Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Maro' date='19.09.2006, 21:51 ']Dla potomnych a propos polskich napisow w formacie .srt w filmach DivX i im podobnych!

Sytuacja powoli sie wyjasnia ale nie do konca, otoz :
Na brak polskich znakow nic sie nie poradzi - afaik to w .srt nie moze ich byc. Trzeba najpierw konwertowac do ascii i dopiero na srt lub juz srt konwertowac - chyba lepiej jest zeby zamiast "ą" bylo "a" a nie jakies szlaczki. Do konwertowania mozna uzyc [url="http://home.elka.pw.edu.pl/~dflaga/index.html"]PL Konwerter[/url]PL Konwerter
Info zdobyte dzieki : c1n3k

Co do kolorow to dalej walcze, jak ktos zna kod metadanych ktory mozna by uzyc na poczatku pliku .srt aby napisy byly biale to smialo :D

Ps. Mam nadzieje ze nie przeszkadzam Dartman i Vasyl73?  Bo mam wrazenie ze z tymi napisami wcinam sie miedzy wodke a zakaske :)
[right][post="11076"][/post][/right][/quote]

>Maro,

spoko, to tez ma zwiazek z watkiem :-)
pisz o postepach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sobie poradziłem :) A właściwszym będzie użycie "wykombinowałem" :angry: Jednym słowem, po prostu wszystko przeinstalowałem od początku. Dźwięk jest, widzi cały HDD, więc problem się rozwiązał :D Szkoda tylko, że nie znam źródła problemu - może bym czegoś przy okazji się nauczył.
Dartman, działa Ci ten konwerter bez zarzutu? Spróbowałem z teledyskiem Black Eyed Peas - obciął mi kilkanaście sek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Vasyl73' date='22.09.2006, 11:50 ']W końcu sobie poradziłem :D A właściwszym będzie użycie "wykombinowałem" :D Jednym słowem, po prostu wszystko przeinstalowałem od początku. Dźwięk jest, widzi cały HDD, więc problem się rozwiązał :) Szkoda tylko, że nie znam źródła problemu - może bym czegoś przy okazji się nauczył.
Dartman, działa Ci ten konwerter bez zarzutu? Spróbowałem z teledyskiem Black Eyed Peas - obciął mi kilkanaście sek...
[right][post="11308"][/post][/right][/quote]

No to gratuluje. U mnie konwerter dziala bez zarzutu i powiem szczerze bardzo mi si podoba.
A swoja droga takie komputerowe problemy to wyprowadzaja mnie z rownowagi jak malo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy mozna odtwarzac filmy hd bezposrednio z plytki dvd w Xbox 360 czy tylko i wylacznie poprzez streaming z Media Center.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Piastun' post='15746' date='19.10.2006, 11:27 ']
Witam.

Czy mozna odtwarzac filmy hd bezposrednio z plytki dvd w Xbox 360 czy tylko i wylacznie poprzez streaming z Media Center.

Pozdrawiam
[/quote]


IMHO można. Wystarczy przeczytać pierwszy akapit tutaj:
[url="http://blogs.msdn.com/xboxteam/archive/2006/10/31/fall-06-supported-video-formats.aspx"]http://blogs.msdn.com/xboxteam/archive/200...eo-formats.aspx[/url]
To chyba dość wiarugodne źródło pisze co następuje:
"Fall '06 Supported Video Formats
As you may have heard, with the Xbox 360 Flash Fall 2006 System Update we are adding support for WMV video playback from new sources. Videos can be streamed from a PC running Windows Media Connect, Windows Media Player 11, or the new Zune client player, and can also be played from Optical Disc and most USB mass storage devices. For all these sources, only the WMV video file format and codecs are supported."
Jutro kupuję sprzęcik więc zapodam wyniki testu w naturze.
Pzdr.,
Mayol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam maly problem z odtwarzaniem filmow WMV HD na 360tce. Konsola jest jeszcze z zeszlego roku i w zasadzie nie bylo z nia zadnych problemow.
Zauwazylem, ze filmy odtwarzane na 360tce (np. z streamowane przez Media Connect z komputera) troszke przycinaja natomiast na komputerze sa odtwarzane plynnie. Nagralem te filmy na plytke DVD-RW zeby sprawdzic czy to samo bedzie jesli bede je odtwarzal bezposrednio na konsoli ale problem jest ten sam.
Sprawdzialem trailery HD sciagniete z Marketplace i wydaje mi sie, ze rowniez lekko przycinaja.
Jest tak na kablu VGA HD jak i rowniez na Component. Zastanawiam sie czy ten problem nie pojawil sie po ostatnim jesiennym updacie dasha. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Dirton' post='21290' date='09.11.2006, 22:15 ']
Witam. Mam maly problem z odtwarzaniem filmow WMV HD na 360tce. Konsola jest jeszcze z zeszlego roku i w zasadzie nie bylo z nia zadnych problemow.
Zauwazylem, ze filmy odtwarzane na 360tce (np. z streamowane przez Media Connect z komputera) troszke przycinaja natomiast na komputerze sa odtwarzane plynnie. Nagralem te filmy na plytke DVD-RW zeby sprawdzic czy to samo bedzie jesli bede je odtwarzal bezposrednio na konsoli ale problem jest ten sam.
Sprawdzialem trailery HD sciagniete z Marketplace i wydaje mi sie, ze rowniez lekko przycinaja.
Jest tak na kablu VGA HD jak i rowniez na Component. Zastanawiam sie czy ten problem nie pojawil sie po ostatnim jesiennym updacie dasha. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
[/quote]

owszem. Mam identyczny. Konsola kupiona tydzien temu w Media Markt. Nie jest to jakies bolesne przycinanie ale potwierdzam, ze istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie problem przycinania nie wystepuje(konsola po updejcie)
kupiona w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikm' post='21299' date='09.11.2006, 21:36 ']
owszem. Mam identyczny. Konsola kupiona tydzien temu w Media Markt. Nie jest to jakies bolesne przycinanie ale potwierdzam, ze istnieje.
[/quote]

Rozumiem, ze masz zainstalowany najnowszy update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm u mnie też nic nie tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dirton' post='21317' date='09.11.2006, 23:46 ']
Rozumiem, ze masz zainstalowany najnowszy update?
[/quote]

Tak. Ale u mnie ten problem dotyczy TYLKO filmow, ktore ciagne po kablu z kompa. I pojawia sie jeszcze na trailerze MI: III z konsoli. Rezta OK.


Aha: kabel ma 30m :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikm' post='21332' date='09.11.2006, 23:47 ']
Tak. Ale u mnie ten problem dotyczy TYLKO filmow, ktore ciagne po kablu z kompa. I pojawia sie jeszcze na trailerze MI: III z konsoli. Rezta OK.
Aha: kabel ma 30m :)
[/quote]


xbox polaczony kablem z routerem
streaming z laptopa poprzez wifi

zero ciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Panowie, co do plikow .mkv , to jest kontener, a nie typ, rodzaj kodowania, w srodku znajduje sie material ,avi ,ts i tp... wystarczy zmienic rozszerzenie/lub wypakowac go z kontenera - soft jest na [url="http://www.matroska.org"]http://www.matroska.org[/url]
Ale mam inne pytanie odnosnie x360 - co z dzwikiem, wiem, ze jest wyjscie optyczne, ale czy wychodzi z niego Dolby Digital i DTS ?? Bo dla mnie jest to bardzo istotne !!


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[color="#CC0000"]Wychodzi z niego Dolby Digital na 100%[/color] nie wiem natomiast jak jest w przypadku DTS ale pewnie też skoro jest DVD. Poza tym na początku było przyjęte że DTS w USA a Ac3 w europie, na szczęście ten podział już jest nieaktualny :) ale jak wiemy Xbox360 to produkt made in USA wiec mniemam że ma obsługę DTS. Jeśli się mylę proszę kogoś o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' post='21365' date='10.11.2006, 12:33 ']
[color="#CC0000"]Wychodzi z niego Dolby Digital na 100%[/color] nie wiem natomiast jak jest w przypadku DTS ale pewnie też skoro jest DVD. Poza tym na początku było przyjęte że DTS w USA a Ac3 w europie, na szczęście ten podział już jest nieaktualny ;) ale jak wiemy Xbox360 to produkt made in USA wiec mniemam że ma obsługę DTS. Jeśli się mylę proszę kogoś o sprostowanie.
[/quote]


Dziala tylko DolbyDigital.

Wiem bo sciagnalem nieopatrznie KillBill w DTS i [beeep].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeśli chodzi o nowego xboxa.

Dlaczego nie ma wyjścia DVI lub HDMI jak przystało na HDTV ?

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciecia przy odtwarzaniu filmow.

Na mojej konsoli pliki .wmv puszczane z talerza minimalnie sie tna. Te same puszczane jako streaming po kablu juz sie nie tna.

Streaming po WiFi raz zero ciec raz drobne a czasami takie, ze sie nie da ogladac. Zalezy to od ilosci aktualnie dzialajacych sieci, czasami mam na radarze nawet 7 oraz od "gestosci" ogladanego filmu

[quote name='braavoo' post='21403' date='10.11.2006, 14:56 ']
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeśli chodzi o nowego xboxa.

Dlaczego nie ma wyjścia DVI lub HDMI jak przystało na HDTV ?

Pozdrawiam

braavoo
[/quote]

wydaje mi sie, ze M$ zaoszczedzil w ten sposob na oplatach licencyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='21403' date='10.11.2006, 14:56 ']
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeśli chodzi o nowego xboxa.

Dlaczego nie ma wyjścia DVI lub HDMI jak przystało na HDTV ?

Pozdrawiam

braavoo
[/quote]

Wg Microsoftu nie ma sensu inwestować w technologie które się na dobre jeszcze nie zadomowiły:

[quote]We pressed this issue and asked if Microsoft is concerned about the fact that the Image Constraint Toke (ICT) component of HDCP/AACS copy-protection won't work over component video connections, which could make the X360 HD-DVD drive useless sometime in the future if the copy-protection scheme is fully implemented in HD-DVDs.
Microsoft replied via email:

"The image constraint token feature of AACS is an optional flag for the [motion picture] studios and several have publicly stated they have no plans to invoke [the copy-protection flags]. Therefore, the copy protection scheme is fully implemented in both HD DVD and Blu-ray today.

"We [Microsoft Corporation] do not see the absence of HDMI/HDCP as an issue over the lifetime of this generation of [the X360] console. HDMI/HDCP is still a very new interface and until it is supported broadly across the CE and PC industries and by consumers on a wide enough scale to be considered a standard, we don't expect anyone to impede content flow over non-HDMI devices (re: invoke the ICT)."

One Microsoft rep told us that "Let us [Microsoft] worry about that. The consumer shouldn't have to worry about that!"[/quote]

MS jak widac twierdzi że studia filmowe nie beda imlementowaly flag HDCP w filmach i nie ma problemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dartman' post='21401' date='10.11.2006, 12:53 ']
Dziala tylko DolbyDigital.

Wiem bo sciagnalem nieopatrznie KillBill w DTS i [beeep].
[/quote]


dziala i dts .. plyta DVD Hidalgo puszczana na xboxie ze sciezka dts chodzi bez zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='21415' date='10.11.2006, 14:01 ']
dziala i dts .. plyta DVD Hidalgo puszczana na xboxie ze sciezka dts chodzi bez zadnych problemow.
[/quote]


Witam

Moze ktos potwierdzic czy bez instalowania na PCcie Windows Media Center da się odtwarzać na xBox360 filmy mpg, avi, wmvHD ??? z napisami?


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Artur79' post='21645' date='12.11.2006, 07:20 ']
Witam

Moze ktos potwierdzic czy bez instalowania na PCcie Windows Media Center da się odtwarzać na xBox360 filmy mpg, avi, wmvHD ??? z napisami?
Artur
[/quote]


po updacie odpala mi przez kompa(windows connect) tylko wmv, wszystko co zmieniam na mpeg/mpg nie chce odpalic, o napisach mozna zapomniec na komputerze bez media center

edit: minusem jest to ze filmy ktore sa 16:9 nie sa odpalane przez x'a na calym ekranie tylko skalowane do jakiegos dziwnego 4:3 dziwne??? Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='21687' date='12.11.2006, 14:37 ']
po updacie odpala mi przez kompa(windows connect) tylko wmv, wszystko co zmieniam na mpeg/mpg nie chce odpalic, o napisach mozna zapomniec na komputerze bez media center

edit: minusem jest to ze filmy ktore sa 16:9 nie sa odpalane przez x'a na calym ekranie tylko skalowane do jakiegos dziwnego 4:3 dziwne???
[/quote]

Kurde mam ten sam problem!!!

Co to jest? Ja zauważyłem, że wszystkie trailery, które mam wmvHD i są w 1080i są odtwarzane a jakimś dziwnym 4:3 są zdeformowane!. Za to wszystkie 720p wyświetla poprawnie w 16:9. Dlaczego tak się to dzieje? Mam też Terminatora2 w wmv-HD i jest rozciągnięty, wydłużone twarze.

TV podłączony Componentem i ustawiona rozdzialka 1080i

Pozdrawiam xbox360 userów

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Artur79' post='22000' date='14.11.2006, 02:45 ']
Co to jest? Ja zauważyłem, że wszystkie trailery, które mam wmvHD i są w 1080i są odtwarzane a jakimś dziwnym 4:3 są zdeformowane!. Za to wszystkie 720p wyświetla poprawnie w 16:9. Dlaczego tak się to dzieje? Mam też Terminatora2 w wmv-HD i jest rozciągnięty, wydłużone twarze.
[/quote]

Mam to samo niestety. Wygląda mi to na jakiś chory format 14:9. Tylko dlaczego? Konsola wyświetla dash'a i gry także w 1080i i proporcje są właściwe - 16:9. Jakieś zwalone kodeki? Pisać do M$? Przecież to nie ma sensu... Proszę o pomoc.
Pzdr.,
Mayo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...