Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym tescie zaczynam sie coraz bardziej zastanawiac nad tym sprzetem. Tak sie sklada ze mam Media Center na laptopie. Moze byc ciekawie. Nigdy niemialem konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawelek1' date='07.04.2006, 16:55 ']Witam.
Mam pytanko, czy na kompie musi być licencjonowany WMC ?
[right][post="3416"][/post][/right][/quote]

Tak. (i nie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam pytano jeżeli mam pliki .ts czy.mov to jak na xbox 360 zrobic zeby chodzily do tego napisy .srt ? bo filmy mi ladnie chodza tylko potrzebuje miec mozliwosc napisów.

Pozdrawiam
Pawcio4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawcio4' date='07.04.2006, 19:34 ']Witam
Mam pytano jeżeli mam pliki .ts czy.mov to jak na xbox 360 zrobic zeby chodzily do tego napisy .srt ? bo filmy mi ladnie chodza tylko potrzebuje miec mozliwosc napisów.

Pozdrawiam
Pawcio4
[right][post="3424"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Napisy da się odpalić tylko w filmach ktore w locie sa przerabiane czyli w programie VLC360. Mowisz ze .mov Ci chodza idealnie a jak one Ci chodza idealnie? Je sie chyba da tylko wlocie dekodowac... czyli do nich napisy dodasz.
Tak jak mowie tylko VLC360 daje nam mozliwosc .srt a wiemy juz do czego on sluzy (dekodowanie wlocie czyli > divxy i te sprawy)
A zdekoduj w locie .ts (skoro .mov Ci chodzą) to wtedy napisy sobie dodasz.. tylko czy bedzie chodzic plynnie? Watpie...a pozatym o jakich .mov mowisz ? HD? CHodza ci plynnie dekodowane wlocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.mov chodzą jak zainstalujesz Quick Time Alternative 1.96. I dodasz kilka wpisów w rejestrze. Łatwo na ten temat znaleść w internecie informacje.

Pozdrawiam
Pawcio4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pawcio4' date='08.04.2006, 12:03 '].mov chodzą jak zainstalujesz Quick Time Alternative 1.96. I dodasz kilka wpisów w rejestrze. Łatwo na ten temat znaleść w internecie informacje.

Pozdrawiam
Pawcio4
[right][post="3449"][/post][/right][/quote]

Spoko dzieki. Bede musial to sprawdzic bo to znaczy ze .mov HD pojdzie... :):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podam ci odrazu link gdzie znajdziesz wszystko.
[url="http://www.xbitlabs.com/forum/viewtopic.php?t=9557&sid=deb2a526613ab6e11c0a30480296cbb6"][LINK][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawcio4' date='08.04.2006, 14:39 ']Podam ci odrazu link gdzie znajdziesz wszystko.
[url="http://www.xbitlabs.com/forum/viewtopic.php?t=9557&sid=deb2a526613ab6e11c0a30480296cbb6"][LINK][/url]
[right][post="3454"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Mam prosbe i pytanie. Bo niechce teraz grzebac w rejestrze. Tzn ze [size=7][b]H.264[/b][/size] chodzą bezposrednio jak .tsy(po zmianien a .mpg) tak? Wiecie co to oznacza? Proszę o potwierdzenie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='05.04.2006, 18:14 ']Nie ma opcji zeby poszlo przez WI-FI plynnie...
[right][post="3287"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

I tak i nie .....
[url="http://www.hdbeat.com/2005/12/08/video-of-streaming-hdtv-to-an-xbox-360/"]http://www.hdbeat.com/2005/12/08/video-of-...to-an-xbox-360/[/url]
[url="http://www.hdbeat.com/2005/12/15/hdtv-over-wifi-general-impressions/"]http://www.hdbeat.com/2005/12/15/hdtv-over...al-impressions/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zainstalujecie WMP11, to mozecie streamowac takze video bez pomocy media center.
A czy darade tez tak streamowac filmy w HD z kompa, ktory nie daje rady odtwarzac filmow hd (duron 1ghz, ktory robi u mnie za serwer w domu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ziomek' date='05.09.2006, 21:24 ']Jak zainstalujecie WMP11, to mozecie streamowac takze video bez pomocy media center.
A czy darade tez tak streamowac filmy w HD z kompa, ktory nie daje rady odtwarzac filmow hd (duron 1ghz, ktory robi u mnie za serwer w domu)?
[right][post="9723"][/post][/right][/quote]

OOOOO to bardzo ciekawe. Napewno to wkrótce sprawdzę i podziele się informacją. Jeżeli to wypali to kolejny krok milowy gdyż nie zmusza Nas do kupna kolejnego Windowsa i wydawania sporej ilości kasy. Moim zdaniem to pójdzie bez problemu ale zobaczymy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ziomek' date='05.09.2006, 22:24 ']Jak zainstalujecie WMP11, to mozecie streamowac takze video bez pomocy media center.
A czy darade tez tak streamowac filmy w HD z kompa, ktory nie daje rady odtwarzac filmow hd (duron 1ghz, ktory robi u mnie za serwer w domu)?
[right][post="9723"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Sprobuje zainstalowac WMP11 (w tempo info bo juz mialem kupic WMC).
Mysle, da rade streamowac z kompa ktory nie daje rady sam odtwarzac HD. cala grafike przejmuje Xbox360. Mama nadzieje dzisiaj zrobic test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='06.09.2006, 11:51 ']Sprobuje zainstalowac WMP11 (w tempo info bo juz mialem kupic WMC).
Mysle, da rade streamowac z kompa ktory nie daje rady sam odtwarzac HD. cala grafike przejmuje Xbox360. Mama nadzieje dzisiaj zrobic test.
[right][post="9777"][/post][/right][/quote]

Zrób jak możesz bo ja z czasem krucho :blink: a strasznie jestem ciekaw i chyba nie tylko ja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='06.09.2006, 12:10 ']OOOOO to bardzo ciekawe. Napewno to wkrótce sprawdzę i podziele się informacją. Jeżeli to wypali to kolejny krok milowy gdyż nie zmusza Nas do kupna kolejnego Windowsa i wydawania sporej ilości kasy. Moim zdaniem to pójdzie bez problemu ale zobaczymy :blink:
[right][post="9772"][/post][/right][/quote]

Gmeru, czy robiles testy po WIFI? Jest jakis cien szansy uzywajac 802.11a (patrz moj wczesniejszy wpis). Zastanawiam sie czy kupic WIFI adaptor do konsoli czy tez tradycyjnie wywiercic dziure w suficie i polaczyc kablem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='06.09.2006, 12:53 ']Zrób jak możesz bo ja z czasem krucho  :blink: a strasznie jestem ciekaw i chyba nie tylko ja:)
[right][post="9779"][/post][/right][/quote]


To make a long story short.....

[url="http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=544400"]http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=544400[/url]

Nawet nie bede tracil czasu na test WMP11. Wydam 400PLN na Windows Media Center, ktory dziala i nie wymaga 6 lat instacji a na koniec umozliwia (jezeli dziala) odtwarzanie .wmv i to po godzinnym okresie oczekiwania :lol:

zbyt piekne by bylo prawdziwe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='06.09.2006, 12:32 ']To make a long story short.....

[url="http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=544400"]http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=544400[/url]

Nawet nie bede tracil czasu na test WMP11. Wydam 400PLN na Windows Media Center, ktory dziala i nie wymaga 6 lat instacji a na koniec umozliwia (jezeli dziala) odtwarzanie .wmv i to po godzinnym okresie oczekiwania  :P

zbyt piekne by bylo prawdziwe ;-)
[right][post="9783"][/post][/right][/quote]

No tak wkońcu sami by sobie gałęzi nie podcinali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko podlaczylem :

1. notebook z WMC polaczone do router'a po WIFI 54Mb/s 802.11g
2. XBOX360 polaczony do router'a po kablu 100Mb/s
3. router polozony pietro wyzej niz reszta sprzetu

czyli XBOX komunikuje sie chcac nie chcac po WIFI z WMC.

Streaming video 1080p dziala bez najmniejszego zarzutu.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='06.09.2006, 20:44 ']na szybko podlaczylem :

1. notebook z WMC polaczone do router'a po WIFI 54Mb/s 802.11g
2. XBOX360 polaczony do router'a po kablu 100Mb/s
3. router polozony pietro wyzej niz reszta sprzetu

czyli XBOX komunikuje sie chcac nie chcac po WIFI z WMC.

Streaming video 1080p dziala bez najmniejszego zarzutu.

:P
[right][post="9832"][/post][/right][/quote]



Rozumiem, że WMC to nie windows media connect ; ) tylko media center ;) No to po co nam sieć "n" ; ) skoro śmiga po "g"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze pisze troszke nie na temat ale nie wiem jak zalozyc nowy wątek..Czytaliscie moze cos o 3D HD ??? Tuatj mam fajny wątek niestety mam za slabego kompa na takie eksperymenty a sprawa moze byc naprawde wpyte..:) [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5764"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5764[/url] Wydaje sie bardzo ciekawe, 3 wymiar w HD dlka mnie to rewolucja, moze ktos sie poswieci i sprawdzi co i jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez poczytalem forum xbox-scene.com i teraz tylko czekam na nowy update dasha :)
Jako, ze sony przesunelo premiere ps3 na przyszly rok, to ja sobie chyba teraz kupie x360 i zewnetrzny naped hd dvd, zeby miec juz wreszcie next-gena z filmami w hdtv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='06.09.2006, 22:20 ']Rozumiem, że WMC to nie windows media connect ; ) tylko media center :) No to po co nam sieć "n" ; )  skoro śmiga po "g"
[right][post="9834"][/post][/right][/quote]

Oczywiscie Windows Media Center. Streamowalem filmiki dlugosci 5 min, nie mam dluzszych. Moze dzisiaj cos sie sciagnie to zobacze czy nie rwie.

Streaming byl z laptopa, ktory samodzielnie nie jest w stanie wyswietlic filmu w HD (slaby procesor i karta grafiki)

Puszczalem film nagray w 1080p ale sygnal z konsoli na tv wyswietlal sie jako 1080i.
Mam konsloe podpieta po component. Czyzby MS musial zmienic kabel aby wyswietlac 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dartman' date='07.09.2006, 11:47 ']Oczywiscie Windows Media Center. Streamowalem filmiki dlugosci 5 min, nie mam dluzszych. Moze dzisiaj cos sie sciagnie to zobacze czy nie rwie.

Streaming byl z laptopa, ktory samodzielnie nie jest w stanie wyswietlic filmu w HD (slaby procesor i karta grafiki)

Puszczalem film nagray w 1080p ale sygnal z konsoli na tv wyswietlal sie jako 1080i.
Mam konsloe podpieta po component. Czyzby MS musial zmienic kabel aby wyswietlac 1080p?
[right][post="9876"][/post][/right][/quote]

Czytałem dzisiaj, że jest naprawdę duża szansa na HDMI do X360 :P HDDVD żeby szło w 1080p bo jak wiemy dotychczas idzie HDDVD w 1080i (TOshiba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='07.09.2006, 22:48 ']Czytałem dzisiaj, że jest naprawdę duża szansa na HDMI do X360 :P  HDDVD żeby szło w 1080p bo jak wiemy dotychczas idzie HDDVD w 1080i (TOshiba).
[right][post="9960"][/post][/right][/quote]
No ja niestety czytalem na xboxscene ze nie bardzo jest taka mozliwosc przynajmniej nie w tych konsolach ktore juz wyszly. Zlacze z tylu x-a jest juz dosyc dobrze rozpisane wiec byly by mody na hdmi bez laski m$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...