość ok 50 cm od ekranu ma się wrażenie, że w pobliżu jest jakiś grzejnik - kaloryfer. Blisko stoi jeszcze Ferdek 8900 który też grzeje i efekt jest taki- temp poczas pracy obu odbiorników w odległości 20 cm od ekranu 29.6 st celcjusza, temp w pokoju 19 stopni. Teraz jest zima więc nie ma problemu, ale w lecie jak upały dojdą do 30 lub więcej stopni to to zjawisko stanie się problemem.Mieszkam na poddaszu więc muszę się przygotować na montaż klimatyzacji. Druga wada to uzależnienie. Jak ktoś kupił ten sprzęt to wie o czym piszę. I dla tej ostatniej wady nie polecam nikomu tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='79037' date='12.01.2008, 21:45 ']Nie mam zamiaru nikogo przekonywać a kolega BoDeX jest moim odwiecznym adwersarzem.
[b]Stale się kłócimy i zawsze mamy rację![/b][/quote]


A jak tylko dołożę, że wbrew pozorom te nasze "kłótnie" wnoszą bardzo dużo kolorytu - ja już je bardzo polubiłem i ciężko byłoby mi bez nich żyć ! :lol:

Zawsze można z nich coś dla siebie wyciągnąć , np. dowiedziałeś się , że Twoja plazma nocą świeci i że obsługuje tryb 100Hz , co jest bardzo cenne ! ;)

A tak przy okazji zapytam - udało Ci się już dokonać porównania i sensowności używania VP50 w łańcuchu : [b]napęd HD -> VP50 -> Kuro[/b] ?


Pozdrawiam.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='premik' post='79212' date='13.01.2008, 18:47 ']Są wady - pierwsza to emisja ciepła. Zbliżając się na odległość ok 50 cm od ekranu ma się wrażenie, że w pobliżu jest jakiś grzejnik - kaloryfer. Blisko stoi jeszcze Ferdek 8900 który też grzeje i efekt jest taki- temp poczas pracy obu odbiorników w odległości 20 cm od ekranu 29.6 st celcjusza, temp w pokoju 19 stopni. Teraz jest zima więc nie ma problemu, ale w lecie jak upały dojdą do 30 lub więcej stopni to to zjawisko stanie się problemem.Mieszkam na poddaszu więc muszę się przygotować na montaż klimatyzacji.[/quote]

;) Jak na sasiednim boardzie w testach tego tv zadalem pytanie Kikiemu, czy klima powinna byc w zestawie z nim, to wykrecil sie od odpowiedzi.
:lol: Niestety , duze LCD tez maja duzy pobor ciepla i choc jego emisja pewnie jest miejsza , to jest to problem.
Z drugiej strony , przynajmniej nie ma tego co w tylnej projekcji - sugesti instalacji kominow do odprowadzania podgrzanego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='79146' date='13.01.2008, 15:22 ']Benek07 - z całym szacunkiem , ale chyba przesadziłeś z maską w Corelu ? ;)

Utrata takich informacji( niebo-chmury) groziłaby każdorazowym zatrudnianiem INDUSTRAL LIGHT & MAGIC do dorabiania takich subtelności :lol:
Jeśli to u góry to jest RAW oryginału , to ja się zapytam - dlaczego kręcą na przeterminowanym materiale ? :P

Koncepcja na wytłumaczenie fajna , ale przykład zbyt drastyczny .

Pzdr.

BoDeX ?[/quote]

To nie są moje zdjęcia :lol:
To przykładowe zrzuty z niezależnej (trwającej) produkcji filmowej "Les Absintheurs"
Tutaj link to zwiastunów (również w 720p i 1080p).
[url="http://web.mac.com/lesabsintheurs/TheAbsintheDrinkers/Trailer.html"]LINK[/url]
Przykład nie jest zbyt drastyczny - tak się teraz najczęściej naświetla film 35mm (rejestruje HD).
Wkleiłem małe klatki ale gdybyś zobaczył pełne skany (niestety z tego filmu ich nie mam ale może wkleję coś z innych produkcji) to przekonałbyś sie, że wszystkie informacje obrazu tam są. W procesie DI dopiero operator i reżyser decydują co "wyciągnąć a co zlikwidować". To oczywiście duże uproszczenie ale chodzi o to aby materiał zdjęciowy był tak zarejestrowany aby nie ograniczać twórców we wszelkich działaniach post-produkcyjnych.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='79221' date='13.01.2008, 19:11 ']A jak tylko dołożę, że wbrew pozorom te nasze "kłótnie" wnoszą bardzo dużo kolorytu - ja już je bardzo polubiłem i ciężko byłoby mi bez nich żyć ! :(

Zawsze można z nich coś dla siebie wyciągnąć , np. dowiedziałeś się , że Twoja plazma nocą świeci i że obsługuje tryb 100Hz , co jest bardzo cenne ! ;)

A tak przy okazji zapytam - udało Ci się już dokonać porównania i sensowności używania VP50 w łańcuchu : [b]napęd HD -> VP50 -> Kuro[/b] ?


Pozdrawiam.


BoDeX ®[/quote][/i]
Witam,

Miło czytać takie opinie. Myślę, że to w większości dzięki konstruktywnym komentarzom, które pozytywnie wpływają na całokształt wypowiedzi i wzbogacają wiedzę każdego z nas. Dzięki temu wiem, o czym pisać. Mam nadzieje, że nie jest to złośliwa opinia.

Jeżeli chodzi o VP50 w torze sygnału, to jest on jak najbardziej potrzebny. Elektronika procesora jest bardziej rozbudowana i posiada większy zakres możliwości dopasowania obrazu jak i jego poprawy. Pioneera wykorzystuje jako monitora a jedynie korzystam z funkcji redukcji szumów obrazu których VP50 nie posiada. W TV ustawiam funkcję ”bez skalowania„ (Punk po punkcie). Procesor pozwala na dokładne dopasowanie poszczególnych wejść i odpowiedniej kalibracji, bez tego obraz posiadałby poważne błędy w rozpoznaniach wynikających z deformacji obrazu wyświetlanego jak i odpowiednie dostosowanie koloru na każdym wejściu, co w rzeczywistości doprowadza do zniwelowania ewentualnych zniekształceń spowodowanych nieidealnie kwadratowymi punktami matrycy obrazu.

Ponadto VP50 bardzo dobrze dokonuje skalowania materiału SD z odtwarzacza DVD jak i z tunera SAT. Przy takiej wielkości ekranu widać każde niedociągnięcia i błędy w reprodukcji sygnału, które bardzo łatwo można skorygować procesorem obrazu, który umożliwia wyregulowanie obrazu filmowego pod względem jasności, kontrastu, nasycenia kolorów i ilości poziomów kolorów (głębi kolorów).

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy - mogą się więc bawić do woli ...

Czy z tej zabawy powstają zjadalne owoce, to już całkiem inna sprawa - WSZYSTKO PRZECIEŻ MOŻNA SKASZANIĆ ,
czego wybitnym przykładem jest najnowsza wizja upalonego Ridleya w BLADE RUNNER - FINAL CUT !!! :(

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='79248' date='13.01.2008, 21:13 ']Dzięki temu wiem, o czym pisać.
Procesor pozwala na dokładne dopasowanie poszczególnych wejść i odpowiedniej kalibracji, bez tego obraz posiadałby poważne błędy w rozpoznaniach
wynikających z deformacji obrazu wyświetlanego jak i odpowiednie dostosowanie koloru na każdym wejściu, co w rzeczywistości doprowadza do zniwelowania
ewentualnych zniekształceń spowodowanych nieidealnie kwadratowymi punktami matrycy obrazu.[/quote]


Andsie1 - no jak widzę, to zakopanie wojennego toporka szybko nie nastąpi ... dalej będziemy drzeć koty , a to dlatego , że ... zamiast odpisać jak człowiek , na zadane proste pytanie , to setny , tysięczny chyba już raz wklejasz jakieś dziwne bełkoty , dając do zrozumienia , że nie traktujesz swojego adwersarza w poważny sposób ...

Kto ma ochotę i czas oceni sam - google nie jest trudny ... forum dla ... radiologów :(


Pytanie przecież było proste : [b]udało Ci się już dokonać porównania i sensowności używania VP50 w łańcuchu : napęd HD -> VP50 -> Kuro ?[/b]

Czy tak trudno odpowiedzieć wprost :

A - nie wiem , nie mam napędu HD
B - nie ma wplywu , nie zauważam
C - ma wpływ ( i tu następuje opis zauważonych różnic )

No , ale nie - Ty wolisz dalej po swojemu ...


BoDeX ®

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='BoDeX' post='79258' date='13.01.2008, 22:19 ']Andsie1 - no jak widzę, to zakopanie wojennego toporka szybko nie nastąpi ... dalej będziemy drzeć koty , a to dlatego , że ... zamiast odpisać jak człowiek , na zadane proste pytanie , to setny , tysięczny chyba już raz wklejasz jakieś dziwne bełkoty , dając do zrozumienia , że nie traktujesz swojego adwersarza w poważny sposób ...

Kto ma ochotę i czas oceni sam - google nie jest trudny ... forum dla ... radiologów :)


Pytanie przecież było proste : [b]udało Ci się już dokonać porównania i sensowności używania VP50 w łańcuchu : napęd HD -> VP50 -> Kuro ?[/b]

Czy tak trudno odpowiedzieć wprost :

A - nie wiem , nie mam napędu HD
B - nie ma wplywu , nie zauważam
C - ma wpływ ( i tu następuje opis zauważonych różnic )

No , ale nie - Ty wolisz dalej po swojemu ...


BoDeX ®[/quote][/i]
Witam,

Albo niedokładnie czytasz, co jest napisane albo faktycznie nie chcesz tego zrozumieć.

Nie wiem jak mam w kilku zdaniach odpisać. Ja tak nie potrafię. Starałem się opisać całościowo, ale skoro wolisz krótko to napiszę tak.

Dla mnie procesor VP50 jest nieodzownym elementem wyposażenia i uzupełnieniem mojego zestawu wideo. Obecnie nie wyobrażam sobie bez niego oglądanie jakiegokolwiek sygnału a tym bardziej SD. Bez względu jakie urządzenie podepnę do VP50 to za każdym razem uzyskam lepszy obraz niż jest w rzeczywistości. W mojej sytuacji jest to wskazane z względu na klasę posiadanego TV, którego wykorzystanie pełnych możliwości bez procesora nie byłoby możliwe.

Nie jest to żaden bełkot, to jest fakt. Ja akurat posiadam takie doświadczenia w tym temacie. Mogę zrozumieć, że możesz mieć inne zdanie na ten temat i bardzo dobrze, a czy nadal będziemy drzeć koty, okładać się poduszkami przy każdej okazji, to tylko zależy od Ciebie. Przyjmij do wiadomości, że każdy z nas posiada inne doświadczenia i wizje, co do jakości oglądanego obrazu, ja mam taką i proszę uszanuj to. Możesz się ze mną nie zgadzać, krytykować mnie, ale rób to ze smakiem, a nawet z uśmiechem i bądź elastyczny. Nie dajmy się zwariować, bo w życiu są ważniejsze sprawy niż procesor czy TV i nie ma to większego znaczenia czy czerń jest smolista czy kolor biały to bały. Każdy z nas ma swoje upodobanie i dla każdego z nas będą to inne kryteria. Nie licytujmy się. To tylko hobby, które dla jednych będzie na takim poziomie a dla drugich na innym. Mam swoje lata i doświadczenie, które nie zawsze musi być zgodne z twoimi preferencjami. Każdy z nas ma jakiegoś fioła na jakimś punkcie ja akurat mam na tym punkcie.

Jeszcze jedno, zauważyłem, że taki sposób dyskusji sprawia to Ci wielką przyjemność. Ja akurat znam inne przyjemności niż okładanie przeciwnika.

Przypuszczam, że uznasz to za bełkot, ale prawda jest taka jak napisałem.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji pomiędzy Andsie1 i Bodexem, ale w związku z twoją odpowiedzią i zadanym pytaniem przez Bodexa, osobiście uważam twoją odpowiedź za wymijającą. Czyżby to było wywieszenie białej flagi?

[quote name='BoDeX' post='79258' date='13.01.2008, 23:19 ']Pytanie przecież było proste : [b]udało Ci się już dokonać porównania i sensowności używania VP50 w łańcuchu : napęd HD -> VP50 -> Kuro ?[/b]

Czy tak trudno odpowiedzieć wprost :

A - nie wiem , nie mam napędu HD
B - nie ma wplywu , nie zauważam
C - ma wpływ ( i tu następuje opis zauważonych różnic )


BoDeX ®[/quote]

Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji powiędzy Andsie1 i Bodexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='79334' date='14.01.2008, 11:36 ']Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji pomiędzy Andsie1 i Bodexem, ale w związku z twoją odpowiedzią i zadanym pytaniem przez Bodexa, osobiście uważam twoją odpowiedź za wymijającą. Czyżby to było wywieszenie białej flagi?



Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji powiędzy Andsie1 i Bodexem[/quote]
Z treści mojej wypowiedzi wynika jednoznacznie, że tak. Ta sprawa była już poruszana na tym forum. Nie wywieszam białej flagi, ale widzę, że jestem źle rozumiany.
Na postawione pytanie potwierdzę jeszcze raz, że tak. Nie wiem, czy w tej sytuacji jest sens opisywanie jakichkolwiek dodatkowych informacji w tej sprawie, ponieważ słowo "procesor wideo" działa na niektórych jak czerwona płachta na byka. Nie wiem skąd to się bierze i jaki jest w tym cel. Celowość użycia procesora w torze wideo została jednoznacznie potwierdzona przez prasę zagraniczna i naszą. Nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać i namawiać do jego kupna.

TAK ROBIŁEM PORÓWNANIE JAKOŚCI OBRAZU Z UZYCIEM ODTWARZACZA HD I STWIERDZIŁEM, ŻE OBRAZ W POŁĄCZENIU Z PROCESOREM JEST ZDECYDOWANIE LEPSZY. - Też to było opisane na forum.

Dziwi mnie jedno, skoro procesora wg niektórych jest zbędnym elementem i nic nie wnosi pozytywnego do sygnału wideo, to dlaczego ten temat wraca jak bumerang.
Wydaje mi się, że problem leży w tym, że jest to urządzenie bardzo drogie, mało popularne i na dobra sprawę mało, kto miał z nim do czynienia i nie może naocznie stwierdzić o jego wadach i zaletach.

Nie unikam odpowiedzi na ten temat. Jestem w stanie udzielić każdej informacji i podzielić się swoimi spostrzeżeniem, co zawsze czynię, ale w takiej atmosferze zaczynam wątpić w celowości brania udziału w dyskusji w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

PS.
Nie przepraszaj tylko dyskutuj. Forum jest dla każdego i kazdy może zabierać głos i zadawać pytania i rozwiewać swoje wątpliwości czy też podzielić się własnymi doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - spróbujmy jeszcze raz , do 3 razy sztuka ...

[quote name='andsie1' post='79347' date='14.01.2008, 12:54 ']Celowość użycia procesora w torze wideo została jednoznacznie potwierdzona przez prasę zagraniczna i naszą. Nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywać i namawiać do jego kupna.[/quote]

Nikt zapewne nie śledzi z szewską pasją wszystkich światowych opinii i recenzji , te które podawałeś nigdy nie odnosiły się do porównania z użyciem dobrego napędu HD
Zawsze uważałem, że lepiej zapytać kolegę-pasjonata-użytkownika , niż poddawać się opiniom ludzi , którzy biorą za to pieniądze ...

[quote]TAK ROBIŁEM PORÓWNANIE JAKOŚCI OBRAZU Z UZYCIEM ODTWARZACZA HD I STWIERDZIŁEM, ŻE OBRAZ W POŁĄCZENIU Z PROCESOREM JEST ZDECYDOWANIE LEPSZY. - Też to było opisane na forum.[/quote]

Wskaż to miejsce , bo np. ja takiego wpisu nie widziałem , a temat jak wiesz interesuje mnie od dawna. Napisałeś o tunerze, video, dvd - na temat żródła HD nie było słowa, a jak wiesz ,
to właśnie to zagadnienie od dawna próbuję dla swojej , jak i całego Forum , wiedzy rozstrzygnąć - bardzo ciężko jest od Ciebie wyciągnąć interesujące informacje ...

[quote]Dziwi mnie jedno, skoro procesora wg niektórych jest zbędnym elementem i nic nie wnosi pozytywnego do sygnału wideo, to dlaczego ten temat wraca jak bumerang.
Wydaje mi się, że problem leży w tym, że jest to urządzenie bardzo drogie, mało popularne i na dobra sprawę mało, kto miał z nim do czynienia i nie może naocznie stwierdzić o jego wadach i zaletach.[/quote]

Nie powinno Cię to dziwić, to przecież oczywiste. Zanim ktoś wyda 15 000 na najnowsze VP50 to chciałby poznać dogłębnie opinie użytkowników, a nie prasową papkę - pech może chciał , że padło
na Ciebie - nikt inny nie ujawnił sie na Forum i nie piał z zachwytu kopiując marketingowy bełkot z różnych miejsc. Ja osobiście oczekiwałem od Ciebie bardziej ludzkiego podejścia ...
( skąd Ty bierzesz te wszystkie cytaty jak ostatnio ? Znalazłem je na radiolog.pl i dotyczyły błednego rozpoznania , ale ... uwaga - jednostki chorobowej. O co tu chodzi ? )

Mój stosunek do tematu dobrze znasz - na AVS właśnie w ludzki sposób użytkownicy potrafili opisać swoje doświadczenia i nie bali się także napisać rzeczy negatywnych. Mialem
cichą nadzieję , że z Twoją pomocą Forumowicze będą mogli zapoznać się z efektami pracy takiego urządzenia , może i ja zmieniłbym zdanie ?

[quote]Nie unikam odpowiedzi na ten temat. Jestem w stanie udzielić każdej informacji i podzielić się swoimi spostrzeżeniem, [b]co zawsze czynię[/b], ale w takiej atmosferze zaczynam wątpić w celowości brania udziału w dyskusji w tej sprawie.[/quote]

No niestety , ja odbieram to zgoła inaczej. Atmosferę zagęszczasz swoimi posunięciami , które czasami przypominają rozkapryszonego dzieciaczka, który zaraz się obrazi na cały świat ! :)

[quote]Forum jest dla każdego i kazdy może zabierać głos i zadawać pytania i rozwiewać swoje wątpliwości czy też podzielić się własnymi doświadczeniami.[/quote]

Ja i zapewne wielu Forumowiczów tak właśnie by chciało - rozwiać swoje wątpliwości ... i mimo, że jesteś autorem powyższych słów , to jakoś sam w tym nie pomagasz ... oceń sam !

Jeśli dojdziesz do wniosku, że w większości udzielasz nieprecyzyjnych , ogólnych i wymijających odpowiedzi , i chciałbyś je jakoś uzupełnić , to ... mnie osobiście interesuje tylko
jeden sposób podłączenia i porównania : Player HD ->KURO vs. Player HD -> VP50 -> KURO

Jeśli to rzeczywiście robiłeś , to chciałbym wiedzieć : z jakim playerem ?, na jakim materiale ?, w jaki sposób ?, jakie nasuwają Ci się wnioski ? Czy w ślepym teście położyłbyś głowę,
że rozpoznasz który łańcuch aktualnie odtwarza ? Rozumiesz ? - miłą , fajną relację z takiego teściku . Z wielką przyjemnością wiele osób by to poczytało do poduszki .... :)

Mam nadzieję , że się nie obraziłeś na cały świat i powrócisz do tematu .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba czytałem wszystkei posty BoDeX vs andsie1. I tak wskrócie BoDeX dobrze prawi. VP50 to jest droga zabawka i wielu na pewno zżera ciekawość co może poprawić z materiału HD ?? Lepsze kolry , Lepsza rozdzielczość ( chyba bredze ), ładniejsze przejścia tonalne itd itp ? No powiedz andsie1 co ! Czytanie andsie1 twoich odpowiedzi przypomina mi serial LOST :( Są bardzo ciekawe, każdy nowy temat czytam, że może w końcu się dowiem co daje VP50 i po xxx wpisach znowu nic, ale się nie załamuje, za kilka dni kolejne sporkanie BoDeX vs andsie1 i kolejna seria "LOST" Czytam, czytam i znowu nic :)
Nie jestem złośliwy, sam jestem zainteresowany kupnem takiej zabawki ale wolałbym usłyszeć opieni uzytkownika właśnie w temacie HD > VP50 > TV.
Albo zadam pytanie inaczej. Jeśłi mam HD DVD XE1 / BR LX70A > ONKYO 905 > TV to czy wpakowanie między te zabawki VP50 naprawdę da poprawę jakości obrazu ?

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czytam to forum od jakiegoś czasu i nierozumiem czasem wypowiedzi ludzi biorących udział w dyskusjach.

ALE TAK NA SPOKOJNIE .
TEN WĄTEK MIAŁ BYĆ O PLAZMIE PIONNER KURO !!!
I CO ?
JAKOŚ ZMIENIŁ TEMAT.
MOŻE ADMIN COŚ NAPRAWI ? ]
I WYKASUJE CO NIE CO ?.

Pozdrawiam Edytowane przez d.karolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='d.karolik' post='79652' date='15.01.2008, 19:53 ']Witam
Czytam to forum od jakiegoś czasu i nierozumiem czasem wypowiedzi ludzi biorących udział w dyskusjach.

ALE TAK NA SPOKOJNIE .
TEN WĄTEK MIAŁ BYĆ O PLAZMIE PIONNER KURO !!!
I CO ?
JAKOŚ ZMIENIŁ TEMAT.
MOŻE ADMIN COŚ NAPRAWI ? ]
I WYKASUJE CO NIE CO ?.

Pozdrawiam[/quote][/i]
Zgadza się.

Wątek który sam założyłem miał dotyczyć telewizorów KURO a okazało się inaczej i to trochę z mojej winy. Dałem się wciągnąć w niepotrzebną dyskusję, za co przepraszam osoby które oczekują informacji o tym TV. Na przyszłość nie będę podejmował żadnej polemiki o procesorach, ponieważ u niektórych ten temat wywołuje niepotrzebne emocje.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...