Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='koalaxp' post='70268' date='28.11.2007, 21:50 ']dzięki slawekR za szybką odpowiedź a tak przy okazji: czy nie ma takich kabli DVI -HDMI by w jednym splocie był od razu kabelek analogowy audio ?
- rozumiem też, że gdybym kupił LCD-ka z wyjsciem PC (D-sub) to też musialbym miec taki kabelek?[/quote]

Trochę taśmy klejącej i będzie kabelek we wspólnym splocie :blink:. Oczywiście żartuję,chociaż może wcale to nie taki zły pomysł ....

Co do drugiego pytania: ani D-Sub ani DVI nie przesyła dźwięku, więc drugi kabelek tak czy tak będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b][color="#FF0000"]Współpraca telewizora z komputerem - UPDATE [/color][/b]

Mały aktualizacja w kwestii podłączenie koputera do Philipsa po HDMi. Jak okazuje się najprostsze rozwiązania czasem najtrudniej znaleźć :).

Otóż coś mnie dzis tknęło i ściągnąłem najnowsze modowane sterowniki Omegi do ATI. Po zainstalowaniu sterowników, zaraz po włączeniu, moim oczom ukazał się obraz 1280x720 czyli 720p 1:1, piksel w piksel, co już akurat nie jest specjalnym newsem bo udało mi się to uzyskać wcześniej. Ale dalej coś mnie tknęło, wszedłem w ustawienia, wybrałem 1366x768 czyli natywną rozdzielczość matrycy i obraz przełączył się w ten tryb, przy czym moim oczom ukazał się śliczny [b]obraz 1:1, piksel w piksel 1366x768 punktów[/b], czyli dokładnie tyle ile ma matryca :).

Błędem moim wcześniej było to, że co prawda instalowałem Ati Tray Tools zamiast Catalyst Control Center, ale już mi do głowy nie przyszło aby zainstalować alternatywne sterowniki do Ati, a to przecież takie proste i oczywiste.

Niniejszym aktualizuję recenzję pierwotną:

[u][b]Philips 32PFL7862D wyświetla obraz bez skalowania, 1:1, piksel w piksel w natywnej rozdzielczości matrycy przy połączeniu HDMI.[/b][/u]

Aby ten efekt uzyskać, w moim przypadku, konieczne było zainstalowanie alternatywnych sterowników ATI w wersji Radeon Omega Drivers 3.8.421 (Catalyst 7.10) dostępnych na stronie: [url="http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php"]http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php[/url]

Myślę że ta informacja ucieszy parę osób :blink:.

Pozdrawiam
Sławek

PS
Poniżej zdjęcie na szybko. Przepraszam za jakość fotki, ale to nie taka prosta sprawa zrobić zdjęcie panela będącego źródłem światła.

Proszę nie zwracać uwagi na morę, powstała ona w układzie optycznym aparatu, a nie na samej matrycy telewizora. Ważne że widać to co ma być, czyli rozdzielczość i fakt że obraz wypełnia w 100% ekran telewizora, to znaczy brak jest ciemnych krawędzi. Jeśli ktoś używa Firefoxa, proszę nie zapomnieć kliknąć na zdjęciu jak już się wczyta, aby obraz nie był przeskalowany.

[url="http://images30.fotosik.pl/119/d45a0601ca76e231.jpg"][img]http://images30.fotosik.pl/119/d45a0601ca76e231m.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor kupiony, głównie dzięki Panu Sławkowi i jego rekomendacji ;)
Zaskoczył mnie jednak brak PiP w tym telewizorze - myślę że warto o tym wspomnieć - ja osobiście trochę ubolewam nad tym, ale co zrobić.
No chyba że czegoś nie wiem i można PiP'a ustawić tak, aby mieć obraz z n'ki z pod hdmi, a obok obraz z componenta ?
Jest w ogóle jakaś szansa iż przyszły soft to naprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
> SlawekR
Czy możesz sie wypowiedzieć na temat większych modeli: Philipsa 42PFL7862D i 42PFL9632D?
Interesuje mnie m.in., czy zmiana matrycy na FullHD przynosi jakieś realne korzyści/straty, zwłaszcza w przetwarzaniu sygnału analogowego SD i odwzorowaniu ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darek64' post='70896' date='01.12.2007, 19:43 ']> SlawekR
Czy możesz sie wypowiedzieć na temat większych modeli: Philipsa 42PFL7862D i 42PFL9632D?
Interesuje mnie m.in., czy zmiana matrycy na FullHD przynosi jakieś realne korzyści/straty, zwłaszcza w przetwarzaniu sygnału analogowego SD i odwzorowaniu ruchu?[/quote]


Nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie miałem z nimi do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanie - telewizorek fajny tylko co z tym opisywanym buczeniem? Są z tym faktycznie takie problemy? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do pytania + czy ktos uzywa tego TV juz troche dluzej? Po czasie rozne rzeczy potrafia wychodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, telewizorek dotarł elegancko opakowany i pionowo transportowany kurierem.
W zestawie był ten "ładny"- RC4401 pilot (mogę podać nazwę sklepu jeśli można).
Na standby nic nie buczy i nie piszczy, a i w czasie pracy jest ok.
Na sofcie Q581E-0.64.14.4 i włączonych polepszaczach (HD NAtural Motion i 100Hz) często przycinał obraz a czasem przyspieszał. Artefakty też się pojawiały.
Po wgraniu najnowszego softu -końcówka 0.64.14.11 jest znacznie lepiej:)

Tędy droga. Dzięki usb łatwo można ulepszać produkt końcowy. A jeśli sprzęt zawiera "komputer" to jest podatny na wszelkie optymalizacje kodu i możliwość wprowadzenia nowych strategii polepszania obrazu. Inna sprawa czy producent to w pełni wykorzysta.
Liczę, że powstanie alternatywny soft wykorzystujący np. dodatkowe przyciski ambilight na pilocie, lub tych nieużywanych -książka z prawej strony.

Xbox 360 po component działa (na razie bez dźwięku)wyśmienicie, ramka w 720p prawie niedostrzegalna.
Na razie podłączyłem do composite i byłem pozytywnie zaskoczony.
Szczególnie Pixel Plus i podniesienie ostrości na 7 daje super efekt wyostrzenia szczegółów tekstur.

Wszystko jest prawie ładnie i pięknie, oprócz równomierności podświetlenia matrycy.
Na wejściu bez sygnału, lub ciemnym tle widać wyraźnie jaśniejsze miejsce.
Miejsce to znajduje się w prawej górnej ćwiartce.
Dokładnie to jakby podzielić ekran na 4 kolumny i 4 poziome rzędy to jasna plama jest na przecięciu 3 kolumny i 2 rzędu.
Ma kształt jakby elipsy, jakby jedna świetlówka była jaśniejsza.
Po włączeniu czujnika oświetlenia wyraźnie ciemnieje ale nadal jest dostrzegalna na ciemnym tle.

I tutaj jest moje pytanie o ilość lamp i możliwość korekcji pojedynczej lampy?
Mam nadzieję, że jest to do skorygowania w menu serwisowym :rolleyes:
Mam nadzieję, że to świetlówka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedrek_LCD' post='70934' date='02.12.2007, 00:20 ']I tutaj jest moje pytanie o ilość lamp i możliwość korekcji pojedynczej lampy?
Mam nadzieję, że jest to do skorygowania w menu serwisowym :rolleyes:
Mam nadzieję, że to świetlówka :([/quote]


To nie świetlówka. Rozwiązanie jest znacznie prostsze, to naprężenia w matrycy powstałe w wyniku jego niechlujnego skręcenia. Maskownica przednia powoduje te naprężenia. Dlatego takie jaśniejsze plamy nie zdarzają się nigdy na środku, a zawsze bliżej krawędzi. Należałoby poluzować śruby i poskręcać telewizor z większą uwagą, albo spróbować w jakiś inny sposób wpłynąć na rozkład naprężeń. Oczywiście jest z tym pewien problem, ponieważ telewizor jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='70937' date='02.12.2007, 01:26 ']To nie świetlówka. Rozwiązanie jest znacznie prostsze, to naprężenia w matrycy powstałe w wyniku jego niechlujnego skręcenia. Maskownica przednia powoduje te naprężenia. Dlatego takie jaśniejsze plamy nie zdarzają się nigdy na środku, a zawsze bliżej krawędzi. Należałoby poluzować śruby i poskręcać telewizor z większą uwagą, albo spróbować w jakiś inny sposób wpłynąć na rozkład naprężeń. Oczywiście jest z tym pewien problem, ponieważ telewizor jest na gwarancji.[/quote]

Nadaje się to do serwisu? Jeśli tak to jakim cudem telewizor przeszedł kontrolę jakości? :rolleyes:
Mógłbym skręcić na "biegu", ale trzeba by pewnie całą obudowę zdemontować i wyregulować jakiś bezpośredni docisk samej matrycy wewnątrz telewizora, a to już nie takie proste bo gwarancja. Plomb na obudowie brak ale śrubki zalakierowane na 100%. Mam nadzieję, że z czasem obudowa się wygrzeje :( i naprężenia się wyrównają. W końcu to tworzywo i od temperatury powinno się minimalnie ugiąć.
Czy takie wady z czasem same przechodzą???Czy nieprężenia nie spowodują z czasem wypalenia na tym obszarze martwych pikseli?
Może jestem jakiś przewrażliwiony, ale na laptopach i monitorach PC czegoś takiego nie zauważyłem (oczywiście bez naciskania matrycy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedrek_LCD' post='70938' date='02.12.2007, 07:35 ']Nadaje się to do serwisu? Jeśli tak to jakim cudem telewizor przeszedł kontrolę jakości? :)
Mógłbym skręcić na "biegu", ale trzeba by pewnie całą obudowę zdemontować i wyregulować jakiś bezpośredni docisk samej matrycy wewnątrz telewizora, a to już nie takie proste bo gwarancja. Plomb na obudowie brak ale śrubki zalakierowane na 100%. Mam nadzieję, że z czasem obudowa się wygrzeje :( i naprężenia się wyrównają. W końcu to tworzywo i od temperatury powinno się minimalnie ugiąć. Czy takie wady z czasem same przechodzą???[/quote]


Może z czasem ustąpić, znane są takie przypadki. Może się też pojawić w innym miejscu :)

[quote name='jedrek_LCD' post='70938' date='02.12.2007, 07:35 ']Czy nieprężenia nie spowodują z czasem wypalenia na tym obszarze martwych pikseli?[/quote]

Nigdy o czymś takim nie słyszałem.

[quote name='jedrek_LCD' post='70938' date='02.12.2007, 07:35 ']Może jestem jakiś przewrażliwiony, ale na laptopach i monitorach PC czegoś takiego nie zauważyłem (oczywiście bez naciskania matrycy).[/quote]

Ta przypadłość jest znana i wielokrotnie omawiana na forach fachowych dotyczących monitorów komputerowych LCD. I zdarza się też w monitorach najwyższej klasy. Poluzownaie śrubek i skręcenie ponowne, zazwyczaj przynosi odpowiedni skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedrek_LCD' post='70934' date='02.12.2007, 00:20 ']Witam, telewizorek dotarł elegancko opakowany i pionowo transportowany kurierem.
W zestawie był ten "ładny"- RC4401 pilot (mogę podać nazwę sklepu jeśli można).
Na standby nic nie buczy i nie piszczy, a i w czasie pracy jest ok.
Na sofcie Q581E-0.64.14.4 i włączonych polepszaczach (HD NAtural Motion i 100Hz) często przycinał obraz a czasem przyspieszał. Artefakty też się pojawiały.
Po wgraniu najnowszego softu -końcówka 0.64.14.11 jest znacznie lepiej:)

Tędy droga. Dzięki usb łatwo można ulepszać produkt końcowy. A jeśli sprzęt zawiera "komputer" to jest podatny na wszelkie optymalizacje kodu i możliwość wprowadzenia nowych strategii polepszania obrazu. Inna sprawa czy producent to w pełni wykorzysta.
Liczę, że powstanie alternatywny soft wykorzystujący np. dodatkowe przyciski ambilight na pilocie, lub tych nieużywanych -książka z prawej strony.[/quote]


Zainspirowany powyższym postem, zajrzałem na stronę Philipsa czy nie słychać tam czegoś nowego w stosunku do ostatniej aktualizacji z przed miesiąca czy też dwóch, którą załadowałem kiedyś do Philipsa. Zajrzałem, a tu niespodzianka jest faktycznie nowy soft w wersji 64.14.11. Philips widać stara się, bo od ostatniej aktualizacji wcale nie minęło tak dużo czasu.

Z pewnym sceptycyzmem odnosząc się do opisanych wyżej rewelacji, załadowałem nowy soft i tu kolejna niespodzianka. Faktycznie nastąpiła wyraźna poprawa działania układu HD Natural Motion. Można rzec że układ zmądrzał, to znaczy znacznie zyskał na inteligencji działania :).

Jego działanie obecnie jest mniej inwazyjne. Przedtem starał się na siłę wszystko prostować i polepszać ruch, zdarzało mu się przy tym pomylić i szarpnąć obrazem w skomplikowanych scenach. Obecnie praktycznie nie da się go złapać na pomyłce. Do tego artefakty, które pojawiały się jako obwódki wokół obiektów w ruchu znacznie się zmniejszyły. Dawniej każdy kto uważnie przyglądał się obrazowi i wiedział gdzie patrzeć, potrafił to spokojnie zobaczyć z odległości 2 metrów.

Obecnie są one praktycznie niedostrzegalne. Trzeba siedzieć z nosem w telewizorze, żeby coś zobaczyć. A i tak to co widzimy nie jest w żadnym stopniu drażniące. Podczas normalnego oglądania telewizji, wręcz niedostrzegalne.

Dodać też należy, że sam układ HD Natrual Motion, nadal odwala swoją robotę doskonale. Nic się nie zmieniło w złą stronę. Na obecnym etapie, to znaczy z softem 14.11, skłaniałbym się ku stwierdzeniu iż płynność ruchu w 7862D zbliża się do wzorca absolutnego, jakiego należałoby sobie życzyć we wszystkich telewizorach LCD.

Gdyby nie brak gniazda D-Sub i gorsze kąty patrzenia, od tych z wzorcowego w tym względzie Panasonica LX70, mógłbym dać temu telewizorowi 100% rekomendację, jako bardzo uniwersalnemu odbiornikowi i o wielu pozytywnych cechach.

Z czystym sumieniem mogę go na dziś (przy sofcie 0.64.14.11) postawić jako wzorzec takich cech jak:

Odtwarzanie sygnału SD, także tego marnej jakości.
Wyśmienite odtwarzanie sygnału HD.
Doskonała płynność ruchu, traktowanego w kategoriach telewizorów LCD i to ze wszystkich typów źródeł, zarówno cyfrowych jak i analogowych.
Bardzo dobra współpraca z komputerem, z zastrzeżeniem że korzystamy wyłącznie z sygnału cyfrowego DVI.

Reasumując: polecam czym prędzej załadowanie nowego softu wszystkim tym, którzy jeszcze tego nie uczynili. A koledze Jedrek_LCD dziękuję za zwrócenie uwagi na fakt, że pojawiła się kolejna wersja oprogramowania tego telewizora. Szczególnie, że przyniosła poprawę w obszarze, który dla mnie osobiście jest bardzo istotny.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - dzieki slawek za poprzednia odpowiedz B) przydala sie bardzo :)

po drugie... wlasnie sie mialem zapytac czy z moim modelem jest cos nie tak - bo wlasnie co jakis czas byly szarpniecia i przyspieszenia obrazem, na poczatku myslalem ze byla to wina odtwarzanych filmow dvd z skalowaniem do 1080p i ze sie naped mi nie wyrabia...ale potem zauwazylem ze przy odtwarzaniu tv jest to samo. jak widze ubiegles moje pytanko i wlasnie w tym momencie juz leci nowy sofcik na penka :)

Ja dodam od siebie po paru dniach testowania ze jesli ktos chcialby ogladac filmy 720p/1080p za pomoca kompa przez polaczenie DVI->HDMI to mozna spokojnie ogladac filmy 720p w rozdzialce 1080p - roznicy w jakosci po skalowaniu nie widac..no chyba ze ktos siedzi z nosem w matrycy i kaxzdy pixel oglada. Po testach cyberlinka/ffdshow i CoreAVC - wg mojej subiektywnej oceny super obraz osiaga sie przy MPC z Haali spliterem i Haali rendererem w połaczeniu z kodekiem CoreAVC. Telewizorek oczywiscie w max rozdzialke czyli 1920x1080 i odswiezanie tak jak pisal slawek, czyli czestotliwosc odswiezania dostosowujemy do ilosci fpsow w filmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Bardzo dziękuję SlawekR za wszystkie odpowiedzi i porady, zwłaszcza, że udzielane są fachowo i w ekspresowym tempie.

Obyło się bez rozkręcania telewizora.
Tak jak miałem nadzieję, po dobie ciągłej pracy obudowa odpowiednio się nagrzała i lekkie ugniatanie matrycy na krawędzi pomogło(wspomagane kilkoma obrotami panela na podstawie i lekkim naciskaniu na rogi obudowy).
"Świetliste jajo" znikło i lepiej niech już nie wraca B) Możliwe, że w fabryce wszystko było ok a naprężenia powstały od niskich temperatur w transporcie.

Potestowałem kolejny dzień i mam następne pytania.
1. Czy ten telewizor obsługuje "progresive scan" ?
Podłączyłem PS2 i po włączeniu w grze takiego trybu -czarny ekran. Czy może taki tryb jest tylko dla CRT?

2. Jak u Was jest z jakością dźwięku?
Ustawienie głośności powyżej wartości 50 powoduje dziwne charczenie i przytykanie głośników (niskie i średnie tony).
Fakt, głośniczki są z tyłu i raczej przestrzeń rezonansowa- a właściwie jej brak może powodować takie dodatkowe wpadanie w wibracje z obudową.
Dźwięk brzmi wtedy jak z małego plastykowego radyjka z za mocnym głośniczkiem.

3. Do jakiej wartości głośności jest u Was ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos na to odpowiedzial.... wiem ze to pytanie padlo :

[b]Jak w tym TV ustawic zegar ?[/b]

Wiem wiem... glupie pytanie ale w instrukcji ani slowa o tym.

I drugie pytanie- czy Wasze egzemplarze tez piszcza (na standby - po wylaczeniu pilotem jak i po wylaczeniu przyciskiem power na TV) ? Bo moj piszczy i w nocy mnie to lekko denerwuje choc juz sie przyzwyczailem :rolleyes:

Edytowane przez sponn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławku R
Od 3 tyg. jestem posiadaczem tego telewizora.Żadnych mankamentów typu buczenie,plamy na matrycy itp. nie obserwowałem.Telewizor super,obraz po zmianie euro na hdmi jeszcze lepszy,tak jak pisałeś.Mam silny sygnał sn a na nboxie jakość sygnału 75-80. Akualizację softu zrobiłem zaraz po zakupie,stąd nie mam skali porównawczej na ile to wpłynęło na jakość odbioru.A oto moje jak narazie uwagi co do telewizora:
- lampka czuwania świeci jaskrawo czerwonym kolorem co przy zgaszonym świetle nie daje spać.Jest to nagminna wada wielu telewizorów.Poradziłem sobie z tym zaklejając lampkę czarną izolacją.
-Sprawa formatu obrazu.Na nboxie mam ustawienia telewizora: format tv. panoramiczny,zmiana formatu-bez zmian,dolby digital-tak.Zmianę formatu obrazu pozostawiłem dla funkcji telewizora,wydaje mi się że telewizor robi to lepiej niż nbox.W telewizorze format obrazu ustawiłem na automatyczny.Wszystko działa prawidłowo tylko mam wrażenie że zmiana formatu przez telewizor trwa zbyt długo 10-15 sek.Czy jest to czas normalny?A może wiesz jaki jest w znanych Ci telewizorach?Czy jest możliwość przyspieszenia tej funkcji?
Jak znajdziesz czas to napisz swoją opinię w tej sprawie.Co sądzisz o moich ustawieniach? Pozdrawiam - Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytalem caly ten opis + wiekszosc wypowiedzi odnosnie tego philipsa i prawie sie przekonalem ale jednak pozostane przy Panasonic tx-32lx70p ze wzgledu na najnowszą matrycę IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam
od kilku dni posiadam Philipsa 42PFL7862
na podstawie lektury tego wątku stwierdzam ze tv ten posiada praktycznie te same zalety i wady co jego młodszy brat 32pfl7862
chciałbym jednak zapytać użytkowników tej serii o współpracę z komputerem
posiadam Geforce 6600GT
udało mi się uzyskać piękny obraz w natywnej rozdzielczości 1920x1080 60Hz pixel 1:1
jednak jest pewien mankament który mnie denerwuje mianowicie jak poruszam strzałką myszki wszystkie cieńkie poziome linie zaczynją drżeć tak jakby przeskakiwały linię w górę i w dół (okienka czcionki itd)
jak zatrzymam myszkę wszytko się zatrzymuje i jest OK, efekt ten wywołuje każdy ruch na ekranie np animowany baner itp
filmy natomiast wyświetlają się bezbłędnie! i co ciekawe jak na wyświetlanym filmie otworzę okno to zdaża sie ze nic w nim nie drży :rolleyes:
nie wiem czy to wada czy tak poprostu mają Philipsy
wgrałem najnowszy soft do tego modelu ale nic to nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sponn' post='71165' date='03.12.2007, 13:22 ']Nie wiem czy ktos na to odpowiedzial.... wiem ze to pytanie padlo :

[b]Jak w tym TV ustawic zegar ?[/b]

Wiem wiem... glupie pytanie ale w instrukcji ani slowa o tym.

I drugie pytanie- czy Wasze egzemplarze tez piszcza (na standby - po wylaczeniu pilotem jak i po wylaczeniu przyciskiem power na TV) ? Bo moj piszczy i w nocy mnie to lekko denerwuje choc juz sie przyzwyczailem :huh:[/quote]

Sam szukałem i jako takiej opcji ustawiania daty nie zauważyłem. Data ustawia się sama z telegazety. Niestety jak się źle ustawi(jakiś zakłócony sygnał) to tylko wyłączenie zasilania tv pomaga. Nie potrafi sam skorygować błędnie ustawionej daty.

To nie za dobrze jak piszczy bez obciążenia(pobór ok 0,8W). Świadczy to albo o luźnym uzwojeniu na cewce w zasilaczu impulsowym (podobne piski zdarzają się na płytach pc) albo tranzystor/kondensator ceramiczny też z zasilacza jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1941' post='71187' date='03.12.2007, 15:34 ']Sławku R
Od 3 tyg. jestem posiadaczem tego telewizora.Żadnych mankamentów typu buczenie,plamy na matrycy itp. nie obserwowałem.Telewizor super,obraz po zmianie euro na hdmi jeszcze lepszy,tak jak pisałeś.Mam silny sygnał sn a na nboxie jakość sygnału 75-80. Akualizację softu zrobiłem zaraz po zakupie,stąd nie mam skali porównawczej na ile to wpłynęło na jakość odbioru.A oto moje jak narazie uwagi co do telewizora:
- lampka czuwania świeci jaskrawo czerwonym kolorem co przy zgaszonym świetle nie daje spać.Jest to nagminna wada wielu telewizorów.Poradziłem sobie z tym zaklejając lampkę czarną izolacją.[/quote]

Wiele telewizorów tak ma. I tak dobrze że na czuwaniu jest dioda czerwona. Jakby była niebieska to dopiero by dawała po oczach.

[quote name='jacek1941' post='71187' date='03.12.2007, 15:34 ']-Sprawa formatu obrazu.Na nboxie mam ustawienia telewizora: format tv. panoramiczny,zmiana formatu-bez zmian,dolby digital-tak.Zmianę formatu obrazu pozostawiłem dla funkcji telewizora,wydaje mi się że telewizor robi to lepiej niż nbox.[/quote]

Też uważam, że telewizor robi to lepiej. Sam mam to ustawione podobnie, z jedną różnicą że oglądam przekaz w natywnych formatach, to znaczy 4:3 oglądam w 4:3, a 16:9 w 16:9. Pozwala to uniknąć dziwnych zjawisk, które sygnalizujesz niżej. Autoformatowania używam bardzo rzadko, głównie przy specyficznym materiale nadawanym w dziwnych formatach.

[quote name='jacek1941' post='71187' date='03.12.2007, 15:34 ']W telewizorze format obrazu ustawiłem na automatyczny.Wszystko działa prawidłowo tylko mam wrażenie że zmiana formatu przez telewizor trwa zbyt długo 10-15 sek.Czy jest to czas normalny?A może wiesz jaki jest w znanych Ci telewizorach?Czy jest możliwość przyspieszenia tej funkcji?
Jak znajdziesz czas to napisz swoją opinię w tej sprawie.Co sądzisz o moich ustawieniach? Pozdrawiam - Jacek.[/quote]

Czas na zmianę formatu ma ustawioną zwłokę na te kilkanaście sekund z rozmyzłem. W przeciwnym wypadku przy każdej minimalnej zmianie w wyświetlanym obrazie mielibyśmy wielce frustrującą dyskotekę w postaci ciągle zmieniającego się formatu.

Dzięki wprowadzonemu opóźnieniu telewizor jest w stanie odróżnić dynamiczną zmianę w kadrze, na przykład wjazd samochodu do tunelu, albo najazd kamery na ciemny trawnik, od zmiany długotrwałej zawierającej czarne napisy. Dopiero kilkanaście sekund wyświetlania pasów powoduje zmianę formatu. Jest to chyba dość logiczne? Wszystkie telewizory reagują podobnie, nie jest to żaden ewenement. I tak ma być. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek53' post='71199' date='03.12.2007, 17:33 ']witam
od kilku dni posiadam Philipsa 42PFL7862
na podstawie lektury tego wątku stwierdzam ze tv ten posiada praktycznie te same zalety i wady co jego młodszy brat 32pfl7862
chciałbym jednak zapytać użytkowników tej serii o współpracę z komputerem
posiadam Geforce 6600GT
udało mi się uzyskać piękny obraz w natywnej rozdzielczości 1920x1080 60Hz pixel 1:1
jednak jest pewien mankament który mnie denerwuje mianowicie jak poruszam strzałką myszki wszystkie cieńkie poziome linie zaczynją drżeć tak jakby przeskakiwały linię w górę i w dół (okienka czcionki itd)
jak zatrzymam myszkę wszytko się zatrzymuje i jest OK, efekt ten wywołuje każdy ruch na ekranie np animowany baner itp
filmy natomiast wyświetlają się bezbłędnie! i co ciekawe jak na wyświetlanym filmie otworzę okno to zdaża sie ze nic w nim nie drży :huh:
nie wiem czy to wada czy tak poprostu mają Philipsy
wgrałem najnowszy soft do tego modelu ale nic to nie pomogło[/quote]

Opisywane zjawisko jest wynikiem zadziałania "poprawiaczy" na zakłóconym sygnale. Coś takiego widziałem jak miałem problem z masami na kablu. W scenach statycznych nic takiego nie widzisz bo elektronika odpowiednio obrabia sygnał, radząc sobie z tym zakłóceniem. W stanie dynamicznym (ruch), elektronika gubi się generując artefakty.

Rozwiązania:

Spróbuj połączyć komputerem z telewizorem innym egzemplarzem kabla.

Wyłącz polepszające "fiuczersy" i przypisz w menu konfiguracyjnym tryb PC do wejścia sygnałowego w tv, z którego korzystasz.
Przy pracy z komputerem zasadniczo powinno się wyłączać wszelkie polepszacze, jedyne co powinieneś robić to dopasowywać częstotliwość odświeżania do ilości klatek w wyświetlanym materiale.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sławku za logiczną i rzeczową odpowiedż.Jeszcze jedna uwaga.Po podłączeniu telewizora z nboxem kablem hdmi pilotem nboxa nie można regulować natężenia dżwięku.Reaguje tylko pilot telewizora.Nie było tego przy podłączeniu przez euro.Co może być tego przycztną.Jest to nieco uciążliwe bo trzeba operować dwoma pilotami,ale można się przyzwyczaić.Co o tym sądzisz?Pozdrawiam - Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem kabel, przypisałem do wejścia HDMI sygnał PC wyłączyłem wszystkie polepszacze lecz bez efektu
jedyne co pozostaje to jakiś bug od strony karty graficznej lub wada TV , spróbuję zdobyć ATI i sprawdzę jak będzie na niej
zamieszczam 2 filmiki obrazujące mój problem nagrałem je kamerką HDV więc dobrze widać o co mi chodzi
na filmie widać idealne wyświetlanie 1:1 lecz przy ruchu tylko myszką zauważamy drgania poziomych lini

[url="http://www.zshare.net/download/5363348ea809f1/"]7862-1.wmv - 7.26MB[/url]
[url="http://www.zshare.net/download/5363532cbb0c47/"]7862-2.wmv - 11.50MB[/url]

EDIT

no i problem się rozwiązał! :(
SławekR miałeś rację co do przypisania wejścia HDMI jako PC
dziś tak zrobiłem na spokojnie i wszystko śmiga jak należy, widocznie wcześniej robiłem coś nie tak lub PC przypisałem
nie pod to wejście do którego włączony był komputer
jedyne co jeszcze delikatnie może irytować to jak porusza sie np okienkiem na boki to pionowe linie lekko sie ząbkują
ale to już szczegół

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1941' post='71255' date='03.12.2007, 22:26 ']Dziękuję Sławku za logiczną i rzeczową odpowiedż.Jeszcze jedna uwaga.Po podłączeniu telewizora z nboxem kablem hdmi pilotem nboxa nie można regulować natężenia dżwięku.Reaguje tylko pilot telewizora.Nie było tego przy podłączeniu przez euro.Co może być tego przycztną.Jest to nieco uciążliwe bo trzeba operować dwoma pilotami,ale można się przyzwyczaić.Co o tym sądzisz?Pozdrawiam - Jacek.[/quote]


Przy tym typie połączenia dźwięk jest przesyłany cyfrowo i jego regulacja z poziomu N-boxa nie działa, tak już po prostu jest :(.

Jeśli bardzo zależy Ci na tej funkcji, to przełącz N-boxa w tryb DVI czyli taki HDMI bez dźwięku, podłącz dźwięk dodatkową parą kabli analogowych, dokonaj odpowiednich ustawień w menu telewizora, aby odbierał dźwięk po analogu i regulacja głośności w N-boxie będzie dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek53' post='71364' date='04.12.2007, 11:57 ']zmieniłem kabel, przypisałem do wejścia HDMI sygnał PC wyłączyłem wszystkie polepszacze lecz bez efektu
jedyne co pozostaje to jakiś bug od strony karty graficznej lub wada TV , spróbuję zdobyć ATI i sprawdzę jak będzie na niej
zamieszczam 2 filmiki obrazujące mój problem nagrałem je kamerką HDV więc dobrze widać o co mi chodzi
na filmie widać idealne wyświetlanie 1:1 lecz przy ruchu tylko myszką zauważamy drgania poziomych lini

[url="http://www.zshare.net/download/5363348ea809f1/"]7862-1.wmv - 7.26MB[/url]
[url="http://www.zshare.net/download/5363532cbb0c47/"]7862-2.wmv - 11.50MB[/url]

EDIT

no i problem się rozwiązał! :)
SławekR miałeś rację co do przypisania wejścia HDMI jako PC
dziś tak zrobiłem na spokojnie i wszystko śmiga jak należy, widocznie wcześniej robiłem coś nie tak lub PC przypisałem
nie pod to wejście do którego włączony był komputer
jedyne co jeszcze delikatnie może irytować to jak porusza sie np okienkiem na boki to pionowe linie lekko sie ząbkują
ale to już szczegół[/quote]


Obejrzałem filmiki i zdecydowanie wygląda mi to na działanie jakiejś funkcji cyfrowej podczas występowania stanu dynamicznego w obrazie i być może jakiegoś zakłócenia. Jeśli nadal masz jakieś podobne zjawiska, to koniecznie spróbuj jeszcze na innym kablu.

Co do przypisywania odpowiednich urządzeń do konkretnych wejść, to właśnie wart podkreślenia jest fakt iż ustawienie takiego przypisania ma nie tylko skutek psychologiczno-informacyjny, czyli wyświetlenie przykładowo komunikatu "PC" przy przełączeniu się dajmy na to na wejście HDMI1.

Takie przypisanie ma też skutek praktyczny. Przypisanie konkretnego typu urządzenia, na przykład PC do konkretnego, dodajmy [b]dowolnego[/b] wejścia, nawet eurozłącza ;) skutkuje [b]zmianą sposobu działania niektórych funkcji cyfrowych[/b]. Zmienia się na ten przykład działanie funkcji Pixel Plus. Zmieniają się też dostępne tryby formatowania.

Przykład: przypisujemy tryb PC do eurozłącza numer 1 gdzie podajemy tak naprawdę sygnał z tunera cyfrowego. Powoduje to, że pojawiają się dodatkowe opcje formatowania, umożliwiające wyświetlenie obrazu 1:1 i to nawet przy sygnale PAL :( . Zmienia się też działanie PP na bardzo subtelne.

Wspominam o tym, bo nie są to funkcje jasno opisane w instrukcji, a czasem mogą być wielce przydatne. Dzięki nim mamy dodatkowy wpływ na obraz i to taki poza standardowymi nastawami w menu obrazowym. Polecam więc trochę poeksperymentować, przypisując różne typy urządzeń do różnych wejść i obserwując zmiany w wyświetlanym obrazie.

Tylko ostrzegam: przypisanie typu urządzenia bez ładu i pomyślunku, może spowodować że nie będzie nam działać Pixel Plus, pomimo że będzie aktywny w menu głównym.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...