Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

robiłem kilak prób i obraz nie drży tylko jak wejście HDMI do którego wpięty jest komputer oznaczę jako PC
widocznie wtedy elektronika przestawia sie na "komputerowy tok myślenia"a co do obrazu w serii 42pfl7862 to istna potęga
dema 1080 wypalają czachę :rolleyes:
mam pożyczonego Nboxa i wczoraj oglądałem Cube2 na Nonstopkino HD i nie mogłem uwierzyć ze to film z tunera sat a nie Blueray lub HDDVD !
Hokej na Nsport wyglądał bajecznie, nie widziałem żadnych smug za krążkiem a to przecież szybko poruszający się czarny obiekt na białym tle
jak narazie SD wypada bardzo dobrze z tym ze wydaje mi się jakby lepiej na tunerze cyfry przez zwykłe euro
oglądałem te same kanały z nboxa przez HDMI i z mediasata C+ przez właśnie eurozłacze i z nboxa jakby przeostrzone
ale to tylko moje odczucie
telewizor naprawdę godny polecenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Dziekie Sławkowi dzis stalem sie posiadaczem tego TV.
Na chwilkeboto prezent dla tesciow pod choinke (sygnal z kablowki ale ich namowie na Nke).
Po szybkich testach na antenie dachowej obraz SD super.
Pilota mam ladnego!
TV kupilem w sklepie int. (odebralem i zaplacilem osobiscie w Wawie) za 3450PLN.
Soft jest wgrany z pazdziernika wiec te TV nie lezakuja jakwidac!
Dzieki za rady i testy Slawku!
Pozdrawiam! Edytowane przez krisq75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie niecodzienne pytanie: Po której stronie (patrząc z przodu) są boczne wejścia na słuchawki itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem tego telewizora. Kupiłem go po zapoznaniu się z pozytywnymi ocenami tego sprzętu.
Mam problem z "migotaniem" czyli nagłymi zmianami janości obrazu przy przejściach scen z ciemnych na jasne i odwrotnie a nawet przy ruchu sceny przy zmieniającym się poziomie jasności obrazu.
Nie muszę chyba wyjaśniać, że jest to bardzo denerwujące i mam już obawę że takie zachowanie telewizora nie jest czymś naturalnym. Nigdy nie spotkałem się z podobnym zachowaniem obrazu telewizora obserwując je np w sklepach.
Czy jest to spowodowane ustawieniami telewizora (próbowałem różnych ustawień ale efekt ten nie zanika) , czy niestety może być to jakaś wada fabryczna.
Pozdrawiam i proszę o jakąś sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='walmor' post='71880' date='06.12.2007, 19:17 ']Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem tego telewizora. Kupiłem go po zapoznaniu się z pozytywnymi ocenami tego sprzętu.
Mam problem z "migotaniem" czyli nagłymi zmianami janości obrazu przy przejściach scen z ciemnych na jasne i odwrotnie a nawet przy ruchu sceny przy zmieniającym się poziomie jasności obrazu.
Nie muszę chyba wyjaśniać, że jest to bardzo denerwujące i mam już obawę że takie zachowanie telewizora nie jest czymś naturalnym. Nigdy nie spotkałem się z podobnym zachowaniem obrazu telewizora obserwując je np w sklepach.
Czy jest to spowodowane ustawieniami telewizora (próbowałem różnych ustawień ale efekt ten nie zanika) , czy niestety może być to jakaś wada fabryczna.
Pozdrawiam i proszę o jakąś sugestię.[/quote]


Nie jest to wada fabryczna i nie jest to naturalne zachowanie telewizora.

Wyłącz w menu dynamiczny kontrast i Active Control i problem zniknie. Używanie tych dynamicznych funkcji jest, jak widać na powyższym przykładzie, co najmniej dyskusyjne. Ja osobiście zawsze je deaktywuję, bo przynoszą więcej szkody jak pożytku. A

i jeszcze należy wyłączyć redukcję szumów, bo w następnym poście się okaże że telewizor smuży :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz Sławku, w korespondencji ze mną,że oglądasz obraz w formatach natywnych czyli 4:3 w 4:3 a 16:9 w 16:9.Jest to dla mnie zrozumiałe, ponieważ nie masz zniekształceń obrazu w wyniku różnych form formatowania.Jednak oglądanie obrazu w formacie 4:3, który jest jak dotąd formatem dominującym, na ekranie panoramicznym jest dla mnie trochę irytujące,ale jest to tylko moje zdanie na ten temat i są różne upodobania w tym zakresie.Niestety każde formatowanie formatu 4:3 do 16:9 zniekształca obraz w większym lub mniejszym stopniu.Ale w zasadzie nie to skłoniło mnie do napisania do Ciebie.Mianowicie w instrukcji producenta na stronie 15 pkt.5.3.4 Panoramiczny format obrazu pisze - cytuję"Nalęży unikać wyświetlania czarnych pasów po bokach lub u góry i u dołu ekranu.W tym celu zmień format obrazu na taki,który wypełnia cały obszar ekranu"koniec cytatu.
Oglądając obraz w formacie natywnym 4:3 zawsze będą występowały pasy na ekranie.Czy zatem producent nie ostrzega przed formatem natywnym 4:3? Może chodzi o to że długotrwałe pasy na ekranie powodują nierównomierne zużywanie się matrycy, co w konsekwencji może prowadzić do wadliwego jej działania.Dlatego też sugerując się zaleceniami producenta ustawiłem format obrazu na automatyczny.Napisz co o tym sądzisz? Pozdrawiam - Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1941' post='71973' date='07.12.2007, 00:41 ']Piszesz Sławku, w korespondencji ze mną,że oglądasz obraz w formatach natywnych czyli 4:3 w 4:3 a 16:9 w 16:9.Jest to dla mnie zrozumiałe, ponieważ nie masz zniekształceń obrazu w wyniku różnych form formatowania.Jednak oglądanie obrazu w formacie 4:3, który jest jak dotąd formatem dominującym, na ekranie panoramicznym jest dla mnie trochę irytujące,ale jest to tylko moje zdanie na ten temat i są różne upodobania w tym zakresie.Niestety każde formatowanie formatu 4:3 do 16:9 zniekształca obraz w większym lub mniejszym stopniu.Ale w zasadzie nie to skłoniło mnie do napisania do Ciebie.Mianowicie w instrukcji producenta na stronie 15 pkt.5.3.4 Panoramiczny format obrazu pisze - cytuję"Nalęży unikać wyświetlania czarnych pasów po bokach lub u góry i u dołu ekranu.W tym celu zmień format obrazu na taki,który wypełnia cały obszar ekranu"koniec cytatu.
Oglądając obraz w formacie natywnym 4:3 zawsze będą występowały pasy na ekranie.Czy zatem producent nie ostrzega przed formatem natywnym 4:3? Może chodzi o to że długotrwałe pasy na ekranie powodują nierównomierne zużywanie się matrycy, co w konsekwencji może prowadzić do wadliwego jej działania.Dlatego też sugerując się zaleceniami producenta ustawiłem format obrazu na automatyczny.Napisz co o tym sądzisz? Pozdrawiam - Jacek.[/quote]


Widzisz, to jest bardzo dobry przykład na to iż różni ludzie mają różne preferencje. Dla Ciebie bardziej irytujące są czarne pasy na ekranie, przy trybach natywnych. Dla mnie z kolei zniekształcenia obrazu wynikające z formatowania na siłę. Ważne jest, że telewizor daje nam możliwości regulacji w tym względzie, znaczy się każdemu według potrzeb. I to chyba powinno być ostatecznym wnioskiem wynikającym z tych rozważań.

Przytoczyłeś fragment instrukcji traktujący o czarnych pasach, przy czym zauważyłeś zapewne, że instrukcja ta nie określa dlaczego należy tego unikać. Piszący instrukcję mogli równie dobrze mieć na myśli względy czysto estetyczne. Gdyby wchodziły w grę względy techniczne, to jak nic napisali by o tym, choćby dla własnej ochrony, tak jak to robią w przypadku plazm.

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to znaczy że wynika to z względów technicznych, to jak ma się do tego udostępnienie trybu nieskalowanego? Tryb ten z natury rzeczy wyświetla pasy ze wszystkich stron, o czym zresztą wspomina ta sama instrukcja na końcu cytowanego przez Ciebie akapitu. A istnieje przecież całkiem duże prawdopodobieństwo że część użytkowników użyje tego trybu jako domyślnego przez cały czas użytkowania telewizora, gdyż ze swojej natury daje on obraz najmniej zdegradowany skalowaniem i formatowaniem. Dalej idąc tym tokiem rozumowania, to gdyby chodziło o względy techniczne, to producent sam sobie ukręcałby sznur na szyję, udostępniając w opcji dodatkowej tryb permanentnie psujący telewizor :).

A wracając na ziemię. Z mojej praktyki, nie spotkałem się osobiście z przypadkiem powidoków (wypaleń) w LCD, pochodzących od wyświetlania obrazu statycznego. A miałem do czynienia z monitorami pracującymi jako ekrany urządzeń pomiarowych, które wyświetlały latami ciurkiem 24 godziny na dobę ten sam statyczny obraz. Na żadnym nie zauważyłem choćby najmniejszych śladów wypaleń. Wystarczy też zaprząc google do roboty i nikt tam nie pisze o choćby jednym realnie stwierdzonym przypadku tego typu wypalenia LCD.

Sądzę że jest 1000 razy większe prawdopodobieństwo że szlag trafi świetlówki w telewizorze ze starości, niż dasz radę załatwić go wyświetlając obraz z pasami :).
To nie plazma, ani nie CRT.

Ale widzę że Cię to męczy więc możesz też ściągnąć sobie z netu inne wersje językowe tej instrukcji. Być może jest to też kwestia ogólnego i nieprecyzyjnego tłumaczenia. Ściągnąłem z czystej ciekawości wersję niemiecką, rosyjską i angielską. Może nie jestem poliglotą, ba na pewno nie jestem :). Ale wydaje mi się, patrząc po tamtych wersjach, że kontekst całościowo traktuje to w kategoriach: "aby uniknąć wyświetlania czarnych pasów" należy zrobić to czy tamto, a nie chodzi o stwierdzenie "należy unikać czarnych pasów". Takie lekkie przekręcenie tłumaczenia. Kto ich tam wie z ilu i na ile języków było to po drodze tłumaczone.

Ja bym się tym w każdym razie nie przejmował zbytnio. Ale to moje prywatne zdanie. W końcu co instrukcja to instrukcja :).

EDIT

Wróć.... żeby być na 100% w zgodzie z własnym sumieniem, to muszę wspomnieć, że jednak spotkałem się raz z monitorem Della na matrycy PVA, na którym został powidok po wyświetlanym obrazie. Ale akurat w przypadku tego monitora, to wiem że był wcześniej narażony na dość długotrwałe, silne i równomierne ugniatanie matrycy, powstałe podczas transportu. Więc traktuje to w kategoriach awaryjnych tego monitora. Stąd też zapewne mogą się brać opisy takiej przypadłości w LCD. Ale jak widać wynikają one bezpośrednio z dodatkowych czynników mechanicznych oddziaływujących na matrycę.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sławku za szybką odpowiedż.Widzę że często piszesz posty nocą, podobnie jak ja,należymy zatem do tz."nocnych marków".Odpowiedż rzeczowa i profesjonalna,może rzeczywiście jest to wynik nieprecyzyjnego tłumaczenia,że można tak jak ja, interpretować instrukcję.Korespondencja z Tobą jest bardzo pouczająca.Mam nadzieję że inni użytkownicy tej strony znajdą w naszej korespondencji również dla siebie coś interesującego. Telewizor który zakupiłem, sugerując się Twoją opinią, sprawia się bardzo dobrze.Jestem zadowolony z tego zakupu.Jak będę miał inne uwagi to napiszę.Pozdrawiam - Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek53' post='71364' date='04.12.2007, 11:57 ']zmieniłem kabel, przypisałem do wejścia HDMI sygnał PC wyłączyłem wszystkie polepszacze lecz bez efektu
jedyne co pozostaje to jakiś bug od strony karty graficznej lub wada TV , spróbuję zdobyć ATI i sprawdzę jak będzie na niej
zamieszczam 2 filmiki obrazujące mój problem nagrałem je kamerką HDV więc dobrze widać o co mi chodzi
na filmie widać idealne wyświetlanie 1:1 lecz przy ruchu tylko myszką zauważamy drgania poziomych lini

[url="http://www.zshare.net/download/5363348ea809f1/"]7862-1.wmv - 7.26MB[/url]
[url="http://www.zshare.net/download/5363532cbb0c47/"]7862-2.wmv - 11.50MB[/url]

EDIT

no i problem się rozwiązał! :lol:
SławekR miałeś rację co do przypisania wejścia HDMI jako PC
dziś tak zrobiłem na spokojnie i wszystko śmiga jak należy, widocznie wcześniej robiłem coś nie tak lub PC przypisałem
nie pod to wejście do którego włączony był komputer
jedyne co jeszcze delikatnie może irytować to jak porusza sie np okienkiem na boki to pionowe linie lekko sie ząbkują
ale to już szczegół[/quote]

Te "zakłócenia" to nie zakłócenia. Przynajmniej na nvidii trzeba ustawić rozdzielczość z p np 720p, 1080p.

W sterownikach zmieniamy widok panela kontrolnego na tradycyjny i z prawokliku na symbolu monitora (Philips hdtv) zaznaczamy traktuj jako odbiornik hdtv i ustawiamy odpowiednią rozdzielczość.

Niestety tv nie wyświetla (przynajmniej u mnie) większej niż 1280x720p rozdzielczości 1do1 bez tego migotania.

Z migotaniem można ale to go dyskwalifikuje do użytku w systemie.

Jakość przy 720p jest powalająca i prawie nie ma smużenia, jest za to lekkie(10-20ms tak na moje wprawne oko) opóźnienie w stosunku do obrazu wyświetlanego na pierwszym monitorze crt(757dfx).

Mam nadzieję, że kolejne sterowniki nvidii to naprawią. W końcu SlawekR na Ati uzyskał obraz bez takich niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jedrek_LCD' post='72039' date='07.12.2007, 15:08 ']Jakość przy 720p jest powalająca i prawie nie ma smużenia, jest za to lekkie(10-20ms tak na moje wprawne oko) opóźnienie w stosunku do obrazu wyświetlanego na pierwszym monitorze crt(757dfx).

Mam nadzieję, że kolejne sterowniki nvidii to naprawią. W końcu SlawekR na Ati uzyskał obraz bez takich niespodzianek.[/quote]

Dla dociekliwych: opisywane opóźnienie to Input Lag, domena odbiorników LCD wszelkiej maści:

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Input_lag"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Input_lag[/url] Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem wszystkie posty ale już nie pamiętam, czy jest możliwośc wejscia do menu servisowego by sprawdzic ile godzin mój LCD-ek grzał półki sklepowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jedno wazne pytanie czy ten LCD32PFL7962 MOZNA PODPIAC POD KOMPUTER bo nie zauwazłyłęm zeby ktos o tym pisał a D-SUB tez nie widze w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich napaleńców!!
Ostatnio miałem okazję zaobserwować obraz w philipsie o ''niby'' wyższym modelu mianowicie 7962 w różnych sklepach. To co zobaczyły moje oczy było wręcz przerażające. Liczne artefakty na konturach, blade kolory, czy ''potrojenie czcionki''. Chyba oba modele, ten o którym piszę i ten na forum nie mają innych parametrów?? Fakt, faktem nie szperałem w ustawieniach, ale czy wszystkie polepszacze we wszystkich sklepach mogły by być wyłączone?? Stojący obok samsung r82b bił Filipa na głowę!! Sygnał ''niby'' ten sam'' ale jakość, kolory, wyrazistość na plus samsunga. Czy ktoś mógłby przestawić mnie ponownie na philka, bo jeszcze się nie otrząsnąłem po tym co zobaczyłem,a byłem takim fanem philipsa ;) . Może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie?? Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szczypcu' date='09.12.2007, 19:48 ' post='72525']
Witam wszystkich napaleńców!!
Ostatnio miałem okazję zaobserwować obraz w philipsie o ''niby'' wyższym modelu mianowicie 7962 w różnych sklepach. To co zobaczyły moje oczy było wręcz przerażające. Liczne artefakty na konturach, blade kolory, czy ''potrojenie czcionki''. Chyba oba modele, ten o którym piszę i ten na forum nie mają innych parametrów?? Fakt, faktem nie szperałem w ustawieniach, ale czy wszystkie polepszacze we wszystkich sklepach mogły by być wyłączone?? Stojący obok samsung r82b bił Filipa na głowę!! Sygnał ''niby'' ten sam'' ale jakość, kolory, wyrazistość na plus samsunga. Czy ktoś mógłby przestawić mnie ponownie na philka, bo jeszcze się nie otrząsnąłem po tym co zobaczyłem,a byłem takim fanem philipsa ;) . Może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie?? Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.


myslisz podobnie jak ja jeszcze tydzien temu bo model o ktorym piszesz 7962 nie wiele ma wspolnego z technika zastosowana w 7862D a ze model niby wyzszy ..... zapoznaj sie z calym testem a potem na stronie Philipsa uzyj porownywarki i bedziesz wiedzial wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szczypcu' post='72525' date='09.12.2007, 19:48 ']Witam wszystkich napaleńców!!
Ostatnio miałem okazję zaobserwować obraz w philipsie o ''niby'' wyższym modelu mianowicie 7962 w różnych sklepach. To co zobaczyły moje oczy było wręcz przerażające. Liczne artefakty na konturach, blade kolory, czy ''potrojenie czcionki''. Chyba oba modele, ten o którym piszę i ten na forum nie mają innych parametrów??[/quote]

Gdybyś poświęcił kilka minut czasu na przestudiowanie danych na stronie Philipsa, to doszedł byś do wniosku że są to zasadniczo różne modele. 7962D to telewizor z równoległej linii produktowej, z innym typem elektroniki. Tej jeszcze bez HD Natural Motion. Za to ma ambilighta, znaczy się co kto lubi :).
Na pewno nie można powiedzieć że jest to model wyższy. No chyba że parametrem określającym wyższość mają być diody świecące ambilighta.

A nie ma to jak wyrabiać sobie opinię o jednym produkcie na podstawie innego, to "prawie" bardzo dobra metoda. To tak jakbyś oceniał Panasonica LX70 na podstawie LX7. Przecież to "prawie" te same telewizory.

[quote name='szczypcu' post='72525' date='09.12.2007, 19:48 ']Fakt, faktem nie szperałem w ustawieniach, ale czy wszystkie polepszacze we wszystkich sklepach mogły by być wyłączone?? Stojący obok samsung r82b bił Filipa na głowę!! Sygnał ''niby'' ten sam'' ale jakość, kolory, wyrazistość na plus samsunga. Czy ktoś mógłby przestawić mnie ponownie na philka, bo jeszcze się nie otrząsnąłem po tym co zobaczyłem,a byłem takim fanem philipsa :( . Może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie?? Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.[/quote]

Teraz odniosę się do reszty Twojej wypowiedzi i wybacz jeśli będę trochę uszczypliwy.

Czy w ogóle dostałeś pilota do ręki, żeby chociaż wykonać ten minimalny wysiłek i ustawić kontrast, jasność, ostrość, nasycenie i powyłączać koszmarki w stylu dynamiczny kontrast i tym podobne, potrafiące zabić każdy obraz? Albo żeby chociaż zobaczyć, już nie mówię ustawić, ale zobaczyć jak są te parametry poustawiane. A co jeśli ktoś bawiąc się przestawił ostrość na full i pojawiły się duchy wokół czcionek? Zresztą jest na to duża szansa po tym co opisałeś.

A może po prostu wszedłeś do sklepu, przeszedłeś się przed ścianą telewizorów, zobaczyłeś z grubsza podobny model, obok jakiś inny telewizor. Przy tym wszystkim czort wie kto, co i kiedy im tam grzebał w opcjach i jakimi kablami i przez jaki splitter były podłączone. A teraz na tej podstawie wydajesz opinię?

No nie dajmy się kurcze zwariować. To tak jakbyś chciał oceniać dynamikę jazdy Ferrari po tym jak go pooglądasz na parkingu, stojącego w deszczu. A potem wsiądziesz do malucha przejedziesz się i masz gotowy test porównawczy obu samochodów, bo przecież je widziałeś na parkingu, Ferrari był brudny akurat bo deszcz padał, znaczy się bankowo źle jeździ ;). Hmm, dość obrazowe porównanie mi wyszło ;) .

Pozostaje mi tylko współczuć tym, którzy wyrabiają sobie opinie na podstawie takich przesłanek jak opisane wyżej.

Ale w sumie, jak się zastanowić, najważniejsze jest wewnętrzne przekonanie o słuszności wyboru. Podoba ci się telewizor X firmy Y to go kup, to jest bardzo proste i logiczne. Jak coś, przynajmniej będziesz dokładnie wiedział do kogo mieć pretensje :P.

Poza tym odradzam bycie fanem marki. Lepiej skupić się jednak na konkretnych modelach. Bo każda firma ma bardziej i mniej udane produkty. Sztuką jest wybrać ten właściwy, a nie wrzucać wszystkich do jednego worka pod szyldem marki. Ja tam w życiu nie odważę się wyrażać opinii o konkretnym modelu, na podstawie innego. Można co najwyżej mówić o spodziewanych tendencjach i filozofii obróbki obrazu, a i to nie zawsze.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam kolejne pytanie do SlawkaR patrzac obiektywnie na oba modele tz na 32FL7862D i 32LX70 pod względem użyteczonci patrz jakości obrazu tj

1.kanały SD (C+,Polsat Cyfrowy)
2.komputer
3.X360

to który stanąłby u ciebie w domu mając do wyboru ww modele ? Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s@jmon' post='72609' date='10.12.2007, 09:00 ']Witam

Mam kolejne pytanie do SlawkaR patrzac obiektywnie na oba modele tz na 32FL7862D i 32LX70 pod względem użyteczonci patrz jakości obrazu tj[/quote]

Nie ma czegoś takiego jak spojrzenie obiektywne. Obiektywizm w takim przypadku to czysta utopia. Każdy człowiek ma inny, własny, wzorzec obrazu idealnego. Dla każdego coś innego będzie ważniejszym w obrazie traktowanym jako całość.

[quote name='s@jmon' post='72609' date='10.12.2007, 09:00 ']1.kanały SD (C+,Polsat Cyfrowy)[/quote]

Philips jest lepszy do materiału SD.

[quote name='s@jmon' post='72609' date='10.12.2007, 09:00 ']2.komputer[/quote]

Panasonic ma D-Sub, a Philips takiego złącza nie posiada wcale. Jeśli ktoś ma notebooka bez DVI to tak patrząc w kategoriach komputerowych, Panasonic będzie 10 razy lepszy. Ale jeśli dysponujemy złączem DVI, to sytuacja zmienia się diametralnie. Jak widać trudno to jednozacznie sklasyfikować. Wszystko zależy od konkretnych warunków zastanych.

[quote name='s@jmon' post='72609' date='10.12.2007, 09:00 ']3.X360[/quote]

Oba zachowają się na podobnym poziomie.


[quote name='s@jmon' post='72609' date='10.12.2007, 09:00 ']to który stanąłby u ciebie w domu mając do wyboru ww modele ?[/quote]


Jest jeszcze wiele innych cech dla mnie osobiście ważnych. Płynność ruchu traktowana w kategoriach efektu stroboskopowego, jakość samej matrycy itp. To co będzie idealne dla mnie, wcale nie musi być idealne dla Ciebie. Nie jest pewnie specjalną tajemnicą, że akurat obecnie używam Philipsa, ale jakość matrycy z Panasonica, a dokładniej jej brak jest dla mnie dość bolesna. Za to nadrabia on innymi pozytywnymi cechami. Proponuję zapoznać się z tym moim postem:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=7975&view=findpost&p=71966"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...ost&p=71966[/url]

Może ci w czymś pomoże. A jeśli pytasz jaki telewizor bym sobie życzył, aby stał u mnie w domu to proszę bardzo, tak wygląda ideał:

Telewizor w obudowie Philipsa 7862D, z matrycą z Panasonica LX70. Do tego z menu z Sony D3000, z możliwościami współpracy z komputerem z Samsunga R8x, z HD Natural Motion i z Pixel Plusem 2HD z Philipsa, z układem redukcji szumów obrazowych sygnału SD z Sony D3000. Z układem 100Hz z Panasonica LX70. Z systemem dźwiękowym z Panasonica LX700, z zestawem gniazd z Philipsa 7862D, z uwzględnieniem USB do aktualizacji softu.

Taki telewizor byłby dla mnie idealny, pewnie kosztowałby z 5 tys. zł i powiem, że wart byłby każdej wydanej na niego złotówki ;).

Takie telewizory dostępne są niestety tylko w salonach firmowych jednego z operatorów komórkowych, że nazwy nie wymienię, jesli wierzyć deklaracjom z reklam telewizyjnych ;).

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam następne pytanie do SlawkaR, dotyczy ono tunera DVB-T
Czy w tym modelu jest ten tuner?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mlodya11' post='73033' date='11.12.2007, 20:11 ']Witam

Mam następne pytanie do SlawkaR, dotyczy ono tunera DVB-T
Czy w tym modelu jest ten tuner?

Pozdrawiam[/quote]


Tuner podobnież jest, sprawdzić go niestety nie mam jak. W Krakowie nie jestem w stanie nic odebrać w DVB-T. Zresztą prawdę mówiąc, na dziś w ogóle nie korzystam z jakiegokolwiek sygnału naziemnego, więc może mam nawet nieco nieaktualne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='73042' date='11.12.2007, 20:49 ']Tuner podobnież jest, sprawdzić go niestety nie mam jak. W Krakowie nie jestem w stanie nic odebrać w DVB-T. Zresztą prawdę mówiąc, na dziś w ogóle nie korzystam z jakiegokolwiek sygnału naziemnego, więc może mam nawet nieco nieaktualne informacje.[/quote]


Mieszkam w Rzeszowie i mam możliwość odbierania DVB-T, ale TV nie wyszukuje takiego sygnału.
Sprawdzałem na stronie producenta i tam niby PL nie jest ujęta jako kraj w którym można odbierać DVB-T(nie wiem dlaczego).
Zwróciłem się w tej sprawie z zapytaniem do philipsa ale mi nie odpisali.
Chyba do nich zadzwonię.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie do SlawekR



Jestem tu "fresh" :) poczytalem caly tescik i nasuwa mi sie pytanie... Czy lepiej bedzie zakupic wlasnie tego Philipsa czy moze plazme np Panas TH-37PV7 ? Chodzi mi o jakosc obrazu, sygnal to kablowka UPC. Zastanawiam sie miedzy tymi dwoma modelami gdzy maja zblizone ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników: czy 100Hz w tym Philipsie powoduje nadpłynność jak w RD2E czyli efekt "teatru" czy też została ta bolączka 100Hz-cowców wyeliminowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='xserxses' post='73359' date='13.12.2007, 12:48 ']Pytanie do użytkowników: czy 100Hz w tym Philipsie powoduje nadpłynność jak w RD2E czyli efekt "teatru" czy też została ta bolączka 100Hz-cowców wyeliminowana?[/quote]


100Hz dodaje tylko klatkę pośrednią więc nie ma w ogóle wpływu na opisywane zjawisko. Samo 100Hz poprawia delikatnie płynność przesuwających się napisów.

Sądzę że chodziło Ci raczej o uboczny efekt zaawansowanego układu kompensacji ruchu, mającego poprawić płynność rozumianą jako brak efektu stroboskopowego (szarpanie).

W Philipsie ten układ to HD Natural Motion. Jeśli chodzi o jego działanie to znacznie się ono poprawiło po ostatnich aktualizacjach softu. Wcześniej dało się zauwaćyć opisywany efekt, obecnie został bardzo zminimalizowany. Ale czy wystarczająco? Przejdź się do sklepu i zobacz, bo nie ma to jak samemu ocenić. Ja napiszę że nie widzę problemu, a dla Ciebie to będzie problem nie do przejścia, albo dokładnie na odwrót :(. Więc nie chcę wydawać radykalnych opinii.

Jak dla mnie na dziś problem praktycznie nie występuje, ale nie znaczy że wszyscy będą tak to postrzegać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mirras13' post='73107' date='12.12.2007, 00:27 ']Witam!

Pytanie do SlawekR



Jestem tu "fresh" :( poczytalem caly tescik i nasuwa mi sie pytanie... Czy lepiej bedzie zakupic wlasnie tego Philipsa czy moze plazme np Panas TH-37PV7 ? Chodzi mi o jakosc obrazu, sygnal to kablowka UPC. Zastanawiam sie miedzy tymi dwoma modelami gdzy maja zblizone ceny.[/quote]


Jakość obrazu traktowaną w jakich kategoriach i jak zdefiniowaną? Bo tak ogólnikowo to możemy sobie pogdybać .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...