Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec dzisiaj puscilem po wifi 802.11g terminatora 2 w 1080. niestety co jakis czas nastepuje rwanie sie obrazu. :-( coz jednak niezbedny jest kabel.

pierwszy raz widzialem film w 1080 i jestem pod wrazeniem :-). bede pozyskiwal kolejne pozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='09.09.2006, 19:37 ']no wiec dzisiaj puscilem po wifi 802.11g terminatora 2 w 1080. niestety co jakis czas nastepuje rwanie sie obrazu. :-( coz jednak niezbedny jest kabel.

pierwszy raz widzialem film w 1080 i jestem pod wrazeniem :-). bede pozyskiwal kolejne pozycje!
[right][post="10088"][/post][/right][/quote]

Jednak z WIFI trzeba czekać na kolejny standard :angry: T2 to początek twojego zachwytu ; ) to jeszcze nic :blink: co jest w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='09.09.2006, 22:00 ']Jednak z WIFI trzeba czekać na kolejny standard  :) T2 to początek twojego zachwytu ; ) to jeszcze nic :) co jest w HD.
[right][post="10097"][/post][/right][/quote]

Wiec nie do konca. Jak pc (na ktorym lezy film)nie sciaga niczego to po wifi chodzi super. jutro bede mial wifi do 360. bede mogl przeprowadzic finalne testy ale wyglada obiecujaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='03.04.2006, 15:11 ']Wiec sprawdzilem juz wszystkie 3 programy do dekodowania w locie nieobslugiwanych plikow seryjnie przez media center czyli .avi i .mov i jezeli chodzi o .mov w niskiej rozdzialce to idzie plynnie jezeli chodzi o kodowanie w x264 to idzie (!!) ale potrafi skakac.
Widac ze chyba moj komp niewyrabia z dekodowaniem plikow HD: .avi i .mov chociaz mam 1.6 Centrino wiec cos czuje ze moze skakac wszedzie ale moze i nie:)
Napisy chodzą idealnie. Ale muszą być w .srt no ale to w sumie tez juz norma. Polską czcionke się ustawia wiec tez jest. Przyklad:

[img]http://hdtvpolska.com/x360/napis1.jpg[/img]
[img]http://hdtvpolska.com/x360/napis2.jpg[/img]
Nie mozna odtwarzac z dysku filmow poniewaz mowa jest tylko o streamowaniu a gdyby mozna bylo z  dysku to niebylo by potrzeby instalowania media centera.
Gdy podlaczysz dysk zewnetrzny (pen, dysk 2,5 3,5 itp ) to mozesz ogladac z niego zdjecia i sluchac mp3. Ale filmy opieraja sie na Media center.
Opis wszystkiego bedzie w osobnym poscie pozniej (jak skonfigurowac itp)
Proste :) Zlamanie = the best player na rynku i nic tego niezmieni bo wiadomo ze to bardzo szybko rozwijajaca sie scena. To co ma teraz KISS (pogoda,radia itp) to juz mial XBOX w 2000 roku ; )
To samo wczoraj mowil janunio. DOKLADNIE TO SAMO :))))))))))) (haha teraz bedzie pretekst zeby miec cos do granka;p)To naprawde jest przelom bo przeciez kupujemy to do grania a przypadkowo dostalismy cos takiego. Niemozna nawet pisnac slowka narzekania poniewaz to jest konsola i nie jest reklamowana jako player HD (jak KISS ktory krzyczy a okazalo sie to co sie okazalo...) a okazalo sie ze radzi sobie z .ts i WMVHD  :)

Wkrotce pojawi sie post jak wszystko podlaczyc i jakich programow uzywac bo troche tego jest. Nie bede wszystkiego mieszac w jednym poscie. Tutaj tylko ciekawostki i pytania.
Praying Mantis jest avi wiec troche tnie bo jest w locie dekodowany (wogle pliki HD w locie dekodowane to jakies nieporozumienie i tak niezle ze to wogle chodzi i tylko skacze). Najfajniejsze jest to ze Media Center widzi pliki AVI w podgladzie czyli mamy sztuczne zablokowanie.

Ale jak mowie...to wszystko to przypadek...ja dziekuje za takie przypadkowe dzialanie tylu rzeczy.

Ps. Sprawdzalem licencje DRM to pobralo ją do 9 kwietnia. Potem trzeba znowu pobrac.

Ps.2 Oczywiscie jak sie ma PC z Media Centerem i Karte SAT itp to mozna sobie ogladac to wszystko na TV : ) i Radia sluchac :) Poprostu pelna funkcjonalnosc MEDIA CENTERa
[right][post="3150"][/post][/right][/quote]
No wlasnie co do napisow to nie moge sobie poradzic z uzyskaniem ą , ę, ć, ż itd...
A moze sie nie da i niepotrzebnie marnuje czas na rozwiazanie tego klopotu ?
Uzywam VLC360 i transcode360 napisow (.srt).....co zrobic zeby uzyskac wszystkie polskie znaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetestowalem wreszcie polaczenie WIFI pomiedzy PC Media Center i XBOX360 w kwestii streamowania HDTV. PC stoi na pietrze konsola na parterze. Chodzi bez najmniejszego problemu. Puszczalem The Day After Tomorrow w 1080i, nawet sie nie zajaknie. Na Pc mozna nawet w tym czasie robic cos innego (syn gral w Guild Wars!).

Naprawde super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dartman' date='16.09.2006, 18:47 ']Przetestowalem wreszcie polaczenie WIFI pomiedzy PC Media Center i XBOX360 w kwestii streamowania HDTV. PC stoi na pietrze konsola na parterze. Chodzi bez najmniejszego problemu. Puszczalem The Day After Tomorrow w 1080i, nawet sie nie zajaknie. Na Pc mozna nawet w tym czasie robic cos innego (syn gral w Guild Wars!).

Naprawde super
[right][post="10716"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Rozumiem, że do X360 karta WIFI tak? Kurcze no to ciekawe...bo z playerów sieciowych niby przez WIFI HD nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='17.09.2006, 00:20 ']Rozumiem, że do X360 karta WIFI tak? Kurcze no to ciekawe...bo z playerów sieciowych niby przez WIFI HD nie idzie.
[right][post="10742"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

dokladna konfiguracja : WIFI router - Netgear, PC z WMC podpiety po kablu 100Mb/s do Netgear'a, konsola podpieta po WIFI (adaptor MS po USB) do router'a. WIFI to 802.11g bo niestety Netgear nie wspiera 802.11a.

Niestety mam jakis problem konfiguracyjny. Jak puszczam The Day After Tomorrow to nie mam glosu w trakcie streamingu (obraz jest) na konsole. Jak puszcze pd WMC na PC to mam glos a nie mam obrazu. Ciekawe, nie? Pewnie jais klopot z kodekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj tez zamieszcze moje wolanie o pomoc. Mam plik .ts zminilem na .mpg coby konsola mogla streamowac, streamowc streamuje ale bez dzwieku.

Zainstalowalem filtr AC3, nie pomoglo.

Sytuacja wyglada tak :

1. Odpalam film na PC uzywajac Windows Media Player - jest glos i obraz

2. Ten sam film odpalam na PC pod Windows Media Center 2005 - jest glos nie ma obrazu (znacznik pokazuje, ze film sie skonczyl ale glos spokojnie plynie dalej)

3. Streaming z PC na XBOX 360 - jest obraz nie ma dzwieku.

O co tu do cholery chodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adams32' date='17.09.2006, 11:39 ']A jak podłaczasz po kablu to jest OK?
[right][post="10760"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jak puszczam filmy .wmv to wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dartman' date='17.09.2006, 14:08 ']Jak puszczam filmy .wmv to wszystko jest OK.
[right][post="10772"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

odpisze sam sobie :-) , tak jak myslalem problem lezal w codec'ach. Teraz wszystko jest OK. Przy okazji odkrylem bardzo fajny konwerter .ts na na przyklad .DVR-MS. Baaardzo szybko dziala, tak 10min na film. Plusem jest oprocz native formatu WMC2005 mozliwosc plynnego przewijania.
link do strony

[url="http://www.dvbportal.de/projects/tsconverter/"]http://www.dvbportal.de/projects/tsconverter/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='17.09.2006, 18:46 ']tak jak myslalem problem lezal w codec'ach.[/quote]

A mozesz cos wiecej napisac - jakie kodeki Ci pomogly? Bo ja dalej walcze z tym tematem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vasyl73' date='17.09.2006, 21:47 ']A mozesz cos wiecej napisac - jakie kodeki Ci pomogly? Bo ja dalej walcze z tym tematem :lol:
[right][post="10833"][/post][/right][/quote]

odinstalowalem wszystko i zapodalem ACEMCP603PRO.exe (w wersji just play) wszystko chodzi. to chyba stary zestaw, nie wiem ale dziala. Nie jestem komputerowcem i powiem, ze wnerwia mnie takie dlubanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem właśnie tak, ale dalej zero efektu... :P Dodam, że wyczyściłem system instalatorem k-lite, więc konflikty kodeków nie powinny powstać, bo ten instalator wywala wszystkie śmieci. Na kompie mam i obraz, i dźwięk... Jutro jeszcze spróbuję "professional" zamiast "just play", ale czarno to widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vasyl73' date='19.09.2006, 00:46 ']No i zrobiłem właśnie tak, ale dalej zero efektu...  :P  Dodam, że wyczyściłem system instalatorem k-lite, więc konflikty kodeków nie powinny powstać, bo ten instalator wywala wszystkie śmieci. Na kompie mam i obraz, i dźwięk... Jutro jeszcze spróbuję "professional" zamiast "just play", ale czarno to widzę...
[right][post="10975"][/post][/right][/quote]

napisz w punktach jak wyglada Twoj system i co podlaczasz z czym
to musi dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='avi__2002' date='13.09.2006, 11:18 ']No wlasnie co do napisow to nie moge sobie poradzic z uzyskaniem ą , ę, ć, ż itd...
A moze sie nie da i niepotrzebnie marnuje czas na rozwiazanie tego klopotu ?
[color="red"]Uzywam VLC360 i transcode360 napisow (.srt)[/color].....co zrobic zeby uzyskac wszystkie polskie znaki?
[right][post="10400"][/post][/right][/quote]

Przyłączam się do prośby gdyż mam ten sam problem !!

Ps. Na zdjęciach widzę że napisy są w kolorze białym, u mnie są żółte co też mnie wkurza i chętnie bym to zmienił!

Ps.1 Gmeru please help, to przecież ty zamieszczałeś te zrzuty ekranowe! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]@dartman[/b]

Celeron 2.4Ghz
Radeon 9600Pro
Xp Media Center Pro

Xbox360-->TV przez component

Czy nie muszę przypadkiem dźwięk z X'a wyprowadzić optykiem? Pliki HD mają ścieżkę AC3 - może przez component nie konwertuje do stereo tak jak gry lub DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Vasyl73' date='19.09.2006, 11:34 '][b]@dartman[/b]

Celeron 2.4Ghz
Radeon 9600Pro
Xp Media Center Pro

Xbox360-->TV przez component

Czy nie muszę przypadkiem dźwięk z X'a wyprowadzić optykiem? Pliki HD mają ścieżkę AC3 - może przez component nie konwertuje do stereo tak jak gry lub DVD?
[right][post="10996"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

>Vasyl73

ok. zacznijmy od poczatku. Czy konsola zostala zautoryzowana przez Media Center 2005? Czyli - masz uruchomiony WMC na PC, uruchamiasz X'owe media center i komunikacja dziala, tak? (jak sa polaczone urzadzenia?)

component nie przenosi audio, tylko video. z konsoli wychdza 3 kolory czerwony, niebieski i zielony (component) + stereo 2 kable czerwony i bialy, ktore laczysz z wejsciem stereo do tv (masz wtedy dzwiek stereo).

mozesz podlaczyc kosole kablem optycznym do zewnetrznego dekodera dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]@dartman[/b]

Tak, komunikacja działa bezproblemowo, podłaczyłem sieciowką, zwykle pliki video z PC odtwarza bez problemu, dźwięku nie mam tylko w materiale HD (swoją drogą osobny problem mam z udostępnianiem folderów na PC - Media Center w X-ie widzi cały czas tylko "moje dokumenty", pomimo iż w Windows Media Connect na PC udostępniam więcej folderów).
Co do kabelka - nie chodziło mi o komponent oczywiście :P (w głowie jedno, na papierze inne), mam podłączony stereo do TV. I tak jak mówiłem - dźwięk z gier mam, z innych plików (nie HD) mam. Wyprzedzając - nie mam na razie możliwości sprawdzić, czy po optyku idzie, nie mam ampli. Probowałem paczki kodeków K-Lite i ACE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='depesz' date='19.09.2006, 13:19 ']A co z kontenerami .mkv? Da się jakoś?
[right][post="11013"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

ja z .mkv nie dalem rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vasyl73' date='19.09.2006, 13:58 '][b]@dartman[/b]

Tak, komunikacja działa bezproblemowo, podłaczyłem sieciowką, zwykle pliki video z PC odtwarza bez problemu, dźwięku nie mam tylko w materiale HD (swoją drogą osobny problem mam z udostępnianiem folderów na PC - Media Center w X-ie widzi cały czas tylko  "moje dokumenty", pomimo iż w Windows Media Connect na PC udostępniam więcej folderów).
Co do kabelka - nie chodziło mi o komponent oczywiście :P (w głowie jedno, na papierze inne), mam podłączony stereo do TV. I tak jak mówiłem - dźwięk z gier mam, z innych plików (nie HD) mam. Wyprzedzając - nie mam na razie możliwości sprawdzić, czy po optyku idzie, nie mam ampli. Probowałem paczki kodeków K-Lite i ACE.
[right][post="11018"][/post][/right][/quote]

Mam taka propozycje : dokonaj konwersji pliku .ts do .DVR-MS czyli formatu native dla Media Center. Ja uzywam programu Tsconverter, dziala bardzo szybko. DVR-MS powinien juz pojsc bez problemu a dodatkowo super sie przewija.
[url="http://www.dvbportal.de/projects/tsconverter/"]http://www.dvbportal.de/projects/tsconverter/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych a propos polskich napisow w formacie .srt w filmach DivX i im podobnych!

Sytuacja powoli sie wyjasnia ale nie do konca, otoz :
Na brak polskich znakow nic sie nie poradzi - afaik to w .srt nie moze ich byc. Trzeba najpierw konwertowac do ascii i dopiero na srt lub juz srt konwertowac - chyba lepiej jest zeby zamiast "ą" bylo "a" a nie jakies szlaczki. Do konwertowania mozna uzyc [url="http://home.elka.pw.edu.pl/~dflaga/index.html"]PL Konwerter[/url]PL Konwerter
Info zdobyte dzieki : c1n3k

Co do kolorow to dalej walcze, jak ktos zna kod metadanych ktory mozna by uzyc na poczatku pliku .srt aby napisy byly biale to smialo :D

Ps. Mam nadzieje ze nie przeszkadzam Dartman i Vasyl73? Bo mam wrazenie ze z tymi napisami wcinam sie miedzy wodke a zakaske :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' date='19.09.2006, 21:51 ']Dla potomnych a propos polskich napisow w formacie .srt w filmach DivX i im podobnych!

Sytuacja powoli sie wyjasnia ale nie do konca, otoz :
Na brak polskich znakow nic sie nie poradzi - afaik to w .srt nie moze ich byc. Trzeba najpierw konwertowac do ascii i dopiero na srt lub juz srt konwertowac - chyba lepiej jest zeby zamiast "ą" bylo "a" a nie jakies szlaczki. Do konwertowania mozna uzyc [url="http://home.elka.pw.edu.pl/~dflaga/index.html"]PL Konwerter[/url]PL Konwerter
Info zdobyte dzieki : c1n3k

Co do kolorow to dalej walcze, jak ktos zna kod metadanych ktory mozna by uzyc na poczatku pliku .srt aby napisy byly biale to smialo :D

Ps. Mam nadzieje ze nie przeszkadzam Dartman i Vasyl73?  Bo mam wrazenie ze z tymi napisami wcinam sie miedzy wodke a zakaske :)
[right][post="11076"][/post][/right][/quote]

>Maro,

spoko, to tez ma zwiazek z watkiem :-)
pisz o postepach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...