Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='blur' post='74962' date='19.12.2007, 21:21 ']No ciesze się, bo to mój faworyt jak by nie patrzeć.

Chciałbym Ciebie zapytać jak sprawa czerni w tym TV(42"). Wiem, że to LCD i cudów nie będzie. Wiadomo też, że każdy to widzi inaczej ale jednak jak możesz to napisz jak to wygląda według Ciebie. Cholera nadal się waham czy nie kupić plazmy.[/quote]

czerń jest bardzo dobra patrząc centralnie na ekran, kąty poziome (lewo prawo) nie są rewelacyjne
ale są do przyjęcia za to kąty pionowe (góra dół) są o niebo lepsze od np toshiby z serii z3030 lub x3000
i praktycznie duzo się czerń nie zmienia patrząc wyżej lub niżej
Gdyby wokół matrycy nie było czarnej jak smoła ramki to naprawdę nikt by sie za bardzo nie miał do czego przyczepić
i druga ważna dla mnie sprawa czernie nie wpadają w fiolety patrząc z boku

Dziś odkryłem że do oglądania filmów z komputera najlepiej pasuje przypisanie wejścia HDMI jako INNY
działa wtedy opcja pixel plus i filmy nabierają nowego wymiaru, oczywiście pulpit jest wtedy "przeostrzony" i w przypadku modelu 42pfl7862 (nie wiem jak w 32") drżą lekko poziome cieńkie na 1 pix linie ale w filmach tego nie widać i obraz jest rewelacyjny, żeby mniej smużyły poruszające się pionowe elementy wyłączam funkcję 100Hz i paradoksalnie poprawia to jakość obrazu (idealnie widać to na Nsport HD kiedy w dole ekranu przemieszcza sie z prawa na lewo napis w 100Hz litery pozostawiają takie dziwne smugi a bez 100Hz jest OK)

Teraz kiedy wyjaśniła sie w moim przypadku sprawa kolorów jestem BARDZO zadowoly z tego TV i mogę go śmiało polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oglądając Polsat z kablówki UPC w ciągu ostatnich 3 dni zauważyłem, że zawiesił mi sie kilkakrotnie obraz na ok. 2-3 sek nie mogę sprawdzic czy to wina kablówki czy wina Polsatu czy ........ nie dopuszczam nawet takiej mysli że to mogła by byc wina mego LCD-ka po wgraniu nowego softa- dlatego pytanko czy ktoś taże coś takiego zauważył u siebie?. Aha, na innych programach jeszcze nic takiego nie zauważyłem.
A tak wogole jestem zachwycony odbiorem, podłączenie kompa kablem DVI-HDMI dziala super, na najnowszych Catalystach 7.11 i rozdziałce 1360x768 obraz z pulpitu na tv super, na moim 19" monitorze używam do czytania okularów, na Philipsie czytam z 3 metrów bez okularów. Zakupiłem przedłużki do kabla myszy i klawiatury siadam w fotelu włączam np. NFS Carbon i jestem w siódmym niebie ( dźwięk z głosników 5x1 podłączony do karty graficznej Radeon X1950PRO - super )
Dema filmów nagranych w HD (1080i) obraz z kompa przez Allplayera doskonały, mam go niecały tydzień i tak mówiąc szczerze oprócz tych ww zacięc nic nie mogę mu zarzucic, jesteśmy z żoną zachwyceni ( ustawienia obrazu tak jak wcześniej podawał SlawekR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koalaxp' post='75145' date='20.12.2007, 22:25 ']oglądając Polsat z kablówki UPC w ciągu ostatnich 3 dni zauważyłem, że zawiesił mi sie kilkakrotnie obraz na ok. 2-3 sek nie mogę sprawdzic czy to wina kablówki czy wina Polsatu czy ........ nie dopuszczam nawet takiej mysli że to mogła by byc wina mego LCD-ka po wgraniu nowego softa- dlatego pytanko czy ktoś taże coś takiego zauważył u siebie?. Aha, na innych programach jeszcze nic takiego nie zauważyłem.[/quote]

Raczej to wina przekazu.

No ale lepiej dmuchać na zimny radiator :D .

Na jakiej wersji oprogramowanie miałeś te zamrożenia?


Pojawiła się najnowsza 000.064.014.014 wersja oprogramowania dostępna na stronie Philipsa lub tu [url="http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpcontent.pl?scy=PL&slg=POL&mid=Link_Software&cat=FLAT_TV_CA&sct=LCD_LARGE_30_40_SU&session=20071202130112_82.160.142.104&grp=TV_GR&ctn=32PFL7862D/10&dct=FUS&did=ENG&file=/files/3/32pfl7862d_10/32pfl7862d_10_fur_eng.pdf"]http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/..._10_fur_eng.pdf[/url]

Nie liczyłem na takie tempo ulepszeń.


W następnej (jeśli nie ma tego w tej aktualizacji) widziałbym wprowadzenie zabezpieczenia odnośnie nieaktywnego sygnału na danym złączu/kanale.

Otóż przy np 10-20 minutach beż sygnału telewizor powinien się wyłączyć automatycznie, a tego nie robi.

Podobnie przy włączeniu o ustalonej porze przy pomocy timera. Jeśli przez określony czas nie nastąpi aktywność użytkownika (naciśnięcie dowolnego przycisku z pilota lub telewizora) odbiornik wyłącza się samoczynnie.

Do kompletu jeszcze możliwość deaktywacji samoczynnego włączania telewizora po zaniku zasilania i ponownym zasileniu telewizora.

Telewizor nie posiada mechanicznego wyłącznika i trochę mnie to dziwi. Zwłaszcza, że telewizor nie jest jakiś ciężki i można się pokusić o częstsze transportowanie go w różne miejsca.

I tak po przyniesieniu do pomieszczenia wiadomo odbiornik musi swoje odstać w celu odparowania wilgoci skroplonej na układach. A tu po włączeniu tylko do gniazdka może spotkać nas niemiła niespodzianka jeśli telewizor sam się włączy.

Warto by było zasugerować takie poprawki firmie. Może jeszcze macie jakieś uwagi lub pomysły na zwiększenie funkcjonalności tego tivika?

Może np. zamiast telegazety podgląd z innego portu na podzielonym ekranie?

Możliwość regulacji podświetlenia przy wyłączonym czujniku.

Wygaszanie ekranu przy odsłuchu mp3.

Dynamiczna regulacja głośności i przeprowadzenie normalizacji na kanałach z aktualnie ustawionej listy ulubionych.

Możliwość przypisania skrótu na pilocie do niewykorzystanych przycisków od ambilighta( zależałoby mi na skrócie do zmiany formatu obrazu i szybkiej zmiany jasności obrazu).


Ps. jest do ustawienia w windowsie na nvidii rozdziałka prawie natywna (1360*768 60hz) bez dokuczliwego przeskakiwania pikseli. Wymaga to trochę gimnastyki z powodu niedoskonałości sterowników do karty graficznej.

Polecam najpierw aktywować skrót do zmiany wyświetlacza, a próby przeprowadzać w trybie dual.

W razie czarnego ekranu wystarczy odłączyć kabel hdmi od telewizora i ponownie uruchomić komputer.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Proszę o odpowiedź jak to jest naprawde z opóźnieniem obrazu względem audio w tym TV. Filmy, również DVD puszczam tylko z PC i audio mam podłączone bezpośrednio z PC do amplitunera 5.1, dodam że często używam Dolby Digital. W instrukcji jest napisane jak byk:
"Aby uzyskać najlepsze zsynchronizowanie
wyświetlanego obrazu z dźwiękiem, zestaw kina
domowego należy podłączyć do gniazd wyjściowych
Audio Out L/R lub Digital Audio (jeśli są).
Patrz schematy 7.3.4 i 7.3.8.
Nie wolno podłączać przewodu z sygnałem audio z
odtwarzacza DVD, odbiornika cyfrowego lub innego
urządzenia audio/wideo bezpośrednio do zestawu
kina domowego." :)
Z tego co wiem, ten TV nie ma wejścia audio cyfrowego, więc jeżeli chcę zsynchronizowac audio to teoretycznie powinienem wyjść z PC zwykłym stereo, wejść na TV, wyjść z TV jakimkolwiek wyjściem i wejść do amplitunera, ale takie roziązanie jest dla mnie kompletnie bez sensu bo nie po to kupowałem kartę audio z wyjściem SPDIF by teraz słuchać stereo. HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mpmail' post='75194' date='21.12.2007, 10:04 ']Witam wszystkich!
Proszę o odpowiedź jak to jest naprawdę z opóźnieniem obrazu względem audio w tym TV. Filmy, również DVD puszczam tylko z PC i audio mam podłączone bezpośrednio z PC do amplitunera 5.1, dodam że często używam Dolby Digital.
.............[/quote]


Ja mam podłączonego N-boxa do zewnętrznego systemu audio i jakoś opóźnienia obrazu względem dźwięku nie zauważyłem, więc raczej nie ma się specjalnie co tym przejmować, przynajmniej przy podawaniu obrazu po HDMI. Po analogu nie sprawdzałem jak się zachowuje pod tym kątem, może w wolnej chwili sprawdzę ..... Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Na początek chciałem podziękować "SlawekR" za test bo dzięki niemu jestem od wczoraj posiadaczem tego Philipsiaka:)
I tu mam małe pytanko do posiadaczy tego modelu.Po rozpakowaniu i oględzinach zauważyłem iż w lewym i prawym górnym rogu mam luźną matryce(mogę ją spokojnie palcem ruszać a właściwie wpychać do środka:P gdzieś tak z 0,5cm-1cm) No chyba,że tak ma być ale w to raczej wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem lub nie doczytałem. :lol: Za płynność ruchu w tym telewizorze odpowiada HD Natural Motion.Do czego w takim razie jest technologia 100 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AmaRGeDDoN' post='75350' date='22.12.2007, 00:23 ']Witam.
Na początek chciałem podziękować "SlawekR" za test bo dzięki niemu jestem od wczoraj posiadaczem tego Philipsiaka:)
I tu mam małe pytanko do posiadaczy tego modelu.Po rozpakowaniu i oględzinach zauważyłem iż w lewym i prawym górnym rogu mam luźną matryce(mogę ją spokojnie palcem ruszać a właściwie wpychać do środka:P gdzieś tak z 0,5cm-1cm) No chyba,że tak ma być ale w to raczej wątpię...[/quote]


Nie ma możliwości aby matryca mogła się swobodnie przemieszczać w obudowie aż o [b]1cm[/b]. Opisywana przypadłość jednoznacznie wskazuje na nieprawidłowy montaż telewizora. Tak duże ruchy matrycy mogą doprowadzić nawet do jej uszkodzenia. Ja bym to natychmiast reklamował.

Matryca ma być zamontowana w ramie na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pavlos' post='75354' date='22.12.2007, 01:27 ']Trochę się pogubiłem lub nie doczytałem. :lol: Za płynność ruchu w tym telewizorze odpowiada HD Natural Motion.Do czego w takim razie jest technologia 100 Hz?[/quote]


Pojęcie "płynność ruchu" określa niejako dwa zjawiska.

[b]Pierwsze[/b], traktowane w skali makro, oznacza specyficzne zachowanie się obiektów przemieszczających się na dużych powierzchniach lub też nawet przesuwający się cały kadr przy ruchu kamery. Wtedy mówiąc o płynności ruchu mamy na myśli ciągłość lub też jej brak (szarpanie) krawędzi dużych obiektów w ruchu, czyli tak zwany efekt stroboskopowy.

[b]Drugie[/b], traktowane w skali mikro, oznacza brak smużenia przy drobnych ruchach małych obiektów w obrębie kilku pikseli, na przykład rozmazywanie przesuwających się napisów.

Za eliminację pierwszego zjawiska odpowiada układ HD Natural Motion, zaś za eliminację drugiego, układ generowania klatki pośredniej, zwany popularnie 100Hz w technice LCD.

Oczywiście tak naprawdę cały problem jest bardziej złożony, bo oba zjawiska należy w sumie traktować jako jedną całość.

W ekstremalnych sytuacjach, jeden układ działając na rzecz eliminacji określonego zjawiska, może potęgować to drugie. Stąd też ciągłe optymalizacje oprogramowania i możliwość wpływania na działanie tych układów z poziomu menu telewizora.

Do tego okazuje się, że na niektórych materiałach wyświetlanych w naszych TV warto poeksperymentować wyłączając dany układ, bo działa on czasem niezgodnie z oczekiwaniami lub wręcz szkodliwie. Dzieje się tak dlatego, że przekaz jest już nieźle zoptymalizowany pod kątem specyficznego odbioru w cyfrowych torach wizyjnych i nie wymaga dodatkowej obróbki.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kolejny problem...

Co do ustawienia godziny to ustawila mi sie sama - wydaje mi sie ze po podlaczeniu anteny naziemnej.

Mam natomiast inny problem.. Jak ustawic Timer zeby wlaczal sie na zrodle zewnetrznym a nie na programie z anteny naziemniej. Po wejsciu w opcje Timera mam tylko w opcjach "Kanal" kanaly naziemne - nie mam zadnego zrodla zewnetrznego do wyboru. Ktos wie jak temu zaradzic ?

Mam podlaczonego tylko N-boxa do wejscia HDMI 1, ale niestety nie widac tego wejscia w opcjach Timera.

Ktos to rozpracowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katy widzenia 120 stopni rozumiem ze to kat pod ktorym obraz jest taki jakby sie patrzylo na tv na wprost? W sumie to jest akurat taka granica gdzie przy wiekszym kacie i tak patrzenie ma sredni sens..

Gral na nim ktos na X360/ps3? Cos mi sie obilo o uszy o input lagu na tym tv, prawda czy falsz? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='uQuad' post='75415' date='22.12.2007, 14:15 ']Katy widzenia 120 stopni rozumiem ze to kat pod ktorym obraz jest taki jakby sie patrzylo na tv na wprost? W sumie to jest akurat taka granica gdzie przy wiekszym kacie i tak patrzenie ma sredni sens..

Gral na nim ktos na X360/ps3? Cos mi sie obilo o uszy o input lagu na tym tv, prawda czy falsz? :)[/quote]

Te kąty to jak dla mnie to gruba ściema :lol:
W tym telewizorku spokojnie można patrzeć pod kątem 50 stopni. Ja nawet do gry specjalnie patrzę lekko z boku na oko z 5st.


Używam telewizora do PC i 360. PS2 też sprawdzałem i nawet nieźle wygląda.

Opóźnienie czyli ten input lag zauważyłem przy podłączeniu PC po dvi-hdmi.
W trybie dual część okna przeciągałem w obszarze monitora crt a część na lcd.
Efekt jest taki, że przy szybkich ruchach wyraźnie część okna na lcd zostaje w tyle.
Widać, a właściwie słychać to też po dźwięku.
Otóż dźwięk z tej samej audycji telewizyjnej na tv crt jest "szybszy" niż na lcd o jakieś 90m(to tak na ucho). Porównałem echo z transmisją meczu w radiu u sąsiada czyli ok 20-25ms.
Przy podłączeniu Xboxa 360 wyprowadziłem dodatkowy kabel do wierzy (przed elektroniką telewizora) i różnica to jeden strzał z M16 :lol: .
Z wyjścia chinch tv nie ma już tego efektu.


Źle jest w grach fps PC, gdzie normalnie na crt występuje lekkie opóźnienie obrazu do ruchu myszy spowodowane słabszą wydajnością komputera(c2d6400@3,2Ghz, 3 GB ramu, GF7900GSgpu650Mhz ram1600Mhz, 3hdd).
Po ustawieniu odpowiednich detali jest ok, ale nie ma co porównywać do wersji X360.
W Gears Of War po ustawieniu max detali nie dało się grać. Lag powodował trudność w trafianiu przeciwnika.

Sumując, w konsoli to nie przeszkadza i jest niezauważalne :lol: .
Natomiast w PC, zwłaszcza w grach sieciowych fps, gdzie opóźnienie ma kolosalne znaczenie suma laga audio i wideo może niepozwolić na efektywną rozgrywkę, zwłąszcza jak gra się też na słuch.

SlawekR pisał wcześniej, że ten input lag to taki urok wszelkich lcd więc w pc do rozgrywek sieciowych zostawiam jeszcze crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='75221' date='21.12.2007, 12:21 '][quote name='mpmail' post='75194' date='21.12.2007, 10:04 '] [url="http://hdtvpolska.com/index.php?act=findpost&pid=75194"][img]http://hdtvpolska.com/style_images/web/post_snapback.gif[/img][/url]Witam wszystkich!
Proszę o odpowiedź jak to jest naprawdę z opóźnieniem obrazu względem audio w tym TV. Filmy, również DVD puszczam tylko z PC i audio mam podłączone bezpośrednio z PC do amplitunera 5.1, dodam że często używam Dolby Digital.
.............[/quote]


Ja mam podłączonego N-boxa do zewnętrznego systemu audio i jakoś opóźnienia obrazu względem dźwięku nie zauważyłem, więc raczej nie ma się specjalnie co tym przejmować, przynajmniej przy podawaniu obrazu po HDMI. Po analogu nie sprawdzałem jak się zachowuje pod tym kątem, może w wolnej chwili sprawdzę .....
[/quote]

A nie ma możliwości poprzez jakiś adapter/przejściówkę/specjalny kabel dvi-hdmi z dodatkowym jackiem dostarczyć cyfrowe audio z karty komputera do portu hdmi pod który podpięty jest PC?
Ja na razie używam słuchawek 5.1 Zalmana ale docelowo chciałbym mieć dźwięk z tv i wieży.

Czy dolby digital nie jest też zakodowane przypadkiem w sygnale stereo jak dolby prologic? Jeśli tak to czy przejdzie przez tv i dalej wyjdzie na wyjście chinch/cyfrowe telewizora? Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedrek_LCD' post='75531' date='23.12.2007, 06:48 ']Te kąty to jak dla mnie to gruba ściema :angry:
W tym telewizorku spokojnie można patrzeć pod kątem 50 stopni. Ja nawet do gry specjalnie patrzę lekko z boku na oko z 5st.

Sumując, w konsoli to nie przeszkadza i jest niezauważalne :lol: .[/quote]

No mi chodzi tylko o konsole, PC mam gdzies. :) I bardziej mi biega o to jak polepszacze (Pixel Plus, Natural Motion)wplywaja na input laga - porownaj z wlaczonymi a wylaczonymi. Bo z wylaczonymi to raczej problemu nie ma zbytniego.

A ja nie wiem jak sie liczy te katy. :) Masz na mysli 50 stopni idac z boku telewizora czy od srodka? Przy takich katach to nawet crt robi sie ciemniejszy.. wiec to prawie zadna wada jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='uQuad' post='75552' date='23.12.2007, 12:42 ']No mi chodzi tylko o konsole, PC mam gdzies. :( I bardziej mi biega o to jak polepszacze (Pixel Plus, Natural Motion)wplywaja na input laga - porownaj z wlaczonymi a wylaczonymi. Bo z wylaczonymi to raczej problemu nie ma zbytniego.

A ja nie wiem jak sie liczy te katy. :) Masz na mysli 50 stopni idac z boku telewizora czy od srodka? Przy takich katach to nawet crt robi sie ciemniejszy.. wiec to prawie zadna wada jak dla mnie.[/quote]

Do konsoli X360 wejście component lub hdmi ustawiasz na PC. W tym trybie jak już SlawekR pisał nie widać "agresywnego" działania polepszaczy. Ja osobiście na razie je deaktywuję lub aktywuję w zależności od tytułu. Zostawiam tylko PixelPlus.
Żadnego dynamicznego kontrastu bo po kilkunastu minutach odpycha od ekranu a i w ciemniejszych miejscach gubią się szczegóły. Natomiast ostrość ustawiam na 10 lub mniej. Super uwypukla drobne elementy tekstur i np. w CM Dirt super widać każdy kamyczek na szutrowych trasach.

Input lag jest zawsze, ja to przynajmniej widzę jak dam audio przez rozgałęźnik na wieżę.

Kąty 178st to suma w prawo i w lewo od prostopadłej do ekranu. Mi chodzi o kąt pod jakim można komfortowo oglądać obraz z prawej lub lewej strony względem idealnego położenia na przeciw ekranu.
I tak na tylko mój gust to jakim cudem można by patrzeć na ekran pod kątem 178st? To z tyłu ekranu by było haha.
No ale 178 wygląda lepiej niż 50-70st. I czy w tych 178st to chodzi im o to że jeszcze coś widać na ekranie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='69727' date='25.11.2007, 20:05 ']To nie jest chwyt marketingowy. Liczba ta oznacza region docelowy i opcje montowane w telewizorze (na przykład tuner DVB). Na nasz rynek jest właśnie wersja 10.[/quote]

Super :( Zatem - czy wersja przeznaczona na rynek polski, z dziesiątką na końcu obsługuje DVB-T MPEG-4? Poluję na telewizor z tunerem potrafiącym zdekodować MPEG-4 (w Warszawie już kilka kanałów nadaje w tym formacie).

[b]Odpowiadam sam sobie - Philips właśnie mi odpisał na maila... mam nadzieję że wiedzą co piszą... bo to trochę za pięknie wygląda :)[/b]

[quote]Szanowny Panie,
Dziekujemy za kontakt z firma Philips,

W odpowiedzi na Panskie Pytanie pragne poinformowac, ze ten model telewizora marki Philips obsługuje kodowanie MPEG-4 oraz MPEG-2.

Z powazaniem,
Biuro Obslugi Klienta,
Philips Polska

[THREAD ID:1E-26KVMC]

-----Original Message-----

[Product Name] 32PFL7862D/10
32PFL7862D - pytanie o typ tunera DVB-T.

Bardzo proszę o informację czy tuner DVB-T w tym modelu obsługuje kodowanie MPEG-4 czy też tylko MPEG-2?

Jeżeli obsługuje tylko MPEG-2 - to czy istnieją w sprzedaży przetestowane (działające!) karty CI transkodujące sygnał MPEG-4 do MPEG-2? W telewizorach innych firm (np. Sony) rozwiązanie to działa bardzo dobrze... Jak jest w Philipsach?
Z góry dzięki :lol:[/quote]

Edytowane przez ouzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jedrek_LCD' post='75607' date='23.12.2007, 23:02 ']Input lag jest zawsze, ja to przynajmniej widzę jak dam audio przez rozgałęźnik na wieżę.[/quote]

Kurde to da sie w to wogle grac na tym tv? :-/ Jestem dosc wrazliwy na takie bzdety.. cos mi sie widzi ze kazdy sprzet na xVA ma problemy z tym lagiem.. to juz moze lepiej bym wzial panasonica lx70.. jakos nie obilo mi sie ze IPSowe matryce maja input lagi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='uQuad' post='75660' date='24.12.2007, 12:48 '][quote name='jedrek_LCD' post='75607' date='23.12.2007, 23:02 ']
Input lag jest zawsze, ja to przynajmniej widzę jak dam audio przez rozgałęźnik na wieżę.[/quote]
Kurde to da sie w to wogle grac na tym tv? :-/ Jestem dosc wrazliwy na takie bzdety.. cos mi sie widzi ze kazdy sprzet na xVA ma problemy z tym lagiem.. to juz moze lepiej bym wzial panasonica lx70.. jakos nie obilo mi sie ze IPSowe matryce maja input lagi..
[/quote]

OOOooo da się i to bez większego trudu. Przynajmniej na padzie i konsoli.
Nie ma czegoś takiego, że dajmy na to szybko wychylisz gałkę a za ułamek sekundy taki ruch pokarze się "dopiero" na ekranie. Wzrokowo jest to niezauważalne. Tylko dźwięk minimalnie się opóźnia w telewizorze. Jest jakby lekkie echo.
A poza tym na konsoli nie wykonasz tak szybkiego ruchu jak na PC.
Dodatkowo konsole stosują np. wspomaganie celowania(zależy oczywiście od gry i działa agresywnie lub subtelnie) itp. sztuczki ułatwiające grę na padzie.



Ten input lag jest bardziej powiązany z elektroniką obrabiającą obraz. Tam siedzi jakiś układ- procesor, ma podsystem pamięci operacyjnej, jakąś szynę danych. Albo jest to autorska konstrukcja Philipsa, albo jakiejś większej firmy projektującej takie układy. Jeśli jest to dzieło Philipsa to może występować tylko w produktach Philipsa lub jakichś innych mniej znanych firm.
Jeśli to sprawa większego wytwórcy, takie układy/gotowe podsystemy/rozwiązania techniczne mogą znajdować się w produktach kilku firm z podobnej półki cenowej (choć niekoniecznie, bo mniej znane firmy mogą instalować elementy z wyższej klasy przy niższym ogólnym wykonaniu końcowym).

Jeśli całe rozwiązanie jest jednej firmy to wszelkie jego zalety i dolegliwości będziemy obserwować w produktach z tego samego przedziału lub całej generacji. Natomiast jeśli te układy/podsystemu/rozwiązania techniczne projektuje jakaś większa firma to zastosowanie ich w produktach różnych firm zaowocuje zbliżonymi efektami końcowymi, choć też mogącymi się od siebie różnić np. poprzez optymalizację kodu sterującego całym podsystemem do obróbki obrazu.

I tutaj niestety ja nie mogę wyrokować, czy taki input lag jest na 100% w każdym obecnie dostępnym telewizorze/monitorze.
Na dzień dzisiejszy widzę, że "zacinki" obrazu zdarzają się w momentach, w których nie jest to uzasadnione obrazem wyświetlanym na ekranie, a dopiero co mającym się pojawić
Jak na tylko mój nos może to być przyczyną wąskiego gardła albo podsystemu pamięci, albo za słabego układu głównego odpowiedzialnego za funkcje polepszania i obróbki końcowego obrazu, albo zbyt wolnej jakiejś szyny danych.

Faktycznie tak jak pisał SlawekR w zależności od przypisania rodzaju źródła do wejścia w telewizorze, układy polepszające działają z różną "mocą". Na dzień dzisiejszy nie zaobserwowałem na filmach z PC po złączu dvi-hdmi przycięć filmów.
Jakby na takim połączeniu komputer polepszający telewizora miał więcej luzu i nie dostawał zadyszki.



PS. co do optymalizacji oprogramowania, to po ostatniej aktualizacji na wersję 064.014.014 obraz SD jakby uległ poprawie, jest ostrzejszy mniej zaszumiony, ale na stacji naziemnej PLsat często przycinał czego na wersji 064.014.011 nie robił w takich ilościach :)
Na szczęście tivik jest wyrozumiały i umożliwia powrót do poprzedniej wersji softu.

I tu mam apel. Proszę o udostępnienie wcześniejszych wersji oprogramowania do tego telewizora.
Chętnie prześledzę ewolucje w jakości obrazu.
Podaję wersję [url="http://rapidshare.com/files/78925319/32pfl7862d_10_fus_eng000.064.014.011.zip"]064.014.011[/url] z 29.10.2007r. Miejsce takie jakie znam i dla mnie łatwo dostępne. Jeśli to problem to proszę wrzucić na inny serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można wymusić aby dostępne były wszystkie tryby wyświetlania obrazu (głównie 14:9) po podłączeniu i oglądaniu n'ki poprzez hdmi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrek_LCD napisał tyle różnych rzeczy co widaś mocno namąciło niektórym w głowach. Czas chyba na usystematyzowanie kilku rzeczy, bo zaczną narastać jakieś błędne wyobrażenia.

Input Lag jest domeną wszystkich monitorów/telewizorów LCD, niezależnie od marki i typu. Gdyby to nie było powszechnym zjawiskiem, to nie doczekałoby się swojej definicji w WIKI.

Input lag na poziomie 30 ms oznacza, że obraz zostaje wyświetlony na ekranie [b]trzy setne sekundy[/b] później niż dociera do wejścia monitora. Specjalnie napisałem słownie "trzy setne" żeby to podkreślić, a nie 3 sekundy :D. To dla tych co nie mogą sobie wyobrazić skali problemu.


Skąd się bierze to zjawisko:

Sygnał docierając do wejścia telewizora jest poddawany obróbce, elektornika potrzebuje trochę czasu aby obraz przeanalizować i następnie go obrobić.

Na ile zjawisko jest upierdliwe i trudne do wychwycenia:

Większość populacji w ogóle nie dostrzeże tego zjawiska. Tylko wytrawni gracze, głównie w gry online, są w stanie wyczuć raczej, niż dostrzec że jest jakieś opóźnienie. Jeśli grasz na serwerze gdzie jest ping na poziomie 100ms i nie odczuwasz dyskomfortu, to tym bardziej takie 30ms, będzie dla Ciebie absolutnie bez różnicy.

A jak to wykryć? Metodą pośrednią podaną przez Jędrka, wykorzystać sztuczkę stosowaną przez producentów. Otóż opóźniają oni dodatkowo dźwięk w telewizorze, o ten sam czas, aby oba media szły synchronicznie. Więc należy puścić dźwięk jednocześnie przez tv i przez jakiś wzmacniacz zewnętrzny. Powinno pojawić się echo ze względu na opóźnienie.

Jakie to ma znaczenie praktyczne?

Do oglądania telewizji razem z dźwiękiem na telewizorze - żadnego. Tu mogłoby być nawet sekundowe opóźnienie.

Do oglądania telewizji z dźwiękiem na amplitunerze - praktycznie żadnego. Większość dobrych amplitunerów ma możliwość ustawiania opóźnienia.

Do gry w gry single player - praktycznie żadnego. Pod warunkiem że wyłączymy polepszacze wszelkiej maści w telewizorze, ale i tak zaleca się je wyłączyć do pracy na PC, więc to żadna nowość.

Do gry online - znaczenie marginalne dla zwykłych graczy. Dla hardcorowych zawodowców, którzy walczą z każdą milisekundą może to mieć znaczenie. Ale oni i tak grają na najchętniej na CRTkach, używają myszy o czasie raportowania 1ms, a serwer z pingiem 50ms to dla nich masakra. Ale to jest specyficzna grupa ludzi, którym nawet do głowy nie przyjdzie myśl, aby grać na jakimkolwiek telewizorze.

Jaki z tego morał ostateczny wynika? Ano jeden krótki: nie dajmy się zwariować.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='75793' date='25.12.2007, 20:19 ']Większość populacji w ogóle nie dostrzeże tego zjawiska. Tylko wytrawni gracze, głównie w gry online, są w stanie wyczuć raczej, niż dostrzec że jest jakieś opóźnienie. Jeśli grasz na serwerze gdzie jest ping na poziomie 100ms i nie odczuwasz dyskomfortu, to tym bardziej takie 30ms, będzie dla Ciebie absolutnie bez różnicy.[/quote]

A ja bym tego tak nie bagatelizował :D Grając w World of Warcraft gdzie mam 60-120 ms ping to to nie będzie to miało wielkiego wpływu. ale powiedz to np graczowi Counter-Strike :( Ja osobiście grywam na serwach , gdzie ping max 35-40 ms, gdzie i tak LAN'owcy z 8-10 ms leją wszystkich. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

SlawekR w swojej doskonalej opinii określił na 4+, w postach jakie przeczytałem poza niewielkimi problemami z synchronizacją audio-video nikt specjalnie dźwiękiem się nie przejmował. Wnioskuje z tego, że jest wystarczjąco dobry by sie nim nie zajmować. Ja bardzo lubie dobry dźwięk i ciekaw jestem czy głośniczki wymienione w specyfikacji nadają się do słuchania muzyki - jazz, klasyka, rock. A jeśli nie to czy jest dobry sposób na rozszerzenie możliwości audio tego telewizorka.
Martwi mnie ten brak synchronizacji bo wyobrażam sobie piękny obraz z jakiegoś muzycznego DVD i dźwiek przepuszczony przez moją prawie audiofilską Yamahę docierający do uszu słuchacza z np. z opóźnieniem.
Bardzo prosze o opis doświadczeń dźwiękowych z tym Philipsem.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich ! :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolego ze masz "prawie audiofilska" Yamahe a pytasz czy glosniki TV nadaja sie do sluchania muzyki...

Jasne ze sie nie nadaja. To jest telewizor a nie wzmacniacz wysokiej klasy z kolumnami wiec nie moze grac dobrze. Co najwyzej dobrze jak na TV.

BTW Ponawiam pytanie :
Jak ustawic zewnetrzne zrodlo sygnalu (HDMI 1) w trybie timera ? Bo mam dostepne tylko 5 kanalow odbieranych z anteny naziemnej - zrodel zewnetrznych w ogole nie widac na liscie. Probowal ktos uzywac tego TV jako budzika czy nie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Apacz' post='64404' date='21.10.2007, 23:01 ']Witam
Przeczytałem z zaciekawieniem cały wątek i jednaj rzeczy nie znalazłem - jak jest z dźwiękiem tego TV na tle konkurencji?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Marek[/quote]

Ponawiam moje pytanie, nwet bez "tła konkurencji". Jaki w istocie jest dźwięk i jakie sa możliwości jego "poprawienia" przez amplituner itp. ?

Pozdrowienia, swnw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sponn' post='76446' date='30.12.2007, 18:06 ']Piszesz kolego ze masz "prawie audiofilska" Yamahe a pytasz czy glosniki TV nadaja sie do sluchania muzyki...

Jasne ze sie nie nadaja. To jest telewizor a nie wzmacniacz wysokiej klasy z kolumnami wiec nie moze grac dobrze. Co najwyzej dobrze jak na TV.

BTW Ponawiam pytanie :
Jak ustawic zewnetrzne zrodlo sygnalu (HDMI 1) w trybie timera ? Bo mam dostepne tylko 5 kanalow odbieranych z anteny naziemnej - zrodel zewnetrznych w ogole nie widac na liscie. Probowal ktos uzywac tego TV jako budzika czy nie ;) ?[/quote]

Masz racje ale sa głośniki i głośniki np. małe Creativy za 200 - 300 zł z subwooferem daja dźwiek taki, że ja mogę spokojnie słuchać, a jest wiele podobnych zestawów, których słuchać się nie da. i właśnie o to mi chodzi, a nie o porównanie z "hiendowymi" zestawami. Nie jestem audiofilem, ale pewien poziom musi być zachowany żeby można było słuchać. Nowe rozwiazania "głosniczkowe" daja niekiedy zadziwiajace rezultaty, związane jest to chyba z coraz nowszymi technologiami np. niektóre zestawy kina domowego za powiedzmy 1500 zł. dają dźwięk niekiedy zdumiewajaco dobry, a przeciez wiadomo, że w klasycznym rozumieniu tyle powinien kosztować jeden głośnik - wcale nie najlepszy i najdroższy.

Pozdrowienia, swnw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...