Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

Sharp XD1 pojawił się z 4 tygodnie później w UK niż w Polsce ( ciekawe dlaczego ). Prawdopodobnie nie brał udziału w tym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ja też mam problem z zakupem, plazma czy lcd.
Interesuje mnie Pioneer 427 XD, Samsung 42Q7H no i Sharp 37XD1 do 42 zraziły mnie problemy opisywane na forum.
Wyczytałem , że jedynymi producentami matryc plazmowych są Fujitsu, Samsung i Lg, jakie matryce ma Pioneer?
Może ktoś mi doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b][size=7][font="Arial Black"][color="#FF0000"]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color][/font][/size][/b]

Mam problem z wyborem: LCD czy PDP.
Potrzebuje dobrego tv do telewizji kablowej, dvd (ogolnie kina domowego) i ewentualnie Nhdtv.

Do wydania mam ok 6000 zl.

Zastanawiam sie nad Panasonicem 42PV60EH. Czy to trafny wybor?
Interesuje mnie takze Samsung i LG.

Prosze o jak najszybsze odpowiedzi. Edytowane przez evi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[font="Arial Black"][size=7][color="#FF0000"][b]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b][/color][/size][/font]

Mam problem z wyborem: LCD czy PDP.
Potrzebuje dobrego tv do telewizji kablowej, dvd (ogolnie kina domowego) i ewentualnie Nhdtv.

Do wydania mam ok 6000 zl.

Zastanawiam sie nad Panasonicem 42PV60EH. Czy to trafny wybor?
Interesuje mnie takze Samsung i LG.

Prosze o jak najszybsze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o możliwe podpowiedzi co lepiej zakupić plazmę czy lcd, rozmiar to 40-42 cale ,
do oglądania n-ki oraz dvd, może ktoś ma jakieś doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibimed01

zanim cię gmeru rozstrzela,to zajrzyj do niezbędnika i tam znajdziesz odpowiedź :)

a tak na gorąco,to ja mam plazmę :unsure:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już taka wyliczanka jest to ja tez sie dołącze :unsure: PLAZMA !!

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak do dvd to jednak LCD
jak do N-ki z tą jej jakością jaką teraz daje to plazma

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za pytanie, coś w stylu "idę na bal, włożyć frak czy smoking" musisz sam popatrzeć i wybrać to co Ci bardziej przypadnie do gustu, poczytaj na forum o wadach i zaletach każdej technologii a potem zobacz to na własne oczy i wybierz, w dużej mierze jest to indywidualna sprawa, musisz sam rozważyć za i przeciw.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiel osób pisze: plazma. o.k. jestem za ale przy wilkosci ekranu 42" bo o tą wielkość pytano.
a ci co mają zobaczcie ile to pobiera prądu:) taka plazma 42" oczywiscie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj piękne i obiektywne porównanie Pioneer 507 i Sharp 46XD1E przez usera Splamone z AVF:

I[color="#000099"]'ve setup a Pioneer 507 (I presume this is what you have) and I thought it was pretty good but not amazing. I setup the Pioneer with the DVE disc and using the same connection as I used for my 46XD1 (s-video) the Pioneer was clearly not as good. It didn't handle diagonals as well, the Sharp is almost perfect with no jagged edges or flickering where the Pioneer clearly showed this. The Pioneer also displayed the screens with obvious lines due to the low resolution of the DVD. On the Sharp it shoothed these lines out so it wasn't obvious that this was a low res DVD. The Pioneer also flickered on some zoom-in scenes of high detail on the DVD. On a CRT TV there is no flicker and on the Sharp it is minimal, certainly less than the Pioneer.

I couldn't complain about the colour, brightness or contrast out of the box but it's strange that turning up the contrast even a notch will cause loss of detail in bright scenes and turning the brightness down a notch will crush blacks. In a way this makes it easier to setup as you don't have to worry about the backlight and you can't adjust the brightness or contrast without causing problems. There were more advanced settings for colour that I didn't touch as I don't have the proper tools but setting up colour and tint using the blue filter with DVE seems to work fine and looks natural on screen.

The Pioneer may be one of the best plasma screens available at the moment but the Sharp is one of the best LCDs also. In comparison:

Black levels in low light scenes - plasma still comes out on top
Black levels in mid or high brightness scenes - LCD wins in my eyes
Colours - Not much in it, like it should be really
Blur - Plasma may still have the slight edge but I don't think this is an issue
Buzzing - OK, it's there but not a problem for 99% of owners and should be fixed
Banding - It's a problem but I'll either get a replacement with no banding or wait for a new set without it.
SD quality - Sharp is the best i've seen, the Pioneer is also very good
SD artifacts - Not a problem from 10ft on either set. A problem on both if you move within 7ft.
HD quality - Sharp wins as plasmas are just a bit too soft in my eyes, I want to see the extra details!
Red push!? - I don't have it unless the colour is too high. Not an issue if the colours are set correctly. This can easily be done by eye but I used the blue filter and DVE. I don't think it's really there for HD. The reds are fantastic on this set though, the best LCD i've seen for red.
Viewing angle - Plasma wins, depends where you sit for this to be a problem
Appearance - They are very similar so I like them both
Price - Sharp is better value here
Screen cleaning - You must be joking about this!

Plasma specific problems: Screen burn, fan noise (on some sets), phosphur retention problems (like rainbow effect), screen reflections, resolution

LCD specific problems: Backlight on low light scenes still needs improving

I'm glad you are happy with your decision. The Pioneer is a good set and I hope you don't suffer any problems with it. I'm very happy with my Sharp apart from the banding (which should be sorted). I'd like to have a better black level when the screen is dark but that should improve since they can make a 1,000,000:1 contrast LCD. For me, the rainbow effect on plasmas is too severe and the screen burn is too much of a worry. Therefore, I didn't even have a choice between plasma and LCD but if those issues weren't present on plasma then it would have been a tougher decision![/color]

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiektywne by było gdyby właściciel nie miał Sharpa (a tak można mieć wątpliwości)
i wybrałby 1 z dwóch porównywanych modeli. na dodatek wypadałoby zrobić taką próbę najlepiej na 1000 osobach.
choć przypuszczam że nie ma się co dziwić że sharp wygrał na sygnale HD - w końcu to jest panel full hd i przy mapowaniu 1:1 powinien dać super obraz a pionier musi scalować.
ciekawe jak by wypadło porównanie na sygnale 1280x720p. wtedy sharp by musiał skalować a w pionierze być może dało by się włączyć mapowanie 1:1 i on by pewnie miał ostrzejszy obraz. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie jest obiektywne, masz rację jest subiektywne. Ale moim zdaniem nie jest stronnicze i mówi o wadach i zaletach obu technologii.

Patrząc na pierwszy post @zibimed - szuka doświadczeń - chyba takie miał user z AVF.
Ale teraz, poniżej można podawać tylko przykłady na 1000 osobowych próbach.

Z tym 720p to podałeś przykład trochę nietrafiony, bo to najłatwiejsze co może się wydarzyć dla panelu 1080p :( , jakby algorytm nieskomplikowany 2/3 (dwie trzecie), pikuś dla nawet taniego skalera.
Panele full HD wcale nie muszą wygrywać przy sygnale HD 1080i/p jeżeli ci o to chodziło, bo 720p to też sygnał HD. (przykład? sony 40v i sony 40w).
Wydaje mi się, że przeceniasz mapowanie. To jest funkcja dla gier, albo tv jako monitor komputerowy, niekoniecznie zachwycająca dla filmów (nie zawsze).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='27612' date='08.12.2006, 19:16 ']
Tutaj piękne i obiektywne porównanie Pioneer 507 i Sharp 46XD1E przez usera Splamone z AVF:
....
[/quote]

TOmeKK dwa tygodnie temu, sam w zacisznym pokoju pewnego znanego sklepu w Polsce, porównywałem przez 3,5 godziny dokładnie oba te modele (obsługa miała mnie już dość). W przeciwieństwie do autora powyższego tekstu nie jestem właścicielem żadnego z tych modeli i raczej żadnego z nich nie będę (wybiorę modele niższe). Nie mam tez w obecnej chwili ani plazmy ani LCD. Porównywałem obraz z cyfry+ SD, nagrane własną płytę w SD (mecze; piłka nożna i koszykówka), obraz HD z Quali, obraz DVD (Władca Pierścieni, Matrix, Black Hawk Dawn, Star Wars e.1, Hitch). Niestety oba telewizory na ustawieniach fabrycznych, zmieniajac tylko tryby obrazu (prośba obsługi). Źródłem oprócz tunera cyfry (mediasat) i Quali, był Denon 2803. Kabel HDMI firma bodajże Qued. Maksymalna odległość od ekranu ok. 3,5 m.
Rozpisałem się .. pierwszy rzut oka .... fantastyczna matowa czerń Sharpa. Przy wyłączonym TV nic nie odbija.
Sygnał HD i tu i tu wyglądał przepięknie. Zależy co kto lubi. Paleta barw w plazmie ZDECYDOWANIE większa, ale LCD obraz jakby ładniejszy, bardziej cukierkowy, nawet bardziej mi się podobał (Star Wars, Władca), do momentu kiedy nie zdałem sobie sprawy, ze jest po prostu sztuczny no i ta czerń w której przegrywa zdecydowanie z plazmą. Ale może się podobać i to bardziej. Tym niemniej nie oddaje on rzeczywistości. To jest FAKT.

To co ten gościu napisał o sygnale SD rozmijają się kompletnie z tym co ja widziałem. Tu sie z obsługa naprawdę namęczyłem. Ok przyznaję, ze filmy w SD na Sharpie wyglądały ładnie (nagrane Over There, Ray), podobnie taniec z gwiazdami, choć znów powiedziałbym, że plazma, mimo iz bardziej "zamglona", oddawała bardziej rzeczywiste kolory postaci. Ale sport to totalna porażka Sharpa. O ile piłka nożna była tylko słabiutka, to koszykówka NBA i Euroliga były nie do oglądania. W pierwszej chwili nawet pomyślałem, że to wina sygnału, zresztą obsługa była tez zdumiona jakością sygnału ale przełączenie na Pioneera pokazało, że sygnał jest może nie wyśmienity ale akceptowalny. Na Sharpie postacie sie rozmywały, a panel nie nadążał za bardzo szybkimi i krótkimi ruchami kamery (tak wygląda transmisja NBA), powodując (nie wiem jak to się fachowo nazywa) schodkowanie postaci i ich smużenie.
Obraz w Pioneerze też nie powalał, ale przynajmniej nie smużył i nadążał za akcją.

Potem przyszła pora na DVD. .... powiem tak .. ok znów te cukierkowate kolory LCD moga się podobać, nie przeczę, mi się bardzo podobały, ale:
a ) plazma zdecydowanie bardziej odzwierciedla kolory rzeczywiste, przejście i gradację kolorów, co wprost idealnie obrazuje niebo z 3 części Władcy Pierścieni (moment gdy armia ludzi nadjeżdża na wzgórza przed Minas Tiritch - scena chyba 46) W plazmie przejścia były niewidoczne i plastyczne, mimo że to obraz komputerowy, wyglądały jak prawdziwe. W LCD było idealnie widać przejścia i niedoskonałości palety barw.

b ) Czerń lepsza w Sharpie ?? To ŻART .... SW e.2 General Dravisus (czy jak mu tam) wchodzi na mostek statku z czarnym płaszczem na ramieniu. Jako, ze to kościsty robot ma zagniecenia na ramieniu. Na Sharpie zagniecenia były rozmazaną zielonkowata plamą. Na Pioneerze zagnieceniami, choć i tak najlepiej wyglądały na CRT Philipsa (tak poza konkursem). Potem Black Hawk Dawn i nocny atak Somalijczyków .. Czyli czerń w ciemnych scenach z zielonkowatą poświatą. Tu również zdecydowanie bardziej szczegółowy prezentował się Pionner, głownie w widokach postaci drugoplanowych i obrazach faktury ściany. Tu spędziłem naprawdę sporo czasu porównując ten aspekt, choć przyznam że słysząc o problemach z czernią LCD i tak byłem bardzo miło rozczarowanym graniem tego Sharpa.


Wiem, ze za chwile mi zarzucisz, iż nie "poustawiałem Sharpa" bo go nie znam i wtedy obraz byłby zdecydowanie lepszy. Ale ja Ci odpowiem:
a ) Masz rację, nie przeczę, ale ww. przez Ciebie Splamone ma tego Sharpa i wiedział jak go poustawiać, a nie ma Pionnera, i mógł do końca nie wiedzieć ja go ustawić,
b ) Pioneera tez nie ustawiałem i tez go nie mam :(

Lepsza czerń i SD na Sharpie .... jak dla mnie to ….. BAJKI. To znaczy w bajkach ;-).

Pozdrawiam .. to taki mini test dla laików, oczami laika. Czyli zwykłego człowieka, nie właściciela jednego z monitorów (choć niedługa właściciela jednego z niższych typów jednej z firm).

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie są rozwiązania plug'n'play.

Niepotrzebnie się odzywałem.

Moim zdaniem ang user szczerze wypowiada się o wadach i zaletach I TYLE.
A tu zaraz, SD bajki, czerń bajki, każdy wierzy w swoje bajki :( .

Jest solaryzacja? w plazmie, mała ostrość?, wypalanie? odblask? wentylatory? za dużo watów trochę? Nikt ze zwolenników plazm o tym nie pisze, bo to bajki są, tylko, że w jakimś przypadku lcd- nie było czegoś.
Zapraszam do tasiemcowych postów na AVF i AVS na temat czerni i porównań :D .

To nie jest jakaś wojna, są plusy i minusy w każdej technologii, ale akurat ten lcd rewelacyjnie daje sobie radę z SD, chociaż jest stworzony do HD. Rzeczywiście w takim MM można się rozczarować fantastycznym feedem SD z anteny i zachwycić czym słabym podłączonym do kompa. Ale SD w domu to też DVD, DVB-S i -T i analog, nie zaproszę cię, bo cię nie znam - ale wszystkie te źródła wyglądają fantastycznie, przy w miarę dobrej jakości nadawaniu.
Nie mam ochoty walczyć o to, jaką technologię sobie ktoś kupi, bo zawsze się to kończyło brakiem tolerancji, odpuśćmy sobie. :D Jak pisałem, intencje były inne.

Pozdr.

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='27651' date='08.12.2006, 22:23 ']
Z tym 720p to podałeś przykład trochę nietrafiony, bo to najłatwiejsze co może się wydarzyć dla panelu 1080p :( , jakby algorytm nieskomplikowany 2/3 (dwie trzecie), pikuś dla nawet taniego skalera.
Panele full HD wcale nie muszą wygrywać przy sygnale HD 1080i/p jeżeli ci o to chodziło, bo 720p to też sygnał HD. (przykład? sony 40v i sony 40w).
Wydaje mi się, że przeceniasz mapowanie. To jest funkcja dla gier, albo tv jako monitor komputerowy, niekoniecznie zachwycająca dla filmów (nie zawsze).
[/quote]

Wg mnie całkiem trafne. Bo mi nie chodzi co by było gdyby jeden panel był lepszy od drugiego (wtedy mógłby wygrać w obu kategoriach tak jak wspomniana Bravia).
Mi chodzi o to że mapowanie 1:1 da zawsze lepszy efekt niż przeskalowanie nawet w tak banalnym przypadku jak piszesz (patrząc na to w obrębie jednego panela) - po prostu obraz będzie ostrzejszy i niedoskonałości przeskalowania się nie ujawnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOmeek wyraźnie napisałem, ze był to mały sklep, choć bardzo znany, od lat reklamowany m.in w "Audio", nie żaden MM. Sprzedają sporo Sharpa, podczas mojej obecności pracownik przyjmował całkiem sporą ilość nowiutkich Sharpów (na oko ponad 10 sztuk).
Sygnał byl z ich cyfry+, jak napisałem Mediasat, bez żadnych rozgałęźników - TV sam przełączałem lub przełączał pracownik (w zależności czy był). Mocy i siły sygnalu nie sprawdzałem. Ale na mojej płycie, były nagrania w XP (Panasonic dmr-eh65) SP, LP nagrane z cyfry+ poprzez Fergusona 7018UCI (bez rewelacji, ale bez wstydu z Mediasatem). A ja sygnał i moc mam powyżej 90% (moc 99% - antena 130 cm).

No cóż szkoda, ze nie zapraszasz :(, ja jak zbudowałem jako jeden z pierwszych w Polsce "Kornelię" (dom, projekt z wrocławskiego Archipelagu) przez rok przyjmowałem następnych budowniczych Kornelii, którzy kontaktowali się ze mną przez forum Muratora z całej Polski. Ponad 10 par, dopóki żona nie powiedziała DOŚĆ ... ale znajomych do dziś mam po całym kraju, nawet przenocować jest gdzie :D. Oczywiście wcześniej kompletnie nie znając ich. Jedna z par przejechała ponad 200 km patrząc z zewnątrz na dom i nic nie mówiąc .. dobrze, ze ich zauważyłem i gdy spytałem się czego szukają odpowiedzieli, ze przejechali 200 km by zobaczyć z zewnątrz dom który budują, a słyszeli, ze już gości nie przyjmuję ….. ale to tak poza tematem.

A z zaproszeniem oczywiście żartuję ……..

Pozdrawiam i pamiętaj co napisałem ... dla laików, oczami laika .. czyli zwykłego szaraka z ulicy, ale takich jest nas najwięcej.

PS. Aha, nie był to e-panasonic.pl :D. Sklep z centralnej Polski.
PS>2. Oczywiście bardzo dobrze, ze wrzuciłeś wypowiedź tego Angilka, każde spojrzenie jest warte uwagi. Ja nie mówię, że on się myli. Po prostu moimi oczami wyglądało to inaczej. Osobiście kolorami LCD byłem oczarowany, mimo ewidentnie mniejszej palety barw, ale faktem dla mnie jest, ze plazma daje obraz bardziej naturalny.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='27673' date='08.12.2006, 21:45 ']

Wg mnie całkiem trafne. Bo mi nie chodzi co by było gdyby jeden panel był lepszy od drugiego (wtedy mógłby wygrać w obu kategoriach tak jak wspomniana Bravia).
Mi chodzi o to że mapowanie 1:1 da zawsze lepszy efekt niż przeskalowanie nawet w tak banalnym przypadku jak piszesz (patrząc na to w obrębie jednego panela) - po prostu obraz będzie ostrzejszy i niedoskonałości przeskalowania się nie ujawnią.

[/quote]

Odwracamy kota ogonem teraz. Teza była taka:zawsze lepiej wyjdzie 720p na panelu WXGA niż na 1080. Całkowicie się nie zgadzam.

Pytanie: czy widziałeś pixel mapping 1:1 w oprównaniu do overscan na dobrym źródle 1080 i dobrym TV?

Skalowanie to nie jest problem tylko de-interlacing.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przypuszczam że tak mam jak wyświetlam na mojej plaźmie obraz z kompa przez vga z rozdzielczością 1024x768 (mam wtedy pixel mapping 1:1)
i jak oglądam n-ke (wtedy mam i deinterlace i skalowanie).
w sumie na bardzo dobrym źródle wydają się efekty pododbne (zwłaszcza z 3 metrów) ale pewnie z 0,5 m byłyby różnice ostrości.

[quote name='lidi' post='27589' date='08.12.2006, 17:54 ']
wiel osób pisze: plazma. o.k. jestem za ale przy wilkosci ekranu 42" bo o tą wielkość pytano.
a ci co mają zobaczcie ile to pobiera prądu:) taka plazma 42" oczywiscie:)
[/quote]

zużycie prądu jest porównywalne. oczywiście wszystko zależy od konkretnej plazmy i lcd.
np. moja plazma panasonic 42PV60 - zużycie 261W, lcd samsung 40R51 - zużycie 285W.
uwzględniając różnicę powierzchni (42cale do 40cali która wynosi chyba 12%) wychodzi że moja plazma zużywa od tego lcd 25% energii mniej. oba zużycia są wg tabliczek z tyłu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='27674' date='08.12.2006, 21:51 '] TOmeek wyraźnie napisałem, ze był to mały sklep, choć bardzo znany, od lat reklamowany m.in w "Audio", nie żaden MM. Sprzedają sporo Sharpa, podczas mojej obecności pracownik przyjmował całkiem sporą ilość nowiutkich Sharpów (na oko ponad 10 sztuk).
Sygnał byl z ich cyfry+, jak napisałem Mediasat, bez żadnych rozgałęźników - TV sam przełączałem lub przełączał pracownik (w zależności czy był). Mocy i siły sygnalu nie sprawdzałem. Ale na mojej płycie, były nagrania w XP (Panasonic dmr-eh65) SP, LP nagrane z cyfry+ poprzez Fergusona 7018UCI (bez rewelacji, ale bez wstydu z Mediasatem). A ja sygnał i moc mam powyżej 90% (moc 99% - antena 130 cm).

No cóż szkoda, ze nie zapraszasz ;) , ja jak zbudowałem jako jeden z pierwszych w Polsce "Kornelię" (dom, projekt z wrocławskiego Archipelagu) przez rok przyjmowałem następnych budowniczych Kornelii, którzy kontaktowali się ze mną przez forum Muratora z całej Polski. Ponad 10 par, dopóki żona nie powiedziała DOŚĆ ... ale znajomych do dziś mam po całym kraju, nawet przenocować jest gdzie :P . Oczywiście wcześniej kompletnie nie znając ich. Jedna z par przejechała ponad 200 km patrząc z zewnątrz na dom i nic nie mówiąc .. dobrze, ze ich zauważyłem i gdy spytałem się czego szukają odpowiedzieli, ze przejechali 200 km by zobaczyć z zewnątrz dom który budują, a słyszeli, ze już gości nie przyjmuję ….. ale to tak poza tematem.

A z zaproszeniem oczywiście żartuję ……..

Pozdrawiam i pamiętaj co napisałem ... dla laików, oczami laika .. czyli zwykłego szaraka z ulicy, ale takich jest nas najwięcej.

PS. Aha, nie był to e-panasonic.pl B) . Sklep z centralnej Polski.
PS>2. Oczywiście bardzo dobrze, ze wrzuciłeś wypowiedź tego Angilka, każde spojrzenie jest warte uwagi. Ja nie mówię, że on się myli. Po prostu moimi oczami wyglądało to inaczej. Osobiście kolorami LCD byłem oczarowany, mimo ewidentnie mniejszej palety barw, ale faktem dla mnie jest, ze plazma daje obraz bardziej naturalny. [/quote]

Nie napisałem, że byłeś w MM jak dokładnie przeczytasz, 3,5 w mm jest niemozliwe, to oczywiste.
Chodzi mi o to, że ustawienia fabryczne w sony, sharpie itd są - podświetlenie na maxa, kontrast od 3/4 do max, kolory na plus. Po to, żeby się sprzedały w oświetlonym sztucznie sklepie i odstawały od tłumu.
I wtedy bardzo dobry tv może wyglądac gorzej niż cienias.

Co do cukierkowych kolorów lcd, to przy okazji, po wyregulowaniu nie występują, powtarzasz obiegowe poglądy. Obraz w xd1 jest bardzo naturalny.

Anglika cytowałem, bo otwarcie wymienia wady obu technologii, z których nie wszyscy sobie zdają sprawę, ale zapomniał o migotaniu plazmy ;) .

Co do zapraszania, to podobna ale inna historia. Mam dom w unikalnej technologii, jeden z pierwszych, próbowano mi wcisnąć odwiedzających, bez rezultatu, jeden nawet mówił, że jest sędzią Sądu najw.. Co z tego, dla zasady nie wpuściłem. :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOmeKK
Ja też mam dom w unikalnej technologii , to może sie odwiedzimy :) To wątek wspólny. Różny to ten że ja jestem przed zakupem a Ty po. Wybór ograniczyłem do 37XD1 , 42XD1 i plazma Pioneer 427.
Proszę o Twoją SUBIEKTYWNĄ ocenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='27737' date='09.12.2006, 11:08 '] no przypuszczam że tak mam jak wyświetlam na mojej plaźmie obraz z kompa przez vga z rozdzielczością 1024x768 (mam wtedy pixel mapping 1:1)
i jak oglądam n-ke (wtedy mam i deinterlace i skalowanie).
w sumie na bardzo dobrym źródle wydają się efekty pododbne (zwłaszcza z 3 metrów) ale pewnie z 0,5 m byłyby różnice ostrości.

[/quote]

Nie stary, to nie jest pixel mapping, to co masz, to masz dwa urządzenia ustawione na taką samą rozdzielczość (komp i plazmę) i jest overscan w tv.

Nie rozumiemy się i porównujesz też do n-ki, potem.

Podam ci taki przykład.

Wejście np 1080 ze snazio i tv jest 1080 i przełączasz pomiędzy:pixel mapping i overscan - taka opcja musi byc w tv. Wtedy porównaj obraz.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...