Skocz do zawartości
Redakcja

Przyszedł do testów flagowy telewizor Sony XH95 4K na 2020 rok. Jakie mamy oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktos w stanie powiedziec mi jakie sa roznice miedzy 85xg9505 a 85xh9505 i czy warto doplacic do nowego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Repugnant napisał:

czy jest ktos w stanie powiedziec mi jakie sa roznice miedzy 85xg9505 a 85xh9505 i czy warto doplacic do nowego modelu?

Nowszy dłuższe wsparcie w XH . XG może już kolejnego androida nie doczekać . Sporo lepszy dźwięk bo w XH zamontowali dodatkowy wzmacniacz dźwięku dla wysokich tonów . Ambient Optimization, która automatycznie dostosowuje jakość obrazu (np. jasność) i dźwięku do panujących warunków otoczenia w jakim oglądamy codzienną telewizję. Taki trochę inny ambilight 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Nowszy dłuższe wsparcie w XH . XG może już kolejnego androida nie doczekać . Sporo lepszy dźwięk bo w XH zamontowali dodatkowy wzmacniacz dźwięku dla wysokich tonów . Ambient Optimization, która automatycznie dostosowuje jakość obrazu (np. jasność) i dźwięku do panujących warunków otoczenia w jakim oglądamy codzienną telewizję. Taki trochę inny ambilight 😆

Montaz dodatkowego "scalaczka" z automatu ABSOLUTNIE nie oznacza lepszego dzwieku w dzisiejszych czasach przynajmniej. Bez wiarygodnego testu twierdzenie, ze dzwiek jest sporo lepszy jest wrecz naduzyciem. Ambient Optimization jest nic nie znaczacym chwytem marketingowym, to po prostu ladniejsza nazwy czujnika jasnosci plus halasu. A juz nazywanie tego "innym ambilajtem" ?! 

Wybacz ale kolejny raz nie masz bladego pojecia o czym piszesz!

 

PS.@Repugnant  Najprawdopodobnienj jedyna znaczaca roznica w XH95 bedzie Dolby Vision w poprawionej wersji zwanej IQ. A tak w ogole to trzeba poczekac na testy.

Edytowane przez Xisiek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xisiek napisał:

Montaz dodatkowego "scalaczka" z automatu ABSOLUTNIE nie oznacza lepszego dzwieku w dzisiejszych czasach przynajmniej. Bez wiarygodnego testu twierdzenie, ze dzwiek jest sporo lepszy jest wrecz naduzyciem. Ambient Optimization jest nic nie znaczacym chwytem marketingowym, to po prostu ladniejsza nazwy czujnika jasnosci plus halasu. A juz nazywanie tego "innym ambilajtem" ?! 

Wybacz ale kolejna raz nie masz bladego pojecia o czym piszesz!

Najprawdopodobnienj jedyna znaczaca roznica w XH95 bedzie Dolby Vision w poprawionej wersji zwanej IQ.

Kolego pytanie było czym się różnią te 2 modele to że Tobie nie pasuje ambient optimization nie znaczy , że jest chwytem marketingowym bo pod to możemy podciągnąć wszystko HDR i 4K  nawet .  Jasne oczywiście , że trzebaby osłuchać samemu ale jednak można przypuszczać , że zamontowanie dodatkowego scalaczka jak to nazwałeś poprawi dzwiek . Dla jednego stereo to szczyt marzeń a dla drugiego atmos kwestia gustu. Wybacz ale To Ty nie masz pojęcia pisząc o jakiś scalaczkach 😂

A przy okazji dolby vision IQ to też chwyt marketingowy 😁

Zresztą całe te dolby vison czy to IQ czy nie IQ 😂  wrażenia nie robi 

Jeśli chodzi o dzwiek nie chodzi o samego scalaczka 😂 sory ale śmieszy mnie ta nazwa ale o sam montaż w jaki został zamontowany . 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Nowszy dłuższe wsparcie w XH . XG może już kolejnego androida nie doczekać . Sporo lepszy dźwięk bo w XH zamontowali dodatkowy wzmacniacz dźwięku dla wysokich tonów . Ambient Optimization, która automatycznie dostosowuje jakość obrazu (np. jasność) i dźwięku do panujących warunków otoczenia w jakim oglądamy codzienną telewizję. Taki trochę inny ambilight 😆

Prócz tego co napisałeś, to nie dostanie ten model dużo lepszych kątów coś jak IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jeffik79 napisał:

Prócz tego co napisałeś, to nie dostanie ten model dużo lepszych kątów coś jak IPS?

Tego nie jestem pewien, trzeba by było bardziej poszperać w internecie.

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Repugnant napisał:

czy jest ktos w stanie powiedziec mi jakie sa roznice miedzy 85xg9505 a 85xh9505 i czy warto doplacic do nowego modelu?

czy jest lepszy czy gorszy dowiesz się jak wyjdzie test.

sony potrafi zrobić rok po roku gorszy (a nawet dużo gorszy) tv niż zeszłoroczny - np. XF90 gorszy od XE93, seria ZD o niebo lepsza niż następcy - więc wszystko jest możliwe jak księgowi coś zoptymalizują

zakładając że za wiele nie popsują to na pewno DV IQ i hdmi 2.1 oraz szerokie kąty w rozmiarze < 75 cali są ważnymi ulepszeniami

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli jak dla mnie wynika z tego ze nie warto doplacac do nowego modelu.dzwiek z tv  aplikacje i inne bajery tego typu nie maja dla mnie znaczenia.no nic trzeba faktycznie poczekac na testy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2020 o 12:51, Damian gurazda napisał:

Kolego pytanie było czym się różnią te 2 modele to że Tobie nie pasuje ambient optimization nie znaczy , że jest chwytem marketingowym bo pod to możemy podciągnąć wszystko HDR i 4K  nawet .  Jasne oczywiście , że trzebaby osłuchać samemu ale jednak można przypuszczać , że zamontowanie dodatkowego scalaczka jak to nazwałeś poprawi dzwiek . Dla jednego stereo to szczyt marzeń a dla drugiego atmos kwestia gustu. Wybacz ale To Ty nie masz pojęcia pisząc o jakiś scalaczkach 😂

A przy okazji dolby vision IQ to też chwyt marketingowy 😁

Zresztą całe te dolby vison czy to IQ czy nie IQ 😂  wrażenia nie robi 

Jeśli chodzi o dzwiek nie chodzi o samego scalaczka 😂 sory ale śmieszy mnie ta nazwa ale o sam montaż w jaki został zamontowany . 

Rece opadaja jak sie takie wpisy czyta.  HDR i 4k WCG to nie jest zaden chwyt marketingowy, to sa realne i naprawde konkretne roznice. Zas Ambient Optimazation to jest po prostu nowa nazwa na czujnik swiatla,  o czym zreszta pisze samo Sony. To  naprawde jest porzadne forum i warto miec wiedze zanim sie pisze. Gimbaza to nie tutaj. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Repugnant napisał:

hmm czyli jak dla mnie wynika z tego ze nie warto doplacac do nowego modelu.dzwiek z tv  aplikacje i inne bajery tego typu nie maja dla mnie znaczenia.no nic trzeba faktycznie poczekac na testy,

Poczekaj poczekaj .
Tak 4 K to chwyt marketingowy  głąbie bo ludzkie oko z pewnej odległości nie dostrzeże pikseli . Dlatego są wojenki ma 8 K zaraz będzie 16 i 20 a realnej różnicy nie widać z normalnej odległości tj 1,5-2 metry jak ogląda 80% ludności 

O czym pisze samo Sony cytat . Link cokowiek 

  • Zmieszany 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Repugnant napisał:

damianos19932 sam jestes glabem i nie zycze sobie takich tekstow.

To nie koncert życzeń ;) ale dobra sory za tego głąba bro 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem w Sony Center przedsprzedaż:

75XH9505 za 13 999 zł realizacja po 18.05

65XH9505 za 7 999 zł realizacja po 18.05

55XH9505 za 6 499 zł realizacja po 11.05

 

I w tej sytuacji jestem w kropce. Brać 65XG9505 za 5 999 zł(lub czekać na jakąś promkę -300 zł) czy czekać do jesieni na 65XH9505 w cenie okolo 6k, albo poczekać na jakąś promocję np 5 lat gwarancji gratis (wtedy nawet za te 8k by się w miarę opłacało wziąć XH).

Jeszcze kwestia modelu XH90, który może nieźle namieszać mi w głowie (jednak pełne HDMI 2.1 kusi). Ciekawe tylko jak go wycenią, obstawiam model 65 cali za 6 999 zł tylko czy będzie o wiele gorszy od XH względem obrazu, na którym zależy mi najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Miki983 napisał:

Dziś zauważyłem w Sony Center przedsprzedaż:

75XH9505 za 13 999 zł realizacja po 18.05

65XH9505 za 7 999 zł realizacja po 18.05

55XH9505 za 6 499 zł realizacja po 11.05

 

I w tej sytuacji jestem w kropce. Brać 65XG9505 za 5 999 zł(lub czekać na jakąś promkę -300 zł) czy czekać do jesieni na 65XH9505 w cenie okolo 6k, albo poczekać na jakąś promocję np 5 lat gwarancji gratis (wtedy nawet za te 8k by się w miarę opłacało wziąć XH).

Jeszcze kwestia modelu XH90, który może nieźle namieszać mi w głowie (jednak pełne HDMI 2.1 kusi). Ciekawe tylko jak go wycenią, obstawiam model 65 cali za 6 999 zł tylko czy będzie o wiele gorszy od XH względem obrazu, na którym zależy mi najbardziej.

Jesli nie jest dla Ciebie priorytetem hdmi 2.1 to bralbym 75xg95.

Test Vincenta xh95:

https://www.youtube.com/watch?v=ZPVJ8tjPG18

 

Moim zdaniem nie warto doplacac do modelu na 2020 :)

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kwiatech

75 cali raczej nie wchodzi w grę, zbyt duża różnica w cenie pomiędzy 65 a 75 cali - nie warto moim zdaniem dopłacać 6 tysięcy dla 10 cali (wiem wiem im większy ekran tym lepiej, jednak z uwagi na obecny kryzys nie będzie mi dane kupić raczej nic więcej niż 65 cali).

Dlatego poczekam, aż w sprzedaży (oraz po rzetelnych testach) będzie XH90 i wtedy zdecyduję, bo może on będzie bardziej przystępny cenowo w 75 calach, a jak nie to kupię 65XH95 w okolicach jesieni.

Edytowane przez Miki983
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 19:53, Miki983 napisał:

@kwiatech

75 cali raczej nie wchodzi w grę, zbyt duża różnica w cenie pomiędzy 65 a 75 cali - nie warto moim zdaniem dopłacać 6 tysięcy dla 10 cali (wiem wiem im większy ekran tym lepiej, jednak z uwagi na obecny kryzys nie będzie mi dane kupić raczej nic więcej niż 65 cali).

Dlatego poczekam, aż w sprzedaży (oraz po rzetelnych testach) będzie XH90 i wtedy zdecyduję, bo może on będzie bardziej przystępny cenowo w 75 calach, a jak nie to kupię 65XH95 w okolicach jesieni.

Kiedy będzie test tego tv na miłość boską! 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krempla napisał:

Kiedy będzie test tego tv na miłość boską! 

 

rowniez czekam 😎

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzucę. Kończę korektę w teście naszego Maćka ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gmeru napisał:

Dzisiaj wrzucę. Kończę korektę w teście naszego Maćka ;)

Chryste Panie

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube już dawno są testy. Chyba nawet u Vincenta. Dobry tv ale nie na tyle aby dopłacać więcej względem XG. Prawie to samo tylko powłoka poprawiająca kąty widzenia jest już w mniejszych modelach. Szkoda że znowu bez HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

Na YouTube już dawno są testy. Chyba nawet u Vincenta. Dobry tv ale nie na tyle aby dopłacać więcej względem XG. Prawie to samo tylko powłoka poprawiająca kąty widzenia jest już w mniejszych modelach. Szkoda że znowu bez HDMI 2.1

@LV 

Wiem, ale chcę poznać opinię polskiego portalu.

Jak byś czytał posty a nie je nabijał, to zapewne byś zauważył, że o testach na yt pisałem wcześniej.

Sprawdź to sobie i przestań robić z siebie 'senior member'

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje ale spory regres jasności w HDR - już oledy wcale nie będą zawstydzane nawet jasnością tego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem. Wcześniejsze modele czy to XG czy ZF9 czy też XE93 miały dużo większe wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...