Skocz do zawartości
Zbych_Sz

Wypalony OLED - "ekspertyza" serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2020 o 00:08, LV426 napisał:

Dyskutować z trollem Barnaba... 🙄

Nie ma co dyskutować... Szkoda na niego nerwów i czasu... Przez niego odechciewa się cokolwiek tu pisać bo uważa, że wszystko wie najlepiej... Na tym forum jest tak, że parę osób (kółeczko wzajemnej adoracji) od wielu lat piszą to samo, ze wszystkim się między sobą zgadzają, a jakiekolwiek odmienne zdanie jest hejtowane i po prostu większość ludzi przestaje się udzielać. Niektórzy już po jednej takiej "odpowiedzi" takiego barnaby... Do tego kółeczka mogą dołączyć wyłącznie osoby podzielające zdanie barnaby i jego klakierów... Odmienne zdania jak i prawda schodzą na plan dalszy... No i od wielu lat ta sama śpiewka jakie to wspaniałe są OLEDY, jakie wspaniałe projektory... Jaka magia kina... A wcześniej jak dokładnie przeanalizowałem całą aktywność barnaby - jakie wspaniałe plazmy... A dla mnie szczerze mówiąc plazmy to tragedia, OLEDY też wcale nie wiem czy mnie przekonają (raczej nie), a o projektorach to nie ma nawet co pisać bo wiadomo jakie mam poglądy... Zwolennik LCD FALDa nie ma tu racji bytu...

Na forach giełdowych czy analitycznych i innych tego typu gdzie można udowodnić realnie, zarabiając pieniądze, swoje zdanie takie osoby, grupki szybko giną i jest prawdziwa dyskusja bo wszystko można zweryfikować. Ale tu ? Nie da się... Bo nawet jak się pokaże testy z rtings lub innych portali gdzie jasno widać przewagę np. TV nad projektorami to i tak znajdzie się ktoś z tej grupki co napisze, że przecież testerzy mogli mieć nie ten egzemplarz, albo "magia kina" itp bzdury... Do tego stopnia na tym forum ta grupka opanowała przekaz, że jak bez przerwy ktoś pisze, że mu się wypalił OLED to i tak wciąż to ma być najlepsza technologia na świecie...

Jest parę osób w miarę obiektywnych, parę osób po prostu wyrażających swoje zdanie, ale bez hejtowania... Natomiast barnaba jest tu największym hejterem i normalnie takie osoby wylatują, ale tu on rządzi więc wylatują - sami z siebie inni... To taki schemat jak w szkole czy pracy gdzie jest jeden cham i wokół niego tworzy się kółeczko wzajemnej adoracji, któremu nikt nie podskoczy... Dowartościowują się nawzajem, poklepują po plecach, wyżywają i drwią z innych... Karma jednak wraca więc szczerze życzę barnabie żeby w realnym życiu sam trafił na podobnego do siebie i taką grupkę. A może już trafił i to forum to jego sposób na odreagowanie ? Nim pomiatają to on pomiata innymi.. Całkiem możliwe...

No cóż nic nie zmienimy... Ja ile się dało pisałem o wadach i OLEDów i projektorów... Kto chciał przeczytał... W końcu to nie dyskusja o tym jak wykonać operację usunięcia guza więc jak ktoś się sparzy na OLEDdzie albo projektorze - życia od tego nie straci, co najwyżej - nerwy i pieniądze... Żałosny koleś i tyle...

Barnaba - absolutnie nie oznacza to co napisałem, że się poddałem. Wręcz przeciwnie. Wierz mi, że będziesz miał od tej chwili "uważnego obserwatora"....

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja tematu

W dniu 09.10.2020 r. równo po miesiącu od odebrania przez serwis telewizora przywieziono mi model 65OLED804/12, zapakowany jak nowy i bez widocznych śladów użytkowania, ale bez kabla sieciowego i przy uruchomieniu zgłaszał się pilot do sparowania, więc przypuszczam, że telewizor fabrycznie odnawiany (fabrycznie o czym świadczą naklejki na kartonie wysyłka z Fabryki na zlecenie MIK). Na razie wszystko OK obraz jak to w OLED doskonały. Zastanawiam się tylko czy są jakieś zalecane ustawienia, które ograniczą prawdopodobieństwo wypalenia. Mam nadzieję, że to koniec przygód, ale łapię się na tym, że oglądając telewizję szukam śladów wypaleń ... Mam nadzieje, że to minie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam60 napisał:

Nie ma co dyskutować... Szkoda na niego nerwów i czasu... Przez niego odechciewa się cokolwiek tu pisać bo uważa, że wszystko wie najlepiej... Na tym forum jest tak, że parę ...

Barnaba - absolutnie nie oznacza to co napisałem, że się poddałem. Wręcz przeciwnie. Wierz mi, że będziesz miał od tej chwili "uważnego obserwatora"....

I straciłeś tyle czasu na swoje żale. "Nie ma co dyskutować... Szkoda na niego nerwów i czasu." Czytając Twój elaborat, stwierdzam, że jednak lubisz tracić czas i zdrowie (denerwując się).
"OLEDY też wcale nie wiem czy mnie przekonają (raczej nie" A ktoś Ci karze się do nich przekonać? Każdy wybiera to co dla niego najlepsze. 
 

13 minut temu, Zbych_Sz napisał:

Kolejna aktualizacja tematu

W dniu 09.10.2020 r. równo po miesiącu od odebrania przez serwis telewizora przywieziono mi model 65OLED804/12, zapakowany jak nowy i bez widocznych śladów użytkowania, ale bez kabla sieciowego i przy uruchomieniu zgłaszał się pilot do sparowania, więc przypuszczam, że telewizor fabrycznie odnawiany (fabrycznie o czym świadczą naklejki na kartonie wysyłka z Fabryki na zlecenie MIK). Na razie wszystko OK obraz jak to w OLED doskonały. Zastanawiam się tylko czy są jakieś zalecane ustawienia, które ograniczą prawdopodobieństwo wypalenia. Mam nadzieję, że to koniec przygód, ale łapię się na tym, że oglądając telewizję szukam śladów wypaleń ... Mam nadzieje, że to minie :-).

Czyli podpisałeś zgodę, że nie będziesz reklamować więcej wypaleń ???

Edytowane przez Pingwineczek
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 13:23, Zbych_Sz napisał:

Zastanawiam się tylko czy są jakieś zalecane ustawienia, które ograniczą prawdopodobieństwo wypalenia

im niższa jasność panelu tym ryzyko mniejsze. Nie wiem jak się nazywa ta opcja u Philipsa w LG to jest 'Oświetlenie OLED'. Podpisałeś cyrograf, że nie będziesz reklamował tego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 13:23, Zbych_Sz napisał:

Kolejna aktualizacja tematu

W dniu 09.10.2020 r. równo po miesiącu od odebrania przez serwis telewizora przywieziono mi model 65OLED804/12, zapakowany jak nowy i bez widocznych śladów użytkowania, ale bez kabla sieciowego i przy uruchomieniu zgłaszał się pilot do sparowania, więc przypuszczam, że telewizor fabrycznie odnawiany (fabrycznie o czym świadczą naklejki na kartonie wysyłka z Fabryki na zlecenie MIK). Na razie wszystko OK obraz jak to w OLED doskonały. Zastanawiam się tylko czy są jakieś zalecane ustawienia, które ograniczą prawdopodobieństwo wypalenia. Mam nadzieję, że to koniec przygód, ale łapię się na tym, że oglądając telewizję szukam śladów wypaleń ... Mam nadzieje, że to minie :-).

Jeśli podpisałeś cyrograf, że się zrzekasz gwarancji na rzecz wypaleń to na pewno opisz swoje wrażenia po kolejnych wypaleniach za jakieś 2-3 lata :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Alwyn napisał:

Jeśli podpisałeś cyrograf, że się zrzekasz gwarancji na rzecz wypaleń to na pewno opisz swoje wrażenia po kolejnych wypaleniach za jakieś 2-3 lata :)

Za dwa trzy lata prawdopodobnie i bez cyrografu nic by nie wskórał. A jak tam Twoje wrażenia z matrycy LCD. Starasz się nie zauważać jej "piękna" i to od razu po zakupie. Nie trzeba czekać miesięcy czy lat :D

 

 

Edytowane przez Pingwineczek
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest piękna po zakupie ale pozostanie już taka nawet po 5 latach ciągłego oglądania tvn24. A w oled po miesiącu oglądania tvn24 telewizor nadaje się na śmietnik.

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Alwyn napisał:

Może nie jest piękna po zakupie ale pozostanie już taka nawet po 5 latach ciągłego oglądania tvn24. A w oled po miesiącu oglądania tvn24 telewizor nadaje się na śmietnik.

Na śmietnik nadają się wszelkie twoje wywody.
" ale pozostanie już taka nawet po 5 latach ciągłego oglądania tvn24." Tu się zgodzę Pozostanie do d... w porównaniu z OLEDEM.
https://www.samsung.com/za/support/tv-audio-video/are-lcd-tvs-subject-to-screen-burn-in/?AID=11557370&PID=7988224&SID=0p004n530mno&CID=afl-ecomm-cjn-cha-092118-53060&cjevent=26f246ac108611eb803501c00a18050d&utm_source=11557370&utm_medium=7988224&utm_campaign=0p004n530mno

Wow twój LCD też może się wypalić 😪 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alwyn napisał:

Może nie jest piękna po zakupie ale pozostanie już taka nawet po 5 latach ciągłego oglądania tvn24. A w oled po miesiącu oglądania tvn24 telewizor nadaje się na śmietnik.

mój lg e6 potrzebował 2,5roku i dalej jest to tylko lekka smuga na czerwonej planszy

ale jaka ktoś chce non stop oglądać tvn24 to są świetne lcd  w cenie 1500zł  

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem - TV 65OLED873 kupiony w 2018  w grudniu - wypalona matryca poziome paski widoczne na najbardziej na czerwonym, różowym tle. Prawdopodobnie od TVN24, który czasem leciał ale nie specjalnie długo. TV był kalibrowany przez skalibrujtv.pl więc ustawienia idealne.

Telefon na infolinie Philipsa - Pan założył sprawę, przesłał maila i planszę 50% grey, żebym ją uruchomił i zrobił zdjęcia - na szarym akurat tego nie widać więc porobiłem zdjęcia na czerwonym, różowym i żółtym.

Standardowa odpowiedź, jak kolega opisuje, że to retencja i źle używałem TV niezgodnie z instrukcją itd. - czyli standard zepchnąć klienta może się uda :)

Odpisałem po swojemu, poprosiłem o zrewidowanie stanowiska bo inaczej będę zmuszony skorzystać UOKIK i Rzecznika Praw Konsumenta.

Odpisali, że uznają WARUNKOWO gwarancję na retencję i ma się ze mną kontaktować serwis z Radomia.

Serwis zabrał w zeszły piątek TV i 2 dni temu miałem telefon, że WARUNKOWO wymienią mi TV na nowy model 804 gwarancja 2 lata od momentu dostarczenia ale już nie mogę reklamować na retencję bo taka jest technologia OLED i muszę używać zgodnie z instrukcją hehehe

Trochę mało poważne te tłumaczenia serwisu i producenta - rozumiem ustawienia dynamiczne i 24h program informacyjny, że się coś wypali - ale przy normalnym użytkowaniu ?

Mam nadzieję, że matryca w 804, która jest z 2019 będzie miała lepsze parametry niż ta z 873 ( to tak naprawdę model 9002 w 65 calach) więc pewnie matryca z 2017.

image024.jpg

image025.jpg

image026.jpg

image027.jpg

image028.jpg

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisz serwisowy, że nie podpiszesz takowego oświadczenia i dalej żądasz przywrócenia TV do stanu zgodności z umową. Oczywiście wszystko mailowo lub pisemnie. Nic na telefon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 19:03, klaus71 napisał:

mój lg e6 potrzebował 2,5roku i dalej jest to tylko lekka smuga na czerwonej planszy

ale jaka ktoś chce non stop oglądać tvn24 to są świetne lcd  w cenie 1500zł  

Witam, czy reklamowałes te powidoki w LG już po upływie gwarancji? Mi właśnie minęło 2,5 roku od zakupu B7 i przypadkowo odkryłem wypalenie w dolnym prawym rogu. Widoczne jest ono na jednolitym kolorze i to nie na wszystkich kolorach. Najlepiej widać to na czerwonym, różowym, żółtym i pomarańczowym. Najlepsze jest to, że jest to napis NETFLIX, który widnieje tylko w apce podczas wybierania filmu, krótką chwilę , max kilka minut a napewno nie 30 minut lub dłużej. Wie ktoś może, czy można coś z tym zrobić jeszcze poprzez serwis, czy LG ma w głębokim poważaniu takie przypadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sajmer napisał:

Mam nadzieję, że matryca w 804, która jest z 2019 będzie miała lepsze parametry niż ta z 873 ( to tak naprawdę model 9002 w 65 calach) więc pewnie matryca z 2017.

Nie licz na to. Największy przeskok w trwałości OLEDów nastąpił w 2017 roku, od tego momentu to są drobne usprawnienia. 

Ja bym się nie zgadzał na taką jednorazową wymianę. Najważniejsze masz już za sobą - ponieważ serwis zaproponował wymianę na inny TV tak naprawdę potwierdził wadę. Mając to udokumentowane ja bym walczył w sklepie o 'bezwarunkowe' naprawienie Twojego TV, albo wymianę na nowy z nową gwarancją.

Przy okazji założę się że to ultimatum jest niezgodne z prawem i wysłałbym zapytanie do UOKIK czy serwis Philipsa tak może robić: wymieniać TV, pod warunkiem że użytkownik podpisze cyrograf. To przecież daje im olbrzymie prawo do manipulacji i nadużyć - zupełnie nie macie pewności czy matryca w przywiezionym TV nie jest używana i na skraju wypalenia. Pozbywając się prawa do reklamowania tego możecie po prostu dostać totalny bubel.

11 godzin temu, Mastin0 napisał:

Witam, czy reklamowałes te powidoki w LG już po upływie gwarancji? Mi właśnie minęło 2,5 roku od zakupu B7 i przypadkowo odkryłem wypalenie w dolnym prawym rogu. Widoczne jest ono na jednolitym kolorze i to nie na wszystkich kolorach. Najlepiej widać to na czerwonym, różowym, żółtym i pomarańczowym. Najlepsze jest to, że jest to napis NETFLIX, który widnieje tylko w apce podczas wybierania filmu, krótką chwilę , max kilka minut a napewno nie 30 minut lub dłużej. Wie ktoś może, czy można coś z tym zrobić jeszcze poprzez serwis, czy LG ma w głębokim poważaniu takie przypadki?

Przez serwis nie. Możesz reklamować u sprzedawcy z tytułu rękojmi, pod warunkiem że tak przygotujesz pismo żeby datę zauważenia wady podać jeszcze w ciągu 2 lat od zakupu. Można tak zrobić, ponieważ ma się rok na zgłoszenie wady od momentu jej zauważenia - to wydłuża rękojmię tak naprawdę do 3 lat. Idąc tą ścieżką pewnie będziesz miał trudniej ze sklepem, bo będziesz musiał udowodnić że wada powstała z winy producenta, a nie Twojej, co najczęściej wiąże się ze zdobyciem opinii rzeczoznawcy. Sprawa jest do wygrania, ale będziesz się musiał nakombinować.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mastin0 napisał:

Witam, czy reklamowałes te powidoki w LG już po upływie gwarancji?

nie reklamowałem - tv ma 3d więc szkoda mi się go pozbywać - planuję go przenieść do innego pokoju by już nie był katowany tvn24 - zacznę go katować konsolami :)

co do gwarancji to mam wykupione rozszerzenie gwarancji na 5 lat (EasyProtect) które ponoć jest prawdziwym rozszerzeniem gwarancji a nie ubezpieczeniem

więc zakładam że jak wypalenie mi nie zniknie - to pewnie w piątym roku skorzystam z tej gwarancji i zobaczymy co wyjdzie

co do wypalenia to musiałbyś reklamować przez sklep że zauważyłeś wypalenie pół roku temu (w okresie < 2 lat od zakupu) ale był covid więc się wstrzymałeś i myślałeś że zniknie

ale skoro nie znikło to reklamujesz (na rękojmi?)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

co do wypalenia to musiałbyś reklamować przez sklep że zauważyłeś wypalenie pół roku temu (w okresie < 2 lat od zakupu) ale był covid więc się wstrzymałeś i myślałeś że zniknie

ale skoro nie znikło to reklamujesz (na rękojmi?)

Nie trzeba wymyślać bajek, dlaczego się zwlekało z reklamacją, masz do tego pełne prawo, ale faktycznie wirus jest teraz dobrą wymówką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 15:58, Pingwineczek napisał:

Odpisz serwisowy, że nie podpiszesz takowego oświadczenia i dalej żądasz przywrócenia TV do stanu zgodności z umową. Oczywiście wszystko mailowo lub pisemnie. Nic na telefon. 

Nie wiem czy jest sens się napierdalać - powiem, że nie podpiszę i co  dalej ? Kombinowanie z UOKIK , Rzecznikach konsumenta itd, - pierdziele - niech pochodzi ze 2 lata to w sumie będzie 4 lata od ostatniej wymiany i wymienię na coś nowego.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 19:03, klaus71 napisał:

ale jaka ktoś chce non stop oglądać tvn24 to są świetne lcd  w cenie 1500zł  

To jest dosyć duże uproszczenie... :) Bo można mieć bardzo dobry LCD - FALD gdzie kompromisowo jest naprawdę niezła czerń i kontrast, a nie ma wypaleń i można oglądać co się chce. Ponieważ teraz zacząłem grać na TV to nie tylko w OLEDach kwestia wypaleń z TVN24 ale i z gier gdzie często się gra po kilka godzin dziennie gdzie jest jakiś stały fragment obrazu... To rozumiem, że i grać nie można ? To jakiś absurd kupować TV i bać się wypaleń... A z kolei najnowsze, topowe FALDY dają tylko trochę gorsze parametry od OLEDów co pokazują liczne testy... Dla mnie ta technologia skończy się tak samo jak plazmy...  Ale spory LCD vs OLED są na tym forum bardziej zażarte niż PO vs PiS lub Widzew vs ŁKS itd więc nie chcę zaczynać kolejnej, powielonej dyskusji... Tylko tak mnie naszło, że tak na chłopski rozum to wydać z 15k na telewizor gdzie bałbym się grać lub oglądać kanał informacyjny to nieporozumienie... A tym bardziej, że naprawdę najnowsze QLEDY od Samsunga czy FALDY od SONY naprawdę w codziennym oglądaniu bardzo nie odstają... W rtings - 1pkt różnicy i to tylko w sekcji: "kino", w innych jak shows nawet LCD mają wyższe notowania..

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus po prostu trochę sarkastycznie, ale słusznie napisał po prostu, że tvn24 nie dostarcza treści, które wymagałyby dobrej jakości obrazu, bo to tylko kanał informacyjny, więc jak ktoś ogląda tylko to, to w ogóle nie ma większego sensu kupowania lepszego tv.

 

3 minuty temu, Adam60 napisał:

To rozumiem, że i grać nie można ?

Jak najbardziej można. Ja na swoim gram od samego początku. Problem mógłby się pojawić gdybyś był zawodowcem i grał ciągle w jedną grę wyświetlając taki sam hud przez tysiące godzin - wtedy byłaby to analogiczna sytuacja jak z paskiem informacyjnym. 

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Jak najbardziej można. Ja na swoim gram od samego początku. Problem mógłby się pojawić gdybyś był zawodowcem i grał ciągle w jedną grę wyświetlając taki sam hud przez tysiące godzin - wtedy byłaby to analogiczna sytuacja jak z paskiem informacyjnym.

Hmm no to ja nie rozumiem... Skoro pasek informacyjny czy logo stacji może wypalić OLEDa po kilku godzinach oglądania to jak tego nie zrobi gra gdzie np jest prawie zawsze jakiś stały element i to większy niż logo stacji ? Też oczywiście w co się gra, ale np. w strategiach jest zawsze jakieś stałe okienko.. Ok w strategie się nie gra na TV... :) Ale niech będą wyścigi w które się gra codziennie po kilka godzin - stały element to doradca drogowy, zaznaczona ilość okrążeń... No w grach jest zawsze jakiś stały element... Ja nie polemizuję tylko pytam bo nie rozumiem jak pasek informacyjny czy logo może wypalić, a stały element z gry np. granej codziennie po 6 godzin - nie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przecież napisałem - liczy się czas. Zresztą każdy widzi, że pojawiające się na forum przypadki wypaleń to przede wszystkim kanały informacyjne, a nie gry, bo na kanale informacyjnym masz ciągle ten sam identyczny element, który wałkujesz w kółko. Gry z kolei zmieniasz, nie masz w każdej takiego samego HUD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam60 napisał:

Hmm no to ja nie rozumiem... Skoro pasek informacyjny czy logo stacji może wypalić OLEDa po kilku godzinach oglądania 

po kilku godzinach to można było wypalić plazmę - w oledzie to są raczej setki h

u mnie ślady paska tvn24 są po ponad 2 latach - czyli tak pewnie ten tvn24 lub inny infomracyjny wypalał to przez 2000h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

No to przecież napisałem - liczy się czas. Zresztą każdy widzi, że pojawiające się na forum przypadki wypaleń to przede wszystkim kanały informacyjne, a nie gry, bo na kanale informacyjnym masz ciągle ten sam identyczny element, który wałkujesz w kółko. Gry z kolei zmieniasz, nie masz w każdej takiego samego HUD.

No ja np gier nie zmieniam i gram ciągle w jedną i będę grał w jedną... :) I tam jest stały element...

6 minut temu, klaus71 napisał:

po kilku godzinach to można było wypalić plazmę - w oledzie to są raczej setki h

u mnie ślady paska tvn24 są po ponad 2 latach - czyli tak pewnie ten tvn24 lub inny infomracyjny wypalał to przez 2000h

Jasne - chodziło mi o kilka godzin codziennie.. Np. po 6 godzin dziennie, codziennie przez pół roku ? wtedy OLED może się wypalić ?

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Bo można mieć bardzo dobry LCD - FALD gdzie kompromisowo jest naprawdę niezła czerń i kontrast, a nie ma wypaleń i można oglądać co się chce. Ponieważ teraz zacząłem grać na TV to nie tylko w OLEDach kwestia wypaleń z TVN24 ale i z gier

.....

A z kolei najnowsze, topowe FALDY dają tylko trochę gorsze parametry od OLEDów co pokazują liczne testy... Dla mnie ta technologia skończy się tak samo jak plazmy...

.....

Tylko tak mnie naszło, że tak na chłopski rozum to wydać z 15k na telewizor gdzie bałbym się grać lub oglądać kanał informacyjny to nieporozumienie... A tym bardziej, że naprawdę najnowsze QLEDY od Samsunga czy FALDY od SONY naprawdę w codziennym oglądaniu bardzo nie odstają... W rtings - 1pkt różnicy i to tylko w sekcji: "kino", w innych jak shows nawet LCD ;mają wyższe notowania..

żeby to było takie proste:

1. co z tego że masz FALD jak w trybie gry tenże FALD ci się wyłącza  i masz czerń gorszą niż w tanim lcd 60hz (te często maja ansi kontrast 5000-6000:1), FALDy bliżej 4000:1.

do tego jak grasz z bliska to lepiej (dla mnie konieczność) mieć FALD z powłoką na kąty - bo inaczej po bokach masz fioletowy blooming

więc co do gier w jakości obrazu OLEDy są daleko z przodu - mam nadzieję że w końcu samsung Q90T jakoś ogarnia FALD w game mode bo dotąd w poprzednikach jest zupełna bieda

 

2. więc jak widzisz jest inaczej niż piszesz - a technologia OLED się nie kończy tylko raczej ostro rozwija i ostatnio samsung też do niej dołącza

mam nadzieję  że będzie miał udanego swojego OLED'a opartego na QD, najlepiej odpornego na wypalanie ale w takie cuda to nie wierzę

 

3. co do nieodstawania najnowszych FALDów Sony i Samsunga - to jest tu duży regres w ilości stref - tak na oko lcd coraz bardziej odstaje od OLED'a - kiedyś górowały jasnością - teraz jest z tym coraz gorzej i następca średniej półki XH9005) ma w HDR jasności gorsze od OLED'a, w czerniach za to dalej bardzo odstaje

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

żeby to było takie proste:

1. co z tego że masz FALD jak w trybie gry tenże FALD ci się wyłącza  i masz czerń gorszą niż w tanim lcd 60hz (te często maja ansi kontrast 5000-6000:1), FALDy bliżej 4000:1.

do tego jak grasz z bliska to lepiej (dla mnie konieczność) mieć FALD z powłoką na kąty - bo inaczej po bokach masz fioletowy blooming

A kto powiedział, ze muszę grać w trybie gry ? :) Ja akurat nie gram w tym trybie bo mi całkowicie nie odpowiada. Sam sobie zrobiłem odpowiedni tryb pod grę... Też gram z bliska na wprost i nie ma żadnych problemów z kątami. To co Samsung dołącza to z tego co czytałem ma być połączenie LCD z OLEDem i dla mnie to będzie super jak powstanie. To oczywiste, że połączenie zalet z OLEdów i LCD FALD to byłby prawie telewizor idealny...  Ja pisałem, że OLED w obecnej formie się skończy... - właśnie jak stworzą coś bardziej uniwersalnego...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

A kto powiedział, ze muszę grać w trybie gry ? :) Ja akurat nie gram w tym trybie bo mi całkowicie nie odpowiada. Sam sobie zrobiłem odpowiedni tryb pod grę... Też gram z bliska na wprost i nie ma żadnych problemów z kątami. To co Samsung dołącza to z tego co czytałem ma być połączenie LCD z OLEDem i dla mnie to będzie super jak powstanie. To oczywiste, że połączenie zalet z OLEdów i LCD FALD to byłby prawie telewizor idealny...  Ja pisałem, że OLED w obecnej formie się skończy... - właśnie jak stworzą coś bardziej uniwersalnego...

no jak lubisz grać z input lagiem 60ms to ok - w wiele gier się nie da wtedy grać - ja zamiast "pasjansa" wolę Quake lub Destiny :)

a QD-OLED samsunga nie będzie bardziej uniwersalny - też się będzie wypalać - trzymam kciuki by w ogóle powstał - bo jak ich panele mają obecnie trwałość 16000h to do 100000 (jak w w zwykłym OLED) mogą dochodzić jeszcze wiele lat

a miało być tak pieknie micro led , mini led , dwuwarstwowe lcd - wszystko chyba wegetuje i na masową skalę nie ruszy

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...