Skocz do zawartości
Redakcja

Przyszedł do testów flagowy telewizor Sony XH95 4K na 2020 rok. Jakie mamy oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega LV426 napisal powyzej - abys nie zaslonil sobie obrazu Yamaha obawiam sie, ze musialaby miec wysokosc nalesnika.

Jak będzie prześwit do 10 cm to mi się zmieści



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no dawno już nie widziałem tak nieogarniętych "znafcuf" tematu.

"Badziew bo nie ma hdmi 2.1"

"wyrzucić przez okno"

"tandetne nóżki"

Prawda jest taka że Sony nie robi tv dla kilkunastu nolifów. Sprzedaż im nie spadnie o to się nie bójcie. To że wam (celowo z całej litery) to jest koniecznie potrzebne nie znaczy że 99% klientów też tego potrzebuje. Samsung Linia 2019 i 2020 4K też nie będą miały magicznego HDMI 2.1 i co? Myślicie że w tym roku nie będą liderem sprzedaży? Oczywiście że będą bo typowy klient ma w d...e hdmi 2.1, VRR, ALLM. Telewizor w 90% przypadków ma służyć do oglądania TV, filmów z płyt i serwisów strumieniowych i wasz płacz tego nie zmieni. Chcecie tak bardzo HDMI 2.1? Jest W XH90. Założę się że mało, który z was dzieciaki potrafi wymienić różnice między XH90 a XH95. A jak XH90 jest dla was za słaby "bo ja mam pieniądze z truskawek w niemczech i chciałem kupić se telewizor do "plejstejszyn" i żeby miał wszystko, wszystko" to proszę bardzo... LG CX. I po co tyle płaczu? Tacy z Was spece od marketingu, zarządzania? 

Pokażcie mi drugi TV linii 2020 prócz Sony XH95, który będzie oferował HDR ok 1000 nitów, świetny upłynniacz, multum opcji internetowych, DV, częste aktualizacje systemu do najnowszej wersji, bdb kontrast, dobre kąty widzenia, przyzwoity dźwięk, w cenie poniżej 10k na start za 65". Śmiało, słucham Państwa! 

Jeżeli dla Was 120 fps w jakiś grach testowych (bo tak zapewne będzie) jest cenniejsze od całkowitych możliwości telewizora, to wam współczuję i tyle. 

PS. W łbach wam się poprzewracało od tych możliwości. 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniasek Nie chodzi o 120Hz bo to wiadomo że mało realne dla konsol. Jednak już eARC, ALLM, VRR to przydatne rzeczy będą. 

Patryk92 (to od wieku?)  Kolejny "nie dzieciak" z toksycznej stronki PPE przyszedłeś czy kolejne konto bo poprzednie zbanowano, że tak wpadasz z tymi mądrościami i się sadzisz? 

Nic tobie do tego co kto potrzebuje i chce kupić. TV nie kupuje się na rok, więc dobrze aby obsługiwał standardy. Tym bardziej, że konkurencja (LG) ma HDMI 2.1 od dwóch lat. SONY także ma ale tylko w najwyższych modelach i to nie w pełni obsługuje wszystkie funkcje tego standardu. Dla gracza ALLM i VRR jak najbardziej będzie przydatne w nieodległej przyszłości. 

Różnice między XH95 a XH90? Otóż ten drugi z HDMI 2.1 "dla gracza" nie występuje w rozmiarze 49" (taki np. chcę kupić) już pomijając inny procesor obrazu czy pilot albo powłokę poprawiającą kąty widzenia w XH95. Ekspercie nasz 🙄

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

@Maniasek Nie chodzi o 120Hz bo to wiadomo że mało realne dla konsol. Jednak już eARC, ALLM, VRR to przydatne rzeczy będą. 

Patryk92 (to od wieku?)  Kolejny "nie dzieciak" z toksycznej stronki PPE przyszedłeś czy kolejne konto bo poprzednie zbanowano, że tak wpadasz z tymi mądrościami i się sadzisz? 

 

Nie, to nie wiek, to rocznik, bo się go nie wstydzę. To moje pierwsze i raczej ostatnie konto, nie wypowiadam się tutaj za często, ale coraz częściej pojawiają się narzekania i roszczenia takich "klientuf" jak Ty @LV426 .

Z tego co widać, Sony co roku wprowadza coś nowego w swoich TV.  Tak jest i tym razem i marudzenie niezadowolonych z życia osób tego nie zmieni. W tym roku nowy SoC we wszystkich Sony z androidem. Może w przyszyłm roku hdmi 2.1? Nie wiem jakie są koszta wprowadzania hdmi 2.1 w modelu. Może w tym roku doszli do wniosku że nie jest to opłacalne? Może cena tego tv z hdmi 2.1 za bardzo by się zbliżyła do oleda LG CX, co by było moim zdaniem, błędem? Cieżko powiedzieć. Rynek zweryfikuje.

Cytat

Nic tobie do tego co kto potrzebuje i chce kupić. TV nie kupuje się na rok, więc dobrze aby obsługiwał standardy.

I tu się mylisz, bo moja praca wymaga abym był na bieżąco i słuchał potrzeb klientów. I zdradzę Ci sekret. Robię to całkiem dobrze. A HDMI 2.1 nie jest standardem w 4K TV. To, że Ty sobie tak ubzdurałeś, nie znaczy że tak jest. Może w przyszłym roku.

Cytat

Tym bardziej, że konkurencja (LG) ma HDMI 2.1 od dwóch lat.

Brawo. Może dla Sony ważniejsze jest aby w wysokich modelach LCD był wyższy kontrast (VA), wyższa jasność, lepsze systemy wygaszania stref i ogólnie przyjemniejszy obraz. Nie wiem. HDMI 2.1 nie jest w moim odczuciu wyznacznikiem najwyższej jakości.

I żeby była jasność. Uważam że Sony źle zrobiło że nie ma hdmi 2.1 i innych rozszerzeń w XH95 i A8. Ale to nie jest koniec świata. Chcesz 49" z hdmi 2.1? Jak jesteś wybredny to dołóż do 48" CX i będziesz miał po kłopocie. Telewizor na lata (oby). Ktoś wcześniej chciał kupić najlepszy TV 75" do konsoli z hdmi 2.1 i tak najlepszym wyborem będzie 75XH90, no bo co innego? 8K? IPS LG?

Cytat

Różnice między XH95 a XH90? Otóż ten drugi z HDMI 2.1 "dla gracza" nie występuje w rozmiarze 49" (taki np. chcę kupić) już pomijając inny procesor obrazu czy pilot albo powłokę poprawiającą kąty widzenia w XH95. Ekspercie nasz

Eh... To Cię muszę zmartwić. 49XH95 nie będzie miał aluminiowego pilota i powłoki poszerzającej kąty widzenia. W dużej mierze będzie przypominał XH90.

PS. XH95 obsługuje eARC.

A tym czasem pozdro, miłego ;)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co napisałeś i jednak dobrze myślałem, że nie do końca wiesz o czym piszesz :) Ludzie siedzący na forach i zaglądający w specyfikacje to jednak często nie tacy przysłowiowi Janusze/Mirki (bez urazy dla tych o tym imieniu) ;)  dla których liczy się jedynie cena i rozmiar kiedy oglądają tv w markecie. Bo to przecież zdecydowana większość i tu racja.

Skoro nawet recenzenci narzekają na pewne rzeczy w tych tv od Sony to jednak coś chyba jest na rzeczy.

Podałeś rocznik w nicku i piszesz do znacznej większości tutaj "dzieciaki". Nawet nie wiesz jak się mylisz ale to typowe w internecie. I ja nie jestem omnibusem ale coś tam jednak staram się dowiedzieć i kojarzę (nie zawsze też do końca dobrze).

U Sony od lat w tv jest stagnacja, a nawet regres o czym piszą ludzie na forach i recenzenci... Porównaj genialne modele XE93/94 oraz ZD9 z seriami XF/XG i XH  które są pop prostu słabsze od ich kilkuletnich poprzedników (gorsze wygaszanie strefowe, a nawet krawędziaki XE były lepsze pod tym względem, choćby bloomingu od XF). A Ty tutaj chwalisz tę firmę za to, że w końcu łaskawie dali nowy SoC (bo od lat jechali na jednym praktycznie i przestarzałym, mało wydajnym przez który menu okropnie lagowało) w tym roku. Szkoda tylko, że to nadal MediaTek z małą ilością RAM. 

Kosmetyczne zmiany w oprogramowaniu (wygląd menu) czy dodanie wsparcia dla Apple to jednak mało. Tym bardziej, że usunięto pewne ustawienia/tryby obrazu względem modeli z poprzednich lat. Mój XD ma więcej ustawień w tym względzie jak najnowsze modele.

Ok, jest jeszcze powłoka poprawiająca kąty widzenia w modelu XH95 która - tutaj jednak ja Ciebie zaskoczę - obecna jest już w modelach mniejszych jak w ubiegłorocznym XG95. Nowy fajny pilot z podświetleniem jest dodawany w XH95 ale w rozmiarach powyżej 55" (jak ktoś się uprze to dokupi taki sobie nawet i do XF).

Nie rozumiem po prostu co Ci przeszkadza, że ludzie chcą dostać w końcu funkcje w najnowszym tv SONY oczekiwane już nie od roku, a dwóch.

Co do Twojej rady to myślę trochę teraz o CX ale obawiam się OLED bo przy tym jak korzystam z tv (jako monitor do komputera, do gier na konsolach i tylko trochę do oglądania filmów), to zdecydowanie LED sprawdzi się lepiej i nie będę musiał uważać specjalnie na tv, czyli tak jak obecnie kiedy zostawiam go często na dłużej włączony kiedy zapauzuje film, zostawię włączoną grę albo wyświetla się sam pulpit komputera.

Lubię też to jak prezentuje obraz SONY (kolor, upłynniania, skalowanie słabszych treści). Taka preferencja, sad i Samsung odpada (brak gniazda słuchawkowego i DTS też odstrasza).

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam ;)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haha, no dawno już nie widziałem tak nieogarniętych "znafcuf" tematu.
"Badziew bo nie ma hdmi 2.1"
"wyrzucić przez okno"
"tandetne nóżki"
Prawda jest taka że Sony nie robi tv dla kilkunastu nolifów. Sprzedaż im nie spadnie o to się nie bójcie. To że wam (celowo z całej litery) to jest koniecznie potrzebne nie znaczy że 99% klientów też tego potrzebuje. Samsung Linia 2019 i 2020 4K też nie będą miały magicznego HDMI 2.1 i co? Myślicie że w tym roku nie będą liderem sprzedaży? Oczywiście że będą bo typowy klient ma w d...e hdmi 2.1, VRR, ALLM. Telewizor w 90% przypadków ma służyć do oglądania TV, filmów z płyt i serwisów strumieniowych i wasz płacz tego nie zmieni. Chcecie tak bardzo HDMI 2.1? Jest W XH90. Założę się że mało, który z was dzieciaki potrafi wymienić różnice między XH90 a XH95. A jak XH90 jest dla was za słaby "bo ja mam pieniądze z truskawek w niemczech i chciałem kupić se telewizor do "plejstejszyn" i żeby miał wszystko, wszystko" to proszę bardzo... LG CX. I po co tyle płaczu? Tacy z Was spece od marketingu, zarządzania? 
Pokażcie mi drugi TV linii 2020 prócz Sony XH95, który będzie oferował HDR ok 1000 nitów, świetny upłynniacz, multum opcji internetowych, DV, częste aktualizacje systemu do najnowszej wersji, bdb kontrast, dobre kąty widzenia, przyzwoity dźwięk, w cenie poniżej 10k na start za 65". Śmiało, słucham Państwa! 
Jeżeli dla Was 120 fps w jakiś grach testowych (bo tak zapewne będzie) jest cenniejsze od całkowitych możliwości telewizora, to wam współczuję i tyle. 
PS. W łbach wam się poprzewracało od tych możliwości. 
Dobrze prawisz kolego.
Zygać się chce od tego marudzenia na HDMI 2.1
A będzie go faktycznie używało 5% gier dla dzieci, może jakaś samochodówka i to wszystko.
[mention=157125]Maniasek[/mention] Nie chodzi o 120Hz bo to wiadomo że mało realne dla konsol. Jednak już eARC, ALLM, VRR to przydatne rzeczy będą. 
Patryk92 (to od wieku?)  Kolejny "nie dzieciak" z toksycznej stronki PPE przyszedłeś czy kolejne konto bo poprzednie zbanowano, że tak wpadasz z tymi mądrościami i się sadzisz? 
Nic tobie do tego co kto potrzebuje i chce kupić. TV nie kupuje się na rok, więc dobrze aby obsługiwał standardy. Tym bardziej, że konkurencja (LG) ma HDMI 2.1 od dwóch lat. SONY także ma ale tylko w najwyższych modelach i to nie w pełni obsługuje wszystkie funkcje tego standardu. Dla gracza ALLM i VRR jak najbardziej będzie przydatne w nieodległej przyszłości. 
Różnice między XH95 a XH90? Otóż ten drugi z HDMI 2.1 "dla gracza" nie występuje w rozmiarze 49" (taki np. chcę kupić) już pomijając inny procesor obrazu czy pilot albo powłokę poprawiającą kąty widzenia w XH95. Ekspercie nasz 
To kupcie sobie wszyscy, którzy potrzebują HDMI 2.1 i telewizor "na lata" oleda od LG i po kłopocie.
"Na lata", będzie na pewno
Tak czytam co napisałeś i jednak dobrze myślałem, że nie do końca wiesz o czym piszesz  Ludzie siedzący na forach i zaglądający w specyfikacje to jednak często nie tacy przysłowiowi Janusze/Mirki (bez urazy dla tych o tym imieniu)   dla których liczy się jedynie cena i rozmiar kiedy oglądają tv w markecie. Bo to przecież zdecydowana większość i tu racja.
Skoro nawet recenzenci narzekają na pewne rzeczy w tych tv od Sony to jednak coś chyba jest na rzeczy.
Podałeś rocznik w nicku i piszesz do znacznej większości tutaj "dzieciaki". Nawet nie wiesz jak się mylisz ale to typowe w internecie. I ja nie jestem omnibusem ale coś tam jednak staram się dowiedzieć i kojarzę (nie zawsze też do końca dobrze).
U Sony od lat w tv jest stagnacja, a nawet regres o czym piszą ludzie na forach i recenzenci... Porównaj genialne modele XE93/94 oraz ZD9 z seriami XF/XG i XH  które są pop prostu słabsze od ich kilkuletnich poprzedników (gorsze wygaszanie strefowe, a nawet krawędziaki XE były lepsze pod tym względem, choćby bloomingu od XF). A Ty tutaj chwalisz tę firmę za to, że w końcu łaskawie dali nowy SoC (bo od lat jechali na jednym praktycznie i przestarzałym, mało wydajnym przez który menu okropnie lagowało) w tym roku. Szkoda tylko, że to nadal MediaTek z małą ilością RAM. 
Kosmetyczne zmiany w oprogramowaniu (wygląd menu) czy dodanie wsparcia dla Apple to jednak mało. Tym bardziej, że usunięto pewne ustawienia/tryby obrazu względem modeli z poprzednich lat. Mój XD ma więcej ustawień w tym względzie jak najnowsze modele.
Ok, jest jeszcze powłoka poprawiająca kąty widzenia w modelu XH95 która - tutaj jednak ja Ciebie zaskoczę - obecna jest już w modelach mniejszych jak w ubiegłorocznym XG95. Nowy fajny pilot z podświetleniem jest dodawany w XH95 ale w rozmiarach powyżej 55" (jak ktoś się uprze to dokupi taki sobie nawet i do XF).
Nie rozumiem po prostu co Ci przeszkadza, że ludzie chcą dostać w końcu funkcje w najnowszym tv SONY oczekiwane już nie od roku, a dwóch.
Co do Twojej rady to myślę trochę teraz o CX ale obawiam się OLED bo przy tym jak korzystam z tv (jako monitor do komputera, do gier na konsolach i tylko trochę do oglądania filmów), to zdecydowanie LED sprawdzi się lepiej i nie będę musiał uważać specjalnie na tv, czyli tak jak obecnie kiedy zostawiam go często na dłużej włączony kiedy zapauzuje film, zostawię włączoną grę albo wyświetla się sam pulpit komputera.
Lubię też to jak prezentuje obraz SONY (kolor, upłynniania, skalowanie słabszych treści). Taka preferencja, sad i Samsung odpada (brak gniazda słuchawkowego i DTS też odstrasza).
Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam
 
Brak DTS i wejścia słuchawkowego Ciebie odstrasza od Samsunga, serio...
Dla mnie telewizor, to tylko ekran, mógłby nawet głośników nie mieć .
No może trochę przesadziłem, ale dźwięk z TV, to tylko kiedy mi na dźwięku nie zależy, wiadomości, seriale żony itp.
Jak mi zależy na dźwięku to i wygodzie odtwarzania, to muszą być dobrego zewnętrzne urządzenia.

( Do tego, zewnętrzne urządzenia), miało być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem najpierw o jakości obrazu a domyślna kalibracja kolorów u Samsunga mi nie odpowiada i zazwyczaj była lepsza u Sony. Tak samo upłynniacz nie sieje tak artefaktami obrazu. 

Z gniazda słuchawkowego korzystam czasami więc mniej chętnie spojrzę na tv który go nie ma. Głośniki w tv też mi obojętne bo do dźwięku mam soundbar (Samsunga akurat bo te robi lepsze jak Sony).

 A Ty widzę kokejny oświecony i sam drwisz w żenujący sposób z tych którzy mają jakieś wymagania względem sprzętu. Jak dziecko właśnie które widzi tylko czubek własnego nosa. Ktoś może chcieć HDMI 2.1 bo na pewno się zrobi z niego użytek predzej czy później, w końcu to jest standard na lata. 

Skąd Ty wiesz ile i jakich gier będzie robić użytek z nowszego standardu? Tu nie chodzi o 120Hz/HDR, a o VRR i ALLM i to akurat będzie w użyciu bo to są funkcje dedykowane grom właśnie (i wspierane przez konsole kolejnej generacji). Właściwie to już tak jest w konsoli Xbox One X choć w ograniczonym zakresie (VRR). Jakby to nie było wspierane to po co wprowadzać takie technologie? Po co G-Sync w LG? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczonym przepustowością łączą HDMI 2.0 i możliwościami konsoli. Tak, to prawda.

 

 

Ale te nowe konsole, to jakieś super mocne nie będą, tak że 4k 120Hz to tylko w jakich prostych grach, jako ciekawostka.
Jak ktoś w takie gry gra, to będzie potrzebował HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem czy ps5 wyciągnie te 120  stałych klatek chyba tylko w 1080 P w 60 klatkach będzie 4K i oby prawdziwe a nie kombinowane tak jak to miało miejsce w ps4 pro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LV426 napisał:

Tak czytam co napisałeś i jednak dobrze myślałem, że nie do końca wiesz o czym piszesz :) Ludzie siedzący na forach i zaglądający w specyfikacje to jednak często nie tacy przysłowiowi Janusze/Mirki (bez urazy dla tych o tym imieniu) ;)  dla których liczy się jedynie cena i rozmiar kiedy oglądają tv w markecie. Bo to przecież zdecydowana większość i tu racja.

Skoro nawet recenzenci narzekają na pewne rzeczy w tych tv od Sony to jednak coś chyba jest na rzeczy.

Podałeś rocznik w nicku i piszesz do znacznej większości tutaj "dzieciaki". Nawet nie wiesz jak się mylisz ale to typowe w internecie. I ja nie jestem omnibusem ale coś tam jednak staram się dowiedzieć i kojarzę (nie zawsze też do końca dobrze).

U Sony od lat w tv jest stagnacja, a nawet regres o czym piszą ludzie na forach i recenzenci... Porównaj genialne modele XE93/94 oraz ZD9 z seriami XF/XG i XH  które są pop prostu słabsze od ich kilkuletnich poprzedników (gorsze wygaszanie strefowe, a nawet krawędziaki XE były lepsze pod tym względem, choćby bloomingu od XF). A Ty tutaj chwalisz tę firmę za to, że w końcu łaskawie dali nowy SoC (bo od lat jechali na jednym praktycznie i przestarzałym, mało wydajnym przez który menu okropnie lagowało) w tym roku. Szkoda tylko, że to nadal MediaTek z małą ilością RAM. 

Kosmetyczne zmiany w oprogramowaniu (wygląd menu) czy dodanie wsparcia dla Apple to jednak mało. Tym bardziej, że usunięto pewne ustawienia/tryby obrazu względem modeli z poprzednich lat. Mój XD ma więcej ustawień w tym względzie jak najnowsze modele.

Ok, jest jeszcze powłoka poprawiająca kąty widzenia w modelu XH95 która - tutaj jednak ja Ciebie zaskoczę - obecna jest już w modelach mniejszych jak w ubiegłorocznym XG95. Nowy fajny pilot z podświetleniem jest dodawany w XH95 ale w rozmiarach powyżej 55" (jak ktoś się uprze to dokupi taki sobie nawet i do XF).

Nie rozumiem po prostu co Ci przeszkadza, że ludzie chcą dostać w końcu funkcje w najnowszym tv SONY oczekiwane już nie od roku, a dwóch.

Co do Twojej rady to myślę trochę teraz o CX ale obawiam się OLED bo przy tym jak korzystam z tv (jako monitor do komputera, do gier na konsolach i tylko trochę do oglądania filmów), to zdecydowanie LED sprawdzi się lepiej i nie będę musiał uważać specjalnie na tv, czyli tak jak obecnie kiedy zostawiam go często na dłużej włączony kiedy zapauzuje film, zostawię włączoną grę albo wyświetla się sam pulpit komputera.

Lubię też to jak prezentuje obraz SONY (kolor, upłynniania, skalowanie słabszych treści). Taka preferencja, sad i Samsung odpada (brak gniazda słuchawkowego i DTS też odstrasza).

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam ;)

 

Nie masz argumentów na to co o mnie piszesz. A ja dalej uważam że jesteś mentalnym dzieckiem któremu ktoś nie chce dać zabawki ze sklepu (w tym przypadku Sony). 

Narzekaj dalej. 

Konstruktywna krytyka jest potrzebna, ale narzekanie i roszczenia są nie są. 

Na forach z telefonami wiele razy widziałem jak użytkownicy sugerują Sony wprowadzenie jakichś możliwości w telefonach. I po tylu latach widać że Sony powoli zaczyna ich słuchać i Xperia 1 M2, może być udanym telefonem. W telewizorach nie widzę takiej potrzeby. W tv Sony widzę ewolucję a nie rewolucję. 

Wieczny przykład z XE93. To ja Ci coś wyjaśnię, bo chyba nie czytałeś dużo o ekonomii. Otóż, jest coś takiego jak rynek podaży i popytu, oraz opłacalność produkcji. XE93 był drogi w produkcji i drogi w zakupie. Jeżeli wyszedłby dzisiaj model 4K z backlight master drive i jego cena była by na poziomie 12 tys to nie wróżyłbym mu sukcesu, bo była by to półka OLEDa który jest mocno rozreklamowany, tak samo jak QLED. Fakt, były by osoby które by kupiły, bo byłby super i się nie wypalał, ale zbyt mało osób by to zrobiło (A i tak byś się do czegoś przyczepił) Tak widocznie było z XE93. Więc lepiej zrobić tv który będzie tańszy w produkcji i będzie się lepiej sprzedawał, proste. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raf7705 napisał:

Ale te nowe konsole, to jakieś super mocne nie będą, tak że 4k 120Hz to tylko w jakich prostych grach, jako ciekawostka.

dlatego vrr w kombinacji z 4k-120hz byłoby super - gra mogłaby pływac od 60 do 120fps bez "rwania"

znając życie xh90 rozczaruje i jedyny nadający się sony (nie licząc oledów) pod względem jakości to będzie xh95

no nic zostaje liczyć na chińczyków że będą nad-kreatywni jak koreańce 5-10-15 lat temu gdy Samsung a potem LG rozgromił całą japońską skostniałą konkurencję

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mogę prosić przy okazji testowania xh95 o sprawdzenie i napisanie w recenzji kilku słów o powłoce ekranu? Konkretnie chodzi mi o to czy ma powłokę antyrefleksyjną i jak się sprawdza. Gdzieś wyczytałem że ten model będzie miał powłokę porównywalną z tymi oferowanymi w zeszłym roku przez wyższe modele samsunga qled. Tv będzie się znajdowało w bardzo nasłonecznionym salonie i jest to dla mnie kluczowy parametr przy wyborze modelu a nie chciałbym iść w samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zdjęcie jest podpisane jako prezentujące "jakość FALD":

"W trakcie pokazu była oczywiście widoczna przepaść między czernią w XG85 a XH90 co doskonale pokazuje powyższe zdjęcie. Co pełne podświetlenie to pełne i wpływa to znacząco na postrzeganie czerni w filmach czy serialach na telewizorach LCD."

 

dla mnie tego typu powłokę miało XG95 w stosunku do XF9

ale do tej w Samsungu Q80-Q90 to była dalej przepaść dla XG95

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, klaus71 napisał:

ale do tej w Samsungu Q80-Q90 to była dalej przepaść dla XG95

Dokladnie.

W tych modelach Samsung zainwestowal w rozwiazanie (niexo zmodyfikowane) stosowane w dalekiej przeszlosci przez Philipsa i bodaj Sharpa znane jako oko cmy - rewelacyjnie gasi relfeksy.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 09:49, Xisiek napisał:

No widziałem taką informację na innym portalu:

"Poznaliśmy również ceny Sony XH95, czyli (poza serią Master) najwyższego telewizora LCD w ofercie producenta na 2020 rok. Cechuje się przede wszystkim świetną czernią, którą zapewnia podświetlenie Full Aray LED, a także strefowym wygaszaniem, które wpływa na jeszcze lepszy odbiór czerni. Dodatkowo większa przekątna wyposażona będzie w powłokę, podobną do tej, jaką wcześniej mogliśmy zaobserwować w modelach takich jak Sony ZG9, a także telewizorach Samsunga QLED od serii Q80R."

Ciekawe Czy to prawda.  Nie spotkałem się z podobna i formacją nigdzie indziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv dziś do mnie przyszedł i jestem zdziwiony ponieważ nogi ma dokładnie takie same jak seria XG, czego na żadnych materiałach prasowych nie widziałem - rozwidlone na zewnątrz. Pilot świeci (y). Czy wie ktoś jak można zainstalować na niego aplikację Apple TV?  W google play nie zostaje ona wyszukana

Edytowane przez Davvid1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny test pokaże się zapewne gdy skonczy sie promocja w SonyCenter. 

Katastrofa

16 godzin temu, Davvid1 napisał:

Tv dziś do mnie przyszedł i jestem zdziwiony ponieważ nogi ma dokładnie takie same jak seria XG, czego na żadnych materiałach prasowych nie widziałem - rozwidlone na zewnątrz. Pilot świeci (y). Czy wie ktoś jak można zainstalować na niego aplikację Apple TV?  W google play nie zostaje ona wyszukana

Jak obraz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, krempla napisał:

Pełny test pokaże się zapewne gdy skonczy sie promocja w SonyCenter. 

Katastrofa

to będzie kolejna promocja - lepsza od poprzedniej

jeśli ma być kryzys po koronawirusie to pseudo półka premium (cenowo to premium - wyposażeniem już nie) będzie szybko tanieć

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to czekamy na powrót naszego generatora z serwisu żeby móc ruszyć z tym testem ;) Wcześniej niż za 2tyg się nie pojawi. No może trochę szybciej. Ale wątpliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...