Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa....  kupi a potem za rok będzie żałował że tyle wydał i że po roku staniał o połowę i że stracił kupę kasy :)

Stać kogoś niech kupuje , nie stać niech zbiera aż nazbiera :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesli wydam dwa razy wiecej powiniennem o tym tutaj pisac?  Bez urazy ale takie teksty to dziecinada, choc pewnie tego nie czujesz.
Możesz wydać i 20tys i 50zl.
Ważne żebyś się dobrze bawił i nie narzekał "że straciłeś", to miałem na myśli a nie konkretne kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , po jakiego ch... się tutaj udzielać , jak Hubio i tak wie lepiej . 

U nas mówi się na takich - Barani Łeb :)

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Tak to niewątpliwie jest plus jeśli ma się montowanie od sufitu, ale z tego co wiem chyba większość ma i tak na ścianie... ale w tym momencie odchodzimy od salki o czym pisał gmeru więc zostajemy w salonie, lepiej lub gorzej zaadaptowanym więc jakość jeszcze gorsza... Bo chyba w salce to nie ma znaczenia czy od sufitu czy od ściany bo to salka...

No właśnie w taki sposób kupiłem wtedy ten proj... :)

Tak to prawda, że "wolna ściana" ma znaczenie w salonie, a nie w salce. To jak rozumiem szczęśliwi posiadacze salek, kupują do nich czasem nie projektory tylko telewizory?
 

1 godzinę temu, raus napisał:

Za chyba "raptem" 70 tysięcy możesz sobie kupić rozwijanego OLED-a :D

To właśnie zakładam świnkę-skarbonkę na ten cel. Po 1zł dziennie i stać mnie za jakieś 190 lat! ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tofikmax napisał:

Nie wiem , po jakiego ch... się tutaj udzielać , jak Hubio i tak wie lepiej . 

U nas mówi się na takich - Barani Łeb :)

Wątek nie jest dla mnie tylko dla ludzi. Mnie nie trzeba przekonywać bo mam wyrobione zdanie - dokładnie takie samo szef forum - gmeru... Przedstawiłem swoje stanowisko i opowiedziałem swoją historię i raf - nie miałem w zamyśle pisania nic obiektywnego bo ja nie jestem kalibratorem lub testerem który by z narzędziami w ręku sprawdził jakość u mnie obrazu z proja i Q9FN - choć śmiem wątpić czy by proj wygrał. Hahahaha :)

16 minut temu, Kwasiunia napisał:

Tak to prawda, że "wolna ściana" ma znaczenie w salonie, a nie w salce. To jak rozumiem szczęśliwi posiadacze salek, kupują do nich czasem nie projektory tylko telewizory?

Kupią, kupią.... Hahahaha :) Za 5 lat szewi będzie się zachwycał microLEDem w salce :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziś mamy rok 2019 i ceny telewizorów o przekątnej ponad 80 cali są bardzo wysokie, więc dla większości z nas wybór projektora jest w dalszym ciągu oczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Wątek nie jest dla mnie tylko dla ludzi. Mnie nie trzeba przekonywać bo mam wyrobione zdanie - dokładnie takie samo szef forum - gmeru... Przedstawiłem swoje stanowisko i opowiedziałem swoją historię i raf - nie miałem w zamyśle pisania nic obiektywnego bo ja nie jestem kalibratorem lub testerem który by z narzędziami w ręku sprawdził jakość u mnie obrazu z proja i Q9FN - choć śmiem wątpić czy by proj wygrał. Hahahaha :)

Kupią, kupią.... Hahahaha :) Za 5 lat szewi będzie się zachwycał microLEDem w salce :)

Ja pi... !!! 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarianPaz napisał:

Tylko dziś mamy rok 2019 i ceny telewizorów o przekątnej ponad 80 cali są bardzo wysokie, więc dla większości z nas wybór projektora jest w dalszym ciągu oczywistością.

No nie do końca... Jak pisał gmeru nawet jakiś średnio budżetowy za ok 16 tyś 85'' wolał kupić niż proj JVC...

Do rozważenia

- na chwilę obecną budżetowce 85''

- za 2 lata topowe FALDY 85''

- za 2-4 lata topowe FALDY 85'' - 100''

- za 4 - 6 lat nowe, obecnie projektowane (np. microLED) lub niedostępne technologie 100'' i więcej

Takie są moje przewidywania, a jak świat i to forum oraz ja będę istniał to za te 6 lat zapytam uprzejmie kolegę raf, kolegę szewi czy nadal mają projektor, który ma w sobie "magię"... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, nic nie "wolał ".
Projektor JVC miał i ma nadal.
Poprostu dokupił tv 85" i z wygody używa jego zamiast projektora.

Nie koloryzuj.

Wysłane z mojego SM-N900 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam60   na jakim calarzu Ty chcesz się zatrzymać ?

Masz jakieś ograniczenie ?  Ile ludzi myślisz że będzie także miało taka swobodę ... dziś gdzie apartamenty mają 45 m2  , są trzy pokoiki i nie wiadomo jak powciskać to wszystko . Większość zatrzymuje się na max 55 cali i pewnie więcej nie chce bo nie wejdzie .

Mi w zupełności starczy ok 80 cali .. pewnie za 6 - 8 lat zakupię także ok 80 .. no może 90  ( mimo że dostępne będą dużo większe ) ale to max .... i będzie to mój ostatni tv niestety

Ja zaczynałem zabawę z tv 14 cali i się podobało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raf7705 napisał:

Gmeru, nic nie "wolał ".
Projektor JVC miał i ma nadal.
Poprostu dokupił tv 85" i z wygody używa jego zamiast projektora.

Nie koloryzuj.

W Portugalii są problemy z rozumieniem jęz polskiego ??? Hahaha :) Słoneczko mocno przygrzało ? Z wygody..... ?

Niech każdy sobie przeczyta co napisał gmeru na ten temat w tym wątku...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to napisał. Posiada projektor jvc od dawna ale aktualnie głównie używa tv85" dla wygody.

Ty chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem dzieciaku.

 

Poza tym jego ekran również nie jest zbyt duży wiec do tv85" ma niewielką różnicę w przekątnych.

 

Dodatkowo napisał, że do 130-150" to tylko projektor.

 

A twoje marne 75" to ma daleko do wielkości 85" które ma Gmeru.

 

Wysłane z mojego SM-N900 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eleonor napisał:

Adam60   na jakim calarzu Ty chcesz się zatrzymać ?

Masz jakieś ograniczenie ?  Ile ludzi myślisz że będzie także miało taka swobodę ... dziś gdzie apartamenty mają 45 m2  , są trzy pokoiki i nie wiadomo jak powciskać to wszystko . Większość zatrzymuje się na max 55 cali i pewnie więcej nie chce bo nie wejdzie .

Mi w zupełności starczy ok 80 cali .. pewnie za 6 - 8 lat zakupię także ok 80 .. no może 90  ( mimo że dostępne będą dużo większe ) ale to max .... i będzie to mój ostatni tv niestety

Ja zaczynałem zabawę z tv 14 cali i się podobało :)

To następny argument za TV ! Bez zmiany mieszkania nie wejdzie mi nic więcej niż 85'' !

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kwasiunia napisał:

Z mojego punktu widzenia, projektory nie znikną zbyt szybko z rynku. Podejrzewam, że zawsze znajdą się tacy esteci (jak ja) lub oszczędzający przestrzeń, którzy nie chcą umieszczać na ścianie dużego prostokąta. Wysuwany ekran w takich wypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. 

Dlatego większość ludzi jest również ograniczona możliwościami pokoju gdzie nie ma miejsca na calaż pow.100" i pozostaną przy TV. A zmiana mieszkania aby móc sobie zapodać TV lub ekran pow.90-100" mija się z celem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedę mógł zwinąć TV w rolce pod sufitem to kupię TV 120 cali zamiast projektora. Nie wstawie do salonu 24mkw, 85cali i więcej bo to mi psuje wystrój :)

Dlatego m.in TV nie zastąpi narazie projektora.

Edytowane przez tomgda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam60 napisał:

No nie do końca... Jak pisał gmeru nawet jakiś średnio budżetowy za ok 16 tyś 85'' wolał kupić niż proj JVC...

Tylko zapewne umknęło Ci, że ludzie kupują też tańsze projektory niż JVC i raczej nie każdego stać na taki sprzęt. To już indywidualna kwestia i każdy ma inne preferencje i oczekiwania. Więc tu nie ma jedynego słusznego wyboru. Zresztą może gdybyś zobaczył u kogoś JVC na 130 calowym ekranie to zmieniłbyś zdanie.

Jeszcze nie tak dawno kolega Hubio wychwalał pod niebiosa swój projektor, a nawet zachwycał się detalami filmów DVD. W którymś momencie postanowił go sprzedać, choć zapierał się że to nie on. Dziś może z tego wstydu, funkcjonuje pod nowym nickiem i przekonuje o wyższości tv nad projektorem. Ciekawe pod jakim nickiem i jakie teorie będzie głosił kolega za kilka lat.

 

Edytowane przez MarianPaz
  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarianPaz napisał:

Tylko zapewne umknęło Ci, że ludzie kupują też tańsze projektory niż JVC i raczej nie każdego stać na taki sprzęt. To już indywidualna kwestia i każdy ma inne preferencje i oczekiwania. Więc tu nie ma jedynego słusznego wyboru. Zresztą może gdybyś zobaczył u kogoś JVC na 130 calowym ekranie to zmieniłbyś zdanie.

Nie wykluczone

6 godzin temu, MarianPaz napisał:

Jeszcze nie tak dawno kolega Hubio wychwalał pod niebiosa swój projektor, a nawet zachwycał się detalami filmów DVD. W którymś momencie postanowił go sprzedać, choć zapierał się że to nie on. Dziś może z tego wstydu, funkcjonuje pod nowym nickiem i przekonuje o wyższości tv nad projektorem. Ciekawe pod jakim nickiem i jakie teorie będzie głosił kolega za kilka lat.

Wiesz, że dzwonią w jakimś kościele, ale nie wiesz za bardzo gdzie... Ze wstydu.... ???? WTF... ? Czy słoneczko cię za bardzo nie przygrzało ? O zmianie nicku wielokrotnie tłumaczyłem, o sprzedaży pisałem, a dokładnie wszystko wyjaśniłem i opisałem w pierwszym poście tego wątku więc nie rozumiem tego hejtu i odnoszenia się personalnego do mojej osoby !

Panowie dyskutujmy o sprzęcie, a nie o "wstydzie" czy tym co kto sprzedawał. Taki mój gorący apel !

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak dyskutować z kimś kto nawet nie widział JVC w akcji. Poza tym w zasadzie próbujesz za wszelką ceną udowodnić, że podjąłeś prawidłową decyzję sprzedając projektor. Tylko że jak już wielokrotnie pisałem, jest to jest kwestia indywidualna i przypomina nieco niekończącą dyskusję typu komputer vs konsola, android czy ios itp.

"Hejt" wynika z tego że już dobry rok temu wystawiłeś swój projektor na sprzedaż, ale na forum szedłeś w zaparte, że to tylko przypadek i to inna osoba, a z Epsona jesteś bardzo zadowolony. Kto naiwny ten uwierzył.

  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarianPaz napisał:

Tylko jak dyskutować z kimś kto nawet nie widział JVC w akcji.

Gmeru widział i to na co dzień... Hahahaha... Można przyjąć jak pisał raf, że z "wygody" nie używa Hahahaha :) ale ja tak sobie myślę, że może zadecydowała... hmmm - jakość ?

1 godzinę temu, MarianPaz napisał:

Poza tym w zasadzie próbujesz za wszelką ceną udowodnić, że podjąłeś prawidłową decyzję sprzedając projektor. Tylko że jak już wielokrotnie pisałem, jest to jest kwestia indywidualna i przypomina nieco niekończącą dyskusję typu komputer vs konsola, android czy ios itp.

Człowieku jaka indywidualna ? Masz na 1 stronie cyferki - kontrast on/off, ansi. Po za tym pisałem, że na 109 filmów obejrzałem 3 na proju, że chciałem go sobie zostawić itd. Ty w ogóle przeczytałeś mój pierwszy post w tym wątku ? Jak nie to przeczytaj, jak tak to przeczytaj jeszcze raz, a potem jeszcze raz

1 godzinę temu, MarianPaz napisał:

"Hejt" wynika z tego że już dobry rok temu wystawiłeś swój projektor na sprzedaż, ale na forum szedłeś w zaparte, że to tylko przypadek i to inna osoba, a z Epsona jesteś bardzo zadowolony. Kto naiwny ten uwierzył.

Wystawił na Allegro człowiek o nicku "hubio"... Może cię to zdziwi, ale to był jeden z powodów zmiany mojego nicka, żeby był zgodny z imieniem... Z proja byłem bardzo zadowolony... póki nie zobaczyłem w akcji Q9FN... i nie dało się odzobaczyć... Decyzję o sprzedaży podjąłem gdzieś w marcu i sprzedałem na Wielkanoc... Po jakiego h. miałbym chwalić proj, jednocześnie go sprzedawać i temu zaprzeczać ???? Hahahaha... No i gratuluję pamięci :)  User był jak Holmes a teraz widzę ma przyjaciela Watsona bo to on mi też to zarzucał...

Ponieważ temat niebezpiecznie skręca w rozważania typu hubio i sprzedaż proja i w ogóle ocena hubia to pozwolę sobie jako założyciel tego tematu poprosić jeszcze raz ciebie i inne osoby żeby dyskutowały o przewadze TV na projami lub odwrotnie lub na inne technologiczne tematy związane z tym wątkiem.

Jeśli jednak źle się czujesz bez hejtu i po prostu MUSISZ to dalsze twoje rozważania na temat kto co i kiedy sprzedał lub nie i tego typu podobne sprawy pozostawię bez żadnej odpowiedzi drogi dr Watsonie :)... 

13 minut temu, raf7705 napisał:

Cały hubio, krętacz.

Raf sprawia ci to przyjemność ? Naprawdę ? Wiesz to tylko świadczy o tobie, że nie umiesz prowadzić dyskusji tylko obrażasz ludzi...

To nie pierwszy raz kiedy tak się do mnie odnosisz... No trudno - widać, że i takie osoby są...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem użytkownik Hubio mający konto na allegro od 18 lat wystawia dokładnie taki sam projektor jak Twój. Mało tego sprzedaje go kwietniu za 6500 czyli dokładnie jak Ty. Takich przypadków nie ma, więc jesteś po prostu patologicznym kłamcą.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.
Nie pierwszy raz widzę jak naciagasz fakty i koloryzujesz.
To jak nazwać taką osobę, krętacz, to chyba w w sam raz...

Dodam jeszcze, że na temat twojej sprzedaży na allegro nie mam zdania ale przynajmniej jedna z osób z którymi się spotkałem ostatnio (wiesz z kim), jest przekonana, że to była twoja aukcja.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2019 o 20:40, Adam60 napisał:

 

Kupią, kupią.... Hahahaha :) Za 5 lat szewi będzie się zachwycał microLEDem w salce :)

jaki znowu microled ? z tymi widocznymi liniami podziałów paneli czy roznicami w kolorach miedzy panelami. Nie rozśmieszaj mnie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio odsyłam do testu shootoutu TV w UK i powiedz mi ktore miejsce zajął tam microled... :) z tego co widze to qled zlapal zadyszkę w tym tescie... ;) zreszta zdjecia ciemnych scen i od razu wiadomo jaki tv /jaka technologia:

20190818_100556.jpg

https://hdtvpolska.com/najlepszy-telewizor-2019-w-uk-wyniki-hdtvtest-tv-shootout/?fbclid=IwAR0xHDCYCBiZbnJdKarOB6hxlg-4fWftlW2EcHjtOeRCOxmlAd5CamfchX8

Edytowane przez szewi
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...