Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

co lepsze LCD czy Plazma, jeszcze nikt na tym świecie nie roztrzygnął, i nie roztrzygnie
każda technologia ma swoje wady, a doskonałości chyba nie będzie, bo jakby była, to co by robili dalej ci od wymyślania nowosci ???/

nie odniosę sie do sporu, tylko do podstawowej kwestii, jakim było porównanie technologii a nie PIoneera do Sharpa !! Swoją drogą, jesli tak gra najlepszy panel LCD (nawet prototypowy) na świecie (byłem i widziałem) to z całym szacunkiem dla producenta, ale widziałem nie jeden TV znacznie lepiej prezentujący sie pod wieloma względami, ja byłem rozczarowany sharpem, oczywiscie w pełni świadom, że pozostaje kwestia ustawień, kalibracji itd itd, ale to nie usprawiedliwia, super panel powinien świecić jak żyleta bez względu na źródło, kalibrację, ustawienia, które sa po to by jeszcze bardziej poprawić tę żyletę, a nie ją znaleźć !!!!

Niestety nie da się porównać jasności PDP z LCD, a tym bardziej tego Sharpa który ma na te czasy jasność poniżej standardu ! Najlepszy panel przy 450cd/m2 ? Niestety to widać, jasność do d...
a nie muszę przypominać znającym temat, że poziom jasność, podświetlenia przekłada się wprost na obsługe czerni, i tu niestety przy takim poziomie nikt mnie nie przekona, że sharp daje jedną z najlepszych czerni jako panel LCD, sorry ale fizyki sie nie przeskoczy !!!

Porównania w czerni będa miały sens w momonecie, kiedy LCD zblizą sie parametrem jasnosci do plazm, a tu juz tylko rzut beretem !!! Przypomnę, że jedna z firm, nie zaden tam gigant markowy (którzy tacy w większości bazują na małych firmach back officeowych) od lipca tego roku sprzedaje serię TV LCD z jasnością panela 900cd/m2 !!!!!!!! Jak to się ma to do podobno naj na ziemi Sharpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle.
Komisynie - to znaczy nie ja, ale znaczy komisyjnie - wybacz - ciebie nie było. Ale był Janunio, Lizrazu, RS4, Nowy, SS.
Myślę , że to forum jest amatorskie a nie zawodowe i jesteś takim samym amatorem jak ja i kilkanaście tysięcy innych tutaj.
Jak potrzebujesz argumentu, to Janunio, jak nie, to ....żałosne i ...w szranki, terminologia wojskowa. Chyba za dużo psa Szarika oglądasz. :D

Myślę, że mam dośyć tej dyskusji. Wspominanie żartem o Areckim, o plaźmie, tego nie neguję, że tak było, było jakąś odskocznią od śmiertelnie poważnej pozy tutaj serwowanej. Ale pomyliłem się co do osoby.
Myślałem, że masz poczucie humoru. Najśmieszniejsze jest to, że muszę ci to teraz tłumaczyć.
Plazma to be - ale prawdziwe BE, a nie "to be or not to be", na przykład.

Nie zależy mi na tym co ty myślisz, ale zależy mi na tym, żebyś nie posuwał się do tego, że piszesz gościowi co właśnie kupił lcd, sprzedaj i kup plazmę. Nie przeszłoby mi to przez gardło.

Ale bierzesz wszystko osobiście, myślę, że jest to już [b][size=3]nudne[/size] [/b]dla szanownych czytelników.

Już ci pisałem, musisz ćwiczyć [b][size=3]asertywność.

[/size][/b][size=3][size=2]Jeszcze raz - over[/size][/size][b][size=3] and out.
[/size][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow
Szkoda, że nie mogłem być na Audio Show. Maluszek mi zachorował.
A może ten LCD był jakiś trefny albo kabel połączeniowy ukradł sygnał ze źródła :-)) ??

Oczywiście robię sobie jaja :-)

Nie będę się wypowiadał co lepsze PDP czy LCD. Jak zwykle pojęcie względne. Zależy co kto lubi i na ile go stać.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21681' date='12.11.2006, 14:10 ']
ale to nie usprawiedliwia, super panel powinien świecić jak żyleta bez względu na źródło, kalibrację, ustawienia, które sa po to by jeszcze bardziej poprawić tę żyletę, a nie ją znaleźć !!!!

Niestety nie da się porównać jasności PDP z LCD, a tym bardziej tego Sharpa który ma na te czasy jasność poniżej standardu ! Najlepszy panel przy 450cd/m2 ? Niestety to widać, jasność do d...
a nie muszę przypominać znającym temat, że poziom jasność, podświetlenia przekłada się wprost na obsługe czerni, i tu niestety przy takim poziomie nikt mnie nie przekona, że sharp daje jedną z najlepszych czerni jako panel LCD, sorry ale fizyki sie nie przeskoczy !!!

Porównania w czerni będa miały sens w momonecie, kiedy LCD zblizą sie parametrem jasnosci do plazm, a tu juz tylko rzut beretem !!! Przypomnę, że jedna z firm, nie zaden tam gigant markowy (którzy tacy w większości bazują na małych firmach back officeowych) od lipca tego roku sprzedaje serię TV LCD z jasnością panela 900cd/m2 !!!!!!!! Jak to się ma to do podobno naj na ziemi Sharpa?
[/quote]

Bardzo przepraszam ale czegoś nie rozumiem. Poziom jasności przekłada się na obsługę czernii ??? Rozwiń to.
Po co ta ekscytacja maksymalnym poziomem jasności. To kit marketingowy. Nic więcej.

[quote name='braavoo' post='21690' date='12.11.2006, 15:05 ']

A może ten LCD był jakiś trefny albo kabel połączeniowy ukradł sygnał ze źródła :-)) ??

Oczywiście robię sobie jaja :-)

braavoo
[/quote]


A ja zupełnie poważnie. Ten LCD był trefny. Pojawianie się bandingu występuje w sytuacji jeżeli panel pracuje na obciętej palecie kolorów.

pozdrawiam Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysoka jasność to chwyt marketingowy ? dobre
czepiaj sie lepiej kontrastu dynamicznego !!

PDP przenoszą lepiej czerń ponieważ pixela są źródłem światła, zatem matryca jest lepiej podświetlona, co pozwala na lepszą reprodukcje kolorów,w tym czerni !
W LCD pixele muszą być naświetlane, i w zależnosci od intensywności swiecenia, natężenia lepiej lub gorzej reprodukują kolory, w tym czerń ! I tu nie da sie osiągnac takiego poziomu czerni jak PDP, poniewaz nawet wygaszenie obrazu w LCD powoduje że matryca jest podświetlana, co nie moze dawac czerni ....

to tego dochodzi wysoki kontast itd itd
przecież to podstawy
przypomnę jeszcze że wspomniany panel LCD z jasnością 900cd/m2 posiada kontrast fizyczny nie marketingowy dynamiczny ala samsung, wynoszący 5000:1, zatem razy 2 co najlepszy podobno obecnie Sharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21700' date='12.11.2006, 16:19 ']
wysoka jasność to chwyt marketingowy ? dobre
czepiaj sie lepiej kontrastu dynamicznego !!

Sharp
[/quote]


Z jakim poziomem jasności sugerujesz oglądanie TV. Podaj jakiś przedział jasności w cd/m2.

A proposs "czepiaj" . Możę trochę grzeczniej ?


[quote name='olatigid' post='21700' date='12.11.2006, 16:19 ']

PDP przenoszą lepiej czerń ponieważ pixela są źródłem światła, zatem matryca jest lepiej podświetlona, co pozwala na lepszą reprodukcje kolorów,w tym czerni !
W LCD pixele muszą być naświetlane, i w zależnosci od intensywności swiecenia, natężenia lepiej lub gorzej reprodukują kolory, w tym czerń ! I tu nie da sie osiągnac takiego poziomu czerni jak PDP, poniewaz nawet wygaszenie obrazu w LCD powoduje że matryca jest podświetlana, co nie moze dawac czerni ....

to tego dochodzi wysoki kontast itd itd
przecież to podstawy
przypomnę jeszcze że wspomniany panel LCD z jasnością 900cd/m2 posiada kontrast fizyczny nie marketingowy dynamiczny ala samsung, wynoszący 5000:1, zatem razy 2 co najlepszy podobno obecnie Sharp
[/quote]

W PDP matryca nie jest podświetlana.
Co to jest kontrast fizyczny ? Podaj proszę definicję lub wzór na jego obliczanie.
Czy sądzisz, że największy gamut w matrycy LCD osiągniesz przy maksymalnym podświetleniu ? Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='21681' date='12.11.2006, 14:10 ']

... ale to nie usprawiedliwia, super panel powinien świecić jak żyleta bez względu na źródło, kalibrację, ustawienia, które sa po to by jeszcze bardziej poprawić tę żyletę, a nie ją znaleźć !!!!...

... Przypomnę, że jedna z firm, nie zaden tam gigant markowy (którzy tacy w większości bazują na małych firmach back officeowych) od lipca tego roku sprzedaje serię TV LCD z jasnością panela 900cd/m2 !!!!!

[/quote]

ad.1 może się nie znam - ale takie twierdzenie to jedna z większych bzdur jaką czytałem w życiu!!!!!
1. bez względu na źródło ? to po co kupujesz Premiere HD i "n"? zostań przy siatce na dachu - bo i tak
na dobrym lcd/plaźmie/rp czy czymkolwiek innym będzie super!! Bzdura.
2. bez kalibracji - tak wszyscy się mylą, że kalibracja poprawia obraz!!
3. bez ustawień ? - bez komentarza. popatrz na ekrany w MM i innych Saturnach.

ad. 2 trzeba było - jak zwykle w twoim przypadku -napisać, że Amoi to najlepszy na świecie sprzęt, tylko
"ciemny lud" tego jeszcze nie wie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma przepisu na to,
obecnie standardem jest poziom 500-550 cd/m2
choć juz pojawiają sie panele 600 cd/m2
zbliżenie się tego parametru do danych plazm spowoduje znaczną poprawę czerni, jak i reprodukcji pozostałych kolorów, dlatego przytoczyłem, że jest od kilku meisięcy TV w sprzedaży który jest ogromnym krokiem do przodu,
oczywiście za tym musi iść odpowiednia elektronika, bo nic nie daje np wysoki kontrast 1600:1 jak w LG, jesli reszta w srodku jest mierna....

[quote name='nowy66' post='21702' date='12.11.2006, 17:33 ']
ad.1 może się nie znam - ale takie twierdzenie to jedna z większych bzdur jaką czytałem w życiu!!!!!
1. bez względu na źródło ? to po co kupujesz Premiere HD i "n"? zostań przy siatce na dachu - bo i tak
na dobrym lcd/plaźmie/rp czy czymkolwiek innym będzie super!! Bzdura.
2. bez kalibracji - tak wszyscy się mylą, że kalibracja poprawia obraz!!
3. bez ustawień ? - bez komentarza. popatrz na ekrany w MM i innych Saturnach.

ad. 2 trzeba było - jak zwykle w twoim przypadku -napisać, że Amoi to najlepszy na świecie sprzęt, tylko
"ciemny lud" tego jeszcze nie wie. :D
[/quote]

no tak, ja nie mam pojęcia, tylko TY
Sharp de best !!!
najpierw przeczytaj cały watek potem sie odnoś i wyjmuj pojedyncze zdania z całości
i nie czepiaj, nigdzie nie jest napisane czy to amoi czy[beeep]oi a moze sharpmoi, kolego
a doczynienia z hd masz tyle co uda ci się wynależć niusów w necie, i uważasz się za mądrego no i trochę biegania po marketach juz wspomianych,
to trochę za mało by osadzać moja wiedzę i doświadczenie, mądralo

odnośnie ustawień i kalibracji: to bykami napisałem, że dobry panel powinien bez tego swieci OK, a reszta powinna to jeszcze poprawić !!!! Czytaj wszystko anie to co chcesz !

woli wyjaśnienia, nie jestem żadnym abonentem N
a panel wspomiany m.in juz produkuje AU Optronic, ale oczywiście wkleisz tego niusa jak znajdziesz w necie, ot twoja wiedza

Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21703' date='12.11.2006, 16:43 ']
nie ma przepisu na to,
obecnie standardem jest poziom 500-550 cd/m2
choć juz pojawiają sie panele 600 cd/m2
zbliżenie się tego parametru do danych plazm spowoduje znaczną poprawę czerni, jak i reprodukcji pozostałych kolorów, [/quote]

Czy te 500-550 cd/m2 to odpowiedź na moje pytanie a proposs zalecanego poziomu jasności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie można odpowiedzieć na tak zadane pytanie
to nie jest parametr tak, jak z jakiej odleglosci powinno sie ogladac dany panel o danym rozmiarze
teoretyczniei im wyższe parametry tym lepiej, to oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybierałem się na pokaz ale nie udało m się dotrzeć. Szkoda.
Trochę śmieszy mnie ten krzyk zwolenników LCD. Dużo słów ale tak się składa, że żadnego głosu, że ten SHARP był lepszy od Pioneera na tej prezentacji. Panowie, sam do pewnego momentu byłem zaszokowany postępem LCD ale bądźcie uczciwi i przyznajcie, że plazmy wracają i to w dobrym stylu. Nawet jeśli nie wszystkie (czy nawet większość) nowe plazmy są tego dowodem to akurat ten model 50 FullHD tej konkretnej marki to rzeczywiście majstersztyk i tłumaczenia, że brak kalibracji Sharpa, że egzemplarz pre-produkcyjny itd. to usprawiedliwiania w stylu "złej baletnicy...". Trochę obiektywizmu pliz. Zgadza się, każda z tych technologii ma swoje zalety i wady ale też w pewnych "dyscyplinach" każda ma na razie ewidentną przewagę nad drugą; np. plazma w jasności,czerni i szybkości reacji a LCD w wielkości matryc Full HD (są dostępne mniejsze przekątne za rozsądne pieniądze). Podejrzewam, że niestety trochę głosów pro-LCD wynika z faktu, że ci, którzy je wypowiadają wybierają tanszą technologię i w jakiś sposób usprawiedliwiają swój wybór. Jeśli kogoś nie stać Mercedesa (mnie także) to nie znaczy, że w każdej sytuacji będę zachwalał mojego wypasionego Renault Vel Satisa (to przykład - nie mam takiego samochodu ale znam ludzi, którzy go zachwalali jako mega-wyczyn francuskiej technologii samochodowej). Tylko, że Vel Satisa zaprzestano produkować. Moim zdaniem walka plazma vs. LCD nie zostanie rozstrzygnięta gdyż za kilka lat nowe takie jak SED wyznaczą nowe standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21706' date='12.11.2006, 16:51 ']
nie można odpowiedzieć na tak zadane pytanie
to nie jest parametr tak, jak z jakiej odleglosci powinno sie ogladac dany panel o danym rozmiarze
teoretyczniei im wyższe parametry tym lepiej, to oczywiste
[/quote]

Referencyjna jasność to 100 cd/m2. Tak kalibrowane są monitory studyjne i taką jasność panelu powinna być w domowym TV.
Wszystko co powyżej 200-250 cd/m2 to kit marketingowy i wartosci bezużyteczne w domowych warunkach, nawet z uwzględnieniem ostrego słońca w pokoju Maksymalna jasność wyświetlacza nie ma nic wspólnego z możliwościami wyświetlania barw przez dany panel i z czernią.
Panele LCD przy wysokich wartościach jasności mają mniejszy gamut. Nie jest to moje widzimisie ale konkretne wyniki pomiarów wykonanych za pomocą kolorymetru.

Bardzo przepraszam ale nie masz zielonego pojęcia o technologiach o których piszesz i dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową. Informacje podawane przez Ciebie mają charakter wybitnie dezinformacyjny.
Zwracam jedynie uwagę innym aby Twoje posty traktować z taką rezerwą jak informacje z materiałów marketingowych producentów. Jednym słowem - w większości piszesz bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='21710' date='12.11.2006, 18:10 ']
Referencyjna jasność to 100 cd/m2. Tak kalibrowane są monitory studyjne i taką jasność panelu powinna być w domowym TV.
Wszystko co powyżej 200-250 cd/m2 to kit marketingowy i wartosci bezużyteczne w domowych warunkach, nawet z uwzględnieniem ostrego słońca w pokoju Maksymalna jasność wyświetlacza nie ma nic wspólnego z możliwościami wyświetlania barw przez dany panel i z czernią.
Panele LCD przy wysokich wartościach jasności mają mniejszy gamut. Nie jest to moje widzimisie ale konkretne wyniki pomiarów wykonanych za pomocą kolorymetru.

Bardzo przepraszam ale nie masz zielonego pojęcia o technologiach o których piszesz i dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową. Informacje podawane przez Ciebie mają charakter wybitnie dezinformacyjny.
Zwracam jedynie uwagę innym aby Twoje posty traktować z taką rezerwą jak informacje z materiałów marketingowych producentów. Jednym słowem - w większości piszesz bzdury.
[/quote]
bez komentarza, Panie wszystko wiedzący
skoro wiesz lepiej po co pytasz, i kupuj LCD z 100cd/m2 i 100:1 i bądź zadowolony !! Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21703' date='12.11.2006, 16:43 ']

...a doczynienia z hd masz tyle co uda ci się wynależć niusów w necie, i uważasz się za mądrego no i trochę biegania po marketach juz wspomianych, to trochę za mało by osadzać moja wiedzę i doświadczenie, mądralo

[/quote]

Tak, nie mam zawodowo do czynienia z HD - może dlatego staram się być obiektywny w swoich opisach i sądach. Pewnie dlatego, że nie zależy mi na marży - jak sprzedawcom.

Nie uważam się za mądrego w HD - jestem (i mam tego pełną świadomość) na początku tej drogi zwanej HD. Myślę, że się nie mylę - 95% użytkowników tego forum "uczy się" HD właśnie na poszukiwaniu niusów w sieci i oglądaniu sprzętu w marketach. A jak inaczej? Czy to jest zarzut? A ty od czego rozpoczynałeś? Ze swoja wiedzą i doświadczeniem się już urodziłeś, prawda?

Staram się przynajmniej nie używać inwektyw. Ale tego nie mogę wymagać od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłeś gdzieś tu jakąś marżę?

Mam doczynienia ze wszystkimi markami, komfort zabawy i porównywania różności, w tym HD, co mnie najbardziej interesuje, tu czerpię doświadczenie, nieteoretyzuję !!
nie faworyzuję żadnej marki, co jest złe, mówię że jest złe, co dobre to dobre !! ma prawo do subiektywnej oceny, a twoje teoria nie jest tu obiektywna, bo czy pomyślałeś że szukając niusów w necie opierasz się w takim czy innym stopniu na czyimś zdaniu, doświadczeniu itd? To również jest subiektywne !! Ja opieram się na tym co widzę co dotknę, nie na tym co ktoś napisze !!!

Tu nie wyścig kto ma wiekszą wiedzę, choć niejaki Gustaw zdaje sie wysoko się pozycjonuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21714' date='12.11.2006, 17:28 ']
znalazłeś gdzieś tu jakąś marżę?

Mam doczynienia ze wszystkimi markami, komfort zabawy i porównywania różności, w tym HD, co mnie najbardziej interesuje, tu czerpię doświadczenie, nieteoretyzuję !!
nie faworyzuję żadnej marki, co jest złe, mówię że jest złe, co dobre to dobre !! ma prawo do subiektywnej oceny, a twoje teoria nie jest tu obiektywna, bo czy pomyślałeś że szukając niusów w necie opierasz się w takim czy innym stopniu na czyimś zdaniu, doświadczeniu itd? To również jest subiektywne !! Ja opieram się na tym co widzę co dotknę, nie na tym co ktoś napisze !!!

Tu nie wyścig kto ma wiekszą wiedzę, choć niejaki Gustaw zdaje sie wysoko się pozycjonuje !
[/quote]



W pewnych aspektach, takich jak wyświetlanie obrazu, kalibracja, kontrola i pomiar barwy, to jakoś sobie radzę od kilkunastu lat. W innych kwestiach uczę się tutaj, na forum i za to jestem forumowiczom wdzięczny.
Nikt tutaj się nie ściga tylko reaguje na robienie innym wody z mózgu. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna adyskusja. :D
Rozmawiacie o tym co powinno zagrać lepiej czy o tym co zagrało lepiej? Technologie pędzą w takim tempie, że nie sposób tak naprawdę coś porównywać. Na tym "Show" porównywano dwa TELEWIZORY w dwóch różnych technologiach a nie same technologie wyswietlania obrazu. Jeśli ten test miałby być bardziej obiektywny to musiałby objąć WSZYSTKIE dotępne technologie wyświetlania obrazu we wszystkich możliwych odmianach w tym samym przedziale cenowym. Bo inaczej to naprzeciw tej plazmy Pionka można było postawić projektor LCD np.:Fujitsu LPF-D711 za ok. 100000 tys.zł i plazma wypadłaby blado. No co, przecież to LCD :) A to LCD z kolei byłoby kiepskie przy projektorze CRT za bajońskie sumy.
Ludzie, nie dajmy sę zwariować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się trochę szanowni panowie zagalopowali w tej dyskusji.

I dyskusja popędziła w kierunku "o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy"

Fakt - 52HD1 rzeczywiście nie świecił jak powinien - ale według mnie na tym pokazie nie miało to żadnego znaczenia może nawet lepiej że kiepsko świecił.
Fakt że TV przedstawione na tym pokazie cenowo nijak się nie dawały porównać.
Fakt: nie postawiono tych wyświetlaczy koło siebie bo sprowadzałoby się to do porównywania dwu marek i dwu modeli który lepszy. A nie o to chyba chodziło.
Fakt: Część widowni (i nie chodzi mi tu o Areckiego) próbowała ściągnąć ten pokaz do konkursu "który panel lepszy". I tu mam jedyne zastrzeżenia do prowadzących że nie wycinali tych głosów w zarodku. Bo przecież to nie miał być pokaz piękności który panel lepiej świeci. Bo jeśli: to najlepiej świecił projektor :D

To był pokaz co jest kiepskie w LCD i co jest kiepskie w PDP.
To był również pokaz tego co jest dobre w LCD i w PDP.

Zady i walety - coś za coś.

Z mojego punktu widzenia nie mogłem się cieszyć pięknym obrazem plazmy bo jedną trzecią obrazu przesłaniało mi odbicie jakiejś lampy. Nie mogłem się też cieszyć obrazem z LCD bo oglądałem go pod jakimś chorym kątem z boku i z poziomu podłogi więc wszystkie czernie pozostawiały wiele do życzenia.
Że nie wspomnę o tym że nie mogłem się cieszyć jakością HD bo stałem 3 metry od jednego z tych TV a jakieś 6 od drugiego.

Ale podstawowe przesłanie jakie odebrałem brzmi: Nie ma na dzisiaj sprzętu idealnego. Coś za coś.
Jak dla mnie ten pokaz miał powiedzieć, że nie ma "wiodącej" technologii.
Że nie ma panela idealnego, wzorcowego, że technika idzie do przodu i czekać na ideał można zawsze.
Że są wypadnięte pixele, duchy, wypalenia, odbicia, pożeranie prądu i wszystko co się na tym forum wyciąga od początku świata ale o czym normalny klient marketu nie ma pojęcia bo nie ma mu kto powiedzieć.
Że, co dla nas tutaj jest oczywiste: TV nie kupuje się na podstawie ocen innych, parametrów specyfikacji czy opinii jakiegokolwiek guru. Ale TV kupuje się przede wszystkim na podstawie własnych (i żony) subiektywnych odczuć. Czy wolę detale i naturalne barwy czy raczej barwy "kodakowe", czy smużenie mi przeszkadza bo je widzę czy nie - tego wszystkiego najlepsza nawet recenzja nie podpowie - tutaj musimy sami stanąć na przeciwko dwu, trzech sprzętów porównać i zdecydować.
To było według mnie za mało uwypuklone w prezentacji ale cóż.

I to się prawie udało.

To co się nie udało:
Trochę za mało według mnie panowie opowiedzieli o parametrach podawanych przez producentów - to znaczy zabrakło jak dla mnie konkluzji: tego że nie ma standardowych sposobów pomiarów których musza się trzymac producenci i stąd ten chaos.

Podsumowując: Generalnie wykład OK tylko detale do du...y :)
brawa dla Lizarazu, że mu się chciało. Do szczegółów się czepiał nie będę bo on zrobił cokolwiek. Jak ja zrobię "cokolwiek" będę miał prawo do krytykowania jego roboty.

Amen

Edytowane przez Abeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - troszkę więcej luzu - inaczej szykuje nam się tutaj wojna forumowa!
Powoli zaczynam odbierać zakup plazmy lub lcd jak wstąpienie do jakiejś sekty :D

Mam bzika na punkcie dobrej jakości dźwięku i obrazu. nie jestem żadnym fachowcem, aczkolwiek z wykształcenia jestem inżynierem informatykiem.
Każda z echnologii (lcd i plazma) ma swoje wady i zalety. Od dłuższego czasu czytam, oglądam, testuję, zbieram opinie i nie jestem w stanie zdecydować się czy ta plazma czy ten lcd.

Prosiłbym, ponieważ nie mam tak samo jak wielu innych forumowiczów możliwości przeprowadzania fachowych testów, o rzetelne opinie a nie obrażanie jeden drugiego - ty taki fachowiec, a ty taki znawca.
To tylko telewizory, a technologie się zmieniają.

pozdrawiam

Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='21669' date='12.11.2006, 12:25 ']
Zarzucasz mi kłamstwo, jasne, przecież przyprowdziłem 80 klakierów, żeby głosowali na plazmę :D
Kilkanaście metrów piszesz, niestety, mylisz się, było ok. 6 może 7 metrów, oczywiście to i tak dużo.
Lepsze warunki w MM ?, z jarzeniówkami i z sygnałem po Scarcie z kablówki ? SUPER, to są warunki, zaś w sali Belweder było przyciemnione światło, wszystko było widać jak na dłoni....

Oskarżony o stronniczość i kłamstwo, proszę o opinię janunia
[/quote]

Witam ponownie,

Niestety nie byłem w drugim dniu w J3S na ponownym pokazie, i dobrze. Wolałem iść do hotelu Bristol i w normalnych ludzkich warunkach i w spokoju posłuchać dobrej muzyki na sprzęcie audio klasy High-End. To dopiero była uczta i jaki dźwięk.

Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dyskusje, wg mnie bezprzedmiotową, ale odniosę się do kilku kwestii.
Nie napisałem bzdur tylko to, co widziałem i usłyszałem i nie zarzucam Ci kłamstwa tylko, że nierzetelnie przekazałeś relację z Audio-Show. Nie odniosłem się od strony technicznej dwóch technologii Plazmy i LCD, tylko opisałem warunki, w jakich to się odbyło, a w tych warunkach to nawet ślepi ( tu przyznaję Ci rację), nie byliby w stanie cokolwiek zauważyć.
Sam przeprowadzałem testy i brałem w nich udział tak, że się orientuję jak powinna wyglądać strona organizacyjna takiej imprezy, a tym bardziej prezentacja na taką wielką skalę. Wg mnie Audio-Video nie przygotowało się należycie do pokazu. Nie będę opisywał, w jakich warunkach należy przeprowadzać testy i porównania, bo to zostało wyjaśnione i nie będę do tego wracał.

„[b]Zarzucasz brak fachowości panom Lizarazu, janunio, redaktorowi naczelnemu Audio-Video, lol, pewnie organizator ich z łapanki wziął.”[/b]
[i]Odniosłem się do sposobu prowadzania prezentacji przez redaktora A/V. Rozmawiałem z nim w przerwie i po jej zakończeniu i odniosłem wrażenie, że faktycznie został wzięty z „łapanki”. [/i]

[b]„Kilkanaście metrów piszesz, niestety, mylisz się, było ok. 6 może 7 metrów, oczywiście to i tak dużo”
Prawdopodobnie z wrażenia straciłeś orientację w odległości. 6-7metrów tj. około siedmiu kroków. [/b]
[i]Proponuje zrobienie testu odległości. Przejdź 6-7metrów i porównaj to z odległością, w jakiej stali od siebie prezentowane panele.[/i]

[b]„Cały piątek do późnej nocy oba ekrany były kalibrowane, nie wiesz, to po co te bzdury piszesz.”[/b]
[i]To Ty napisałeś bzdury. Ja tylko stwierdziłem fakt. Sam prezenter poinformował, że nie zrobiono kalibracji ekranów z braku czasu. [/i]

„[b]no tak, przecież to gamonie ostatnie, a ja to jestem "Żakuj" z filmu Goście, Goście, nawet kabla bym nie umiał podłączyć, zapewniam
kłopoty techniczne - według Ciebie tak nazywa się przełączanie kabli.”[/b]
[i]Zapewniam, że rozróżniam czynność przełączenia przewodów od braku umiejętności w ich podłączenia.[/i]

[b]„Przyprowadziłem na pokaz mojego brata i kolegę, obaj laicy. Nie wpływałem w ogóle na ich opinię, bo to niezależne osoby, patrzyli i porównywali, chyba nie muszę pisać, co powiedzieli po pokazie......”[/b]
[i]Wcale się nie dziwię ich reakcji i tych, co stali przy PDP-5000EX, ponieważ tylko ten wyświetlacz mogli widzieć z dobrej odległości. Głosowana na ten panel, przy którym stali najbliżej. Pozostałe osoby nie brały udziału w głosowanie gdyż nie widzieli jednocześnie dwóch wyświetlaczy.[/i]

Pozdrawiam Andrzej S.

PS.
Dla odstresowania obejrzyj sobie na panelu plazmowym dobrey film w HD albo posłuchaj dobrej muzyki, to na pewno Cię uspokoi. Mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem na rozluznienie. Poniewaz mam kolumny KEF i szukam centrralnego glosnika poszedlem na pokaz KEFa w Sobieskim. I mowi Wam NIGDY NIGDY NIGDY nie myslalem ze bede z otwartymi ustami ogladal przekaz obraz z projektora. Projektor byl HD obraz byl podawany z kompa lecial Gladiator (klasyka) i koncert (tyle zdazylem zobaczyc). Szczerze !!!!! Nie pamietam jak graly kolumny i niewiele pamietam co do mie mowil ten facet ktory prezentowal je ale ten obraz to bylo cos najlepszego co dotychczas widzialem . Wasz pojedynek gigantow skonczylby sie gwizdami :huh:))))) gdyby wszyscy uczestnicy widzieli to co ja tam zobaczylem. siedizalem 4 metry od okolo 100" obrazu i naprawde bylem w szoku. Drugi szok słuchowy przezzylem sluchajac klasycznych kawałków z Winylu podlaczonego do lampowego wzmacniacza z 2 metrowych kolumn o wartosci o kktora balem sie zapytac. Ale to byla poezja. No ale to nie temat HD choc dzwiek byl MEGA HD :D)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='21732' date='12.11.2006, 18:44 ']
To ja Wam powiem na rozluznienie. Poniewaz mam kolumny KEF i szukam centrralnego glosnika poszedlem na pokaz KEFa w Sobieskim. I mowi Wam NIGDY NIGDY NIGDY nie myslalem ze bede z otwartymi ustami ogladal przekaz obraz z projektora. Projektor byl HD obraz byl podawany z kompa lecial Gladiator (klasyka) i koncert (tyle zdazylem zobaczyc). Szczerze !!!!!
[/quote]

Hehe, to był SIM2, trójpanelowy DLP (już bez efektu tęczy). Mnie też wgniotło w fotel, a wcześniej oglądałem plazmę Panasonica na parterze.
Na porównaniu LCD kontra Plazma też byłem... a w zasadzie chciałem być, bo jak wszedłem i zobaczyłem, że nic nie zobaczę, to czym prędzej poszedłem posłuchać dobrej muzyki na piętrach (ach te estradowe WLM-y).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='21732' date='12.11.2006, 19:44 ']
To ja Wam powiem na rozluznienie. Poniewaz mam kolumny KEF i szukam centrralnego glosnika poszedlem na pokaz KEFa w Sobieskim. I mowi Wam NIGDY NIGDY NIGDY nie myslalem ze bede z otwartymi ustami ogladal przekaz obraz z projektora. Projektor byl HD obraz byl podawany z kompa lecial Gladiator (klasyka) i koncert (tyle zdazylem zobaczyc). Szczerze !!!!! Nie pamietam jak graly kolumny i niewiele pamietam co do mie mowil ten facet ktory prezentowal je ale ten obraz to bylo cos najlepszego co dotychczas widzialem . Wasz pojedynek gigantow skonczylby sie gwizdami :huh:))))) gdyby wszyscy uczestnicy widzieli to co ja tam zobaczylem. siedizalem 4 metry od okolo 100" obrazu i naprawde bylem w szoku. Drugi szok słuchowy przezzylem sluchajac klasycznych kawałków z Winylu podlaczonego do lampowego wzmacniacza z 2 metrowych kolumn o wartosci o kktora balem sie zapytac. Ale to byla poezja. No ale to nie temat HD choc dzwiek byl MEGA HD :D)))
[/quote]
wszystko super, ty;lko jedna mała uwaga !!!!
prezentowany LCD to koszt poniżej 20tys, Plazma 30 tys
a projektorów dziękie któremu byłeś w 7 niebie to koszt ponad 150tys zł
nie potrzebny komentarz tu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='21738' date='12.11.2006, 19:09 ']
a projektorów dziękie któremu byłeś w 7 niebie to koszt ponad 150tys zł
nie potrzebny komentarz tu jest
[/quote]
a jednak... pomyliłeś się o 100 tys. zł na korzyść. Za 130-200 tys. kupisz projektory CRT lub DLP np. Barco. Edytowane przez Adams32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='21677' date='12.11.2006, 14:31 ']
TOmeKK, trochę nie fair jest co piszesz, bo to Ty sobie po mnie jeździsz, przeczytaj cały temat o XD1, dlatego ripostuję. Ale nie dbam o to, po prostu ripostuję. Ale się nie obrażam :D

Chcesz znać niezależną opinię, zapytaj janunia.

Tu powinienem zakończyć, ale dodam jeszcze, że nie pisałem o bandingu, jak zwykle czytasz moje posty między wierszami.
Przecież napisałem, że Sharp to najlpeszy LCD na świecie.
A co do Twojej komisyjnej oceny TV to wybacz, dla mnie jesteś w tym miejscu niepoważny.
Co, stajesz w szranki ze specjalistami z wymieninych przeze mnie najbardziej opiniotwórczych pism?
No pewnie, oni wszyscy się mylą, tylko Ty masz świętą rację, kolego.

Żałosne
[/quote]
tak się składa że miałem od pierwszego numeru dziesięć roczników tego pisma . ale jak przeczytałem recenzję że osoba testująca nie widzi różnicy między jakością płyty VCD a DVD to straciłem zaufanie do tych recenzji . I nie chodziło mi tylko o ten test ale o to że redakcja zamieściła taką bzdurną opinię.
( pierwsze roczniki miały inną nazwę , chyba Sat-Audio Video )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...