Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jakiś inny pilot niż wy opisujecie jak znajde czas to dołącze fotke pilot ma podświetlane ikoty .
Jestem pod wrażeniem jakości obrazu z zwykłej anteny pokojowej co do hd to mam możliwość sprawdzić na konsoli xboxx 360 .Obraz jest masakra ostry i szybki kolorki przepiękne nio po prostu rewelacja dzięki SlawekR nie miałem zamiaru kupować tv ale jak przeczytałem twoją recenzje to odrazu wiedziałem że go chce.
POlecam sklep PLAZMY I LCD w poniedziałek zamówiłem o 15 a we wtorek o 10 rano był
z w-wy do katowic cena 3699ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='raflik82' post='66812' date='07.11.2007, 12:02 ']ja mam jakiś inny pilot niż wy opisujecie jak znajde czas to dołącze fotke pilot ma podświetlane ikoty .
Jestem pod wrażeniem jakości obrazu z zwykłej anteny pokojowej co do hd to mam możliwość sprawdzić na konsoli xboxx 360 .Obraz jest masakra ostry i szybki kolorki przepiękne nio po prostu rewelacja dzięki SlawekR nie miałem zamiaru kupować tv ale jak przeczytałem twoją recenzje to odrazu wiedziałem że go chce.
POlecam sklep PLAZMY I LCD w poniedziałek zamówiłem o 15 a we wtorek o 10 rano był
z w-wy do katowic cena 3699ZL[/quote]


Mozna juz go kupic za 3470 z przesylka. Wystarczy poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to odpowiedz mi na jedno pytanie .Czy kontaktowałeś sie z tym sklepem ???
Bo ja obdzwoniłem ich mnóstwo i cena na necie jest 3409zł a jak zadzwonisz to rzyczą sobie 3800 więc niewiem jak to działa z tymi cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a oto pilocik który dostałem wraz z tv



[url="http://imageshack.us"][img]http://img134.imageshack.us/img134/5761/ffffog0.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do SlawekR .
Po testach Philips 32PFL7862D jak byś miał ten do wyboru Philips M52PFL9632D nie patrząc na cenę i ilość cali a na dane techniczne i możliwości - to Philips M52PFL9632D jest wart zakupu - czy dużo będzie się różnił od tego który posiadasz .Czy będą to różnice na plus czy minus czy są to porównywalne TV LCD.
.
.
.
.
.
Czy matryce używane w TV LCD Philips sa produkcji LG czy tylko jest to wspólna fabryka tych firm a oddzielne tasmy prdukcyjne .
Ogólna opinia to taka że Philips jest na tych samych matrycach co LG - ile w tym prawdy. Edytowane przez cuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem w necie.Koszt całkowity 3487.Przekonały mnie fachowe uwagi SławkaR.Przesyłki spodziewam się ok.13tego.Jak podłączę do n-boxa to napiszę swoje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='66884' date='07.11.2007, 22:19 ']Pytanie do SlawekR .
Po testach Philips 32PFL7862D jak byś miał ten do wyboru Philips M52PFL9632D nie patrząc na cenę i ilość cali a na dane techniczne i możliwości - to Philips M52PFL9632D jest wart zakupu - czy dużo będzie się różnił od tego który posiadasz .Czy będą to różnice na plus czy minus czy są to porównywalne TV LCD.[/quote]

Nie mam pojęcia jak ma się M52PFL9632D do innych telewizorów, ponieważ nie widziałem go podczas pracy. A przenoszenie spostrzeżeń na inne modele tej samej firmy, nie jest dobrym pomysłem. Modele o dużych przekątnych rządzą się innymi prawami. Producenci ekranów LCD o dużych przekątnych napotykają na całkiem nowe wyzwania ze strony inżynierskiej. Pojawiają się problemy z równomiernym i prawidłowym podświetleniem matrycy. Pojawiają się problemy ze sterowaniem pikselami o dużym rozmiarze i jeszcze itp.


[quote name='cuba' post='66884' date='07.11.2007, 22:19 ']Czy matryce używane w TV LCD Philips sa produkcji LG czy tylko jest to wspólna fabryka tych firm a oddzielne tasmy prdukcyjne .
Ogólna opinia to taka że Philips jest na tych samych matrycach co LG - ile w tym prawdy.[/quote]

Nie posiadam takich informacji. Myślę że jeśli chodzi o takie kwestie to dobrym pomysłem byłoby zapytać przez formularz kontaktowy na stronie Philipsa, bo kto jak kto, ale producent chyba będzie w tym przypadku najlepszym źródłem informacji :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, pisałam do Was wcześniej otrzymałam odpowiedzi więc pisze jeszcze raz:
tydzień temu zakupiłam ten cudny telewizorek podłączyłam do do cyfry plus i TV cały czas sie smurzy - wygląda to tak jakby piksele nie nadążały za obrazem, czasem zamazują sie postacie i nie widać dokładnych konturów !! ).... koledzy pomóżcie... bo już mam doła i nie wiem czy nie oddać go do sklepu... może dla cyfry powinny być inne ustawienia niż dla n-ki ?? Jak korzystam z asystenta ustawień to obraz jest niewyraźny.. lepiej to wygląda jak ustawiłam te ustawienia jakie podałam ale i tak piksele czasem 'nie nadążają' za obrazem i np twarze są niewyraźne a kolory trochę sie zlewaja no i "wystakują" czasem te piksele

Dekoder mam STRONG
połączyłam to kablem jak był w TV(chyba euro złącze :-) )
co do ustawień to ma takie:
Kontrast - 78
Jasność - 56
Kolor - 60
Ostrość - 5
Odcień - ciepły
Pixel Plus - wł.
HD Natural Motion - wł. max.
100Hz Clear LCD - wł.
Dynamiczny kontrast - wył.
Redukcja szumów - wył.
Zmniejszenie usterek MPEG - wył.
Wzmocnienie kolorów - wł. min.
Active control - wył.
Czujnik światła - wył.

Bardzo prosiłabym o radę.. plizzzz co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klio2' post='66941' date='08.11.2007, 12:52 ']Witajcie, pisałam do Was wcześniej otrzymałam odpowiedzi więc pisze jeszcze raz:
tydzień temu zakupiłam ten cudny telewizorek podłączyłam do do cyfry plus i TV cały czas sie smurzy - wygląda to tak jakby piksele nie nadążały za obrazem, czasem zamazują sie postacie i nie widać dokładnych konturów !! ).... koledzy pomóżcie... bo już mam doła i nie wiem czy nie oddać go do sklepu... może dla cyfry powinny być inne ustawienia niż dla n-ki ?? Jak korzystam z asystenta ustawień to obraz jest niewyraźny.. lepiej to wygląda jak ustawiłam te ustawienia jakie podałam ale i tak piksele czasem 'nie nadążają' za obrazem i np twarze są niewyraźne a kolory trochę sie zlewaja no i "wystakują" czasem te piksele

Dekoder mam STRONG
połączyłam to kablem jak był w TV(chyba euro złącze :-) )
co do ustawień to ma takie:
Kontrast - 78
Jasność - 56
Kolor - 60
Ostrość - 5
Odcień - ciepły
Pixel Plus - wł.
HD Natural Motion - wł. max.
100Hz Clear LCD - wł.
Dynamiczny kontrast - wył.
Redukcja szumów - wył.
Zmniejszenie usterek MPEG - wył.
Wzmocnienie kolorów - wł. min.
Active control - wył.
Czujnik światła - wył.

Bardzo prosiłabym o radę.. plizzzz co robić???[/quote]


Z podanych ustawień osobiście preferuję nieco inny profil, Kolor zdecydowanie mniej około 50, jasność podobnie sporo mniej, bliżej 40. Kontrast trochę więcej, pomiędzy 80-85.

Poza tym podane zjawisko wskazuje na możliwe problemy z sygnałem wejściowym, lub też niezbyt szczęśliwie dobrane komponenty systemu, uwydatniające określone negatywne cechy.

Być może są to jakieś artefakty marnego bitrate sygnału, które są dodatkowo uwydatniane poprzez technologię LCD. Czy opisywane zjawiska występują na wszystkich kanałach? Jak ewentualnie zachowuje się telewizor na jakiejś tradycyjnej antenie, o ile oczywiście istnieje możliwość sprawdzenia go w takiej konfiguracji.

Rozwiązaniem problemu może być ostatecznie konieczność wymiany któregoś z komponentów "łańcucha" obrazowego, na przykład telewizora właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='66944' date='08.11.2007, 13:11 ']Z podanych ustawień osobiście preferuję nieco inny profil, Kolor zdecydowanie mniej około 50, jasność podobnie sporo mniej, bliżej 40. Kontrast trochę więcej, pomiędzy 80-85.

Poza tym podane zjawisko wskazuje na możliwe problemy z sygnałem wejściowym, lub też niezbyt szczęśliwie dobrane komponenty systemu, uwydatniające określone negatywne cechy.

Być może są to jakieś artefakty marnego bitrate sygnału, które są dodatkowo uwydatniane poprzez technologię LCD. Czy opisywane zjawiska występują na wszystkich kanałach? Jak ewentualnie zachowuje się telewizor na jakiejś tradycyjnej antenie, o ile oczywiście istnieje możliwość sprawdzenia go w takiej konfiguracji.

Rozwiązaniem problemu może być ostatecznie konieczność wymiany któregoś z komponentów "łańcucha" obrazowego, na przykład telewizora właśnie...[/quote]

generalnie występują na wszystkich kanałach ale dużo więcej niedoskonałości jest na kanałach powszechnych np TVP1 a obraz np . na Canal+ jest lepszy (ale i tak wyskakują wspomniane piksele).
na tradycyjnej antenie niestety nie mam jak sprawdzić ponieważ u mnie nie odbiera.
a czy może to być problem dekodera albo cyfry??
albo zastosować inne złącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klio2' post='66947' date='08.11.2007, 13:21 ']generalnie występują na wszystkich kanałach ale dużo więcej niedoskonałości jest na kanałach powszechnych np TVP1 a obraz np . na Canal+ jest lepszy (ale i tak wyskakują wspomniane piksele).
na tradycyjnej antenie niestety nie mam jak sprawdzić ponieważ u mnie nie odbiera.
a czy może to być problem dekodera albo cyfry??
albo zastosować inne złącze?[/quote]

Trudno jest ocenić po opisie, nie widząc obrazu, który z elementów składowych toru wizyjnego ma tutaj znaczenie zasadnicze. Nie znam dekodera Strong.

To co można powiedzieć na pewno, to to że telewizor LCD bezlitośnie obnaży niedoskonałości sygnału który dostaje. Dlatego dobrym pomysłem byłoby zobaczyć jak telewizor zachowa się z innym źródłem sygnału.

A skoro wiele osób używa tego telewizora do tak marnych sygnałów jak kablówki czy też zwykła antena i zasadniczo nikt nie narzeka, a wręcz przeciwnie, to może coś być złego na rzeczy z tym źródłem. Ale tak jak już napisałem wyżej, nie widzę efektu końcowego więc trudno mi się wypowiadać.

No i jeszcze jedna istotna rzecz, czy sygnał przez eurozłącze przekazywany jest jako RGB czy jako composite video, bo jeśli to drugie to obraz będzie fatalny. Koniecznie trzeba skonfigurować tuner tak żeby na wyjściu euro dawał RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='66927' date='08.11.2007, 13:13 ']Nie mam pojęcia jak ma się 52PFL9632D do innych telewizorów, ponieważ nie widziałem go podczas pracy. A przenoszenie spostrzeżeń na inne modele tej samej firmy, nie jest dobrym pomysłem. Modele o dużych przekątnych rządzą się innymi prawami. Producenci ekranów LCD o dużych przekątnych napotykają na całkiem nowe wyzwania ze strony inżynierskiej. Pojawiają się problemy z równomiernym i prawidłowym podświetleniem matrycy. Pojawiają się problemy ze sterowaniem pikselami o dużym rozmiarze i jeszcze itp.
Nie posiadam takich informacji. Myślę że jeśli chodzi o takie kwestie to dobrym pomysłem byłoby zapytać przez formularz kontaktowy na stronie Philipsa, bo kto jak kto, ale producent chyba będzie w tym przypadku najlepszym źródłem informacji ;) .[/quote]
Dzięki za odpowiedz - kontynuując twoją wypowiedz trzeba samemu zadecydować, co wybrać.
Ale spytam może bardziej prosto i chodzi mi o twoje odczucia przeglądając, np. parametry tego Philips 52PFL9632D-czy są to zbliżone właściwości i funkcje i polepszacze do tego, który masz - zerknąłbyś w jakimś sklepie internetowym na porównanie oczywiste odrzucił cale i ceny i powiedział czy można by go kupić po tym, co piszą w opisie.

Edytowane przez cuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cuba' post='66997' date='08.11.2007, 20:08 ']Dzięki za odpowiedz - kontynuując twoją wypowiedz trzeba samemu zadecydować, co wybrać.
Ale spytam może bardziej prosto i chodzi mi o twoje odczucia przeglądając, np. parametry tego Philips 52PFL9632D-czy są to zbliżone właściwości i funkcje i polepszacze do tego, który masz - zerknąłbyś w jakimś sklepie internetowym na porównanie oczywiste odrzucił cale i ceny i powiedział czy można by go kupić po tym, co piszą w opisie.[/quote]


Tych telewizorów naprawdę nijak nie można porównywać. A już na pewno na podstawie jednego nie należy wyciągać wniosków o właściwościach drugiego.


To takie pytanie w stylu:"jeździłeś Smartem, napisz w związku z tym czy warto kupić Mercedesa klasy S" ;) .

Różnica w cenie [b]czterokrotna[/b]. Ten większy ma najbardziej zaawansowaną wersję Pixel Plusa, jest Full HD, ma HD Natural Motion, czyli elektronicznie to co powinien mieć. Kontrast 2000:1 to raczej między bajki bym włożył. No i to chyba tyle co mogę napisać na podstawie cyferek i opisów. Matryca zasadniczo odmienna od tej z 7862D. Wielkie piksele, pomimo że Full HD, ale jednak przekątna robi swoje. Trzeba niezłego układu podświetlającego żeby prawidłowo napędzić takie "boisko do tenisa", bo w LCD jednak 52 cale to już jest ogromna matryca. Można się spodziewać bandingu z racji na możliwość występowania większych naprężeń przy tej przekątnej.

Ja osobiście, ale to jest moje własne, prywatne zdanie, nie kupiłbym LCD o takiej przekątnej i to niezależnie od firmy.

Przy tym rozmiarze poszedłbym w plazmę. To jest wielkość przy której plazmy czują się wyjątkowo dobrze, a LCD wręcz przeciwnie. Odpowiednio duży rozmiar komórki plazmowej, przy tej przekątnej, gwarantuje odpowiednią jasność i możliwy do osiągnięcia kontrast.

Im większa plazma tym lepiej dla technologii, im mniejsza tym gorzej. W LCD jest dokładnie na odwrót. Im większy LCD tym zaczynają się większe schody.

Przy 42 calach można się jeszcze zastanawiać, ale 10 cali więcej to już naprawdę sporo dla LCD.

Ale tak jak napisałem wyżej, to są moje osobiste przemyślenia i wnioski na podstawie obserwacji. Nie oczekuję z nimi polemiki :). Ale tak właśnie sądzę, przy takich rozmiarach dobra plazma ma więcej do zaoferowania.

I jeszcze jedna uwaga, ludziska zbyt łatwo przenoszą wnioski z modeli do 42 cali włącznie, na większych "braci", a to błąd. Każdy cal więcej w LCD to i problemy wzrastają masakrycznie. W związku z tym radzę każdemu zainteresowanemu dużymi przekątnymi, aby sam się przekonał czy obraz z takiego tv będzie dla niego do zaakceptowania.

Hmm, chyba z deka zaczynamy odbiegać od tematu głównego wątku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='raflik82' post='66833' date='07.11.2007, 16:06 ']No to odpowiedz mi na jedno pytanie .Czy kontaktowałeś sie z tym sklepem ???
Bo ja obdzwoniłem ich mnóstwo i cena na necie jest 3409zł a jak zadzwonisz to rzyczą sobie 3800 więc niewiem jak to działa z tymi cenami[/quote]


Ja zamowilem trzy tygodnie temu w tej cenie o ktorej pisalem. TV zamowilem we wtorek byl u mnie w poniedzialek. Nie byla problemu ze zmiana ceny. Z tego co widze to jest do kupienia dalej z tym ze ponizej 3500 zł.


Z innej beczki

Czy Wasze TV tez "piszcza" - i w trybie czuwania i po wylaczeniu przyciskiem na obudowie. Dopiero wyjecie wtyczki pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich
Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego modelu TV - 32 cale. Czytam wszyskie dostępne fora i oglądam telewizory w różnych sklepach w Warszawie. Ostatnio trafiłem na moment odtwarzania w jednym sklepie reklamowej płyty Philipsa z testami (lecący samolot, przesuwający się wzór na ścianie). Muszę przyznać że pokazuje ona niedoskonałości płynności obrazu w TV nie posiadających oprogramowania w tym zakresie. Np. w JVC P80 obraz bardzo klatkował, w LX70 obraz drobił (klatkowanie krótszymi skokami) a RD2 miał dobrą płynność. Dobrą płynność miały nowe modele Philipsa ale tu pojawiały się czasami artefakty czego nie było np. w przypadku LX70. Ponieważ nie używam LCD mam pytanie czy płynność w codziennym oglądaniu ma widoczny wpływ na odbiór przekazu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
właśnie stałem się posiadaczem modelu troche wyzszego 42pfl9632d,
i cóz mogę napisac...
nie jestem ekspertem ,narazie podłączyłem tylko kablówke osiedlową
i musze przyznac ze obraz jest lepszy niz sie spodziewałem,duzo lepszy niz w marketach.
Smuzenia praktycznie nie ma,kolory ok,jedynie co to mogłyby byc lepsze to katy.
Ale to tylko LCd ;)

Ps. Mam jedno pytanie.
podłączyłem kompa przez kabel hdmi - dvi, i wszystko smiga jesli chodzi o obraz.
problem mam natomiast z dzwiekiem, podlaczenie komp -wyj mini jack
lcd - L/R cinch
i nie wiem czy podlaczyc z boku tv czy z tylu i jak poustawiac w menu telewizora
jesli ktos na nizszym modelu podlaczal to prosilbym o maly instruktaz :)

z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wypowiedz SławekR .
Pozostawia mi to wiele do przemyślenia .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='w_wilk' post='67129' date='09.11.2007, 12:16 ']Witam wszystkich
Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego modelu TV - 32 cale. Czytam wszyskie dostępne fora i oglądam telewizory w różnych sklepach w Warszawie. Ostatnio trafiłem na moment odtwarzania w jednym sklepie reklamowej płyty Philipsa z testami (lecący samolot, przesuwający się wzór na ścianie). Muszę przyznać że pokazuje ona niedoskonałości płynności obrazu w TV nie posiadających oprogramowania w tym zakresie. Np. w JVC P80 obraz bardzo klatkował, w LX70 obraz drobił (klatkowanie krótszymi skokami) a RD2 miał dobrą płynność. Dobrą płynność miały nowe modele Philipsa ale tu pojawiały się czasami artefakty czego nie było np. w przypadku LX70. Ponieważ nie używam LCD mam pytanie czy płynność w codziennym oglądaniu ma widoczny wpływ na odbiór przekazu.
Pozdrawiam[/quote]


Twoje obserwacje są dokładnie zgodne z rzeczywistością, widzę że masz dobre oko do tego :)

W Philisach jest nieźle, ale czasem szarpnie i walnie artefaktem. W LX70 jest zawsze równo, ale jednak średnio, dokładnie 2 razy lepiej jak w "normalnych" LCDkach 50Hz. W tych normalnych jest zawsze równo i do tego źle ;) . Jeśli chodzi o RD2 to też nie jest wyjątkiem, wszystko kwestia odpowiedniego sygnału, na który jest on czuły i też potrafi całkiem nieźle się zgubić.

A czy jest to widoczne w codziennym oglądaniu? Ależ oczywiście... szczególnie jak ktoś jest na tę przypadłość wrażliwy, to na pewno będzie to dostrzegał.

Przy czym nie ma czegoś takiego jak telewizor idealny, jeśli chodzi o tę właśnie cechę. W każdym to występuje, tyle że w każdym z nich elektronika inaczej walczy z tym zjawiskiem. Cała sztuka to wybrać ten, w którym będzie to dla nas możliwie najbardziej akceptowalne. Dlatego tak ważnym jest aby telewizor wybierać na własne oko, a nie tylko według opisów innych, bo każdy człowiek inaczej to postrzega.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki ale do osoób które posiadają juz ten tv :) Macie moze podłączone kino domowe do tego tv? Albo kupowaliscie po kupnie tv? Jesli tak to jakie albo jakie mozecie polecic? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skokowy efekt przesuwania obrazu można zaobserwowac nie tylko na materiałach Philipsa, szczególnie jak się wie na które momenty zwrócić uwagę. Przy statycznej kamerze też można zaobserwować ten efekt. Przykładem który obserwowałem w Saturnie (CH Targówek) była reklama Link4 i nogi człowieka przechodzącego przed bankiem. Żaden telewizor z obserwowanych (LX70, RD2, P80, 7862) nie radził sobie dobrze z tym obrazem, ale ku mojemu zdziwieniu Sharp robił to znacznie lepiej niż Philips, który wyświetlał dużo artefaktów. Być może jest to spowodowane ustawieniami telewizorów, ale moja ocena Philpsa, który nie przeczę jest faworytem, trochę spadła. Proszę o ocenę tego zjawiska użytkowników 7862 czy ten efekt (pojawiające się artefakty) często można zaobserwować i czy jest dokuczliwy w codziennym użytkowaniu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wtorku jestem posiadaczem tego telewizora.Jestem wprost oszołomiony jakością obrazu,Odbieram narazie sygnał z n-ki za pomocą kabla euro-euro.Kabel hdmi zamówiłem w allegro i czekam na dostawę.Telewizor kupiłem w necie za 3457zł. wraz z przesyłką.Czekałem tydzień na realizację zmówienia.W sieci detalicznej za ten telewizor żądano 4000-4200.w sumie jestem zadowolony z zakupu i dziękuję za fachowe opinie na Waszej stronie.Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1941' post='68273' date='16.11.2007, 19:08 ']Od wtorku jestem posiadaczem tego telewizora.Jestem wprost oszołomiony jakością obrazu,Odbieram narazie sygnał z n-ki za pomocą kabla euro-euro.Kabel hdmi zamówiłem w allegro i czekam na dostawę.Telewizor kupiłem w necie za 3457zł. wraz z przesyłką.Czekałem tydzień na realizację zmówienia.W sieci detalicznej za ten telewizor żądano 4000-4200.w sumie jestem zadowolony z zakupu i dziękuję za fachowe opinie na Waszej stronie.Pozdrawiam Jacek[/quote]

Hmm, jeśli jesteś " wprost oszołomiony" jakością przy połączeniu po scarcie, to z góry ostrzegam, już zamów sobie zespół reanimacyjny, na czas kiedy połączysz tuner z telewizorem kablem HDMI. Bo różnica w jakości będzie [b]zasadnicza[/b]. :):rolleyes::rolleyes:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Zawsze wprowadzają mnie w rozbawienie takie górnolotne epitety na określenie wrażeń z oglądania obrazu telewizyjnego.

Szczególnie jak ten obraz sam z siebie jako źródło jest, delikatnie mówiąc, nie najlepszej jakości. Polecam obejrzeć coś w IMAXie, aby nabrać odpowiedniego dystansu i podłapać jakiś wzorzec do "oszałamiających" porównań. Tam jak wyskoczy na człowieka taki trójwymiarowy dinozaur o wysokości 4 pięter, to już można mówić o lekkim oszołomieniu :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, powinieneś dostać od Philipsa jakąś prowizje za reklamowanie tego telewizora. Też się skusiłam i cierpliwie czekam na kuriera. Od roku "kupuję" LCD i wygląda na to, że trafiłam na TEN właściwy. Twoje opinie są bardzo pomocne, bo w sklepach niestety nie wszystko można zobaczyć. Tego typu tv w żadnym sklepie nie znalazłam. Dobrze, że mamy tutaj Ciebie :)
Dziękuję za test i opinie o tym telewizorku.
Pozdrawiam Katarzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może z tym oszołomieniem to trochę przesadziłem,ale przesiadłem się z 25 letniego "otake" stąd to kolosalna różnica w odbiorze.Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...