Skocz do zawartości
Zbych_Sz

Wypalony OLED - "ekspertyza" serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam podobny problem jak większość z was z matrycą OLED Philips model 803/12 , kupiłem go w 28.12.2018 roku i na początku listopada 2021 zauważyłem poziome smugi  w dolnej części TV. Po pierwszej reklamacji odpisali że złe użytkowanie, chyba jak każdemu. Ponownie się odwołałem od ich decyzji i otrzymałem kalkulator czasu pracy TV w którym jak tłumaczą się ostatnia pozycja powinna być 10 a jest 14.82 i twierdzą że przekroczyłem tą normę o 50% i dalej nici z odwołania. Mam rozszerzoną gwarancje na 5 lat a TV kupiłem w Media Markt. Rozszyfruje ktoś ten kalkulator czasu pracy ?? Bo patrząc na to to nie do końca go rozumiem.  Z góry dzięki za pomoc. 

IMG20211201183618.jpg

IMG20211201183624.jpg

IMG20211201183649.jpg

IMG20211201183720.jpg

110398 Kalkulator czasu pracy OLED.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne wypalenie z ... jakiejś gry, która była na nim katowana.

 

Odpisz im, że nie wiesz co oznaczają przytoczone przez nich parametry, a ty reklamujesz wypalenie matrycy. Znając podejście Philipsa będzie ci baaardzo ciężko. Oni maja klientów w doopie.

Te 5 lat w MM nic ci nie da bo to nie jest gwarancja producenta tylko ubezpiecznie zewnętrzego ubezpiczyciela. Przeczytaj dokładnie warunki i co tam jest napisane, może cos znajdziesz.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory jeszcze nikt nie grał.na nim. Zazwyczaj to filmy z kablówki i netflixa. Niby w tej gwarancji opiera się na warunkach gwarancji producenta. 

Zastanawia mnie to że w tym kalkulatorze podają dane luty 2019 a kupiłem w grudniu 2018 i w zasadzie odrazy zacząłem go używać. I czy liczba dni 1006 a faktyczne 1062 dni ma wpływ na ich wyliczenia. I jak mam rozumieć resztę tych parametrów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sebastian_G napisał:

Jak do tej pory jeszcze nikt nie grał.na nim. Zazwyczaj to filmy z kablówki i netflixa. Niby w tej gwarancji opiera się na warunkach gwarancji producenta. 

Zastanawia mnie to że w tym kalkulatorze podają dane luty 2019 a kupiłem w grudniu 2018 i w zasadzie odrazy zacząłem go używać. I czy liczba dni 1006 a faktyczne 1062 dni ma wpływ na ich wyliczenia. I jak mam rozumieć resztę tych parametrów.  

pdf, który podłączyłeś jest niedostępny, wiec... ciężko powiedzieć cokolwiek o jakichkolwiek cyferkach...

image.png.cdd2db63303d0aa0f7c824da3e232004.png

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nygus napisał:

pdf, który podłączyłeś jest niedostępny, wiec... ciężko powiedzieć cokolwiek o jakichkolwiek cyferkach...

image.png.cdd2db63303d0aa0f7c824da3e232004.png

Dodaje jeszcze raz.

Screenshot_2021-12-30-10-43-54-77_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 803 zakupiona w grudniu 2018 roku miała to same po nie całych 2 latach. Wymienili matrycę bez problemu. Teraz mam to samo. Oddany na rozszerzoną gwarancję. Wynik ? Padła matryca tv do wymiany zwracają w bonach 40% wartości tv w dniu zakupu. Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 20:54, pmcomp napisał:

Ewidentne wypalenie z ... jakiejś gry, która była na nim katowana.

 

Odpisz im, że nie wiesz co oznaczają przytoczone przez nich parametry, a ty reklamujesz wypalenie matrycy. Znając podejście Philipsa będzie ci baaardzo ciężko. Oni maja klientów w doopie.

Te 5 lat w MM nic ci nie da bo to nie jest gwarancja producenta tylko ubezpiecznie zewnętrzego ubezpiczyciela. Przeczytaj dokładnie warunki i co tam jest napisane, może cos znajdziesz.

To  nie jest wypalenie z gry  tylko z czestego ogladania    kanalu tvn... dzien dobry  tvn.W  czasie trwania tego programu przez caly czas wyswietlana  jest jaskrawa grafika.Mozna  porownac na filmie..Miejsce  wyplenia  grafiki na ekranie sie zgadza.

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje  wyslac pytanie  do kanalu  tvn... komu jest potrzebna  grafika ekranowa w czasie  programu..dzien dobry  tvn.?

Kontakt do stacji      e -mail     nizej i na internetowej stronie.

widzowie@tvn.pl

https://tvn.pl/kontakt

 

Moze  ktos dostanie  od tvn odpowiedz. bedzie  to sensacja.Najlepiej unikac kanalu  tvn..pytanie na sniadanie i oczywiscie  niszczyciela  telewizorow OLED czyli  tvn 24

Kanaly  telewizyjne kopiuja  pomysly   jeden od drugiego...  jesli na  innym kanale  w czasie trwania telewizji  sniadaniowej jest    grafika ekranowa i zegar to na innym tez musi. przyklad   tvn..  dzien dobry tvn,    tvp pytanie na sniadanie. Podobnie w przypadku   tvn 24 i tvp info.

Odysylam  zainteresowanych do watku,niebezpieczne  logo

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/page/2/

 

Odsylam  zainteresowanych do watku,niebezpieczne  logo .Do listu do stacji mozna oczywiscie dolaczyc link   do  hdtv POLSKA

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończył się w sposób zadowalający. Po kilu odmowach ze strony MM zaczęły pojawiać się  martwe pixele i za reklamowałem jeszcze raz jako inną usterkę. W dwa tygodnie miałem zwrot 40% wartości TV , dołżemy różnice i kupiłem nowy.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to ja trochę odkopie temat. Posiadam OLED803 z 05.2019 roku i pojawiły mi się powidoki. Telewizji standardowej nie oglądamy tylko Twitch, Netflix, Prime, HBO i inne streamingi. Najbardziej telewizor był używany do jakiegoś 2021 później przez to żę pojawiły się dzieci to telewizor był nieużywany i dopiero niedawno zauważyłem że są powidoki. Z tego co rozpoznałem to są powidoki po tym jak oglądaliśmy grę Hearthstone... tylko no nie ma tam statycznego obrazu, gra nie jest może dynamiczna ale czyszczenie nie było pomijane nigdy.

Mam wykupione ubezpieczenie w ergo hestia które było ogarnięte przy kupnie telewizora w Euro RTV AGD. I pojawia się pytanie czy coś z tym tematem można zrobić. Fotki powidoków i czasu oglądania (chyba to to) poniżej:
 

obraz1.png

obraz2.png

obraz3.png

obraz4.png

obraz5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz   uruchomić na pełnym ekranie Plasma OLED Screen Burn Fix i  sprawdzić czy  będzie poprawa ale gwarancji   czy będzie ok nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała prawda o telewizorach Philips Oled. Telewizory bardzo dobre ,ale tylko do czasu tzn. już po 1 roku na panelu widać wypalenia. Firma Philips nawet w ramach gwarancji nic z tym nie robi twierdząc że to winna użytkownika. Cytat z ekspertyzy: Informujemy, że zjawisko to powstało na skutek niewłaściwego użytkowania produktu, niezgodnie
z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, rozdziały: „Ochrona ekranu OLED” oraz
„Zaawansowane ustawienia obrazu” Już po raz drugi spotkał mnie ten problem mimo moich wyjaśnień że przestrzegałem instrukcji użytkowania, a zwółaszcza zalecanych czyszczeń ekranu OLED.Zastanów się nim kupisz !!!!!!
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwis/producent/gwarant chce odrzuci reklamacje powołując się na „niewłaściwe użytkowanie produktu” musi to UDOWODNIĆ. Jeżeli tylko sobie tak napisał, jest to typowa próba oszukania konsumenta i spokojnie jest do obalenia w każdym sądzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2023 o 23:48, Zibek07 napisał:
Cała prawda o telewizorach Philips Oled. Telewizory bardzo dobre ,ale tylko do czasu tzn. już po 1 roku na panelu widać wypalenia. Firma Philips nawet w ramach gwarancji nic z tym nie robi twierdząc że to winna użytkownika. Cytat z ekspertyzy: Informujemy, że zjawisko to powstało na skutek niewłaściwego użytkowania produktu, niezgodnie
z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, rozdziały: „Ochrona ekranu OLED” oraz
„Zaawansowane ustawienia obrazu” Już po raz drugi spotkał mnie ten problem mimo moich wyjaśnień że przestrzegałem instrukcji użytkowania, a zwółaszcza zalecanych czyszczeń ekranu OLED.Zastanów się nim kupisz !!!!!!

Aby było mniej  wypaleń logo lub oprawy graficznej    w przyszłości  zachęcam do wysyłania skarg do KRRiT i nadawców na kanałach których jest jaskrawe logo.Można też wysyłać skargi do UOKIK.

LINK NIŻEJ

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/5/#comments

Można  pomyśleć że niektóre stacje telewizyjne robią  to celowo .Przykładowo gdy były  wysyłane skargi do Kanału Eurosport , kanał zmienił logo na półprzezroczyste.Obecnie ktoś zwiększył   intensywność świecenia logo. W  2015  logo było półprzezroczyste.Obecnie jest bardzo białe.

odpowiedz  od kanału Eurosport przed zmiana logo  w  2015 roku.

Dzień dobry,

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Nasi graficy podjęli już prace nad wdrożeniem półprzezroczystego logotypu. W najbliższym czasie powinno się ono pojawić antenie naszych kanałów.

Z poważaniem,

Eurosport Polska

W innym kraju kanał  EUROSPORT nadaje program z półprzezroczystym  logo  a dla mniej   wymagających i  jaskrawym logo. TO NIEUCZCIWE PRAKTYKI  RYNKOWE.

1a3b0d0592508.png&key=71517e3a0be2f3bce6

WYSYŁAJCIE SKARGI DO KANAŁU  EUROSPORT. Robią z nas frajerów.

eurosport@eurosport.pl

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała prawda o telewizorach Philips Oled. Telewizory bardzo dobre ,ale tylko do czasu tzn. już po 1 roku na panelu widać wypalenia. Firma Philips nawet w ramach gwarancji nic z tym nie robi twierdząc że to winna użytkownika. Cytat z ekspertyzy: Informujemy, że zjawisko to powstało na skutek niewłaściwego użytkowania produktu, niezgodnie z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, rozdziały: „Ochrona ekranu OLED” oraz „Zaawansowane ustawienia obrazu” Już po raz drugi spotkał mnie ten problem mimo moich wyjaśnień że przestrzegałem instrukcji użytkowania, a zwółaszcza zalecanych czyszczeń ekranu OLED.Zastanów się nim kupisz !!!!!!
Popatrz mam oleda philipsa od 5 lat i.... Zero wypaleń. Oglądam TVN 24 i inne kanały z paskami. Chyba mnie oszukali i to nie jest OLED.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tego  Philipa , są wypalenia z kanału  TVN- dzien dobry tvn

657d7cfa69fdd.jpg&key=13890c00f8b3db67b2

Albo na ten przykład, wypalenia z kanalu  tvn 24

ae14721276551.jpg&key=c7a8e9a2e3bd307f37

Albo na ten przykład.

a78df0fd80186.jpg&key=2b116099fa83806e19

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeden jeździ autem 10 lat i nic inny po miesiącu jeździe do serwisu. I jaki z tego wniosek?
To , że OLED może się wypalić to wszyscy wiedzą. To, że może to nie nastąpić przez wiele lat też. Jak się wypali w czasie rękojmi to do wymiany. To, że ktoś wymyśla i odrzuca reklamacje to też nic nowego. Jeszcze jedno nigdy się nie oddaje produktu do gwaranta to do sprzedawcy. Chyba, że gwarancja jest dłuższa niż rękojmia.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESTEM PO STRONIE   KONSUMENTÓW.TO STACJA TELEWIZYJNA POWINNA  SPEŁNIAĆ OCZEKIWANIA TELEWIDZÓW.Teraz  zdanie  administraora  avforums   w sprawie   każdego jaskrawego logo.Mam takie same zdanie na ten temat...

Nie potrzebujemy logo,wiemy jakie kanały oglądamy.W telewizorze lub tunerze satelitarnym jest EPG. Informacja o kanale do epg.Znika problem wypaleń.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, Pingwineczek said:

Popatrz mam oleda philipsa od 5 lat i.... Zero wypaleń. Oglądam TVN 24 i inne kanały z paskami. Chyba mnie oszukali i to nie jest OLED.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

No ale widzisz, zerknij na fotki wyżej i u mnie widać. Oglądałem gry które nie mają statyczne go obrazu wcale - ale przez to że dynamiczny obraz można powiedzieć że się w pętli wyświetla to wypalenie też się pojawiło... A nie ma nawet 10k godzin za 4.5 roku. To jest ekwiwalent oglądania tv 5h dziennie przez ten czas. Tylko teraz pytanie czy oddawać na ubezpieczenie i czy to się kwalifikuje czy szkoda zachodu w ogóle. Jeśli mieliby zabrać tv i dać zniżkę 40% na nowy to dziękuję za taki interes... 😕

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi  tydzień lub dwa  to załatwię sprawę z logo EUROSPORT. Z  TVN  24  raczej nie ma szans , tam beton  od lat.

WYSYŁAJCIE  też SKARGI DO KANAŁU  EUROSPORT. Robią z nas frajerów.

eurosport@eurosport.pl

 

W innym kraju kanał  EUROSPORT nadaje program z półprzezroczystym  logo  a dla mniej   wymagających z  jaskrawym logo. TO NIEUCZCIWE PRAKTYKI  RYNKOWE.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips Polska Brak kontaktu. Philips postanowił chyba nie reagować na moje zapytania dotyczące, uzasadnienia na piśmie mojch win w nieprzestrzeganiu instrukcji obsługi i czyszczenia matrycy.Pewnie sądzą że w ten sposób pozbędą się natręta ,który domga sie od firmy Philips zwykłej przyzwoitości.

Edytowane przez Zibek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik konsumenta, potem pismo przedądowe. Droga długa jednak sprawa praktycznie wygrana.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...