Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox 360 jako odtwarzacz filmow HD? TAK!!

Rekomendowane odpowiedzi

pozdrawiam, po ostatnim update xbox czyta mi wszystkie divix bardzo ładnie, połączenie po wifi z laptopem...
mam tylko jeden problem - nie odtwarza napisów. Pomijając wrzucanie napisów do filmów jest opcja w pasku subtitles, ale nie uruchamia jej... jakie formaty x obsługuje? czy to kwestia formatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bofff' post='73375' date='13.12.2007, 17:23 ']pozdrawiam, po ostatnim update xbox czyta mi wszystkie divix bardzo ładnie, połączenie po wifi z laptopem...
mam tylko jeden problem - nie odtwarza napisów. Pomijając wrzucanie napisów do filmów jest opcja w pasku subtitles, ale nie uruchamia jej... jakie formaty x obsługuje? czy to kwestia formatów?[/quote]

Nie ma obslugi napisow na dzien dzisiejszy - moze w przyszlosci, divix bardzo ladny w HD, pozostaje czejac na x264 i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='above89' post='56163' date='15.08.2007, 11:11 ']Witam mam problem mianowicie [b]posiadam mase filmu HDDVD w formacie WMV niestety wszystkie filmy są z napisami. [/b]Posiadam WMC2005, vlc360, transcode360, MCE itp [b]jaki format napisów czyta konsola lub jak szybko i bez problemu uruchomic dany film z napisami ?[/b]
Próbowałem za pomocą VLC360 ale program nie znajduje zadnego filmu w folderze z HDDVD to samo w przypadku transcode.

Prosze o pomoc



-------------------------------------------
Lub czy da sie WKLEIC napisy na stałe do filmu w formacie WMV ?![/quote]


Ja miałem podobny przypadek z avi - kiedy wrzuciłem filmy do pierwszego katalogu na partycji (np. D:/Filmy) to vlc je widział, ale jak w katalogu Filmy zrobiłem podkatalog z konkretnym filmem (D:/Filmy/Szybcy i wściekli) to już w tym katalogu filmu nie widział - spróbuj sobie wrzucić filmy do jednego folderu (bez podfolderów) i ten umieść bezpośrednio na którejś partycji - powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bofff' post='73375' date='13.12.2007, 15:23 ']pozdrawiam, po ostatnim update xbox czyta mi wszystkie divix bardzo ładnie, połączenie po wifi z laptopem...
mam tylko jeden problem - nie odtwarza napisów. Pomijając wrzucanie napisów do filmów jest opcja w pasku subtitles, ale nie uruchamia jej... jakie formaty x obsługuje? czy to kwestia formatów?[/quote]



Poczytaj cały temat - możliwość odtwarzania napisów z filmami AVI - w VLC360 jest, tylko napisy trzeba przekonwertować z formatu TXT do SRT i muszą mieć dokładnie taką samą nazwę jak film - wtedy VLC otwiera je automatycznie - jedyny problem, jakiego jeszcze chyba nie rozwiązano to to, że napisy są w kolorze żółtym - ale jeśli ci to nie przeszkadza, to spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jeśli ktoś ma podobny problem i zna jego rozwiązanie proszę o pomoc - mam X-a, laptopa z WMC 2005 i połączenie po kablu - wszystko byłoby dobrze, tylko jedno ale - x podczas streamingu nie odtwarza mi wszystkich filmów AVI - podczas uruchamiania niektórych pokazuje mi błąd kodeków video (zainstalowałem fddshow, divx itp), pomimo, że ten sam film na laptopie prze WMC chodzi idealnie - nie wiem, dlaczego tak się dzieje i skąd to się wzięło (przypominam, że dotyczy to niektórych filmów, bo inne w tym samym formacie AVI odtwarza ok???) :rolleyes::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gregor_L' post='77430' date='05.01.2008, 11:59 ']Poczytaj cały temat - możliwość odtwarzania napisów z filmami AVI - w VLC360 jest, tylko napisy trzeba przekonwertować z formatu TXT do SRT i muszą mieć dokładnie taką samą nazwę jak film - wtedy VLC otwiera je automatycznie - jedyny problem, jakiego jeszcze chyba nie rozwiązano to to, że napisy są w kolorze żółtym - ale jeśli ci to nie przeszkadza, to spróbuj.[/quote]
Witam wszystkich bo to moj pierwszy post na tym forum :angry:

Aby miec napisy w kolorze białym i z polskimi znakami należy wyedytować plik Videofiche.htm i wkleić w odpowiednim miejscu poniższe:
[code]var input = '"'+ QueryString("file") +'" :sout=#transcode{vcodec=WMV2,vb=4096,scale=1,acodec=wma,ab=160,channels=2,sov
erlay,samplerate=48000}:std{access=mmsh,mux=asfh,dst=:1234} :sub-file='+ QueryString("file").substring(0,QueryString("file").length - 4) +'.srt : :freetype-effect=3 :subsdec-encoding=CP1250 :sub-margin=20';[/code]
Pozdrawiam

Edytowane przez Darkman133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
...bo nie mogę zebrac mysli... ostatecznie najlepiej i najbardziej plynne jest ogladanie hd w formacie wmv udostepnionego materialu przez wmp11 z tego co zauwazylem... probowalem bawic sie przez windows media center 2005 ale jakos mnie sie to wszystko rozsypywalo :/ Prosze powiedzcie jak najprostsza metoda moża by zespoic napisy z filmem wmv na stale... z gory dziekuje ! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

" ... Prosze powiedzcie jak najprostsza metoda moża by zespoic napisy z filmem wmv na stale..."

z wmv ... ??? to nie wiem, ale z avi to Avisub (rewelka) - w 3 min. wkleja napisy na stałe ..

pozdr,
mnich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem cały temat i postanowiłem sprawdzić jak mój XBox 360 poradzi sobie z filmem w formacie WMV nagranym na płytę DVD i odpalonym z konsoli.
Do testów zassałem Over The Hedge 1080p 3,99GB. Otóż konsola w ogóle nie widzi płyty. Czemu? Co zrobiłem źle? Czyżby update miał tu znaczenie? Wydaje mi się, że już go robiłem a jak nie to jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='82244' date='29.01.2008, 16:30 ']Przeczytałem cały temat i postanowiłem sprawdzić jak mój XBox 360 poradzi sobie z filmem w formacie WMV nagranym na płytę DVD i odpalonym z konsoli.
Do testów zassałem Over The Hedge 1080p 3,99GB. Otóż konsola w ogóle nie widzi płyty. Czemu? Co zrobiłem źle? Czyżby update miał tu znaczenie? Wydaje mi się, że już go robiłem a jak nie to jak to sprawdzić?[/quote]

Update 'robi' się automatycznie kiedy podłączysz niezupdate'owaną konsolę do Live - tak więc jeśli jesteś podłączony, masz na pewno najnowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to [beeep] blada z tym filmem. Update mam na pewno.
I co teraz? Gdzie może leżeć przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie probowalem nagrywac na plytke choc mysle ze problemow nie powinno byc... udsotepniam media przez windows media center 11 i chodzi cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plytke nagrywasz normalnie jako data iso dvd+r dl i smiga bez problemow. ja mam w sumie zmieniony booktype w nagrywarce aby zawsze nagrywal dvd+r jako dvd-rom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz, zaraz...Ja to nagrałem w następujący sposób: odpaliłem nero, zaznaczyłem plik (to nie był chyba iso) i już. Standardowa procedura przy nagrywaniu Divix.
Czy to trzeba jakoś inaczej wypalać?
A dodam jeszcze, że Divix też mi nie czyta. Ja już nic nie rozumiem wobec tego.
Przecież po update miało wszystko chodzić. Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wszystko chodzi powiedz czy masz podczas proby uruchomienia divx konsola zapytala Cie o pobranie uaktualnienia wmv chodza chyba od poczatku bytu x360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konsola o nic sie mnie nie pyta. Wkladam plyte z Divix lub wmv i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak -nie wchodź bezpośrednio na płytke tylko najedź na zakładke "Media" potem wybierz "Nagrania wideo" potem przycisk "X"-zmień żródła nagrań wideo. Ustaw dalej na "bieżąca płyta" i ukażą Ci się foldery, wejdź do środka i wybierz film do odtwarzania (np z koncowka avi). Pokaże Ci sie komunikat ze nie masz ściagnietego "czegoś tam" co potrzebne jest do odtworzenia.
Wybierasz opcję ściagania (plik waży chyba mniej niz 3 Mb). Jak nie jestes zalogowany na koncie z dostepem do xboxlive to przełącz na takie bo wyrzuca konunikat ze sie inaczej nie da.
Mam nadzieje ze o to chodzi (i że nie mamieszałem w temacie). Sam myslałem ze ten update robi sie automatycznie (konsola podłączona do xboxlive a tu trzeba kliknac dopiero na nieznane rozszerzenie i wtedy ściągać brakujący element.
Korzystajac z okazji- Sprobowalem odpalic na xbox360 film w fullhd (dołączony do marcowego numeru jednego z miesięczników komputerowych) w avi wlasnie i tnie się bardzo-zbyt mało mocy obliczeniowej? Troszke mnie to zaskoczylo (sadziłem ze xbox poradzi sobie z tą rozdziałka w tym rozszerzeniu).Coś robie nie tak?To do odtworzenia tylko na mocnym kompie?Szkoda..:)

Edytowane przez wolutar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w xbox 360 filmy odpalane z pod windows media center tną się (te w HD), jednak po wyjściu z tej aplikacji i wejście w menu w w filmy, po przestawieniu źródła z konsola na komputer bartek-pc odtwarza wszystko elegancko... WMV HD cyka, divx też cyka! Tylko czemu mpeg-2 nie cyka :) a szkoda bo mam kamere HD i jakby nie było miedzy WMV HD mającym 5Mbps a mpeg2 mającym średnio 28Mbps jest wielka roznica na 42" ekranie!

[quote name='Gęsior' post='82928' date='01.02.2008, 16:37 ']Konsola o nic sie mnie nie pyta. Wkladam plyte z Divix lub wmv i nic sie nie dzieje.[/quote]

Jak robicie płyty z systemem plików CDFS to wam nie chodzi. Zróbcie plyte z systemem UDF i będzie latać...

[quote]"Media" potem wybierz "Nagrania wideo" potem przycisk "X"-zmień żródła nagrań wideo. Ustaw dalej na "bieżąca płyta" i ukażą Ci się foldery[/quote]

Edytowane przez Bartek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w momencie streamowania filmu przez vlc360 napisy idą szybciej niz film za slaby komp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Czy xbox powinien mi odczytac dane z dysku zewnetrznego(500g seagate) przepietego z mojego kompa lub z flopa?
Czy jedynym wyjsciem ogladania filmow jest wmc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Viste Ultimate z media center. "Połączyłem" już x360 z pc ,tzn otrzymałem ten 8 cyfrowy kod itd. no ogólnie wszystko mi śmiga, słuchałem już sobie muzyki za pośrednictwem MC ,przeglądałem zdjęcia itd... Ale teraz mam pytanie chciałem sobie obejrzeć pliczek w avi. i wyświetla sie komunikat że nie pobrano jakiegoś dekodera i nie możliwe jest odtworzenie pliku. A np WMV HD normalnie ładnie sie stremowało..... AHA można stremować po zainstalowaniu specjalnych programów pliki MKV (matroska) bo mam kilka filmów w tym formacie....

Jakie pliki video wogóle można stemować ?? aha no i prosze o podanie nazw programów jeśli są jakieś potrzebne :) z góry dziękuje i pozdrawiam no i prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

To mam małe pytanie do wszystkich korzystających z x360 jako odtwarzacza hd. Korzystam z transcode 360 i problem polega na tym że napisy wyprzedzają film:/ ktoś wie czym to jest spowodowane ?? kilka postów wcześniej ktoś też pytał o tę kwestię lecz nie uzyskał odpowiedzi, zasugerował za słabego kompa lecz to chyba wykluczam gdyż sprawdzałem na core quad 4 gb ramu więc tu chyba nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Za pomocą programu Transcode 360 , zrobię z mojego klocka odtwarzacz filmów w HD w tym również mkv ? Dobrze rozumiem ?

Ciekawi mnie dlaczego Microsoft nie wypuści na rynek zewnętrznego odtwarzacza blu-ray ... ewentualnie do HD-DVD doda opcje odtwarzania Filmów (mkv itp.) i nie tylko w wielu formatach , dzięki czemu nasza konsola stała by się na prawdę prawdziwym centrum rozrywki i multimediów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm , staram się ugryźć ten transcode 360 ... ale Media Center nie chce odtworzyć mi filmu , a menadżer konsoli w bibliotece Filmów nie widzi filmów wszystkich ... eh ...

EDIT:

W Media Center zarówno w komputerze jak i na konsoli wyskakuje błąd pt. Nie można uruchomić aplikacji " Transcode360 Ul Add-In"

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...