Skocz do zawartości
Redakcja

Przyszedł do testów flagowy telewizor Sony XH95 4K na 2020 rok. Jakie mamy oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie mogą za bardzo od OLED odstawać jeśli wiecie co mam na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat przymierzam się do zakupu TV Sony 65' zastanawiam się nad modelem 65XH9505 lub 65XH9005 ,czy zaoszczędzić i kupić 65XG9505+soundbar 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie jest dla Ciebie priorytetem hdmi 2.1 to bralbym 75xg95.
Test Vincenta xh95:

 
Moim zdaniem nie warto doplacac do modelu na 2020

Tym bardziej ze całe wnętrze tv jest identyczne. W modelu H i G różnią się tylko innymi głośnikami. Płyty główne są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dylemat przymierzam się do zakupu TV Sony 65' zastanawiam się nad modelem 65XH9505 lub 65XH9005 ,czy zaoszczędzić i kupić 65XG9505+soundbar 

 

 

 

 

 

 

65XH9005 kosztuje 6299 zł, 65XH 9505 kosztuje 6999zł. Jak wybierzesz np jakiś soundbar co jest w euro na promocji, to jesteś w stanie zbić cene 9505 do 6000 zł

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś kupiłem 65XH9505 w promocji razem z Philipsem 43PUS7334 i Sony wyszedł mnie w promocji 5800 zł. Chciałem brać 75XH9096 jednak najbardziej zależy mi na jakości obrazu no, a dokładać drugie tyle do 75XH9505 mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Sony 65XH9505 dziś dotarł razem z expresem Siemens. Wieczorem będzie test jednego i drugiego

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e8cd9737f8a66e6ca90249f97db7a194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też zastanawiam się nad tym telewizorem lub ZF9, obecnie mam Panasa 65ST50 i w ogóle nie zastanawiał się nad wymianą gdyby nie 4K i HDR. Oglądałem te modele w sklepie, ale co innego sklep, a salon w domu. Czy ktoś się przesiadał z plazmy na ten TV lub XG95, ZF9, XH95? Od razu napiszę że OLED odpada ze względu na wypalenia (nie oglądam kanałów informacyjnych, ale domownicy potrafią zostawić włączone nawet na parę godzin menu z listą kanałów). Dodam też że HDMI 2.1 nie jest mi do niczego potrzebne.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

mój Sony 65XH9505 dziś dotarł razem z expresem Siemens. Wieczorem będzie test jednego i drugiego emoji4.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e8cd9737f8a66e6ca90249f97db7a194.jpg

 

Hej, mógłbyś wrzucić zdjęcia wyłączonego ekranu, na który pada naturalne oświetlenie z boku? Jestem ciekaw jak na to zareaguje filtr szerokiego kąta, czy będą widoczne na nim rozciągnięte odbicia światła tak jak widać na poniższych zdjęciach, pożyczonych z innego forum. Czy może był to jakiś odosobniony przypadek? Prawdę mówiąc odbicia na tym filtrze to jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie przed kupnem tego telewizora.

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do@Gmeru bo widzę że się ostatnio tutaj udziela do nowo zakupionego 65XH9505 chce dokupić soundbar LG SL10Y. Będą się bardzo gryzły ze sobą, czy nie będzie problemu? ewentualnie czym lepiej połączyć je ze sobą... kablem HDMI czy optykiem? w przedziale 2500-300 zł raczej niż lepszego w 5.1.2, Atmosem i DTS:X nie znajdę

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak tylko HDMI. Tak samo z DTS:X. Jeśli ten soundbar ma eARC to kupiłbym kabel 48 Gbit HDMI 2.1, ewentualnie 2.0b

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma 1 wyjście HDMI eARC jak na dołączonym zdjęciube19de3458551483c4ab9c4645d86f8f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze ARC nie eARC zobacz w instrukcji obsługi zapewne znajdziesz w sieci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , racja. Na rtings piszą że jak telewizor ma HDMI ARC, to port działa w obie strony i można sterować jednym pilotem. Mała ciekawostka wg rtings... jako że nie posiada na wyjściu eARC tylko ARC to nie zagra DTS:X, ale na zwykłym wejściu HDMI już tak

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 17:15, TomekTV napisał:

Cześć, też zastanawiam się nad tym telewizorem lub ZF9, obecnie mam Panasa 65ST50 i w ogóle nie zastanawiał się nad wymianą gdyby nie 4K i HDR. Oglądałem te modele w sklepie, ale co innego sklep, a salon w domu. Czy ktoś się przesiadał z plazmy na ten TV lub XG95, ZF9, XH95? Od razu napiszę że OLED odpada ze względu na wypalenia (nie oglądam kanałów informacyjnych, ale domownicy potrafią zostawić włączone nawet na parę godzin menu z listą kanałów). Dodam też że HDMI 2.1 nie jest mi do niczego potrzebne.
 

miałem identyczną plazmę- przyszła pora na przesiadkę jak u Ciebie i mam identyczny dylemat - czytam testy, szukam, ogładam yt, podpytuje na forum

na tą chwilę optuję za KD-85XH9096 bo nie wiem czy w tej klasie/cenie coś może jeszcze z nim rywalizować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, bluray123456789 napisał:

miałem identyczną plazmę- przyszła pora na przesiadkę jak u Ciebie i mam identyczny dylemat - czytam testy, szukam, ogładam yt, podpytuje na forum

na tą chwilę optuję za KD-85XH9096 bo nie wiem czy w tej klasie/cenie coś może jeszcze z nim rywalizować ?

Też sporo szukam w sieci i na początku padł wybór na XG95, tam był problem bo wersja 65, a taką chcę kupić - nie ma foli poszerzającej kąty, w XH95 w 65 już jest (zdarza się że telewizje czasem ogląda się u nas niemal z poziomu ściany - zależy kto jak usiądzie, gdzie przy plazmie w ogóle to niema znaczenia, z jakiego kąta by nie patrzeć jest dobrze). XH90 chyba nie posiadają tej foli (X-Wide Angle). Rozumiem że Twój wybór na XH90 padł ze względu na HDMI 2.1? Na szybko zrobiłem małe rozeznanie, ale nie widzę czym się różnią modele XH9005, a XH9096? Ogólnie boję że będę niezadowolony po przesiadce z plazmy, a nie lubię bawić się w zwroty tym bardziej przy takich gabarytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomekTV napisał:

Też sporo szukam w sieci i na początku padł wybór na XG95, tam był problem bo wersja 65, a taką chcę kupić - nie ma foli poszerzającej kąty, w XH95 w 65 już jest (zdarza się że telewizje czasem ogląda się u nas niemal z poziomu ściany - zależy kto jak usiądzie, gdzie przy plazmie w ogóle to niema znaczenia, z jakiego kąta by nie patrzeć jest dobrze). XH90 chyba nie posiadają tej foli (X-Wide Angle). Rozumiem że Twój wybór na XH90 padł ze względu na HDMI 2.1? Na szybko zrobiłem małe rozeznanie, ale nie widzę czym się różnią modele XH9005, a XH9096? Ogólnie boję że będę niezadowolony po przesiadce z plazmy, a nie lubię bawić się w zwroty tym bardziej przy takich gabarytach.

z info jake znalazłame modele XH9005, a XH9096 różnią się od siebie regulacją nóżek/stopek niczym innym w jednym są na stałe w drugim "mobilne"

szkoda bo nie ma gdzie zobaczyć tych Tv na żywo, obdzwoniłem MM, ME dla nich to za duża nowość żeby mieli to na sklepie ( jakiś żart ? )

na żywo można porównać odbicia, katy widzenia (z tego co wyczytałem xh90 ma x-wide angle przy matrycy VA , ale na razie i tak trzeba opierać się na szczątkowych informacjach znalezionych w necie...

tutaj ciekawy i obszerny test przy pomocy google translatora :)

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-65xh9096-p58495/test.html

hdmi 2.1 patrząc w dalszej perspektywie lepiej żeby było niż nie było na stanie :)

XH90 jest w tym peletonie na pozycji lidera ze względu na budżet, nie znalazłem lepszych parametrów dla 85" a za takim poluje i w takim przedziale cenowym 13K, (miałem założenie nie wydać więcej jak 10K okazało się że przy 10K nie idzie nic sensownego znaleźć (85") ...no i decyzja że trzeba dołożyć jeśli ma ten zakup mieć sens i żebym miał spokój na te 5 lat użytkowania  i bazować na tych 13K (co najśmieśniejsze po przestudiowaniu wpisów/testów i tak XH będzie miał jakieś wady )

(tak wiem, ktoś powie że jak wydam 30K to będe zadowlony i że dla kogoś 13K jest tylko podłogą, ale dla mnie jak i chyba dla 90% populacji jest to już trochę sufit przy zakupie Tv...)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2020 o 20:26, raf7705 napisał:

To lepiej kupować tv z 2019, póki jeszcze są. I przeważnie, są w dobrej cenie. A te nowe, niech sobie w nos wsadzą emoji1.png

Też tak sądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze mają te same bebech. Płyty główne identyczne, różnią się tylko głośnikami. Nawet działa soft z XH na XG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 12700zł masz już Samsunga q90r tylko ze 75" ale bije tego Sony na głowe we wszystkim...oprócz w dolby vision

Generalnie masz ten problem co ja :)

Przesiadka z plazmy. Zakup w przedziale 75"-85" do ~ 10 tyś(lub wyżej jesli naprawde warto). Tv pod ps5 i netflix

Ja czekam do końca roku i zobacze ile zejdą z cenami

Problemem u mnie jest fakt ze nie wiem co lepsze 75" ale lepsze czy gorsze 85" cenię jakość ale chcę duży tv i z czego tu zrezygnować???

czy dolby vision w sony zrobi robote w porównaniu do zwykłego hdr10 w samsungu q80t/q90t ???mimo mniejszej ilosci stref i jasnosci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...