Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='piszcza' post='68422' date='17.11.2007, 16:53 ']Sławku, powinieneś dostać od Philipsa jakąś prowizje za reklamowanie tego telewizora. Też się skusiłam i cierpliwie czekam na kuriera. Od roku "kupuję" LCD i wygląda na to, że trafiłam na TEN właściwy. Twoje opinie są bardzo pomocne, bo w sklepach niestety nie wszystko można zobaczyć. Tego typu tv w żadnym sklepie nie znalazłam. Dobrze, że mamy tutaj Ciebie :rolleyes:
Dziękuję za test i opinie o tym telewizorku.
Pozdrawiam Katarzyna[/quote]

Co innego reklamowanie czegoś, a co innego w miarę rzeczowa prezentacja, oparta na własnych obserwacjach.

Dementuję więc wszelkie tego typu sugestie. Ja po prostu zawsze staram się możliwie szczegółowo opisać swoje wrażenia. A jeśli sprzęt broni się sam, to i wrażenia są pozytywne. I nie widzę powodu, aby o tym nie napisać.

I żeby nie było, że jestem mono-tematyczno-firmowy, to wystarczy zobaczyć mój test Panasonica LX70 czy wcześniejszy Miraia. Albo też skrótowy test Samsunga R8x. Jak widać rozrzut w kwestii marek mam spory :).

Zauważ też, że bronię jak oka w głowie informacji z jakiej firmy/sklepu telewizor mam do testów i to pomimo nagabywania w tej kwestii na forum, wystarczy spojrzeć choćby na ten wątek. Co dodatkowo pokazuje iż nie mam w tym żadnych ukrytych zamiarów. I żeby była jasność, nie zajmuję się zawodowo sprzedażą-dystrybucją sprzętu RTV, co by dodatkowo mogło mnie ewentualnie skłaniać ku określonym markom. Moja praca jest całkiem odległa od tej dziedziny, no i bardzo dobrze :).

Jedno do czego mogę się przyznać, to to że dokonuję dość ostrej selekcji wstępnej tego co chciałbym przetestować. To znaczy staram się wybierać takie produkty, które nieźle rokują w kwestii ewentualnych wyników, to znaczy takie które z góry nie są skazane na porażkę. Stąd też i moje recenzje mają zazwyczaj wydźwięk pozytywny, właśnie ze względu na ostrą selekcję wstępną. A, że nie daję się bajerować "cyferkom" z folderów reklamowych, to już inna sprawa. Żeby to było takie proste i dało się sprowadzić do porównania cyferek, ale nie jest ...

Ale ogólnie jestem otwarty na wszelkie sugestie, szczególnie produkty wyposażone w jakieś innowacyjne rozwiązania mnie ciekawią i chętnie bym się im przyjrzał bliżej. Nie ukrywam, że mam sporą ochotę na przetestowanie jakiegoś JVC albo Toshiby, zresztą firma nie jest tak istotna jak sam konkretny model i to co ma do zaoferowania. Bo wszystkim firmom zdarzają się lepsze i gorsze produkty. Z drugiej strony trudno byłoby przeprowadzić jakikolwiek test nie podając informacji, kto dany produkt wyprodukował i jakie jest jego oznaczenie. To pewnie i byłoby w 100% obiektywne, ale raczej trudne do przyjęcia przez czytających taki "ślepy" test :P.

Ale to i tak wszystko zależy od tego czy mi się coś uda zdobyć do testów. Na razie moje źródło wyschło :) , znaczy się znajomi, którzy użyczali mi sprzęcik do testów wyjechali na wyspy, więc na razie nic nowego się nie spodziewam.

No i na koniec napiszę, każda tego typu recenzja zawsze będzie oparta na subiektywnych odczuciach, człowiek jest tylko człowiekiem i zawsze ma własne preferencje i gusta. Zawsze też gorąco namawiam do tego, aby każdy na własne oczy przekonał się czy dany sposób prezentacji obrazu mu odpowiada, czy też nie. I żeby nie opierał się tylko na opisach innych, bo nie ma to jak samemu zobaczyć. A , jak to mówią, "zobaczyć znaczy uwierzyć".

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie cenię Twoje opinie. Niewiele brakowało, żebym kupiła Miraia, ale mąż nie za nic nie chciał "kundelka". Panasonic też był na tapecie, ale to co poczytałam o TYM Philipsie całkowicie przesądził o wyborze telewizora. Prawie rok kupuję telewizor i tak długo już czytam różne fora o LCD-kach. Muszę przyznać, że Twoje oceny są najbardziej rzeczowe i przekonujące. I wielkie dzięki Ci za to. :rolleyes:
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna

PS
Przepraszam, jeżeli się poczułeś posądzony o reklamowanie, i że możesz coś za to dostawać. Ja nic takiego nie sugerowałam. Według mnie Philips sam powinien Cię wynagrodzić za to, że potrafisz w przekonywający sposób przedstawiać walory ich sprzętu. Zresztą Panasonic i Mirai również :):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piszcza' post='68620' date='19.11.2007, 10:22 ']Bardzo sobie cenię Twoje opinie. Niewiele brakowało, żebym kupiła Miraia, ale mąż nie za nic nie chciał "kundelka". Panasonic też był na tapecie, ale to co poczytałam o TYM Philipsie całkowicie przesądził o wyborze telewizora. Prawie rok kupuję telewizor i tak długo już czytam różne fora o LCD-kach. Muszę przyznać, że Twoje oceny są najbardziej rzeczowe i przekonujące. I wielkie dzięki Ci za to. :rolleyes:
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna

PS
Przepraszam, jeżeli się poczułeś posądzony o reklamowanie, i że możesz coś za to dostawać. Ja nic takiego nie sugerowałam. Według mnie Philips sam powinien Cię wynagrodzić za to, że potrafisz w przekonywający sposób przedstawiać walory ich sprzętu. Zresztą Panasonic i Mirai również :):([/quote]

Nie poczułem się o nic posądzony, bo uważam że nie dałem po temu nigdzie powodu, w moich wypowiedziach :). A napisałem co napisałem dla prostego wyjaśnienia sytuacji zawczasu, aby uciąć możliwe spekulacje w tej kwestii na przyszłość.

Co do "wynagradzania" to żadnego nie oczekuję, ani nie chcę. Ostatecznie "wynagrodzeniem" dla mnie mogę nazwać sam fakt, że jakiemuś producentowi uda się raz na jakiś czas zrobić przyzwoity sprzęt. I kiedy postęp jest rzeczywiście widoczny, a nie tylko w cyferkach na papierze, robiących ludziom wodę z mózgu :(.
Każdy rzeczywisty postęp w tej dziedzinie po prostu mnie cieszy jako HDmaniaka :).

Jedyne czego bym sobie mógł po cichu życzyć to jakiegoś stabilnego źródła sprzętu do testów. Bo, jak wspominałem, z tym będzie w najbliższym czasie zapewne krucho. No ale cóż, to samo życie jest.... A lubię poznawać nowe produkty, wykręcając je przy tym na lewą stronę od podszewki, można by powiedzieć, więc dobrze jest jak można czasem połączyć przyjemne z pożytecznym :P.

Co do Miraia jako marki, to nie oszukujmy się, wszystko należy odnieść do ceny jaką przyjdzie nam za dany sprzęt zapłacić. Faktem jest, że są osoby które nigdy nie kupią produktów mniej znanych brandów z samej zasady. Ale jest i spora grupa potencjalnych użytkowników, którzy zgodzą się na pewne kompromisy, ale za to mogą wcześniej i mniejszym kosztem wejść w HD. Jak widać każdy sprzęt ma swojego nabywcę. A w tamtym czasie wiele osób szukało wszelkich informacji na temat tej marki, jak ryba wody. Widać jakie było zainteresowanie, po ilości wejść do wątku.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam
od początku sledze ten test tego telewizorka i jestem za kupnem testowanego modelu,ale co zajdę do sklepu to mi odradzają i proponują samsunga m87bd,lub panasonica lx70p,więc proszę o pomoc w wyborze telewizorka bo czas leci, a za chwilę polecą ceny. W tym tygodniu chcę mieć lcd w domu.

pozdrowienia dla SlawkaR bo liczę że mi pomożesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już telewizor w domu. Bardzo się cieszę, ze właśnie na ten model się zdecydowałam. Oglądając telewizory LCD w sklepach, nigdy nie trafiłam na tak ładny obraz jak na nim. Tego modelu nigdzie nie widziałam.
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Sławka. Cóż bez Ciebie byśmy zrobili....(a co oglądali...blee...)
Duża Buźka ;*

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wczoraj przywiozłem ten telewizorek i jak narazie wrażenia super. Wybrałem go min. dzięki powyższej recenzji więc dzięki za rzeczową i rozbudowaną opinię. Mam jeszcze pytanie dotyczące podłączenia komputera. Mam s-video i d-sub. Podłączyłem s-video ale dostępny jest tylko tryb 1024x768 maksymalnie. Wyższe tryby dostępne wg instrukcji przy podłączeniu przez HDMI. Czy jest jakiś sposób podłączenia przez d-sub które obsłuży wyższe rozdzielczości (np d-sub na component) czy muszę się zadowolić s-video i trybem 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Leoncio73' post='69154' date='22.11.2007, 13:27 ']Witam. Wczoraj przywiozłem ten telewizorek i jak narazie wrażenia super. Wybrałem go min. dzięki powyższej recenzji więc dzięki za rzeczową i rozbudowaną opinię. Mam jeszcze pytanie dotyczące podłączenia komputera. Mam s-video i d-sub. Podłączyłem s-video ale dostępny jest tylko tryb 1024x768 maksymalnie. Wyższe tryby dostępne wg instrukcji przy podłączeniu przez HDMI. Czy jest jakiś sposób podłączenia przez d-sub które obsłuży wyższe rozdzielczości (np d-sub na component) czy muszę się zadowolić s-video i trybem 1024x768[/quote]


Nie ma niestety takiej możliwości. Są co prawda konwertery D-Sub na component,ale są to konwertery aktywne i swoje kosztują więc raczej nic nie wymyślisz, no może poza zaopatrzeniem się w źródło sygnału HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy ktoś posiada Philipsa 42PFL7862D lub 42pfl9632d i testował tryby komputerowe w tych modelach?
interesuje mnie czy te modele wyświetlają pixel w pixel rozdziałkę 1920x1080 ?
bardzo proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Leoncio73' post='69154' date='22.11.2007, 13:27 ']Witam. Wczoraj przywiozłem ten telewizorek i jak narazie wrażenia super. Wybrałem go min. dzięki powyższej recenzji więc dzięki za rzeczową i rozbudowaną opinię. Mam jeszcze pytanie dotyczące podłączenia komputera. Mam s-video i d-sub. Podłączyłem s-video ale dostępny jest tylko tryb 1024x768 maksymalnie. Wyższe tryby dostępne wg instrukcji przy podłączeniu przez HDMI. Czy jest jakiś sposób podłączenia przez d-sub które obsłuży wyższe rozdzielczości (np d-sub na component) czy muszę się zadowolić s-video i trybem 1024x768[/quote]
Witam po raz pierwszy.

Mam niezłego kręcioła(miał być TX-32LX70P) , ale jestem już prawie zdecydowany na ten, tylko ta 12 miesięczna gwarancja, jakieś buczenie na standby i brak d-suba.

1). Czy taki [url="http://www.dicado.com/product.php?pm_id=804"]http://www.dicado.com/product.php?pm_id=804[/url] przelotko-konwerter hdmi- d-sub zdałby egzamin i umożliwił ustawienie rozdzielczości natywnej matrycy?
Sam szukałbym czegoś podobnego do podłączenia Xboxa360, ale nie mam bladego pojęcia czy wtedy będę mógł ustawić natywną rozdzielczość tego tv w konsoli. Po kablu Xbox360- d-sub można.

2). Czy jest jakiś inny TV ze złączem d-sub o zbliżonej lub lepszej :) jakości telewizji i mnogości ustawień (opcje skalowania obrazu, brak overscanu, wybór polepszaczy i reszta) tego telewizjera? Może zapowiada się w najbliższym czasie podobny kombajn?
Cena też tak do max4Kzł.

3). Czy skalowanie z 720p (X360) do natywnej rozdziałki tego tv bardzo pogarsza jakość obrazu?

4). Czy ramka przy 720p (X360) wygląda okropnie czy jest do zniesienia (nie świeci za bardzo)?

5). Jaka jest dostępna największa rozdzielczość po kablu dvi-hdmi (PC) ?

6). Czy jest możliwość ustawienia w PC rozdzielczości powyżej 1280x1024 np. 1600x1200 lub wyższej a telewizor przyjmie i przeskaluje ją sobie i odpowiednio wyświetli bez przycinania (overscan) i ewentualnie na jakim kablu można to zrobić?

7). Ile jest gwarancji na ten Tv? Widziałem kilka razy 12m ale chyba nie powinno być mniej niż 24m.

8). Proszę o adres sklepu z telewizorkami z "ładnym" pilotem.

9). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uffff ale się wypytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']Witam po raz pierwszy.

Mam niezłego kręcioła(miał być TX-32LX70P) , ale jestem już prawie zdecydowany na ten, tylko ta 12 miesięczna gwarancja, jakieś buczenie na standby i brak d-suba.

1). Czy taki [url="http://www.dicado.com/product.php?pm_id=804"]http://www.dicado.com/product.php?pm_id=804[/url] przelotko-konwerter hdmi- d-sub zdałby egzamin i umożliwił ustawienie rozdzielczości natywnej matrycy?
Sam szukałbym czegoś podobnego do podłączenia Xboxa360, ale nie mam bladego pojęcia czy wtedy będę mógł ustawić natywną rozdzielczość tego tv w konsoli. Po kablu Xbox360- d-sub można.[/quote]

To jest konwerter w drugą stronę, z HDMI do D-Sub, więc się nie nada.

[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']2). Czy jest jakiś inny TV ze złączem d-sub o zbliżonej lub lepszej :) jakości telewizji i mnogości ustawień (opcje skalowania obrazu, brak overscanu, wybór polepszaczy i reszta) tego telewizjera? Może zapowiada się w najbliższym czasie podobny kombajn?
Cena też tak do max4Kzł.[/quote]

Rozumiem że zależy Ci na podłączeniu X-boxa, po co więc kombinować z D-Subem, skoro możesz go połączyć po componencie. To analog i to analog, przecież to będzie jeden czort.

Z innych TV, to jeśli zależy Ci na czymś w stylu Pixel Plusa i HD Natural Motion, to wyboru specjalnie nie masz dużego.

Tryb 720p 1:1 ustawisz przy każdym typie połączenia i z każdego źródła HD.


[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']3). Czy skalowanie z 720p (X360) do natywnej rozdziałki tego tv bardzo pogarsza jakość obrazu?[/quote]

Bardzo nie bardzo, dla jednych to jest bez znaczenia, dla innych to życiowy problem, nie do zaakceptowania :). Dlatego masz wybór, czy wolisz mieć na pełnym ekranie ze skalowaniem czy bez skalowania w natywnej 720p i to dla każdego typu sygnału, także z telewizji, jak ktoś odczuwa taką potrzebę.

Do filmów znaczenie praktycznie zerowe, bo charakter obrazu wyświetlanego można określić jako ciągły. Nie ma ostrych przejść na krawędziach, to i skalowanie nie przeszkadza. Do grania to już gorzej. W trybie nieskalowanym czcionki i kontury obiektów renderowanych w grach wyglądają znacznie ładniej, niż przy skalowaniu. A to ze względu na charakter obrazu, gdzie krawędzie obrazowe są znacznie ostrzej zdefiniowane.

[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']4). Czy ramka przy 720p (X360) wygląda okropnie czy jest do zniesienia (nie świeci za bardzo)?[/quote]

Jest praktycznie niedostrzegalna, nic nie świeci. Problem tego typu nie istnieje.


[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']5). Jaka jest dostępna największa rozdzielczość po kablu dvi-hdmi (PC) ?[/quote]

Zależy co rozumiesz przez "rozdzielczość". Jeśli chodzi o przyjmowaną to 1920x1080 i wszystkie pośrednie w dół aż do 640x480. Jeśli o wyświetlaną to realnie 1280x720 bez skalowania i jakieś 1360x768 ale z delikatnym skalowaniem. Za to ciekawostką jest, że można mniejsze rozdzielczości wyświetlić również bez skalowania, to znaczy 1024x768, 800x600, 720x576, 640x480. Oczywiście im mniejsza rozdzielczość tym i obraz mniejszy, skoro jest nieskalowany.

Można też wyświetlić pełny PAL z telewizji po HDMI bez skalowania :) Takich dziwów to nie ma prawie żaden telewizor. Jakość wtedy jest super, tyle że obraz odpowiada wielkością 14 calowemu CRT :)

[img]http://img100.imageshack.us/img100/5791/imgp7954dm0.jpg[/img]

Ten obraz wyżej jest dodatkowo ze źródła 4:3 ściśniętego, dlatego tak trochę nienaturalnie wygląda. Ale na ekstremalny przykład braku skalowania nadaje się w sam raz :).

[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']6). Czy jest możliwość ustawienia w PC rozdzielczości powyżej 1280x1024 np. 1600x1200 lub wyższej a telewizor przyjmie i przeskaluje ją sobie i odpowiednio wyświetli bez przycinania (overscan) i ewentualnie na jakim kablu można to zrobić?[/quote]

Oczywiście że tak, tv przyjmuje wiele różnych rozdzielczości i trybów odświeżania, aż do pełnego 1080p, czyli 1920x1080. Dość ładnie to przy tym skaluje.


[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']7). Ile jest gwarancji na ten Tv? Widziałem kilka razy 12m ale chyba nie powinno być mniej niż 24m.[/quote]

12 miesięcy. Zażalenia możesz zgłaszać do producenta, tak już jest i nikt nie ma na to wpływu :) .

[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']8). Proszę o adres sklepu z telewizorkami z "ładnym" pilotem.[/quote]

To nie zależy od sklepu, a od partii towaru, znaczy się od dostawy, no i od szczęścia.


[quote name='jedrek_LCD' post='69414' date='23.11.2007, 22:31 ']9). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uffff ale się wypytałem.[/quote]

Nie ma za co :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic OT, ale z tego co sie orientuje, to kazdy producent musi udzielac na rynku UE 2lat gwarancji (a jesli nie producent, to sprzedajacy). Pisac sobie moga co chca (tak jak z tym, ze koszty wysylki w obie strony przy procedurze reklamacyjnej ponosi kupujacy), a tymczasem obowiazuja ich "wyzsze" niz ich regulaminy przepisy :P

Zeby bylo troche na temat, to wlasciwie zdecydowalem sie na ten TV, tylko chce poczekac do nowego roku, bo ceny pewnie spadna jeszcze o jakies 200zl. Jak sadzicie?

Pozdrawiam,
Embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Nie chce robic OT, ale z tego co sie orientuje, to kazdy producent musi udzielac na rynku UE 2lat gwarancji (a jesli nie producent, to sprzedajacy)[/quote]

Nie, nie musi. Ba, producent nie ma obowiązku udzielania żadnej, nawet tygodniowej, gwarancji na swoje produkty. Warunki umowy gwarancyjnej leżą wyłącznie w gestii producenta i - o ile nie łamią innych przepisów prawa - mogą zawierać najróżniejsze klauzule, np. że musisz dostarczyć uszkodzony telewizor w czapce Mikołaja i zrobić "foczkę" przed pracownikiem serwisu. Co innego odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego w kwestii niezgodności towaru z umową (rozszerzona po przyjęciu unijnych przepisów tzw. rękojmia), zawartą podczas zakupu. Ta rzeczywiście trwa dwa lata i regulowana jest odrębnymi przepisami kodeksu cywilnego. Reklamując dowolny towar możesz wybrać, czy korzystasz z warunków gwarancji, czy też z przepisów dotyczących odpowiedzialności sprzedawcy - w pierwszym przypadku reklamację kierujesz do producenta (zazwyczaj jednak przez sklep, w którym dokonałeś zakupu), w drugim - bezpośrednio do sprzedawcy. Za każdym razem warto się zastanowić, który wariant będzie korzystniejszy - np. czas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji z tytułu niezgodności określony jest w KC jasno jako 14 dni kalendarzowych, a w gwarancji może być np. 21 dni, w dodatku roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='c00ler' post='69513' date='24.11.2007, 13:13 ']Nie, nie musi. Ba, producent nie ma obowiązku udzielania żadnej, nawet tygodniowej, gwarancji na swoje produkty. [...] Co innego odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego w kwestii niezgodności towaru z umową (rozszerzona po przyjęciu unijnych przepisów tzw. rękojmia), zawartą podczas zakupu. Ta rzeczywiście trwa dwa lata i regulowana jest odrębnymi przepisami kodeksu cywilnego.[/quote]
Czyli defacto mamy 2 lata, tyle ze od sprzedajacego. Jasne, ze lepsza jest gwarancja producenta, ale zawsze mamy dodatkowy rok po gwarancji producenta, zeby reklamowac u sprzedajacego (zakladajac, ze to powazna firma, ktora jeszcze istnieje).

Btw. Bylem wczoraj w EURO na Wileniaku i tam naprawde mozna ocenic jak swieci tv w zlych warunkach ;) W Saturnie, to zawsze podpiete pod wiekszosc TV HD, a tam prawie wszedzie SD i wygladalo to poprostu tragicznie na 3/4 telewizorow. 32PFL7862D niestety nie bylo, ale gorszy jak mowicie 32PFL7862D swiecil najmniej tragicznie. Pewnie odpowienie ustawienia by mu pomogly. Przyzwoicie wygladala tez plazma Samsunga PS42C6H, ale nigdzie o niej informacji na forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nich mi ktoś powie co może oznaczac liczba 10 na końcu określenia typu tego modelu: PHILIPS 32PFL7862 D/10 spotkałem się z takim oznaczeniem tego modelu na innych forach, czy ma to jakieś znaczenie czy jest tylko dodatkowy chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]nich mi ktoś powie co może oznaczac liczba 10 na końcu określenia typu tego modelu: PHILIPS 32PFL7862 D/10 spotkałem się z takim oznaczeniem tego modelu na innych forach, czy ma to jakieś znaczenie czy jest tylko dodatkowy chwyt marketingowy.[/quote]

Chwyt marketingowy? Znaczy im więcej cyferek i innych symboli, tym ludzie myślą, że coś jest lepsze? Nie wydaje mi się. Ta dziesiątka oznacza AFAIK region, dla którego model jest przeznaczony, a konkretnie wskazuje na Polskę (być może nie tylko Polskę, ale nie chce mi sie szukać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koalaxp' post='69687' date='25.11.2007, 15:52 ']nich mi ktoś powie co może oznaczac liczba 10 na końcu określenia typu tego modelu: PHILIPS 32PFL7862 D/10 spotkałem się z takim oznaczeniem tego modelu na innych forach, czy ma to jakieś znaczenie czy jest tylko dodatkowy chwyt marketingowy.[/quote]

To nie jest chwyt marketingowy. Liczba ta oznacza region docelowy i opcje montowane w telewizorze (na przykład tuner DVB). Na nasz rynek jest właśnie wersja 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Jeszcze jedno pytanie. Podłączam laptop przez s-video, maksymalny tryb dostępny dla mnie to 1024x768. Ale katra graficzna proponuje mi wybór kodowania (?) wideo, ze 3 rodzaje NTSC i z 5 radzajów PAL (Pal_G, Pal_H itd) czy jest jakaś różnica a jeśli tak to który wybrać
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja kupiłbym ten tv od ręki, no ale to nieszczesne d-sub w mojej toshibie L30-134 <_<

Czy naprawdę nic nie da się zrobić ????

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie ze wczoraj do mnie przyjechal ten telewizorek..... jestem w szoku :) pozytywnie w szoku... :) mam tylko jedno pytanie tylko nie wiem czy we wlasciwym dziale. Filmy dvd odtwarzam kinem domowym Panasonic SC-PT850 (podłaczony do tv przez hdmi), tam odtwarzacz ma cos takiego jak skalowanie do 720p/1080p zwyklego materialu dvd. teraz pytanie czy lepiej odtwarzac filmy dvd w rozdzielczosci normalnej czyli 576p, czy skalowac do 720p czy skalowac na maxa czyli 1080p??? bedzie jakas roznica w jakosc in minus przy skalowaniu obrazu do wyzszych rozdzialek przez kinio????

ahh i jeszcze pytanko do znawcow... w menu odtwarzacza mam cos takiego jak HDMI Colour Space i to moge ustawic na RGB/YCbCr (4:4:2)/YCbCr (4:2:2)... jak to sie odnosi do tego modelu philipsa... jaka przestrzen kolorow bedzie najlepsza???

Edytowane przez player_sct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybrałem tego LCD-ka (jest w drodze) gdyż mam kartę grafiki z dwoma wyjsciami DVI-I oraz TV-Qut. W pierwszym poście tego testu "sławekR" pisał, że bez problemów mozna podłączyc kompa kablem DVI-I - HDMI ( grac i oglądac filmy) ale czytając inne fora np.http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17890 jest napisane, że takie połączenie przekazuje tylko obraz video a co z dźwiękiem? stad moje pytanie do osób które mają tego Philipsa 32PFL7862 D podłączonego z kompem czy oprócz kabla DVI -HDMI muszę dokupic jakiś inny kabelek do przesyłania dzwięku i jaki?
Nadmieniam, że mam w kompie tuner sat. i chciałbym z niego oglądac niektóre programy edukacyjne na TV, proszę o w miarę szybką odpowiedź gdyż jestem na etapie rozglądania się za kablami - pozdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koalaxp' post='70244' date='28.11.2007, 19:58 ']wybrałem tego LCD-ka (jest w drodze) gdyż mam kartę grafiki z dwoma wyjsciami DVI-I oraz TV-Qut. W pierwszym poście tego testu "sławekR" pisał, że bez problemów mozna podłączyc kompa kablem DVI-I - HDMI ( grac i oglądac filmy) ale czytając inne fora np.http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17890 jest napisane, że takie połączenie przekazuje tylko obraz video a co z dźwiękiem? stad moje pytanie do osób które mają tego Philipsa 32PFL7862 D podłączonego z kompem czy oprócz kabla DVI -HDMI muszę dokupic jakiś inny kabelek do przesyłania dzwięku i jaki?
Nadmieniam, że mam w kompie tuner sat. i chciałbym z niego oglądac niektóre programy edukacyjne na TV, proszę o w miarę szybką odpowiedź gdyż jestem na etapie rozglądania się za kablami - pozdrówko[/quote]

Potrzebujesz dodatkowy kabel analogowy audio, do przesłania dźwięku z karty muzycznej w komputerze do telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki slawekR za szybką odpowiedź a tak przy okazji: czy nie ma takich kabli DVI -HDMI by w jednym splocie był od razu kabelek analogowy audio ?
- rozumiem też, że gdybym kupił LCD-ka z wyjsciem PC (D-sub) to też musialbym miec taki kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mam dylemat. Już miałem kupować JVC 32P80, ale teraz zaczynam się zastanawiać. Doszedł mi jeszcze jeden dylemat bo oprócz opisywanego tutaj modelu zainteresował mnie również 32PFL9632D. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy jest różnica pomiędzy Perfect Pixel HD w modelu wyższym, a Pixel Plus 2 HD w testowanym tutaj? Oprócz Ambilight tylko tym się od siebie różnią. Nie wiem czy opłaca się płacić więcej za Perfect Pixel HD, czy jestem w stanie zobaczyć różnicę w codziennym użytkowaniu? Za same światełka nie mam zamiaru dopłacać. Czy ktoś z forumowiczów miał okazje porównywać oba te telewizory? A może jeszcze ktoś miał okazje porównać jeden z nich z JVC P80? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo już mam straszny mętlik w głowie. Dodam, że płynność jest dla mnie bardzo istotna, bo oglądam dużo sportu.

EDIT: Sygnał z analogowej kablówki + PS3 Edytowane przez majk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='player_sct' post='70200' date='28.11.2007, 15:30 ']a ja dodam od siebie ze wczoraj do mnie przyjechal ten telewizorek..... jestem w szoku :blink: pozytywnie w szoku... :) mam tylko jedno pytanie tylko nie wiem czy we wlasciwym dziale. Filmy dvd odtwarzam kinem domowym Panasonic SC-PT850 (podłaczony do tv przez hdmi), tam odtwarzacz ma cos takiego jak skalowanie do 720p/1080p zwyklego materialu dvd. teraz pytanie czy lepiej odtwarzac filmy dvd w rozdzielczosci normalnej czyli 576p, czy skalowac do 720p czy skalowac na maxa czyli 1080p??? bedzie jakas roznica w jakosc in minus przy skalowaniu obrazu do wyzszych rozdzialek przez kinio????

ahh i jeszcze pytanko do znawcow... w menu odtwarzacza mam cos takiego jak HDMI Colour Space i to moge ustawic na RGB/YCbCr (4:4:2)/YCbCr (4:2:2)... jak to sie odnosi do tego modelu philipsa... jaka przestrzen kolorow bedzie najlepsza???[/quote]


W kwestii skalowania: staraj się tak zrobić aby jak najmniej różnych urządzeń skalowało obraz. Najlepiej aby skalowało źródło, a telewizor przyjmował już gotową rozdzielczość. Lub też na odwrót: źródło wysyła sygnał nieskalowany, a całą robotę robi telewizor. Raczej staraj się unikać podwójnego skalowania, bo to może mieć zgubny wpływ na obraz. Drogą doświadczeń musisz ustalić które skalowanie bardziej Ci odpowiada, z telewizora czy ze źródła, tu nie ma reguły.

Co do drugiego pytania: przy jednym z tych ustawień obraz będzie miał wyraźną dominantę jednego z kolorów, najprawdopodobniej zielonego. Przy drugim będzie ok. Łatwo obczaisz przy którym jest dobrze, bo różnica będzie wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='majk!' post='70396' date='29.11.2007, 18:44 ']No to mam dylemat. Już miałem kupować JVC 32P80, ale teraz zaczynam się zastanawiać. Doszedł mi jeszcze jeden dylemat bo oprócz opisywanego tutaj modelu zainteresował mnie również 32PFL9632D. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy jest różnica pomiędzy Perfect Pixel HD w modelu wyższym, a Pixel Plus 2 HD w testowanym tutaj? Oprócz Ambilight tylko tym się od siebie różnią. Nie wiem czy opłaca się płacić więcej za Perfect Pixel HD, czy jestem w stanie zobaczyć różnicę w codziennym użytkowaniu? Za same światełka nie mam zamiaru dopłacać. Czy ktoś z forumowiczów miał okazje porównywać oba te telewizory? A może jeszcze ktoś miał okazje porównać jeden z nich z JVC P80? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo już mam straszny mętlik w głowie. Dodam, że płynność jest dla mnie bardzo istotna, bo oglądam dużo sportu.

EDIT: Sygnał z analogowej kablówki + PS3[/quote]


Wybór pomiędzy 7862D a 9632D tak naprawdę sprowadza się do różnicy w cenie. Nie wiem o jakich kwotach mówimy. Jeśli różnica byłaby na poziomie 100zł to i owszem warto bez najmniejszej wątpliwości. Jeśli 1000zł to już bym się głęboko zastanawiał.

Co do JVCa to nic na jego temat nie powiem, bo go nie testowałem. Ale z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że wyższe modele tej firmy są całkiem do rzeczy i na pewno warto brać je pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...