Skocz do zawartości
SlawekR

TEST: Philips 32PFL7862D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chcielbym bardzo wszystkim podziekowac za wszelka pomoc i rady ktore zostaly mi udzielone na moje pytania!! (pytania owe byly juz dwa razy usuwane przez hmmmm...... NIE WIEM KOGO!!!!!!).
Szczegolnie podziekowania kieruje do SlawkaR, pomocny z Ciebie gosc! :)
Pozdrawiam
PS. A tak oto wygladaly moje zapytania:
> Witam!
> Pytanie:
> Jaki TV byscie polecili. TV bedzie uzywany w 95% do ogladania telewizji z kabla (Aster City). Cena: do 3400pln. Wielkosc 32cale!
> PS. Widz bedzie siedzial w odleglosci okolo 3-3,5 metra, i mam w zwiazku z tym pytanie, czy bedzie spora roznica jezeli zamiast TV32LCD kupil bym 37Plazmy? Ja sie zastanowialem nad modelami TX-32LX70P
> jezeldi chodzi o LCD lub nad Panasonic TH-37PV70P jezeli chodzi o plazme!!!
> Pozdrawiam i dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='majorbien' post='64428' date='22.10.2007, 06:55 ']Witam!
Chcielbym bardzo wszystkim podziekowac za wszelka pomoc i rady ktore zostaly mi udzielone na moje pytania!! (pytania owe byly juz dwa razy usuwane przez hmmmm...... NIE WIEM KOGO!!!!!!).
Szczegolnie podziekowania kieruje do SlawkaR, pomocny z Ciebie gosc! :)
Pozdrawiam
PS. A tak oto wygladaly moje zapytania:
> Witam!
> Pytanie:
> Jaki TV byscie polecili. TV bedzie uzywany w 95% do ogladania telewizji z kabla (Aster City). Cena: do 3400pln. Wielkosc 32cale!
> PS. Widz bedzie siedzial w odleglosci okolo 3-3,5 metra, i mam w zwiazku z tym pytanie, czy bedzie spora roznica jezeli zamiast TV32LCD kupil bym 37Plazmy? Ja sie zastanowialem nad modelami TX-32LX70P
> jezeldi chodzi o LCD lub nad Panasonic TH-37PV70P jezeli chodzi o plazme!!!
> Pozdrawiam i dzieki za pomoc![/quote]


Pytanie nie zostało usunięte, tylko przeniesione do właściwego działu i wątku, a dokładniej tutaj:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6863&st=840&start=840"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...0&start=840[/url]
Bardzo proszę umieszczać zapytania we właściwych działach. To pytanie nijak nie jest związane z telewizorami firmy Philips, ani też z modelem o którym tutaj dyskutujemy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaję moje ustawienia obrazu dla n-ki podłączonej kablem hdmi do portu HDMI 1 - HDcyf.STB:
Kontrast - 76
Jasność - 59
Kolor - 60
Ostrość - 5
Odcień - ciepły
Pixel Plus - wł.
HD Natural Motion - wł. max.
100Hz Clear LCD - wł.
Dynamiczny kontrast - wył.
Redukcja szumów - wył.
Zmniejszenie usterek MPEG - wył.
Wzmocnienie kolorów - wył.
Active control - wył.
Czujnik światła - wył.
Format obrazu - nieskalowany

Dostępne formaty obrazu: format automatyczny, szeroki ekran, nieskalowany. Pozostałe formaty nieaktywne. Jest na to jakiś sposób? Próbowałem przypisać do HDMI 1 różne źródła sygnału(żaden, dvd, vcr), ale dostęp do pozostałych formatów np. 4:3 był nieaktywny.
Edit: zapomniałem w ustawieniach n-boxa zmienić ustawienia telewizora- po zmianie na panoramiczny obraz nieskalowany jest wyświetlany w formacie 4:3.
Odległość 3 m, pokój bardzo słoneczny, przy tych ustawieniach oglądam w każdych warunkach(dzień noc, słońce, pochmurno, włączone światło w pokoju, wyłączone światło).
Potestujcie, jeżeli ktoś ma lepsze ustawienia, proszę o publikację. Sporo funkcji mam wyłączonych. Może jest lepsza kombinacja dla n-ki. Używam kabla hdmi tech+link 1 m za 69 zł. Edytowane przez wery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wery' post='64465' date='22.10.2007, 15:21 ']Podaję moje ustawienia obrazu dla n-ki podłączonej kablem hdmi do portu HDMI 1 - HDcyf.STB:
Kontrast - 76
Jasność - 59
Kolor - 60
Ostrość - 5
Odcień - ciepły
Pixel Plus - wł.
HD Natural Motion - wł. max.
100Hz Clear LCD - wł.
Dynamiczny kontrast - wył.
Redukcja szumów - wył.
Zmniejszenie usterek MPEG - wył.
Wzmocnienie kolorów - wył.
Active control - wył.
Czujnik światła - wył.
Format obrazu - nieskalowany

Dostępne formaty obrazu: format automatyczny, szeroki ekran, nieskalowany. Pozostałe formaty nieaktywne. Jest na to jakiś sposób? Próbowałem przypisać do HDMI 1 różne źródła sygnału(żaden, dvd, vcr), ale dostęp do pozostałych formatów np. 4:3 był nieaktywny.
Edit: zapomniałem w ustawieniach n-boxa zmienić ustawienia telewizora- po zmianie na panoramiczny obraz nieskalowany jest wyświetlany w formacie 4:3.
Odległość 3 m, pokój bardzo słoneczny, przy tych ustawieniach oglądam w każdych warunkach(dzień noc, słońce, pochmurno, włączone światło w pokoju, wyłączone światło).
Potestujcie, jeżeli ktoś ma lepsze ustawienia, proszę o publikację. Sporo funkcji mam wyłączonych. Może jest lepsza kombinacja dla n-ki. Używam kabla hdmi tech+link 1 m za 69 zł.[/quote]
Ja wczoraj znalazłem jeszcze coś takiego jak ustawienia personalne (chyba to jest RGB) trochę tam poprzestawiałem, obraz chyba się poprawił ale proszę SławkuR o podanie najlepszych nastaw żeby uzyskać jak najgłębszą czerń i ogólnie żeby obraz był jak najlepszy dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wery' post='64465' date='22.10.2007, 15:21 ']Dostępne formaty obrazu: format automatyczny, szeroki ekran, nieskalowany. Pozostałe formaty nieaktywne. Jest na to jakiś sposób? Próbowałem przypisać do HDMI 1 różne źródła sygnału(żaden, dvd, vcr), ale dostęp do pozostałych formatów np. 4:3 był nieaktywny.
Edit: zapomniałem w ustawieniach n-boxa zmienić ustawienia telewizora- po zmianie na panoramiczny obraz nieskalowany jest wyświetlany w formacie 4:3.
Odległość 3 m, pokój bardzo słoneczny, przy tych ustawieniach oglądam w każdych warunkach(dzień noc, słońce, pochmurno, włączone światło w pokoju, wyłączone światło).
Potestujcie, jeżeli ktoś ma lepsze ustawienia, proszę o publikację. Sporo funkcji mam wyłączonych. Może jest lepsza kombinacja dla n-ki. Używam kabla hdmi tech+link 1 m za 69 zł.[/quote]


Chyba coś niedokładnie sprawdzałeś, bo przy przypisaniu do wejścia HDMI trybu PC, dostępne będą dodatkowe tryby formatowania. Przy czym należy zwrócić uwagę, na to że przy przyporządkowaniu do wejścia "PC", dodatkowe "polepszacze" działają w stopniu minimalnym, na przykład PP 2HD praktycznie jest wtedy nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='michajlowski' post='64483' date='22.10.2007, 19:32 ']Ja wczoraj znalazłem jeszcze coś takiego jak ustawienia personalne (chyba to jest RGB) trochę tam poprzestawiałem, obraz chyba się poprawił ale proszę SławkuR o podanie najlepszych nastaw żeby uzyskać jak najgłębszą czerń i ogólnie żeby obraz był jak najlepszy dla oka.[/quote]


Tym razem uchylę się od odpowiedzi w kwestii podawania czegoś takiego jak najlepsze nastawy. Robiłem to wcześniej i nic dobrego z tego nie wyniknęło. Każdy człowiek ma inną wrażliwość na obraz, każdy też obraz ten inaczej odbiera. Jasnym też jest w związku z tym, że nie ma czegoś takiego jak "najlepsze" ustawienia.

Mogę co najwyżej zasugerować pewne regulacje i zasady którymi się kieruję i podać ogólne tendencje.

Przede wszystkim słusznym jest wyłączanie wszelkich dynamicznych "cudów", jak również układów redukcji szumów. Funkcje te mają destrukcyjny wpływ na ostateczny odbiór i nie pozwalają na prawidłową kalibrację ekranu, z racji ciągłej zmienności parametrów.
[b]
Regulacja kontrastu:[/b]
W telewizorach LCD operujemy procentowo w górnych granicach kontrastu maksymalnego, rząd wielkości 80 do nawet 100%. I nie ma w tym żadnego paradoksu. Otóż telewizory LCD mają maksymalny kontrast na sporo niższym poziomie niż tradycyjne odbiorniki kineskopowe. Więc nie ma powodu aby w możliwie maksymalny sposób nie wykorzystać potencjału matrycy. Dodatkowa rzecz: wyższy kontrast zmniejsza smużenie, gdyż następują większe zmiany napięcia polaryzującego kryształy, co wyrywa je z lenistwa, że użyję takiego obrazowego określenia :). Jest to już sprawa znana od dawna z komputerowych monitorów LCD. Tam dąży się do ustawienia maksymalnego kontrastu, oczywiście takiego który będzie jeszcze akceptowalny dla użytkownika.

[b]Regulacja nasycenia kolorów:[/b]
Ta nastawa również działa nieco inaczej niż w odbiornikach kineskopowych. Gdy ustawimy zbyt wysoki poziom nasycenia, zaobserwujemy zjawisko, dużej zmienności tegoż nasycenia, w funkcji prezentowanego materiału. W praktyce oznacza to, że co przełączymy na inny kanał, to subiektywnie będziemy obserwować inny poziom nasycenia i będziemy mieć ochotę aby sięgnąć po pilota, żeby dokonać odpowiedniej regulacji. Chyba nie ma co tłumaczyć, że jest to zjawisko niezbyt dobre. Dlatego też należy znaleźć złoty środek dla danej matrycy LCD, aby po zmianie kanału nie było uczucia, że zmienia się też nasycenie. Raczej należy się kierować tym aby nasycenie było minimalnie poniżej poziomu, który w danej chwili uważamy za idealny. A "fine tuning" kolorów wykonujemy w inny sposób, o czym poniżej.

[b]Regulacja jasności:[/b]
Jest to kolejna nastawa, przy której musimy wyzbyć się przyzwyczajeń i stereotypów. W przypadku większości telewizorów LCD, ta nastawa postawiona jest na głowie i działa nieco inaczej niż byśmy tego oczekiwali. Zmniejszając jasność w menu, obserwujemy nie tylko zmianę tego parametru na ekranie, ale również wpływ tej nastawy na nasycenie kolorów. Im mniejszy poziom zadanej jasności, tym kolory są nieco żywsze, oczywiście do pewnych granic. Nie mówię tu o takiej nastawie, gdzie prawie już nic nie widać, bo taki obraz jest ciemny :). Ale regulacja w granicach 30-65% tak właśnie wygląda, wraz z jasnością wpływamy też na nasycenie. Dopiero wypadkowa jednoczesnej regulacji jasności, nasycenia i kontrastu, pozwoli nam otrzymać satysfakcjonujący wynik, a co najważniejsze niezmienny w funkcji prezentowanego materiału.

Moja ostateczna rada jest taka, tak w skrócie:

Kontrast dość wysoko, nie bójmy się go. Moja idealna nastawa kontrastu przy Samsungu, R8x wynosiła 100% !. I po przełamaniu stereotypów i uprzedzeń wiele osób stwierdzało, że tak jest właśnie idealnie. W przypadku Philipsa 100% to zdecydowanie za dużo, ale coś w granicach 78-85% jest ok.

Nasycenie kolorów, zdecydowanie poniżej 60%, raczej bliżej 50, przedział 50-55%, za to aktywna funkcja "wzmocnienie koloru" na najniższym poziomie, bardzo subtelnie działa, tak w sam raz.

Jasność na stosunkowo niskim poziomie, coś z przedziału 38-45%. Wyższa jasność w połączeniu z koniecznym wtedy dużym nasyceniem (60%) powoduje niestabilność kolorów i zjawisko "wycia" niektórych barw podstawowych.

Kontrast dynamiczny i redukcja szumów koniecznie wyłączone. Jedyne odstępstwo to "wzmocnienie kolorów" na minimum.

Funkcja czujnik światła wedle życzenia, ta nastawa działa głównie na podświetlenie matrycy, przyciemniając je. Tak, że to wedle własnych preferencji. Ja czasem włączam, jak w pomieszczeniu jest już naprawdę ciemno.

Pixel Plus 2HD, włączony obowiązkowo, tu nie ma co dyskutować :).

HD Natural Motion, włączony na poziomie średnim lub maksymalnym, w zależności od oglądanego materiału. Tutaj wszystko zależy w jakiej konwencji "ruchowej" i jakości jest dany film zarejestrowany. Czasem nastawa na max, nie jest optymalna, gdyż obraz sam z siebie jest na tyle płynny, że zbyt mocne działanie tej funkcji potrafi wygenrować rozmycie krawędzi. Wtedy zmieniamy ustawienie na minimalne, albo nawet ostatecznie wyłączamy tę funkcję, szczególnie przy niektórych filmach puszczanych z komputera.

UFF, znowu mi elaborat wyszedł :blink:. Ale może ktoś na tym jednak skorzysta :).

A i jedna prosta rada, poszukujemy wzorca kolorów? Mamy go przecież, wystarczy przyłożyć rękę do ekranu aby mieć wzorzec, jak powinien być odtwarzany kolor ludzkiej skóry :). To w kwestii regulacji balansu bieli i odcienia kolorów w trybie ustawień personalnych.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR, dzięki za obszerne przedstawienie tematu regulacji obrazu. Potestuję jeszcze. Nie chodzi o to, że Twoje nastawy każdy uzna bezkrytycznie za najlepsze. Po prostu przedstaw je, a chętni potestują. Jak znajdziesz chwilkę, skopiuj mój fragment postu o nastawach, zmień wpisy na swoje i dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wery' post='64494' date='22.10.2007, 20:59 ']SlawekR, dzięki za obszerne przedstawienie tematu regulacji obrazu. Potestuję jeszcze. Nie chodzi o to, że Twoje nastawy każdy uzna bezkrytycznie za najlepsze. Po prostu przedstaw je, a chętni potestują. Jak znajdziesz chwilkę, skopiuj mój fragment postu o nastawach, zmień wpisy na swoje i dzięki. Pozdrawiam.[/quote]


No i znowu dałem się złamać :).

Kontrast - 82-85
Jasność - 38-42
Kolor - 52
Ostrość - 5
Odcień - wedle gustu, ja używam "własny" z jedną zmianą w nastawach w menu personalnym, G-BL na 5, to ten ostatni słupek.
Pixel Plus - wł.
HD Natural Motion - w zależności od wyświetlanego materiału.
100Hz Clear LCD - wł.
Dynamiczny kontrast - wył.
Redukcja szumów - wył.
Zmniejszenie usterek MPEG - wył.
Wzmocnienie kolorów - wł. na min.
Active control - wył.
Czujnik światła - wył. lub włączony jeśli jest bardzo ciemno w pomieszczeniu
Format obrazu - wedle uznania

Nastawy w sumie dość konserwatywne, ale ja tak lubię i już. Proszę tego nie komentować :blink:.

I jeszcze 2 refleksje:

1. Wszystko co napisałem w poście wcześniejszym, nie tyczy się Panasonica LX70. Matryca w nim zastosowana zachowuje się w sposób bardziej zbliżony do CRT i pozwala na większą dowolność nastaw. Regulacje też działają w sposób bardziej przewidywalny i podobny do telewizora kineskopowego.

2. Porządne i dokładne skalibrowanie ekranu ma też i swoje złe strony. Dopiero teraz boleśnie dostrzegamy niedoskonałość ekranów LCD w kwestii użytecznych kątów patrzenia. Każda odchyłka od warunków optymalnych jest przez nas natychmiast wychwytywana i teksty o 178 stopniach możemy między bajki włożyć.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]SlawkuR[/b]
Dziękuję za obszerną odpowiedź, ale chodzi mi o coś jeszcze innego(być może jeszcze tego nie zauważyłeś, albo ja nie kumam). Kiedy wejdziemy w nastawy obrazu mamy do wyboru:
Normalny
Ciepły
Zimny
Własny
a na dole pod Zielonym przyciskiem mamy wybór "personalny" i ja zmieniając te nastawy nie za bardzo widzę co się zmienia.
No please podaj chociaż jak Ty sobie to ustawiłeś.
nawet jak to mnie nie będzie się podobało to przecież nie będę miał do Ciebie pretensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='michajlowski' post='64522' date='22.10.2007, 22:42 '][b]SlawkuR[/b]
Dziękuję za obszerną odpowiedź, ale chodzi mi o coś jeszcze innego(być może jeszcze tego nie zauważyłeś, albo ja nie kumam). Kiedy wejdziemy w nastawy obrazu mamy do wyboru:
Normalny
Ciepły
Zimny
Własny
a na dole pod Zielonym przyciskiem mamy wybór "personalny" i ja zmieniając te nastawy nie za bardzo widzę co się zmienia.
No please podaj chociaż jak Ty sobie to ustawiłeś.
nawet jak to mnie nie będzie się podobało to przecież nie będę miał do Ciebie pretensji.[/quote]


W kwestii odcienia kolorów napisałem w ostatnim zdaniu mojej poprzedniej obszernej wypowiedzi. To zdanie z "kolorem skóry" :lol:.

Szczerze to nie wiem w czym masz problem. Tak funkcja służy do wyboru odcienia zadanego z góry, pierwsze 3 tryby i dowolnego programowanego przez użytkownika, tryb 4 "własny". Jak wybieramy ten ostatni tryb, to pojawia nam się menu dokładnych regulacji każdego z kolorów, wedle naszych upodobań. Nastawy domyślne trybu własnego odpowiadają temu samemu ustawieniu, jak w trybie normalnym. Stąd pewnie nie zauważasz różnicy, przełączając się z trybu normalnego do własnego. Dopiero jak zaczniesz regulować któryś z kolorów w trybie własnym, to zacznie być zauważalna zmiana.

Krótko mówiąc: oprócz pewnych gotowych nastaw odcieni kolorów, producent pozwala nam na dowolną regulację w trybie "własnym", menu "personalne" każdego koloru z osobna. Ale absolutnie nie ma przymusu z tego korzystać, jeśli któraś z pierwszych trzech preselekcji Ci odpowiada, to nawet nie ma się co zagłębiać w tryb "własny" bo i po co. A jak w trybie normalnym odczuwasz, że jest na ten przykład za dużo zielonego, to przełączasz się na tryb własny i dokonujesz odpowiedniej regulacji. Czyli [b]nastawy menu personalnego działają gdy przełączymy się na tryb "własny"[/b].

EDIT
Pytałeś chyba też jak ja to mam ustawione. Otóż używam trybu "własny" na nastawach fabrycznych z jedną zmianą G-BL na 5, to ten ostatni słupek.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='64436' date='22.10.2007, 10:36 ']Pytanie nie zostało usunięte, tylko przeniesione do właściwego działu i wątku, a dokładniej tutaj:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6863&st=840&start=840"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...0&start=840[/url]
Bardzo proszę umieszczać zapytania we właściwych działach. To pytanie nijak nie jest związane z telewizorami firmy Philips, ani też z modelem o którym tutaj dyskutujemy.[/quote]

Witam ponownie i kieruje przeprosiny w strone osob ktore poczuly sie urazone, ale nie mialem pojecia ze moj post zostal przeniesiony do innego watku.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='majorbien' post='64529' date='22.10.2007, 23:40 ']Witam ponownie i kieruje przeprosiny w strone osob ktore poczuly sie urazone, ale nie mialem pojecia ze moj post zostal przeniesiony do innego watku.
Pozdrawiam[/quote]


Nikt nie poczuł się urażony, już bez przesady, szczególnie jak ktoś jest "świeży" na forum :lol:.

Zadziałały tylko mechanizmy porządkowe, starające się zachować przejrzystość dyskusji.

Pozwolę sobie i te posty informacyjne niebawem usunąć z tego wątku. W tym samym zresztą celu, aby zachować przejrzystość. Na razie zostawiam, abyś zdążył przeczytać odpowiedź. Mam nadzieję, że nie poczujesz się w związku z tym dyskryminowany :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem zdecydowany na zakup tego tv, lecz powiedzcie mi, bo jest to dla mnie bardzo istotne, jak podłączyć naj.... do niego laptop - jest d-sub i s-video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki za test, chyba to bedzie moj przyszly TV :(
Jest to dosc nowy model, jak oceniacie kiedy i na ile moga spasc na niego ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich.. no i stało sie dzisiaj stałem sie posiadaczem tego telewizora... Jak narazue wszystko ok ale... Po otwarciu opakowania okazało sie ze nie ma tam tego fajengo pilota z szybka tylko taki stantardowy jak w instrukcji.. Pytanie.. Czy nie do wszystkich daja takie piloty czy w sklepie podmienili... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gigant' post='65186' date='27.10.2007, 11:41 ']Witam, wszystkich.. no i stało sie dzisiaj stałem sie posiadaczem tego telewizora... Jak narazue wszystko ok ale... Po otwarciu opakowania okazało sie ze nie ma tam tego fajengo pilota z szybka tylko taki stantardowy jak w instrukcji.. Pytanie.. Czy nie do wszystkich daja takie piloty czy w sklepie podmienili... :)[/quote]


No ba, od samego początku wyrażałem zdziwienie i sygnalizowałem rozbieżność pomiędzy pilotem z instrukcji, a choćby tym z folderów informacyjnych. Oczywiście w moim przypadku zdziwienie było na plus. Ale jak widać, nie jest to regułą. I nie sądzę żeby w sklepie podmienili, skoro instrukcja, choćby ta dostępna w necie, wskazuje na innego pilota. Jeśli masz takiego jak w instrukcji, to raczej nie ma co szukać teorii spiskowych dotyczących sklepu.

A czym kieruje się producent, przydzielając konkretne piloty do konkretnych egzemplarzy, to pewnie jeden Philips wie. Zawsze możesz zapytać przez maila, na stornie głównej producenta, podpierając się przy pytaniu wątpliwością w kwestii pilota, wynikającą z folderu informacyjnego o produkcie: [url="http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl7862d_10/32pfl7862d_10_pss_pol.pdf"]http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl78..._10_pss_pol.pdf[/url]

Ja niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie. Może napisz jaką masz dokładnie wersję telewizora, to znaczy tę z pudełka. Czy jest to 32PFL7862D/10, czy może jakaś inna wersja? Może chociaż dojdziemy do jakichś rozsądnych wniosków.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='65203' date='27.10.2007, 15:32 ']No ba, od samego początku wyrażałem zdziwienie i sygnalizowałem rozbieżność pomiędzy pilotem z instrukcji, a choćby tym z folderów informacyjnych. Oczywiście w moim przypadku zdziwienie było na plus. Ale jak widać, nie jest to regułą. I nie sądzę żeby w sklepie podmienili, skoro instrukcja, choćby ta dostępna w necie, wskazuje na innego pilota. Jeśli masz takiego jak w instrukcji, to raczej nie ma co szukać teorii spiskowych dotyczących sklepu.

A czym kieruje się producent, przydzielając konkretne piloty do konkretnych egzemplarzy, to pewnie jeden Philips wie. Zawsze możesz zapytać przez maila, na stornie głównej producenta, podpierając się przy pytaniu wątpliwością w kwestii pilota, wynikającą z folderu informacyjnego o produkcie: [url="http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl7862d_10/32pfl7862d_10_pss_pol.pdf"]http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl78..._10_pss_pol.pdf[/url]

Ja niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie. Może napisz jaką masz dokładnie wersję telewizora, to znaczy tę z pudełka. Czy jest to 32PFL7862D/10, czy może jakaś inna wersja? Może chociaż dojdziemy do jakichś rozsądnych wniosków.[/quote]

Przepraszam ze tak późno ale przez sobotnie porządki przerywane chwilami na zaznajomienie sie z tv zajeły mi cały dzien..
Faktycznie wydaje sie to dziwne ze raz jest taki pilot a raz inny.. Na podełku mam model 32PFL7862D/10.. Tak ze niczym sie nie różni.. Moze napisze maila do philipsa i zapytam o niego ale to juz jutro, chociaz nie wiem czy mi odpiszą ;) No ale kto wie..tą różnice w pilotach można uznać za błąd pracownika albo jakaś nowa partia telwizorów miała juz te nowe.. Hm.. warto i o to zapytać.. A jeśli chodzi o tv no to rewelka. Pierwsze co to podłączyłem laptopa po hdmi :P (Zadnych problemów no może tylko jeden ale wynikajacy z tego ze nie wiedziałem jak przestawić dzwięk w laptopie żeby szedl po hdmi) NO ale udalo sie :angry: Po podłączeniu tunera sat. tez wszystko ładnie smiga.. Nie zainstalowałem jeszcze nowego softu ale moze uda mi sie jutro to zrobic..
Zauważyłem tez ze jak tv jest włączony ale nie ma zadnego obrazu , chocby dalatego ze tuner jest wyłączony daje sie usłyszeć lekkie buczenie(coś takiego daje sie uslyszec np jak niektóre urządzenie włączamy do prądu i słychać jakby prąd przechodzący przez nie. Normalne? Musze dodać ze pozatym w pokoju jest absolutna cisza wiec moze dlatego takie wrażenie odnosze...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gigant' post='65279' date='27.10.2007, 23:22 ']Zauważyłem tez ze jak tv jest włączony ale nie ma zadnego obrazu , chocby dalatego ze tuner jest wyłączony daje sie usłyszeć lekkie buczenie(coś takiego daje sie uslyszec np jak niektóre urządzenie włączamy do prądu i słychać jakby prąd przechodzący przez nie. Normalne? Musze dodać ze pozatym w pokoju jest absolutna cisza wiec moze dlatego takie wrażenie odnosze...Pozdrawiam[/quote]

Sprecyzuj co oznacza "jak tv jest włączony ale nie ma zadnego obrazu" Włączony do prądu, ale na czuwaniu (dioda na czerwono)? Włączony na ON, ale nie wyświetlający obrazu, ponieważ nie jest podawany sygnał (dioda niebieska)?. Czy jeszcze jakaś inna forma pracy telewizora? ;)

I skąd wydobywa się dźwięk, z głośników czy z elektroniki? Tylko sprawdź dokładnie, bo on ma dość specyficznie rozmieszczone głośniki (w sumie 4 sztuki), co może zmylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obadałem sprawe.. A wiec tak. Chodzi o moment kiedy dioda świeci sie na niebiesko tak jak pisałes ale nie ma obrazu bo nie podawany jest sygnal. A dzwięk wydaje mi sie ze wydobywa sie z elektroniki z tyłu. dobrze to słychać kiedy przyłozy sie ucho do górnej kratki(ścianki nie wiem jak to nazwać)...

Jeszcze mam jedno pytanie w sprawie aktualizacji softu. Ściągnalem ze strony philipsa dwa pliki jeden opensource a drugi chyba oryginalny soft phila. Czy mam te pliki rozpakować i juz rozpakowane zgrac na usb. I czy kazdy z tych plików oddzielnie czy razem?

Pozdrawiam Edytowane przez gigant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>gigant

A w jakim sklepie go kupiłeś??

Też myślę o zakupie tego TV. W "dla idiotów" mieli tego ładnego pilota, ale ja chcę kupić w necie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeszcze mam jedno pytanie w sprawie aktualizacji softu. Ściągnalem ze strony philipsa dwa pliki jeden opensource a drugi chyba oryginalny soft phila. Czy mam te pliki rozpakować i juz rozpakowane zgrac na usb"
qiqant, na usb umieśc tylko rozpakowany plik oprogramowania(spakowany zajmuje 24,66Mb). Spakowanego telewizor nie widzi. Plik opensource nie jest do aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Apacz' post='65350' date='28.10.2007, 16:17 ']>gigant

A w jakim sklepie go kupiłeś??

Też myślę o zakupie tego TV. W "dla idiotów" mieli tego ładnego pilota, ale ja chcę kupić w necie.
Pozdrawiam[/quote]


Kupiłem tez przez neta, dokladnie przez allegro gość ma sklep w Łodzi z tv i sprzedawał..No ale nie wiem czy dobrze zrobiłem moze lepiej bylo kupic w sklepie.. Ale jak na złość pojawiły sie w sklepie dopiero na drugi dzien jak zamówiłem no i cena tez koło 1000 zł droższa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich, bardzo przekonujący test, ale mam pewien problem który był już wcześniej wspominany lecz nikt nie odpowiedział jeszcze na to pytanie, co w przypadku jak mam laptopa(Asus A6KM) z wyjściami d-sub i s-video. (Zakupiłem już ten telewizor, więc wybór innego jest w znacznym stopniu utrudniony).
Jaki jest najlepszy sposób i czy istnieje jakiś zadowalający sposób połączenia lcd z laptopem.

Czy taki kabelek umożliwi mi korzystanie z przesyłu obrazu i dzwięku pomiędzy wspomnianymi wczesniej urządzeniami: [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257474199"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257474199[/url]

P.S. polecam zakup tego telewizora przez internet ponieważ np. Saturn sprzedaje go za 4100 zł a w necie po 3500 zł + 40 koszt przesyłki Edytowane przez sebek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebek1983' post='65417' date='28.10.2007, 22:37 ']Witam serdecznie wszystkich, bardzo przekonujący test, ale mam pewien problem który był już wcześniej wspominany lecz nikt nie odpowiedział jeszcze na to pytanie, co w przypadku jak mam laptopa(Asus A6KM) z wyjściami d-sub i s-video. (Zakupiłem już ten telewizor, więc wybór innego jest w znacznym stopniu utrudniony).
Jaki jest najlepszy sposób i czy istnieje jakiś zadowalający sposób połączenia lcd z laptopem.[/quote]

W przypadku tego notebooka to tylko S-video. Jakość do filmów SD średnia. Do innych zastosowań nędzna.

[quote name='sebek1983' post='65417' date='28.10.2007, 22:37 ']Czy taki kabelek umożliwi mi korzystanie z przesyłu obrazu i dzwięku pomiędzy wspomnianymi wczesniej urządzeniami: [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257474199"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257474199[/url]
P.S. polecam zakup tego telewizora przez internet ponieważ np. Saturn sprzedaje go za 4100 zł a w necie po 3500 zł + 40 koszt przesyłki[/quote]

Nie umożliwi. Ten kabel to wysoka kombinacja wyprowadzająca sygnał z urządzeń YUV z sygnałem na scarcie do D-Sub lub też w drugą stronę. To jest zwykła redukcja a nie żaden konwerter. W Twoim przypadku nie przyda się do niczego. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...