Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu zainstalowałem Windows Media Center 2005 i dzieki temu mogę testować X360 jako prawdziwy SET-TOP BOX. Czy przesadzam z tym okresleniem? Nie. Sam M$ tak nazywa X360. Mozna go tak nazwac poniewaz mamy do czynienia z klonem Media Centera na konsoli. Czyli: mp3, Video (HD), Zdjecia, Telewizja (nagrywanie itp), odtwarzane wprost z Komputera po kablu lub WI-FI.

[size=1]Xbox 360 Media Setup
With Xbox 360, you can:

Connect to a computer running Windows Media Center and

Listen to your music collection
View pictures
Watch live TV
Pause and replay live TV
Record TV shows then watch them later
Watch Videos
Download and watch movies
Buy music online[/size]


Procedura podlaczenia konsoli do PC z MCE2005 jest banalna i sprowadza się do sciagniecia ze strony M$ uaktualnienia ktore pozwoli widziec sie nawzajem PCtowi i konsoli.
Po dosc dlugiej instalacji siadamy sobie na kanapie z pilotem od konsoli lub bezprzewodowym padem (nadaje sie do tego bardzo dobrze):

[img]http://hdtvpolska.com/x360/1.jpg[/img][img]http://hdtvpolska.com/x360/2.jpg[/img]

I widzimy takie same MENU jak na PC z Media Center:

[img]http://hdtvpolska.com/x360/3.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/4.jpg[/img]

Opis jaki meteriał HD chodzi na konsoli w edycji postu ponizej....


[b]Co to wszystko oznacza?[/b]

Ze chyba moge sprzedać Snazio (jasne hehe). Ja Snazio uzywam tylko jako streamer czyli tak samo jak teraz X360. Jestem strasznie zaskoczony tym wszystkim co zobaczylem. Niewiem jak to mozliwe ale obraz po componencie wydaje mi sie lepszy niz po DVI...a widzialem Snazio po Componencie i bylo duzooo gorzej niz DVI czyli roznice mam w glowie.

Xbox to przedewszystkim konsola do grania a to dostajemy jako GRATIS...Core kosztuje 1200zl.... czy musze cos dodawać jaka jest oplacalnosc takiej inwestycji?

Narazie tyle tak na szybko i na gorąco

Ps. Strony internetowe tez chodzą :rolleyes:

Ps2. No i jaki jest Design Menu itp...to to poezja. Nie ma urzadzenia z tak ladnym i przemyslanym menu.


[color="red"][b][size=18]EDIT 03.04.2006, 23:30 :[/size][/b][/color]



[b]Jak to wszystko połączyć?[/b]

[b][color="blue"]Potrzebujemy:[/color][/b]

-Xbox 360
-Komputer z systemem Windows Media Center najlepiej 2005
-jakis Router tez by sie przydal zeby podlaczyc to wszystko razem lacznie z internetem

[b]Działamy:[/b]

Najpierw działamy na komputerze. Gdy mamy już system Media Center idziemy na strone: www.xbox.com/pcsetup Klikamy na przycisk SETUP, potem na linka: Xbox 360 Media Download page, potem wybieramy jaki mamy system i sciagamy programik, ktory ma 81MB i nazywa się: [b]XboxMCEFULL-ENU[/b]
Jest to nakladka na Media Center ktora umozliwi nam kontakt z konsolą. Po instalacji nakladki i kilku menu komputer poprosi Nas o ośmiocyfrowy numer tzw. setup key. Czyli czas odpalić X360, wesjc w zakladke gdzie mamy logo Media Center i go klikamy. Konsola nas powita blalala i dojdziemy do ekranu z upragnionym kodem. Spisujemy go i wpisujemy w kompie. Potem komputer sprawdzi czy mamy dość szybkie polaczenie miedzy PC>Konsola i koniec. Juz wiecej tego robic nie trzeba bedzie. Robimy restart i to tyle zabawy z komputerem. Teraz gdy odpalimy przycisk Media Center w konsoli zostaniemy przeniesieni do takiego samego, super zrobionego Menu jak na PC z MCE.

[img]http://hdtvpolska.com/x360/3.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/4.jpg[/img]

Od tego momentu stają dla nas otworem zdjecia, mp3, filmy, tv, itd wszystko to co mamy na naszym komputerze.

[b]Materiał HD - co chodzi a co nie[/b]


[b]WMVHD z zabezpieczeniem DRM i bez DRM:[/b]

Jezeli mamy cos w WMVHD na DVD to najpierw odpalamy film z plyty i pozyskujemy licencje na parę dni (potem trzeba powtorzyc manewr czyli wszystko standardowo tak jak zawsze w przypadku DRMu). Po tej operacji mozemy sobie zgrać pojedynczy plik z filmem (taka jest struktura plyt WMVHD) na dysk i juz nasz X360 bedzie go widziec i odtwarzac bez zadnego problemu (Film z DRM ma malutki wykrzyknik w rogu ikonki co widać na zdjeciach). Chodzi WSZYSTKO. Ale nie ma się co dziwić! Wkoncu to wszystko jest Microsoftu to jak mogloby nie chodzić. Sprawdzałem na:

Amazon (IMAX) 1080p WMV HD WMA 5.1 1 DVD ENG
Coral Reef Adventure (IMAX) 720p WMV HD WMA 5.1 1 DVD ENG
Journey Into Amazing Caves (IMAX) 1080p, 720p WMV HD WMA 5.1 2 DVD ENG
Speed (IMAX) 1080p WMV HD WMA 5.1 1 DVD ENG
The Magic Of Flight (IMAX) 1080p, 720p WMV HD WMA 5.1 2 DVD ENG
To The Limit (IMAX) 1080p WMV HD WMA 5.1 1 DVD ENG

Jak mowie az do 1080p i z 5.1 po optyku wszystko idzie jak masło.

[b]Pliki .ts[/b]

Plikom .ts zmieniamy koncowke na .mpg (np. program filenamer jest do tego rewelacyjny>zmienia hurtowo nazwy plikow > jedno klikniecie i mamy wszystko .mpg) i po tej operacji Konsola widzi i odtwarza nasze ukochane TSYYYYYYYYY!!!

Sprawdzalem dość sporo filmów, tych najlepszych o najwiekszym bitrate. Wszystko idzie plynniutko, wszystko! Sprawdzone:

Dema: SONY (nie idzie na Snazio), Hitachi, Panasonic (tnie sie na Snazio po kablu i z kieszeni), Pioneer itd... > niewiem moze mam cos ze wzrokiem ale dla mnie jakosc jest inna niz to co widzialem dotychczas (czytaj lepsza....a przeciez to component). Trzeba wziasc pod uwage ze ciagle mielismy do czynienia tylko z Sigmą...

Filmy: Shrek 2 (18MB/s), Riddick, Cast Away 720p, Zolnierze Kosmosu, Tropical Rainforest, Sahara.1080i.OAR, LOTR:ROTK (18MB/s), Madagascar 720p, Niemamocni 1080i,

Eric.Clapton-Live.In.Japan.1080i. gra takze bez dzwieku jak wszystkie odtwarzacze > tu nie bylo niespodzianki. Obraz oczywiscie powala...

Obciazenie procesora minimalne i takie jak w innych odtwarzaczach typu Snazio - jakies 24%-30% max.



[b]Pliki .avi oraz .mov[/b]

Ogolnie Media Center niewidzi plików .avi oraz. .mov Niepomoze zmiana koncowek na .mpg Widac ze jest to przyblokowane programowo bo podglad pod filmy jest.
Potrzebujemy zatem specjalny programi do naszego komputera ktory bedzie w locie zamienial nam pliki filmowe na widoczne przez konsole. Sa 3 do wyboru:

-transcode360-v1.0-B2
-VLC360-v1.2 (bazuje na VLC > moim zdaniem to najlepszy program z tej trojki)
-MCE Video Encoder

Kazdy znich zostanie omowiony jezeli ktos bedzie mial problem poniewaz są proste i w sumie oprocz instalacji nic nie trzeba robic. Polecam tez zainstalowanie tego:
WMEncoder Microsoftu i wszystkich kodekow typu Divx itp. Wtedy nie bedziemy mieli zadnych niespodzianek podczas puszczania jakich kolwiek filmow.

Obrazki z VLC360:

[img]http://hdtvpolska.com/x360/VLC360.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/VLC3602.jpg[/img]

Odpalanie filmu ktory bedzie dekodowany w locie za pomocą roznych programow:

[img]http://hdtvpolska.com/x360/Odpalanie.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/Odpalanie2.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/Odpalanie3.jpg[/img]

[b]Pliki .avi i .mov niskiej rozdzielczosci (Divx, Xvid itd)[/b]

Wszystko chodzi idealnie. Polecam uzywać VLC360. Jest to najlepsza tego typu aplikacja. Obciazenie procesora nie jest maksymalne oraz chodzą napisy .srt. Moze napisze zalety tego programu ze stronki:

You can now install VLC360 anywhere you want on your Windows MediaCenter PC.
* Update of VLC (should solve problem with crashing of interface when using special characters)
* Support of subtitles in SRT format.
* For DVDs in .img and .iso it will auto select the french language (can be changed to english see forum thread).
* Support of more formats (I have no exact list)
* VLC will start as service (background application) on your PC.

Dobrze widzicie. Mozna odpalac filmy na DVD z obrazów : ) ) ) ) ) REWELKA

Pozostale programy takze radza sobie idealnie ale np. tam nie mozna odpalic napisow.

[b]Pliki .avi i .mov wysokiej rozdzielczosci (Divx HDitd)[/b]

I tu pies pogrzebany. Chyba ze moj komp nie wyrabia (1.6 Centrino). Filmy troche skaczą co jest i tak nie lada wyczynem ze chodzą a przeciez sa konwertowane w locie! Sprawdzalem:

-Praying Mantis 720p .avi
-Last Samurai 720p Divx HD
-Madagascar 720p Divx HD

Przy kazdym programie mam 100% procka.

[b]Filmy na DVD[/b]

Filmy oczywiscie chodza z kieszeni oraz dzieki Media center mozna odpalac obrazy filmow z dysku PC. Trudno mi powiedziec czy sa upscalowane..ja roznicy nie widze miedzy roznymi odtwarzaczami...za duzo juz widzialem HD..

To chyba wszystko. Podsumowujac kupując konsole nowej generacji jaką jest Xbox 360 (Core za 1200zl) calkiem przypadkowo dostajemy coś alla Snazio i to jest niesamowite. Ba plusy ktorych nie ma zaden odtwarzacz HD jak np.
-plynne 1080p z DRM,
-dzwiek po optyku z WMVHD, (prawie kazdy ma tylko optyka)
-czytanie obazow plyt DVD
Teraz juz mozna meczyc rodzicow albo zone zeby kupić odtwarzacz HD hehe. Wedlug mnie wszelkie narzekania nie maja tutaj racji bytu poniewaz nikt nigdzie nie pisze ze konsola ta ma odtwarzac cokolwiek wiecej niz filmy na DVD. A tu taka niespodzianka.

Aha bez Media Center ale XP z SP2 mozna streamowac tylko mp3 i Zdjecia programem WMConnect.

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/odtwarzacze-sieciowe-hd/inne/xbox-360-jako-odtwarzacz-filmow-hd-tak-r68][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to super. A co z x264? Probowales jakis filmik tym zakodowany odtworzyc? Ciekawe czy to PCtowe transkodowanie w locie pogarsza jakosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rgmbr' date='03.04.2006, 00:51 ']No to super. A co z x264? Probowales jakis filmik tym zakodowany odtworzyc? Ciekawe czy to PCtowe transkodowanie w locie pogarsza jakosc?
[right][post="3115"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Juz troche emocje opadly wiec moge napisać troche na zimno na ten temat.
Ogolnie zabawa z dekodowaniem w locie ma sens ale tylko ze zwyklymi Avikami, Divxami itp.
Jak odpalam cos w Divx HD to jednak potrafi skoczyc film i to nie raz. Procka mam na 100%. Mam Centrino 1,6 wiec moze na mocniejszym szlo by plynnie.

Plikow .mov niewidzi co jest oczywiste i nie bawilem sie nimi bo oprocz jakiegos sampla nic w tym niemam.

Mysle ze jednak .ts + WMVHD (czyli 96% wszystkiego) to naprawde duze wydarzenie. Przeciez to konsola a potrafi tyle co Snazio w kwestii odpalania a nawet wiecej!! (DRM i plynne 1080p i dzwiek z WMVHD po optyku czyli cyfrowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z naszymi ukochanymi napisami ??? Jest w ogóle możliwość odtwarzania z napisami ?
Prawidłowe odtwarzania napisów to dla mnie połowa sukcesu.
Ciągle mam nadzieję, że KISS stanie na wysokości zadania i stanie się funkcjonalny ze 100% obsługą napisów.
No ale gdyby XBOX360 sobie z tym radził to biorę go bez wahania.
Mógłbyś gmeru przetestować sprzęcik pod kątem napisów ?

Rozumiem, żeby XBOX działał jako streamer należy zakupić Windows Media Center 2005 ? Na XP Home nie pójdzie ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] To jest zaskakująca cecha Xbox-a.
Czyżby jedyny sposób na płynne 1080p wmvhd z DRM ?
Wyglada, że tak.
Podana lista zawiera pozycje o bardzo wysokim bitrate.
Właśnie: czy i jak zagra avi: Modliszka 720p ? KISS pod nowym FW gra i wyświetla szczegóły kodeka któryn określa jako WMV3.

[2] Windows Media Center jako OEM jest juz oferowany w sieci Saturn-Media (Ci od spodni). Działa tylko z tą płytą główną na której jest instalowany. Bo to OEM. Licencja nie przechodzi na inny komo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
bardzo ciekawy post. Napisz dokładniej, co trzeba zrobić i czego potrzeba, by mieć dostęp do takich możliwości.

Przy okazji, czy istnieje możliwość podłączenia dysku zewnętrznego i odtwarzania z niego filmów? Jeśli tak, czy wszystko również idzie płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam xboxa1 i uzywam go zamiast stacjonarnego dvd z powodu oprogramowania media center ale nie microsoftowego. Jakby ktos mogl porownac microsoftowe ...
Na jedynce oczywiscie nie ma mowy o HD , nawet 720p - potrafi to ruszyc ale jak jest 5 klatek na sekunde to duzo.

Co do 2ki to potencjal kryje sie w procku grafiki. Zarowno ati jak nv daja wsparcie swoich kart dla sprzetowego dekodowania hd wiec i do 2ki trafi to pewnie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru nie bede ukrywal ze jest to dla mnie przelomowy temat na tym forum. W koncu bede mial pretekst zeby kupic konsole (jako stary kon) i nie tlumaczyc sie przed zona ;) A uwierz to jest problem :D
Moglbys zamiescic jakis schemat polaczenia tego wszystkiego do przyslowiowej 'kupy' (za przeproszeniem) ?

Pzdr MAro

Ps. Przylaczam sie do pytania Piopio o napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rgmbr' date='03.04.2006, 00:51 ']No to super. A co z x264? Probowales jakis filmik tym zakodowany odtworzyc? Ciekawe czy to PCtowe transkodowanie w locie pogarsza jakosc?
[right][post="3115"][/post][/right][/quote]

Wiec sprawdzilem juz wszystkie 3 programy do dekodowania w locie nieobslugiwanych plikow seryjnie przez media center czyli .avi i .mov i jezeli chodzi o .mov w niskiej rozdzialce to idzie plynnie jezeli chodzi o kodowanie w x264 to idzie (!!) ale potrafi skakac.
Widac ze chyba moj komp niewyrabia z dekodowaniem plikow HD: .avi i .mov chociaz mam 1.6 Centrino wiec cos czuje ze moze skakac wszedzie ale moze i nie:)

[quote name='Piopio' date='03.04.2006, 07:37 ']A jak jest z naszymi ukochanymi napisami ??? Jest w ogóle możliwość odtwarzania z napisami ?
Prawidłowe odtwarzania napisów to dla mnie połowa sukcesu.
Ciągle mam nadzieję, że KISS stanie na wysokości zadania i stanie się funkcjonalny ze 100% obsługą napisów.
No ale gdyby XBOX360 sobie z tym radził to biorę go bez wahania.
Mógłbyś gmeru przetestować sprzęcik pod kątem napisów ?

Rozumiem, żeby XBOX działał jako streamer należy zakupić Windows Media Center 2005 ? Na XP Home nie pójdzie ?

pzdr
[right][post="3122"][/post][/right][/quote]

Napisy chodzą idealnie. Ale muszą być w .srt no ale to w sumie tez juz norma. Polską czcionke się ustawia wiec tez jest. Przyklad:

[img]http://hdtvpolska.com/x360/napis1.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/napis2.jpg[/img]



[quote name='hobb3' date='03.04.2006, 08:40 ']Witam,
bardzo ciekawy post. Napisz dokładniej, co trzeba zrobić i czego potrzeba, by mieć dostęp do takich możliwości.

Przy okazji, czy istnieje możliwość podłączenia dysku zewnętrznego i odtwarzania z niego filmów? Jeśli tak, czy wszystko również idzie płynnie?
[right][post="3125"][/post][/right][/quote]

Nie mozna odtwarzac z dysku filmow poniewaz mowa jest tylko o streamowaniu a gdyby mozna bylo z dysku to niebylo by potrzeby instalowania media centera.
Gdy podlaczysz dysk zewnetrzny (pen, dysk 2,5 3,5 itp ) to mozesz ogladac z niego zdjecia i sluchac mp3. Ale filmy opieraja sie na Media center.
Opis wszystkiego bedzie w osobnym poscie pozniej (jak skonfigurowac itp)


[quote name='Tom0000' date='03.04.2006, 09:40 ']Mam xboxa1 i uzywam go zamiast stacjonarnego dvd z powodu oprogramowania media center ale nie microsoftowego. Jakby ktos mogl porownac microsoftowe ...
Na jedynce oczywiscie nie ma mowy o HD , nawet 720p - potrafi to ruszyc ale jak jest 5 klatek na sekunde to duzo.

Co do 2ki to potencjal kryje sie w procku grafiki. Zarowno ati jak nv daja wsparcie swoich kart dla sprzetowego dekodowania hd wiec i do 2ki trafi to pewnie szybko.




[right][post="3127"][/post][/right][/quote]

Proste :) Zlamanie = the best player na rynku i nic tego niezmieni bo wiadomo ze to bardzo szybko rozwijajaca sie scena. To co ma teraz KISS (pogoda,radia itp) to juz mial XBOX w 2000 roku ; )

[quote name='Maro' date='03.04.2006, 14:07 ']Gmeru nie bede ukrywal ze jest to dla mnie przelomowy temat na tym forum. W koncu bede mial pretekst zeby kupic konsole (jako stary kon) i nie tlumaczyc sie przed zona :D A uwierz to jest problem :P
Moglbys zamiescic jakis schemat polaczenia tego wszystkiego do przyslowiowej 'kupy' (za przeproszeniem) ?

Pzdr MAro

Ps. Przylaczam sie do pytania Piopio o napisy.
[right][post="3144"][/post][/right][/quote]

To samo wczoraj mowil janunio. DOKLADNIE TO SAMO :))))))))))) (haha teraz bedzie pretekst zeby miec cos do granka;p)To naprawde jest przelom bo przeciez kupujemy to do grania a przypadkowo dostalismy cos takiego. Niemozna nawet pisnac slowka narzekania poniewaz to jest konsola i nie jest reklamowana jako player HD (jak KISS ktory krzyczy a okazalo sie to co sie okazalo...) a okazalo sie ze radzi sobie z .ts i WMVHD ;)

Wkrotce pojawi sie post jak wszystko podlaczyc i jakich programow uzywac bo troche tego jest. Nie bede wszystkiego mieszac w jednym poscie. Tutaj tylko ciekawostki i pytania.

[quote]Właśnie: czy i jak zagra avi: Modliszka 720p ? KISS pod nowym FW gra i wyświetla szczegóły kodeka któryn określa jako WMV3.[/quote]

Praying Mantis jest avi wiec troche tnie bo jest w locie dekodowany (wogle pliki HD w locie dekodowane to jakies nieporozumienie i tak niezle ze to wogle chodzi i tylko skacze). Najfajniejsze jest to ze Media Center widzi pliki AVI w podgladzie czyli mamy sztuczne zablokowanie.

Ale jak mowie...to wszystko to przypadek...ja dziekuje za takie przypadkowe dzialanie tylu rzeczy.

Ps. Sprawdzalem licencje DRM to pobralo ją do 9 kwietnia. Potem trzeba znowu pobrac.

Ps.2 Oczywiscie jak sie ma PC z Media Centerem i Karte SAT itp to mozna sobie ogladac to wszystko na TV : ) i Radia sluchac :) Poprostu pelna funkcjonalnosc MEDIA CENTERa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Tom0000[/b] - w temacie starego Xboxa i 720(p).

Znajdź starą wersje XBMC (nowe też czasami ok) i wyłacz wszystkie filtry posprocessingu (i inne przeszkadzacze) - spokojnie materiał do 720p ( czasami zwolni - jak scena szybka) odtwarza jak kodek jakiś typowy.

Ps - 5kbps mam np na 1920*1080 (ale też odpali - choć nie wszystko -sporo od kodeka zależy), zas Microsoftowy MC ma się nijak do XBMC. ;)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porządny update pierwszego postu. Zapraszam do lektury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki hojlo1 , ale pewnie musialbym znac szczegolowiej wersje , drivery aby sie w tym nie pogubic.

Jak przyszlosci mojego sprzetu divix/hdtv nie widze na chwile obecna w xboxie. Na razie stawiam na dreamboxa dm8000. Ma miec mozliwosc instalacji czytnika dvd (slim) - wiec w przyszlosci hddvd/blue ray.
A jako sat hdtv pelna obsluga mpg4, ethernet, dysk, skrypty itd.

(A w gry jesli juz gram to sieciowe lub takie co wymagaja wszystkich klawiszy klawiatury, wiec konsola i tak nigdy do gier nie bylaby uzywana) Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru, mam pytanie czy twój xb2 jest 'modded'? czy fabryka, nie mogę się doczytać.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do pytania bo nigdzie nie słyszałem o poprawionych xb2. Chciałem czekać na PS3, ale może nie ma sensu bo na Kissa też czekałem i du***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiss jeszcze będzie chodził dobrze. To kwestia czasu aż dopracują firmware.
Choć obawiam się z drugiej strony, że sytuacja będzie podobna jak w przypasku DP-450 i DP-1000 - w końcu chodziły dobrze ale naprawdę dobrze to chodzą dopiero ich nastecy: DP-500 (swego czasu) oraz DP-1100 - który jest chyba najlepszym odtwarzaczem DIVX na rynku. (no może poza 558 - drogim jak cholera)
Czekamy wieć na KISS DP-700 ;-), który już będzie w pełni dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Piopio[/b] - ja jako stary KISSowicz (nick niezmienny - a i 508 miałem w domu itp....reszte chyba znasz z forum KISSa)... .
Moge Cię zapewnić, że KISS (obojętnie który model - wyłączając wersję HD) , ma się tak do stareo Xboxa, jak jak: zepsuty/stary np MERCEDES E (czyli wygląda, a jechać nie chce, bo to mu nie pasuje, albo to....) a np. nowego z salonu (brzydkiego stylistycznie) Merca (nich bedzie, ze klasy "A", ale full serwisowany).
Xbox jedzie: kiedy chce i jak chce, a przy nim KISS tylko wygląda (pojeździ po okolicy, bo nawet za granicę nie wypuszczą, a i tak strach dalej...).

Kto ma Xboxa z XBMC, wie o czym piszę . :blink:

Co do nowego Xboxa (360) - z utęsknieniem czekam na wersję "modded" ([u] brak obecnie[/u]), bo mam przesiąść się wyłacznie na niego (bedzie znowu brzydki, ale żaden KISS/Snazio/??? nie dorówna tej zabawce). :(

(wyjaśnię dlaczego - Xbox360/stary, to dzieło Microsoftu i jeżeli sie uda , to co ze starym, to soft będzie pisał ZNOWU cały świat, a obecne wesje XBMC są przerabiane - praktycznie codziennie - przez specjalne "teamy"....czyli pojawi sie jakis drobny problem ...jutro już go nie ma). :o

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='04.04.2006, 11:46 ']Gmeru, mam pytanie czy twój xb2 jest 'modded'? czy fabryka, nie mogę się doczytać.

Pozdr.
[right][post="3207"][/post][/right][/quote]

Nie narazie poprawionych X360 niema. Cos tam wymodzili ale tylko do gier. Hakneli FW napedu DVD. Wgrywasz nowy i chodzą ISO ale to narazie nie jest takie proste. Oo razu mowie ze trzeba wyjac naped z konsoli, podpinac pod PC itp. No i sama zmiana FW jest max porąbana ale to ma sie zmienic. Ma byc ladnie i szybko:)

[quote name='subzer0' date='04.04.2006, 14:05 ']Przyłączam się do pytania bo nigdzie nie słyszałem o poprawionych xb2. Chciałem czekać na PS3, ale może nie ma sensu bo na Kissa też czekałem i du***
[right][post="3217"][/post][/right][/quote]

W sumie PS3 to troche inna para kaloszy : ) Narazie mamy porownanie Xa1 i PS2 to wogle niebylo porownania pod wzgledem sceny ale co bedzie z PS3 to chyba tylko wrozka wie...do PS3 to jeszcze maaaaaaasa czasu. Bardzo zaokrąglajac to rok...(listopad jakoś) wiec to sa juz czekania zbyt dlugie ; ) Do tego czasu to mozna juz chyba odlozyc albo sprzedac potem Xa. Ale ja jestem zdania ze kazda konsola jest inna i niemozna mowic ktora lepsza. KAZDA jest zajebista! A PS3 bedzie napewno inna. Tam juz bedzie bluray itp beda to juz czasy nowych nosnikow...w sumie nie ma co porownywac do terazniejsznych czasow...

[quote name='Piopio' date='04.04.2006, 15:56 ']Kiss jeszcze będzie chodził dobrze. To kwestia czasu aż dopracują firmware.
Choć obawiam się z drugiej strony, że sytuacja będzie podobna jak w przypasku DP-450 i DP-1000 - w końcu chodziły dobrze ale naprawdę dobrze to chodzą dopiero ich nastecy: DP-500 (swego czasu) oraz DP-1100 - który jest chyba najlepszym odtwarzaczem DIVX na rynku. (no może poza 558 - drogim jak cholera)
Czekamy wieć na KISS DP-700 ;-), który już będzie w pełni dopracowany.
[right][post="3220"][/post][/right][/quote]

Nic nie mow o czekaniu na nowego KISSA : ))))))))))))))))))))))))))))))))) hehe

[quote name='hojlo1' date='04.04.2006, 16:51 '][b]Piopio[/b] - ja jako stary KISSowicz (nick niezmienny - a i 508 miałem w domu itp....reszte chyba znasz z forum KISSa)... .
Moge Cię zapewnić, że KISS (obojętnie który model - wyłączając wersję HD) , ma się tak do stareo Xboxa, jak jak: zepsuty/stary np MERCEDES E (czyli wygląda, a jechać nie chce, bo to mu nie pasuje, albo to....) a np. nowego z salonu (brzydkiego stylistycznie) Merca (nich bedzie, ze klasy "A", ale full serwisowany).
Xbox jedzie: kiedy chce i jak chce, a przy nim KISS tylko wygląda (pojeździ po okolicy, bo nawet za granicę nie wypuszczą, a i tak strach dalej...).

Kto ma Xboxa z XBMC, wie o czym piszę . :blink:

Co do nowego Xboxa (360) - z utęsknieniem czekam na wersję "modded" ([u] brak obecnie[/u]), bo mam przesiąść się wyłacznie na niego (bedzie znowu brzydki, ale żaden KISS/Snazio/??? nie dorówna tej zabawce). :(

(wyjaśnię dlaczego - Xbox360/stary, to dzieło Microsoftu i jeżeli sie uda , to co ze starym, to soft będzie pisał ZNOWU cały świat, a obecne wesje XBMC są przerabiane - praktycznie codziennie - przez specjalne "teamy"....czyli pojawi sie jakis drobny problem ...jutro już go nie ma).  :o
[right][post="3221"][/post][/right][/quote]

hojlo1 widze ze ty tez siedzisz troche w temacie: ) Fajnie : ) XBMC jak piszesz codziennie jest uaktualniany ...bez kitu dzien w dzien...Z TAKĄ SCENĄ MOZNA BYC SPOKOJNYM O LOSY X360 : ) Jedyneczka lyka wszystko kiedy chce i jak chce i to jest wlasnie piekne : ) Gdyby byla troche mocniejsza to i HD by lykala. A tak musimy troszke poczekac. ALe przynajmniej wiemy ze bedzie pieknie : ) Bo to mozna powiedziec z cala pewnoscią... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Gmeru[/b] - był w sprzedaży/jest???? (ale nie u nas) Xbox z prockiem 1400MHz i "podwójnym" ramem (cena w przeliczeniu ok 2000zł).
Podobno zero klopotu do 1080i.

Ten wątek to ze 2lata temu śledziłem (pamietam, ze specjalny XBMC był, bo cos tam przyśpieszało...jak na tradycyjnym było). :blink:

Ps - czekam na "modded X360" , a jak nie to raczej MediaCenter PC (ale np. z softem do wyboru, by zadziałał, jak XBMC (dla reszty plików), bo np stary X i potrafi stream nagrywać z np.: Dboxa/DreamBoxa itp. (opisane na innych forach).
Po wrażeniach z tą zabawką nie widzę konkurenta w funkcjonalności. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hojlo1' date='04.04.2006, 22:20 '][b]Gmeru[/b] - był w sprzedaży/jest???? (ale nie u nas) Xbox z prockiem 1400MHz i "podwójnym" ramem (cena w przeliczeniu ok 2000zł).
Podobno zero klopotu do 1080i.

Ten wątek to ze 2lata temu śledziłem (pamietam, ze specjalny XBMC był, bo cos tam przyśpieszało...jak na tradycyjnym było).  :blink:

Ps - czekam na "modded X360" , a jak nie to raczej MediaCenter PC (ale np. z softem do wyboru, by zadziałał, jak XBMC (dla reszty plików), bo np stary X i  potrafi stream nagrywać z np.: Dboxa/DreamBoxa itp. (opisane na innych forach).
Po wrażeniach z tą zabawką nie widzę konkurenta w funkcjonalności.  :(
[right][post="3240"][/post][/right][/quote]

Po raz enty to samo ale co tam: z taką SCENĄ LUDZI konkurencji byc nie moze, ale wkoncu to raczej wkracza juz w swiat konsol a wiemy jaki to swiat DUZY :o

Co do Xboxa z innym prockiem i ramem to jasne ze tak. To jest taka firma co go produkowala : ) bo glownie tu chodzi o procek. Ram to sobie mozna samemu wlutowac (na xbox-scene.pl maja chlopaki) ale to glownie do emulatorow. Ale cena tego Xa z tej firmy byla dosc duza.

Co do Dreamboxa na na znanym chyba wszystkim forum DVB wlasnie kiedys czytalem co oni tam wyprawiaja z nim O_o ale do tego niedoszedlem bo DBoxa nie mialem ; ) A szkoda hehe

Ja wiem ze Media Center to moze byc utrudnienie dla wielu (a co to Polak nie potrafi sobie poradzic?? hehe) i moze wielu sie dziwi co sie tak podniecam skoro to tylko stream ale u NAS moze to malo popularne ale gdzie indziej to norma i to jest bardzo ale to bardzo ze tak powiem luxusowe. Wszystko udostepnione i juz :D Przeciez nie bez powodu BILL dal taka opcje...w sumie to dziala np. jak ten odtwarzacz Philipsa...mozna przeciez postawic pare X360 to duzego domu hehe i glownego Pieca.

Ja tam Snazio uzywam tez tylko jako streama > cos przyzwyczailem sie :D ale nie kazdemu cos takiego pasuje. I to rozumiem. Poprostu to jest jedna z alternatyw.

A za taka cene jaka jest teraz za X360 to uwazam ze to naprawde BARDZO OPLACALNE.

[b]Ciekawi mnie jedna rzecz[/b]

Jak to jest ze we wszystkich odtwrzaczach po componencie obraz nie jest idealny, np w menu sa lekko rozmazane ikony itp a na XO juz na dzien dobry Dash jest super ostry a filmy wydaja mi sie tak samo dobre jak po DVI i HDMI z odtwarzaczy typu Snazio...czyzby karta ATI miala lepsze wsparcie do componentu? Wkoncu wszedzie siedzi Sigma i ta tez jakies tam dekodery od tego ma...
Normalnie jak widze jakis odtwarzacz i component to od razu wiem ze nie bedzie super...a do tej konsoli podchodze calkiem inaczej...ja niewidze roznicy w jakosci obrazu! JEST IDEALNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Gmeru[/b] - w ostanim akapicie opisujesz właśnie to, co czasami na forach A/V trudno mi przekazać (teraz mam kolejny argument). :rolleyes:

Udowadniasz naocznie - ze świat miedzy stacjonarkami a PCtami się zaciera i podajesz przykład zabawki, która przwyższa jakościowo sprzęt określany (przez niektórych) jako wzorcowy.

Ps - (oczywiście gdybam), moze tajemnica (oprócz ATI) w samej mocy maszyny - robi jakiś wewnętrzy postprocessing celem dodatkowej poprawy obrazu (bylo kiedyś na forum Audio Stereo) - jak z nowych Gforców zapuszczali na projektor i "deinterlacing" GF juz wspomagany sprzetowo ale i softwarowo, przwyższał sprzet stacjonarny.
(część też w szoku była).

Trochę zazdroszczę (X360) - ale w gruncie rzeczy, to mam trochę inne hobby (co kosztuje)....do tego mam na czym czekać (wygoda wygrywa z jakoscią).

Oczywiście czekam (jak inni) na nowinki od strony multimediów (w gry żadne nie gram). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie tylko - prosiłbym o opinie tych, którzy streamują filmy z PC do odtwarzaczy przez Wi-Fi. Trzeba spełnić jakies specjalne warunki, jak z jakościa, są jakies ograniczenia ?
Aby uniknąć kabli przez cały pokój, chcę połączyć X360 z PC na drodze Wi-Fi - w tym świetle funkcjonalnośc HD o której pisze Gmeru to bajka. Czy bajka będzie miała u mnie happy end ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, piszesz o X360 tylko i wylacznie jako o czym do streamu. Rozumiem ze wystarczy jakis switch/setka lub hub/setka. A co z twardym? Przeciez dodaja 20GB do premium? Nie obsluguje obrazow plyt z twardego, nie widzi plikow np .ts czy co? Pytam jako 'niekonsolowiec' {czyt. w tym temacie lamer :) )
pzrd maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' date='05.04.2006, 12:18 ']Nurtuje mnie tylko - prosiłbym o opinie tych, którzy streamują filmy z PC do odtwarzaczy przez Wi-Fi. Trzeba spełnić jakies specjalne warunki, jak z jakościa, są jakies ograniczenia ?
Aby uniknąć kabli przez cały pokój, chcę połączyć X360 z PC na drodze Wi-Fi - w tym świetle funkcjonalnośc HD o której pisze Gmeru to bajka. Czy bajka będzie miała u mnie happy end ? :(
[right][post="3268"][/post][/right][/quote]

Nie ma opcji zeby poszlo przez WI-FI plynnie...na Snazio czy KISS tez nieidzie..tu jest problem malej przepustowosci...wszedzie jest przeciez tak samo. Na sucho moge powiedziec ze plynnie pojda Divxy itp ale o wysokiej rozdzialce plynnie mozna zapomniec. Tam jest przesyl +- 18MB/s...dla WIFI to za duzo..

[quote name='Maro' date='05.04.2006, 16:15 ']Gmeru, piszesz o X360 tylko i wylacznie jako o czym do streamu. Rozumiem ze wystarczy jakis switch/setka lub hub/setka. A co z twardym? Przeciez dodaja 20GB do premium? Nie obsluguje obrazow plyt z twardego, nie widzi plikow np .ts czy co? Pytam jako 'niekonsolowiec' {czyt. w tym temacie lamer  :rolleyes: )
pzrd maro
[right][post="3279"][/post][/right][/quote]

Oczywiscie. Mowimy tylko o streamie. Poniewaz tylko stream umozliwia ogladanie jakichkolwiek filmow z zewnatrz. Dysk w konsoli sluzy tylko dla niej czytaj: stanow z gier, trailerow z neta (też HD ale inaczej nie ma jak wyslac na dysk filmow), muzy z CD itp. Mozna podlaczyc zewnetrzne rzeczy jak peny, Dyski, PSP, itp ale video nie zobaczysz tylko muza i zdjecia. BILL zrobil to celowo...chcesz video itp kup media center i kliknij w ikonke MC w dashu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, panowie odnosnie xbox'a i xbox'a 360 polecam [url="http://xbox-scene.com"]XBOX_SCENE.COM[/url] i forum. Xbox-scene.pl to lameriada.
Xbox-scene.com to site z USA wiedza duzo wiecej na temat x'a, x360 i Hdtv.
Xbox1 tez jest rewelacyjnym urzadzeniem, najlepszy media center jaki widzialem,
mozna go kupic za grosze a zdziala wiele.
podrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='farm' date='05.04.2006, 19:07 ']Witam, panowie odnosnie xbox'a i xbox'a 360 polecam [url="http://xbox-scene.com"]XBOX_SCENE.COM[/url] i forum. Xbox-scene.pl to lameriada.
Xbox-scene.com to site z USA wiedza duzo wiecej na temat x'a, x360 i Hdtv.
Xbox1 tez jest rewelacyjnym urzadzeniem, najlepszy media center jaki widzialem,
mozna go kupic za grosze a zdziala wiele.
podrawiam.
[right][post="3309"][/post][/right][/quote]

No problem jest taki ze wlasnie na xbox-scene nie wiele jest o HDTV i X360. X1 juz dawno rozpracowano na czesci pierwsze wiec o nim mowic niemusimy. Wiadomo ze tylko stamtad czerpiemy info o programach ( a skad indziej?hehe) ale zeby dowiedziec sie czy chodzą .ts np. to juz ciezka sprawa...trzeba bylo samemu sprawdzic bo polowa wogle niewie co to .ts a reszta mowi ze dziala a inny ze nie...
Juz lepiej polecam hdtvarcade.com . Zadko kto wogle wie co to są pliki .ts i filmy w HD w tych plikach... ale my juz wiemy ze chodzą na 100% i z tego ta cala burza... :lol:

I narazie nic wiecej o X360 i HD sie napisac juz nieda bo to wszystko co on potrafi. A jest to DUZO!BARDZO!

A scena to narazie malutka jest wiadomo czemu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...