Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem. WMV tylko i wyłącznie jak na razie. A mogłoby być tak pięknie... Ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie wmv chodzi super !!! nawet 1080p. Mam jednak do was pytanko czy istnieje jakiś program który w prosty sposób przerobi ts w wmv? Próbowałem kombinację z vcdhelp tzn. dgmpgdec149b9 ->> avisynth 2_55 ->> WMNicEnc niestety zadanie mnie przerosło :blink: choć podobno ten sposób daje obecnie najlepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy cos sie stalo ze stronka www.xbox.com/pcsetup bo nie da sie wejsc ? skad mozna jeszcze sciagnac ta nakladke XboxMCEFULL-ENU
pozdr Edytowane przez pawelek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdyby tak udostępnić MediaCenter film HDDVD? Ale konsola pewno tego nie zobaczy. Ja zaciągam właśnie Tokyo Drift ale dopiero jutro sprawdzę. Może ktoś sprawdzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wmV wcale nie chodzi bezposrednio z kieszeni, chyba ze trzeba jakos specjalnie nagrac na plytke bo u mnie nic konsola nie widzi na DVD z wmv-ami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]wmV wcale nie chodzi bezposrednio z kieszeni, chyba ze trzeba jakos specjalnie nagrac na plytke bo u mnie nic konsola nie widzi na DVD z wmv-ami ?[/quote]

nic nie trzeba specjalnie nagrywać, u mnie działa bardzo ładnie, np. Piąty Element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='posejdonn' post='37800' date='05.02.2007, 10:00 ']nic nie trzeba specjalnie nagrywać, u mnie działa bardzo ładnie, np. Piąty Element[/quote]

U mnie też chodzi ok wszystko. Pewno kolega wyżej nie zrobił aktualizacji bo innego wytłumaczenia nie widzę (tylko że aktualizacja jest przecież wymuszana). No chyba,że brak podłączenia do Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba z moim xBoxem cos nie tak bo jak pisalem wczesniej nie widzi plytek z wmv i nie powiodla mi sie tez proba polaczania z mediacenter, po wprowadzeniu 8 cyfrowego kodu i probie polaczenia jest komunikat braku IP i cos tam jeszcze, a na kompie sugeruja problem z firewallem, czy powinien byc wylaczony ? no i co z tym upgradem czy powinienem polaczyc sie z xBoxLive a gdzies bylo ze po upgradzie sa jakies przycinki przy odtwarzaniu ? poradzcie cos panowie bo chcialbym wreszcie obejzec jakis filmik, pozdrawiam wszystkich HDmaniakow Edytowane przez pawelek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawelek1' post='37904' date='05.02.2007, 23:03 ']Chyba z moim xBoxem cos nie tak bo jak pisalem wczesniej nie widzi plytek z wmv i nie powiodla mi sie tez proba polaczania z mediacenter, po wprowadzeniu 8 cyfrowego kodu i probie polaczenia jest komunikat braku IP i cos tam jeszcze, a na kompie sugeruja problem z firewallem, czy powinien byc wylaczony ? no i co z tym upgradem czy powinienem polaczyc sie z xBoxLive a gdzies bylo ze po upgradzie sa jakies przycinki przy odtwarzaniu ? poradzcie cos panowie bo chcialbym wreszcie obejzec jakis filmik, pozdrawiam wszystkich HDmaniakow[/quote]

[1]Musisz zrobić upgrade bo to on wprowadza to, że konsola widzi plik więc nie można mówić, że coś potem będzie przycinać skoro wcześniej nic nie odtwarza....upgrade daje support plików WMVHD z kieszeni

[2]Szczerze nie wiem co może być problemem. Powinno wszystko śmigać. Ja mam wyłączony FW. Czysty Media Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze nie moge zrobic upgradu ! mam wersje core i podczas proby upgradu dostalem komunikat, ze do upgradu potrzebny jest dysk lub karta pamieci (storage device), mial ktos podobny problem ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To naturalne, dysk lub karta pamięci jest wymagana, nie można zrobić upgrade'u nie posiadając ani tego ani tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Ja już poprostu wymiękam. Mam Xboxa360 podłączonego do Media Center juz jakis czas i wszycho jest OK ale do czasu ! Wczoraj chciałem zobaczyc sobie filmik a tu konsola piszę że nie może się podłączyc do kompa ! Miałem już tak kiedyś i musiałem przeinsatlowac windę. Ale to nie jest rozwiązanie co 2 miechy instalować windę od nowa.
Może ktoś się spotkał z czymś takim i zna odpowiedz. Napewno nie jest to firewall ani antywirus. Gdy klikam CTRL ALT DEL to widze że jest jakis użytkownik dodatkowy podłączony (XBOX) ale na x-ie MEdia Center się nie uruchamia! Proszę o pomoc. Jakis sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po ciezkich bojach udalo mi sie troche wycisnac z mojego xBoxa, ale nie do konca:
1. Oczywiscie po zastosowaniu karty pamieci update sie powiodl i konsola zaczela widziec plytki z wmv
odtwarza calkiem przyzwoicie lecz jednak co okolo 10s obraz zostaje przelamany, to samo jest przy odtwarzaniu
zwyklych DVD (chyba wina napedu DVD, mam Samsund ?)
2. Przy bezposrednim polaczeniu konsoli z moim modemem internetowym wszystko jest ok, zainstalowalem xBox Live, zalozylem konto itd.
wszystko chula, to samo przy polaczeniu przez routher rowniez wszystko chodzi, kiedy do routhera podlaczam jeszcze kompa konsola juz nie
widzi netu, przy tescie podaje brak IP, a takze wszelkie proby odpalenia Media Center nie powiodly sie
3. Zdesperowany wpadlem na pomysl i polaczylem konsole bezposrednio z kompem (ale kablem skrosowanym) i Media Center sie odpalil, musze
przyznac, ze jestem pod wrazeniem uzyskanych w ten sposob mozliwosci ;)

na koniec jedno podstawowe pytanko czy w Media Centerze powinien byc zainstalowany jakis pakiet kodekow ? poniewaz komunikat odnosnie
braku kodekow otrzymalem w momencie proby uruchomienia 4GB pliku KingKpnga, natomiast 1GB plik z koncertu JMJarre odtwarza sie,
oczywiscie obydwa pliki to TSy po zmianie na mpg, z gory dzieki za wszelkie porady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś z was problemy z instalacją Windows Media Center ? myślałem, ze to będzie chwila i juz bede mogl cos zobaczyc na TV, ale jednak tak nie jest :/ nie chce mi sie instalowac ten Update Rollup 2 :/ nie wiem czemu, .NET Framework 1.1 zainstalowany, Media Center tez, a tu error wyskakuje, ze "Instalacja poprawki dla Windows Media Center Edition 2005 nie moze byc wykonana poniewaz jezyk zainstalowany na twoim systemie jest inny niz ten z poprawki" no tak bo ten Rollup 2 jest tylko ENG, sprawdzalem na polskiej stronie Windowsa i nie ma wer. polskiej tej poprawki - Rollup 2.

Jak instaluje program - XboxMCEFULL-ENU to po pewnej chwili sprawdzania itp. pisze mi, ze "Ten program moze byc zainstalowany tylko na PC z WMC" ...
Miał ktoś tez taki problem i znalazł rozwiązanie ? Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty instalujesz Windowsa Media Center czy doinstalowywujesz XboxMCEFULL-ENU ?

bo mi to wyglada jak bys instalowal XboxMCEFULL-ENU przy zwyklym XPku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawelek1' post='38732' date='12.02.2007, 17:46 ']na koniec jedno podstawowe pytanko czy w Media Centerze powinien byc zainstalowany jakis pakiet kodekow ? poniewaz komunikat odnosnie
braku kodekow otrzymalem w momencie proby uruchomienia 4GB pliku KingKpnga, natomiast 1GB plik z koncertu JMJarre odtwarza sie,
oczywiscie obydwa pliki to TSy po zmianie na mpg, z gory dzieki za wszelkie porady, pozdrawiam.[/quote]

TS TSowi nie równy, to tylko kontener. King Konga masz prawdopodobnie w h.264 a podejrzewam że Jarre'a w MPEG2. Czy xBox odtworzy h.264? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='39578' date='20.02.2007, 10:48 ']To ty instalujesz Windowsa Media Center czy doinstalowywujesz XboxMCEFULL-ENU ?

bo mi to wyglada jak bys instalowal XboxMCEFULL-ENU przy zwyklym XPku[/quote]

WMC mam juz zainstalowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wybierasz odpowiednia werse nakladki ze stony M$ (w zaleznosci do jakiej wersji WMC)
instalujesz w PC (wpisujac 8 cyfrowy kod z x360), potem reset i jak odpalisz powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy zna ktos dobry program co przerobia plikow avi hd,x264 hd, xvid hd,mkv hd, mpg hd na odtwarzany przez 360 wmv hd????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy istnieje mozliwość streamowania .ts\mpg z MediaCenter Pc do X360, ale z napędu DVD w PCcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,
już działa i avi przez transcode 360 też płynnie idą tylko trzeba po około 5 sek. rozpocząć odtwarzanie od początku.

Mam jeszcze jedno pytanie bo z tego co wyczytałem na tym forum nie zostało wyjaśnione do końca.
Czy można odtwarzać ts/mpg/avi (HD) na X360 (stream z MC PC) zrobione w H.264? Oczywiście nie chdzi mi tu o mp4 i inne badziewia w H.264 tylko 1080p w np. ts(mpg).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie jak odpalić .ts-y oczywiście przerobione na .mpeg ale w Windows Media Player 11? Bo chyba jednoznacznie to nie było stwierdzone, a nie chce specjalnie instalować Media Center... pliki .wmv odtwarza mi normalnie - laptopa na wifi widzi, xbox360 podłączony kablem lan do routera wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam zamiar kupic xboxa 360 między innymi z myślą o odtwarzaniu filmów HD. Jednak posiadam bardzo dużo filmów w formacie mkv. Czy na dzień dzisiejszy coś drgnęło i można odtwarzać te pliki, czy trzeba je najpierw odpowiednio przerobić, żeby potem stream'ować do konsoli? Drugie moje pytanie dotyczy głośności owego Hd playera, czy przyzwyczailiście się do tego hałasu czy juz jest wam to bez znaczenia i nie zwracacie na top uwagi?

Pozdrawiam
Z góry dziękuje za zainteresowanie oraz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...