Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również kupiłem i dziś odebrałem. 100 % zadowolenia.
Soft jaki miałem to Q581E-0.59.28.0 z dnia 04.09.07

edit 1:
niestety ale napotkałem problemy przy połączeniu xboxa 360
obraz jest cudowny, kolory, ostrość, wszystko super ale nie mam dźwięku :D
próbowałem na wszystkie sposoby i nadal nic

Video ma podłączone przez komponent a dźwięk na bocznych audio

edit 2:
ok juz do czegos doszedłem.
obraz mam na EXT 3 (komponent) a dzwiek mam na Strona.
tylko jak to teraz połączyć ;)

Edytowane przez Pochi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pochi' post='63838' date='17.10.2007, 19:50 ']Ja również kupiłem i dziś odebrałem. 100 % zadowolenia.
Soft jaki miałem to Q581E-0.59.28.0 z dnia 04.09.07

edit:
niestety ale napotkałem problemy przy połączeniu xboxa 360
obraz jest cudowny, kolory, ostrość, wszystko super ale nie mam dźwięku <_<
próbowałem na wszystkie sposoby i nadal nic

Video ma podłączone przez komponent a dźwięk na bocznych audio[/quote]

Powiem tak, widziałeś tę dziurkę poniżej gniazda component? To jest mini jack stereo do podłączenia dźwięku (audio - in) przy podawaniu sygnału componentem.

Ale nie martw się, jest taka ogólnie znana prawda, prawdziwi twardziele nie czytają instrukcji :) .

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gigant' post='63847' date='17.10.2007, 21:32 ']Orientuje sie ktos czy jest ten model tylko 37 cali?[/quote]

Będę strzelał, polska strona Philipsa może się orientuje <_<...

[url="http://www.consumer.philips.com/consumer/pl/pl/consumer/cc/_categoryid_TV_CA_PL_CONSUMER/"]http://www.consumer.philips.com/consumer/p...CA_PL_CONSUMER/[/url]

... że takiej wersji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak jest z info na tej stronie :) Bo naprzyklad modelu pfl9632d 37 cali tam nie ma.. a w sprzedaży na necie widziałem...i ogolnie nawet po wpisaniu w google jest duzo stron..I co o tym myśleć? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gigant' post='63865' date='17.10.2007, 23:26 ']Właśnie nie wiem jak jest z info na tej stronie :) Bo naprzyklad modelu pfl9632d 37 cali tam nie ma.. a w sprzedaży na necie widziałem...i ogolnie nawet po wpisaniu w google jest duzo stron..I co o tym myśleć? <_<[/quote]

To co już napisałem parę postów wyżej. Niezbadane są ścieżki speców od marketingu.

W USA to o modelu 7862D w ogóle nie słyszeli, ani o żadnym jego odpowiedniku, co łatwo sprawdzić na amerykańskiej stronie Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='63859' date='17.10.2007, 23:14 ']Powiem tak, widziałeś tę dziurkę poniżej gniazda component? To jest mini jack stereo do podłączenia dźwięku (audio - in) przy podawaniu sygnału componentem.

Ale nie martw się, jest taka ogólnie znana prawda, prawdziwi twardziele nie czytają instrukcji <_< .

Pozdrawiam[/quote]

czyli musze dokupić [url="http://www.allegro.pl/item256442619_przejsciowka_z_mini_jack_na_2_gniazda_chich.html"]TO[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pochi' post='63869' date='17.10.2007, 23:33 ']czyli musze dokupić [url="http://www.allegro.pl/item256442619_przejsciowka_z_mini_jack_na_2_gniazda_chich.html"]TO[/url][/quote]


No jakby nie patrzeć, na to wychodzi <_<. Albo kabel co ma małego jacka na jednym końcu, a 2 chiche na drugim.

A tak przy okazji, jak już rozmawiamy... Z ciekawości zapytam: pilota masz takiego fajnego, jak na moich zdjęciach, tego co ma przycisku od ambilightu? Pytam bo instrukcja z netu pokazuje innego pilota, więc się zastanawiam, czy to ogólna tendencja, że zmienili pilota na tego przyjemnego :), czy może to jakiś przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pilota mam identycznego.
przyciski ambilight były za naklejką z rekinem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pochi' post='63876' date='17.10.2007, 23:52 ']tak pilota mam identycznego.
przyciski ambilight były za naklejką z rekinem <_<[/quote]


No to dobra wiadomość, widać to ogólna tendencja.

A co do softu, po numerze który podałeś, wynika że na stronie Philipsa jest nowszy do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wieszal ktos to cudo na scianie ? Jezeli tak to na czym bo mam dosc "cienka" sciane i musze zakupic cos solidnego (najchetniej z mechanizmem sprezynowym ktory zmniejsza efekt dzwigni) ? Macie moze cos takiego pod reka za rozsadne pieniadze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='63878' date='18.10.2007, 00:04 ']No to dobra wiadomość, widać to ogólna tendencja.

A co do softu, po numerze który podałeś, wynika że na stronie Philipsa jest nowszy do pobrania.[/quote]

przejsciowka pomogla, dzieki
soft juz wgralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crx2000' post='64019' date='18.10.2007, 23:46 '][b]Sławku R[/b] czy udało Ci się uzyskać natywną rozdzielczość bez skalowania?

Pozdr.[/quote]


Na razie nie udało mi się "uzyskać" odpowiedniej ilości wolnego czasu, żeby znowu wszystko rozpinać i przenosić peceta do pokoju gdzie stoi TV. Może w weekend trochę czasu się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja bylem w Lublinie w Media markt, galerii Olimp i jeszcze kilku innych sklepach RTV AGD i nigdzie nie moglem znalesc tego Philipsa, mialem ze soba Xboxa360 i chcialem zobaczyc na zywo jak wyglada obraz, ale niestety sie nie udalo. Do Lublina mam okolo 50km wiec raczej nie bede jechal kolejny raz, a w moim miasteczku rowniez brak tego LCD. Kolega Pochi okresla obraz i dzwiek na najwyzszym poziomie :) . Chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy nie wystepuje smuzenie tak jak w Sony D3000 to wazna sprawa i czy dzialaja w grach wszelkie wspomagacze takie jak: Pixel Plus 2HD, HD Natural Motion itd.
Chyba bede musial kupic w ciemno jesli chodzi o podlaczenie do konsoli :) , o kazdy inny rodzaj sygnalu jestem spokojny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='64054' date='19.10.2007, 10:51 ']Kurcze ja bylem w Lublinie w Media markt, galerii Olimp i jeszcze kilku innych sklepach RTV AGD i nigdzie nie moglem znalesc tego Philipsa, mialem ze soba Xboxa360 i chcialem zobaczyc na zywo jak wyglada obraz, ale niestety sie nie udalo. Do Lublina mam okolo 50km wiec raczej nie bede jechal kolejny raz, a w moim miasteczku rowniez brak tego LCD. Kolega Pochi okresla obraz i dzwiek na najwyzszym poziomie :) . Chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy nie wystepuje smuzenie tak jak w Sony D3000 to wazna sprawa i czy dzialaja w grach wszelkie wspomagacze takie jak: Pixel Plus 2HD, HD Natural Motion itd.
Chyba bede musial kupic w ciemno jesli chodzi o podlaczenie do konsoli :) , o kazdy inny rodzaj sygnalu jestem spokojny :)[/quote]


Wspomagacze nie są zależne od fizycznie przypiętego źródła, a od deklaracji źródła w setupie telewizora.

Przykładowo:

Jeśli zdefiniujesz, że na wejściu HDMI-1 będzie przypięty PC, to wspomagacze działają w ograniczonym zakresie i to niezależnie jakie realnie źródło tam wtedy podepniesz.

Jeśli zdefiniujesz, że przypięty jest tam tuner telewizji cyfrowej HD to wtedy dodatki działają na full. Akurat w trybie dowiązania do wejścia HDMI - Game (konsola) nie pamiętam jak się zachowują "wspomagacze". Ale i tak nic nie stoi na przeszkodzie aby zdefiniować na danym gnieździe dowolne źródło, w pełni mając tym samym kontrolę nad "wspomagaczami".

Jeśli chodzi o smużenie, to co prawda nie testowałem tego na konsoli, ale za to na podpiętym PCcie. Smużenie określiłbym jako trudne do wychwycenia. To znaczy jeśli wiesz jakich sztuczek i mechanizmów użyć, to jest szansa że uda Ci się wygenerować smużenie jako takie w ogóle. A to z tej prostej przyczyny, że nie istnieje LCD wolny od tego zjawiska w 100%. Ba nie istnieje nawet CRT, na którym nie dałoby się smużenia w określonej sytuacji wygenerować.

Oczywiście pytanie pozostaje na ile dane zjawisko w ogóle jest wychwytywalne. W przypadku Philipsa o którym rozmawiamy, zjawisko to jest marginalne. Określiłbym je na poziomie najlepszych dziś komputerowych monitorów.

Podam przepis jak wygenerować smugę: najlepiej wziąć jasnobrązowe, takie o żółtawym odcieniu, tło w jakiejś grze fpp. Na nim obiekt w kolorze ciemno buraczkowym, o ostro zarysowanych pionowych krawędziach. Następnie wykonać szybki ruch myszką w poziomie obserwując zachowanie się krawędzi obiektu. Dobrze wpatrując się, jest szansa zaobserwować smugę na jakieś 2 - 3 piksele za szybko poruszającym się obiektem, gaszoną momentalnie przez overdrive matrycy.

Dla porównania skali zjawiska napiszę, że typowa matryca komputerowa PVA w monitorach Samsunga, taka 19 cali, generuje smugę na jakieś 15 pikseli. 24 calowy Full HD Dell, mniej więcej na 10, no może na 8. Widać z tego jaka jest skala zjawiska w Philipsie. Jednoznacznie daje się zauważyć dość mocno działający układ overdrive, być może swoje 3 grosze dodaje do tego układ 100Hz. Niestety nie wykonywałem podobnych doświadczeń z Sony D3000, więc trudno mi się wypowiadać w kwestii tamtego telewizora.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='64083' date='19.10.2007, 14:43 ']Wspomagacze nie są zależne od fizycznie przypiętego źródła, a od deklaracji źródła w setupie telewizora.

Przykładowo:

Jeśli zdefiniujesz, że na wejściu HDMI-1 będzie przypięty PC, to wspomagacze działają w ograniczonym zakresie i to niezależnie jakie realnie źródło tam wtedy podepniesz.

Jeśli zdefiniujesz, że przypięty jest tam tuner telewizji cyfrowej HD to wtedy dodatki działają na full. Akurat w trybie dowiązania do wejścia HDMI - Game (konsola) nie pamiętam jak się zachowują "wspomagacze". Ale i tak nic nie stoi na przeszkodzie aby zdefiniować na danym gnieździe dowolne źródło, w pełni mając tym samym kontrolę nad "wspomagaczami".

Jeśli chodzi o smużenie, to co prawda nie testowałem tego na konsoli, ale za to na podpiętym PCcie. Smużenie określiłbym jako trudne do wychwycenia. To znaczy jeśli wiesz jakich sztuczek i mechanizmów użyć, to jest szansa że uda Ci się wygenerować smużenie jako takie w ogóle. A to z tej prostej przyczyny, że nie istnieje LCD wolny od tego zjawiska w 100%. Ba nie istnieje nawet CRT, na którym nie dałoby się smużenia w określonej sytuacji wygenerować.

Oczywiście pytanie pozostaje na ile dane zjawisko w ogóle jest wychwytywalne. W przypadku Philipsa o którym rozmawiamy, zjawisko to jest marginalne. Określiłbym je na poziomie najlepszych dziś komputerowych monitorów.

Podam przepis jak wygenerować smugę: najlepiej wziąć jasnobrązowe, takie o żółtawym odcieniu, tło w jakiejś grze fpp. Na nim obiekt w kolorze ciemno buraczkowym, o ostro zarysowanych pionowych krawędziach. Następnie wykonać szybki ruch myszką w poziomie obserwując zachowanie się krawędzi obiektu. Dobrze wpatrując się, jest szansa zaobserwować smugę na jakieś 2 - 3 piksele za szybko poruszającym się obiektem, gaszoną momentalnie przez overdrive matrycy.

Dla porównania skali zjawiska napiszę, że typowa matryca komputerowa PVA w monitorach Samsunga, taka 19 cali, generuje smugę na jakieś 15 pikseli. 24 calowy Full HD Dell, mniej więcej na 10, no może na 8. Widać z tego jaka jest skala zjawiska w Philipsie. Jednoznacznie daje się zauważyć dość mocno działający układ overdrive, być może swoje 3 grosze dodaje do tego układ 100Hz. Niestety nie wykonywałem podobnych doświadczeń z Sony D3000, więc trudno mi się wypowiadać w kwestii tamtego telewizora.[/quote]


Ok dzieki za wyczerpujaca i pouczajaca odpowiedz. jeszcze tylko jedno male pytanko w samsungach jest tryb - game, ktorego dzialanie jest naprawde widoczne i poprawiajace jakosc obrazu, czy w Philipsie jest jakis tryb na wzor tego wczesniej wspomnianego, a jesli nie ma to czy wedlug ciebie jest cos w opcjach Philipsa co powinno byc wlaczone podczas grania, chodzi mi o to czy sa jakies mozliwosci skonfigurowania tego LCD pod gry. Wiem ze nie masz konsoli ale moze da sie odpowiedziec chociaz teoretycznie na to pytanie :) Moze miales kiedys stycznosc z LCD Samsunga LE 32N71B bo takiego mam i wszystko do niego przyrownuje i nie chcialbym zeby po kupnie ten Philips okazal sie gorszy od w co mocno watpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='64093' date='19.10.2007, 16:44 ']Ok dzieki za wyczerpujaca i pouczajaca odpowiedz. jeszcze tylko jedno male pytanko w samsungach jest tryb - game, ktorego dzialanie jest naprawde widoczne i poprawiajace jakosc obrazu, czy w Philipsie jest jakis tryb na wzor tego wczesniej wspomnianego, a jesli nie ma to czy wedlug ciebie jest cos w opcjach Philipsa co powinno byc wlaczone podczas grania, chodzi mi o to czy sa jakies mozliwosci skonfigurowania tego LCD pod gry. Wiem ze nie masz konsoli ale moze da sie odpowiedziec chociaz teoretycznie na to pytanie :) Moze miales kiedys stycznosc z LCD Samsunga LE 32N71B bo takiego mam i wszystko do niego przyrownuje i nie chcialbym zeby po kupnie ten Philips okazal sie gorszy od w co mocno watpie :)[/quote]


Z Samsungami to miałem styczność głównie z 32R81. Jeśli chodzi o tryb game to zasadniczo nie jest nic innego niż przywołanie pewnych predefiniowanych nastaw, które przez producenta sa uważane za optymalne pod gry. Czyli taki można powiedzieć tryb dla leniwych, jednym ustawieniem w menu regulujemy jednocześnie kilka nastaw, nie wnikając w szczegóły.

Philips nie ma takiego trybu, ale oczywiście zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie aby ręcznie sobie poustawiać wszystko optymalnie i komplet nastaw przypisać do jednego z wejść. Nie wiem z jakiego połączenia planujesz korzystać, czy Component czy też HDMI, ale tak czy inaczej z istotnych z punktu widzenia konsoli rzeczy mamy możliwość ustawienia trybu nieskalowanego 1:1 piksel w piksel dla sygnałów 720p. no i dzięki odpowiednim przypisaniom urządzeń do poszczególnych wejść, mamy wpływ na to czy na danym wejściu działają polepszacze czy też nie. Oznacza to, że nawet przy konsoli jesteśmy w stanie włączyć HD Natural Motion, Pixel Plus 2HD jak i układ 100Hz. Są to niewątpliwie dodatkowe zalety Philipsa z punktu widzenia użytkownika konsoli, bo lepiej mieć możliwość wyboru w kwestii takich funkcji, niż tego wyboru nie mieć :).

Ale faktem jest, że dedykowanego trybu game, na wzór tego w Samsungu, nie ma. Mamy za to w setupie dostępne przypisanie konsoli (game) do dowolnego wejścia telewizora. Ale to nie jest odpowiednikiem trybu game z Samsunga, a decyduje tylko o aktywowaniu polepszaczy i dostępnych trybów skalowania na danym wejściu.

Co do samego Samsunga 32N71B to jednak nie wytrzymuje porównania z Philipsem. Faktem jest, że był to stosunkowo wysoki model, ale czas nie stoi w miejscu i raczej ciężko go technologicznie i jakościowo przyrównywać do 7862D. Ogólny postęp w jakości obrazu jest zdecydowanie zauważalny. Cytowany Samsung to nie jest zły telewizor, ale jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szczypcu' post='64223' date='20.10.2007, 16:16 ']W opisie tego philipsa czas odpowiedzi matrycy wynosi 4ms ([b]odpowiednik BEW[/b]). Czy wie ktoś co to znaczy??[/quote]

To znaczy że Philips wzorem innych producentów przyjął sobie jakąś normę pomiarową, w tym wypadku oznaczoną akurat BEW. Wedle zastosowania tej normy telewizor ma mieć czas reakcji odpowiadający 4 ms. Czyli, taka a nie inna norma, daje podstawy do zamieszczenia określonej wartości liczbowej w folderach reklamowych.

A jeśli pytasz co to oznacza w praktyce? Ano [b]dokładnie nic[/b], bo każdy producent może podawać różne wartości liczbowe, wedle innych norm. Wedle jednej normy telewizor ma 4 ms, wedle innej 2 ms, a jeszcze innej może mieć tych milisekund 60.

Podawanie określonych liczb ma wymiar czysto marketingowy, bo w praktyce nic na tej podstawie się nie dowiemy. To taki lep na ludzi kompletnie nie zorientowanych w danym zagadnieniu. To tak samo jak tak zwany kontrast dynamiczny w LCD na poziomie 15000, podczas gdy żaden LCD nie przekroczył jeszcze kontrastu rzeczywistego 1400, bo takie są ograniczenia tej technologii. Podobnie deklarowane kąty na poziomie 178 stopni, mają się nijak do realiów. .Jak widać kupa śmiechu. Cyferki w większości przypadków można włożyć między bajki.

I roztrząsanie "jakości" na tej podstawie nie ma absolutnie odzwierciedlenia w rzeczywistości. Polecam lekturę: [url="http://www.mva.pl/"]http://www.mva.pl/[/url] i tamtejszego forum. Jest tam wiele przydatnych informacji z punktu widzenia przyszłego posiadacza monitora-telewizora LCD. Między innymi objaśniona jest tam magia "cyfererk". Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Nasunęły mi się jeszcze 2 pytanka:

1.Czy posiada funkcję ''automatyczna kontrola dźwięku''?
2.Do czego służy funkcja ''widescreen plus''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szczypcu' post='64298' date='20.10.2007, 23:57 ']Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Nasunęły mi się jeszcze 2 pytanka:

1.Czy posiada funkcję ''automatyczna kontrola dźwięku''?[/quote]
Przypuszczam że chodzi o funkcję AVL? Jeśli tak, to posiada. Strona 18 instrukcji. Całe menu dźwięku można sobie tam obejrzeć, razem z dostępnymi funkcjami.
Jeśli chodzi o poznanie funkcji "na sucho" to polecam ściągnąć sobie polską instrukcję ze strony producenta:
[url="http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PFL7862D/10&scy=PL&slg=POL&searchtxt=7862d"]http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/...searchtxt=7862d[/url]

[quote name='szczypcu' post='64298' date='20.10.2007, 23:57 ']2.Do czego służy funkcja ''widescreen plus''?[/quote]
A gdzie jest taka funkcja? Nawet nie wiem co to takiego. Pewnie chodzi o jakiś tryb formatowania. Może o tryb "Formatowanie automatyczne"?
Kto ich tam wie jak to przetłumaczyli z angielskiego. Ale jeśli o ten tryb chodzi, to jest to automatyczne dopasowanie wyświetlanego materiału do ekranu 16:9.
Działa to nawet dość sprytnie, nie powiem. Ale i tak jestem zwolennikiem natywnych formatów materiału wejściowego, bez kombinacji.
Poza oczywiście trybem powiększenia materiału panoramicznego do pełnych rozmiarów ekranu. Wtedy formatowanie automatycznie przydaje się w sam raz.

A i jeszcze jedno, z praktycznych uwag w kwestii formatowania. Instrukcja podaje, że niektóre tryby nie są dostępne dla określonych źródeł, na przykład dla źródeł HD. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, bo każdy tryb można wymusić na każdym typie sygnału. Wystarczy tylko przypisać w setupie określone źródło do danego gniazda, aby rozszerzyć lub też zawęzić ilość dostępnych trybów formatowania. Użytkownik ma tu na szczęście pełną dowolność, nie jest to na sztywno przypisane do określonego typu gniazda wejściowego. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Przeczytałem z zaciekawieniem cały wątek i jednaj rzeczy nie znalazłem - jak jest z dźwiękiem tego TV na tle konkurencji?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Apacz' post='64404' date='21.10.2007, 22:01 ']Witam
Przeczytałem z zaciekawieniem cały wątek i jednaj rzeczy nie znalazłem - jak jest z dźwiękiem tego TV na tle konkurencji?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Marek[/quote]


W samej recenzji napisałem, że dźwięk jest neutralny, nie jest ani wybitny ani zły. Z perspektywy tygodnia stwierdzam, że dźwięk jest zdecydowanie powyżej przeciętnej. Telewizor posiada 4 głośniki, 2 promieniujące w dół nisko-średniotonowe i 2 wysokotonowe, działające na wprost. Daje to w sumie bardzo przyjemny efekt. Dźwięk jest zdecydowanie lepszy jak ten z Samsungów serii R8x i od tego z Panasonica LX70. Jakość dźwięku jest też znacznie lepsza od tego co oferuje kineskopowy Philips 32PW9551.

Oczywiście teoretycznie może być jeszcze lepiej, gdyby w telewizorze zamontowano dedykowany subwoofer, ale i tak jest naprawdę bardzo dobrze. Nie można mieć do dźwięku absolutnie żadnych zastrzeżeń. W ostatecznym update recenzji pierwotnej, który planuję niebawem, przeniosę dźwięk ze strefy neutralnej do zalet telewizora.

Pozdrawiam również
Sławek Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlawekR
Dzięki bardzo za wyczerpujący test, który przeprowadziłeś. Przyznam, że nosiliśmy się z żoną z zamiarem kupna telewizora. W pierwszym momencie miał być to Samsung (nie pamiętam dokładnie modelu), ale w jednym ze sklepów zobaczyliśmy Philipsa 7762. Obraz był imponujący na tle innych LCD. Po powrocie do domku zacząłem szukać info o nim (sprzedawca powiedział, że to nowy model). No i przy okazji pobytu na stronie Philipsa znalazłem także i ten model. Po dalszym szukaniu znalazłem ten test. Dzięki niemu przekonałem się, że to będzie właśnie ten tv który kupimy :( Przyznam również, że Twoja recenzja była bardzo pomocna i przekonująca :) Świetna robota !:P Szkoda tylko, że większy ekran od 32" to jest 42 i w dodatku FullHD, za które trzeba sporo dopłacić. Ale mam nadzieję, że 32" będzie równie dobre.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...