Skocz do zawartości
Zbych_Sz

Wypalony OLED - "ekspertyza" serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Adam60 napisał:

To co Samsung dołącza to z tego co czytałem ma być połączenie LCD z OLEDem

Połączenie panelu ciekłokrystalicznego z panelem OLED? Gdzie takie ciekawe rzeczy wyczytałeś, w Nowej Fantastyce?😄 

Teraz samsung pracuje nad wprowadzeniem do produkcji QD-OLED, a więc panelu organicznego z dodatkiem kwantowych kropek.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vader_4747 napisał:

Połączenie panelu ciekłokrystalicznego z panelem OLED? Gdzie takie ciekawe rzeczy wyczytałeś, w Nowej Fantastyce?😄 

Teraz samsung pracuje nad wprowadzeniem do produkcji QD-OLED, a więc panelu organicznego z dodatkiem kwantowych kropek.

O to mi właśnie chodziło...

2 godziny temu, klaus71 napisał:

a miało być tak pieknie micro led , mini led , dwuwarstwowe lcd - wszystko chyba wegetuje i na masową skalę nie ruszy

Oby jednak się udało... Najważniejsze, że ostro kombinują żeby stworzyć jakąś technologię jeszcze lepszą...

Co do imput laga gram w ETS2 i nie mam żadnych imput lagów... Ale to nie jest rzeczywiście aż tak dynamiczna gra, ale też nie pasjans... :) Być może w jakimś FPS było by to widoczne...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 20:54, Adam60 napisał:

Co do imput laga gram w ETS2 i nie mam żadnych imput lagów...

Nie wierzę że nie widzisz pływania kursora myszy przy input lagu około 60 ms. Nawet jak grasz padem/klawiaturą to przecież musisz tą grę odpalić z pulpitu.

Kategoria gier samochodowych to jest jedyna kategoria gier gdzie od biedy da się grać z dużym input lagiem. Każdy inny gatunek jest praktycznie niegrywalny przy takim lagu, co powoduje że FALDy średnio się nadają do gier - kontrast natywny niski. a w trybie Gra algorytm Local Dimming dużo gorszy niż w normalnych trybach. 

Ja na swoim OLEDzie głównie gram od 3 lat. Wypaleń brak. Zaliczyłem w tym czasie kilka gier powyżej 100h i również potwierdzę, że wszystko zależy od czasu w jakim HUD jest widoczny i od koloru/intensywności tegoż.

Ostatnio w grach AAA raczej dominuje trend minimalizacji HUDa i pokazywania go tylko wtedy kiedy jest faktycznie potrzebny. Fantastycznie zwiększa to immersję i powoduje że gracz może się nacieszyć pięknem świata gry na całym ekranie. Zobacz jak świetnie zrobione to zostało w grze Ghost of Tsushima na PS4 gdzie aspekt wizualny jest bardzo ważny i HUD jest zminimalizowany tam do granic możliwości żeby nie przeszkadzał w chłonięciu atmosfery i klimatu miejscówek.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, efel napisał:

Nie wierzę że nie widzisz pływania kursora myszy przy input lagu około 60 ms. Nawet jak grasz padem/klawiaturą to przecież musisz tą grę odpalić z pulpitu.

Kategoria gier samochodowych to jest jedyna kategoria gier gdzie od biedy da się grać z dużym input lagiem. Każdy inny gatunek jest praktycznie niegrywalny przy takim lagu, co powoduje że FALDy średnio się nadają do gier - kontrast natywny niski. a w trybie Gra algorytm Local Dimming dużo gorszy niż w normalnych trybach. 

Ja na swoim OLEDzie głównie gram od 3 lat. Wypaleń brak. Zaliczyłem w tym czasie kilka gier powyżej 100h i również potwierdzę, że wszystko zależy od czasu w jakim HUD jest widoczny i od koloru/intensywności tegoż.

Ostatnio w grach AAA raczej dominuje trend minimalizacji HUDa i pokazywania go tylko wtedy kiedy jest faktycznie potrzebny. Fantastycznie zwiększa to immersję i powoduje że gracz może się nacieszyć pięknem świata gry na całym ekranie. Zobacz jak świetnie zrobione to zostało w grze Ghost of Tsushima na PS4 gdzie aspekt wizualny jest bardzo ważny i HUD jest zminimalizowany tam do granic możliwości żeby nie przeszkadzał w chłonięciu atmosfery i klimatu miejscówek.

Cześć ! Mam pływanie kursora myszy w grze, ale również na monitorze, którzy ma 2ms i to kwestia karty graficznej, zresztą sam nie wiem czego. Na pulpicie w TV myszka mi działa zupełnie normalnie, ale jakoś szybko nią nie poruszam więc może być jak piszesz. Samo odpalenie to kilka ruchów myszki. ETS2 to nie są jakieś super szybkie wyścigi. Ale włączyłem też przez shielda wyścigi dla dzieci - Sonic i gra się wyłączała w wynniku wywalania z serwera, ale jak się grało nie widziałem też żadnych opóźnień. Tak samo w Tomb Raiderze, ale to była pierwsza misja - dość statyczna...

Nie zamierzam udawać tu jakiegoś eksperta bo od 10 lat w nic nie grałem. A w życiu nigdy w nic nie grałem na TV. A nawet jak kiedyś grałem to raczej w gry strategiczne lub ekonomiczne. A grywałem tak dawno gdzie nawet monitory miewały 60 ms... Co do HUD to w ETS2 jest to tzw doradca drogowy, który zajmuje sporo miejsca - to cały duży kwadrat w prawnym dolnym rogu... jak na zdjęciu poniżej:

Trucks Warszawa - Katowcie 1.jpg

więc nie jestem przekonany czy po np codziennej grze po 6 godzin nie wypaliło by mi na OLEDzie ?

Generalnie obraz w trybie "gra" całkowicie mi się nie podoba w TV, a gra bez tego trybu jest identyczna...

jeśli chodzi o opóźnienia, których brak zarówno w trybie gra jak i bez tego trybu...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja pionowa powoduje dużego input laga. Ponadto często silniki gier są bardzo wrażliwe na niską ilość klatek na sekundę, przy której w wielu tytyłach także można odnieść nieprzyjemne wrażenie pływania kursora myszy - dla testów można więc wyłączyć v-sync i zmniejszyć ilość detali (oczywiście na monitorze bądź w trybie gra).

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vader_4747 napisał:

Synchronizacja pionowa powoduje dużego input laga. Ponadto często silniki gier są bardzo wrażliwe na niską ilość klatek na sekundę, przy której w wielu tytyłach także można odnieść nieprzyjemne wrażenie pływania kursora myszy - dla testów można więc wyłączyć v-sync i zmniejszyć ilość detali (oczywiście na monitorze bądź w trybie gra).

Dokładnie tak. Niska ilość klatek zwiększa laga jak również v-sync ma na to wpływ.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

A grywałem tak dawno gdzie nawet monitory miewały 60 ms...

Nie kojarzę takiego czasu w historii żeby jakikolwiek monitor miał input lag 60 ms. Przed LCD było CRT i tam wbrew pozorom input lag praktycznie nie istniał. Pierwsze monitory LCD miały input laga, ale nie był on taki tragiczny, bo w przeciwnym razie LCD nigdy nie wyparłoby CRT.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

Co do HUD to w ETS2 jest to tzw doradca drogowy, który zajmuje sporo miejsca - to cały duży kwadrat w prawnym dolnym rogu... jak na zdjęciu poniżej:

Przecież to nie jest żaden statyczny element - zawartość tego okienka się zmienia w trakcie jazdy.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

Ale włączyłem też przez shielda wyścigi dla dzieci - Sonic i gra się wyłączała w wynniku wywalania z serwera, ale jak się grało nie widziałem też żadnych opóźnień. Tak samo w Tomb Raiderze, ale to była pierwsza misja - dość statyczna...

Musisz być wyjątkowo nieczuły na input lag, bo Shield strumieniując grę z serwerów Nvidii wprowadza co najmniej drugie tyle laga co Twój TV. Razem daje to pewnie powyżej 120 ms, co dla mnie jest wartością kosmicznie nieużywalną.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, efel napisał:

Musisz być wyjątkowo nieczuły na input lag, bo Shield strumieniując grę z serwerów Nvidii wprowadza co najmniej drugie tyle laga co Twój TV. Razem daje to pewnie powyżej 120 ms, co dla mnie jest wartością kosmicznie nieużywalną.

To wydaje się wręcz niemożliwe, by można było grać przy takim input lagu i w ogóle go nie zauważać, zwłaszcza przy bardzo szybkich zręcznościowkach takich jak sonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Dokładnie tak. Niska ilość klatek zwiększa laga jak również v-sync ma na to wpływ.

Nie kojarzę takiego czasu w historii żeby jakikolwiek monitor miał input lag 60 ms. Przed LCD było CRT i tam wbrew pozorom input lag praktycznie nie istniał. Pierwsze monitory LCD miały input laga, ale nie był on taki tragiczny, bo w przeciwnym razie LCD nigdy nie wyparłoby CRT.

Przecież to nie jest żaden statyczny element - zawartość tego okienka się zmienia w trakcie jazdy.

Musisz być wyjątkowo nieczuły na input lag, bo Shield strumieniując grę z serwerów Nvidii wprowadza co najmniej drugie tyle laga co Twój TV. Razem daje to pewnie powyżej 120 ms, co dla mnie jest wartością kosmicznie nieużywalną.

Ja się nie kłócę bo nie jestem w tym temacie obeznany... :) Po prostu jak by mi coś przeszkadzało to bym pewno nad tym myślał... W HUD pewne rzeczy się zmieniają, ale np ta "ramka" nie. W monitorze LCD dedykowanym dla graczy BenQ, którego na co dzień używam np po 3 latach mam taki cały pasek na górze jak jest pasek przeglądarki... Jest to ewidentnie wypalenie. Szczególnie widoczne na białym tle... Pytanie więc czy ta ramka, która jest statyczna by się nie wypaliła na OLEDdzie ? Np ikonki zmęczenia czy paliwa się wypełniają, ale same w sobie są na stałe. Tak samo przyciski ikonki przycisków - to wszystko jest na stałe...

Co do Sonica absolutnie nie dyskutuję bo to co wziąłem za lagi związane ze strumieniowaniem mogły być z samego TV. Musiałbym odpalić taką grę bezpośrednio. Oczywiście były lagi, ale myślałem, że od strumieniowania... w ETS2 domyślnie się jedzie max 90 km/h, ja zdjąłem to ograniczenie więc mogę się rozpędzić do 130 km/h ale nawet w takiej szybkości nie było żadnych lagów. Mam swój kanał na YT i tam jest sporo filmów, ale z powodu - wiecie kogo - nie zamieszczam tu linków bo nie potrzebuję hejtu na swoim kanale... A troll na jednym forum może w całym necie się tak zachowywać. Na priv mogę wysłać jak by ktoś chciał... Na filmach, które są zapisem gry powinno chyba to widać... Choć właściwie w sumie ciekawe czy się zapisuje to co widzę na TV czy gra...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam60 napisał:

Ja się nie kłócę bo nie jestem w tym temacie obeznany... :) Po prostu jak by mi coś przeszkadzało to bym pewno nad tym myślał... W HUD pewne rzeczy się zmieniają, ale np ta "ramka" nie

Ramka jest ciemna, więc raczej trudno byłoby coś od niej wypalić. 

 

8 minut temu, Adam60 napisał:

Na filmach, które są zapisem gry powinno chyba to widać... 

Ale przecież input lag w grach to opóźnienie pomiędzy wprowadzeniem polecenia na kontrolerze, a wyświetleniem akcji będącej tego rezultatem na ekranie telewizora lub monitora, więc jak niby ma to być widoczne na samym gameplay'u? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vader_4747 napisał:

Ale przecież input lag w grach to opóźnienie pomiędzy wprowadzeniem polecenia na kontrolerze, a wyświetleniem akcji będącej tego rezultatem na ekranie telewizora lub monitora, więc jak niby ma to być widoczne na samym gameplay'u? 

No więc widzisz.. Filmy też by nic nie dały. Więc musi wystarczyć moje słowo albo jak minie pandemia zapraszam do siebie na pokaz... :)

Jak sprawdzałem w rtings.com bez trybu "gra" w Q9FN imput lag wynosi 60ms...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 09:45, klaus71 napisał:

nie reklamowałem - tv ma 3d więc szkoda mi się go pozbywać - planuję go przenieść do innego pokoju by już nie był katowany tvn24 - zacznę go katować konsolami :)

co do gwarancji to mam wykupione rozszerzenie gwarancji na 5 lat (EasyProtect) które ponoć jest prawdziwym rozszerzeniem gwarancji a nie ubezpieczeniem

więc zakładam że jak wypalenie mi nie zniknie - to pewnie w piątym roku skorzystam z tej gwarancji i zobaczymy co wyjdzie

co do wypalenia to musiałbyś reklamować przez sklep że zauważyłeś wypalenie pół roku temu (w okresie < 2 lat od zakupu) ale był covid więc się wstrzymałeś i myślałeś że zniknie

ale skoro nie znikło to reklamujesz (na rękojmi?)

 

 

ja się dokopałem do czegoś takiego w regulaminie EasyProtect, więc mam poważne wątpliowści czy dokupić

Zrzut ekranu 2020-11-2 o 00.36.18.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wojtek Manowski napisał:

ja się dokopałem do czegoś takiego w regulaminie EasyProtect, więc mam poważne wątpliowści czy dokupić

może się okazać że nie uwzględnią - liczę się z tym ryzykiem choć mam powiedziane (w konwersacji emailowej) że EasyProtect rozszerza gwarancję i nie jest ubezpieczeniem

czyli tv idzie teoretycznie na serwis nie do jakiejś firmy krzak tylko do fabrycznego serwisu LG a oni wymieniali wszystkie wypalenia bo w gwarancji one nie są wyłączone

poza tym z opisu jaki cytujesz nie wynika że coś mogłem robić niezgodnego z tym regulaminem ale oczywiście życie pokaże jak będzie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podepnę się pod temat żeby nie robić śmietnika. Rozumiem, że to co na zdjęciach moich uwieczniłem to popularne "wypalenie"?

Tv Philips 65OLED873/12 kupiony w lutym 2018. Te plamy zauważyłem niedawno, a więc już po gwarancji. Co z tym mogę teraz zrobić? Te czyszczenie matrycy z poziomu menu tv już chyba nic nie da, prawda? Oled użytkowany tylko przeze mnie, nie oglądam żadnych programów tv/informacyjnych. 12 tysi za ten bubel dałem, a mój 14 letni plazmowy Panasonic ciągle działa i nic nie wypalone... Ktoś coś? Jakaś rada poza tym, aby unikać oledów w przyszłości?

 

 

20210304_184819.jpg

20210304_184740.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 19:39, Sławek M. napisał:

Oled użytkowany tylko przeze mnie, nie oglądam żadnych programów tv/informacyjnych. 12 tysi za ten bubel dałem, a mój 14 letni plazmowy Panasonic ciągle działa i nic nie wypalone... Ktoś coś? Jakaś rada poza tym, aby unikać oledów w przyszłości?

Co oglądałeś na nim? Jakieś transmisje sportowe? Dziwnie wyglądają te trzy kropki na górze. To mi wygląda jakby Ci się pulpit Windows wypalił, gdzie miałeś trzy jaskrawe (pewnie czerwone) ikonki. Podobnie na dole. Jeżeli użytkowałeś tego OLEDa do oglądania pulpitu Windows, bo nie był przemyślany zakup. Ale jest to dziwne, bo te wypalenia są dość znaczne a telewizor ma 3 lata. Albo ten pulpit codziennie miałeś wyświetlany minimum przez parę godzin, albo może odłączałeś go od prądu od razu po wyłączeniu i się nie robiła krótka kompenacja matrycy?

Co do pytania, co z tym masz zrobić, to niestety już jest za późno na walkę nawet na rękojmi, więc po prostu czeka Cię zakup nowego telewizora.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Efel. Wiesz co faktycznie to dziwna sprawa. Żadnych transmisji sportowych nie oglądałem na tym Oledzie. Owszem mam podpięty komputer do tego TV, ale nigdy nie wyświetlałem pulpitu dłużej niż dosłownie kilkanaście sekund. Strasznie pilnowałem tego i nawet jak szedłem do klopa się wylać to włączałem wygaszacz ekranu. Tym bardziej to wkurwia, że człowiek tak pilnował, obchodził się jak z jajkiem i takie [beeep] teraz wyszło. Nigdy nie odłączałem też od prądu tv. Tylko teraz pytanie czy do tego dbania o matrycę wystarczyło zwykłe wyłączenie tv czy trzeba było za każdym razem wchodzi do opcji i jest tam z zaawansowanych taki coś jak "usuń pozostałość obrazu"? Czy jest możliwość, że coś zrypała się ta funkcja czyszcząca i taki tego efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec kłopotów mieszkańca Kielc z telewizorem OLED za ponad 10 tysięcy złotych. Teraz ogląda TVP Info na urządzeniu QLED Samsung

https://kielce.naszemiasto.pl/koniec-klopotow-mieszkanca-kielc-z-telewizorem-sony-za/ar/c1-8163603

. "Instrukcja obsługi telewizorów OLED jasno informuje o tym, że, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego zjawiska, należy unikać eksploatowania odbiornika w tak jednostajny i intensywny sposób. Ze względu na to, że już raz wymieniliśmy odbiornik i również ten użytkowany był niezgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi, uznaliśmy roszczenia Klienta za niezasadne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, UHD fan napisał:

Koniec kłopotów mieszkańca Kielc z telewizorem OLED za ponad 10 tysięcy złotych. Teraz ogląda TVP Info na urządzeniu QLED Samsung

https://kielce.naszemiasto.pl/koniec-klopotow-mieszkanca-kielc-z-telewizorem-sony-za/ar/c1-8163603

. "Instrukcja obsługi telewizorów OLED jasno informuje o tym, że, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego zjawiska, należy unikać eksploatowania odbiornika w tak jednostajny i intensywny sposób. Ze względu na to, że już raz wymieniliśmy odbiornik i również ten użytkowany był niezgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi, uznaliśmy roszczenia Klienta za niezasadne"

Do sądu i sprawa wygrana. Jak ktoś przytaczał instrukcję obsługi LCD też mają taki zapis o wypaleniu. Niech producent udowodni, że użytkownik oglądał niezgodnie z instrukcją. Żaden sąd nie uzna zapisu mówiącego, że nie mogę oglądać jakiś tam kanałów bo mi się TV zepsuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, UHD fan napisał:

Teraz ogląda TVP Info na urządzeniu QLED Samsung

ciekawe czy wybrał topowy model q950 z 8k - no bo chyba nie można iść na kompromisy co do jakości obrazu na tvp info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 19:39, Sławek M. napisał:

Hej. Podepnę się pod temat żeby nie robić śmietnika. Rozumiem, że to co na zdjęciach moich uwieczniłem to popularne "wypalenie"?

Tv Philips 65OLED873/12 kupiony w lutym 2018. Te plamy zauważyłem niedawno, a więc już po gwarancji. Co z tym mogę teraz zrobić? Te czyszczenie matrycy z poziomu menu tv już chyba nic nie da, prawda? Oled użytkowany tylko przeze mnie, nie oglądam żadnych programów tv/informacyjnych. 12 tysi za ten bubel dałem, a mój 14 letni plazmowy Panasonic ciągle działa i nic nie wypalone... Ktoś coś? Jakaś rada poza tym, aby unikać oledów w przyszłości?

 

 

20210304_184819.jpg

20210304_184740.jpg

Te dolne to wypalenia , te na górze ekranu to cholera nie wiem co... 🙂 jak po gwarancji to [beeep]a zbita..., do oled warto brać (ubezpieczenie)...tzw gwarancje, raczej z rekojmi nic nie zrobisz...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Sławek M. napisał:

Tylko teraz pytanie czy do tego dbania o matrycę wystarczyło zwykłe wyłączenie tv czy trzeba było za każdym razem wchodzi do opcji i jest tam z zaawansowanych taki coś jak "usuń pozostałość obrazu"? Czy jest możliwość, że coś zrypała się ta funkcja czyszcząca i taki tego efekt?

Wystarczy zwykłe wyłączenie z pilota, nic nie trzeba uruchamiać samemu. Nawet to długie godzinne czyszczenie matrycy po 2 tys godzin się samo uruchamia.

Oczywiście że jest możliwość że funkcja czyszcząca w Twoim egzemplarzu nie działała tak jak powinna.

Czytałem kiedyś że ktoś miał właśnie to zepsute i po wymianie matrycy jego TV znowu złapał szybko wypalenia. Ale go jeszcze było w okresie gwarancyjnym i potem nastąpiła wymiana całego TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Te czyszczenie matrycy z poziomu menu tv już chyba nic nie da, prawda?

Jeżeli masz ten telewizor to nie pytaj tylko czyść i napisz co to daje. Prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, UHD fan napisał:

Jeżeli masz ten telewizor to nie pytaj tylko czyść i napisz co to daje. Prawda ?

Nic bo to nie jest program "czyszczący" tylko tak oględnie mówiąc "kalibrujący" "wyrownujacy" proces wyświetlania (jasności) panelu..., a ze zapytam TV był w stanie standy zawsze czy wyłączany z sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sieci wyłączam jedynie wtedy, gdy wyjeżdżam urlopowo 2-3 razy w roku i w trakcie burzy, więc też mega rzadko. Poza tymi przypadkami wszystko jest ciągle podpięte i w stanie standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...