Skocz do zawartości
Audiomaniak

Testujemy rewolucyjny soundbar TCL RAY-DANZ z nagrodą EISA "Najlepszy zakup" | TEST | TS9030 Dolby Atmos za 1699 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy rewolucyjny soundbar TCL RAY-DANZ z nagrodą EISA "Najlepszy zakup" | TEST | TS9030 Dolby Atmos za 1699 zł

Nowy projekt RAY-DANZ znany również jako TS9030 czyli 3.1-kanałowy soundbar z dźwiękiem Dolby Atmos oraz z bezprzewodowym subwooferem wszedł właśnie do sprzedaży w sklepach. TCL wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, tworząc soundbary z nowatorskim podejściem do uzyskania dźwięku przestrzennego w tym Dolby Atmos. Producent w materiałach prasowych podaje, że ta innowacyjna konstrukcja, zapewnia najwyższej klasy wrażenia akustyczne w przestrzeni domowej w cenie około 1699 zł. Czy rzeczywiście tak jest?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej laurka niż test, ale ok :)

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, co za bełkot. Broszura reklamowa, żaden test. Dolby Atmos i soundbar 3.1. Tiaaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chmiel2k napisał:

Boże, co za bełkot. Broszura reklamowa, żaden test. Dolby Atmos i soundbar 3.1. Tiaaaa...

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy soundbar jaki słyszałem to Dali.

 

katch-one-iron-black-angle-grille.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru Jest jakaś szansa na test Jbl bar 9.1?

Od jakiegoś czasu poszukuję dobrego soundbara i zastanawiam się czy tak duża różnica w cenie jest adekwatna do możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, bo trochę się nakręciłem na ten soundbar. Mam jednak drugi do wyboru w tej samej cenie Samsung HW-Q60T. Problem tkwi w braku możliwości odsłuchu jednego i drugiego. Same parametry techniczne to za mało by dokonać wyboru. 540W vs 360W no i różne systemy dźwięku przestrzennego. Ogólnie nie znam się na wielu kwestiach technicznych lubię jednak moc i czystość dźwięku, szczególnie w dialogach te czasem są mało wyraźne i niezrozumiale. Zaznaczę że w obecnej chwili posiadam Creative Stage 2.1 i trzeba to zmienić. Stąd moje pytanie który z w/w modeli sprawdzi się lepiej Tcl czy Samsung. Pokój ma 20 m kw. 

Dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat  :  "Oczywiste jest, że Dolby Atmos nie wymaga już wypełnienia pokoju setkami głośników".

Dla porzadku, tak aby co mniej zorientowani w temacie nie zglupieli - Dolby Atmos nigdy nie wymagal setek glosnikow! W odroznieniu od klasyki gatunku - czyli ukladu 5.1 dodawal zrodla sufitowe, czyli w najbardziej optymalnej wersji dochodzi nam czworka glosnikow sufitowych.  I na tym zasadza sie przede wszystkim magia Atmosa.

Cytat: " Kanał centralny wykorzystuje dedykowane głośniki przednie średnio i wysokotonowe" 

Niech autor sie upewni ale z mojej wiedzy wynika, ze w tej grajbelce kanal centralny to 1 glosniczek sredniotonowy i 1 wysokotonowy.

Cytat:  "Otaczający dźwięk w przeciwieństwie do wielu rywali TS9030 nie opiera się na falach dźwiękowych odbijających się od ścian". 

 

Coz, w tej grajbelce "dzwiek przestrzenny" opiera sie na odbiciach pierwotnych od relfektora akustycznego (to ta plastikowa listwa) oraz od dalszych od scian boczny (tak jak w kazdym jednym typowym soundbarze). Zero magii,  tak po prostu dziala fizyka dzwieku.

Cytat: " Kanał centralny wykorzystuje dedykowane głośniki przednie średnio i wysokotonowe. Ten układ jest zwykle zarezerwowany dla bardziej zaawansowanych systemów kina domowego." 

 

Ojoj. Przez duzy wzglad sympatii dla redakcji HDTVPolska proponuje autorowi aby uwaznie przeczytal co napisal i szybciutko poprawil a najprosciej usunal ten niefortunny fragment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "Częstotliwości są odbijane przez różne części reflektora". 

Oj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi wyjaśnić fenomen automatycznie przygłośniającego się soundbara do maxa co pewien czas. Wówczas jedynie co mogę zrobić to całkowicie wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...