Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

[color="#FF0000"] Edit Tuptus55: Sorry, że się wcinam ale nie da się inaczej podwiesić i od tego postu będzie zaczynał się wątek o tym czy lepsza jest plazma czy LCD[/color]

Wczoraj mialem sposoność obejrzenia 3 topowych wyświetlaczy w akcji:
Pioneer 436XDE
PANASONIC 42PV500
LOEWE LCD 37" XELOS

Grały jednocześnie na tym samym materiale HD.

I mam już wyrobioną jednocznaczną opinię ;-)

Najgorzej zagrał Panasonic, więc go pomijam w opinii.

Pionner:

ach, te kolory !!! po prostu bajka ... i ta czerń - zwala z nóg

LOEWE

co za piękna ostrość !!! widać każdy szczegół !!!

Różnice:

W ciemnych scenach na plażmie widać szczegóły, na LCD jedna czarna plama.
Na LCD widać znacznie więcej szczegołów poza ciemnymi scenami - źdźbła traw, fakturę skóry, zmarszczki na wodzie - na plaźmie to tylko rozmyta plama.
Kolory na plaźmie wspaniałe !!! nasycenie, przejścia pomiędzy - piękne, lcd może się schować.
To dwa różne światy ....

I jak można było się spodziewać nie ma absolutnego zwycięzcy ... ale mówimy tu o topowych odbiornikach. Osobiście wybrałbym LCD - lubię ostry obraz, za cenę czerni i kolorów.
Natomiast jeśli chodzi o plazmy SD to praktycznie już przegrały walkę z LCD - po prostu nie mają czym walczyć .... Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję, świetny post. O to mi zawsze chodziło.
Szkoda, że nie mogłeś też w tym samym czasie patrzeć na plazmę LG42PX5R ze scalerem Faroudja. Ostrość się poprawia w porównaniu do Panasonica i Pioneera.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dałem ciała ...

Okazało się, że Pionner idzie na sygnale ze SCART a Loewe po HDMI ;-)
Po podpięciu HDMI do Pioneera ukazał się zupełnie inny obraz ...
Pioneer dosłownie zmiótł LCD pod każdym względem.

Jeśli ktoś ma do wydania 10k zł na TV to nie ma wyboru - Pioneer 436XDE to NUMER JEDEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żaden LCD nie zbliży się z jakością do tej plazmy. Zresztą inna plazma Fujitsu też HD była świetna, choć nie tak spektakularna jak Pionner.
Reasumując:
do kwoty 10k rządzą LCD, powyżej to już plazmy HD

pzdr Edytowane przez Piopio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWE JAK BY WYPADL W TEJ ROZGRYWCE NOWY PANASONIC PV60 CZY JAKOS TAK NIE PAMIETAM GDZIE ALE CZYTALEM ZE LEPIEJ SIE ZAPREZETOWAL JAK PIONEER A CENA DUZO PONIZEJ 10K ;)
POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co na to wszyscy "maniacy" LCD?
Mam wrażenie, że takie obiektywne oceny i tak ich nie przekonają.
Chociaż skoro jest tak cicho... to może jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Niebawem oczekuje się wzmożonego popytu na 50-calowe telewizory plazmowe. Znaczny skok w segmencie 50-calowych modeli oczekiwany jest w ostatnim kwartale roku. Zgodnie z doniesieniami analityków Displaybank, ceny tych wyświetlaczy mają spaść na koniec roku poniżej poziomu 2490 dolarów.

Producenci paneli plazmowych odczuwają wzmożoną presję ze strony dostawców oferujących modele ciekłokrystaliczne, coraz odważniej poczynających sobie w segmencie ekranów o przekątnych długości 40 cali i więcej. Nową granicą podziałów między technologiami, z powodu produkcji większych ekranów LCD, stać ma się przekątna 50 cali. Poprzednio ta granica znajdowała się w okolicach właśnie 40 cali. Według specjalistów, do 2008 roku oferta ciekłokrystaliczna ma pokonać w segmencie 40-49 cali tę, reprezentowaną przez telewizory plazmowe.

By pozostać konkurencyjnymi producenci paneli plazmowych przenoszą swe moce produkcyjne na modele 50-calowe. DigiTimes podaje tu przykład firmy Samsung SDI, która ma poświęcić 30-40 proc. swej produkcji panelom 50-calowym w 2007 roku. Około 80 proc. obecnej produkcji skierowane jest na ekrany 42-calowe.
[url="http://pclab.pl/news20660.html"]pclab[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Według badań firmy DisplaySearch światowa sprzedaż telewizorów plazmowych gwałtownie wzrosła o 95 proc. w drugim kwartale 2006 roku (w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku) i wyniosła 2.2 mln sztuk. Sprzedaż LCD TV wzrosła o 135 proc.
PDP (plasma display panel) TV miał 5 proc. udziału w ogólnoświatowym rynku telewizyjnym w drugim kwartale tego roku, wzrost z 4 proc. w pierwszym kwartale. Na podstawie tych wyników, sprzedaż PDP TV wzrosła o 57 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Telewizory plazmowe osiągneły 20 proc. udziału w światowym rynku telewizyjnym w drugim kwartale 2006 roku, czyli 4 proc. więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem.

Sprzedaż telewizorów LCD wzrosła gwałtownie o 135 proc. w drugim kwartale (sprzedano 9.4 mln sztuk) i osiągnęła 22 proc. udziału w światowym rynku.

[url="http://www.satkurier.pl/?telewizja/&kat=175&id=33859"]sk[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać LCD zdecydowanie wygrywa :P

Tylko cyferki się w tym newsie nie zgadzają -

[quote]Sprzedaż [size=7]PDP [/size]w drugim kwartale 2006 roku [...] wyniosła [color="green"]2.2 [/color]mln sztuk.[/quote]

[quote]Sprzedaż telewizorów [size=7]LCD[/size] [...] w drugim kwartale wyniosła [color="red"]9.4 mln sztuk[/color][/quote]

Wynika z tego że TV LCD sprzedaje się 4x więcej niż PDP ;)

Ten rachunek kompletnie nie zgadza się z przedstawionymi w tym news-ie danymi dotyczącymi udziału w rynku globalnym na poziomie
PDP - 20%
LCD - 22%

Czy to możliwe że Plzamy miały taką przewagę nad LCD że ten ostatni dopiero teraz je dogania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam może ktoś zna różnice między :LCD i plazmą (nie chodzi mi o budowę ekranu) tylko dokładnie o to co opłaca się kupić do domowego użytku planuję 42″może jakiś link też zwracając uwagę na technologię HD, może jeszcze od razu za jednym postem podpowiecie mi o co chodzi z jasnością ( ma być jak największa?) i kontrast ? bo jeżeli chodzi o rozdzielczość to chyba czym większa tym lepiej a tutaj zauważyłem że plazmy mają dużoooo gorszą rozdzielczość i szczerze mówiąc NIE MAM POJĘCIA CO LEPSZE :-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem nad kupne takiego tv jednak zachwycilem sie czyms innym a mianowicie 3lcd - tylna projekcja i nie zaluje wystarcza mi w zupelnosci ma ciut mniejszy kontrast moze nie ma full hd ale dla mnie starcza i wymiata i zaplacilem za niego sensowna cene w promocji media 3999 za sony kdf-e42a11e oczywiscie nowka sztuka :P za 4000zl moim zdaniem wypas ;)

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewierze, że odpisuje na to pytanie bo pytanie jest naprawdę...ciekawe;)...polecam BARDZO DOBRZE poszukać na forum...było już n-razy poruszane to....

Jednak napiszę tylko coś takiego (tylko bez kłótni bo to taka ogólna tabelka...wiem, że są wyjątki...) ale i pytanie jest BOSKIE ; ) :


[img]http://img257.imageshack.us/img257/2166/lcdvsplazmacopyno0.jpg[/img]

Poczytaj forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Gmeru, wkładasz kij w mrowisko, już sam bym z tą tabelką popolemizował :)

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RS4' date='06.09.2006, 22:41 ']Oj Gmeru, wkładasz kij w mrowisko, już sam bym z tą tabelką popolemizował  :)

RS4
[right][post="9850"][/post][/right][/quote]

Ale kolega zadał fajne pytanie no to i fajna odpowiedź...chyba rozumiesz. Tu chodzi o poradę i to ogólną;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak między nami: co jest nie prawdą w tej tabelce? Są porównane dwie technologie i nie widzę nie prawdy. Gdybym napisał o samym LCD: kiepski kąt widzenia itd to też bym się nie zgodził bo kąty są w sumie na 5/6 ale...to jest porównanie do PDP...a tam mimo wszystko jest lepiej pod tym względem itd... : )

No dobra PDP nie ma idealnej czerni ; p (slajd po przyjacielsku zapozyczony) wogole po IFIE to ja z Wami nie gadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='06.09.2006, 22:27 ']Ale tak między nami: co jest nie prawdą w tej tabelce? Są porównane dwie technologie i nie widzę nie prawdy. Gdybym napisał o samym LCD: kiepski kąt widzenia itd to też bym się nie zgodził bo kąty są w sumie na 5/6 ale...to jest porównanie do PDP...a tam mimo wszystko jest lepiej pod tym względem itd...  : )

No dobra PDP nie ma idealnej czerni ; p (slajd po przyjacielsku zapozyczony) wogole po IFIE to ja z Wami nie gadam :)
[right][post="9857"][/post][/right][/quote]

Rozumiem, ze teraz powinniśmy porównywać obie technologie w najlepszych wersjach czyli fullHD pdp i SED LCD i tabelka się wali. Ja na IFA-ie nie byłem :) ale Tomek mi zdał relację na gorąco, nawet nie miał ręki do podania paszportu, bo w jednej miał piwo a w drugiej telefon (gadał ze mną) :)

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe plazmy maja zywotnosc matrycy do 60 000 godzin - wiec w porownaniu do starych plazm 20 000 i zywotnosci lcd 40 000 to chyba nie tak zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z serii chciałabym a boję się:

Ja tam bym wybrał na twoim miejscu starego dobrego Rubina 707p.
Po co się denerwować, że po tygodniu od zakupu staciles conajmniej 500-1000 zl, bo obnizyli ceny, albo ze wyszedl wlasnie nowy model z super czernia itp

A tak na serio.

Najlepiej sam dokonaj wyboru.
I tak bedziesz go traktowal lepiej od żony (jesli masz). Troszczył sie o niego itp.
A po 5 latach zamienisz go na nowszy model

Powodzenia w wyborze

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno już sie zorientowałeś, że jest to pytanie, które zadają sobie od początku istnienia technologii LCD/Plazma wszyscy zajmujący się (albo zawodowo albo hobbystycznie) AV.

NIE MA JEDNEJ I PROSTEJ ODPOWIEDZI. ALBO INACZEJ JEST TYLE ODPOWIEDZI ILU UŻYTKOWNIKÓW.

Ja się miotam od ściany do ściany :) Ostatnio jestem coraz bardziej za LCD. :):)

Ale jak masz jakieś 7-10 dni to poczytaj to forum, i , BYĆ MOŻE, znajdziesz odpowiedź.

To twoje oczy wybierają.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Ja w domu miałem i LCD Samsung 40 i Plasme Samsung 42 5S
Teraz wymieniłem na LG 42 4R wysokiej rozdzielczości.
Więc moje prywatne zdanie.
LCD jest technologią przyszłości moim zdaniem nie nadaje się do przekazów TV ze słabym sygnałem i niskiej rozdzielczości.
Mimo iż miałem czas odświeżania 8ms to i tak było widać smużenie.
Obraz niestabilny rozmycie kolorów obraz z bliska jakby cały się ruszał.
Przy bardzo dobrym sygnale ( niektóre TVN i DVD było ok)
Jak podłączyłem do kompa i demo HDTV to super.
Tak więc moje odczucie LCD do wysokich rozdzielczości tak słaby sygnał nie.
Jeszcze ekran tu plus dla LCD matowy plastik całkowicie pozbawiony refleksów i odbić .
Plasma z szybą więc w dzień widać odbicia.
Plasma na zwykłą TV ze słabym sygnałem i rozdzielczością lepiej sobie radzi ,
przypomina kineskopy.
Ale Samsung miał matryce niskiej rozdzielczości.
Teraz mam LG wysokiej rozdzielczości i jest naprawde super.
Doskonale radzi sobie ze słabymi programami a testy w HD to już poprostu rewelacja.
TV HDTV i tak będzie nadawać max. 1020 x 760 więc wyższa rozdzielczość nic nie daje.
LCD do 32 cali dość dobrze sobie radzi ale powyżej nie.
Więc moje obiektywne zdanie .
Wysokiej rozdzielczości plasma wyższy model nie najtańsza jest w cenie najtańszych LCD i napewno od nich znacznie lepsza.
Tyle odemnie
Pozdrawiam Wszystkich i czekamy na HDTV
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='06.09.2006, 21:50 ']Niewierze, że odpisuje na to pytanie bo pytanie jest naprawdę...ciekawe;)...polecam BARDZO DOBRZE poszukać na forum...było już n-razy poruszane to....

Jednak napiszę tylko coś takiego (tylko bez kłótni bo to taka ogólna tabelka...wiem, że są wyjątki...) ale i pytanie jest BOSKIE ; ) :
[img]http://img257.imageshack.us/img257/2166/lcdvsplazmacopyno0.jpg[/img]

Poczytaj forum...
[right][post="9838"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Witam dzięki za odp ale w tym forum jest sporo postów a wbrew pozorom ciężko jest znaleźć odpowiedź na moje pytanie bez szukania kilka godzin po różnych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' date='07.09.2006, 13:59 ']Pytanie z serii chciałabym a boję się:

Ja tam bym wybrał na twoim miejscu starego dobrego Rubina 707p.
Po co się denerwować, że po tygodniu od zakupu staciles conajmniej 500-1000 zl, bo obnizyli ceny, albo ze wyszedl wlasnie nowy model z super czernia itp

A tak na serio.

Najlepiej sam dokonaj wyboru.
I tak bedziesz go traktowal lepiej od żony (jesli masz). Troszczył sie o niego itp.
A po 5 latach zamienisz go na nowszy model

Powodzenia w wyborze

Pozdrawiam

braavoo
[right][post="9891"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Dzięki za radę żonę mam a o TV szczerz mówiąc nie dbam prędzej o auto bo wiadomo to bezpieczeństwo jazdy a zdecydować ciężko bo rzadko kiedy można porównać dwa TV obok siębie z tym samym obrazem i ten sam model żeby zobaczyć co mi bardziej pasuje a czytając opinie iluś osób wiadomo przynajmniej na co zwrócić uwagę . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sla40' date='07.09.2006, 15:10 ']Witam
Ja w domu miałem i LCD Samsung 40 i Plasme Samsung 42 5S
Teraz wymieniłem na LG 42 4R wysokiej rozdzielczości.
Więc moje prywatne zdanie.
LCD jest technologią przyszłości moim  zdaniem nie nadaje się do przekazów TV ze słabym sygnałem i niskiej rozdzielczości.
Mimo iż miałem czas odświeżania 8ms to i tak było widać smużenie.
Obraz niestabilny rozmycie kolorów obraz z bliska jakby cały się ruszał.
Przy bardzo dobrym sygnale ( niektóre TVN i DVD było ok)
Jak podłączyłem do kompa i demo HDTV to super.
Tak więc moje odczucie LCD do wysokich rozdzielczości tak słaby sygnał nie.
Jeszcze ekran tu plus dla LCD matowy plastik całkowicie pozbawiony refleksów i odbić .
Plasma  z szybą więc w dzień widać odbicia.
Plasma na zwykłą TV ze słabym sygnałem i rozdzielczością lepiej sobie radzi ,
przypomina kineskopy.
Ale Samsung miał matryce niskiej rozdzielczości.
Teraz mam LG wysokiej rozdzielczości i jest naprawde super.
Doskonale radzi sobie ze słabymi programami a testy w HD to już poprostu rewelacja.
TV HDTV i tak będzie nadawać max. 1020 x 760 więc wyższa rozdzielczość nic nie daje.
LCD do 32 cali dość dobrze sobie radzi ale powyżej nie.
Więc moje obiektywne zdanie .
Wysokiej rozdzielczości plasma wyższy model nie najtańsza jest w cenie najtańszych LCD i napewno od nich znacznie lepsza.
Tyle odemnie
Pozdrawiam Wszystkich i czekamy na HDTV
Sławek
[right][post="9908"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
O DZIEKI I TO WŁAŚNIE ODPOWIEDŹ JAKICH OCZEKIWAŁEM właśnie o to mi chodziło gdy pytałem co wybrać o Wasze opinie co Waszym zdaniem jest lepiej a co gorzej .DZIĘKI .POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sla40' date='07.09.2006, 15:10 ']TV HDTV i tak będzie nadawać max. 1020 x 760 więc wyższa rozdzielczość nic nie daje.

LCD do 32 cali dość dobrze sobie radzi ale powyżej nie.

Wysokiej rozdzielczości plasma wyższy model nie najtańsza jest w cenie najtańszych LCD i napewno od nich znacznie lepsza.

[right][post="9908"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Ktos Ci glupot naopowiadal. hdtv 1020 x 760 ? Skąd to wytrzasnales ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tych rewelacji dodam, że LG nie ma żadnego modelu Plazmy ani LCD w wysokiej rozdzielczości, poza 71" i 55", a tu kolega ma 42" ????

coś tu nie halo w tej podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...